Пропанорм інструкція

Пропанорм - інструкція із застосування, відгуки, аналоги і форми випуску (таблетки 150 мг і 300 мг, уколи в ампулах для ін'єкцій і крапельниць) лікарського препарату для лікування аритмії, тахікардії, екстрасистолії у дорослих, дітей і при вагітності

У даній статті можна ознайомитися з інструкцією із застосування лікарського препарату Пропанорм. Представлені відгуки відвідувачів сайту - споживачів даного ліки, а також думки лікарів фахівців з використання Пропанорму в своїй практиці. Велике прохання активніше додавати свої відгуки про препарат: допомогло або не допомогло ліки позбутися захворювання, які спостерігалися ускладнення і побічні ефекти, можливо не заявлені виробником в анотації. Аналоги Пропанорму при наявності наявних структурних аналогів. Використання для лікування аритмії, тахікардії, екстрасистолії та інших порушень серцевого ритму у дорослих, дітей, а також при вагітності та годуванні груддю.

Пропанорм - антиаритмический препарат класу 1С, блокує швидкі натрієві канали. Має слабку бета-адреноблокуючою активністю (відповідає приблизно 1/40 частини активності пропранололу) і м-холіноблокуючу ефектом. Антиаритмічний ефект грунтується на місцевоанестезуючого і прямому мембраностабілізрующем дії на міокардіоцити, а також на блокаді адренергічних бета-блокаторів та кальцієвих каналів.

Місцевоанестезуючу дію приблизно відповідає активності прокаїну.

Пропафенон (діюча речовина препарату Пропанорм), блокуючи швидкі натрієві канали, викликає дозозалежне зниження швидкості деполяризації і пригнічує фазу 0 потенціалу дії і його амплітуду у волокнах Пуркіньє і скорочувальних волокнах шлуночків, пригнічує автоматизм. Уповільнює проведення по волокнах Пуркіньє. Подовжує час проведення по Синоатріальна вузлу і предсердиям. При застосуванні пропафенону відбувається подовження інтервалу PQ і розширення комплексу QRS (від 15 до 25) на ЕКГ, а також інтервалів АН і HV на гісограмме. Сповільнюючи проведення, препарат подовжує ефективний рефрактерний період в передсерді, AV-вузлі, додаткових пучках, і, в меншій мірі, шлуночках. Чи не спостерігається яких-небудь значних змін інтервалу QT. Електрофізіологічні ефекти більш виражені в ишемизированном, ніж в нормальному міокарді. Надає негативну інотропну дію, яке зазвичай проявляється при зниженні фракції викиду лівого шлуночка нижче 40%.

Дія препарату починається через 1 год після прийому всередину, досягає максимуму через 2-3 год і триває 8-12 год.

Пропафенона гідрохлорид + допоміжні речовини.

Після прийому препарату всередину абсорбується понад 95% пропафенона. Біодоступність препарату підвищується нелінійно зі збільшенням дози (з 5% до 12% при підвищенні разової дози з 150 мг до 300 мг, а при прийомі в дозі 450 мг - до 40-50%). Зв'язування з білками плазми крові і внутрішніх органів становить 85-97%. Проникність через гематоенцефалічний бар'єр (ГЕБ) і плацентарний бар'єр низька. Пропафенон майже повністю метаболізується. Описано 11 метаболітів препарату, фармакологічно активними є 5-гідроксипропафенон і N-депропілпропафенон, що володіють порівнянної з пропафеноном антиаритмічної активністю. Окислювальний метаболізм залежить від специфічного цитохрому, активність якого генетично детермінована. Виводиться з сечею - 38% у вигляді метаболітів (менше 1% в незміненому вигляді), з жовчю - 53% (у вигляді глюкуронідів та сульфатів). При печінковій недостатності виведення знижується.

 • профілактика і лікування надшлуночкових і шлуночкових екстрасистолій;
 • профілактика і лікування пароксизмальних порушень ритму (надшлуночкові - фібриляція і тріпотіння передсердь, синдром Вольфа-Паркінсона-Уайта);
 • профілактика і лікування предсердно-шлуночкової re-entry тахікардії;
 • профілактика стійкою мономорфной шлуночкової тахікардії.

Таблетки, вкриті оболонкою 150 мг і 300 мг.

Розчин для внутрішньовенного введення (уколи в ампулах для ін'єкцій і крапельниць).

Інструкція по застосуванню та дозування

Всередину, після їди. Таблетки слід ковтати цілими, запиваючи невеликою кількістю води.

Режим дозування встановлюється індивідуально і коригується лікарем.

Для купірування пароксизму фібриляції передсердь використовується навантажувальна доза 600 мг - одноразово перорально.

Зазвичай добова доза становить 450 мг (3 рази на добу по 150 мг кожні 8 год). При необхідності збільшення дози проводиться поступово (кожні 3-4 дні) до 600 мг на добу за 2 прийоми або максимально до 900 мг на добу за 3 прийоми.

Якщо на тлі лікування відмічено розширення комплексу QRS або інтервалу QT більш ніж на 20% в порівнянні з вихідними значеннями, або подовження інтервалу PQ більш ніж на 50%, подовження інтервалу QT більш ніж на 500 мс, збільшення частоти і тяжкості аритмії, слід зменшити дозу або тимчасово перервати застосування Пропанорму.

У пацієнтів старше 70 років, а також у хворих з масою тіла менше 70 кг застосовуються менші дози (перша доза дається в стаціонарі під контролем ЕКГ і артеріального тиску).

При порушенні функції печінки (можлива кумуляція) Пропанорм використовується в дозах, що становлять 20-30% від звичайної, при порушенні функції нирок (Cl креатиніну менше 10%) початкова доза - 50% від початкової.

При внутрішньовенному краплинному введенні (у вигляді крапельниці) початкова доза - 500 мкг / кг, при необхідності дозу збільшують до 1-2 мг / кг.

 • брадикардія;
 • уповільнення синоатріальної;
 • AV і внутрішньошлуночкової провідності;
 • зниження скорочувальної здатності міокарда (у схильних пацієнтів);
 • аритмогенное дію;
 • ортостатичнагіпотензія;
 • нудота;
 • анорексія;
 • відчуття тяжкості в епігастрії;
 • запор;
 • порушення функції печінки;
 • головний біль;
 • запаморочення;
 • порушення зору;
 • лейкопенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія;
 • олигоспермия;
 • шкірний висип.
 • важкі форми хронічної серцевої недостатності;
 • виражена артеріальна гіпотензія;
 • кардіогенний шок;
 • виражена брадикардія;
 • синдром слабкості синусового вузла (Протипоказання);
 • AV-блокада 2 і 3 ступеня;
 • порушення електролітного балансу;
 • міастенія;
 • тяжкі обструктивні захворювання легень;
 • печінковий холестаз;
 • дитячий вік;
 • підвищена чутливість до пропафенону.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Застосування Пропанорму при вагітності можливо тільки в тому випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду.

При необхідності застосування в період лактації слід вирішити питання про припинення грудного вигодовування.

Протипоказаний в дитячому віці.

Застосування у літніх пацієнтів

У літніх пацієнтів застосовують Пропанорм в більш низьких дозах.

З обережністю застосовують при порушеннях функції печінки, виражених порушеннях функції нирок, а також в комбінації з іншими антиаритмічними засобами з подібними електрофізіологічними параметрами.

Лікування слід починати в умовах стаціонару, оскільки підвищений ризик аритмогенного дії, пов'язаного із застосуванням пропафенону. Рекомендується, щоб попередня антиаритмічної терапії була припинена до початку лікування пропафеноном в терміни, рівні 2-5 періодам напіввиведення.

Пропанорм характеризується вираженими індивідуальними відмінностями значень концентрації активної речовини в плазмі крові, тому рекомендується ретельний підбір доз для кожного пацієнта.

Внутрішньовенне введення слід проводити під постійним контролем АТ, ЧСС і ЕКГ. Якщо під час курсового лікування або на фоні в / в введення відзначається розширення комплексу QRS або інтервалу QT більш ніж на 20%, в порівнянні з вихідними значеннями, слід зменшити дозу або тимчасово відмінити пропафенон. У літніх пацієнтів, хворих з масою тіла менше 70 кг застосовують пропафенон в більш низьких дозах.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами

З обережністю застосовують у пацієнтів, що займаються потенційно небезпечними видами діяльності, що вимагають підвищеної уваги і швидкої реакції.

При одночасному застосуванні з антихолінергічними засобами можливе посилення антихолінергічної дії.

При одночасному застосуванні з антіхолінестеразнимі засобами (в т.ч. з піридостигмін) зменшується ефективність пиридостигмина при міастенії.

При одночасному застосуванні з бета-адреноблокаторами, трициклічними антидепресантами, місцевими анестетиками можливе посилення антиаритмічної дії пропафенону при шлуночкових аритміях.

При одночасному застосуванні Пропанорм може підсилювати дію непрямих антикоагулянтів.

При одночасному застосуванні з фенобарбіталом підвищується виведення пропафенону з організму і зменшується його концентрація в плазмі крові. Вважають, що інші барбітурати взаємодіють з пропафеноном таким же чином.

При одночасному застосуванні з кетоконазолом описаний випадок розвитку судом.

При одночасному застосуванні можливе підвищення концентрацій в плазмі крові пропранололу, метопрололу, циклоспорину, дигоксину.

При одночасному застосуванні з рифампіцином зменшується концентрація пропафенона в плазмі крові і значно зменшується його терапевтична ефективність. Це обумовлено тим, що рифампіцин індукує ізоферменти CYP3A4 / 1A2 і фазу 2 глюкуронізації пропафенона. Рифампіцин не впливає на метаболізм пропафенона, обумовлений активністю ізоферменту CYP2D6.

При одночасному застосуванні описані випадки підвищення концентрації теофіліну в плазмі крові та розвитку токсичних реакцій.

Хінідин пригнічує метаболізм пропафенона в печінці у осіб з високим рівнем метаболізму, що призводить до значного підвищення його концентрації в плазмі крові. При цьому ефективність пропафенону не змінюється, тому що продукція його активного метаболіту (5-гідроксипропафенон) одночасно зменшується в 2 рази.

Хінідин підвищує бета-блокуючі ефекти пропафенона у осіб з високим рівнем метаболізму в печінці, тому що тільки вихідне активна речовина, а не метаболіти, володіє бета-блокуючими властивостями.

Не рекомендується спільне використання препарату Пропанорм і алкоголю, з огляду на розвитку можливих побічних реакцій загальмованості з боку нервової системи.

При одночасному застосуванні з циметидином можливе невелике підвищення концентрації пропафенона в плазмі крові і розширення комплексу QRS на ЕКГ.

При одночасному застосуванні еритроміцин може пригнічувати метаболізм пропафенона.

Аналоги лікарського препарату Пропанорм

Структурні аналоги за діючою речовиною:

Аналоги по фармакологічній групі (антиаритмічні засоби):

Інші ліки:

Новина відредагував: admin - 5-07-2016, 1:00

Пропанорм - ефективний антиаритмічний препарат

Пропанорм - це антиаритмічний препарат. Він відноситься до класу IC.

Його антиаритмічний ефект грунтується на блокаді кальцієвих каналів і бета-блокатори, а також на мембраностабілізуючої дії, який чиниться на міокардіоцити.

Починає діяти приблизно через годину після прийому всередину, максимальний ефект досягається через пару годин і триває аж до приблизно дванадцяти годин, в безпосередній залежності від конкретних особливостей організму.

Після вживання всього всмоктується більше ніж 95% препарату. Виводиться нирками, а також частково з жовчю. При печінковій недостатності виведення препарату погіршується.

Застосування препарату нормується лікарем. Приймають його традиційно після їжі, ковтають цілими, запиваючи водою. Спочатку призначається 150 мг тричі на день. Потім доза планомірно збільшується, поки не дійде до максимальної, 900 мг на добу за три порції.

Якщо є діючі порушення функції печінки, то доза становить близько 20% від звичайної, а якщо порушена функція нирок, то доза стає в два рази менше. При змінах в стані пацієнта доза оперативно коригується лікарем, або на якийсь час переривається застосування препарату.

Препарат зазвичай випускається у вигляді білих (або майже білих) таблеток в оболонці. Вони є двоопуклими і круглими.

Основним речовиною в них (присутнім в різній дозуванні) є гідрохлорид пропафенона, а також ряд допоміжних речовин, включаючи:

 • кросскармеллозу натрію;
 • коповідон;
 • кукурудзяний крохмаль;
 • діоксид титану;
 • гіпромелози 5;
 • макрогол 6000;
 • микрокристаллическую гранульовану целюлозу;
 • емульсію диметикону з вмістом діоксиду кремнію.

Таблетки пакуються в блістери, в кожному з яких знаходиться по 10 одиниць таблеток. У кожній пачці знаходиться по п'ять блістерів.

Препарат може застосовуватися при досить широкому ряді проблем, але є найбільш ефективним в даних випадках:

 • Необхідність профілактики, а також лікування екстрасистолій шлуночкового або наджелудочкового типу.
 • Профілактика мономорфной стійкої шлуночкової тахікардії.
 • Профілактика, а також лікування порушень ритму пароксизмального типу. Наприклад, сюди можна віднести синдром Вольфа-Паркінсона-Уайта і ряд інших відхилень.
 • Профілактика, а також лікування тахікардії предсердно-желудочкового типу.

У деяких ситуаціях препарат може надавати побічні дії. Далеко не факт, що вони будуть надаватися, ймовірність цього, як правило, один відсоток або менше, але все ж необхідно враховувати, що і це можливо.

У разі першого ж прояви подібних симптомів необхідно оперативно звернутися до лікаря, щоб він скорегував лікування або підібрав альтернативний препарат, який не має аналогічних побічних дій.

Побічні дії можуть ставитися до різних систем організму:

 • Серце і судини. Може проявитися погіршення перебігу серцевої недостатності, тахіаритмія шлуночкового типу, AV-дисоціація, брадикардія, стенокардія, блокада синоатриального типу, AV-блокада, проблеми з внутрижелудочковой прохідністю, тахіаритмії наджелудочкового типу. Якщо препарат приймається в особливо високих дозах, то можлива гіпотензія ортостатического типу.
 • Нервова система. Можуть проявитися запаморочення і головні болі, в трохи більш рідкісних випадках відбуваються судоми, диплопія і нечіткість зору.
 • Травна система. Гіркота і виражена сухість у роті, нудота, помітна зміна смаку.
 • кровотворення. Може проявитися лейкопенія і тромбоцитопенія, а також агранулоцитоз, можуть з'явитися антинуклеарні антитіла, а також збільшитися середній час кровотечі.
 • статева система. Іноді можуть проявитися зниження потенції і олігоспермія.
 • алергія. Іноді виявляються і алергічні реакції, В числі яких можуть бути присутніми вовчакоподібний синдром, почервоніння шкіри, свербіж, кропив'янка, висип і висипання на шкірі.
 • інше. Бронхоспазм, слабкість, висипання на шкірі геморагічного типу.

У деяких випадках препарат не повинен вживатися, тому що має ряд специфічних протипоказань.

До них, крім іншого, відносяться:

 • Більшість випадків кардіогенного шоку.
 • Виражена брадикардія.
 • Важкі форми серцевої недостатності хронічного типу, включаючи неконтрольовану форму даної недостатності.
 • Виражена гіпотензія артеріального типу.
 • Блокада синоатриального типу, а також проблеми з внутрішньопередсердну проведенням.
 • Протипоказання.
 • Інфаркт міокарда.
 • Блокада ніжок так званого пучка Гіса.
 • Внутрижелудочковая блокада біфасцікулярная типу.
 • Період лактації.
 • AV-блокада II або III ступеня.
 • Інтоксикація за допомогою дигоксину.
 • Підвищена чутливість до відокремленим компонентів даного препарату.
 • Дитячий або ж підлітковий вік пацієнта.

Це ситуації, коли вживання препарату в принципі не повинно здійснюватися.

Але також є ситуації, коли вживання теоретично може бути допустимо, але має здійснюватися з особливою обережністю і обов'язково курируватися лікарем:

 • міастенія;
 • артеріальна гіпотензія;
 • електролітні порушення;
 • ниркова або печінкова недостатність;
 • наявність кардіостимулятора або аналогічного пристрою;
 • печінковий холестаз;
 • ХОБП;
 • серцева недостатність;
 • вік понад 70 років і так далі.

У будь-яких нестандартних ситуаціях найкраще зайвий раз порадитися з лікарем.

В новини (тут) ішемічні ураження серця.

6. Взаємодія з іншими препаратами

Препарат може виразно взаємодіяти з іншими препаратами, змінюючи свою поведінку, або змінюючи їх вплив на людський організм. Це потрібно обов'язково враховувати, тому що інакше можна сильно нашкодити своєму організму.

Далі перераховано кілька прикладів лікарського взаємодії, але справа може не обмежуватися лише ними. Якщо ви приймаєте будь-які лікарські препарати, слід обов'язково уточнити у лікаря, чи припустимо їх спільне вживання.

 • При взаємодії з лідокаїном може помітно посилитися кардіодепресивний ефект.
 • При застосуванні з варфарином буде блокуватися метаболізм, тому дія останнього посилюватиметься.
 • Якщо одночасно з препаратом приймати пропранолол, дигоксин, метопролол, а також антикоагулянти непрямої дії або циклоспорин, то тоді концентрація останніх в плазмі крові помітно зросте.
 • При застосуванні з антидепресантами трициклічного типу, а також з бета-адреноблокаторами може збільшитися антиаритмічну дію.
 • Якщо одночасно приймаються місцеві анестетики, то більше шанс, що відбудеться ураження ЦНС.
 • Концентрація препарату в плазмі при вживанні з хінідином або циметидином підвищується приблизно на двадцять відсотків, при подібному вживанні зрифампіцином, навпаки, знижується.
 • Якщо препарат приймається разом з аміодароном, то тоді може розвинутися один з характерних підвидів тахікардії.
 • Якщо приймаються препарати, які пригнічують костномозговое кровотворення, може підвищитися ризик виникнення мієлосупресії.
 • При вживанні з препаратами, які пригнічують AV-вузол і / або синоатріальний вузол, може підвищитися ймовірність розвитку різнотипних побічних ефектів.

Препарат необхідно зберігати не більше 3 Років при температурі 15-25 ° C в невлажном місці, куди не потрапляє світло і яке недоступно дітям.

Середня ціна препарату в Росії становить 310 рублів за стандартну упаковку.

Середня вартість препарату в Україні становить 220 гривень за стандартну упаковку.

Препарат має ряд аналогів, які можуть мати як однакові активні речовини, так і просто володіти схожим дією.

Але навіть у близьких ліків може сильно відрізнятися вплив на різний організм людини, зокрема може варіюватися індивідуальна переносимість, тому не можна замінювати одні ліки на інші без попереднього схвалення і / або направлення лікаря, інакше можна нашкодити здоров'ю.

Основними альтернативними препаратами є:

Препарат зарекомендував себе як ефективний і вигідне засіб, але, щоб прийняти остаточне рішення про його прийомі, має сенс ознайомитися з реальними відгуками людей, що його вже випробували. Приклади таких відгуків знаходяться нижче.

Пропанорм - інструкція, відгуки, ціна і аналоги

Пропанорм відноситься до антиаритмічних лікарських засобів IC класу, блокуючим натрієві канали і призначеним для терапії надшлуночкових і шлуночкових порушень серцевого ритму.

Починає діяти приблизно через годину після прийому всередину, максимальний ефект досягається через пару годин і триває аж до приблизно дванадцяти годин, в безпосередній залежності від конкретних особливостей організму.

У цій статті ми розглянемо для чого лікарі призначають Пропанорм, в тому числі інструкцію із застосування, аналоги і ціни на цей лікарський засіб в аптеках. Реальні ВІДГУКИ людей які вже скористалися Пропанорм можна прочитати в коментарях.

Препарат зазвичай випускається у вигляді білих (або майже білих) таблеток в оболонці. Вони є двоопуклими і круглими.

 • 1 таблетка може включати 150 мг або 300 мг пропафенону гідрохлориду.

Клініко-фармакологічна група: антиаритмический препарат. Клас I C.

Пропанорм - антиаритмічний препарат класу I C, застосовується для лікування фібриляції і екстасістоли.

Таблетки (дорослим і дітям від 15 років):

 1. Атріовентрикулярна вузлова реципрокні тахікардії.
 2. Суправентрикулярна тахиаритмия, включаючи пароксизмальну тахікардію при синдромі Вольфа-Паркінсона-Уайта (WPW) і фібриляції передсердь.
 3. Вентрикулярная аритмія (тільки після ретельного аналізу співвідношення користі терапії з можливим ризиком).
 1. Важка симптоматична вентрикулярная тахиаритмия (якщо лікар вважатиме стан пацієнта небезпечним для життя).
 2. Симптоматичні стану тахікардіальний суправентрикулярной аритмії, що вимагає лікування: суправентрикулярна тахікардія при WPW синдромі, пароксизмальна фібриляція передсердь, атріовентрикулярна вузлова тахікардія.

Дозування встановлюється індивідуально і коригується лікарем.

Ліки Пропанорм відноситься до групи антиаритмічних препаратів класу IС, що є блокаторами швидких натрієвих каналів. Характеризується м-холіноблокуючу активність і слабкою β-адреноблокуючою ефективністю, приблизно відповідної 1/40 від ефектів пропранололу.

Протиаритмічна ефективність препарату заснована на прямому мембраностабилизирующих і місцевоанестезуючу дію відносно миокардиоцитов, а також на блокування кальцієвих каналів і адренергічних β-блокатори. Місцевоанестезуючий ефект приблизно дорівнює дії прокаїну.

Згідно з інструкцією із застосування Пропанорм приймають після їжі. Таблетки слід ковтати цілими, не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю води.

Режим дозування встановлюється індивідуально і коригується лікарем.

 • Зазвичай препарат призначають по 150 мг 3 рази / добу (кожні 8 год). Добова доза становить 450 мг.
 • Дозу збільшують поступово (кожні 3-4 дні) до 600 мг / добу (розділена на 2 прийоми) або максимально до 900 мг / добу (розподілена на 3 прийоми).

Якщо на тлі лікування відмічено розширення комплексу QRS або інтервалу QT більш ніж на 20% в порівнянні з вихідними значеннями, або подовження інтервалу PQ більш ніж на 50%, подовження інтервалу QT більш ніж на 500 мсек, збільшення частоти і тяжкості аритмії, слід зменшити дозу або тимчасово перервати застосування препарату Пропанорм.

Хворим з вагою тіла менше 70 кг або віком старше 70 років призначають знижену дозу, починати лікування слід продовжувати в умовах стаціонару під контролем артеріального тиску (АТ) і електрокардіографії (ЕКГ).

Режим дозування для хворих з порушеною функцією печінки повинен становити 1 / 5-1 / 3 від звичайної дози, з порушенням функції нирок (при кліренсі креатиніну менше 10%) початкову дозу скорочують в 2 рази.

Використання Пропанорму протипоказано на тлі:

 1. Інфаркту міокарда;
 2. Інтоксикації Дигоксином;
 3. Дисфункції синусового вузла;
 4. Блокади ніжок пучка Гіса;
 5. Періоду лактації;
 6. Вік до 18 років;
 7. Вираженої брадикардії і гіпотензії;
 8. Кардіогенного шоку (за винятком антиаритмического шоку та артеріальної гіпотензії);
 9. Важких форм ХСН (у стадії декомпенсації);
 10. Синоатріальної блокади, порушень внутрішньопередсердну проведення;
 11. Внутрижелудочковой біфасцикулярної блокади і AV-блокади II і III ступеня;
 12. Гіперчутливості до інгредієнтів кошти.

З особливою обережністю препарат рекомендується пацієнтам похилого віку, а також при наявності у хворих таких захворювань:

 1. кардіоміопатія;
 2. Печінкова і / або ниркова недостатність;
 3. Печінковий холестаз;
 4. Вік старше 70 років;
 5. Хронічна обструктивна хвороба легень;
 6. Міастенія, в тому числі міастенія гравіс;
 7. Серцева недостатність з фракцією викиду менше 30%;
 8. Артеріальна гіпотензія;
 9. Вагітність (особливо I триместр);
 10. Наявність тимчасового або постійного електрокардіостимулятора;
 11. Електролітні порушення (вони обов'язково повинні бути скориговані до призначення препарату).

Одночасне застосування інших антиаритмічних препаратів аналогічної дії на електрофізіологію серця.

Під час застосування препарату виключається водіння автомобіля і виконання іншої роботи, що потребує підвищеної уваги та швидкості психомоторних реакцій.

Згідно відгуками про Пропанорму, прийом препарату може призвести до появи ряду побічних ефектів:

 • Серцево-судинна система - зменшення частоти скорочень серця, шлуночкова тахіаритмія, зміни провідності всередині передсердь, через предсердно-шлуночковий вузол, а також в волокнах всередині шлуночків, ортостатичнагіпотензія (виражене зниження артеріального тиску при переході людини у вертикальне положення тіла).
 • З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення; рідко - нечіткість зору, диплопія, судоми.
 • З боку системи кровотворення: лейкопенія, агранулоцитоз, збільшення часу кровотечі, тромбоцитопенія, поява антинуклеарних антитіл.
 • Травна система - сухість, гіркота в роті, зміна смакових відчуттів, зниження апетиту, періодична нудота, запор або діарея, відчуття тяжкості в області шлунка, рідше - порушення функціональної активності печінки з розвитком холестатичної жовтяниці.
 • З боку статевої системи: олігоспермія, зниження потенції.
 • Алергічні реакції - висип на шкірі, її свербіж, кропив'янка, яка нагадує опік кропивою, вовчакоподібний синдром.

Інші: слабкість, бронхоспазм, геморагічні висипання на шкірі.

Прийом Пропанорму в дозі, що перевищує в два рази середню добову, може привести до виникнення: зниження артеріального тиску, сонливості, блювоти, сплутаність свідомості, нудоти, брадикардії, екстрапірамідних розладів, подовження інтервалу QT, шлуночкових тахіаритмій, синоатріальної блокади, пароксизмів поліморфної шлуночкової тахікардії, AV блокада, набряку легенів, делірію, асистолії, судом, коми. При подібних станах потрібне проведення: дефібриляції, промивання шлунка, ін'єкцій диазепамом і добутамін, непрямого масажу серця і ШВЛ (в разі необхідності).

Через підвищений ризик аритмогенного активності пропафенона починати лікування слід в умовах стаціонару.

Весь період терапії слід супроводжувати регулярним проведенням ЕКГ, контролем активності печінкових трансаміназ, електролітного балансу (особливо рівня концентрації калію в крові).

У хворих зі штучним водієм ритму серця слід з особливою обережністю підходити до визначення показань і дози препарату.

Структурні аналоги за діючою речовиною:

Увага: застосування аналогів має бути погоджено з лікарем.

Середня ціна Пропанорму, таблетки в аптеках (Москва) 320 рублів.

Препарат відпускається за рецептом.

Пропанорм, на мій погляд, один з кращих антиаритмічнихпрепаратів для людей, які страждають пароксизмальною формою фібриляції передсердь. У бабусі були постійні пароксизми, які важко лікувалися. Їй призначали різні препарати. Місяць був ефект, а потім ритм знову зривався. Після початку прийому цих ліків вже рік немає пароксизмів.

Призначив лікар мені Пропанорм по 150 2 рази на день. Прочитала інструкцію і охопив жах від усіх побочек які присутні. А я алергіків. Був анафілактичний шок на ійед. Як приймати його будинку самої без спостереження лікаря, розуму не прикладу. Панічні атаки не проходять. Страх не залишає мене від думки що треба його приймати, іншого виходу немає. Перебої в серці, аритмії доводять мене до того, що я просто перебуваю в стані напівнепритомності. Не знаю як впорається зі страхом так як майже на багато ліків у мене аллергія.На статини я втратила свідомість і пульс був 80 на 40. але це сталося в стаціонарі і мені допомогли. дуже сподіваюся на Ваші відгуки і переступлю свій страх.

У мене аналогічна ситуація. Шлуночкова екстросістолія вже 9 років, діагностують як наслідки порушення роботи щитовидної залози (гіпотиреоз). Приймаю еутірокс і Конкор 5 мг. Трохи поіогает від аритмії, вона мене сильно не турбує, зрідка бувають погіршення, коли я її відчуваю. Кардіолог вже давно, всі ці 8-9 років наполягає на прийомі Етацизину або соталолу. Я категорично відмовилася, вивчивши не тільки анотації, а й відгуки та статті кардіологів. Зараз після гіпертонічного кризу з аритмією виписав Пропанорм 150 мг. Але я теж боюся його пити через побочек, тим більше, що є пряме протипоказання-часткова блокада лівої ніжки Гіса. Приймати ліки вдома без контролю ЕКГ не наважуюсь. Ваш, Лариса, коментар давній, квітневий. Цікаво було б дізнатися, який Ви знайшли вихід, а також хотілося б прочитати думки лікарів по такій ситуації.

Оставьте комментарий

16 − 13 =