пропала сперма

Чому пропала сперма і що робити?

Іноді чоловік після проведення статевого акту або мастурбації може виявити, що у нього пропала сперма. Причини аспермии, так називають лікарі відсутність сперми, можуть бути різними, але всі вони пов'язані з серйозними порушеннями в роботі статевих органів, викликаних нервовим перенапруженням або запальними процесами передміхурової залози, придатка яєчка, травмами. Іноді винуватцем відсутності сперми стають лікарські препарати і деякі БАДи.

Якщо у чоловіка пропала сперма, то він не зможе стати батьком до тих пір, поки у нього не відновляться функції організму, що відповідають за вироблення чоловічих статевих клітин.

Одужання може статися тільки після лікування. При хронічних захворюваннях і запущених формах функції не відновлюються ніколи.

Діагноз «аспермия», поставлений лікарем на підставі аналізу сперми, вказує на те, що у чоловіка настало повне безпліддя. Не потрібно самому ставити собі цей діагноз. Для цього є андрологи, які проводять діагностику та лікування чоловічих захворювань, після якого все може змінитися на краще.

Причин, чому пропала сперма і не може виділитися тривалий час, може бути кілька. Вроджені причини аспермии не дають можливість спермі з'явитися. Якщо вона була і зникла, то найчастіше причинами стають хронічні захворювання, які вчасно не лікувалися.

Порушення виділення сперми можуть викликати:

 • прийом деяких ліків і біологічно активних добавок;
 • робота з лакофарбовими виробами або продуктами переробки нафти;
 • запальні процеси придатків яєчок;
 • статевої туберкульоз;
 • хронічний простатит;
 • дистонія сім'явивідних каналів;
 • патології головного і спинного мозку;
 • операції на органах малого таза.

При запаленні придатків яєчка втрачають здатність виробляти насінну рідину, тому що запальні процеси в тканинах не дають функціонувати залоз. Різні травми, пухлини, рубцеві зміни можуть здавлювати сім'явивідні протоки, і сперма утворюється, але не може виходити назовні. До цього призводять різні операції, проведені на сечостатевій системі чоловіки.

Операції на хребті стають причиною того, що сперма перестає утворюватися. Пояснюється це тим, що травмуються або дратуються нервові закінчення, які починають чинити негативний вплив на роботу сечостатевої системи в цілому.

Чоловік, який перехворів інфекційними захворюваннями, що викликають запалення оболонок головного мозку, наприклад, менінгітом або кліщовим енцефалітом, може виявити, що сперма у нього зникла. Повинно пройти якийсь час, щоб функції головного мозку і статевої системи відновилися.

Частою причиною відсутності еякуляту стають розлади психіки. При тривалих депресіях і стресах блокуються дітородні функції не тільки у людей, але і тварин. Часто психологічний фактор спрацьовує під час першого невдалого сексуального досвіду. Травмують психіку події, пов'язані з проведенням статевого акту, стають причиною зникнення сперми.

Після звернення до андролога проводять діагностику, що дозволяє дізнатися, чому саме не виділяється сперма. Для цього використовують лабораторне дослідження еякуляту під мікроскопом. Дослідження допомагає з'ясувати, який саме орган не працює. Для уточнення причини того, чому пропадає сперма, проводять:

 • спермограмму;
 • аналіз кровотоку в судинах статевого члена;
 • аналіз сечі;
 • виявлення венеричних захворювань;
 • ультразвукове дослідження простати, сім'яних пухирців і яєчок;
 • біопсію яєчка.

Все це допоможе визначити справжню причину розвитку патології.

Чи можна виправити ситуацію, що склалася?

Якщо пропала сперма, то способи її відновлення будуть залежати від того, чи вдасться при лікуванні позбутися причин, які її викликали. Аспермія часто лікується. Порушення можна виправити після того, як будуть з'ясовані причини відсутності сперми.

Якщо виділення сперми припинилися під час прийому чоловіком лікарських препаратів або БАДів, то їх необхідно скасувати.

Якщо сперма пропала через психічного розладу або роздратування нервових закінчень, то ці наслідки найчастіше оборотні. Після лікування або закінчення якогось часу сперма може почати утворюватися і її якість стає нормальним.

Аспермія, викликана інфекціями, що передаються статевим шляхом, вимагає антибактеріальної терапії. При хронічному простатиті, охріте, викликаному кандидозом, хламідіоз або венеричними захворюваннями, лікують причину захворювання і після цього проходять наслідки. Лікування допоможе, якщо хворі органи не встигли атрофуватися або в них не почалися незворотні процеси. При дистонії сім'явивідних проток використовують хірургічне втручання.

Якщо потрібного ефекту при лікуванні домогтися не вдалося, то при бажанні стати батьком звертаються в центри, які використовують репродуктивні технології.

Лікування такої патології, як зникнення сперми, - процес тривалий, і не завжди вдалий. Краще за все не приводити свій організм до таких ускладнень і патологій. Не потрібно займатися самолікуванням статевих інфекцій. Слід звертатися до венеролога для консультації, якщо є підозрілі виділення. Він визначить причину симптомів і вибере схему лікування. Лікар може направити до іншого фахівця для проходження лікування, якщо захворювання не відноситься до його кваліфікації.

Щоб не доводилося довго лікувати всілякі статеві інфекції, необхідно дотримуватися санітарно-гігієнічні норми. Одна статева партнерка і відмова від випадкових статевих зв'язків зберігає здоров'я чоловіка на довгі роки.

поділіться їй з друзями і вони обов'язково поділяться чимось цікавим і корисним з Вами! Це дуже легко і швидко, просто натисніть кнопку сервісу, яким найчастіше користуєтеся:

Відсутність сперми або чому я не можу єякулировать

Аспермія (асперматизм) - одна з причин безпліддя. При цьому захворюванні у представника чоловічої половини відсутній еякуляція. Будь-яких відхилень з утворенням сперми або з потенцією не спостерігається. Приблизно 2% чоловіків, у яких підозрюють безпліддя, страждають даною проблемою.

Дану патологію (відсутність сперми) ділять на дві форми:

 1. справжня аспермия - після статевого акту (не залежно від його тривалості) немає еякуляції, і чоловік не відчуває оргазму. Причини можуть носити психологічний або неврологічний характер.
 2. Хибна аспермия - еякуляція і оргазм присутні, однак сперма при цьому не виділяється.

Патологія виникає з двох головних причин:

 1. Коли еякуляція ретроградна
 2. Коли семявибрасивающіе протоки мають обструкції (вроджені чи набуті)

Про ретроградної еякуляції має сенс говорити в тому випадку, коли викид сперми відбувається не в сечовипускальний канал, а в мочевік. Нормою вважається, коли під час еякуляції у представників чоловічої половини скорочується сфінктер мочевіка в області внутрішнього отвору сечовипускального каналу. Саме це перешкоджає попаданню сперми в мочевік і сприяє виділенню сперми через сечовипускальний канал. Якщо робота сфінктера мочевіка порушується (це може статися через дефект іннервації гладких м'язів сфінктера, через ослаблених м'язів). Аспермія може виникати через:

 • операцій (ускладнень після них) на простаті, яєчках і так далі
 • пошкоджених нервових закінчень (трапляється через деяких хвороб)
 • діабету
 • спинно-мозкових травм
 • гипоспадии і так далі.

У деяких випадках аспермію провокують лікарські препарати, такі як:

 • Тамсулозін
 • антигіпертензивні ліки
 • Психотропні препарати і антидепресанти
 • Напрксен

Не варто забувати про те, що неможливість єякулировать, цей стан не може загрожувати життю пацієнта. Однак такий стан сприяє розвитку аспермии, що веде до безпліддя. Через те, що чоловік не може єякулировать зменшуються відчуття від статевого акту, і чоловік перестає отримувати задоволення від цього процесу.

Серйозною причиною аспермии є обструкція протоки, який відповідає за викид сперми. Спровокувати цю патологію можуть:

Дана патологія буває вродженою чи набутою. Головні причини, за якими відсутня сперма:

 • недорозвинення або повна відсутність сім'явивідних шляхів
 • запалення в придатках яєчок
 • хронічні захворювання - простатит, статевої туберкульоз
 • текстікулярная аспермия (коли яєчка не здатні виробляти сперму)
 • дистонія сім'явивідних каналів, яку викликають різноманітні патології - травми, пухлини, психологічні розлади

У групі ризику опиняються чоловіки, у яких є хвороби сечовивідної системи, і які досягли віку 45 років.

Фактори, які провокують розвиток захворювання:

 1. Професійна шкідливість (робота з лакофарбової продукцією, в нафтопромисловості і так далі)
 2. Негативні фактори ззовні
 3. соціальні проблеми
 4. Травми хребта, головного мозку і статевих органів

Як діагностується і лікується асперматизм

Для того, щоб підтвердити або спростувати діагноз «Асперматизм» чоловікові необхідно здати аналізи для спермограми та інших досліджень. Крім того, обов'язково проводиться дослідження сечі, проводиться доплерографія судин, які розташовані в статевому органі, УЗД простати і яєчок, визначається наявність венеричних хвороб.

Крім того, лікуючий лікар обов'язково збирає анамнез хвороби. Важливе значення має відповідь на питання - чи страждав чоловік відсутність сім'явиверження раніше, яке лікування проводилося, або ж це первинне прояв аспермии.

В обов'язковому порядку проводиться фізикальне обстеження чоловіки, яке допоможе визначити чи виключити відхилення в будові яєчок і пеніса, а також простати.

Особливе місце в питанні діагностування відводиться, як уже говорилося, спермограмме. Нормальними вважаються наступні показники:

 • Кількість еякуляту - до 2 мл
 • Зміст секрету простати і сім'явивідної протоки - 20%
 • Рідина насіннєвих пухирців - 80%
 • Кількість сперміїв - більш 20 млн / мл
 • pH еякулята - 7.2 - 8.0

Іноді трапляється, що чоловік ніяк не може отримати еякулят, тому що у нього немає сперми. В цьому випадку для проведення аналізу використовують постеякуляторную сечу. Якщо в ній є сперматозоїди, значить справа є з анеякуляціей - коли семяізвярженіе проходить в мочевік.

У пацієнта обов'язково беруть кров, щоб визначити в ній рівні тестостерону, а також на наявність в організмі інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Перед початком лікування, обов'язково слід з'ясувати причини, які привели до діагнозу «Асперматизм». Якщо чоловік приймав будь-які препарати, що сприяють патології, їх слід припинити приймати.

Якщо аспермия є наслідок викиду сперми в мочевік, чоловікові прописують спеціальні препарати, які усунуть цю патологію. Як показує практика, поліпшення спостерігаються приблизно у 30% пацієнтів після такої терапії.

Коли асперматизм розвивається на тлі статевих інфекцій, не обійтися без антибактеріального лікування. Хірургічне втручання може знадобитися в разі обструкції сім'явивідних проток.

Якщо аспермия стала наслідок обструкції, застосовується хірургічне лікування з проведенням трансуретральної резекції протоки, який відповідає за викид сперми. Робиться операція під наркозом, проводиться за допомогою ендоскопічного інструменту, який вводиться через уретру. Перед процедурою насінні бульбашки наповнюють синім барвником. Під час операції хірург робить резекцію на рівні обструкції. При правильних діях через уретру почне текти рідина характерного кольору. Вже незабаром пацієнта виписують.

Можливо також лікування аспермии народними засобами. Якщо вірити нашим предкам, полегшують процес зачаття квітки шипшини і шавлія. Можна також приготувати диво-настій: залити п'ять ложок барвники пляшкою горілки, настояти 10 днів на сонці і приймати перед їжею. Як запевняють багато, цей рецепт дійсно допомагає при чоловічому безплідді.

Якщо лікування не дало результатів

У тому випадку, коли лікування виявилося безсилим і не принесло очікуваних результатів (зачаття дитини не можливо) лікар має право порадити для вирішення даної проблеми застосувати допоміжні репродуктивні технології. Якщо пацієнт згоден, сперматозоїди витягають з сечі, зібраної після еякуляції. Однак перед цим чоловікові слід пройти курс лікування спеціальними препаратами, які підвищать pH сечі. Сперматозоїди витягуються в лабораторії. Іноді потрібно паркан сперміїв безпосередньо з мочевіка. В цьому випадку в мочевік вводять спеціальний тонкий катетер за допомогою якого промивають орган. Потім в нього вводять культуральну середу, щоб зберегти життєздатність сперміїв. Після цього штучно викликається еякуляція і спорожняється мочевік.

Якщо ж сперматозоїдів занадто мало, або у них дуже низька рухливість, не обійтися без ЕКО або ІКСІ.

Невже таке буває? Я завжди думав, що якщо навіть сперма не здатна до зачаття, якщо її склад не ідеальний, вона завжди повинна бути. Але так щоб її зовсім не було, це щось новеньке.

У мене періодично статевий акт проходить без сім'явиверження. Не завжди, але досить часто. Дружина зараз намагається завагітніти, але поки безуспішно. Працюємо над цим вже 2 роки. Я здавав спермограмму, у мене знижена кількість сперміїв. Дружина здавала аналіз на гормони, їй сказали, що все в межах норми, але по нижній межі норми. Скажіть, чи може моє здоров'я бути причиною відсутності вагітності?

Мені поставили цей діагноз, але по відчуттях ніяких відхилень я не бачу. Сперма, в принципі, виділяється. Мені 38 років, зачати дитину не виходить. Інфекційні венеричні хвороби повністю відсутні, так звідки у мене таке? Лікар питав про те, де я працюю і чи не було коли травм хребта. У дитинстві було пошкодження основи черепа. Невже така травма на це вплинула?

у мене така проблема, під час статевого акту коли я відчуваю, що має бути сім'явиверження Фалас різко втрачає форму

підкажіть до якого лікаря з цим звертатися

Оргазм є, а сперми немає ...

Можна скільки завгодно лікуватися у гінекологів і андрологів, але так і не народити дитину, тому що у чоловіка сперматозоїди потрапляють в сечу ... Йдеться про ретроградном семяизвержении.

Важливо не помилитися з діагнозом

Захворівши на радикуліт, чоловік полікувався у невролога, а потім звернувся до голкорефлексотерапевт. Той поставив голки раз-другий, болі зменшилися, але зате пропало сім'явиверження. Порушення є, спільне переживання оргазму - теж, навіть відчуття викиду насіння, але назовні нічого не виходить. Чоловік спеціально здійснював статевий акт в презервативі, щоб перевірити. Пусто! Голкотерапевт сказав, що цього не може бути, і благополучно зник з горизонту. У сім'ї запанувало зневіру.

Обстеживши чоловіка, сексолог також не зміг точно поставити діагноз: всі рефлекси в порядку, ерекція нормальна, простата в межах вікової норми. Лікар дав завдання: вранці після статевого акту зібрати відразу ж сечу і принести в поліклініку на аналіз. Мікроскопічне дослідження поставило все на свої місця: в сечі бадьоро снували сперматозоїди - і це незважаючи на незвичну середовище проживання. Діагноз став зрозумілим: ретроградний сім'явивергання.

Сам механізм сім'явиверження дуже складний

Строго свого часу густа сперма надходить з яєчок в простату, яка, скорочуючись, видавлює з себе сік, розбавляє рідина до звичної нам консистенції. При цьому ритмічні скорочення гладких м'язів простати разом зі скороченням м'язів промежини і черевного преса здійснюють сім'явиверження окремими порціями, а не пасивним витіканням з уретри. Природно, що всі ці процеси відбуваються не усвідомлено, а рефлекторно, під контролем так званої вегетативної нервової системи, яка регулює роботу організму, в тому числі частоту серцебиття, вироблення шлункового соку, виділення гормонів і так далі.

Одним з моментів збудження і сім'явиверження є набухання насіннєвого горбка. Розташовується він в центрі простати, на задній поверхні сечівника. Набряклий насіннєвий горбок направляє

еякулят назовні, одночасно перешкоджаючи сечовипускання, щоб сеча не змішувалася зі спермою. Кожен чоловік прекрасно знає, що при статевому збудженні помочитися неможливо. У деяких цей стан зберігається ще якийсь час після сім'явиверження. Таку реакцію забезпечує саме насіннєвий горбок.

... Що відбувається, коли цей механізм дає збій?

Якщо з якихось причин вегетативна нервова система дає збої, одним з таких порушень може бути ненабуханіе насіннєвого горбка. Часом чоловік скаржиться на те, що при еякуляції сперми буває дуже багато, вона водяниста і чомусь пахне сечею. Причина, ймовірно, в тому, що горбок набухає погано і пропускає сечу до еякуляту.

Інший варіант порушення вегетативної нервової системи в області статевих органів - горбок набухає і скорочення відповідних м'язів не відбувається: замість того щоб гнати сперму назовні, уретра скорочується так, що потік прямує вгору, в сечовий міхур. В результаті створюється враження, що сім'явиверження немає. У всякому разі, зовні рідини не спостерігається.

Як відрізнити ретроградну еякуляцію від зникнення оргазму?

Кожен чоловік знає, що оргазм буває більш ранній або кілька затриманий, сильніший або слабший - в залежності від ступеня збудження. А збудження залежить від привабливості жінки, довіри до неї, сімейних взаємин. У всякому разі, у чоловіків після травми, навіть розриву спинного мозку, мимовільна ерекція зберігається, а звичайний оргазм повністю відсутня.

Тому якщо мова йде про розлад оргазму, то до нього додається і зниження збудження, і відсутність еякуляції, і, що найголовніше, немає емоційного переживання оргазму.

При ретроградної же еякуляції чоловік відчуває оргазм, але сперма з отвору уретри не виділяється.

Що може стати причиною ретроградного сім'явиверження?

Найчастіше причиною ретроградної еякуляції є важкий попереково-крижовий радикуліт (хоча в більшості випадків він протікає без порушення еякуляції). Часом до збою в роботі вегетосудинної системи призводить хронічний, важкий, ускладнений постійними запаленнями геморой. Травма промежини, крижів, попереку, статевих органів також може привести до ретроградної еякуляції. Нарешті, порушення тонусу вегетосудинної системи може локалізуватися саме в центрах, що відповідають за сім'явиверження. У такому випадку без будь-яких зовнішніх причин ретроградний сім'явивергання стає супутником чоловіка - воно може нагадувати про себе час від часу або постійно. Крім того, ретроградна еякуляція буває пов'язана з віком - без якихось причин у чоловіка після клімаксу сперма починає закидати в сечовий міхур.

Чи допоможуть голки?

Голкорефлексотерапія - вплив на точки, яку проводять, щоб відрегулювати функцію внутрішніх органів. Процедура дуже ефективна, але є ризик. Практично через кожну точку можна подіяти на будь-який орган. Причому одні точки тісніше пов'язані з певною системою, а інші - слабше. Але ж кожна людина неповторна і своєрідний. І результат впливу може виявитися разюче відмінним від того, що хотів домогтися іглотерапевт. Саме таким рідкісним екземпляром може виявитися будь-яка людина. До речі, кілька сеансів стимулюючого масажу простати буває досить, щоб сперма стала викидатися назовні.

Народити дитину все ж можна?

Однак при різних причинах ретроградної еякуляції лікування, а тим більше запліднення, бувають далеко не такими легкими. Якщо є ураження нервів, то відновити їх складно. Спробуйте, наприклад, прибрати рубець від порізу, який зажив ще 10 років тому.

Якщо ж відновити нормальне сім'явиверження не вдається, а мова йде, в першу чергу, про можливість мати дітей, проводять досить хитромудру процедуру. За катетеру, введеному в сечовий міхур, його спорожнюють і заповнюють спеціальною рідиною. Потім чоловік має сім'явиверження (при мастурбації або статевому акті), після чого йому в міхур вводять катетер і беруть сперму, що збереглася в специфічному середовищі. Для зачаття цієї спермою проводять штучне запліднення жінки (ЕКЗ). Результати такої процедури дуже ефективні.

Н. С. Свиридов, андролог, кандидат мед. наук

 • Невже морквина корисна для сперми?

 • Якщо ж все так.ребёночка не народиш: -O

  Привіт чому оргазм є сперми немає

  Теж мені проблема.Ето щастя. Всю ніч можна займатися сексом без наслідків

 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  + 58 = 63