Спроба суїциду наслідки

Содержание

Суїцидальна поведінка: профілактика, причини, симптоми, ознаки, лікування

Суїцидальна поведінка включає в себе три варіанти: завершене самогубство, суїцидальну спробу і суїцидальну дію.

Думки і планування суїциду відносять до суїцидальної ідеації.

Завершене самогубство - суїцидальний акт, що завершився смертю. Суїцидальна спроба - це акт, спрямований на самогубство, але не завершився смертю з різних причин. Часто суїцидальні спроби відрізняються амбівалентністю - бажання померти поєднується з криком про допомогу. Суїцидальна дію - це спроба зробити якусь дію з низькою ймовірністю летального результату (нанесення неглибоких ран на зап'ястях, передозування вітамінами і тд). Суїцидальна дію і суїцидальна ідеація часто відображають прохання про допомогу, а не реальне бажання умереть.Тем не менше ці стани не можна недооцінювати.

Епідеміологія суїцидальної поведінки

Статистика суїцидальної поведінки не враховує справжню причину таких випадків, т. К. Ґрунтується тільки на свідоцтвах про смерть і матеріалах кримінальних справ. У всіх вікових групах співвідношення самогубців чоловічої і жіночої статі становить 4: 1.

Щороку понад 700 000 чоловік роблять суїцидальні спроби. На кожен летальний результат припадає близько 25 суїцидальних спроб. Проте тільки 3.5 - 12.5% ​​людей з подібними спробами зрештою кінчають життя самогубством, т. К. Багато людей роблять неодноразові спроби самогубства. Близько 20-30% людей повторюють суїцидальну спробу протягом 1 року.

Рівень самогубств значно вище серед самотніх людей, ніж серед сімейних. Серед послідовників деяких релігійних конфесій частота самогубств значно нижче (зокрема, серед католиків).

Групове самогубство, будь то великою компанією або тільки вдвох, являє собою крайню форму ідентифікації особистості з іншими людьми.

Посмертну записку залишає приблизно кожен шостий самогубець. Зміст записки може вказувати на психічний розлад, який став причиною суїцидальної акта.

Причини суїцидальної поведінки

Суїцидальна поведінка, як правило, є результатом взаємодії декількох факторів. Курабельних фактор - депресія.

До інших чинників можна віднести наступні:

 • Соціальні фактори.
 • Розлади особистості.
 • Психічна травма в дитинстві.
 • Серйозні соматичні порушення.
 • Зловживання алкоголем і наркотиками.
 • Серйозні психічні порушення.

Деякі соціальні фактори (неприємності, втрата близької людини) і розлади особистості (імпульсивність, агресія) тісно пов'язані з суїцидом. Психічна травма в дитинстві (несприятлива обстановка в сім'ї, розлучення і смерть батьків, насильство в сім'ї) дуже часто спостерігається у людей, котрі робили суїцидальний акт. Самогубство - це заключний етап членовредительские поведінки: алкоголізм, небезпечне водіння, насильницькі антигромадські дії. Часто достатньо одного фактора для провокації суїциду. Серйозні соматичні порушення, особливо хронічні і хворобливі, зустрічаються приблизно у 20% самогубців похилого віку.

Зловживання алкоголем і наркотиками розгальмовує психіку, підвищує імпульсивність, погіршує настрій, що може привести до суїцидальних дій. Близько 30% людей, котрі робили суїцидальну спробу, вживали алкоголь перед спробою. Алкоголіки більш схильні до суїциду, навіть в межзапойний період.

Спосіб самогубства може бути вельми дивним і жорстоким.

У деяких випадках агресію по відношенню до інших можна розцінювати як прояв суїцидальної поведінки. У рідкісних випадках колишні коханці або розлучені подружжя причетні до вбивств з подальшим самогубством: людина вбиває іншу людину, потім кінчає життя самогубством.

Вибір методу визначається багатьма факторами, в т. Ч. Культурними традиціями, серйозністю намірів і т. Д. Деякі способи практично не залишають шанси на виживання, в той час як інші (наприклад, прийом ліків) можуть дозволити врятувати життя людини. Однак вибір менш травматичного способу самогубства не завжди має на увазі несерйозність мети.

Незвичайні способи самогубства припускають наявність психозу. Найбільш частий спосіб реалізації суїцидальної спроби - вживання медикаментів. Насильницькі методи, такі як стрільба або повішення, досить рідко вибираються в якості спроб самогубства. Такі способи, як екстремальне водіння, можуть спричинити смерть третіх осіб. Самогубство за допомогою поліції - досить рідкісна форма самогубства: людина робить провокаційні дії (наприклад, розмахує зброєю) і змушує співробітників правоохоронних органів відкривати вогонь на ураження.

Серед випадків завершених самогубств вогнепальну зброю частіше використовується чоловіками (74%), ніж жінками (31%). Далі йдуть повішення серед чоловіків і прийом медикаментів серед жінок.

Тактика ведення хворих з суїцидальної акцентуацией

Якщо лікар побачив у пацієнта схильність до самогубства, необхідно в обов'язковому порядку інформувати уповноважені органи. Таких хворих не слід залишати одних без нагляду. Вони підлягають транспортуванню в лікувальну установу (в психіатричну клініку) в супроводі персоналу (або санітарів, або поліцейських), але ні в якому разі не в супроводі членів сім'ї або друзів.

Будь-суїцидальний акт, незалежно від того, це дія або спроба, вимагає найпильнішої уваги лікаря. Травми, завдані пацієнтом самому собі, вимагають пильної уваги і адекватного лікування. При підтвердженні факту передозування потенційно смертельного препарату необхідно негайно вжити всіх заходів щодо зниження експозиції препарату, стимуляції його виведення, необхідно призначити відповідний антидот і провести підтримуючу терапію (див. Отруєння).

Початковий огляд повинен бути зроблений лікарем, який має достатній досвід і кваліфікацію в оцінці та лікуванні суїцидальної поведінки. Проте кожен хворий з таким порушенням потребує якнайшвидшого психіатричному обстеженні. Необхідно вирішити питання про режим утримання пацієнта і способі лікування (добровільне або примусове). Хворі з психотичними розладами, делірієм або на епілепсію, на важку форму депресії і з некупірованная психологічною кризою підлягають госпіталізації в психіатричну клініку.

Після суїцидальної спроби хворі можуть заперечувати будь-які проблеми, т. К. Депресія, яка спровокувала суїцидальний акт, може чергуватися з епізодами підвищеного настрою. У будь-якому випадку, поки не вирішена основна проблема, ризик повторної спроби самогубства досить високий.

Психіатрична оцінка допомагає виявити особистісні проблеми, які призвели до такої спробі, і призначити адекватне лікування. Лікувальна тактика полягає в наступному:

 • Встановлення контакту з хворим.
 • Розуміння причин суїцидальної спроби, з'ясування обставин до спроби і під час реалізації суїцидальної спроби.
 • Усвідомлення труднощів і особистісних проблем хворого.
 • Розуміння міжособистісних і сімейних взаємозв'язків хворого, які можуть привести до суїцидальної спроби.
 • Повноцінна оцінка психічного стану хворого, з особливим акцентом на наступні фактори: депресія, тривожність, ажитація, панічні атаки, інсомнія, інші психічні розлади, вживання алкоголю і т.д. (Багато хто з цих проблем вимагають специфічного лікування).
 • Опитування членів сім'ї та друзів.
 • Консультація з дільничним терапевтом хворого (сімейним лікарем).

Профілактика суїцидальної поведінки

Профілактика вимагає виявлення пацієнтів з високим ризиком суїциду.

Хоча деякі спроби і випадки завершеного самогубства часто несподівані для близьких родичів і оточуючих, зазвичай цього дійства передують недвозначні ознаки. Часто вони цілком явно говорять про наміри людини, наприклад, коли він раптово пише або змінює свій заповіт. Проте іноді такі ознаки носять туманний характер, коли людина висловлює зауваження з приводу відсутності сенсу в житті і т.д.

В середньому в практиці лікаря первинної ланки щороку зустрічаються близько шести пацієнтів з потенційно суїцидальних поведінкою. Близько 77% самогубців виявляються лікарями протягом 1 року, а близько 32% з них перебували на обліку психіатра протягом року до самогубства. Відомо, що серйозні і хворобливі соматичні розлади, наркоманія і психічні захворювання (зокрема, депресія) є фактором, що привертає до самогубства.

Кожному хворому з депресією необхідно ставити питання про суїцид. Страх того, що такі питання можуть спровокувати суїцидальну ідеації у хворих, абсолютно не обгрунтований. Повноцінний опитування хворого допомагає лікареві отримати більш чітке уявлення про глибину депресії, налаштовує хворого на конструктивний діалог і говорить про зацікавленість лікаря в свого пацієнта.

Навіть люди, відкрито загрожують неминучим самогубством (наприклад, ті, хто заявляє про те, що вони збираються прийняти смертельну дозу ліків або зістрибнути з даху), зберігають бажання жити. Лікар або іншу особу, до якого така людина звертається за допомогою, повинен усіма зусиллями підтримувати бажання жити. Екстрена психологічна допомога для людей з суїцидальними нахилами включає в себе наступне:

 • Встановлення довірчих, відкритих відносин з людиною.
 • Постійне звернення до його особистості.
 • Допомога у виявленні проблеми, яка привела до такої кризи.
 • Пропозиція конструктивного варіанту вирішення проблеми.
 • Підтримка людини в ухваленні рішення.
 • Нагадування людині про те, що його сім'я і друзі піклуються про нього і хочуть допомогти.

Лікування депресії і ризику суїциду. У хворих на депресію значно підвищується ризик самогубства. Таких хворих слід ретельно спостерігати на предмет своєчасного виявлення суїцидальної поведінки і ідеації. Ризик суїциду може підвищуватися на початкових етапах лікування депресії. Спочатку курсу прийому антидепресантів або після підвищення дози деякі пацієнти відчувають збудження, тривогу, депресію, що може підвищити схильність до суїциду. Останнім часом підліткова суицидальность підвищилася на 14%. Таким чином, зміна методів медикаментозного лікування депресії привело не до зменшення, а швидше до збільшення випадків самогубств. Всі ці дані дозволяють припустити, що найкращим підходом є заохочення лікування, але з дотриманням запобіжних заходів (призначення антидепресантів в сублетальлними дозах з чіткими попередженнями пацієнтів і членів їх сімей про можливість погіршення симптомів або розвитку суїцидальних думок).

Будь-суїцидальний акт надає величезний емоційний слід у всіх залучених осіб. Лікар, члени сім'ї та друзі можуть відчувати почуття провини, сорому і докорів сумління з приводу невдалого запобігання самогубству, а також почуття гніву по відношенню до померлої людини. Лікар повинен надавати посильну допомогу членам сім'ї і друзям покійного з тим, щоб впоратися з почуттям провини і горем.

Евтаназія - це сприяння в самогубстві, яке надає лікар або будь-який інший працівник охорони здоров'я людині, яка бажає покінчити життя самогубством. Ця допомога може виражатися в інформуванні людини про смертельні дозах препаратів, про методи безболісних способів покінчити з собою або в безпосередньому введенні смертельної дози препарату.

Евтаназія залишається спірним питанням і є незаконним в більшості штатів США. Проте пацієнти з болючим, виснажливим і невиліковним захворюванням можуть обговорювати це питання з лікарем. Евтаназія ставить складні етичні питання перед лікарем, і не кожен лікар здатний прийняти правильне рішення.

Суїцид зазвичай є виразом нерозв'язного звуження можливостей вибору, що викликано об'єктивно або суб'єктивно пережитим горем і / або наявними або загрозливими фізичними або психічними впливами і обмеженням якості / концепції життя.

Поширені етапи суїцидальності:

 1. Пасивне бажання смерті
 2. Неконкретні суїцидальні думки
 3. Конкретний план суїциду
 4. Підготовка до прощання
 5. Суїцидальна дію.

У гострій фазі необхідно виграти час для проведення оптимальної терапії, завжди слід прагнути до психіатричного лікування.

 • При гострій суїцидальності з ажитацією і внутрішнім неспокоєм доцільні седативні заходи (наприклад, лоразепам 2-4 мг в день)
 • Проводити лікування травм
 • Компенсувати лабораторні відхилення
 • У разі можливої ​​інтоксикації наркотиками дати антидот.

Основні способи попередження суїциду:

 • Встановити контакт (час, приміщення, проявити визнання і розуміння особливої ​​ситуації); терпляча, співчутлива, пряма розмова: на якому етапі суїцидальності знаходиться пацієнт (див. вище розділ «Клініка»)? Починаючи з 3-го етапу, стаціонарне лікування. Розробити альтернативне рішення проблеми. Залучити родичів (якщо вони не є провокуючим фактором).

Чи не зменшувати значення ситуації, не вести поверхневих підбадьорливих розмов. Не допускати провокацій і агресивної поведінки.

 • Діагностика: розпитати про вимушеність дії; чи є психічний розлад / кризу, провокуючий фактор.
 • Рання допомога: амбулаторна, стаціонарна, планування терапії.
 • Передрук матеріалів з сайту суворо заборонено!

  Інформація на сайті надана для освітніх цілей і не призначена в якості медичної консультації і лікування.

  До суїцидальної поведінки відносять думки, наміри, висловлювання і дії, спрямовані на вчинення самогубства

  28 грудня 2011 14:59

  До суїцидальної поведінки відносять думки, наміри, висловлювання і дії, спрямовані на вчинення самогубства.

  Дії демонстративного (імітаційного) характеру, так звані суїцидальні рухи тіла, жести (суїцидальний шантаж)

  Незавершені суїциди - суїцидальні спроби, що здійснюються з наміром позбавити себе життя, але не закінчилися смертю через незалежні від самогубці причин

  Завершені суїциди, що закінчуються смертю.

  Спроби самогубства не завжди призводять до смерті. Іноді навіть при напруженій потреби звести рахунки з життям вони закінчуються невдачею. Це зазвичай буває в тих випадках, коли покушающийся на своє життя своєчасно помічений навколишніми і йому надано медичну допомогу. В інших випадках суїцидальні дії мотивовані необхідністю звернути на себе увагу і являють собою як би «крик про допомогу». Спроби з такою мотивацією рідко закінчуються смертю, так як здійснюють їх особи вживають захисні дії, наприклад, не розкривають вени, а роблять кілька порізів на шкірі передпліч. Однак і імітаційні спроби можуть закінчитися смертельним результатом. Наприклад, при імітації повішення дуже важко так спланувати і розрахувати свої дії, щоб уникнути асфіксії (задухи). Тому все суїцидальні думки, наміри, плани, висловлювання і дії потрібно сприймати серйозно.

  Психічні розлади - перш за все депресія і токсикоманія

  Соціальні чинники - розчарування, втрата, нестача соціальної підтримки

  Особистісні розлади - імпульсивність і агресія

  Невиліковна соматическая хвороба.

  Більше половини людей, які роблять спробу самогубства, знаходяться в депресії. Руйнування шлюбу, нещасна любов або недавня важка втрата - особливо у літніх людей - можуть сприяти розвитку депресії. Часто який-небудь один чинник, наприклад, руйнування важливих для людини відносин, стає останньою краплею. Депресія в поєднанні з соматичною хворобою може призвести до спроби самогубства. Соматична хвороба або інвалідність, особливо якщо хвороба хронічна або супроводжується болем, частіше закінчується завершеним суїцидом. Саме такий стан виступає в якості основної причини приблизно в 20% випадків вчинення самогубств серед літніх людей.

  припинення подальшого надходження токсичної речовини в організм і прискорене його виведення (промивання шлунка або викликання блювоти, якщо потерпілий не перебуває в несвідомому стані);

  термінове знешкодження токсичної речовини за допомогою застосування специфічної (антидотної) терапії;

  здійснення лікувальних заходів, спрямованих на захист і підтримку тієї системи або функції організму, яка переважно вражена токсичною речовиною.

  У більшості випадків після проведення цих екстрених заходів пацієнти відчувають себе досить добре, щоб незабаром бути виписаними з токсикологічного відділення (центру), проте їм необхідна консультація психіатра і подальше лікування. Під час психіатричного обстеження пацієнт може заперечувати, що у нього є які-небудь проблеми. Однак, якщо проблеми людини залишаються невирішеними, небезпека повторної спроби самогубства висока.

  Вік 45 років і старше

  Суїцидні спроби в минулому

  Спроба (або випадок) самогубства, психічні розлади у членів сім'ї

  Недавній розлучення або втрата чоловіка

  Соціальна ізоляція з реальним або передбачуваним негативним ставленням з боку родичів або друзів

  Значні річниці, наприклад річниця смерті коханої людини

  Алкогольна або наркотична залежність

  Безробіття або фінансові труднощі, особливо якщо вони викликали різке зниження економічного статусу

  Ретельне планування самогубства і заходи, що вживаються проти його виявлення

  Психічні і фізичні фактори

  Депресія з ідеями самозвинувачення

  Депресія з порушенням, занепокоєнням і тривогою

  Почуття провини, невідповідності і безнадії

  Відчуття низької цінності власної особистості

  Помилкове переконання в наявності онкологічного захворювання, хвороби серця або іншої серйозної хвороби

  Психози з імперативними (наполегливими, непереборними) галюцинаціями, коли «голос наказує накласти на себе руки»

  Хронічне соматичне захворювання, що супроводжується інтенсивними постійними болями; хвороба, яка в прогнозі є смертельною або приводить людину в безпорадний стан (ризик збільшується, якщо до цього людина була абсолютно здорова)

  Використання ліків, які можуть викликати важку депресію, наприклад резерпін

  Розглянемо висловлювання a і F. Висловлення f істинно, якщо а помилково і навпаки. Його називають запереченням висловлювання А

  Конфронтація, безсумнівно, перейде у відкритий конфлікт з бійкою і псуванням майна. В результаті благі наміри вийдуть боком. І є.

  Своєю думки, але і найбільш дохідливе (тобто найбільш виразне) і найбільш доречне (тобто дуже вдалий для даного.

  Кожна квартира має свою енергетику. І від того, наскільки гармонійно енергетика житла поєднується з його мешканцями, залежить благополуччя.

  Свідомості. Розділові знаки і, півголосних відображають руху енергії Думки, голосні звуки - руху потоків емоційно-чуттєвих.

  Місце дії роману Японія. Час дії кінець минулого століття. Так що ніяких літаків, пральних машин і психоаналізу, попереджає.

  Місце дії роману - Японія. Час дії - кінець минулого століття. Так що ніяких літаків, пральних машин і психоаналізу.

  Дія тварини відрізняється від людського дії нездатністю тваринного зрозуміти символічне значення своєї дії

  Нотаріальні дії, вчинені нотаріусами, які працюють в державних нотаріальних конторах

  Наслідки суїциду для близьких людей

  Нерідко бідкання може бути обтяжене обставинами смерті покійного, через які процес психологічного відновлення близьких може затягнутися. До одним з таких обтяжливих факторів стає відхід з життя близької людини по своїй волі, тобто суїцид.

  На форумі ми надаємо допомогу людям, які пережили таку втрату. Але закономірно виникає питання: як можна запобігти суїцидальну дію? Що ми можемо сказати людині, яка на шляху прийняття цього страшного рішення?

  По-перше, важливо пам'ятати: близькі і родичі цілком здатні надати «першу допомогу» і їм не варто сидіти склавши руки.

  Дуже важливо довіряти своїй інтуїції. Якщо ви відчуваєте суїцидальні нахили в близькій людині, то не варто в собі цю тривогу глушити, не варто ігнорувати попереджувальні знаки - «ключі».

  На серйозну небезпеку суїциду, може вказати наступне:

  - безпосередні заяви: "Я подумую про самогубство" або "Було б краще померти" або "Я не хочу більше жити".

  - в мові з'являються непрямі висловлювання, наприклад, "Вам не доведеться більше про мене турбуватися" або "Мені все набридло" або "Вони пошкодують, коли я піду", іншими словами натяк на смерть або жарти з цього приводу.

  - багатозначне прощання з іншими людьми.

  - людина відчуває почуття провини, відчуття марності і як результат, страждає низькою самооцінкою.

  - заяви про конкретний план самогубства, продуманому в деталях і у нього / неї є все, що потрібно для реалізації цього плану.

  - людина підготувався до смерті: віддав борги, роздарував дорогі йому речі, склав заповіт, розпорядився майном, відвідав друзів і родичів, написав передсмертну записку і т.д.

  - наполегливо вимагає, щоб його / її залишили в спокої, що викликає роздратування з боку близьких людей.

  - спостерігається нестача життєвої активності млявість і апатія, нездатність концентруватися і приймати рішення, сум'яття.

  - спостерігається прагнення до самоізоляції від сім'ї і улюблених людей, йде від звичайної соціальної активності, спостерігається втрата інтересу до захоплень, спорту, роботі чи школі.

  - спостерігається прагнення до ризикованих дій, наприклад, безрозсудне управління автомобілем.

  - спостерігається зростання вживання алкоголю або наркотиків.

  - не дотримуються правил особистої гігієни та догляду за зовнішністю.

  - у людини були суїцидальні спроби в минулому.

  Ні в якому разі не треба давати підбадьорливих рад ( «Зберися», «візьми себе в руки»), оскільки людина в суїцидальної стані неспроможний ним послідувати, його воля вражена зневірою і відчаєм від чого він відчуває себе ще ничтожнее. Поради подібного роду навпаки можуть підштовхнути до суїциду.

  Є фрази, через які ви тут же можете втратити контакт з людиною, схильній до суїциду, наприклад, «Я б на твоєму місці ...», «Все що Вам зараз необхідно, так це добре виспатися». Ці фрази викликають роздратування у суїцидента, і обурення від того, що для його проблеми пропонують занадто прості рішення. Ми ніби говоримо людині: «У твого болю ми не будемо розбиратися, давай просто закриємо на неї очі», висловлюючи свою байдужість. А що може більш неприємним для суїцидента?

  Безглуздо робити провокуючі заяви, «Я не вірю, що ти це зробиш», «так роблять тільки дурні», «ти все одно ніколи цього не зробиш». Подібні фрази тільки підштовхнуть до суїциду.

  У бесіді важливо позначати, що Ви не хочете його смерті, зокрема, самогубства.

  Яку допомогу можна надати до звернення до фахівця?

  Зберігайте контакт з людиною. Постарайтеся дізнатися, чи є у нього конкретний план дій. Конкретний план - знак реальної небезпеки. Допоможіть людині зрозуміти, що сильний стрес заважає об'єктивно оцінити ситуацію, а то відчуття безнадійності, яке зараз гнітить, не буде тривати вічно. Ненав'язливо порадьте знайти альтернативні рішення, важливо показати людині, що зазвичай виходів кілька. Часто потенційний самогубець «моніторить» своє життя, в пошуках хоча б одного небайдужого до його життя людини. Йому важливо не тільки чути про те, що він потрібен на цьому світі, любимо і доріг, а й бачити реальні вчинки. Від близьких тут не потрібно особливого подвигу, просто в кризовий період будьте поруч, навіть просто фізично. Знайдіть час приїхати, прогуляйтеся разом. Допоможіть знайти ресурси, які могли б допомогти знизити пережитий стрес. При найменшій можливості дійте так, щоб дещо зменшити тиск.

  З'ясуйте, чи проходить людина лікування у фахівця. Ця інформація дуже важлива, адже якщо хворий депресією почав приймати антидепресанти, але не знаходиться при цьому в стаціонарі, оточуючим слід бути дуже уважними: початок медикаментозної терапії може спровокувати суїцид, так як моторна загальмованість знімається, а вітальна туга залишається. Тобто, душевний стан ще погане, а сили для рішучих дій з'явилися.

  Запитуючи людини про суїцидальної налаштованості, не бійтеся, що можете «вселити йому цю ідею». Можливість такого навіювання - це помилка. Обговорюйте без страху сам задуманий суїцид. Сама можливість говорити про свої наміри знижує тривогу потенційного самогубці. Будьте готові якомога докладніше обговорити те, як саме людина хоче вчинити суїцид: спосіб, цілі, що буде потім (похорон, реакція оточуючих, заповіт та інше). Часом одного програвання ситуації в розумі і її промовляння досить, щоб зупинитися. Вислуховуючи людини, слід акуратно вносити корективи в дезадаптивние установки: «всім буде краще, якщо я помру» або навпаки «він (а) після цього буде мучитися все життя». Важливо спокійно, без залякування разом з суїцидентом простежити наслідки планованого дії: постраждають його близькі; чимало людей після спроб суїциду залишаються інвалідами або у них починаються проблеми зі здоров'ям. Говоріть про перспективи в житті і про можливе майбутнє.

  Обговорюйте причину задуманого суїциду. Визнайте при цьому почуття людини, дайте йому право на них. Не треба говорити «ти повинен забути, адже минуло вже стільки часу», «ти не маєш права злитися», «ти зобов'язаний впоратися з собою». Ці фрази-вказівки можу тільки відштовхнути суїцидента від вас, в зв'язку з чим подальший діалог буде утруднений. Говорячи про почуття, постарайтеся показати людині, що ви не просто його чуєте, а уважно слухаєте: «я розумію, що раз ти не хочеш жити, то тобі, напевно, дуже погано». Якщо не впевнені, що розумієте його, щось не вдавайте, а задавайте проясняють питання: «мені здається, що ти ...», «я правильно розумію, що ...», «я це чую як то, що ти ...» і т.д .

  Проявляйте елементарну людську турботу. погодуєте, зводите в кафе, запропонуйте зробити щось, що ця людина любить, пройдіться по вулиці і т.д. Іноді мінімального зменшення дискомфорту, мінімального зміщення балансу в хорошу сторону досить, щоб «виплисти». Не бійтеся ділитися власним досвідом, власними роздумами. Задушевна бесіда на рівних завжди краще, ніж «читання лекцій», батьківські монологи про те, що правильно, а що неправильно.

  Очевидно, що сама по собі життя - це та цінність, заради якої варто жити. Але таке переконання досить важко сформувати, особливо у дорослої людини, яка страждає зневірою і депресією. Кращий спосіб прищепити любов до життя - ваш власний приклад. Ваше позитивне світосприйняття обов'язково передасться ближнього і допоможе йому справлятися з неминуче виникаючими труднощами. І на закінчення, якщо тільки є можливість, допоможіть людині отримати професійну допомогу. Треба пам'ятати, що для запобігання суїцидальної дії людині потрібно спеціалізована допомога: психотерапія або лікарське лікування, за якими слід звернутися до професіоналів.

  Ємельянова Тетяна Валеріївна,

  кандидат біологічних наук, психолог, супервізор, доцент кафедри педагогіки і психології дитинства САФУ,

  Мама - дочки, яка вбила себе Марина

  Ти говорила: «Мама, ти найкраща в світі. І якщо тебе не стане - я помру той же час. »І я вірила тобі ... А ще ти говорила після смерті своєї знайомої:« Я ніколи так не поступлю з тобою. Я люблю тебе! »І я вірила тобі ...

  Історія одного самогубства очима близьких людей Марина

  Пройшов десь годину після мого повернення додому, як мені зателефонував батько. Я тільки почула його голос, і моє серце закалатало. Я все зрозуміла без слів. Батько видавив ледь чутно: «Маріша, Андрійка більше немає. Він повісився »...

  Як померти некрасиво, або Останній привіт улюбленим Михайло Хасьмінскій, кризовий психолог

  Давайте замислимося разом над тим, скільки людей опиниться пов'язаним з цим кроком, скільки бід, горя, розчарувань і сліз принесе Ваш суїцид тим, хто бажав Вам добра. Тільки не кажіть, що таких людей не було.

  Шрам на Землі Дмитро Семеник

  Лікар приїхала на виклик. Отруїлася дівчина. За словами матері, вона зробила це через те, що її не запросили на випускний бал. У переважній більшості випадків отравленніков вдається врятувати.

  Ні тебе, ні і мене Марія

  Сашка! Де ти тепер, щастя моє? Навіщо так безглуздо обірвав всі що було? Сашка! Як мені бути без тебе? Сашка ... пройшло більше півроку після того дня, а я все не можу повірити.

  Я - дочка самогубці Одна з тих

  Це спогад завжди зі мною. Його не можна нікуди подіти, не можна викинути, не можна знищити. Чотирнадцять років тому моє життя була зруйнована, тому що. тому що мій батько наклав на себе руки. Він потрапив в боргову яму і не знайшов іншого виходу.

  смерть тата Юлія, 17 років

  Людина-посмішка, людина-енциклопедія, джерело афоризмів - це мій тато. Мій найближчий людина. З усієї моєї великої родини ми двоє часом були ніби відокремлених. Я - його маленька копія. Тільки йому, і то з трудом, я могла розповісти, що у мене на душі.

  мамине зрада Вікторія

  Пам'ятаю все як в уповільненому кіно. Збираюся з ранку в школу, заходить мама і видає нам з сестрою по дві шоколадки (в 90-х снікерс і твикс були розкішшю для нас). І просить її простити. За що? Вона каже, що нас залишає, а сама йде до бабусі з дідусем. Під час прийому таблеток вона стала чудноватенькая, почала іноді заговорюватися, і я сприймаю її слова як результат дії препарату. Вона, злегка сплакнувши, виходить з кімнати. Через хвилину чую шум і вибігаю: в коридорі стоїть батько, вже одягнений і має намір піти на службу. Мати кричить, хапається за нього, при цьому витрушує залишки таблеток із пляшечки в рот. Відходить від батька, запиває це все водою і каже всім нам: «Ви цей день потім все життя пам'ятати будете, сволочі».

  втрата батька Катерина, 18 років

  Про те, що трапилося, я дізналася в числі останніх. Всі боялися за мою реакцію. А, треба сказати, вона могла бути дуже неадекватною, тому що в минулому я досить часто думала про самогубство. Я просто мовчала. Мій світ всередині змінювався. Було дуже дивно йти на похорон. Бачити тата в останній раз. Те почуття, коли бачиш батька в труні, не можна якось висловити.

  Мамина спроба самогубства Анастасія, 23 роки

  Я тоді страшенно злякалася. Загалом якимось чином все перестали кричати один на одного, але в повітрі повисло жахливе напруга і страх. Я не знала, що буде далі. Але мене жахливо налякало те, що мама почала ховатися у ванній і замикатися. Чітко пам'ятаю, як я завмерла на кухні біля набору ножів на підставці і подумала: «А раптом вона що-небудь зробить з собою !?»

  лавина Супутниця А.

  Коли здасться, що в смерті Знайдеш втрачений спокій, Не квапся себе прославити Самогубством, як протестом, Чи не перекладай на близьких Свою непрожитих біль!

  павутина Священик Олександр Дьяченко

  В П. за кілька останніх років удава з десяток чоловік. І якби ж то, якщо по п'янці, але ж ні. Все більше молодь гине, ось, в кінці того року двоє десятикласників на одному дереві зараз повисли.

  Мене врятувала моя ж совість Катя, 13 років

  8 клас став початком усіх бід: подруга виїхала в інше місто, я полюбила однокласника, на жаль - нещасливо. Більш того - я була проти Майдану. Тобто, моя думка не співпадала з думкою всієї України. І коли мене про це питали. я відповідала - «Так, я проти». Мене кілька разів переконували однокласники - безрезультатно. Я вже не могла відмовитися від своєї думки. А тут ще стали згадуватися сцени перших шести класів. І я подумала про суїцид. Дуже серйозно. Я вирішила - давно пора, це треба було зробити ще в п'ятому класі, я навіть здивувалася - як це я раніше не додумалася?

  Суїцидальна поведінка включає в себе три варіанти: завершене самогубство, суїцидальну спробу і суїцидальну дію.

  Думки і планування суїциду відносять до суїцидальної ідеації.

  Завершене самогубство - суїцидальний акт, що завершився смертю. Суїцидальна спроба - це акт, спрямований на самогубство, але не завершився смертю з різних причин. Часто суїцидальні спроби відрізняються амбівалентністю - бажання померти поєднується з криком про допомогу. Суїцидальна дію - це спроба зробити якусь дію з низькою ймовірністю летального результату (нанесення неглибоких ран на зап'ястях, передозування вітамінами і тд). Суїцидальна дію і суїцидальна ідеація часто відображають прохання про допомогу, а не реальне бажання умереть.Тем не менше ці стани не можна недооцінювати.

  Епідеміологія суїцидальної поведінки

  Статистика суїцидальної поведінки не враховує справжню причину таких випадків, т. К. Ґрунтується тільки на свідоцтвах про смерть і матеріалах кримінальних справ. У всіх вікових групах співвідношення самогубців чоловічої і жіночої статі становить 4: 1.

  Щороку понад 700 000 чоловік роблять суїцидальні спроби. На кожен летальний результат припадає близько 25 суїцидальних спроб. Проте тільки 3.5 - 12.5% ​​людей з подібними спробами зрештою кінчають життя самогубством, т. К. Багато людей роблять неодноразові спроби самогубства. Близько 20-30% людей повторюють суїцидальну спробу протягом 1 року.

  Рівень самогубств значно вище серед самотніх людей, ніж серед сімейних. Серед послідовників деяких релігійних конфесій частота самогубств значно нижче (зокрема, серед католиків).

  Групове самогубство, будь то великою компанією або тільки вдвох, являє собою крайню форму ідентифікації особистості з іншими людьми.

  Посмертну записку залишає приблизно кожен шостий самогубець. Зміст записки може вказувати на психічний розлад, який став причиною суїцидальної акта.

  Причини суїцидальної поведінки

  Суїцидальна поведінка, як правило, є результатом взаємодії декількох факторів. Курабельних фактор - депресія.

  До інших чинників можна віднести наступні:

  • Соціальні фактори.
  • Розлади особистості.
  • Психічна травма в дитинстві.
  • Серйозні соматичні порушення.
  • Зловживання алкоголем і наркотиками.
  • Серйозні психічні порушення.

  Деякі соціальні фактори (неприємності, втрата близької людини) і розлади особистості (імпульсивність, агресія) тісно пов'язані з суїцидом. Психічна травма в дитинстві (несприятлива обстановка в сім'ї, розлучення і смерть батьків, насильство в сім'ї) дуже часто спостерігається у людей, котрі робили суїцидальний акт. Самогубство - це заключний етап членовредительские поведінки: алкоголізм, небезпечне водіння, насильницькі антигромадські дії. Часто достатньо одного фактора для провокації суїциду. Серйозні соматичні порушення, особливо хронічні і хворобливі, зустрічаються приблизно у 20% самогубців похилого віку.

  Зловживання алкоголем і наркотиками розгальмовує психіку, підвищує імпульсивність, погіршує настрій, що може привести до суїцидальних дій. Близько 30% людей, котрі робили суїцидальну спробу, вживали алкоголь перед спробою. Алкоголіки більш схильні до суїциду, навіть в межзапойний період.

  Спосіб самогубства може бути вельми дивним і жорстоким.

  У деяких випадках агресію по відношенню до інших можна розцінювати як прояв суїцидальної поведінки. У рідкісних випадках колишні коханці або розлучені подружжя причетні до вбивств з подальшим самогубством: людина вбиває іншу людину, потім кінчає життя самогубством.

  Вибір методу визначається багатьма факторами, в т. Ч. Культурними традиціями, серйозністю намірів і т. Д. Деякі способи практично не залишають шанси на виживання, в той час як інші (наприклад, прийом ліків) можуть дозволити врятувати життя людини. Однак вибір менш травматичного способу самогубства не завжди має на увазі несерйозність мети.

  Незвичайні способи самогубства припускають наявність психозу. Найбільш частий спосіб реалізації суїцидальної спроби - вживання медикаментів. Насильницькі методи, такі як стрільба або повішення, досить рідко вибираються в якості спроб самогубства. Такі способи, як екстремальне водіння, можуть спричинити смерть третіх осіб. Самогубство за допомогою поліції - досить рідкісна форма самогубства: людина робить провокаційні дії (наприклад, розмахує зброєю) і змушує співробітників правоохоронних органів відкривати вогонь на ураження.

  Серед випадків завершених самогубств вогнепальну зброю частіше використовується чоловіками (74%), ніж жінками (31%). Далі йдуть повішення серед чоловіків і прийом медикаментів серед жінок.

  Тактика ведення хворих з суїцидальної акцентуацией

  Якщо лікар побачив у пацієнта схильність до самогубства, необхідно в обов'язковому порядку інформувати уповноважені органи. Таких хворих не слід залишати одних без нагляду. Вони підлягають транспортуванню в лікувальну установу (в психіатричну клініку) в супроводі персоналу (або санітарів, або поліцейських), але ні в якому разі не в супроводі членів сім'ї або друзів.

  Будь-суїцидальний акт, незалежно від того, це дія або спроба, вимагає найпильнішої уваги лікаря. Травми, завдані пацієнтом самому собі, вимагають пильної уваги і адекватного лікування. При підтвердженні факту передозування потенційно смертельного препарату необхідно негайно вжити всіх заходів щодо зниження експозиції препарату, стимуляції його виведення, необхідно призначити відповідний антидот і провести підтримуючу терапію (див. Отруєння).

  Початковий огляд повинен бути зроблений лікарем, який має достатній досвід і кваліфікацію в оцінці та лікуванні суїцидальної поведінки. Проте кожен хворий з таким порушенням потребує якнайшвидшого психіатричному обстеженні. Необхідно вирішити питання про режим утримання пацієнта і способі лікування (добровільне або примусове). Хворі з психотичними розладами, делірієм або на епілепсію, на важку форму депресії і з некупірованная психологічною кризою підлягають госпіталізації в психіатричну клініку.

  Після суїцидальної спроби хворі можуть заперечувати будь-які проблеми, т. К. Депресія, яка спровокувала суїцидальний акт, може чергуватися з епізодами підвищеного настрою. У будь-якому випадку, поки не вирішена основна проблема, ризик повторної спроби самогубства досить високий.

  Психіатрична оцінка допомагає виявити особистісні проблеми, які призвели до такої спробі, і призначити адекватне лікування. Лікувальна тактика полягає в наступному:

  • Встановлення контакту з хворим.
  • Розуміння причин суїцидальної спроби, з'ясування обставин до спроби і під час реалізації суїцидальної спроби.
  • Усвідомлення труднощів і особистісних проблем хворого.
  • Розуміння міжособистісних і сімейних взаємозв'язків хворого, які можуть привести до суїцидальної спроби.
  • Повноцінна оцінка психічного стану хворого, з особливим акцентом на наступні фактори: депресія, тривожність, ажитація, панічні атаки, інсомнія, інші психічні розлади, вживання алкоголю і т.д. (Багато хто з цих проблем вимагають специфічного лікування).
  • Опитування членів сім'ї та друзів.
  • Консультація з дільничним терапевтом хворого (сімейним лікарем).

  Профілактика суїцидальної поведінки

  Профілактика вимагає виявлення пацієнтів з високим ризиком суїциду.

  Хоча деякі спроби і випадки завершеного самогубства часто несподівані для близьких родичів і оточуючих, зазвичай цього дійства передують недвозначні ознаки. Часто вони цілком явно говорять про наміри людини, наприклад, коли він раптово пише або змінює свій заповіт. Проте іноді такі ознаки носять туманний характер, коли людина висловлює зауваження з приводу відсутності сенсу в житті і т.д.

  В середньому в практиці лікаря первинної ланки щороку зустрічаються близько шести пацієнтів з потенційно суїцидальних поведінкою. Близько 77% самогубців виявляються лікарями протягом 1 року, а близько 32% з них перебували на обліку психіатра протягом року до самогубства. Відомо, що серйозні і хворобливі соматичні розлади, наркоманія і психічні захворювання (зокрема, депресія) є фактором, що привертає до самогубства.

  Кожному хворому з депресією необхідно ставити питання про суїцид. Страх того, що такі питання можуть спровокувати суїцидальну ідеації у хворих, абсолютно не обгрунтований. Повноцінний опитування хворого допомагає лікареві отримати більш чітке уявлення про глибину депресії, налаштовує хворого на конструктивний діалог і говорить про зацікавленість лікаря в свого пацієнта.

  Навіть люди, відкрито загрожують неминучим самогубством (наприклад, ті, хто заявляє про те, що вони збираються прийняти смертельну дозу ліків або зістрибнути з даху), зберігають бажання жити. Лікар або іншу особу, до якого така людина звертається за допомогою, повинен усіма зусиллями підтримувати бажання жити. Екстрена психологічна допомога для людей з суїцидальними нахилами включає в себе наступне:

  • Встановлення довірчих, відкритих відносин з людиною.
  • Постійне звернення до його особистості.
  • Допомога у виявленні проблеми, яка привела до такої кризи.
  • Пропозиція конструктивного варіанту вирішення проблеми.
  • Підтримка людини в ухваленні рішення.
  • Нагадування людині про те, що його сім'я і друзі піклуються про нього і хочуть допомогти.

  Лікування депресії і ризику суїциду. У хворих на депресію значно підвищується ризик самогубства. Таких хворих слід ретельно спостерігати на предмет своєчасного виявлення суїцидальної поведінки і ідеації. Ризик суїциду може підвищуватися на початкових етапах лікування депресії. Спочатку курсу прийому антидепресантів або після підвищення дози деякі пацієнти відчувають збудження, тривогу, депресію, що може підвищити схильність до суїциду. Останнім часом підліткова суицидальность підвищилася на 14%. Таким чином, зміна методів медикаментозного лікування депресії привело не до зменшення, а швидше до збільшення випадків самогубств. Всі ці дані дозволяють припустити, що найкращим підходом є заохочення лікування, але з дотриманням запобіжних заходів (призначення антидепресантів в сублетальлними дозах з чіткими попередженнями пацієнтів і членів їх сімей про можливість погіршення симптомів або розвитку суїцидальних думок).

  Будь-суїцидальний акт надає величезний емоційний слід у всіх залучених осіб. Лікар, члени сім'ї та друзі можуть відчувати почуття провини, сорому і докорів сумління з приводу невдалого запобігання самогубству, а також почуття гніву по відношенню до померлої людини. Лікар повинен надавати посильну допомогу членам сім'ї і друзям покійного з тим, щоб впоратися з почуттям провини і горем.

  Евтаназія - це сприяння в самогубстві, яке надає лікар або будь-який інший працівник охорони здоров'я людині, яка бажає покінчити життя самогубством. Ця допомога може виражатися в інформуванні людини про смертельні дозах препаратів, про методи безболісних способів покінчити з собою або в безпосередньому введенні смертельної дози препарату.

  Евтаназія залишається спірним питанням і є незаконним в більшості штатів США. Проте пацієнти з болючим, виснажливим і невиліковним захворюванням можуть обговорювати це питання з лікарем. Евтаназія ставить складні етичні питання перед лікарем, і не кожен лікар здатний прийняти правильне рішення.

  Суїцид зазвичай є виразом нерозв'язного звуження можливостей вибору, що викликано об'єктивно або суб'єктивно пережитим горем і / або наявними або загрозливими фізичними або психічними впливами і обмеженням якості / концепції життя.

  Поширені етапи суїцидальності:

  1. Пасивне бажання смерті
  2. Неконкретні суїцидальні думки
  3. Конкретний план суїциду
  4. Підготовка до прощання
  5. Суїцидальна дію.

  У гострій фазі необхідно виграти час для проведення оптимальної терапії, завжди слід прагнути до психіатричного лікування.

  • При гострій суїцидальності з ажитацією і внутрішнім неспокоєм доцільні седативні заходи (наприклад, лоразепам 2-4 мг в день)
  • Проводити лікування травм
  • Компенсувати лабораторні відхилення
  • У разі можливої ​​інтоксикації наркотиками дати антидот.

  Основні способи попередження суїциду:

  • Встановити контакт (час, приміщення, проявити визнання і розуміння особливої ​​ситуації); терпляча, співчутлива, пряма розмова: на якому етапі суїцидальності знаходиться пацієнт (див. вище розділ «Клініка»)? Починаючи з 3-го етапу, стаціонарне лікування. Розробити альтернативне рішення проблеми. Залучити родичів (якщо вони не є провокуючим фактором).

  Чи не зменшувати значення ситуації, не вести поверхневих підбадьорливих розмов. Не допускати провокацій і агресивної поведінки.

 • Діагностика: розпитати про вимушеність дії; чи є психічний розлад / кризу, провокуючий фактор.
 • Рання допомога: амбулаторна, стаціонарна, планування терапії.
 • Вітамін Е чим корисний? Інструкція, показання до застосування
  Маска з яйця для волосся - повноцінне харчування і оздоровлення всіх типів локонів
  Лікування суглобів народними засобами

  2018 Будьте здорові. Адміністрація сайту не несе відповідальності за наслідки і результати, які можуть отримати читачі після використання інформації на нашому сайті! Проконсультуйтеся з лікарем. Всі авторські права на матеріали належать їх правовласникам

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  + 15 = 22