прийом милдроната

Мілдронат

Інструкція по застосуванню:

Ціни в інтернет-аптеках:

Мілдронат - синтетичний препарат, що поліпшує енергозабезпечення та метаболізм тканин.

Діюча речовина Мілдронату покращує метаболізм, сприяє виведенню накопичених токсинів з клітин, надає тонізуючу вплив і захищає клітини від ушкодження.

В результаті застосування Мілдронату зростає здатність витримувати навантаження і швидко відновлюватися після них. Завдяки цим властивостям препарат застосовують для поліпшення кровопостачання мозку і лікування різних порушень діяльності серцево-судинної системи, а також підвищення працездатності.

При серцевої недостатності Милдронат за інструкцією підвищує скоротність міокарда, знижує частоту нападів стенокардії, збільшуючи при цьому толерантність до фізичному навантаженням.

При ішемічних порушеннях мозкового кровообігу Мілдронат застосовують для поліпшення циркуляції крові в осередку ішемії, що сприяє перерозподілу крові.

Також за відгуками Милдронат ефективний при порушеннях нервової системи при синдромі абстиненції і при патології очного дна.

Мілдронат випускають у вигляді:

 • Безбарвного прозорого розчину, в 1 мл препарату міститься 100 мг діючої речовини - мельдоній. В ампулах по 5 мл;
 • Білих желатинових капсул, що містять діючу речовину у вигляді кристалічного порошку зі слабким запахом. За 250 або 500 мг діючої речовини в капсулі, по 10 штук в блістері.

Показання до застосування Мілдронату

Мілдронат показаний до застосування в комплексній терапії:

 • При ішемічній хворобі серця, включаючи інфаркт міокарда та стенокардію, а також при серцевій недостатності і дисгормональной кардіоміопатії;
 • При інсультах та цереброваскулярної недостатності.

Також Милдронат застосовують при:

 • Зниженою працездатності;
 • Ретинопатії різної етіології, включаючи діабетичну і гіпертонічну;
 • Гемофтальме і крововиливах в сітківку різної етіології;
 • Фізичному перенапруженні;
 • Тромбозі центральної вени сітківки та її гілок;
 • Синдромі абстиненції при хронічному алкоголізмі, в комплексі зі специфічною терапією.

Які властивості організму може посилити препарат? Які захворювання може запобігти / вилікувати? Мельдоній не посилює будь-які властивості організму, він допомагає клітинам організму під час ішемії більш ефективно боротися з нестачею кисню, а також захищати їх від руйнівної дії речовин, які утворюються з довголанцюгових жирних кислот під час ішемії. Завдяки своєму унікальному механізму дії, мельдоній як препарат другої лінії, тобто як додаткова терапія до основної, застосовується для лікування серцево-судинних захворювань, застосовується для відновлення працездатності і зменшує симптоми психічного і фізичного перенапруження.

Згідно з інструкцією Милдронат протипоказаний до застосування в дитячому віці до 18 років, при гіперчутливості до препарату, а також при підвищеному внутрішньочерепному тиску, включаючи внутрішньочерепні пухлини і порушення венозного відтоку.

Достовірні дослідження по застосуванню Мілдронату в період вагітності і лактації не проводилися, внаслідок чого препарат не рекомендується застосовувати в ці періоди.

Мілдронат застосовують з обережністю, особливо тривало, при захворюваннях печінки або нирок.

Інструкція по застосуванню Мілдронату

Доза і спосіб застосування Мілдронату залежать від захворювання:

 • При кардіалгії, що розвивається на тлі дисгормональной дистрофіїміокарда Милдронат приймають двічі на добу протягом 12 днів по 250 мг;
 • При серцево-судинних захворюваннях Милдронат показаний в складі комплексної терапії, до 2 разів на день по 0,5-1 г. Лікування зазвичай проводять від місяця до 6 тижнів;
 • При хронічних порушеннях мозкового кровообігу приймають 1-2 таблетці Мілдронату (по 500 мг) на добу курсом від 4 до 6 тижнів. За свідченнями лікування можна проходити кілька разів на рік;
 • У гострій фазі при порушенні мозкового кровообігу Мілдронат за інструкцією вводять внутрішньовенно протягом 10 днів по 500 мг один раз на день. Після цього можна перейти на прийом таблеток Милдронат, по 0,5-1 г на добу. Загальний курс терапії зазвичай становить до 6 тижнів;
 • При підвищених розумових або фізичних навантаженнях приймають по 1 таблетці Мілдронату по 250 мг, до 4 разів на день в Протягом двох тижнів. Повторний курс можна пройти не раніше, ніж через 2 тижні.

Спортсменам рекомендується застосовувати Мілдронат перед тренуваннями, двічі в день по 0,5-1 м В підготовчий період препарат - від двох до трьох тижнів, в період змагань - 2 тижні.

При порушеннях, викликаних хронічним алкоголізмом, зазвичай приймають 4 рази на день по 1 таблетці Мілдронату (500 мг) протягом 10 днів.

Мілдронат показаний до застосування в першій половині дня через можливість розвитку збуджуючого ефекту.

За відгуками Милдронат - малотоксичний препарат і не викликає небезпечних для здоров'я побічних ефектів. Вкрай рідко можуть виникати:

 • Зміни артеріального тиску;
 • тахікардія;
 • Диспептичні симптоми;
 • Психомоторне збудження.

Також Милдронат за відгуками може викликати алергічні реакції у вигляді набряку, висипу, почервоніння або свербежу.

Слід дотримуватися обережності при одночасному застосуванні з деякими антиангінальними і гіпотензивними препаратами, а також серцевимиглікозидами, оскільки Милдронат підсилює їх дію.

При одночасному застосуванні з милдронат гіпотензивних засобів, ніфедипіну, нітрогліцерину, периферичних вазодилататорів і альфа-адреноблокаторів може розвиватися помірна тахікардія і артеріальна гіпотензія.

Мілдронат можна приймати з антикоагулянтами і антиагрегантами, а також диуретическими і антиаритміками.

Слід особливо відзначити безпеку застосування препарату Мілдронат, це - один з важливих факторів, що пояснюють його широке визнання серед лікарів і пацієнтів. Безпека Милдронат підтверджується періодично оновлюються звітами про безпеку і результатами опублікованих клінічних досліджень.

Після того, як Латвія вступила в Європейський Союз, обов'язковою вимогою регуляторних органів стало наявність системи Фармаконагляду, що відповідає за спостереження і оцінку застосування медикаментів. З початку моніторингу (з 21 березня 2006 року) АТ «Гриндекс» отримало 478 спонтанних звітів (повідомлень) про продукти, що містять мельдоній. Потенційний значний ризик для здоров'я в цих випадках не був констатований. Чи не надійшло жодного повідомлення про розвиток залежності і звикання до препарату після його застосування. Даних про побічні явища або реакціях з боку спортсменів не надходило.

Мілдронат відпускається за рецептом. Термін зберігання розчину для ін'єкцій і таблеток - 4 роки.

Мілдронат 250 мг n40 капс

Мілдронат 250мг №40 капсули

Мілдронат розчин 100 мг / мл 5 мл 10 шт.

Мілдронат розчин для ін'єкцій 100 мг / мл 5 мл n10 амп

Мілдронат 500 мг n60 капс

Мілдронат 500мг №60 капсули

Інформація про препарат є узагальненою, надається в ознайомлювальних цілях і не замінює офіційну інструкцію. Самолікування небезпечно для здоров'я!

Якщо Ви відчуваєте себе погано після прийому, то потрібно припинити прийом препарату, або замінити його на інший.

Багато наркотики спочатку просувалися на ринку, як ліки. Героїн, наприклад, спочатку був виведений на ринок як ліки від дитячого кашлю. А кокаїн рекомендувався лікарями в якості анестезії і як засіб підвищує витривалість.

Середня тривалість життя лівшів менше, ніж правшів.

Людина, яка приймає антидепресанти, в більшості випадків знову буде страждати депресією. Якщо ж людина впорався з пригніченістю своїми силами, він має всі шанси назавжди забути про цей стан.

74-річний житель Австралії Джеймс Харрісон ставав донором крові близько 1000 разів. У нього рідкісна група крові, антитіла якій допомагають вижити новонародженим з важкою формою анемії. Таким чином, австралієць врятував близько двох мільйонів дітей.

Печінка - це найважчий орган в нашому тілі. Її середня вага становить 1,5 кг.

Відповідно до думки багатьох вчених, вітамінні комплекси практично марні для людини.

Згідно з дослідженнями ВООЗ щоденний півгодинна розмова по мобільному телефону збільшує ймовірність розвитку пухлини мозку на 40%.

Більшість жінок здатне отримувати більше задоволення від споглядання свого красивого тіла в дзеркалі, ніж від сексу. Так що, жінки, прагнете до стрункості.

Вчені з Оксфордського університету провели ряд досліджень, в ході яких прийшли до висновку, що вегетаріанство може бути шкідливо для людського мозку, так як призводить до зниження його маси. Тому вчені рекомендують не виключати повністю зі свого раціону рибу і м'ясо.

За статистикою, по понеділках ризик отримання травм спини збільшується на 25%, а ризик серцевого нападу - на 33%. Будьте обережні.

Коли закохані цілуються, кожен з них втрачає 6,4 ккалорій в хвилину, але при цьому вони обмінюються майже 300 видами різних бактерій.

Якщо посміхатися всього два рази в день - можна знизити кров'яний тиск і знизити ризик виникнення інфарктів і інсультів.

У чотирьох часточках темного шоколаду міститься близько двохсот калорій. Так що якщо не хочете поправитися, краще не їсти більше двох часточок в добу.

Для того щоб сказати навіть найкоротші і прості слова, ми задіємо 72 м'язи.

У нашому кишечнику народжуються, живуть і вмирають мільйони бактерій. Їх можна побачити тільки при сильному збільшенні, але, якби вони зібралися разом, то помістилися б у звичайній кавовій чашці.

Як вам уже відомо, традиційні методи боротьби з сечокам'яною хворобою (зокрема, літотрипсія) мають безліч побічних ефектів, а деякими пацієнтами п.

Лікарський препарат Мілдронат

Мілдронат належить до синтетичних препаратів, який поліпшує метаболічні процеси в тканинах організму, завдяки чому підвищується енергозабезпечення на клітинному рівні. Застосовується ліки для поліпшення обмінних процесів і усунення функціональних розладів при таких патологіях, як ішемічна хвороба серця, бронхіальна астма, бронхіт з хронічним перебігом, серцева недостатність, важкі інтоксикації при алкоголізмі та ін. Інструкція по застосуванню Мілдронату докладно описує показання до використання засоби, дозування і спосіб прийому тієї чи іншої форми випуску.

Мілдронат проводиться в формі капсул, сиропу і ампул з розчином для приготування ін'єкції. До складу всіх форм ліків входить один і той же активний компонент - мельдоній. У медицині цей компонент називається триметилгідразинію пропионата дигідрат або мілдронат. Тому в різних формах випуску кошти головне речовина іноді має різну назву. Але у всіх випадках мається на увазі один і той же компонент.

Допоміжні речовини препарату Мілдронат залежать від форми випуску. Капсули включають до складу кальціюстеарат, діоксид кремнію і титану, желатин, крохмаль картопляний. Сироп містить очищену воду, барвники, гліцерин, вишневий ароматизатор, лимонну кислоту, пропіленгліколь, сорбітол і деякі інші компоненти. Ампули для приготування розчину включають тільки очищену воду і мельдоній.

Таблеток Милдронат не існує. Коли мова йде про цю форму випуску, мається на увазі ліки для перорального прийому у вигляді капсул. На упаковці кошти можуть бути вказані цифри 250 і 500. Вони позначають кількість головного компонента в препараті.

Для чого призначають ліки? Показання до застосування Мілдронату відповідно до інструкції наступні:

 • ретинопатії діабетичної і гіпертонічної етіології;
 • ішемічна хвороба серця;
 • патології периферичних судин;
 • хронічна втома;
 • порушення сну;
 • енцефалопатія;
 • недостатність серця і судин;
 • дисгормональная миокардиопатия, що супроводжується больовим синдромом в області грудини;
 • стан після інсульту, інфаркту;
 • абстинентний синдром у людей з алкогольною залежністю;
 • хронічні обструкції легких.

Ліки благотворно впливає на стан серця, судин, загальне самопочуття пацієнта

Мілдронат в формі уколів використовується для лікування пацієнтів з крововиливами в область склоподібного тіла ока і сітчасту оболонку органу, при оклюзія і тромбозах вени сітківки ока і її відгалужень.

Від чого допомагає Милдронат і яким дію має ліки? Завдяки активному компоненту, препарат підсилює метаболічні процеси організму, підвищує природну опірність і тонус клітин, запобігаючи їх пошкодження. При використанні Мілдронату у пацієнтів підвищується стійкість до фізичних навантажень і здатність швидко відновлюватися після перенесених оперативних втручань і різних захворювань. Ця особливість дає можливість використовувати засіб для терапії при різних захворюваннях серцевого м'яза і судин, що супроводжуються порушенням кровопостачання тканин мозку і інших органів.

При вегетосудинної дистонії засіб допомагає знизити інтенсивність прояву симптомів захворювання, сприятливо впливає на частоту серцевого ритму, знижує кількість збоїв в роботі міокарда. Завдяки використанню Мілдронату при ВСД, вдається підвищити працездатність хворого і його інтелектуальні можливості.

Серед хворих із серцевою недостатністю препарат допомагає підвищити частоту скорочень серцевого м'яза, зменшити кількість нападів тахікардії, підвищити фізичну витривалість пацієнта.

Застосування Мілдронату людьми з ішемічними порушеннями мозкового кровообігу допомагає нормалізувати циркуляцію крові в осередках ураження, знизити ризик розвитку тромбозу та інших ускладнень.

За допомогою ліків вдається запобігти формуванню некротизованих ділянок при гострих ураженнях міокарда. Препарат зменшує тривалість відновного періоду після перенесеного захворювання. Активні компоненти сприяють перерозподілу крові на користь вогнищ ішемічного ураження.

Активні компоненти Мілдронату надають тонізуючу і захисну дію на організм

Призначають Милдронат при різних патологіях очного дна, так як мельдоній сприятливо впливає на дистрофічно змінені судини сітківки. Це дає можливість використовувати засіб при ретинопатії різної етіології.

При інтенсивних фізичних навантаженнях мельдоній допомагає зберегти рівновагу між потребою і постачанням кисню до клітин організм. Це запобігає скупченню токсичних речовин, забезпечує активізацію природного потенціалу організму, завдяки посиленню обмінних процесів, попереджає пошкодження структури клітин. Крім цього, активні компоненти ліки надають відмінне тонізуючу дію, завдяки чому підвищується здатність організму швидко відновлюватися після різних потрясінь, використовуючи свої енергетичні резерви.

Доведено здатність Мілдронату позитивно впливати на активність центральної нервової системи, що дозволяє використовувати засіб для підвищення не тільки фізичної працездатності, але і розумових можливостей пацієнта.

Препарат після перорального прийому швидко всмоктується. Максимальна концентрація ліків в крові відзначається через 1,5 - 2 години після прийому. Метаболізується переважно в тканинах печінки, виводиться через нирки. Період напіввиведення при внутрішньому вживанні становить приблизно 4 - 6 годин, залежить від прийнятої дози.

Вміст капсул швидко всмоктується в кров, забезпечуючи стійкий ефект

В інструкції Мілдронату сказано, що не можна призначати засіб жінкам в положенні і під час грудного вигодовування. Не рекомендується лікування з його допомогою хворих з патологіями печінки і нирок. При високому внутрішньомозковому тиску Милдронат також не використовують, це може спровокувати важкі наслідки.

Препарат не можна призначати дитині до досягнення 12 років. По досягненню цього віку засіб використовується під строгим контролем лікаря після постановки діагнозу.

Ще одне протипоказання - індивідуальна непереносимість компонентів ліки і його допоміжних речовин.

Як приймати Милдронат, вирішує лікуючий лікар відповідно до постановленим діагнозом і особливостями організму хворого. В інструкції із застосування сказано, що сироп і капсули приймаються перорально, уколи використовуються для введення внутрішньом'язово або внутрішньовенно.

Всі форми препарату застосовують в чистому вигляді. Таблетки не розжовуються. Вміст ампул не потрібно розбавляти розчином хлориду натрію, але в окремих випадках це допускається.

Часто введення розчину Мілдронату внутрішньом'язово провокує больові відчуття і місцеві алергічні реакції, тому рекомендується вводити ліки внутрішньовенно.

Застосовувати препарат слід в чіткій відповідності з інструкцією

Застосування і дози препарату у вигляді уколів

Мілдронат надає тонізуючу дію на всі системи організму, тому рекомендується використовувати ліки в ранковий час.

Схема лікування при різних захворюваннях:

 • під час лікування захворювань, пов'язаних з патологічними змінами в структурі серцевого м'яза і судин, уколи Мілдронат призначають в ролі що становить комплексної терапії вранці і ввечері по 5 мл. Загальна тривалість курсу лікування становить від 4 до 6 тижнів;
 • при захворюваннях, що супроводжуються порушенням циркуляції крові в головному мозку, препарат вводять у вену протягом 10 діб по 5 мл. Після цього хворого переводять на терапію за допомогою таблеток. Курс лікування від 2 до 4 тижнів в залежності від стану пацієнта і досягнутого терапевтичного ефекту;
 • людям, які ведуть активну діяльність, пов'язану з важкими навантаженнями, призначається струминне введення розчину по 5 мл в вену протягом 10-14 діб. Якщо є необхідність, через кілька тижнів курс проводять повторно;
 • при лікуванні захворювань, що супроводжуються ураженням сітківки ока, ліки вводять в область очного яблука по 5 мл десятипроцентного розчину;
 • пацієнтам, що страждають на алкоголізм, при абстинентному синдромі призначають уколи по 5 мл засобу протягом 10 діб.

Інструкція по застосуванню таблеток

Мілдронат в капсулах показаний пацієнтам з різними патологіями серцево-судинної системи в наступній дозуванні:

 • при ІХС та серцевої недостатності хворим призначають по 0,5 - 1 г засобу по 2 рази в день перед їжею. Курс терапії триває 4 - 6 тижнів;
 • під час порушення циркуляції крові головного мозку з гострим перебігом прописують по 0,5 - 1 г за один або два прийоми на добу. Тривалість лікування від 4 до 6 тижнів;
 • хронічне порушення кровообігу лікується за схемою - 1-2 таблетки Мілдронат протягом доби протягом 4-6 тижнів. Курс може повторюватися кілька разів на рік;
 • з метою профілактики людям, які займаються важкою фізичною роботою і спортсменам показаний прийом кошти по 0,5 - 1 г в день протягом 2 тижнів;
 • пацієнтам, вимушеним вести важку розумову діяльність, призначають по 4 таблетки (500 мг) протягом 14 діб;
 • при алкоголізмі і абстинентному синдромі за призначенням лікаря пацієнт приймає по 4 капсули ліки в добу (500 мг). Тривалість терапії - 10 днів.

Приймати капсули слід за призначенням лікаря, запиваючи ліки достатньою кількістю чистої води

Капсули Милдронат і уколи можуть взаємодоповнювати один одного. Тобто при терапії капсулами пацієнт може перейти на лікування ін'єкціями і навпаки.

Сироп рекомендується застосовувати після їжі через 30 - 40 хвилин. Серед дорослих доза препарату при різних захворюваннях наступна:

 • спортсменам і людям, які займаються важкою фізичною або розумовою працею по 250 мг препарату 4 рази на день протягом двох тижнів;
 • хворим із захворюваннями серця і судин при гострому і хронічному порушенні циркуляції крові в головному мозку показаний прийом по 1 г за 1 - 2 прийоми протягом 14 діб;
 • при бронхіті та бронхіальній астмі - по 250 мг сиропу один раз на добу протягом 3 тижнів.

Мілдронат дітям від 12 до 16 років призначають по 12 - 25 мл / кг маси тіла. Добова норма не повинна перевищувати 100 мл. Приймають ліки за один раз або розділяють дозу на декілька прийомів.

Особливі вказівки по застосуванню препарату

Уколи, капсули і сироп Милдронат містять одну діючу речовину. Це дає можливість в рамках одного курсу лікування змінювати прийом одних ліків на іншу форму препарату. Робити це рекомендується тільки за призначенням лікаря.

Під час прийому таблеток Милдронат або інших форм ліки пацієнтам, що страждають захворюваннями нирок і печінки, слід виконувати контроль функціонування цих органів, регулярно відвідувати лікарню.

Через недостатність даних про безпеку препарату для плода можна використовувати Милдронат при вагітності і в період лактації.

При таких серйозних станах, як інфаркт міокарда, гостре порушення циркуляції крові в головному мозку та інших захворюваннях Милдронат є тільки доповненням до основної терапії. У ролі самостійної терапії використовується рідко.

У комплексній терапії серцевої недостатності, ішемічної хвороби серця Милдронат допомагає підвищити фізичну витривалість організму, краще протистояти емоційним навантаженням.

Вплив на концентрацію уваги

В інструкції із застосування про милдронат сказано, що ліки не впливає на здатність пацієнта керувати автомобілем, великими механізмами і займатися іншими видами діяльності, де необхідна концентрація уваги.

На концентрацію уваги засіб не впливає, навпаки, підвищує його

Використання в період вагітності

Досліджень в області впливу активних компонентів ліків на плід не проводилося, тому Милдронат при вагітності і в період годування груддю не використовується.

У зв'язку з недостатністю відомостей про вплив ліків на дитячий організм в педіатрії препарат Мілдронат не застосовується. Лікування з його допомогою дозволено для дітей від 12 років.

Взаємодія з іншими препаратами

Ліки Милдронат в поєднанні з деякими медикаментозними препаратами підсилює їх дію. При комплексній терапії з використанням антиангінальних ліків, глікозидів, гіпотензивних засобів Милдронат підсилює їх дію і терапевтичний ефект.

Допускається спільне застосування всіх форм Мілдронату з такими медикаментами, як протизсідні ліки, антиагреганти, сечогінні засоби, відхаркувальні препарати.

Серед аналогів препарату (більш докладно про них можна почитати тут), схожих за своїм чинним компоненту, виділяють:

 • Мельфор - використовується в комплексній терапії ішемічних порушень серця, серцевої недостатності та інших захворювань;
 • Медатерн - застосовується при всіх формах порушення циркуляції крові в області головного мозку, серед пацієнтів для підвищення працездатності, в післяопераційний період;
 • Мідолат - призначається хворим при різних захворюваннях серця і судин, серед спортсменів і людей, які ведуть важку розумову роботу, для якнайшвидшого відновлення після перенесення серйозних травм і операцій;
 • Вазомаг - ще один засіб, що використовується в комплексному лікуванні ІХС, серцевої недостатності, після інфарктів, хірургічних втручань;
 • Ідрінол - застосовується при захворюваннях міокарда з гострим або хронічним характером, для підвищення розумової та фізичної працездатності.

Аналоги ліки підбираються виключно лікарем

Аналоги при серцево-судинних захворюваннях підбираються тільки за порадою кардіологів, самостійно цього робити не можна, так як можливі побічні ефекти.

Передозування та побічні ефекти

Неправильне використання препарату, передозування або наявність протипоказань може викликати такі стани у пацієнта:

 • різке падіння тиску;
 • мігрень, запаморочення;
 • слабкість;
 • почастішання серцевого ритму;
 • розбитість, пригніченість.

З боку травлення спостерігаються диспепсичні розлади, до яких відносять відрижку, здуття, болі в ділянці живота, розлад шлунку.

Умови зберігання та термін придатності

Зберігати ліки рекомендується в захищеному від дітей місці при температурі не вище 23 градусів. Термін зберігання становить 4 роки, незалежно від форми випуску.

Вартість препарату залежить від форми випуску. У різних аптеках ціна ліки може відрізнятися.

Орієнтовна вартість Мілдронату:

 • капсули 250мг N40 - 290 руб .;
 • капсули 500мг N60 - 600 руб .;
 • ампули 10% 5мл N10 - 390 руб .;
 • ампули 100 мг / мл 5 мл n10 - 470 руб.

Точну вартість слід уточнювати у продавця.

Вартість препарату слід уточнювати в аптеках і інтернет-магазинах

Що ж говорять відгуки про Милдронат?

Наталя, м.Мінськ

«Брала Милдронат кілька років курсами. Ціна ліки прийнятна, і допомагало воно мені відмінно. Страждаю вегето-судинною дистонією, тому засіб стало просто порятунком для мене. Ніяких побічних ефектів за час лікування не виникало. У зв'язку з недавніми скандалами, пов'язаними з допінгом спортсменів, препарат знайти стало дуже важко. Вважаю це неправильним, адже для таких людей, як я, які страждають хворобами серця, він просто порятунок. Зараз користуюся аналогом, але ефект не той ».

Тетяна, г. Владивосток

«Мілдронат мені порекомендував лікар, стояла також на швидкій допомозі, коли у мене стався серцевий напад. Він сказав, що це засіб добре працює в поєднанні з іншими серцевими препаратами. Прислухавшись до поради, купила ліки. Ефектом дуже задоволена. Напади стенокардії і задишки турбують мене набагато рідше, самопочуття покращилося. Дозування і тривалість прийому призначив мені також доктор, самостійно проводити лікування не рекомендую, краще проконсультуватися з лікарем ».

Володимир, г. Донецк

«Про милдронат читав масу позитивних відгуків, але самостійно використовувати засіб не наважувався, так як, окрім серцевої недостатності, страждаю на цукровий діабет і боюся різних побічних дій. При черговому відвідуванні лікаря запитав у нього про це засобі. Спеціаліст погодився зі мною, сказав, що ліки, дійсно, добре допомагає пацієнтам з таким діагнозом, як у мене. Після проходження курсу моє самопочуття стало набагато краще. Днем я відчуваю себе активніше, пішли головні болі, нормалізувався сон і настрій. Всім рекомендую".

Валерія, м Таганрог

«Кілька років тому пройшла через дуже складний період у своєму житті. Від онкології вмирала моя мати. Всі знають, як важко пережити це морально і фізично, а на руках у мене двоє маленьких дітей, до того ж сама страждаю серцевою недостатністю. Ти спасінням тоді став Милдронат. Порадив його мені лікуючий лікар, щоб підтримати організм. Завдяки прийому ліків вдалося не опустити руки і впоратися з усіма своїми обов'язками. Засіб відмінне ».

Валентина, г. Уфа

«Давно чула про засіб Милдронат, причому відгуки переважно позитивні. Півроку тому пережила інфаркт, завдяки грамотній роботі і швидкої реакції лікарів залишилася жива. У період відновлення доктор порадив мені дані ліки. Недовго думаючи, син придбав капсули в аптеці. Про препарат можу сказати тільки хороше, ніяких побічних явищ я не відчула, стан швидко поліпшувався. Вже через кілька тижнів мене виписали додому. Всім рекомендую прислухатися до порад лікаря, чітко виконувати інструкції, і все буде добре ».


Як часто і як довго можна приймати милдронат спортсменам: відгуки

«Мілдронат» (або мельдоній) відомий в колі людей похилого віку та спортсменів вже тривалий кількість часу. Спочатку «Мілдронат» призначався для лікування хвороб серця, що утворюються на тлі підвищених витрат енергії або зношеності організму. На сьогоднішній день цей препарат часто використовується людьми, які не мають проблем зі здоров'ям, спортсменами, а також тими, хто хоче скинути вагу.

Склад і показання до застосування

Мельдоній - субстанція, яка знаходиться в кожній клітинці організму і при фізичних або розумових навантаженнях удосконалює забезпечення клітин киснем, виводить з них токсини, надає тонус.

Випуск препарату «Мілдронат» здійснюється в двох формах:

 • Капсули, призначені для прийому всередину;
 • Ін'єкційний розчин.

У складі 1 капсули містяться: мельдоній дигідрат, а також допоміжні компоненти: картопляний крохмаль, колоїдний діоксид кремнію, стеарат кальцію, а в оболонці містяться желатин і діоксид титану.

Ампули для ін'єкцій містять тільки мельдоній і дистильовану воду.

Придбати капсули можна в двох дозах - по 250 мг і по 500 мг, а один міліметр розчину для ін'єкцій містить 100 міліграм мельдоній.

Показання до застосування «Мілдронат» в лікувальних цілях:

 • ІХС;
 • хвороби периферичних артерій;
 • знижена функціональність;
 • прогресуюча стенокардія;
 • інфаркт міокарда;
 • дисциркуляторна енцефалопатія;
 • післяопераційний період;
 • серцева недостатність в хронічній формі;
 • астма;
 • алкоголізм;
 • інсульт;
 • судинні патології очного дна;
 • порушення діяльності мозку.

 1. фізичні перевантаження;
 2. тренувальний або змагальний період;
 3. зайва вага;
 4. швидка стомлюваність.

Особлива увага до медикаменту проявляють спортсмени, як початківці, так і професійні. «Мілдронат» допомагає впоратися з навантаженнями, розширює потенціал тіла в цілому, сприяє піднесенню її показників, збільшення результатів. Організм більш раціонально використовує свої ресурси і швидко адаптується в стресових для неї ситуаціях, таких як сильні навантаження.

Препарат підвищує витривалість, м'язи майже не відчувають втоми і готові працювати довше, ніж зазвичай - ідеальний варіант, щоб поставити довгоочікуваний рекорд. Існує невірне судження про те, що дана речовина збільшує м'язову масу. Це не так, він лише дозволяє тренуватися довше і піднімати більш важкі ваги, що в свою чергу вже сприяє росту м'язів.

Результативність мельдоній незаперечна як при силових, так і при аеробних навантаженнях, спрямованих на витривалість. Крім цього, мельдоній часто використовують в комплексі заходів, орієнтованих на схуднення. Речовина активізує обмінно-відновні процеси, знижує холестерин - тіло швидше адаптується до фізичних навантажень, необхідних для скидання ваги. Так, сукупність Мілдронату і спорту може стати ключовою ланкою в досягненні ідеального тіла.

«Мілдронат» підходить всім спортсменам, незалежно від того, яким саме видом спорту вони займаються. Він прекрасно запобігає знемога при надмірних фізичних навантаженнях, дозволяє зберігати тонус серця, тому його можуть застосовувати не тільки бодібілдери, а й велосипедисти, лижники, плавці і бігуни.

Додаткові корисні властивості Мілдронату в спорті:

 • збільшує загальну працездатність;
 • форсує нервове збудження (необхідно для удосконалення діяльності м'язів);
 • підтримує в боротьбі зі стресами, нервовими навантаженнями;
 • покращує транспортування глюкози до клітин;
 • покращує пам'ять;
 • прискорює процес мислення.

Дієвість мельдоній в спорті відзначають багато спортсменів. Вони стають більш вправними, можуть перенести більшу кількість навантажень, зростає темп рухів.

Як приймати «Мілдронат» початківцям спорстменов і бодібілдер?

В інструкції із застосування зазначено, що «Мілдронат» в ін'єкційної формі призначений для ін'єкцій, а капсули - для прийому всередину.

Внутрішньовенно розчин для ін'єкцій рекомендується вводити окремо від інших медикаментів, розбавляти не потрібно, ампули продаються в готовому вигляді. Даний спосіб застосування спортсмени вибирають частіше, так як він більш ефективний, діє швидше і не містить додаткових компонентів. «Мілдронат» вводять по 500 мг (5 мл розчину) за 1 - 2 рази на день протягом 10 - 14 днів. Якщо необхідно, курс терапії можна повторити через 3 тижні.

Капсули Мілдронату при високих фізичних навантаженнях початківцям, а також бодібілдерам слід приймати по 250 мг 4 рази на день протягом 10 - 14 днів. Такі курси терапії можна повторювати через кожні 2 - 3 тижні. Перед тривалими і важкими тренуваннями і змаганнями спортсменам рекомендується приймати «Мілдронат» по 500 - 1000 мг (2 - 4 таблетки) по 2 рази на добу за 30 хвилин до тренування. Даний курс радять застосовувати протягом 2 - 3 тижнів у тренувальному періоді і 10 - 14 днів під час змагань. Застосовувати препарат потрібно до їжі або через 30 хвилин після їди.

Використовувати медикамент в тій чи іншій формі рекомендується в першій половині дня або не пізніше останній прийом не пізніше, ніж 4-5 годин до сну, так як він може викликати безсоння.

Завдає препарат шкоду здоров'ю?

Поряд з ефективними властивостями Мільдроната, він володіє і рядом протипоказань:

 • хвороби нирок, печінки;
 • ушкодження центральної нервової системи;
 • гіперчутливість до компонентів препарату;
 • алергія на компоненти препарату;
 • порушення венозного відтоку, внутрішньочерепна неоплазия;
 • діти до 18 років.

Також, не рекомендується приймати препарат при вагітності та годуванні груддю.

Чи шкідливо застосовувати «Мілдронат»? Встановлено, що даний препарат не надає руйнівної дії на організм, однак має кілька побічних дій:

 • аритмія;
 • тахікардія;
 • алергічні висипання;
 • зниження кров'яного тиску;
 • важкість у животі, диспепсія, нудота, печія.

Щоб уникнути передозування і інших негативних наслідків, не слід перевищувати оптимальне дозування, призначену лікарем.

Ціни на препарат і його аналоги

В середньому, вартість препарату в ампулах становить 330 рублів, а в капсулах - 290 рублів. Однак, є можливість придбати медикамент за нижчою ціною. Існує ряд аналогів Мілдронату, що містять ту саму діючу речовину.

Аналоги розчину для ін'єкцій:

 • Ідрінол (120-150 рублів);
 • Кардіонат (170-200 рублів);

Аналоги препарату в капсулах:

 • Медатерн (30-60 рублів);
 • Мілдроксін (240-300 рублів);
 • Мельдоній (210-240 рублів);
 • Мельфор (170-210 рублів);
 • Рибоксин (90-130 рублів).

Кожен з аналогів ліки також має ряд протипоказань і побічних дій, перед вживанням слід проконсультуватися з лікарем.

Відгуки лікарів-кардіологів і спортсменів

Вивчивши відгуки про препарат «Мілдронат», можна прийти до висновку, що більшість людей відгукуються про нього позитивно. Багато неврологи, кардіологи і навіть психіатри призначають даний препарат своїм пацієнтам. Негативних відгуків з боку спортсменів також мало, бодібілдери часто пропивають курси мельдоній кілька разів на рік.

Чернишенко Н. М., невролог, 51 рік, м Краснодар

Єфремова Н. С., кардіолог, 36 років, м Челябінськ

Олександр Данилов, спортсмен, 24 роки, м Москва

Світлана, спортсменка, 26 років, м Самара

Про те, як приймати «Мілдронат» можна детально дізнатися в наступному відео:

Оглядів про ефективність препарату «Мілдронат» з кожним роком неухильно зростає, проте не варто забувати, що речовина мельдоній з 2016 року офіційно визнано допінгом. Професійним спортсменам слід з особливою обережністю до застосування даного препарату або відмовитися від нього до кінця життя.

Насилу віриться, що він такий нешкідливий. Назвіть хоч один препарат, без побічних ефектів. Я сам вживаю перед тренажерку і кожен раз ловлю себе на думці, може не три а чотири випити. Це затягує.

Ось уже пішов третій рік, як я кинув палити. Поправився неймовірно. У мене травма хребта, тому.

Хотілося б почути думки професійних лікарів. До ці травами немає звикання?

Іноді шлунок починає виробляти надмірну кількість кислоти, що призводить до пошкодження слизової.

Все таки головне на мій погляд це менше вживати рідини, і набряків не буде, а ось спеції до набряків.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

1 + 7 =