Пропав голос горло не болить температури немає

Пропав голос, але горло не болить і немає температури: які причини?

Проблема втрати голосу зустрічається досить часто. Причин може бути декілька, тому і методи усунення такої проблеми відрізняються різноманітністю. Наша стаття розгляне основні фактори ризику для голосових зв'язок, лікування і профілактика таких станів.

Звук нашої мови формується голосовими зв'язками, тому в разі втрати голосу необхідно звернути увагу на їх стан. Причин їх пошкоджень може бути декілька, крім того, слід проаналізувати інформацію, після яких дій «звук» було втрачено.

Основні причини втрати голосу:

 • Запальні процеси. Такі захворювання зазвичай характеризуються наявністю супутніх симптомів, але можуть протікати і нетипово.
 • Перенапруження голосових зв'язок. Найчастіше така загроза підстерігає людей, чия професійна діяльність пов'язана з використанням мовного апарату.
 • Наявність новоутворень в гортані. Класифікація цих проблем досить різноманітна. Це може бути кіста, фіброма, поліпи або так звані співочі вузли.
 • психоневротичні розлади. Прірва голос може і після сильного переляку, нервового перенапруження і стресовій ситуації.
 • гормональні зміни. Найчастіше вони підстерігають підлітків - юнаків, у яких тон голосу стає більш низьким, може змінюватися і пропадати.
 • Механічне та хімічне вплив. Зловживання гострою їжею, спеціями і навіть деякими шкідливими звичками, а також регулярні пошкодження гортані великими шматками жорсткої їжі також може викликати тимчасову втрату голосу.
 • Алергічна реакція організму. У деяких випадках вона може спровокувати утруднення мови навіть без хворобливих відчуттів.

У медичній практиці найчастіше «винен» у втраті голосу ларингіт - захворювання верхніх дихальних шляхів і гортані. Відмінні риси - хрипкий «гавкаючий» кашель, утруднення дихання, підвищення температури тіла і набряклість в області горла. Лікування в цьому випадку повинен призначити лікар, а в домашніх умовах можна спробувати народні методи, які також відрізняються ефективністю.

На відео пропав голос:

Проаналізувавши основну причину труднощів з промовою, можна призначити оптимальне лікування. Виключивши провокуючі фактори, а також забезпечивши спокій на час лікування, можна повернути собі голос в якнайшвидшому часі.

Лікування народними засобами:

 • трав'яні полоскання. Відвар ромашки, календули, анісу або подорожника відмінно лікує проблеми з горлом. Полоскати горло необхідно якомога частіше, комбінуючи цю процедуру з рясним теплим питтям і компресами.
 • Молоко з медом - перевірений засіб! Перед використанням рідина краще підігріти до комфортної температури, а вже після цього додавати бджолиний мед. У занадто гаряче молоко мед класти не можна, адже тоді він втратить свої корисні якості.
 • Відвар насіння анісу. Для приготування цілющого напою знадобиться п'ять столових ложок насіння. Їх необхідно запарити окропом і проварити приблизно 15 - 20 хвилин. Після цього суміш проціджують і відсуджувати до теплого стану. В отриману рідину додається приблизно дві - три ложки меду. Приймати таку настоянку треба не менше трьох разів на день по столовій ложці до повного одужання.
 • вологі інгаляції. Відмінний засіб для відновлення голосових зв'язок. Можна використовувати парове пристрій, або сучасні небулайзери.
 • Дихальна гімнастика. Комплекс вправ, спрямований на зміцнення легенів і бронхів буде вельми корисний при частих застудах. Особливо важливо привчити до таких процедур дитини.

Величезне значення має стан повітря в приміщенні. Обов'язково слід провітрювати кімнату, бажано також уволо атмосферу за допомогою ємностей з рідиною. Це сприяє безпроблемному диханню і позитивно позначається на стані гортані і трахеї. Обов'язково слід виключити куріння, в тому числі і пасивне.

Тютюновий дим надзвичайно дратує зв'язки, посилюючи перепочинок, і звужує просвіт в гортані. Якщо голос пропав, не варто намагатися говорити пошепки, це посилить навантаження і призведе до затяжного одужанню. Найкраще підтримувати режим спокою, не виходити без крайньої потреби на вулицю і зайнятися своїм станом.

Що робити, коли у дитини пропав голос, і які ліки варто використовувати, розповідається в даній статті.

А ось які ліки варто приймати, коли пропав голос, і які найефективніші, розповідається в даній статті.

Можливо вам також буде цікаво дізнатися про те, що робити в першу чергу коли захрип голос

Втрата голосу зазвичай не сприймається як загрозливий стан, якщо мова не йде про співаків або, наприклад, диктор на радіо. Зазвичай хворий просто чекає, коли мова з'явиться знову і не поспішає звертатися до лікаря. Разом з тим, така проблема може бути симптомів серйозних захворювань, наприклад, пухлин горла.

Розвиток і переродження утворень може проходити абсолютно безболісно, ​​тому часта втрата голосу без об'єктивних причин (хвороба, перенапруження), може свідчити про таку хворобу. Насторожити також має і тривалий «мовчання» без характерних для простудних захворювань симптомів.

Удвічі страшно, коли голос пропадає у дитини. Якщо до цього не було випадків запалення голосових зв'язок після ГРВІ або бронхіту, звернути увагу на такий симптом необхідно обов'язково.

Крім перерахованих вище, можуть бути також наступні причини:

 • Круп чи стеноз гортані. Вельми небезпечне захворювання, що характеризується швидким розвитком набряклості і звуження дихального просвіту. Особливо небезпечно в молодшому дитячому віці.
 • Попадання стороннього тіла в гортань. Маленькі дітки часто все пробують «на зуб», що загрожує небезпечними ситуаціями. Якщо дитина задихається і не може викашляти сторонній предмет з горла, пріоритетним завданням стає надання швидкої медичної допомоги.

У будь-якому випадку не варто лікувати самостійно малюка, якщо його стан різко погіршується, а дихання стає все більш складним. У важких випадках, єдине, що можуть зробити батьки до приїзду швидкої - забезпечити для дихання тепле і вологе повітря, а також спокійне положення і рясне пиття.

А ось яке лікування необхідно, коли у дитини захрип голос і кашель, і які лікарські засоби варто приймати, розповідається в даній статті.

Чому з'являється хрипкий голос і як його лікувати, дуже докладно розповідається в даній статті.

Як відбувається лікування народними засобами втрати голосу при застуді, і які з них найефективніші, розповідається в даній статті.

Що робити, коли пропав голос після застуди, і які ліки найефективніші, дуже докладно розповідається в даній статті.

Чому у дитини осип голос і гавкаючий кашель, і що з цією проблемою можна зробити, розповідається в даній статті.

Від втрати голосу не застрахований ніхто, особливо з огляду на стан нинішньої екології. Шкідливі викиди і забруднення повітря, шкідливі звички (і свої, і оточуючих людей), а також численні віруси і бактерії - все це лише неповний список шкідливих факторів. Легенева система людини розрахована на величезний ресурс діяльності, але якість такої «роботи» можна істотно поліпшити і самостійно.

Основні методи профілактики:

 • Відмова від шкідливих звичок.
 • Часті прогулянки на свіжому повітрі (в ідеалі це має бути парк, ліс або пляж).
 • Регулярне оздоровлення (особливо корисний гірське і морське повітря).
 • Комфортна температура їжі.
 • Своєчасне лікування застуд і ГРВІ.

Якщо пропав голос без температури і болю в горлі, причини слід шукати в перенапруженні або запальних інфекціях. Не завжди це стан можна вилікувати самостійно, а в разі частих проблем з голосовими зв'язками краще звернутися за допомогою до фахівця. Основні причини, лікування і профілактика таких станів докладно розглянуті в нашій інформації.

Дуже важко визначитися з вибором того чи іншого препарату для горла, щоб асортимент сучасних аптек величезний. Та й не завжди «з першого-ліпшого» або призначеного ліки настає поліпшення стану. А це і згаяний час в некомфортному стані і купа грошей. Спробуйте для початку народні засоби! Це безпечніше (без алергії і побічних ефектів) і дешевше. Два-три дні попийте тепле молоко + мед + масло + муміє. Дуже ефективно! А, якщо не полегшає - за консультацією до фахівця!

Що робити, якщо з'явилася осиплість, пропав або сіл голоc, але горло не болить?

Голосовий апарат дуже чутливий до будь-яких подразників. У зимовий період люди досить часто звертаються до фахівців з питанням, якщо сів голос, горло не болить, що робити.

Коли людина відчуває осиплість або у нього пропала здатність розмовляти, то виникає підозра на патологічний процес в області гортані.

Зазвичай такі симптоми пов'язані з хворобами вірусного характеру або з надмірним напруженням зв'язок. При цьому з'являється симптом сів голосу, але горло не болить. Дотримуючись правильних методів терапії можливо нормалізувати стан досить швидко.

Чому сів голос, а горло не болить?

Часто охриплий голос проявляється при простудних захворюваннях. Однак коли у людини зник голос, а горло практично не болить, і не спостерігаються інші ознаки застуди, необхідно задуматися про причини такого недуги, серед яких можуть бути:

 • професійна діяльність;
 • крик при емоційних проявах;
 • куріння.

Коли відбуваються такі неприємні зміни, важливо не панікувати, а розібратися, чому пропадає голос, але горло не болить. Ні в якому разі не можна ставити діагноз самому собі і вирішувати, що робити. Для цього потрібно звернення до профільного фахівця.

Досить часто зустрічається такий симптом, коли голос сів, але горло не болить у людей, чия робота ґрунтується на голосі, наприклад, у співаків. При цьому здатність видавати звуки пропадає іноді повністю, а в деяких випадках частково. Але горло зовсім не болить. Серед скарг переважають: сухість, першіння. При цьому сама людина не знає, що робити.

Якщо пропав голос, то яка це може бути хвороба?

Однією з частих причин, при якій проявляється такий симптом, як сів голос, горло, однак, не болить, є хронічний ларингіт. Ця патологія не є небезпечною при своєчасно виконаної терапії, хоча і досить неприємна.

Можливість говорити пропадає іноді частково, а в деяких випадках повністю, але горло на початковому етапі хвороби часто не болить. Зате утруднюється дихання через набряк в гортані і звуження щілини. Патологія здатна розвинутися як у дорослих, так і у дітей.

Ще однією причиною, через яку голос пропав, але горло не болить, є хронічний трахеїт. Ця патологія розвивається через недостатнє лікування фарингіту, ларингіту або риніту. Основними симптомами цього захворювання є спазматичний сухий кашель, охриплий голос.

При гіпо - і гіпертиреозі (патології щитовидної залози) також сідає голос з-за набряку в гортані. Що робити в цьому випадку, підкаже лікуючий лікар. Алергії різної етіології, в тому числі стають причиною прояви зазначених симптомів. При таких реакціях іноді виникає набряк Квінке. У цьому випадку з'являється задишка, що сів голос, кашель, а кровоносні судини на лицьовій частині набухають, проте горло часто може не хворіти.

Поява як доброякісних, так і злоякісних пухлин в гортані найчастіше робить голос сів і хрипким. При прогресуванні патології пацієнти скаржаться на важке дихання і здавлювання глотки, але в горлі не болить. Ця симптоматика є свідченням наявності наступних новоутворень:

 1. Пухлина середостіння - новоутворення, локалізоване по ходу блукаючого нерва і давить на нього. У зв'язку з цим і проявляється осиплість голосу без температури, ознак ГРЗ, фізично зірваного голосу, але горло не болить.
 2. Папілома глотки. Є доброякісною пухлиною. У процесі її розростання голос сідає, а потім іноді зникає повністю.
 3. Пахідермія гортані. Це світло-сірі бляшки, які утворюються в горлі і перешкоджають диханню. При ковтанні виникають труднощі, але гортань не болить.
 4. Фіброма. Доброякісна щільна пухлина.

Освіта поліпів в горлі також заважає нормальному диханню, через них стає розмовляти важко, але горло не болить.

Що робити, якщо пропадає голос, але горло не болить? Принципи терапії залежать від етіології хвороби. Але існують методи загального характеру, що допомагають полегшити стан або навіть повністю усунути недуга. Особливо вони дієві для усунення хрипоти:

 1. Мовчання. При таких симптомах, як сів або захриплий голос, не слід розмовляти зовсім, шепіт ще більше перевантажує зв'язки, і погіршує стан.
 2. Дієта. Слід дотримуватися правил харчування для того, щоб не створювати неприємні ситуації для слизової оболонки. При цьому слід виключити будь-яку грубу, гарячу, кислу їжу і гострі приправи.
 3. Провітрювання. Потрібно частіше робити провітрювання кімнати. Це необхідно, щоб в приміщенні був тільки свіже повітря. Обов'язково робити провітрювання на ніч.
 4. Пиття. Слід якомога частіше робити і пити чай з медом, соки, компоти з сухофруктів або морси.
 5. Полоскання. Процедуру роблять з приготованого розчину Фурациліну. Для цього на склянку кип'яченої теплої води потрібно одна таблетка препарату. Проводити полоскання треба не менше трьох разів протягом доби. Бажано розчин робити перед застосуванням. Ще одним хорошим засобом для такої процедури є підігріта мінеральна вода (тільки без газів). Її дієвість така ж, як у трав'яних настоїв. Ефективною мінеральну воду роблять мінерали, що містяться в цій воді.

Ще одним методом, що допомагає для позбавлення від захриплості або зникнення голосу повністю, є інгаляції. Виконання процедур повинно бути погоджено з лікарем. Щоб їх робити самостійно, треба бути повністю впевненим, що осиплість не пов'язана з набряком гортані та голосової щілини. В іншому випадку вплив гарячої пари викликає ще більшу набряклість і здатне привести до повного перекриття дихального шляху (круп).

Інгаляції можна робити з ефірними маслами з різних трав, таких як евкаліпт або м'ята. Ці кошти додаються краплями (достатньо 2-3) в півлітра гарячої води. Робити інгаляції над такими препаратами треба до десяти хвилин. При цьому слід накритися великим рушником. Необхідно знати, що при наявності високої температури робити інгаляції не можна.

Медикаментозне лікування осиплості

Хворих, у яких виникла осиплість, цікавить, що робити, якщо захрип голос, а горло не болить, а також небезпечно це прояв. Слід пам'ятати: правильне лікування можливо тільки після візиту до отоларинголога. Провівши діагностику, він призначає деякі з таких способів терапії:

 1. Протизапальні засоби.
 2. Протинабрякові препарати.
 3. Фізіотерапевтичні процедури. Серед них частіше використовуються УВЧ, електрофорез.

Такі способи роблять зрозумілим відповідь на часте лікарям питання, що робити, якщо пропав голос, але горло не болить. При виконанні заходів з лікування використовуються кошти для відхаркування.

Про можливі причини втрати голосу дивіться інформацію в наступному відео:

 1. Варіантів лікування сів або зниклого голоси існує досить.
 2. Терапія залежить від причини, що викликала дана недуга.
 3. Разом з лор-лікарем треба з'ясовувати, чому пропав голос, а горло не болить і що робити в цьому випадку.

Сподобалася стаття? Оцініть матеріал!

У Вас є питання або досвід з даної проблеми? Задайте питання або розкажіть про це в коментарях.

Для мене мій голос - це інструмент, без якого я просто не зможу працювати, я працюю на радіо. Якщо голос пропав потрібно звичайно мовчати, мовчання-золото, пити теплі напої, розсмоктувати Гомеовокс - це єдиний засіб для відновлення голосу.

Лікування втрати голосу при відсутності температури

Відсутність температури і дискомфортних відчуттів в гортаноглотці не виключає органічну і функціональну причину розвитку афонии. Багато хронічні захворювання не супроводжуються гіпертермією або болями, проте саме запальні реакції в слизових глотки і голосових складках в 75% випадку є ключовою причиною появи проблеми.

Для відновлення звучності голосу може знадобитися медикаментозна терапія, яка полягає в проведенні інгаляцій і вживанні протизапальних препаратів.

Як правило, афонія виникає на тлі септичного ураження верхніх відділів респіраторного тракту, тобто гортані, глотки і голосових зв'язок. На початкових стадіях розвитку ЛОР-захворювань пацієнти можуть скаржитися на помірні болі в горлі і хриплость голосу. Однак при відсутності адекватної терапії хвороби можуть перейти в хронічну форму, при якій симптоматика стає не такою вираженою.

З яких причин голос може пропадати? Виникнення проблеми може бути обумовлено наступними причинами:

 • патології щитовидної залози;
 • хронічний ларингіт;
 • ендокринні порушення (гіпотиреоз);
 • опік слизових оболонок гортаноглотки;
 • неврастенія і істерія;
 • зловживання гострою їжею;
 • шкідливі звички (куріння сигарет і кальяну);
 • доброякісні новоутворення (фіброми, папіломи).

Афония - проблема, з якою найчастіше стикаються радіоведучі, співаки, диктори, лектори та інші люди «голосових» професій.

Голосові м'язи іннервуються поворотним і блукаючим нервом, тому будь-які порушення в роботі центральної нервової системи можуть спричинити за собою втрату звучності голосу. Розвитку афонии сприяють інфекційні захворювання, алергічні реакції, порушення неврологічного характеру і т.д.

Хронічним ларингітом називають уповільнене інфекційне запалення гортані, яке тягне за собою необоротне ураження голосових зв'язок. ЛОР-захворювання найчастіше розвивається на тлі гострого ларингіту. При цьому хронітізаціі патологічних процесів можуть посприяти:

 • гастроезофагеальний рефлюкс;
 • робота на шкідливому виробництві;
 • загострення хронічного тонзиліту;
 • перенапруження голосових зв'язок;
 • перегрів або переохолодження горла.

При розвитку хронічного ларингіту горло може не хворіти, однак запальні реакції в дихальних шляхах призводять до потовщення голосових зв'язок і зниження тембру голосу. Якщо патологію не лікувати, рано чи пізно це призведе до афонії.

Атрофічні зміни в голосових зв'язках важко піддаються лікуванню, тому повного відновлення голосу може і не відбутися навіть після проходження курсу антимікробної лікування.

В останні роки число пацієнтів з функціональними захворюваннями горла зросла через збільшення навантаження на психіку і, відповідно, нервову систему людини. Патології, які ускладнюють мовне спілкування, не завжди обумовлені органічними змінами в тканинах ЛОР-органів. Якщо під час обстеження в дихальних шляхах не виявляються сліди запалення або новоутворення, швидше за все, причиною афонии стало психоемоційний перенапруження.

Голосовим порушень, що виникають на тлі істеричних розладів, більше схильні жінки з лабільною нервовою системою.

«Психічна» дисфония нерідко розвивається на тлі стресових перевантажень, психічних травм і фобій. При відсутності соматичних порушень отоларинголог дає напрямок до психоневролога, який призначає пацієнтові відповідне медикаментозне та фізіотерапевтичне лікування. У разі неефективності медикаментозної терапії може знадобитися перерізання поворотного нерва, яка посприяє розслабленню м'язів гортані.

Чи можна відновити голос без прийому лікарських засобів? До звернення до лікаря і з'ясування точних причин появи афонії рекомендується дотримуватися голосовий спокій. Найменше перенапруження голосових зв'язок може спровокувати ускладнення і незворотні зміни в стані запалитися тканин.

Якщо Афоня виникла через перенапруження голосових зв'язок або хронічного ларингіту, слід:

 • вживати тепле пиття - мінеральну воду (без газу), підігріте молоко, морси з малиною, трав'яні чаї з ромашкою або чебрецем;
 • здійснювати інгаляції - в якості лужного розчину можна використовувати «Єсентуки 4/17» або «Боржомі»;
 • зволожувати повітря в приміщенні - оптимальна вологість повітря приблизно дорівнює 60%;
 • приймати ванни для ніг - в гарячу воду рекомендується додавати ефірні масла апельсина, лимона і евкаліпта;
 • тушировать горло - як протизапальних спреїв доцільно використовувати «Інгаліпт», «Каметон»;
 • використовувати протиалергічні засоби - «Супрастин», «Тавегіл», «Еріус» і т.д.

При відсутності позитивного ефекту необхідно звернутися за допомогою до фахівця. Несвоєчасне лікування запалення в органах дихання загрожує некрозом тканин і утворенням рубців і спайок на зв'язках.

Що робити, якщо пропав голос, але горло не болить і немає температури? Методи лікування визначаються етіологією захворювання. Якщо в горлі є вогнища запалення, в схему терапії включають ліки протизапального, ранозагоювальний і протинабряклого дії.

При лікуванні соматичних захворювань зазвичай використовують такі види лікарських засобів:

 • «Гропринозин»
 • «Анаферон»
 • «Арбідол»
 • «Сумамед»
 • «Амоксиклав»
 • «Аугментин»
 • «Рибомунил»
 • «ІРС-19»
 • «Інтерферон»

Під час медикаментозної терапії необхідно строго дотримуватися голосовий режим - в іншому випадку можуть виникнути ускладнення.

При відсутності позитивного ефекту хворому може бути призначено лікування в стаціонарних умовах. Щоб відновити роботу мовного апарату, в гортань пацієнта вливають протизапальні засоби, які сприяють швидкому відновленню цілісності голосових зв'язок. Такі процедури називають инстилляциями.

При поліпшенні самопочуття і явному регрес запалення фахівець призначає фізіотерапевтичні процедури - УВЧ-терапія, електрофорез і т.д. Вони сприяють поліпшенню трофіки тканин, підвищення місцевого імунітету і відновлення працездатності голосообразующего апарату.

Якщо причиною афонии стало перенапруження голосових зв'язок, полегшити симптоми і прискорити процес відновлення голосу допоможуть народні засоби. Також їх можна використовувати як доповнення до основної терапії хронічного фарингіту або ларингіту:

 • змішайте 100 мл свіжого морквяного соку з 100 мл підігрітого теплого молока;
 • додайте в 50 мл підігрітого коньяку 5 крапель лимонного соку і 1 ч. л. розтопленого меду;
 • змішайте 2 яєчних білка з 1 ч. л. цукру і 1 ст. л. коньяку.

Важливо! Не рекомендується приймати спиртовмісні засоби при проходженні антимікробної терапії.

Напої, до складу яких входить алкоголь, сприяють прискоренню кровообігу і, відповідно, більш інтенсивному живленню тканин киснем. За рахунок цього прискорюються регенераційні процеси в слизових оболонок гортаноглотки, що сприяє відновленню голосу.

Автор: Гусейнова Ирада

Коментарі та відгуки

Як відновити голосові зв'язки в домашніх умовах?

 • Що робити, якщо горло болить?

 • Вас також зацікавить

  Проблеми з промовою і диханням

  Актуальні ціни і товари

  Препарат, що виготовляється за старовинним народним рецептом. Дізнайтеся, як він потрапив на герб міста Шенкурск.

  Знамениті краплі для профілактики захворювань і підвищення імунітету.

  Монастирський чай від ЛОР захворювань

  Для профілактики і допомоги в лікуванні захворювань горла і носа за рецептом схіархімандрита Георгія (Сави).

  Будь-яке використання матеріалів сайту допускається тільки за згодою редакції порталу і установкою активного посилання на першоджерело.

  Інформація, опублікована на сайті, призначена виключно для ознайомлення і ні в якому разі не закликає до самостійної постановці діагнозу і лікування. Для прийняття обґрунтованих рішень щодо лікування і прийняття препаратів обов'язкове необхідна консультація кваліфікованого лікаря. Інформація, розміщена на сайті, отримана з відкритих джерел. За її достовірність редакція порталу відповідальності не несе.

  Вища медична освіта, лікар-анестезіолог.

  Оставьте комментарий

  1 + 3 =