Пропанорм інструкція із застосування відгуки

Пропанорму ІНСТРУКЦІЯ

В основі його електрофізіологічного ефекту лежить блокада натрієвих каналів мембран кардіоміоцітов.Нарушеніе трансмембранного переходу іонів натрію призводить до зниження швидкості деполяризації, подовженню рефрактерного періода.Результатом цього є уповільнене проведення імпульсу по волокнах Пуркіньє, AV вузлу і додатковим ветвям.Так проявляється нормалізує вплив Пропанорму на порушений серцевий ритм.

Структурна подібність Пропанорму з бета-адренорецепторами забезпечує його незначне адреноблокирующєє дію.

Препарат має здатність блокувати повільні кальцієві канали кардіоміоцитів.

Електрофізіологічні ефекти Пропанорму більше виражені в ішемізованих ділянках серцевого м'яза.

Негативну інотропну дію Пропанорму проявляється в зменшенні ФВ лівого шлуночка менше ніж на 40%.

Пропанорм застосовується з метою попередження і купірування виникли нападів вентрикулярних і атріального аритмій - зокрема, при мерехтінні і тріпотіння шлуночків (передсердь), пароксизмах надшлуночкових аритмій.

Пропанорм ефективний відносно шлуночкових екстрасистолій, аритміях при додаткових шляхах проведення (синдром Клерка, WPW-синдром) і re-entry шлуночкової тахікардії.

Дозу і кратність прийому Пропанорму встановлює лікуючий лікар згідно динамічному моніторингу ЕКГ картини і рівня артеріального тиску.

таблетки Пропанорм перед ковтання не розжовують, запивають помірною кількістю жідкості.Желателен прийом препарату після їди.

З метою купірування нападу пароксизму передсердної фібриляції застосовують 600 мг Пропанорму одноразово.

Середня добова доза для дорослих становить 450-600 мг протягом доби при двох-триразовому пріеме.Запрещено перевищувати максимальну добову дозу Пропанорму - 900 мг.

Виявлені на ЕКГ в ході терапії Пропанормом розширення комплексу QRS і подовження інтервалу QT на 1/5 від вихідних, а також збільшення інтервалу PQ на 1/2 від початкових значень вимагає зниження дозування або повного припинення прийому.

Пацієнтам похилого віку, особам зі зниженою масою тіла призначають меншу дозу Пропанорма.Первую дозу в таких випадках призначають в стаціонарних умовах, з мониторированием ЕКГ і АТ.

Щоб уникнути накопичувального ефекту препарату при декомпенсації функцій печінки призначають 20-30% середньої дозування Пропанорму.

Зниження КК менше 10% при порушеною функції нирок вимагає зменшення середньої дози Пропанорму в два рази.

Серед побічних реакцій на прийом Пропанорму виділяють диспепсичні порушення у вигляді анорексії, тяжкості в епігастральній ділянці, тошноти.Среді загальних проявів пацієнти відзначають запаморочення, порушення сну, погіршення гостроти зору.

Рідко виникають алергічні прояви на прийом Пропанорму: висип, свербіж, набряк гортаноглотки.

Вкрай рідко під дією Пропанорму змінюється реологія крові в бік кровоточивості, знижується потенція, порушується функція жовчовиділення, а в картині крові переважає панцитопенія.

У осіб похилого віку можуть виникати ортостатичний колапс, брадикардія, втрата свідомості, посилюватися симптоми серцевої недостатності, стенокардії.

Пропанорм протипоказаний при встановленій надлишкової сенситивности до одного або декількох компонентів препарату, при декомпенсованій формі або неконтрольованої серцевої недостатності, в разі інтоксикації серцевими глікозидами.

Препарат не використовується в стані кардіогенного шоку, крім артеріальної гіпотензії на тлі тахікардії.

З крайньою обережністю Пропанорм призначають хворим зі схильністю до артеріальної гіпотонії з вираженою брадикардією.

Не використовується при синдромі слабкості синусового вузла, «синдромі брадикардії-тахікардії», при ІМ.

Об'єктивних даних щодо безпечного застосування Пропанорму у осіб до 18 років недостатньо.

Не рекомендується використовувати Пропанорм в гестаційному періоді, особливо в першому його тріместре.Препарат може проникати в грудне молоко, тому заборонений при лактації.

При необхідності препарат призначають вагітним, коли очікуваний клінічний ефект перевищує можливий ризик для дитини.

Поєднання місцевих анестетиків і Пропанорму значно потенціює його кардіодепресивний ефект.

Застосування варфарину одночасно з Пропанормом загрожує геморагічним синдромом, так як під дією пропафенона пригнічується зв'язування і виведення антикоагулянту.

Блокуючи метаболізм неселективних бета адреноблокаторів, серцевих глікозидів і циклоспорину, Пропанорм збільшує їх сироваткову концентрацію, що веде до токсичних ефектів вищевказаних коштів.

Одночасний прийом трициклічних антидепресантів і Пропанорму може викликати посилення його антиаритмічної дії та ураження ЦНС.

Циметидин і хінідин блокують метаболізм Пропанорму, підвищуючи тим самим його вміст у крові.

Рифампіцин - навпаки, підсилює розпад і виведення Пропанорму з організму.

Комбінація препарату з аміодароном різко підвищує ймовірність виникнення «піруетной9raquo; шлуночкової тахікардії.

Здатність Пропанорму пригнічувати гемопоез потенцируется мієлосупресивними препаратами.

Всі серцеві засоби, що володіють негативним ефектом, підсилюють таку поведінку Пропанорму.

Дворазове перевищення середньої терапевтичної дози Пропанорму може спровокувати симптоми передозування.

Внаслідок порушення серцевої провідності виникає брадикардія і зниження САД.Гіпоперфузія тканин головного мозку обумовлює сонливість, екстрапірамідні прояви і порушення свідомості до коми.

Затримка значного обсягу крові в малому колі веде до набряку легенів.

При відсутності адекватної терапії можливі зупинка дихання і асистолія.

Лікування передозування Пропанормом в перші години після його прийому зводиться до дезінтоксикаційним меропріятіям.Сімптоматіческая терапія передбачає стабілізацію гемодинаміки, протезування вітальних функцій у вигляді ШВЛ, введення вазопресорів.

Гемодіаліз не ефективний в терапії передозування Пропанормом.

Пропанорм слід зберігати при температурному оптимумі 15-25 градусів Цельсія, в сухому, недоступному для дітей місці.

Пропанорм - таблетки білого кольору в оболонці.

10 таблеток Пропанорму в блістері.

1 таблетка Пропанорм містить: 150 мг або 300 мг пропафенону.

Додаткові компоненти: діоксид титану, діоксид кремнію, гіпромелоза, магнію стеарат, гранульована мікрокристалічна целюлоза, лаурилсульфат натрію, емульсія симетикону, кроскармелоза натрію, кукурудзяний крохмаль.

аналоги Пропанорму

Питання та відповіді

довідник хвороб

Відгуки про медицину. Каталог медикаментів, аптек, медичних установ, база лікарів.

"Пропанорм": відгуки кардіологів, пацієнтів, інструкція із застосування, аналоги

Будь-які проблеми серцево-судинної системи вимагають уваги кардіолога. При появі будь-яких неприємних симптомів слід негайно звертатися за допомогою до фахівця. Популярністю серед лікарів користується препарат «Пропанорм9raquo ;. Аналоги цих ліків також використовуються досить часто. Фахівці радять перед початком курсу лікування ретельно вивчити інструкцію.

Лікарський засіб представлено у вигляді двоопуклих круглих таблеток білого кольору. Основним діючим компонентом є пропафенона гідрохлорид. В якості допоміжних речовин використовуються целюлоза мікрокристалічна гранульована, натрію лаурилсульфат, титану діоксид, магнію стеарат, а також коповідон. У продаж препарат надходить в картонній упаковці.

Відноситься до групи аритмических препаратів ліки «Пропанорм9raquo ;. Відгуки кардіологів показують, що основний діючий компонент блокує швидкі натрієві канали. Місцевоанестезуючу дію, яке забезпечується медикаментом, практично відповідає активності прокаїну. Дія пропафенона починається вже через годину після прийому таблеток всередину. Максимальний ефект досягається через 3 години. Дія препарату триває протягом 12 годин.

Медикамент в більшості випадків призначають при прояві шлуночкових і надшлуночкових екстрасистолій. Щоб уникнути розвитку недуги таблетки можуть призначати і з метою профілактики. Препарат також показаний з метою лікування таких відхилень, як пароксизмальні відхилення серцевого ритму, шлуночково-передсердна тахікардія, мономорфная шлуночковатахікардія.

Пацієнтам, які мають порушення функції печінки, з обережністю призначаються таблетки «Пропаном9raquo ;. Аналоги також слід приймати після попередньої консультації з лікарем. У більшості випадків ліки можуть побут призначено у зниженою дозуванні (20-30% від звичайної норми). Хворі з надмірною масою тіла, а також пацієнти старше 70 років лікування проходять строго під наглядом лікаря. Перший прийом таблеток проходить під контролем на ЕКГ.

Вагітним жінкам ліки «Пропанорм9raquo; може бути призначено в тому випадку, якщо очікувана користь для матері перевищує потенційну шкоду для немовляти. Рішення про дозування приймає кардіолог відповідно до індивідуальних особливостей організму пацієнтки.

Не слід без рекомендації лікаря приймати таблетки «Пропанорм9raquo ;. Відгуки кардіологів показують, що ліки має чимало протипоказань. Медикамент ні в якому разі не можна приймати при таких відхиленнях, як артеріальна гіпотензія, виражена серцева недостатність, брадикардія, інфаркт міокарда, кардіогенний шок. Перш ніж почати лікування, пацієнт повинен пройти повне обстеження організму. Це допоможе уникнути неприємних наслідків в період терапії.

Існують вікові обмеження. Не можуть бути призначені неповнолітнім пацієнтам таблетки «Пропанорм9raquo ;. Відгуки кардіологів показують, що для дітей існує окрема група лікарських засобів, що мають м'яким впливом на серцево-судинну систему.

Таблетки «Пропанорм9raquo; в більшості випадків призначаються пацієнтам в умовах стаціонару. Пов'язано це з тим, що в процесі лікування періодично необхідно проводити контроль роботи серця на ЕКГ. Особливо це важливо на початку терапії. Величезна увага приділяється літнім пацієнтам, вага яких перевищує 80 кг. Не варто забувати, що пропафенон має аритмогенним дією. У зв'язку з цим самопочуття пацієнта на початковій стадії лікування може погіршитися.

Пацієнти з недостатністю функції печінки повинні починати прийом препарату після попередньої консультації з лікарем. У таких хворих біодоступність пропафенона може зростати на 70%. У зв'язку з цим нерідко розвиваються побічні явища. Дозування хворим з відхиленнями роботи печінки зменшують. Крім того, регулярно проводять контроль лабораторних параметрів.

У період терапії препаратом «Пропанорм9raquo; бажано утриматися від керування автомобілем або будь-якими іншими транспортними засобами. У пацієнтів може спостерігатися розлад уваги чи запаморочення.

Курс лікування встановлюється кардіологом індивідуально для кожного пацієнта відповідно до клінічними проявами того чи іншої недуги. Біодоступність лікарського засобу підвищується, якщо приймати його після їжі. Таблетки ковтають цілими, запиваючи невеликою кількістю рідини. Первісна дозування може становити 150 мг через кожні 8 годин (три рази на добу). Денна норма не повинна перевищувати 450 мг. Поступово доза збільшується. Самостійно не варто приймати таблетки «Пропанорм9raquo ;. Відгуки пацієнтів відзначають, що потрібну дозування може визначити лише кваліфікований фахівець. Максимальна добова норма в середині курсу лікування може досягати 900 мг (розділяється на три прийоми).

Літнім пацієнтам, вага яких перевищує 70 кг, дозування зменшується. За один раз вони можуть приймати не більше 100 мг. При цьому добова норма становить 300 мг. В процесі лікування пацієнти періодично проходять контроль серцевого ритму на апараті ЕКГ.

Пацієнтам з серйозними порушеннями функціонування печінки може побут призначена дозування, яка становить лише 30% від стандартної. Якщо спостерігається позитивна динаміка, денна норма може бути трохи зменшена. Лікування проходить в умовах стаціонару.

Варто пацієнтові всього в два рази перевищити норму, рекомендовану лікарем, як він відчує симптоми інтоксикації. Тому строго за рекомендацією фахівця варто використовувати таблетки «Пропанорм9raquo ;. Відгуки лікарів показують, що в першу чергу з'являються запаморочення і нудота. Крім того, хворий може відчути сухість у роті, у нього знижується артеріальний тиск.

Лікування передозування може проходити тільки в умовах стаціонару. В першу чергу проводиться промивання шлунка. Надалі хороші результати дає симптоматична терапія. Пацієнту вводять «Добутамін9raquo; і «Діазепам9raquo ;. У найбільш складних випадках проводять вентиляцію легенів, а також непрямий масаж серця.

Неприємні симптоми можуть спостерігатися також в тому випадку, якщо пацієнт приймає препарат в дозуванні, рекомендованої лікарем. Варто вивчити повну інформацію про медикаменті, перш ніж починати прийом таблеток «Пропанорм9raquo ;. Інструкція по застосуванню, відгуки - все це можна дізнатися у лікаря. Найчастіше побічні ефекти проявляються з боку травної системи на початку курсу. Пацієнт може відчути нудоту або втрату апетиту. В окремих випадках спостерігається діарея. Всі ці симптоми мають оборотний характер і ніякого лікування не вимагають.

З боку центральної нервової системи можуть спостерігатися такі побічні явища, як запаморочення, біль у скронях, розгубленість, порушення сну. На початку лікування пацієнт може відчувати надмірну втому. Все це - не привід відміняти препарат «Пропанорм9raquo ;. Відгуки кардіологів показують, що будь-які побічні явища проходять вже через тиждень після початку терапії.

Звернути увагу слід на алергічні реакції. Хворий може помітити висипання на спині і руках. Насторожити повинна набряклість кінцівок і обличчя. Найбільш небезпечним є набряк Квінке. Як тільки пацієнт помічає, що набрякає область шиї, він повинен негайно викликати швидку допомогу.

Перед застосуванням необхідно ретельно вивчити інструкцію до препарату «Пропанорм9raquo ;. Аналоги також використовуються після уточнення всієї необхідної інформації. Справа в тому, що антиаритмічні препарати сумісні не з усіма медикаментами. Ні в якому разі не використовуються таблетки спільно з лідокаїном. Таке співвідношення сприяє посиленню кардіодепресивну ефекту.

Таблетки «Пропанорм9raquo; не приймають спільно з препаратом «Варварін9raquo ;. За рахунок блокування метаболізму дію останнього медикаменту істотно посилюється. Також не рекомендують використовувати антиаритмічні препарати паралельно з місцевими анестетиками. Зростає ризик ураження центральної нервової системи.

Не приймають спільно з ліками, що пригнічують мозкове кровотворення, медикамент «Пропанорм9raquo ;. Інструкція по застосуванню (таблетки) говорить, що таке суміщення може призводити до розвитку мієлосупресії.

Як бути, якщо не вдалося в аптеці знайти таблетки «Пропанорм9raquo ;? Аналоги, відгуки про які хороші, зможе підказати кардіолог. Популярністю користується препарат «Пропафенон9raquo ;. Це антиаритмічний засіб, який може бути призначено при таких захворюваннях, як наджелудочковая тахікардія, синдром WPW, і т. Д. Медикамент не призначають неповнолітнім пацієнтам, а також жінкам у період вагітності.

«Рітмонорм9raquo; - ще один антиаритмический препарат, про який добре відгукуються кардіологи. Застосовують його найчастіше в умовах стаціонару. Придбати медикамент без рецепта не вдасться.

Кардіологи відзначають, що обов'язково повинна бути вивчена до препарату «Пропанорм9raquo; Інструкція по застосуванню. Фото медикаменту і всю інформацію про нього ми представили в статті. У пацієнтів, які знають можливі побічні явища і протипоказання, негативні емоції з приводу таблеток не виникають. Хворі, які проходять лікування в умовах стаціонару, відзначають, що позитивний ефект від застосування ліків «Пропанорм9raquo; помітний вже через тиждень.

Пропанорм - інструкція, відгуки, ціна і аналоги

Пропанорм відноситься до антиаритмічних лікарських засобів IC класу, блокуючим натрієві канали і призначеним для терапії надшлуночкових і шлуночкових порушень серцевого ритму.

Починає діяти приблизно через годину після прийому всередину, максимальний ефект досягається через пару годин і триває аж до приблизно дванадцяти годин, в безпосередній залежності від конкретних особливостей організму.

У цій статті ми розглянемо для чого лікарі призначають Пропанорм, в тому числі інструкцію із застосування, аналоги і ціни на цей лікарський засіб в аптеках. Реальні ВІДГУКИ людей які вже скористалися Пропанорм можна прочитати в коментарях.

Препарат зазвичай випускається у вигляді білих (або майже білих) таблеток в оболонці. Вони є двоопуклими і круглими.

 • 1 таблетка може включати 150 мг або 300 мг пропафенону гідрохлориду.

Клініко-фармакологічна група: антиаритмический препарат. Клас I C.

Пропанорм - антиаритмічний препарат класу I C, застосовується для лікування фібриляції і екстасістоли.

Таблетки (дорослим і дітям від 15 років):

 1. Атріовентрикулярна вузлова реципрокні тахікардії.
 2. Суправентрикулярна тахиаритмия, включаючи пароксизмальну тахікардію при синдромі Вольфа-Паркінсона-Уайта (WPW) і фібриляції передсердь.
 3. Вентрикулярная аритмія (тільки після ретельного аналізу співвідношення користі терапії з можливим ризиком).
 1. Важка симптоматична вентрикулярная тахиаритмия (якщо лікар вважатиме стан пацієнта небезпечним для життя).
 2. Симптоматичні стану тахікардіальний суправентрикулярной аритмії, що вимагає лікування: суправентрикулярна тахікардія при WPW синдромі, пароксизмальна фібриляція передсердь, атріовентрикулярна вузлова тахікардія.

Дозування встановлюється індивідуально і коригується лікарем.

Ліки Пропанорм відноситься до групи антиаритмічних препаратів класу IС, що є блокаторами швидких натрієвих каналів. Характеризується м-холіноблокуючу активність і слабкою β-адреноблокуючою ефективністю, приблизно відповідної 1/40 від ефектів пропранололу.

Протиаритмічна ефективність препарату заснована на прямому мембраностабилизирующих і місцевоанестезуючу дію відносно миокардиоцитов, а також на блокування кальцієвих каналів і адренергічних β-блокатори. Місцевоанестезуючий ефект приблизно дорівнює дії прокаїну.

Згідно з інструкцією із застосування Пропанорм приймають після їжі. Таблетки слід ковтати цілими, не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю води.

Режим дозування встановлюється індивідуально і коригується лікарем.

 • Зазвичай препарат призначають по 150 мг 3 рази / добу (кожні 8 год). Добова доза становить 450 мг.
 • Дозу збільшують поступово (кожні 3-4 дні) до 600 мг / добу (розділена на 2 прийоми) або максимально до 900 мг / добу (розподілена на 3 прийоми).

Якщо на тлі лікування відмічено розширення комплексу QRS або інтервалу QT більш ніж на 20% в порівнянні з вихідними значеннями, або подовження інтервалу PQ більш ніж на 50%, подовження інтервалу QT більш ніж на 500 мсек, збільшення частоти і тяжкості аритмії, слід зменшити дозу або тимчасово перервати застосування препарату Пропанорм.

Хворим з вагою тіла менше 70 кг або віком старше 70 років призначають знижену дозу, починати лікування слід продовжувати в умовах стаціонару під контролем артеріального тиску (АТ) і електрокардіографії (ЕКГ).

Режим дозування для хворих з порушеною функцією печінки повинен становити 1 / 5-1 / 3 від звичайної дози, з порушенням функції нирок (при кліренсі креатиніну менше 10%) початкову дозу скорочують в 2 рази.

Використання Пропанорму протипоказано на тлі:

 1. Інфаркту міокарда;
 2. Інтоксикації Дигоксином;
 3. Дисфункції синусового вузла;
 4. Блокади ніжок пучка Гіса;
 5. Періоду лактації;
 6. Вік до 18 років;
 7. Вираженої брадикардії і гіпотензії;
 8. Кардіогенного шоку (за винятком антиаритмического шоку та артеріальної гіпотензії);
 9. Важких форм ХСН (у стадії декомпенсації);
 10. Синоатріальної блокади, порушень внутрішньопередсердну проведення;
 11. Внутрижелудочковой біфасцикулярної блокади і AV-блокади II і III ступеня;
 12. Гіперчутливості до інгредієнтів кошти.

З особливою обережністю препарат рекомендується пацієнтам похилого віку, а також при наявності у хворих таких захворювань:

 1. кардіоміопатія;
 2. Печінкова і / або ниркова недостатність;
 3. Печінковий холестаз;
 4. Вік старше 70 років;
 5. Хронічна обструктивна хвороба легень;
 6. Міастенія, в тому числі міастенія гравіс;
 7. Серцева недостатність з фракцією викиду менше 30%;
 8. Артеріальна гіпотензія;
 9. Вагітність (особливо I триместр);
 10. Наявність тимчасового або постійного електрокардіостимулятора;
 11. Електролітні порушення (вони обов'язково повинні бути скориговані до призначення препарату).

Одночасне застосування інших антиаритмічних препаратів аналогічної дії на електрофізіологію серця.

Під час застосування препарату виключається водіння автомобіля і виконання іншої роботи, що потребує підвищеної уваги та швидкості психомоторних реакцій.

Згідно відгуками про Пропанорму, прийом препарату може призвести до появи ряду побічних ефектів:

 • Серцево-судинна система - зменшення частоти скорочень серця, шлуночкова тахіаритмія, зміни провідності всередині передсердь, через предсердно-шлуночковий вузол, а також в волокнах всередині шлуночків, ортостатичнагіпотензія (виражене зниження артеріального тиску при переході людини у вертикальне положення тіла).
 • З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення; рідко - нечіткість зору, диплопія, судоми.
 • З боку системи кровотворення: лейкопенія, агранулоцитоз, збільшення часу кровотечі, тромбоцитопенія, поява антинуклеарних антитіл.
 • Травна система - сухість, гіркота в роті, зміна смакових відчуттів, зниження апетиту, періодична нудота, запор або діарея, відчуття тяжкості в області шлунка, рідше - порушення функціональної активності печінки з розвитком холестатичної жовтяниці.
 • З боку статевої системи: олігоспермія, зниження потенції.
 • Алергічні реакції - висип на шкірі, її свербіж, кропив'янка, яка нагадує опік кропивою, вовчакоподібний синдром.

Інші: слабкість, бронхоспазм, геморагічні висипання на шкірі.

Прийом Пропанорму в дозі, що перевищує в два рази середню добову, може привести до виникнення: зниження артеріального тиску, сонливості, блювоти, сплутаність свідомості, нудоти, брадикардії, екстрапірамідних розладів, подовження інтервалу QT, шлуночкових тахіаритмій, синоатріальної блокади, пароксизмів поліморфної шлуночкової тахікардії, AV блокада, набряку легенів, делірію, асистолії, судом, коми. При подібних станах потрібне проведення: дефібриляції, промивання шлунка, ін'єкцій диазепамом і добутамін, непрямого масажу серця і ШВЛ (в разі необхідності).

Через підвищений ризик аритмогенного активності пропафенона починати лікування слід в умовах стаціонару.

Весь період терапії слід супроводжувати регулярним проведенням ЕКГ, контролем активності печінкових трансаміназ, електролітного балансу (особливо рівня концентрації калію в крові).

У хворих зі штучним водієм ритму серця слід з особливою обережністю підходити до визначення показань і дози препарату.

Структурні аналоги за діючою речовиною:

Увага: застосування аналогів має бути погоджено з лікарем.

Середня ціна Пропанорму, таблетки в аптеках (Москва) 320 рублів.

Препарат відпускається за рецептом.

Пропанорм, на мій погляд, один з кращих антиаритмічнихпрепаратів для людей, які страждають пароксизмальною формою фібриляції передсердь. У бабусі були постійні пароксизми, які важко лікувалися. Їй призначали різні препарати. Місяць був ефект, а потім ритм знову зривався. Після початку прийому цих ліків вже рік немає пароксизмів.

Призначив лікар мені Пропанорм по 150 2 рази на день. Прочитала інструкцію і охопив жах від усіх побочек які присутні. А я алергіків. Був анафілактичний шок на ійед. Як приймати його будинку самої без спостереження лікаря, розуму не прикладу. Панічні атаки не проходять. Страх не залишає мене від думки що треба його приймати, іншого виходу немає. Перебої в серці, аритмії доводять мене до того, що я просто перебуваю в стані напівнепритомності. Не знаю як впорається зі страхом так як майже на багато ліків у мене аллергія.На статини я втратила свідомість і пульс був 80 на 40. але це сталося в стаціонарі і мені допомогли. дуже сподіваюся на Ваші відгуки і переступлю свій страх.

У мене аналогічна ситуація. Шлуночкова екстросістолія вже 9 років, діагностують як наслідки порушення роботи щитовидної залози (гіпотиреоз). Приймаю еутірокс і Конкор 5 мг. Трохи поіогает від аритмії, вона мене сильно не турбує, зрідка бувають погіршення, коли я її відчуваю. Кардіолог вже давно, всі ці 8-9 років наполягає на прийомі Етацизину або соталолу. Я категорично відмовилася, вивчивши не тільки анотації, а й відгуки та статті кардіологів. Зараз після гіпертонічного кризу з аритмією виписав Пропанорм 150 мг. Але я теж боюся його пити через побочек, тим більше, що є пряме протипоказання-часткова блокада лівої ніжки Гіса. Приймати ліки вдома без контролю ЕКГ не наважуюсь. Ваш, Лариса, коментар давній, квітневий. Цікаво було б дізнатися, який Ви знайшли вихід, а також хотілося б прочитати думки лікарів по такій ситуації.

Оставьте комментарий

3 + 2 =