пропало лібідо

Чому пропадає лібідо у чоловіків і як лікувати патологію?

лібідо - адекватне і нормальне сексуальний потяг чоловіка до жінки. Це прояв нормальної роботи репродуктивної системи. За якісне статевий потяг відповідає нормальна, в межах референсних значень, концентрація тестостерону і дигідротестостерону (андрогенів, чоловічих статевих гормонів) в кровоносній руслі. Безпосередня причина завжди пов'язана з падінням рівня цих речовин.

Причина зниження лібідо у чоловіків - падіння рівня тестостерону

Причини різноманітні. Як правило, говорять про фактори суб'єктивних і об'єктивних. Однак розділяти їх не має сенсу, оскільки результат завжди один. Які ж причини зумовлюють зниження статевого потягу?

Прийом деяких препаратів знижує концентрацію тестостерону

 • Прийом деяких лікарських засобів. Нейролептики, антидепресанти, транквілізатори і інші психотропні та наркотичні речовини (в тому числі протикашльові препарати центральної дії) викликають зниження лібідо через падіння концентрації тестостерону. Вихід один - відмовитися від їх прийому. Хоча робити це потрібно обережно, тим більше, коли мова заходить про антипсихотиками: можливі рецидиви психічних розладів. Заміна терапевтичного курсу визначається лікуючим фахівцем, самостійно приймати такі відповідальні рішення не рекомендується.
 • Простатит. Біч чоловіки за 50 років. Зустрічається і у молодих людей. Позначається на лібідо двоїстим чином. По-перше, при гострому і хронічно поточному ураженні простати падає концентрація чоловічих статевих гормонів-андрогенів, тим більше, що саме простата і відповідає за метаболізм тестостерону. По-друге, змінюється характер провідності в кавернозних нервах. Саме вони відповідають за здорову потенцію. Тим самим, пацієнт крім того, що страждає від нестачі статевого потягу, ще й отримує в якості «бонусу» стійке порушення ерекції.
 • Захворювання чоловічої статевої сфери. У тому числі орхіти, епідидиміти і інші ураження яєчок, запалення насінних бульбашок. Саме яєчка у відповіді за вироблення андрогенів, і їх хвороби позначаються на концентрації тестостерону в кровоносній руслі. Крім цього, організм кидає всі зусилля на боротьбу з недугою.

Фізіологічні і психологічні причини падіння лібідо

Неправильне харчування, зловживання алкоголем призводить до зниження лібідо

Причиною проблеми може ховатися звичайне простудне або інше захворювання, яке вимагає сил від організму на його лікування. З'ясувати характер процесу необхідно для призначення грамотного лікування.

Діагностичні заходи повинні проводитися фахівцем. Самодіагностика неефективна. Необхідно якомога швидше звернутися до уролога або уролога-андролога (фахівця з чоловічим «проблемам»).

На первинній консультації фахівець опитує хворого на предмет скарг, їх характеру і давності. Важливо зібрати анамнез, тобто виявити, якими захворюваннями страждав або страждає пацієнт. Необхідно визначитися з наступними моментами:

Визначення лікарем причин зниження лібідо

 • Як часто і наскільки регулярно чоловік веде сексуальне життя?
 • Чи були випадок перенесених статевих інфекцій?
 • Чи не було в роду проблем з метаболічними захворюваннями (ожиріння, діабет)?
 • Переносив пацієнт в дитинстві крипторхізм?
 • Переносив чи чоловік в дорослому віці паротит, вітряну віспу та інші дитячі захворювання?

Необхідно виявити і інші чинники, на розсуд лікаря. Часто для цих цілей застосовуються стандартні опитувальники. Потрібно призначити ряд інструментальних та лабораторних досліджень. Серед них:

 • загальний аналіз сечі;
 • загальний аналіз крові;
 • спермограма (дає можливість оцінити непрямі ознаки захворювань і перевірити, наскільки постраждала репродуктивна система);
 • аналіз секрету передміхурової залози;
 • ультразвукова діагностика простати і органів малого тазу.

Зазначені дослідження дозволять виявити першопричину проблеми. Якщо даних за органічне ураження немає, слід шукати причину в психогенних факторах. У такому випадку рекомендується опрацювати проблему з психотерапевтом або психологом (психолог лікарем не є, це потрібно пам'ятати). Бажано працювати разом з дружиною чи партнеркою.

Лікування спрямоване на усунення першопричини проблеми. Тобто спочатку слід усунути всі органічні чинники об'єктивного характеру, якщо такі є в анамнезі. Найбільш часто зустрічається простатит, дещо рідше інші недуги. Що стосується причин суб'єктивних, слід:

Раціоналізація харчування допоможе впоратися з проблемою

 • Раціоналізувати харчування. Якомога більше продуктів рослинного походження, морепродуктів, горіхів, яєць, молочних продуктів і т.д. Необхідно відмовитися від жирного, смаженого, копченого, надмірно солоного. Харчуватися слід за розкладом.
 • Відмовитися від куріння, зловживання алкоголем - все повинно бути в міру.
 • Переглянути курс лікування деякими препаратами. Робити це потрібно під контролем лікаря.
 • Адекватна фізична активність. Для виділення статевих гормонів, велике значення має активність чоловіка. Намагатися якомога частіше рухатися в перебігу дня, займатися активними видами спорту на тижні.

Надалі показано психотерапевтичне лікування, щоб усунути проблему повністю. Використовується когнітивно-поведінкова терапія, Еріксонівський гіпноз.

Зниження лібідо зустрічається в медичній практиці повсюдно. Доведеться багато працювати і намагатися, щоб відновити власні можливості.

Рекомендуємо до перегляду:

Для отримання актуальної інформації про лікування зверніться до лікаря!

Як повернути зникле лібідо

Втрата лібідо - це втрата відчуття статевого потягу, бажання займатися любов'ю. У психічно здорової людини лібідо є частиною інстинкту розмноження і проявляється по відношенню до протилежної статі. У деяких випадках, воно може слабшати або взагалі зникати, як у чоловіків, так і у жінок. Більшість причин, які призводять до цього, можуть впливати на людину незалежно від статі.

Загальні причини втрати лібідо для жінок і чоловіків

Деякі люди постійно чимось стурбовані і зайняті різними справами, що без розвантаження призводить до стресу. Бажання займатися любов'ю не є тим, що людина виносить на перше місце, вирішуючи свої проблеми. Стресовий стан через роботу, домашніх проблем або особистих відносин може проявитися в кожного.

Здоровий спосіб життя (особливо спорт) здатний сильно допомогти в цьому випадку. Високі шанси впоратися зі стресом самостійно, але консультація лікаря теж може допомогти.

Погані стосунки з партнером - одна з основних причин втрати лібідо. Особливо для жінок відчуття близькості є основною частиною статевого потягу. Хоча навіть не залежно від статі, наслідки сварки, розбіжності, відчуття обману або інші проблеми з довірою грають важливу роль в інтимному житті пари. Якщо складно самостійно повернутися на правильний спільний шлях, то краще звернутися до психотерапевта, який на такому спеціалізується.

Алкогольний напій може змусити відчувати себе більш розташованим до інтиму. Але занадто велика кількість алкоголю, а особливо часте його вживання, надає протилежну дію. Крім цього, нетверезий стан одного з партнерів може сильно відштовхувати іншого. При наявності проблем з тягою до спиртного, слід звернутися за професійною допомогою.

Постійні недосипання зараз стали способом життя для багатьох з нас. Недолік сну сильно позначається на гормональному балансі і тому є дуже ймовірною причиною погіршення лібідо. Причин нестачі сну багато, одні з них залежать від нас, а інші виправити самостійно складно. Основні з них: недотримання режиму (пізно лягає і рано вставати), безсоння, апное та інші розлади сну. Втома після зіпсованого нічного відпочинку сильно позначається на лібідо. Перше, що можна зробити - спробувати налагодити правильний режим відпочинку. Але якщо проблема в порушеннях сну, то варто звернутися до лікаря, так як постійні недосипання загрожують далеко не тільки втратою лібідо.

Людина не втрачає тягу до занять любов'ю, як тільки стає батьком. Однак з маленькими дітьми багато часу витрачається на догляд за ними, що нерідко відсуває інтимне життя на задній план.

Можна спробувати іноді користуватися послугами няні на деякий час, або віддавати дитину батькам. А якщо він занадто маленький, то залишається намагатися влаштовувати інтимне життя під час його сну.

Деякі медичні засоби можуть негативно впливати на лібідо. Сюди відносяться такі типи лікарських засобів:

 • антидепресанти;
 • препарати для регулювання кров'яного тиску;
 • протизаплідні таблетки (деякі дослідження показують зв'язок, але інші ні);
 • хіміотерапія;
 • анти-ВІЛ препарати;
 • финастерид.

Заміна ліків або коригування їх дозування можуть допомогти. Але дозволу на це варто обов'язково запитати у лікаря, і не варто ніколи припиняти прийом будь-яких ліків самостійно. Варто повідомити лікаря, якщо помітно пропало лібідо після початку прийому медикаментів.

Невдоволення власним тілом

Почуття розкріпачення сильніше, коли подобається свій зовнішній вигляд. Тому слід працювати над фізичною формою, хоча найчастіше цьому перешкоджає лінь.

Якщо людина відчуває себе невпевнено, то це може погано позначатися на його лібідо. Тому, якщо партнер має занижену самооцінку, то слід сказати йому, що він виглядає добре.

При надмірній вазі або ожирінні статевий потяг часто тьмяніє. Це може бути викликано тим, що людина не отримує задоволення від інтимного життя, так як не може фізично дозволити собі робити те, що йому хочеться, або стримується через низьку самооцінки.

Можуть допомогти робота з психотерапевтом і вжиті заходи по зменшенню зайвої ваги.

Депресивний стан здатне відключити задоволення від багатьох речей, включаючи інтимне життя. Деякі люди можуть недооцінювати такий стан свого партнера, ставлячись скептично і вважаючи це способом піти від роботи. Але варто розрізняти депресивний і просто поганий настрій. Депресія - одна з багатьох причин, яка вимагає сторонньої допомоги.

Якщо лікування депресії медикаментозне, то слід повідомити лікаря про погіршення лібідо, так як деякі (але не всі) антидепресанти знижують статевий потяг.

Причини поганого лібідо, можливі тільки у чоловіків

Чоловіків з еректильної дисфункції (ЕД) часто турбуються про те, як пройде статевий акт, а постійні такі переживання погано впливають на лібідо.

У більшості випадків все прояви ЕД лікуються, але крім цього пари також можуть працювати над тим, щоб ця проблема не вплинула на їхні стосунки. Багато, що залежить від того, як проявить себе жінка.

Гормон тестостерон - палива для лібідо сильної статі. З віком у чоловіків його рівень може поступово падати. Не всі втрачають при цьому бажання займатися любов'ю, але у деяких це проявляється.

Багато хто помилково вважає, що втрата лібідо у них викликана зниженням тестостерону, але далеко не завжди причина криється саме в цьому. Але в будь-якому випадку, можна підвищити цей гормон навіть природним шляхом.

Найпоширеніші серед них - хронічний простатит і аденома. Безпосереднього і сильного впливу такі захворювання на лібідо зазвичай не роблять. Але вони можуть супроводжуватися іншими симптомами (біль, прискорене сім'явиверження, з ніженіе відчуттів), які здатні зменшити тягу до інтимного життя, але це більше психологічні наслідки через прояви еректильної дисфункції.

Навіть симптоматичне лікування може зіграти позитивну роль.

Причини поганого лібідо, можливі тільки у жінок

Для багатьох жінок статевий потяг гасне все ближче до менопаузи. Це частково викликано такими симптомами, як сухість інтимної зони і біль під час статевого акту.

Але кожна жінка унікальна, і можна мати відмінну статеве життя після менопаузи, головне зберігати в стосунках почуття власної гідності і здоров'я в цілому.

Основне джерело: http://www.webmd.com/

Кращий спосіб повернути лібідо - закохатися. Тоді виникне потяг до коханої людини, і все буде в порядку з лібідо. Суть цієї проблеми в голові людини.

Да ви праві. У більшості випадків це психологічна проблема. Довгі вимушені ставлення з нелюбом людиною можуть не тільки порушити почуття статевого потягу по відношенню до нього, але і до інших представників протилежної статі.

Мудрий цар Соломон казав «В любові допомагає тільки любов»

Та не дуже приємна подія особливо для ще молодого чоловіка. В наш час з огляду на економічні чинники в державі - без стреса нікуди! Але треба намагатися якомога менше нервувати і все буде добре.

Хотілося б додати про переутомляемости коли протягом пари трійки місяців працюєш як чорт знає хто тут вже не до лібідо і не до статевих відносин, прийшов впав прокинувся знову на роботу плюс домашні справи ще деколи додому роботу береш і весь час вбиваєш тільки на хліб насущний, звичайно від цього і скандали а як по іншому якщо будуть гармонійні інтимні стосунки тоді працювати хто буде

Багато в чому згоден Це помилка так виснажувати себе, а й виходу особливого не залишається, коли доводиться виживати в сучасному суспільстві. А постійна втома позначається на здоров'ї.

Стан наших гормонів має бути в нормі, тоді і лібідо не зникатиме. У статті все досить точно описується. Шкідливі звички, стрес, проблеми у відносинах, невдоволення своєю зовнішністю або собою в цілому, поява дітей, все це впливає на гормональний фон людини. І як завжди, я б додала, здорове харчування, прибираєш зі свого раціону всю ненатуральну їжу і гормони поступово приходять в норму, тестостерон в такому випадку точно не підведе 🙂

Стаття обов'язкова до прочитання як мінімум 50% населення.

На мій погляд все питання про маніпуляції з лібідо відпадають самі собою, коли зустрічаються дві людини, між якими з перших миттєвостей виникає якась хімія, починається іскріння і інші радісні для обох симптоми. Хоча, на жаль, і в цьому випадку лібідо, рвонув в небеса, через деякий період часу зробить плавну посадку в аеропорту байдужості.

Дана статися повинна бути рекомендована до прочитання мінімум 50% населення.

На мій погляд всі питання пов'язані з маніпулюванням з лібідо стають неактуальними, коли зустрічаються дві людини, між якими моментально виникає хімія, починається іскріння і інші взаємні радості.

Хоча, на жаль, і в цьому випадку, що злетів до небес лібідо, через певний період часу неминуче зробить вимушену посадку в аеропорту байдужості.

Потяг один до одного можна відчувати дуже довгі роки, якщо є де отримувати додаткові позитивні емоції від інших людей, правильно відпочивати, а то у нас вихідним називається час, проведений на кухні біля плити, міняти обстановку для прояву почуттів до своєї другої половинки і тоді буде весь час, як перший раз. А в перший раз лібідо високе завжди!

Якщо пити щодня по пляшечці пива чоловікові. Те через пів року можна виявити небажання всіх жінок. Лібідо це перш за все хімічні процеси. Гормони та інші виділяються речовини в кров визначають його. У непитущого і не вживає наркотики індивіда, не повинно бути проблем з ним. Навіть якщо буде стрес, це буде тимчасовим і легко поправним.

Куди пропало лібідо і як «знайти» його знову?

Пропало лібідо у чоловіка - ситуація, прямо скажемо, не з приємних, і здатна «вибити із сідла» кого завгодно. Однак в такому положенні повинно виникнути не почуття відчаю, а бажання негайно почати лікування, оскільки проблема піддається корекції. Закомплексованість, небажання «виносити сміття з хати», боязнь осуду - все це тільки погіршить ситуацію, і в рази знизить якість життя.

Прийнято вважати, що потяг до жінки згасає в міру старіння чоловіки. Але фахівці довели, що статеве дисфункцію викликають і інші чинники, наприклад:

 • нервові перенапруження і постійні стреси
 • травми і хвороби на кшталт цукрового діабету, ожиріння або порушеного обміну речовин;
 • гормональні порушення, якщо бути точніше, то зниження вироблення тестостерону;
 • шкідливі пристрасті, то ж куріння тютюну, вживання наркотичних речовин, алкоголю і т.д .;
 • вживання анаболіків і гормональних ліків без нагляду лікаря.

У цьому списку віком відведено найостанніше місце, а все тому, що низьке лібідо у чоловіків 40-50-річного віку зазвичай стає підсумком все тих же хронічних захворювань і шкідливих звичок. Часто люди досить похилого віку відчувають сексуальний потяг до жінок, більш того, вони втілюють свої інтимні бажання в реальність, і обзаводяться спадкоємцями без допомоги сексопатологів і андрологів. Треба лише вчасно розпізнати ознаки зниження лібідо і вжити заходів.

Відсутність сексуального потягу складно не помітити, хоча його симптоми можуть трохи відрізнятися. Умовно розрізняють такі ступені:

 • зниження бажання займатися сексом;
 • часткова (періодична) втрата потягу до жінок;
 • повна байдужість (а то і відраза) до сексу як до поняття, дії і явища.

Причини знижується статевого потягу

Часто причина зниження лібідо ховаються в гормональному дисбалансі, в цьому випадку і ознаки його будуть відповідними, а саме:

 • змінюється голос, він стає незвично високим;
 • починають погано рости волосся на обличчі, в паху і під пахвами;
 • спостерігається відкладення жиру за жіночим типом;
 • всі інші ознаки нестачі тестостерону.

До зниження лібідо можуть привести і психологічні проблеми, викликані, наприклад, такими факторами:

 • пережите фіаско сексуального характеру;
 • психотравми, пов'язані з інтимною стороною життя;
 • нездатність задовольнити статевого партнера;
 • конфлікти, пов'язані з нетрадиційної орієнтації.

Чоловікові належить переглянути свій життєвий уклад і харчові пристрасті, випробувати нетрадиційні і звичні методики, можливо, поміняти статевого партнера.

Фахівці наполягають на тому, щоб пацієнт збільшив тривалість повноцінного нічного сну до 8 годин щодня, почав займатися спортом, кинув свої шкідливі звички і почав частіше бувати на свіжому повітрі.

У плані харчування потрібно налягати на продукти, багаті вітамінами, які належать до групи А, Е, С і D. Раціон повинен складатися з:

Відсутність лібідо у чоловіків передбачає і медикаментозне лікування, в основному, полягає в штучному збільшенні гормону тестостерону. Головний упор робиться на усунення причини, що призвела до зниження його вироблення, що зазвичай укладається в дисфункції ендокринної системи.

Поряд з медикаментами рекомендується коригувати лібідо за допомогою відварів і настоїв на основі петрушки, столітник, лаврового листа, імбиру, рожевої радіоли, суцвіть липи і пагонів ялівцю. Позитивний ефект можуть дати БАДи на базі перерахованих рослинних компонентів. Наприклад, позитивна дія демонструють такі продукти, як: «Гінкго-білоба», «Трибулус» або «Йохимбе». Але доцільність їх прийому потрібно обговорити з фахівцем, що спостерігає протягом патології.

Лікар сексопатолог-андролог 1 категорії.

Стаж роботи: 27лет

Головна сторінка »Куди пропало лібідо і як« знайти »його знову?

Вперше відсутність потягу помітив пару років назад. Після консультації з лікарями і зокрема з психологом, з'ясувалося, що це наслідок найсильніших нервових стресів. Не заглиблюючись у подробиці, були проблеми з документами і як наслідок загроза депортації. Розібравшись в справах нормалізував графік, здоровий сон. Так само складені дієти допомогли впоратися з недугою. Зайнявся плаванням, пару раз в тиждень тренування. Вдячний дружині, що вона пережила зі мною цей складний період.

Як розпізнати імпотента - це питання може здатися дивним, але тільки не для жінок, особливо, які переступили рубіж «за.

Фізичні вправи для поліпшення ерекції - це одна з методик, спрямованих на посилення і відновлення потенції у чол.

У сучасному світі слабка потенція в 30 років перестає бути екстраординарним явищем. За статистикою, з цією проблемою СТАЛКОМ.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

2 + 7 =