Щеплення Хіпп від чого

Щеплення Хіпп від чого

Знаю, що є якась вакцина для тих дітей, корторие часто хворіють захворюваннями верхніх дихальних шляхів (нежить, кашель). Назви не пам'ятаю, але читала про неї в ЄВЦ на Фонтанці, де все і прищеплюємо. Нам лікар сказала, що в нашому випадку вона не актуальна, тому не робили.

Що знала - написала

Ми теж робили з 6 міс. разом АКДС триразово, потім в 1,5 року ревакцинація. Перенесли добре. правда хворіти менше не стали, а навіть ще й більше.: 041:: o

Що це за щеплення ХИП, від чого? Які можуть бути наслідки?

Нещодавно мені зателефонували з лікарні і запросили дитини на щеплення ХИП. Ви робили це щеплення від чого вона і головне які наслідки після неї були?

ХІБ-інфекція стає причиною таких захворювань, як менінгіт, пневмонія, епіглоттіт, артрит, сепсис і ін. В Росії тільки дітям з групи ризику роблять це щеплення безкоштовно, за бажанням батьки своїй дитині щеплення можуть зробити платно.

Щеплення ХІБ необхідно робити всім дітям до 5-річного віку. Щеплення ХІБ діти переносять легко. Можлива алергія на вакцину, тоді слід відмовитися від неї.

Гемофільна паличка типу В з вогнища захворювання проникає в кров і поширюється по всьому організму, провокуючи утворення гнійних вогнищ в різних органах - головному мозку, легенів, суглобах, вухах і т.д. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом. Багато людей роками є носіями і поширювачами інфекції, не підозрюючи цього.

Щеплення ХІБ: ефект і побічні дії

Правильне рішення з приводу будь-якого щеплення можна прийняти тільки в тому випадку, якщо більш детально розібратися, для чого вона потрібна. Багато батьків бояться вести в поліклініку свою дитину, вважаючи, що щеплення ХІБ або будь-яка інша вакцина може нашкодити їх чаду.

Маленькі діти, яким ще не виповнилося п'яти років, можуть бути зараженими гемофільної палички, тому щоб уникнути серйозних захворювань в ранньому віці проводиться вакцинація. Гемофільна паличка небезпечна для дитячого організму, так як вона покрита оболонкою, і самостійно впоратися з цим завданням незміцнілий організм не в змозі.

Інфекція може вільно передаватися повітряно-крапельним шляхом, при цьому багато дорослих людей є її носіями. Бактерія може довгий час перебувати в організмі і ніяк себе не проявляти, але як тільки імунітет людини слабшає, відразу починають виявлятися різні захворювання. Щоб цього не сталося, і рекомендується робити вакцинацію в ранньому віці.

Що буде, якщо не зробити щеплення дитині?

Наслідки впливу гемофільної палички можна буде помітити у вигляді таких захворювань, як:

 • Менінгіт з пошкодженням головного мозку, при якому може відбутися летальний результат.
 • Епіглоттіт, при якому у дитини може настати задуха.
 • Важка пневмонія.
 • Сепсис.
 • Хронічний бронхіт.

Часто всі ці захворювання протікають приховано, а коли вони проявляються в повній мірі, дитина вже знаходиться у важкому стані. Лікування при такій інфекції складне і вимагає багато сил, так як паличка стійка до антибіотиків. За допомогою вакцинації з'являється унікальна можливість не лікувати хвороби, а попередити.

Щеплення АКТ ХІБ проводиться фармакологічною компанією у Франції, але в Росії вона запатентована ще з 1997 року. В вакцину входять такі речовини:

 • Полісахарид, взятий з поверхні бактерії і змішаний з анатоксином від правця.
 • Сахароза і трометанол (впливають як іонний регулятор).

Варто зазначити, що щеплення ХІБ не містить в собі самих бактерій, тому захворіти після неї неможливо. Звичайно, вакцина не зможе захистити дитину від таких захворювань, як менінгіт або пневмонія, адже існує безліч інших бактерій, які можуть викликати ці серйозні хвороби, але вони можуть бути слабкіше, ніж гемофільна паличка.

Вакцинація довгий час досліджувалася клінічно. Результати, які були отримані, сприятливі. Діти, які досліджувалися, і їм робилася вакцинація, сформували стійкий імунітет, який протримався чотири роки. Після цього, у дитини починає вироблятися вже своя власна захист. Чим раніше буде зроблено щеплення ХІБ, тим швидше у малюка почне формуватися імунітет.

Деякі батьки приймають рішення робити вакцину вже після того, як дитина йде в садок і хворіє. Якщо йому ще не виповнилося п'ять років, то вакцинація допоможе виробити імунітет проти палички.

Коли і як потрібно робити щеплення?

Якщо у дитини немає ніяких ознак того, що у нього є ХІБ-інфекція, щеплення все одно потрібно, адже малюк відвідує дитячі садки, а це означає, що він спілкується в колективі, і хтось може бути носієм шкідливої ​​палички, яка передається не тільки повітряно-крапельним шляхом, а й через іграшки, посуд, рушник. Бажано зробити вакцинацію протягом перших місяців життя малюка.

Якщо щеплення робиться від 2 до 6 місяців, то необхідно пам'ятати про декілька етапах:

 • Призначається день, коли робиться ін'єкція.
 • Щеплення повторюється через місяць.
 • Третя ін'єкція вводиться через рік.

Якщо щеплення робиться в більш пізньому віці, наприклад, від півроку до року, то один етап в схемі не враховується. У п'ять років досить зробити ін'єкцію всього лише один раз. Всі, кому робилося щеплення ХІБ, відгуки залишають виключно позитивні. Але дуже важливо перед тим, як робити вакцинацію, уважно познайомитися з інструкцією і порадитися з лікарем.

Протипоказання і побічні дії

Як і багато вакцини, це щеплення також має побічні дії. Звичайно, такі випадки дуже рідкісні, але все ж мають місце бути. Дослідження показали, що найчастіше починає виникати місцева реакція на ін'єкцію. З'являється біль і почервоніння м'яких тканин в місці уколу. Такі реакції спостерігаються лише в 10% випадків. Температура піднімається у дитини вкрай рідко - на 100 осіб може бути 1 випадок, а це найнижчий показник, якщо порівнювати інші вакцинації між собою. Коли робилося щеплення АКТ ХІБ, відгуки батьків вказували на те, що ніяких серйозних наслідків ця вакцинація не викликає. У медицині також не було зафіксовано жодних серйозних ускладнень після введення препарату.

Наслідки від захворювань, які можуть виникнути від впливу гемофільної бактерії, набагато складніше, ніж звичайна місцева реакція на шкірі дитини.

Перш ніж буде зроблене дитині щеплення АКТ ХІБ, інструкція радить прочитати про деякі протипоказання, на які батькам варто звернути свою увагу:

 • Не можна робити ін'єкцію особам, які не можуть переносити хоч один з компонентів препарату. Бажано дитині провести апробацію.
 • Заборонено проводити вакцинацію, якщо у малюка є алергічна реакція на інші щеплення.
 • Не можна робити щеплення дітям, які мають алергічну реакцію на правцевий анатоксин, адже він міститься у вакцині, хоч і в малій дозі.
 • Не варто робити щеплення, якщо у дитини на даний момент є проблеми зі здоров'ям, наприклад, малюк хворий ГРЗ. Робиться вакцинація дітям, які повністю здорові.

Коли вакцина буде проведена, необхідно кілька днів ретельно стежити за здоров'ям дитини: чи не переохолоджувати його, намагатися менше бути в місцях великого скупчення людей, не відвідувати дитячі колективи. В день проведення процедури не рекомендується купатися чи довго перебувати на вулиці.

Щеплення ХІБ має величезну кількість переваг. Дитина, який часто знаходиться серед інших дітей, автоматично заноситься в групу ризику, а з вакцинацією у нього є всі шанси підвищити свій імунітет в кілька разів. При цьому малюк вже не буде носієм гемофільної палички, а це означає, що він не заразить інших дітей. Переносимість препарату на високому рівні, тому у батьків немає причин турбуватися за здоров'я свого малюка. Якщо вони зроблять йому щеплення, з'явиться більше шансів, що малюк не буде хворіти або стане легше переносити різні недуги. Кожен батько повинен зробити правильний вибір і вирішити, чого ж саме він хоче для своєї дитини. Подумайте про те, чи варто відмовлятися від вакцинації.

Оставьте комментарий

+ 1 = 6