препарат полідекса

Содержание

Від чого допомагає «Полідекса». Інструкція по застосуванню для дітей і дорослих

Сучасне фармакологічне комбінований засіб - препарат «Полідекса». Інструкція по застосуванню вказує, що спрей і краплі допомагають швидше впоратися з проявами отитів. Вони чудово зарекомендували себе в ЛОР практиці.

На сьогоднішній момент в аптечній мережі виробником медикамент представлений в 2 принципово різних лікарських формах:

 • розчин в спеціальних ємностях з темного скла - обсяг 10.5 мл, краплі у вуха, для зручності споживання додається піпетка;
 • безбарвна прозора рідина - у флаконах, назальний спрей, зі спеціальним розпилювачем.

Оптимальний шлях введення медикаменту визначається фахівцем для кожного випадку індивідуально.

У прямій залежності від аптечної форми препарату «Полідекса», склад його може бути різним:

 • в краплях для вух це неомицина сульфат 10 мг і метілсульфобензоат демексаметазона натрію 1 мг, а також сульфат поліміксину В 10000ЕД;
 • активні компоненти аерозолю - поліміксину В сульфат 10000 ОД / мл і гідрохлорид фенілефрин 2.5 мг / мл і метілсульфатбензоат дексаметазону натрію 250 мкг / мл, а також неоміцину сульфат 6500 ОД / мл.

Саме такий склад дозволяє ефективно вирішувати проблеми з ЛОР органами. Допоміжні компоненти лише підтримують і посилюють фармакологічні ефекти основних речовин. Перед придбанням медикаменту в аптечній мережі рекомендується ретельно ознайомитися з інструкцією, що додається.

Фармакологічні ефекти

Оскільки препарат «Полідекса» - комбінований засіб для місцевого використання, його терапевтичний ефект обумовлений дії входять до його складу. Так, дексаметазону властиві протизапальні властивості, а неомицину і поліміксину В - антибактеріальні ефекти.

При їх комбінуванні вдається досягти набагато розширеного впливу на більшість грампозитивних, а також грамнегативнихмікроорганізмів при локальному використанні медикаменту «Полідекса». Інструкція по застосуванню відзначає оптимальну активність неоміцину по відношенню до золотистого стрептокока, ешерихії коли, а також клебсієл і іншим інфекційним агентам, здатним спровокувати появу запальних патологій структур вуха.

Тоді як полимиксин має здатність пригнічувати діяльність Escherichia coli і Klebsiella pneumoniae, а також Haemophilus influenzae і Pseudomonas aeruginosa. Однак, анаеробні мікроорганізми мають стійкість до подібних антибактеріальним компонентам.

Системної дії при відсутності різних пошкоджень барабанної перетинки не спостерігається. Форма аерозолю усуває запальні прояви завдяки присутності в складі фенілефрину і дексаметазону. Антіабкеріальний локальний ефект обумовлений неоміцином і полимиксином В. Подібна комбінація чудово зарекомендувала себе в комплексному лікуванні різних патологій структур носа.

Спрей, краплі Полідекса: від чого допомагає і коли призначають

В інструкції перераховуються наступні патологічні стани, при яких ефективна форма вушних крапель:

 • зовнішній або середній варіант отиту - при відсутності вираженого дефекту барабанної перетинки;
 • формування інфікованої екземи району слухового проходу.

Для чого призначають спрей? Форма назального аерозолю рекомендується:

 • при запальних, а також інфекційних патологіях порожнини носа і глотки, раковин;
 • гострому або хронічному риніті;
 • при ринофарингіти;
 • при синуситах.

Рекомендувати використання препарату повинен отоларинголог, після обстеження і встановлення діагнозу. Самолікування неприпустимо.

Препарат «Полідекса»: інструкція із застосування

Вушні краплі для дітей і дорослих пацієнтів

Розчин для краплинного введення медикаменту вкрай простий у використанні, а тому користується широкою популярністю як у фахівців, таки у самих пацієнтів. До того ж засіб має мінімальний перелік небажаних ефектів. Про передозування достовірної інформації також немає.

Для дитячої частини пацієнтів, так само як і для дорослого, доза становить 1-2 краплі в кожен прохід вушних раковин, вранці і ввечері. Загальна тривалість лікування визначається фахівцем індивідуально, як правило, становить 6-10 діб. За свідченнями дози медикаменту можуть бути збільшені, але не більше 5 крапель за раз. Безпосередньо перед використанням розчин рекомендується зігріти до температури тіла.

Форма интраназального спрею також легка в використанні. Утримуючи флакон вертикально, і одночасно нахиливши голову кілька кпереди, ретельно окропити порожнину носа лікарським розчином. У дитячій практиці доза вводиться тричі за добу - в кожну ніздрю. Для дорослої категорії пацієнтів і підлітків старше 15 років кратність використання може досягати 5 р / с - за потребою і тяжкості патології. Загальна тривалість лікувального курсу 5-10 діб.

Абсолютні і відносні показання

В інструкції виробник вказує наступні стану, при яких використання медикаменту неприпустимо:

 • різні травми барабанної перетинки;
 • інфекційні важкі ураження;
 • індивідуальна гіперреакція на компоненти медикаменту;
 • для спрея - підвищена чутливість слизової носа до препарату;
 • закритокутова глаукома;
 • декомпенсовані патології нирок;
 • вірусна природа захворювання;
 • період внутрішньоутробного розвитку плода;
 • дитяча категорія пацієнтів до 2-2.5 років;
 • період лактації.

При діагностуванні одного або комбінації перерахованих вище протипоказань, фахівцем буде підібрана інша фармакотерапія.

У більшості випадків, завдяки локальному використанню медикаменту і його якісним складом, небажані ефекти у пацієнтів не спостерігаються. Вкрай рідко можливий розвиток алергічних станів.

Аналоги ліки «Полідекса»

Повним аналогом є препарат «Макситрол».

Схожим дією володіють аналоги:

Чим відрізняється Полідекса від ізофра?

Ізофра - це назальний спрей, Полідекса - це спрей і краплі для носа і для вух. Ізофра є розчином антибіотика фраміцетину, в Полідекса входять три активних речовини: дексаметазон, неоміцин і поліміксин В. Полідекса містить гормон.

В аптеках ціна спрею «Полідекса» (Москва) становить 311 рублів за флакон 15 мл. Вушні краплі можна купити за 299 рублів. У Мінську препарат реалізують 8 - 13 біл. рублів. У Києві краплі стоять 109 рублів. Ціна ліки в Казахстані досягає 1440 тенге.

Більшістю отоларингологів препарат «Полідекса» рекомендується до обов'язкового використання при різних отоларінгологічних патологіях, як високоефективного компонента комплексної терапії. Оскільки як форма вушних крапель, так і форма назального спрея мають здатність активно ліквідувати основну причину запального процесу - мікроорганізми. Спостерігається оптимальна санація тканин.

У педіатричній практиці медикаменту також чудово себе зарекомендував - у малюків знову з'являється можливість вільно дихати носиками або чути в повну силу. Радує і мінімальний перелік небажаних ефектів, а також цілком демократична вартість препарату.

Ознайомтеся з інструкцією із застосування аналогів:

3 Comments on "Від чого допомагає« Полідекса ». Інструкція по застосуванню для дітей і дорослих "

У мене част про закладає ніс, вузькі носові ходи з віком стали, лікар сказав - треба оперувати ніс, я поки не збираюся цього робити, влітку у мене все в нормі, а в холодну пору бризкала Полідекса відразу непогано допомагав спрей, а тепер не подобається , він дуже сушить і не дає дихати, якесь печіння в носі, без нього і то краще,

У моєї дитини нежить дуже затягнувся, ніс вже зовсім не дихав, можливо почався гайморит, коли стали бризкати спрей, ніс швидко прийшов у норму.

Полідекса - це і гормональний і антибіотик, серйозний препарат і бризкати його треба, якщо звичайний нежить не проходить, як то кажуть, за 7 днів. У моєї дитини було ускладнення і на вухо, і ніс страдал- соплі були постійно, але Полідекса допомогла, бризкали тільки 7 днів

Полідекса з фенілефрину

Опис актуально на 22.05.2014

 • Латинська назва: Polydexa with Phenylephrine
 • Код АТС R01AD53
 • Діюча речовина: Дексаметазон + Неомицин + Поліміксин B + Фенілефрин (Dexamethasone + Neomycin + Polymyxin B + Phenylephrine)
 • Виробник: GP Grenzach Produktions (Німеччина)

Форма випуску

Препарат випускається у вигляді спрею. Це безбарвна прозора рідина, яка міститься у флаконі з поліетилену з розпилювачем. Флакон містить 15 мл препарату, він упакований в пачку з картону.

Комбінований лікарський засіб, яке використовується в оториноларингології для місцевого застосування. Полідекса з фенілефрину має протизапальну вплив з огляду на дії дексаметазону на слизову носа. Фенілефрин надає судинозвужувальну дію, а антибіотики неоміцин і поліміксин B обумовлюють антибактеріальну вплив. Поєднання антибіотиків дозволяє розширити спектр їх дії. Тому ці краплі в ніс з антибіотиком діють на більшість грампозитивних і грамнегативних організмів, які провокують розвиток інфекційно-запальних захворювань порожнини носа і придаткових пазух.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Немає даних щодо фармакокінетики препарату через його низьку системну абсорбцію.

Краплі назальні (спрей) Полідекса з фенілефрину слід застосовувати для лікування інфекційно-запальних захворювань порожнини носа, придаткових пазух і носоглотки:

Чи не застосовується Полідекса спрей для носа при таких захворюваннях і станах:

Можливо прояв наступних побічних ефектів при прийомі препарату. Полідекса для носа в окремих випадках може провокувати відчуття сухості в носі, а також прояв алергічних реакцій - свербіння, висипу на шкірі, кропив'янки. Ліки для носа викликає системні побічні впливу тільки при тривалому його використанні для лікування, або в тому випадку, якщо воно застосовується в дозі, яка значно вище, ніж рекомендована. В якості системних побічних ефектів можливо прояв головного болю, тремору, тахікардії, блідості шкіри, підвищення кров'яного тиску, безсоння.

Інструкція по застосуванню (Спосіб і дозування)

якщо використовуються краплі в ніс Полідекса з фенілефрину, інструкція повинна обов'язково враховуватися. Дорослі пацієнти повинні застосовувати спрей в ніс наступним способом: від 3 до 5 разів на добу проводиться одне впорскування в кожну ніздрю.

Інструкція по застосуванню спрею назального дітям від 12 років передбачає не більше 3 упорскувань кошти на добу в кожну ніздрю.

Лікування триває від 5 до 10 днів. Щоб зробити впорскування, потрібно натиснути на флакон. Його слід тримати вертикально, при цьому голову необхідно трохи нахилити вперед, щоб розчин потрапляв в ніздрю в вигляді спрею, а не як цівка рідини. Проводиться тільки одне натискання для впорскування.

Якщо протягом 10 днів поліпшення стану не спостерігається, необхідно звернутися до лікаря і припинити лікування препаратом.

Не можна використовувати препарат з метою промивання придаткових пазух порожнини носа. Полідекса при гаймориті - це препарат вибору, фахівці відзначають, що застосовувати його потрібно строго по інструкції. Відгуки при гаймориті свідчать, що ефект від застосування засобу залежить від індивідуальних особливостей організму.

При місцевому застосуванні передозування неможливе, так як всмоктуваність речовин при їх місцевому застосуванні дуже низька.

Спрей назальний для дітей і дорослих Полідекса часто застосовується при комбінованому лікуванні з огляду на хорошій сполучуваності з іншими лікарськими засобами. Проте, з деякими препаратами Полідекса не поєднується.

 • При поєднанні з бромокриптином підвищується ризик прояву артеріальної гіпертензії.
 • При поєднанні з гуанетидином посилюється гіпертензивну вплив Фенілефрину.
 • При поєднанні з інгібітори МАОу хворих на гіпертонічну хворобу підвищується ризик розвитку гіпертонічного кризу.
 • Не слід поєднувати прийом препарату і лікування селективними інгібіторами МАО в зв'язку з відсутністю точних відомостей про таку взаємодію.
 • При використанні галотана або циклопропанаспільно з Полідекса збільшується ризик розвитку шлуночкової фібриляції.
 • Можливо негативний вплив на серцеву діяльність при поєднанні препарату з бепридилом, галофантрина, спарфлоксацину, аміноглутетимід, Терфенадином, сультоприд, еритроміцином, вінкаміном, астемізолом, пентамідином.

Крім того, потрібно дотримуватися обережності при тривалому прийомі кошти з ацетилсаліциловою кислотою, іншими саліцилатами, а також з антиаритмічними препаратами.

Особлива обережність необхідна при суміщенні Полідекса з ослабленими живими вакцинами, так як існує висока ймовірність генералізації хвороби.

Препарат в мережі аптек відпускається за рецептом.

Відноситься до списку Б. Необхідно зберігати препарат при температурі не більше 25 ° C, берегти від доступу дітей.

Препарат може зберігатися 3 роки.

Препарат Полідекса не можна приймати всередину. Не слід практикувати лікування засобом довше, ніж 10 днів, так як існує ризик розвитку синдрому відміни і ятрогенного риніту. При тривалій терапії або у використанні високих доз препарату він може надавати системну дію на організм.

Зважаючи на наявність у складі Полідекса кортикостероида може змінитися протягом алергії, однак її місцеві симптоми не зникають.

У препараті міститься дексаметазон, який в процесі проведення допінг-контролю може дати позитивний результат.

Після того, як флакон з лікарським засобом розкритий, з'являється можливість його зараження мікроорганізмами.

Випадків впливу на здатність керувати автотранспортом і працювати з точними механізмами не відзначалося.

Аналоги Полідекса з фенілефрину

В аптеках реалізуються деякі аналоги назального спрею, що мають подібний вплив на організм. Схожий склад зазначається у ліки Макситрол. Однак це коштів - не аналог ля носа, так як його застосовують в офтальмології.

Що краще: Полідекса або ізофра?

Яке саме засіб - ізофра або Полідекса для дітей і дорослих є оптимальним, в кожному конкретному випадку може сказати тільки фахівець. У складі препарату ізофра - фраміцетину сульфат, антибіотик, який належить до тієї ж групи, що і антибіотик зі складу Полідекса. Щоб точно визначити ефективність обох засобів, необхідне проведення бакпосева, щоб отримати інформацію про чутливість мікроорганізмів до кожного з антибіотиків.

Що краще: Ринофлуимуцил або Полідекса?

ринофлуимуцил має в складі ацетилцистеин і туаміногептан, має судинозвужувальну, протизапальну муколитическим, антиоксидантну дію. Однак це засіб, на відміну від Полідекса, не має в складі антибіотика.

Полідекса застосовують при лікуванні дітей від нежиті, гаймориту, синуситу. Однак в інструкції йдеться про те, що застосування препарату повинно проводитись при лікуванні дітей тільки з 12-річного віку.

Лікування дітей молодшого віку можливо тільки під суворим контролем фахівця і при ретельному дотриманні всіх рекомендацій по застосуванню.

На сьогоднішній день не існує достовірних досліджень з приводу впливу Полідекса на організм вагітної жінки і плоду. Є дані, що при тривалому використанні препарату можливо ототоксическое вплив на плід, що в підсумку може спровокувати неправильне формування органів слуху.

Препарат призначається в деяких випадках при вагітності тільки після ретельного зважування очікуваної користі і шкідливого впливу. По можливості лікар призначає для лікування інші лікарські засоби.

при лактації на період лікування Полідекса грудне годування слід припинити.

Відгуки про Полідекса з фенілефрину

Відгуки про спреї назальном Полідекса свідчать про його ефективності, так як засіб вважається препаратом нового покоління. Відзначається, що спрей для носа часто покращує стан хворого вже після декількох використань.

Є відгуки на краплі в ніс, де мова йде про те, що препарат допоміг зменшити інтенсивність болю в гайморових пазухах, головних болів, набряклість. Однак, зазначається, що при застосуванні засобу потрібно точно слідувати інструкції і використовувати його тільки так, як рекомендує лікар. У відгуках зустрічаються негативні коментарі про незручність використання флакона.

Ціна Полідекса з фенілефрину, де купити

Ціна спрею назального Полідекса з фенілефрину, 15 мл становить в середньому 230-260 рублів. Спрей для носа може мати різну вартість в залежності від аптеки, в якій він реалізується. Ціна крапель в ніс Полідекса в Україні становить в середньому 80 - 100 грн.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна

ЗдравЗона

Аптека24

Освіта: Закінчила Рівненський державний базовий медичний коледж за спеціальністю «Фармація». Закінчила Вінницький державний медичний університет ім. М.І.Пирогова та інтернатуру на його базі.

Досвід роботи: З 2003 по 2013 р - працювала на посадах провізора і завідувача аптечним кіоском. Нагороджена грамотами та відзнаками за багаторічну і сумлінну працю. Статті на медичну тематику публікувалися в місцевих виданнях (газети) і на різних Інтернет-порталах.

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Панк із Солт-Лейк-Сіті: Уле = ледве кладчіка ВОГОНЬ! Стаф Заєбісь! ЗНЯВ В ТОРКАННЯ

Дарина: Так, риб'ячий жир дійсно працює, пройшла сухість шкіри, ламкість волосся і нігтів. Навіть.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Полідекса - спрей для носа

Спрей Полідекса - препарат для зменшення слизових виділень з носа. Він надає комплексне лікування.

У його склад входить:

 • 10 мг - Неоміцину сульфату,
 • 10 тис. Од. - Поліміксину сульфату
 • 2,5 мг - фенілефрину гідрохлориду
 • 250 мкг - метасульфобензоата
 • 0,25 мг - дексаметазону.

Фенілефрин сприяє звуженню судин і полегшення носового дихання. Усуває запалення дексаметазон, поліміксин знищує патогенні мікроорганізми, які сприяють розвитку інфекцій запального характеру.

Купуючи препарат Полідекса спрей, ви лікуєте хворобу комплексно і високоефективно. Він складається з судинозвужувальних компонентів, антибіотиків, гормонів. Тільки проти кокова інфекцій він безсилий. Дорослим можна застосовувати препарат до 5 разів на добу, вводячи по одному разу. Дітям від 2 років і до 16, в день 3 рази по одному впорскуванню. Особам, у яких підвищена чутливість до компонентів препарату користуватися ним не варто, при інфекціях, викликаних вірусами герпесу і вітряної віспи, хворих із затримкою сечовипускання, в період вагітності і лактації, при закритокутовій глаукомі, при лікуванні інгібіторами МАО, порушення роботи нирок. Пацієнтам з хворим серцем (ішемічна хвороба) можна використовувати Полідекса тільки після дозволу лікаря.

Дуже рідко, але все ж бувають від ліки алергічні реакції у вигляді шкірних висипань, сухості слизової носа, свербіння шкіри. При передозуванні з'являється головний біль, шкірні покриви бліднуть, порушується сон, частішає серцебиття.

Препаратом не можна промивати пазухи носа. Чи не застосовують його паралельно з гентомицина, мономицином, амікацином, стрептоміцином, нетилміцином. При одночасному прийомі цих препаратів може погіршитися слух.

Спрей Полідекса зберігають до 3 років при температурі нижче 25 градусів. В аптеках його відпускають за рецептом.

Полідекса є комбінованим ефективним препаратом нового покоління (у вигляді назального спрею і вушних крапель) для місцевого застосування, який проводиться французької фармацевтичної компанією «Лабораторія Бушара» і широко використовується в отоларингології при лікуванні ускладненого перебігу захворювань ЛОР-органів.

Простудні захворювання, вірусні інфекційно-запальні процеси або грип часто викликають ускладнення при приєднанні бактеріальної флори, лікування яких відрізняється від стандартних схем терапії вірусних респіраторних захворювань. Гострі, підгострі і хронічні ускладнення грипу або інших респіраторних захворювань викликаються хвороботворними мікроорганізмами, які проникають через пошкоджені вірусами слизові органів носоглотки, слуху, дихання і зору і / або активуючи власну умовно-патогенну флору в результаті зниження імунологічної реактивності організму. Тому лікування інфекційно-запальних захворювань мікробного генезу проводитися з обов'язковим застосуванням антибактеріальних і протизапальних лікарських засобів - всередину, парентеральним способом (у вигляді ін'єкцій) або місцево.

Полідекса як антібіотікосодержащее лікарський засіб проявляє протизапальний ефект з вираженим пригніченням і знищенням бактеріальної мікрофлори, в результаті чого гнійні ускладнення повністю виліковуються.

Полідекса інструкція із застосування

Полідекса має виражену бактерицидну, протимікробну і сильним протизапальною дією для місцевого лікування ускладнень інфекційно-запальних процесів вірусної етіології (ринітів, отитів, евстахііта і синуситів), що виникають при приєднанні бактеріальної (патогенної або умовно-патогенної) мікрофлори. Висока ефективність цього лікарського засобу визначається його унікальним складом, що включає два антибактеріальних речовини - неоміцин і поліміксин, що потенціюють дії один одного і дексаметазон (активний гормональний протизапальний препарат).

Необхідність призначення цього лікарського засобу приймається лікуючим лікарем, в більшості випадків отоларингологом після огляду і при наявності клінічних проявів синуситів (гаймориту, фронтита і етмоїдити). А також при гнійних ускладненнях середнього вуха - отитах або при скупченні гнійного ексудату і вираженому запаленні євстахієвої труби (при євстахіїтах). Всі ці захворювання дуже підступні, особливо при неправильному або несвоєчасному лікуванні, так як вони можуть підсилювати більш серйозні ускладнення органу слуху (аж до глухоти) або викликати запалення оболонок головного мозку з розвитком менінгіту, що вимагає термінових методів лікування. Але і самолікування даними лікарським засобом може викликати незворотні ускладнення - використання Полідекса на тлі перфорованої барабанної перетинки травматичного або інфекційного генезу може привести - до порушень вестибулярного апарату і запальним процесам внутрішнього вуха з атрофією слухового нерва або деструкцією слухових кісточок з розвитком глухоти.

Абсолютними протипоказаннями до застосування Полідекса є підвищена чутливість до будь-якого основного або допоміжної речовини лікарського засобу, дитячий вік до 2,5 - 3 років, період вагітності або лактації. При призначенні Полідекса для лікування професійних спортсменів може викликати позитивну реакцію допінг тесту. Особливу обережність необхідно дотримувати при спільному застосуванні цього комбінованого лікарського засобу з ослабленими живими вакцинами (поліомієлітної і протитуберкульозної (БЦЖ і БЦЖ-М)), в зв'язку з високим ризиком генералізації захворювання. Також Полідекса не можна комбінувати з антибіотиками, що мають виражену ототоксическое дію - аміноглікозидами: мономицина, гентаміцин, Стрептоміцином, нетилміцин і амікацин через посилення шкідливої ​​дії при місцевому застосуванні вушних крапель на слуховий нерв і вестибулярну систему, розташованих у внутрішньому вусі.

Полідексапредставляет собою комплексний лікарський препарат для лікування різних гнійних ускладнень в отоларингології - отитів, ринітів і синуситів мікробної етіології як вторинних (при ускладненому перебігу вірусних інфекцій), так і первинних (при активації власної мікрофлори в зв'язку зі зниженням імунної реактивності організму).

Полідекса має складний склад і самостійне застосування цього лікарського засобу категорично протипоказано, а починати лікування можна тільки після огляду отоларинголога, терапевта, педіатра або сімейного лікаря і під його наглядом з індивідуальним побором дози, кратності застосування та тривалості терапії, які залежать від перебігу захворювання, віку пацієнта, і наявності супутніх захворювань.

Основними формами випуску Полідекса є вушні краплі і назальний спрей (краплі) з фенілефрину.

Показаннями до застосування Полідекса в формі вушних крапель є:

 • отити інфекційно - запального генезу середнього і зовнішнього вуха при непошкодженій барабанної перетинки;
 • інфекційна екзема зовнішнього слухового проходу;
 • інфекції зовнішнього вуха, спричинені чутливими до неоміцину та поліміксину мікроорганізмами.

Полідекса у вигляді назальних крапель і спрею застосовується:

 • при гнійному риніті (гострому або хронічному);
 • при вираженому ринофарингите;
 • синуситах (фронтите, гаймориті і етмоїдиті);
 • хронічному або підгострому уповільненому аденоидите;
 • при гнійному риніті, який розвинувся після тривалої назотрахеальной інтубації у дітей;
 • для профілактики або лікування інфекційно-запальних ускладнень після хірургічних втручань у носовій порожнині, придаткових пазухах і після тонзилектомії.

Універсальність і висока ефективність препарату Полідекса полягає в його складі, причому як вушні краплі (спрей), так і назальная форма випуску складається з трьох основних лікарських компонентів - поліміксину, неоміцину та дексаметазону, комбінація яких визначає основні фармакологічні ефекти цього лікарського засобу - сильне протимікробний, бактерицидну і протизапальну дію. Основною відмінною рисою назального спрею є додатковий компонент - фенілефрин, що володіє ефективним судинозвужувальна речовина.

Неоміцин - це антибактеріальний препарат з групи аміноглікозидів, який має виражену бактерицидну ефектом відносно аеробних і деяких анаеробних мікроорганізмів (Escherichia coli,, Haemophilus influenzae, Pseudomonas aeruginosa Klebsiella pneumoniae, Staphylococcus aureus і синьогнійної палички). Але практично неефективний відносно пневмококів, стрептококів і більшості анаеробних збудників.

Поліміксин В потенціює антибактеріальний ефект Неоміцину по відношенню до патогенних мікроорганізмів і дозволяє розширити спектр впливу на багато мікроорганізмів в тому числі і на золотистий стафілокок, який є на сьогоднішній день основним джерелом ускладнень в отоларингології, що викликає гнійні ускладнення в придаткових пазухах носа, в середньому і зовнішньому вусі .

Також до складу крапель (спрею) Полідекса входить дексаметазон - гормональний лікарський препарат при місцевому застосуванні з сильним протинабрякову, протизапальну і гипосенсибилизирующие ефектами. При його комплексному використанні з антибактеріальними препаратами широкого спектру дії дексаметазон проявляє активний протизапальний ефект.

Для лікування різних форм отитів і інфекційно-запальних захворювань середнього і зовнішнього вуха, що ускладнюють вірусну інфекцію або є первинними гнійно-запальними захворюваннями, внаслідок активації власної умовно-патогенної мікрофлори використовуються вушні краплі (спрей) Полідекса, які випускаються у флаконах ємністю 10,5 мілілітрів з оранжево-коричневого скла з жовто-коричневим оформленням етикеток. У комплекті додається спеціальна піпетка, за допомогою якої препарат зручно дозується на один прийом.

Назальна форма Полідекса випускається у вигляді спрею для носа і має на увазі під собою назальні краплі в поліетиленовому світлонепроникному флаконі ємністю 15 мілілітрів в комплекті розпилюючи наконечник.

Картонні упаковки цих двох лікарських форм (вушні і назальні краплі) Полідекса зовнішнім виглядом відрізняються за кольором - упаковка Полідекса з фенілефрину для назального застосування має блакитний колір, а вушні краплі - жовто-коричневе оформлення.

Способи та особливості застосування Полідекса

Лікарський засіб Полідекса в формі вушних крапель або назального спрею використовується для лікування ускладненого перебігу захворювань носа (риніти) та його придаткових пазух, а також при лікуванні гнійних отитів, але тільки після призначення лікаря.

Застосування Полідекса з фенілефрину в формі спрею назального проводиться шляхом уприскування лікарського засобу в кожну ніздрю, не перегортаючи флакон. При цьому добова доза препарату підбирається індивідуально в залежності від віку (дітям до 2,5 -3 років використовувати цей лікарський засіб категорично протипоказано). Пацієнтам у віці від 2,5 -3 до 15 років Полідекса з фенілефрину призначається по одному впорскуванню від двох до трьох разів на день, а всім дорослим пацієнтам кількість упорскувань лікарського засобу може бути збільшено до п'яти разів на кожну ніздрю. Тривалість лікування спреєм становить в середньому від п'яти до десяти днів. Збільшення термінів лікування препаратом Полідекса з фенілефрину неефективно у зв'язку зі звиканням, можливим розвитком, як місцевих, так і загальних побічних ефектів або пригніченням позитивної мікрофлори порожнини носа, навколоносових пазух і носоглотки під дією антибактеріальних препаратів з розвитком дисбиозов або приєднанням грибкових захворювань.

Необхідно пам'ятати, що Полідекса в формі крапель в ніс застосовуються тільки для закапування, але категорично протипоказано застосовувати цей лікарський засіб для промивань носа, придаткових пазух і інгаляцій від нежиті. Це може викликати проковтування препарату з багаторазовим перевищенням добової дози прояв симптомів передозування, виражених алергічних реакцій і пригнічення позитивної мікрофлори носоглотки і верхніх відділів шлунково-кишкового тракту.

При застосуванні вушних крапель Полідекса (що не містять в своєму складі фенілефрин), доза, кратність застосування та тривалість терапії також визначається індивідуально. Головною особливістю застосування Полідекса в формі вушних крапель є необхідність закапування теплого розчину цього лікарського засобу - перед веденням флакон потрібно злегка підігріти, щоб температура розчину досягла 36,7 -37 градусів (приблизно температури тіла), що досягається согреванием флакона з ліками в своїй долоні в протягом декількох хвилин.

Дорослим пацієнтам Полідекса призначається в дозі від однієї до п'яти крапель, шляхом закапування в зовнішній слуховий прохід двічі на добу (вранці і ввечері) з тривалістю терапії від шести до десяти діб.

Дітям (після 2,5 -3 років) препарат вводиться по 1-2 краплі в кожне вухо вранці і ввечері.

Відразу після закапування лікарського засобу потрібно злегка нахилити голову в протилежну сторону, щоб уникнути витікання крапель.

Полідекса в формі вушних крапель випускається у флаконах ємністю 10,5 мілілітрів з оранжево-коричневого скла, що має в 1 мілілітрі:

 • 10 міліграм (6 500 EД) неомицина сульфат (антибіотик аминогликозидного ряду);
 • 10 000 ОД поліміксину B сульфат (циклічний поліпептид);
 • 1 міліграм дексаметазону метасульфобензоат натрію (глюкокортикостероїд);
 • і допоміжні речовини: макрогол, тіомерсал, натрію гідроксид, лимонна кислота, полісорбат і воду очищену.

Доза, кратність і тривалість застосування Полідекса в вушних краплях призначається індивідуально в залежності від віку пацієнта, важкості перебігу інфекційно-запального процесу, наявності поєднаної патології ЛОР-органів - від однієї до п'яти крапель в кожне вухо двічі на добу тривалістю від п'яти до десяти діб .

Вушні краплі Полідекса не застосовуються

 • при вірусних отитах середнього і зовнішнього вуха;
 • при перфораціях барабанної перетинки травматичного або інфекційного генезу;
 • при підтвердженому лабораторно микозе слухового проходу.

є ефективним судинозвужувальних лікарських речовиною (антіконгестантом) з групи альфа-адреномиметических препаратів, яке широко використовується в отоларингології при терапії ринітів і синуситів. Цей компонент назального спрею Полідекса в поєднанні з основними компонентами - полимиксином, неоміцином і дексаметазоном ефективно усуває прояви слизистоогнійних або гнійних ринітів, ринофарингітом і синуситів первинного або вторинного генезу мікробної етіології.

Фенілефрин, як ефективний вазоконстрикторний компонент Полідекса має виражений антіконгестівние ефект - зменшуючи гіперемію і набряк слизової оболонки носа, значно знижуючи вираженість ексудативних проявів (ринорею), відновлюючи вільне дихання, а також знижуючи тиск в середньому вусі і околоназальних порожнинах. При місцевому застосування препарату Полідекса у вигляді назального спрея він швидко знижує набряк слизової в результаті звуження просвіту капілярів, зменшується, а потім і повністю усувається дискомфорт в параназальних пазухах і середньому вусі.

Абсолютними протипоказаннями до призначення цього лікарського засобу є:

 • підвищена індивідуальна чутливість до основних або допоміжних компонентів препарату;
 • вірусні захворювання порожнини носа і носоглотки;
 • глаукома (при підозрі її закритокутовій форми);
 • ниркова недостатність або важкі захворювання нирок, які супроводжуються синдромом альбуминурии;
 • одночасний прийом інгібіторів моноамінооксидази;
 • вагітність;
 • дитячий вік (до 2,5 років);
 • період грудного вигодовування.

Полідекса з фенілефрину в формі назального спрею призначається:

 • дорослим пацієнтам: по одному впорскуванню від трьох до п'яти разів на добу в кожну ніздрю з тривалістю лікування від п'яти до десяти діб;
 • в педіатричній практиці (дітям від 2,5 до 15 років) Полідекса застосовується тільки за призначенням лікаря - по одному впорскуванню не більше трьох разів на добу в кожну ніздрю.

Побічні ефекти при застосуванні препарату Полідекса

При застосуванні Полідекса в формі назального спрею (крапель) можлива поява місцевих побічних ефектів у вигляді сухості і печіння в носі, вираженого дискомфорту в навколоносових пазухах при посиленні набряку, що пов'язано з потужним судинозвужувальну ефектом (особливо в дитячому і літньому віці). З обережністю призначається цей препарат при хронічному гіпертрофічному або атрофическом риніті - фенілефрин може активувати процеси атрофії слизової порожнини носа.

Також при частому, тривалому або безконтрольному використанні (при самолікуванні) Полідекса в назальной формі можуть виникати системні побічні ефекти - головний біль, запаморочення, тремор, безсоння, парестезії, дратівливість, тахікардія, болі в області серця, частіше у літніх пацієнтів при наявності супутньої патології серця і судин, а також неврологічних захворювань. У дітей частіше загальні прояви виникають у вигляді нудоти або блювоти, олігурії, ацидозу, блідості шкіри, пітливості, слабкості, занепокоєння, зниження артеріального тиску, що пов'язано з ніжністю, підвищеною чутливістю і хорошим кровопостачанням слизових оболонок носа. Самостійне початок застосування даного лікарського засобу у дітей в дошкільному віці категорично протипоказано у зв'язку з можливою передозуванням цього лікарського засобу і проявом системних побічних дій назальних крапель, що містять в своєму складі антіконгестанти.

У зв'язку зі складним складом цього лікарського засобу часто виникають алергічні реакції, що мають різні прояви - у вигляді свербіння і печіння слизової носа, слухового проходу, шкірних висипань, кропив'янки, а у важких випадках можливий розвиток ангіоневротичного набряку.

При використанні крапель Полідекса в формі вушних крапель на тлі порушення цілісності барабанної перетинки в результаті травм або при перфорації в результаті вираженого гнійного запалення зовнішнього чи середнього вуха, можливий розвиток токсичного впливу на слуховий і / або вестибулярний апарат у зв'язку з цілеспрямованим впливом антибактеріальних лікарських засобів аминогликозидного ряду.

Передозування цього лікарського засобу малоймовірна, що пов'язано з його низькою адсорбційною здатністю, але при його неправильному застосуванні - промиванні лікарським засобом навколоносових пазух, мигдалин, використанні для інгаляцій можлива (при ковтанні препарату).

Особливості поєднаного застосування Полідекса з іншими препаратами

Полідекса застосовується для лікування важких слизистоогнійних або гнійних захворювань в отоларингології, тому досить часто застосовується в комплексній терапії, а також для лікування поєднаної патології - інфекційно-запальних захворюваннях ЛОР - органів із захворюваннями дихальної системи, дитячими інфекціями, хворобами серця і судин, на тлі захворювань печінки, нирок, психоневрологічної патології. У більшості випадків Полідекса добре поєднується з іншими лікарськими препаратами, але з деякими лікарськими засобами застосування цього препарату категорично протипоказане у зв'язку з фармакологічної несумісністю їх активних компонентів.

Не можна комбінувати як назальні, так і вушні краплі Полідекса з антибіотиками аминогликозидного ряду - мономицина, Стрептоміцином, канаміцин, гентаміцин, амікацин, тобраміцин нетилміцин в зв'язку з можливим посиленням ототоксического дії - у дітей, літніх і ослаблених пацієнтів, а також при супутньої патології судинного генезу (хвороби Меньєра, лабіринтиту, церебростенічних станах) з переважним ураженням вестибулярного апарату.

Полідекса в формі назального Спея з фенілефрину несумісний при одночасному застосуванні:

 • з бромокриптином і гуанетидином, що пов'язано з високим ризиком розвитку артеріальної гіпертензії, а у пацієнтів зі злоякісним перебігом гіпертонічної хвороби - розвитком гіпертонічного кризу або інсультів;
 • з інгібіторами МАО через ризик підвищення артеріального тиску, гіпертонічний криз у хворих з гіпертонічною хворобою (препаратами вибору можуть бути селективні інгібітори МАО (толоксатон, моклобемід), які також застосовуються з великою обережністю і під динамічним наглядом лікаря, що пов'язано з відсутністю відомостей про взаємодію цих коштів);
 • з галотаном або циклопропаном, які використовуються для загальної анестезії у зв'язку з ризиком розвитку шлуночкової фібриляції.

Будь-які лікарські засоби, що містять в своєму складі Дексаметазон, не рекомендуються для спільного застосування з бепридилом, астемізол, аміноглутетимід, вінкамін, галофантрина, пентамідин, спарфлоксацин, сультоприд, Терфенадин і Еритроміцином через можливе негативного впливу на серцеву діяльність.

Особливу обережність необхідно дотримувати при тривалому одночасному застосуванні Полідекса:

 • з ацетилсаліциловою кислотою та іншими саліцилатами;
 • антиаритмическими лікарськими засобами - аміодарон, хінідин, бретілія, Соталолом, дизопірамід;
 • з ослабленими живими вакцинами (БЦЖ і протівополіомієлітной) через високий ризик активації і генералізації туберкульозу або поліомієліту, що може призвести до інвалідизації і навіть летального результату (при необхідності вакцинація проводиться інактивованою вакциною або відкладається до одужання пацієнта).

Основними причинами розвитку отитів, уповільнених і затяжних ринітів, синуситів (частіше етмоїдитом) в дитячому віці є ускладнення вірусних інфекцій порожнини носа, носоглотки і легеневої системи. При розвитку отитів зовнішнього і середнього вуха набряк і запалення поширюються на євстахієві труби, а хвороботворні збудники висхідним шляхом потрапляють в порожнину вуха. При цьому активація мікробної флори (золотистого стафілокока, кишкової палички, протея, клебсієли, а при внутрішньолікарняних інфекціях - синьогнійної палички) викликають виражений запальний процес катарального характеру, а при відсутності своєчасного і адекватного лікування відбувається прогресування захворювання його трансформація в гнійний отит.

Такий же генез мають і затяжні гнійні риніти, етмоїдити, фронтити і гайморити, які виникають через проникнення в додаткові пазухи носа патогенної або умовно-патогенної мікрофлори (найчастіше в ексудатах виділень з носа виявляються стафілокок, кишкова і синьогнійна паличка).

Додатковими факторами прогресування запального процесу є:

 • особливості будови носоглотки і вуха у дітей - широка і коротка евстахиева труба і горизонтальне положення дитини, що сприяє затікання слизу з порожнини носа;
 • зниження імунітету в зв'язку з недостатньою дифференцировкой імунної системи і органів кровотворення у дітей;
 • часті і тривалі риніти і аденоідіти у малюків.

Для ефективного лікування отитів, синуситів і гнійних ринітів широко використовуються місцеві лікарські засоби - вушні і назальні краплі, які мають в своєму складі активний протизапальний компонент (глюкокортикоїд або нестероидное лікарський засіб) і антибактеріальний препарат.

На сьогоднішній день найчастіше при лікуванні гнійних ускладнень ЛОР-органів в педіатричній практиці використовуються Полідекса або ізофра.

Важливо пам'ятати, що ці місцеві лікарські засоби застосовуються в дитячому віці тільки після призначення лікаря (отоларинголога або педіатра) з обов'язковим виконанням всіх рекомендацій, дотриманням дози, кратності застосування та тривалості лікування.

Полідекса з фенілефрину в формі назального спрею призначається в педіатричній практиці (дітям від 2,5 до 15 років) - по одному впорскуванню не більше трьох разів на добу в кожну ніздрю.

Полідекса в формі вушних крапель дітям (після 2,5 -3 років) препарат вводиться по 1-2 краплі в кожне вухо вранці і ввечері, після закапування необхідно злегка нахилити голову в протилежну сторону, щоб уникнути витікання лікарського препарату.

При відсутності протипоказань і правильно призначене лікування цей препарат вважається дуже ефективним в педіатрії. Часто для його призначення необхідні спеціальні аналізи на чутливість антибіотиків (неоміцину і поліміксину) до патогенної мікрофлори з визначенням індивідуальної переносимості даного препарату у дитини. Також він малоефективний при лікуванні алергічних і вірусних ринітів і синуситів, і протипоказаний при порушенні цілісності барабанної перетинки, стінок придаткових пазух носа і травмах носової перегородки.

Застосування Полідекса при вагітності

Згідно з офіційною інструкції до препарату Полідекса з фенілефрину в формі назального спрею і вушних краплях Полідекса - вагітність в будь-якому терміні є протипоказанням до застосування цих ліків. Це пов'язано з відсутністю достовірних клінічних досліджень при використанні препарату Полідекса у вагітних жінок. Також в офіційній інструкції до цього лікарського засобу зазначається, що при його використанні протягом тривалого терміну можливий ризик розвитку вроджених аномалій органів слуху в результаті його ототоксического дії на ембріон, що розвивається і плід.

Але застосування цього лікарського засобу в певних випадках можливо - при відсутності терапевтичного ефекту від інших, більш сприятливих препаратів і при ризику загрози здоров'ю та життю вагітної жінки, коли ці чинники перевищують можливий ризик негативного впливу на плід.

При годуванні груддю компоненти препарату, можуть потрапляти з грудним молоком в організм дитини і несприятливо впливати на малюка, особливо на недоношених і ослаблених дітей. При цьому у дитини можуть спостерігатися слабкість, пригнічення і перезбудження ЦНС, сонливість, тахікардія. Жінки в період лактації можуть приймати Полідекса при попередньому тимчасовому переведенні дитини на штучне вигодовування з умовою збереження лактації.

Аналогами Полідекса можна вважати вушні краплі, що мають в своєму складі антибактеріальний засіб і активний протизапальний препарат - Макситрол, Софрадекс, Анауран. Назальні краплі ізофра також має в своєму складі фраміцетину сульфат - антибактеріальний препарат аминогликозидного ряду.

Важливо пам'ятати, що всі ці препарати є комбінованими лікарськими препаратами для лікування гнійних або слизово-гнійних ускладнень вірусної інфекції у вигляді отитів, синуситів або ринітів, але ефективність будь-якого з цих лікарських засобів можна визначити тільки після проведення бактеріологічних посівів з визначенням збудника та чутливості патогенної флори до антибіотика.

Неправильне або несвоєчасне застосування цих лікарських препаратів в кращому випадку буде неефективним (при наявності резистентної мікрофлори), але також може привести і до розвитку ускладнень, негативному впливу на організм в цілому при одночасному прийомі з несумісними лікарськими засобами (інгібіторами МАО, ототоксичними антибіотиками, антиаритмічними препаратами ). А також викликати дисбактеріози і нашарування грибкової інфекції, посилення супутньої соматичної патології (при важких захворюваннях нирок, печінки, крові, васкулітах) і вроджені аномалії у плода при застосуванні в період вагітності.

Ефективність застосування препарату Полідекса

Полідекса є в даний час лікарським засобом нового покоління, який вважається найбільш ефективним при наявності показань до його місцевого застосування - важкі запальні захворювання носа і вуха.

Відгуки фахівців про застосування Полідекса в більшості випадків говорять про швидкі і позитивні результати терапії отитів і синуситів. Прикладом клінічного випробування Полідекса при його призначенні для лікування хворих з гнійними захворюваннями придаткових пазух носа. Аналіз даного дослідження підтвердив, що була присутня значна і швидка позитивна динаміка суб'єктивних скарг і клінічних проявів патологічних процесів з третьої доби від початку терапії. При цьому у більшості пацієнтів зникли головні болі (в 80% випадків), зменшилися виділення з носа (57%), виражений дискомфорт в області навколоносових пазух (93%) і закладеність носа (67%). При цьому відзначалася позитивна динаміка і при об'єктивному обстеженні пацієнтів - значно зменшилися гіперемія і набряк слизових порожнини носа, і припинилася ринорея. На 10-е добу лікування у всіх пацієнтів наступило клінічне одужання.

При тривалому застосуванні Полідекса (більше десяти днів) можлива поява резистентних штамів патогенних мікроорганізмів (грампозитивних або грамнегативних), що призводить до зміни нормальної мікрофлори носової порожнини, носоглотки і навколоносових пазух з розвитком дисбактеріозу і / або приєднання грибкової флори розвитком кандидозов.

Вартість назального спрею Полідекса становить - 240 - 257 рублів, вушних крапель - 185 - 216 рублів.

Цей препарат практично завжди є в наявності в аптечній мережі, але важливо пам'ятати, що починати його застосування можна тільки після призначення лікаря.

Причинами отитів і синуситів в дорослому та підлітковому віці є:

 • рецидивні синусити, що супроводжуються евстахііта;
 • ангіни і гострі і хронічні тонзиліти різної етіології;
 • інфекційно-запальні захворювання бронхолегеневої системи (ларинготрахеїти, бронхіти і рінофарінгити), які супроводжуються з вираженим набряком і запаленням слизової.

Краплі Полідекса (назальні і вушні), як свідчать численні відгуки пацієнтів і лікарів добре переносяться і не викликають побічних явищ. Тому цей лікарський препарат вважається оптимальним лікарським засобом для терапії всіх гнійних ускладнень порожнини носа, носоглотки, зовнішнього і середнього вуха, а також при лікуванні уповільнених і затяжних запальних процесів в отоларингології.

Всі терапевтичні ефекти, що визначають високу ефективність препарат Полідекса, полягають в його оптимальному складі - трьох основних лікарських компонентів:

Комбінація цих фармацевтичних активних речовин визначає основні лікувальні дії Полідекса - сильне протимікробний, бактерицидну і виражений протизапальний ефект.

Відгуки після лікування дітей спреєм Полідекса в основному позитивні при виконанні рекомендацій лікаря, і негативні - при самолікуванні. В кожному випадку присутній фактор індивідуальності організму пацієнта, який неможливо передбачити, тому лікування повинно проводитися під динамічним наглядом фахівця.

Оставьте комментарий

89 − = 81