Препарат мидокалм показання до застосування

Таблетки Мидокалм: показання, інструкція із застосування, відгуки

Серед препаратів, які використовуються для лікувальної терапії остеохондрозу і багатьох невралгічних захворювань свою заслужену популярність отримав Мидокалм, так як медикамент надає не тільки знеболюючі і міорелаксуючу, а й протизапальну дію.

Мидокалм - ефективний миорелаксант, розслабляючий м'язи шляхом зниження патологічної сигналізації нервової системи. Крім того, здатний розширювати судини і знімати спазм м'язів.

Це високоефективне і безпечний засіб для лікування неврологічних синдромів, які пов'язані з болями, підвищенням тонусу м'язів і порушенням трофіки.

Діюча речовина Мидокалма надає мембраностабілізуючу та місцевоанестезуючу дію. Препарат знижує м'язово-скелетний напруга, спастику і викликає непрямий аналгезуючий ефект, а також розширює судини і покращує звернення крові і лімфи.

До складу препарату входять наступні елементи:

 • актівнодействующіе елемент, містяться в одній таблетці в кількості п'ятдесяти або ста п'ятдесяти міліграмів - толперизон гідрохлорид;
 • до допоміжних речовин відносяться: лимонна кислота моногидрад, кисневий діоксид кремнію, кислота стеарину, тальк, целюлоза в мікрокристалічна вигляді, кукурудзяний крохмаль, моногідрат лактозна.
 • також крім самої таблетки, вона поміщена в оболонку для кращого проходження по травній системі, в яку входить: кисневий діоксид кремнію, діоксид титану, моногідрат лактозна, макролог, гіпромелоза.

Мидокалм є центральним міорелаксантом (лікарським препаратом, що викликає ослаблення напруги поперечносмугастих м'язів).

Діюча речовина - гідрохлорид толперизона, який викликає первинне мембрано-стабілізуючу дію, що перешкоджає проведенню збудження в аферентних нейронах і блокуючу рухові спинальні рефлекси. Механізм вторинного дії препарату полягає в зниженні рефлекторної готовності спинного мозку в ретікулоспінальний тракті.

Мидокалм посилює циркуляцію периферичної крові. Це дія обумовлена ​​незначним спазмолітичну ефектом толперизона і його здатністю знижувати збудливість адрено-реактивної системи.

Таблетки Мидокалма досить добре всмоктуються з органів травлення, так як в їх склад входять натуральні компоненти. Процес засвоєння і метаболізму компонентів препаратів гідрохлориду толперизона відбувається в печінці, а потім речовина виводиться нирками у вигляді проміжних продуктів обмінного процесу (метаболітів). Але, слід врахувати, що фармакологічні особливості донині не до кінця вивчені.

Після прийому медикаменту і потрапляння його в організм відбувається зменшення больового порогу і неприємних відчуттів в м'язах. Препарат надає заспокійливий і протизапальний ефект.

Також при прийомі даного лікарського засобу лікарі призначають лікувальний масаж і гімнастику для якнайшвидшого зняття м'язової напруги.

Показання до застосування Мидокалма

Від чого допомагає Мидокалм в таблетках:

 • зняти підвищений м'язовий тонус, який возікает після тривалих і інтенсивних фізичних вправ;
 • для терапії захворювань кістково-м'язової системи, при яких підвищується м'язовий тонус і збільшуються спазми;
 • запальні процеси, викличні остеохондрозом;
 • підвищення больового синдрому при запаленні геморою (гемороїдальних вузлів);
 • невралгічні захворювання, які збільшують м'язові тонус;
 • зняти спастичність при неврологічних порушеннях.

Мидокалм протипоказано приймати в наступних ситуаціях:

 • якщо, у пацієнта спостерігається алергічна реакція на один з компонентів, що входить до складу препарату (перед його використанням рекомендується зробити алергічні проби);
 • під час комплексної терапії при ураженні судин, а також при патологіях і інших хронічних захворюваннях, які були викликані порушенням функціональності судин.

Інструкція по застосуванню - дозування

Згідно з інструкцією, яку надає виробник, таблетки Мидокалм необхідно приймати після їжі (через 15-20 хвилин після прийому їжі), запивати невеликою кількістю рідини.

Даний лікарський засіб можна приймати дітям з трирічного віку. Добову дозу дитині від 3-х до 7 років призначають з розрахунку: 5 мг препарату на 1 кг ваги, у віці від 7 до 14 років - 3 мг / кг. Отримана дозування розділяється на три частини і приймається всередину протягом дня.

Дозування для дорослих і дітей з 14-річного віку на початку курсу лікування становить 100 мг на добу (по 50 мг на два прийоми). Добова доза поступово підвищується до 150 мг.

Але остаточну дозування визначає тільки лікар, спираючись на такі дані, отримані в ході обстеження і після аналізів:

 • інтенсивність клінічних симптомів;
 • ступінь підвищення м'язового тонусу і проявів больового синдрому;
 • наявності у пацієнта супутніх захворювань.

Курс лікування даним препаратом, який призначається при остеохондрозі і інших хронічних захворюваннях триває від 7 до 10 днів.

Передозування та побічні дії

На сьогоднішній день немає жодних даних щодо передозування Мидокалмом, так як через актівнодействующіе речовини, який входить до складу препарату, вивчити повну клінічну картину неможливо. Але, згідно з останніми отриманими даними, Мидокалм фахівцями характеризується, як нетоксичний препарат, який володіє широким рядом терапевтичного впливу на організм.

Препарат не має специфічного антидоту. У разі перевищення рекомендованої інструкцією дози і появи на тлі цього будь-яких небажаних симптомів, пацієнту рекомендується промивання шлунка і потім - симптоматична і підтримуюча терапія.

Можливі побічні дії при прийомі Мидокалма:

 • різке підвищення температури, загальне нездужання, нудота і блювотні позиви;
 • головний біль, яка може перерости в мігрень;
 • м'язові болі і спазми.

Згідно зі статисткою, Мидокалм досить рідко викликає які-небудь побічні дії. Але при їх прояві рекомендується негайно звернутися до лікаря і поступово припиняти курс лікування, зменшуючи дозування.

Тандем алкоголю і Мидокалма допустимо, так як така взаємодія не заборонено інструкцією із застосування.

У слідстві того, що до складу препарату більшою мірою входять натуральні речовини, то його прийом при порушенні функцій нирок і печінки допустимо.

Взаємодія з іншими препаратами дозволено, так як даний препарат досить часто використовують в комплексній терапії багатьох захворювань.

При вагітності і лактації призначення даного медикаменту також допустимо, але тільки в тому випадку, якщо стан здоров'я матері не загрожує здоров'ю дитини.

Прийом Мидокалма в дитячому віці дозволений, так як в його склад входять виключно натуральні засоби, що не шкодять дитячому організму.

Але, батькам слід пам'ятати, що прийом даного лікарського засобу дітьми дозволений виключно з п'яти років.

Відгуки лікарів і пацієнтів, які пропили курс Мидокалма в таблетках.

Мидокалм представляє препарат, який здатний впоратися з м'язовими болями при остеохондрозі і невралгічних захворюваннях. З його головних переваг слід виділити натуральні компоненти, що входять до складу.

Щодо дозування слід врахувати, що головне підібрати оптимальну тактику дозування та суміщення з іншими лікарськими засобами, тому що тільки таким спосіб можна домогтися максимальної ефективності.

Анастасія Сергіївна, 42 роки, невролог

При невралгічних м'язовому гіпертонусі моїй дитині призначили Мидокалм, так як він знімає м'язовий спазм і біль. Вирішила написати свій відгук через те, що в інтернеті досить мало відгуків про прийом цих ліків дітьми. Хочеться зауважити, що брали ми ліки без особливого побоювання, так як воно має натуральний складів.

Після лікувального курсу спазми і болі стали в рази менше.

Кілька років тому я зіткнулася з такою проблемою, як остеохондроз, відгомони якого переслідує мене донині і для того, щоб не було хронічного загострення, я приймаю Мидокалм, курсу лікування якого мені вистачає на 2 роки життя без болю і дискомфорту.

Разом з купою інших ліків від невралгії невролог призначив мені Мидокалм. Спочатку все йшло гладко, але через тиждень почали проявлятися побічні ефекти (шум у вухах, нудота, біль у печінці). Так, що курс лікування був припинений.

Вивчивши форуми, на яких пацієнти залишають свої відгуки про той чи інший лікарський препарат можна зробити висновок, що більшість пацієнтів рекомендує приймати Мидокалм в комплексній терапії, так як при окремому прийомі він викликає загальне нездужання і нудоту.

 • натуральний склад лікарського засобу;
 • широкий спектр застосування;
 • невелика кількість протипоказань;
 • неяскраво виражені побічні ефекти, які проявляється досить рідко і у виняткових випадках.

Недоліки: побічні ефекти, які характерні алергічною реакцією при непереносимості компонентів ліки.

Ціна таблеток Мидокалм - 300 рублів. Зберігати медикамент рекомендується в закритому просторі, в недоступному для дітей місці при температурі від 10 до 25 градусів за Цельсієм.

Відпускається препарат в аптеці без рецепта.

Цей розділ створено щоб подбати, про тих, кому необхідний кваліфікований фахівець, не порушуючи звичний ритм свого життя.

після 3х днів прийому препарату стали хворіти обидві ікри на ногах.связиваю тільки з прийомом Мідокалму. пити кинула сьогодні тепер подивимося

Так, у мене такі ж симптоми з'явилися від Мідокалму. Припускаю, що це від непідвищення дози ліків. Спробую по інструкції: підвищити спочатку в 2 рази дозу, а через 3 дні - підвищити дозу в 3 рази. Може не помру і болю в попереку припиняться.

за порадою лікаря почала приймати таблетки мидокалм, стан жахливе, паморочиться голова, весь час хочеться спати, нудить, м'язовий біль без анальгетиків не проходить. невже такий стан буде весь курс лікування?

Після 5 днів прийому Мидокалма почалося почервоніння шкіри обличчя, а також тягне біль в нозі, як вени виривають ((сьогодні перестала пити препарат, подивлюся

Мидокалм при остеохондрозі

Основним симптомом остеохондрозу є біль. Вона присутня практично на всіх стадіях хвороби. Інтенсивність больового синдрому залежить від поширеності та ступеня патологічних змін в тканинах міжхребцевих дисків і хребців, напруженості м'язових волокон, занедбаності запального процесу і ряду інших чинників. Одним з основних способів лікування остеохондрозу є медикаментозна терапія. На жаль, не всі з призначаються засобів відрізняються високою ефективністю. Дія місцевих препаратів (мазей, гелів) в основному призводить до обмеженого місцевим ефекту, а багато хто з коштів перорального вживання не роблять впливу на причину і не можуть усунути запальний процес. При лікуванні остеохондрозу добре себе зарекомендував Мидокалм.

М'язовий спазм здавлює судини

Чому необхідно усунення м'язового спазму?

У чому небезпека спазму м'язів? Крім провокування больового синдрому, скорочення м'язових волокон може призводити до ряду серйозних наслідків.

 1. Основним з можливих результатів спазму є здавлювання кровоносних судин. Здавлення судин призводить до порушення кровообігу. Особливо небезпечно подібне явище при шийному остеохондрозі, оскільки його результатом стає порушення мозкового кровообігу, недостатнє постачання деяких відділів мозку поживними речовинами і киснем. Застосування Мидокалма при даній формі остеохондрозу має найважливіше значення, оскільки дозволяє попередити розвиток важких ускладнень.
 2. Іншим наслідком спазму м'язів є здавлення нервових закінчень, що провокує виникнення сильних болів Иррадиирующие характеру. Крім того, може порушуватися робота іннервіруємих травмованими волокнами внутрішніх органів.

Застосування міорелаксантів в лікуванні хвороб хребта

Препарати цієї групи застосовують для зняття м'язової напруги при патологічних ураженнях хребта, включаючи остеохондроз.

Мидокалм знімає м'язову напругу

Оптимальним способом позбавлення від спастичних болів є міорелаксанти центральної дії, тобто спрямованого безпосередньо на відділи центральної нервової системи, відповідальні за регуляцію м'язового тонусу. До цієї групи належить і Мидокалм.

Результати численних досліджень показують, що при додаванні міорелаксантів до стандартною схемою лікування остеохондрозу на основі нестероїдних протизапальних засобів, анальгетиків, фізіотерапевтичних процедур і масажу значно підвищує ефективність терапії, домогтися купірування або скорочення болю за короткий термін і підвищити рухливість пошкодженої відділу хребетного стовпа.

Переваги використання Мидокалма

Застосування Мидокалма при остеохондрозі має ряд очевидних плюсів:

таблетки Мидокалм

 • Що надається їм центральний міорелаксуючий ефект має високу вибірковість. Препарат знижує ступінь збудливості м'язових волокон, але при цьому не робить переважної впливу на нервові імпульси, завдяки яким забезпечується необхідна м'язова сила при пересуванні і підтримується правильна постава.
 • Навіть при тривалому застосуванні Мидокалм відрізняється добре переноситься і не призводить до появи небезпечних побічних ефектів.
 • Лікування даними міорелаксантом не робить впливу на активність пацієнта, не знижує його фізичну і розумову працездатність.
 • Мидокалм прекрасно вписується в традиційну схему лікування остеохондрозу шийного, грудного або поперекового відділів і поєднується з іншими застосовуваними лікарськими засобами.
 • Завдяки чиниться препаратом вираженого міорелаксуючий і знеболюючого ефекту вдається знизити дозування нестероїдних протизапальних засобів. В результаті усувається їх негативний побічний вплив на внутрішні органи, при цьому результативність лікування остеохондрозу зовсім не скорочується.

В даний час Мідокалм вважається найбільш ефективним і безпечним з існуючих міорелаксантів. У клінічній практиці він застосовується вже понад 50 років.

Мидокалм застосовується для лікування неврологічних синдромів, що супроводжуються больовими відчуттями, підвищенням м'язового тонусу і порушеннями трофіки.

Активна речовина препарату має місцеву анестезуючу та мембраностабілізуючу дію. При остеохондрозі і інших захворюваннях Мідокалм:

До складу Мидокалма входить лідокаїн

 • сприяє усуненню м'язового напруги;
 • призводить до виникнення непрямого анальгезирующего ефекту;
 • розширює кровоносні судини;
 • покращує кровообіг і лімфовідтік.

Відгуки фахівців і пацієнтів свідчать про швидкому дії Мидокалма і його добру переносимість.

Препарат випускається у формі круглих таблеток з плівковою оболонкою. Таблетки з гравіюванням «50» містять 50 мг активної речовини - толперизона гідрохлориду, в таблетках з гравіюванням «150» діючої речовини відповідно в три рази більше. В якості допоміжних компонентів в МІДОКАЛМУ використані:

 • моногідрат лимонної кислоти;
 • стеаринова кислота;
 • мікрокристалічна целюлоза;
 • Діоксид кремнія;
 • макрогол 6000;
 • діоксид титану;
 • моногідрат лактози;
 • барвник.

В упаковці 10 таблеток.

Мидокалм у вигляді розчину для ін'єкцій випускають в затемнених ампулах. Кожна ампула містить:

В якості допоміжних компонентів, крім перерахованих вище речовин, використовуються:

 • заліза оксид чорний;
 • заліза оксид червоний;
 • заліза оксид жовтий.

В упаковці 5 ампул.

Мидокалм приймають при захворюваннях хребта

При остеохондрозі будь-якої локалізації (шийної, грудної, поперекової) Мидокалм призначають при наявності рефлекторного і компресійного синдромів. Препарат усуває ригідність м'язів і патологічний високий м'язовий тонус. В результаті зменшується болючість і скорочується скутість рухів.

Крім остеохондрозу, препарат призначають для розслаблення скелетних м'язів також при деяких інших патологіях кістково-м'язової системи:

 • спондилезе;
 • спондилоартрозі;
 • люмбальних і цервікальних синдромах;
 • артрозах великих судин.

Мидокалм призначається при ДЦП, деяких інших енцефалопатії, що супроводжуються м'язової дистонією.

Препарат показаний також при патологічному підвищенні тонусу і наявності м'язових спазмів, які є наслідком неврологічних захворювань органічного характеру:

Мидокалм застосовують також після операції з приводу остеохондрозу, інших ортопедичних і травматологічних хірургічних втручань.

Препарат приймають три рази в день

При остеохондрозі і інших захворюваннях Мидокалм не рекомендований до застосування при:

 • підвищеної чутливості до толперизон;
 • алергії на лідокаїн.

Засіб призначають з обережністю в дитячому віці. Малюкам до 1 року його не рекомендується давати.

При остеохондрозі доза Мидокалма визначається індивідуально в залежності від декількох факторів:

 • особливостей клінічної картини і її виразності;
 • локалізації ураження (в шийній, грудної або поперекової області);
 • віку пацієнта;
 • наявності супутніх захворювань.

Як правило, дорослим призначають триразовий прийом Мидокалма (по 50 мг). При сильних спазмах і тяжкому перебігу остеохондрозу можливе збільшення дозування в три рази (по три таблетки тричі на день після їди).

Діти беруть Мидокалм в таблетках по 50 мг.

Дітям Мидокалм призначають в таблетованій формі по 50 мг. Добова доза повинна бути розділена на три частини. Вона розраховується за наступною схемою:

 • для пацієнтів до 6 років - 5 мг на 1 кг ваги;
 • для дітей від 7 до 14 років - 2-4 мг на 1 кг ваги.

Якщо дитині важко ковтати таблетку, її слід розтерти.

Дія препарату починається через 40 хвилин після прийому всередину. Рекомендована тривалість курсу - не більше 10 днів.

Внутрішньом'язові ін'єкції: 200 мг / день. Ділять на два прийоми.

Внутрішньовенні ін'єкції: 100 мг / день.

Сумісність з іншими препаратами

Мидокалм сумісний з іншими медикаментами, що застосовуються при остеохондрозі хребта. У всякому разі даних, що підтверджують прояв негативного ефекту від одночасного застосування засобу з іншими ліками, немає. Його призначають одночасно з протизапальними, знеболюючими, седативними, снодійними препаратами.

Єдиний момент, який необхідно прим'яти до уваги: ​​Мидокалм здатний підсилювати дію Ніфлумовая кислоти.

Застосування Мидокалма при остеохондрозі у вагітних показано тільки в разі крайньої необхідності. Особливо це стосується першого триместру. Засіб не рекомендовано також при лактації, в період грудного вигодовування.

При вагітності Мідокалм небажаний

Згідно відгуками, прийом Мидокалма при остеохондрозі не приводить до серйозних небажаних ефектів. При їх виникненні дозування знижується. До можливих побічних дій відносяться:

 • нудота, іноді з блювотою;
 • відчуття дискомфорту в животі;
 • головні болі;
 • зниження артеріального тиску (можливо при швидкому внутрішньовенному введенні);
 • м'язова слабкість;
 • алергічні реакції: свербіж шкіри, еритема, кропив'янка, бронхоспазм, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок.

Що кажуть про препарат пацієнти

Відгуки хворих з діагнозом "остеохондроз", які брали або беруть Мидокалм, доводять дієвість і безпеку кошти.

З Мидокалмом я познайомився два роки тому. Його мені порекомендував лікар. У той період я просто корчився від болю, не міг ні сидіти, ні стояти. Кілька уколів буквально повернули мене до життя. І - що найголовніше - ефект зберігається досить довго. Тепер, як тільки остеохондроз дає про себе знати, я приймаю Мидокалм в таблетках. Андрій, Санкт-Петербург.

Мидокалм здорово допоміг моєму чоловікові. В останній раз, коли у нього стався гострий напад поперекового остеохондрозу, Ні Мовалис, ні Німесил не допомагали. Марними виявилися і мазі. Тоді лікар порекомендував курс лікування Мидокалмом. Не можна сказати, що спина у чоловіка після цього взагалі не болить, але гострих нападів не було вже давно. Олена, Єкатеринбург.

Вітаю! Лікар-невролог поставила діагноз - шийний остеохондроз. Симптоми - біль в шиї, запаморочення, нудота, оніміння плеча і лопатки зліва. Тиск підвищений - 160. призначила Мидокалм (табл) і Комбіліпен (уколи). Впевнена - допоможе. Бажаю всім міцного здоров'я і щастя в родинах!

Добрий день. Мені теж лікар невролог поставила діагноз остеохондроз. Симптоми, що вище вказано. Призначила мидокалм в уколах. Після уколу стався анафілактичний шок (положення було дуже серйозне - втрата свідомості, зупинка серця). Ось така неприємність.

Тетяна, у вас швидше за все була реакція на Лідокаїн, який міститься в ін'єкційних формах Мідокалму

Я лікувалася Мідокалмом майже два тижні, і особливого ефекту не побачила. У мене чоловік його приймав від простатиту, так мабуть він від простатиту і то краще допоміг, чим мені від хондроза. Взагалі, таке склалося враження, що як тільки припиняєш пити кеторол, біль в спині поступово повертається, інші ліки від неї не допомагають.

А у нас вийшло так, що і від простатиту він став допомагати тільки після того, як смарт-простий підключили. Якщо чесно, не побачила особливого ефекту, мені здається, більше його звеличують.

Мені лікар призначив диклофенак в уколах і мидокалм від шийного остеохондрозу. Проколола диклофенак 10 уколів, але ефект був короткий, один день полегшення, а на наступний день знову болю. Сиджу на анестетиках. Мидокалм ніколи не робила, сьогодні зробила перший раз і перечитала всі інструкції. Сподіваюся буде легше. Всі хвороби від нервів! Рекомендували ще пантоган гель для втирання, виписала поштою, тільки бізнес фішка, на кшталт пишуть що стоїть 147 рублів, а щоб пройти курс потрібно 4 коробочки поряд з уколами разом по 990 рублів виходить. Ось так і лікуємося! Всім здоров'я!

мидокалм

Опис актуально на 11.09.2014

 • Латинська назва: Mydocalm
 • Код АТС М03В Х04
 • Діюча речовина: Толперизону (Tolperisone)
 • Виробник: Gedeon Richter Plc, Угорщина

Міжнародна непатентована назва препарату (МНН): толперизону.

Одна таблетка Мідокалм містить в своєму складі 50 або 150 мг толперизона гідрохлориду в якості активної речовини, а також допоміжні компоненти:

 • лимонної кислоти моногідрат (Acidum сitricum мonohydrate);
 • кремнію діоксид колоїдний (Silicii dioxydum colloidale);
 • стеаринова кислота (Acidum stearicum);
 • тальк (Talcum);
 • мікрокристалічна целюлоза (Cellulosum microcrystallicum);
 • крохмаль кукурудзяний (Аmylum maidis);
 • лактозимоногідрат (Lactose monohydrate).

У плівковій оболонці, якою покриті таблетки, повинен містити:

 • кремнію діоксид колоїдний (Silicii dioxydum colloidale);
 • титану діоксид (Titanium dioxide);
 • лактозимоногідрат (Lactose monohydrate);
 • макрогол 6000 (Macrogol 6000);
 • гіпромелоза (Hypromellose).

Ліки Мидокалм випускається у вигляді покритих плівковою оболонкою круглих двоопуклої форми таблеток. З одного боку на кожній таблетці є гравіювання "50" або "150" (в залежності від кількості активної речовини в ній).

Колір таблеток - білий або майже білий (в тому числі і на зламі), запах - слабо виражений, специфічний.

Мидокалм належить до фармакотерапевтичної групи "Міорелаксанти центральної дії"І являє собою лікарський засіб, що сприяє зниженню тонусу скелетної мускулатури. Механізм дії препарату вивчений не повністю.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Мидокалм перешкоджає руйнуванню клітинних мембран і забезпечує виражений мембраностабілізуючий ефект. Механізм цієї дії базується на інгібуванні процесів перекисного окислення ліпідів і модулювання активності мембранозв'язаних ферментів.

Крім того, препарат діє як місцевий знеболювальний засіб, а також гальмує провідність нервових імпульсів в первинних аферентних (від лат. "Afferens" - який приносить самі) нервових волокнах і рухових нейронах - нервових клітинах, відповідальних за проведення інформації на ефектори (як правило, м'язи) від ЦНС.

Останнє призводить до блокування полісінаптіческіх і моносинаптичних рефлексів спинного мозку.

Вважається імовірним, що Мідокалм має здатність вдруге гальмувати процеси вивільнення медіаторів. Це забезпечується за рахунок гальмування надходження іонів кальцію (Ca2 +) в місця функціонального контакту між нейронами, в яких здійснюється передача інформації від однієї клітини до іншої (або, інакше кажучи, в синапси).

У стовбурі мозку Мидокалм усуває полегшення поширення збудження по ретікулоспінномозговому шляху (ретікулоспінальний тракту).

Сприяє посиленню периферичного кровотоку (незалежно від впливу центральної нервової системи), зменшує патологічно підвищений тонус м'язів, усуває м'язову ригідність, знижує вираженість больових відчуттів в м'язах, усуває або зменшує вираженість порушень довільних активних рухів.

Цей ефект забезпечується здатністю толперизону надавати слабо виражене спазмолітичну і адреноблокирующєє дія.

завдяки активності толперизону, Мидокалм також зменшує токсичність індоловой алкалоїду стрихніну, сприяє пригніченню викликаного ним підвищення рефлекторної збудливості і володіє судинорозширювальними властивостями.

Деякі дані свідчать про те, що препарат надає селективне переважна дію на каудальную (від лат. "Cauda" - хвіст, хвостовий) частина йде до таламуса в ростральними напрямку (тобто, до кори) формації спинного мозку. В результаті цього зменшується вираженість спастичних явищ.

Згідно Вікіпедії, що входить до складу Мидокалма толперизону викликає також центральний Н-холінолітичний ефект.

Дія Н-холинолитических засобів базується на тому, що, потрапляючи в організм, вони впливають на нікотинові рецептори, локалізовані головним чином в постсінаптічесіх мембранах, розташованих в скелетних м'язах синапсах, гангліях вегетативної нервової системи, тканинах, що формують мозковий шар наднирників, а також в тканинах синокаротидной зони.

Вступаючи з рецепторами у взаємодію, Н-холінолітики і, зокрема, толперизону, блокують їх здатність сприймати ацетилхолін, внаслідок чого нервовий імпульс не передається через заблокований синапс. Таким чином, нейромедіатор вивільняється, але заблоковані рецептори постсинаптичної мембрани вже не здатні реагувати на подразник.

Вираженого впливу на периферичні відділи нервової системи Толперизону при цьому не робить.

Після прийому таблетки Мидокалм толперизону добре абсорбується з шлунково-кишковий тракт. Максимальна концентрація речовини відзначається приблизно через півгодини-годину. Його біологічна активність становить близько 20%.

толперизону піддається інтенсивній біотрансформації в тканинах печінки і нирок. З організму речовина виводиться нирками у вигляді кінцевих продуктів метаболізму (Більш ніж в 99%), фармакологічна активність яких невідома.

Показання до застосування Мидокалма: що лікує і від чого допомагає препарат

Показаннями до призначення Мидокалма є:

 • патологічно підвищений тонус мускулатури і спазми скелетної (поперечно-смугастої) м'язової тканини, які є наслідком органічних уражень ЦНС, включаючи в тому числі розсіяний склероз, енцефаломієліт, інсульт мозку і т.д .;
 • міогенні контрактури, підвищений тонус і спастичність м'язів, обумовлені захворюваннями кістково-м'язової системи (наприклад, любмаго з ішіасом, спондилез, вражають великі суглоби артрози,цервікальний синдром і т.д.);
 • незапальні захворювання головного мозку, супроводжуються розладами м'язового тонусу (наприклад, дитячий мозкової параліч);
 • жовчнокам'яна хвороба;
 • сильно виражений больовий синдром, який відзначають на тлі розвитку гемороїдальних вузлів;
 • менструальний больовий синдром;
 • загроза мимовільного переривання вагітності внаслідок підвищення тонусу маткових м'язових структур;
 • ниркові кольки.

Застосування препарату Мідокалм показано:

 • в період відновної терапії після перенесених ортопедичних, хірургічних або травматологічних операцій (це пов'язано зі здатністютолперизону надавати благотворний вплив на ступінь розтягування м'язових волокон);
 • в складі комплексної терапії при облітеруючих ураженнях судин (Згідно з інструкцією, засіб ефективний при діабетичної ангіопатії, синдромі Рейно, облітеруючому тромбангіїті і т.д.);
 • для симптоматичного лікування м'язового спазму у дорослих пацієнтів, які перенесли інсульт;
 • при патологіях, обумовлених розладами іннервації судин (Грубі порушення ходи або патологічна синюшність кінцівок).

Для чого призначають міорелаксанти при остеохондрозі?

Як і інші м'язові релаксанти центральної дії, Мідокалм може призначатися при остеохондрозі.

розвивається при остеохондрозі больовий синдром провокує компенсаторний спазм глибоких шарів м'язів спини. А це в свою чергу викликає миофиксация хребетного стовпа і обмеження рухливості хребетно-рухових сегментів.

Наслідком такого мишечнотоніческого дисбалансу є погіршення перебігу захворювання та зниження терапевтичної ефективності всіх проведених заходів.

міорелаксанти при остеохондрозі призначаються для того, щоб усунути цей дисбаланс. Препарати з цієї фармакотерапевтичної групи:

 • мають седативну дію;
 • знімають симптоми больового синдрому;
 • пригнічують спинальні рефлекси;
 • знімають м'язову напругу.

Завдяки цим своїм якостям м'язові релаксанти підвищують ефективність інших терапевтичних заходів: масажу, лікувальної фізкультури, тракційної терапії і т.д .. Також вони мають здатність потенціювати дію блокад, інших знеболюючих препаратів і фізіотерапевтичних процедур.

При цьому м'язові релаксанти мають ряд протипоказань до призначення і можуть провокувати небажані побічні ефекти (зокрема, при тривалому лікуванні ними у пацієнтів нерідко порушується функція гепатобіліарної системи і збільшується маса тіла).

Проте, на відміну від препаратів-хондропротекторов, вони дійсно покращують стан хворих, що страждають від остеохондрозу (Що забезпечується за рахунок зняття патологічної міофіксаціі), і підвищують ефективність консервативної терапії.

Для лікування остеохондрозу приймати міорелаксанти рекомендується дуже нетривалими курсами. І все ж, пам'ятаючи про велику кількість побічних ефектів, практикуючі лікарі дуже обережно включають ці лікарські засоби в схеми лікування своїх пацієнтів.

Протипоказання до призначення таблеток Мидокалм:

 • вік до одного року;
 • стійка патологічна слабкість і швидка стомлюваність скелетної м'язової тканини (міастенія);
 • підвищена індивідуальна чутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Перед тим як приймати таблетки Мидокалм при остеохондрозі, слід врахувати також, що всі м'язові релаксанти протипоказані пацієнтам:

Профіль безпеки таблеток, що містять в своєму складі толперизону, заснований на даних більш ніж 12 тисяч пацієнтів.

Статистика свідчить про те, що найбільш часто після прийому препаратів толперизону виникали такі побічні реакції, як порушення системного характеру, порушення з боку шкіри і підшкірної клітковини, а також нервові розлади і розлади травлення.

Постмаркетингові спостереження показали, що в 50-60% випадків побічні дії, асоційовані з прийомом препаратів толперизону, являють собою реакції підвищеної індивідуальної чутливості.

Велика частина цих реакцій не загрожує здоров'ю пацієнта, не вимагає призначення специфічного лікування і проходить самостійно.

Реакції підвищеної індивідуальної чутливості, що несуть загрозу для життя, були зафіксовані в одиничних випадках.

Відповідно до Медичним словником регуляторної діяльності MedDRA все побічні явища виникають на тлі лікування тих чи інших препаратом, класифікуються на часті, нечасті, рідкісні і дуже рідкісні.

До нечастим (виникають не частіше, ніж раз на тисячу випадків) побічних ефектів, які відзначаються після прийому Мидокалма, відносять:

Рідкісні побічні реакції, що виникають частіше, ніж раз на тисячу випадків, але рідше, ніж раз на десять тисяч випадків:

 • анафілактична реакція;
 • зниження активності, депресивні стани;
 • порушення уваги, тремор, підвищення судомної активності, гіпестезія (Зниження чутливості до дії подразників),парестезія, підвищена сонливість;
 • шум в вухах,вертиго;
 • стенокардія, тахікардія, прискорене серцебиття, зниження показників артеріального тиску;
 • гіперемія шкірних покривів;
 • ускладненість дихання, кровотечі з носа, прискорене дихання;
 • болю в епігастральній ділянці, запори, метеоризм, блювота;
 • легкі форми порушень функції печінки;
 • алергічний дерматит, підвищене потовиділення, свербіж шкіри, кропив'янка, висипання на шкірі;
 • відчуття дискомфорту в кінцівках;
 • енурез, протеїнурія;
 • почуття сп'яніння, відчуття жару, дратівливість, підвищена спрага;
 • підвищення рівня білірубіну в крові, зміна активності ферментів печінки, зниження рівня тромбоцитів, лейкоцитоз.

Вкрай рідко (не частіше, ніж в одному з десяти тисяч випадків) можуть зазначатися:

Таблетки Мидокалм: інструкція із застосування, спосіб і режим дозування

Ліки призначені для прийому всередину. Оптимально приймати його відразу після їжі, не розжовуючи і запиваючи невеликою кількістю рідини.

Дорослим рекомендується починати лікування препаратом з дози, рівної 100-150 мг на добу, які ділять на 2 або 3 прийоми. Подальше лікування передбачає поступове збільшення разової дози до 150 мг. Кратність прийомів при цьому залишається незмінною (2-3 в день).

Зазвичай дозування підбирається в залежності від м'язового тонусу, інтенсивності больового синдрому, наявності у пацієнта протипоказань і супутніх хронічних захворювань.

На підставі цих даних лікар також визначає, скільки днів приймати таблетки. Тривалість терапевтичного курсу зазвичай не перевищує десяти днів.

Згідно з інструкцією із застосування Мидокалма, дітям молодше чотирнадцяти років дозволяє призначати таблетки, в яких міститься 50 мг толперизону.

Дітям у віці від року до шести років препарат Мидокалм дають в дозі, що дорівнює 5 мг толперизону на кілограм маси тіла дитини на добу. Зазначену дозу протягом дня ділять на 3 прийоми. У тих випадках, коли дитина не в змозі проковтнути цілу таблетку, її попередньо розтирають.

Дітям від семи і до чотирнадцяти років інструкція із застосування Мидокалма рекомендує призначати препарат у добовій дозі, яка дорівнює від 2 до 4 мг толперизону на кілограм маси тіла дитини. Кратність прийомів дорівнює 3.

Після перорального прийому препарат починає діяти через приблизно сорок хвилин. Тривалість дії варіюється в межах від 4 до 6 годин (вона залежить від того, наскільки добре функціонує ниркова система фільтрації крові).

Лікування окремих захворювань доповнюють комплексом фізіотерапевтичних заходів, гімнастикою, курсами масажу, втиранням мазей і т.д ..

Дані про передозування Мидокалмом відсутні. Препарат характеризується як нетоксичний і володіє широким діапазоном терапевтичної дії. У літературі ж є описи перорального застосування у пацієнтів дитячого віку дози толперизону, рівній 600 мг. Причому без будь-яких серйозних токсичних проявів.

Пероральний прийом дітьми дози, рівної 300-600 мг, в окремих випадках може супроводжуватися підвищенням дратівливості.

Препарат не має специфічного антидоту. У разі перевищення рекомендованої інструкцією дози і появі на тлі цього будь-яких небажаних симптомів пацієнту рекомендується промивання шлунка і потім - симптоматична і підтримуюча терапія.

Дані про взаємодію з іншими лікарськими препаратами, які обмежували б застосування Мидокалма, відсутні.

Незважаючи на те що толперизону має здатність впливати на ЦНС, він не провокує седативного ефекту. З цієї причини його дозволяється комбінувати з седатівимі засобами, снодійним і містять алкоголь препаратами.

толперизону не впливає на дію алкоголю на ЦНС. Активність речовини підсилюють:

Мовилося, Мидокалм і Мильгамма - сумісність препаратів

Мильгамма, мовилося і Мидокалм є добре поєднуються між собою препаратами. Тому їх нерідко призначають у складі комплексної терапії пацієнтам з патологіями опорно-рухової системи.

Пацієнти з подібного роду захворюваннями в переважній більшості випадків страждають від сильних болів в суглобах. застосування спільно Мовалісу і Мидокалма дозволяє зменшити вираженість больового синдрому, зняти спазм і м'язовий гіпертонус. Крім того, мовилося характеризується нейтральним дією по відношенню до хрящової тканини.

препарат Мильгамма відноситься до фармакологічної групи "Вітаміни групи В"І використовується як загальнозміцнюючий засіб. Він має виражену метаболічну, знеболюючу і нейропротективное дію.

Належать до групи В нейротропні вітаміни благотворно впливають на запальні та дегенеративні захворювання, що вражають нервову систему і руховий апарат.

Препарат відноситься до категорії відпускаються за рецептом.

Мидокалм рекомендується зберігати в недоступному для дітей місці. Оптимальний температурний режим - не вище 30 ° C.

Таблетки придатні до вживання протягом 3 років з дати виготовлення.

Мидокалм не підвищує ризики при керуванні автомобілем і виконанні потенційно небезпечних робіт.

Поєднання Мидокалма і алкоголю допустимо (зокрема, дозволений одночасний прийом препарату з містять алкоголь лікарськими засобами).

Мидокалм при вагітності і лактації

призначення Мидокалма вагітним і годуючим жінкам дозволено, але лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує ризики для її дитини.

У першому триместрі препарат показаний жінкам, у яких є загроза мимовільного аборту через підвищеного тонусу мускулатури матки.

Аналоги Мидокалма - це лікарські засоби, які володіють схожими з ним фармакологічними властивостями, але містять в своєму складі інше активна речовина і характеризуються іншим механізмом дії.

До аналогам препарату відносяться:

Середня ціна аналогів на українському ринку варіюється в межах від 65 до 140 грн. У Росії їх можна придбати в середньому за 220-380 рублів. так:

 • середня вартість упаковки таблеток Сірдалурд - 110 грн / 220 російських рублів;
 • середня вартість упаковки Міолгіна - 140 грн;
 • середня ціна таблеток баклофен 10 мг - 65 грн / 230 російських рублів.

Багато хто задається питанням "Що краще - Сірдалурд або Мидокалм? баклофен або Мидокалм? ". Однозначної відповіді на це питання не існує, оскільки кожен з препаратів має свої переваги.

Якщо порівнювати Мидокалм з Сірдалурдом, то обидва препарати належать до однієї фармакотерапевтичної групи, але в їх склад в якості активного інгредієнта входять різні речовини. Мидокалм був випущений на фармацевтичний ринок трохи раніше і тому вивчений краще, ніж його аналог.

Мидокалм характеризується більш широким спектром дії, але, на відміну від нього, Сірдалурд, провокує меншу кількість небажаних побічних реакцій.

Відгуки про таблетках Мидокалм, які залишають пацієнти, які пройшли курс лікування їм, досить суперечливі. Хтось відзначає високу ефективність препарату, його доступність і відсутність побічних ефектів.

Хтось, навпаки, вказує на те, що видимого результату після терапії не відзначалося, зате мали місце такі явища, як набряки, нудота або кропив'янка.

Найчастіше можна знайти відгуки про МІДОКАЛМУ на форумах, де обговорюються питання здоров'я дітей. Препарат нерідко призначається малюкам з діагнозом "гіпертонус". Однак більшість батьків не ризикують давати його дітям до року, з огляду на вказане в інструкції обмеження за віком, і обмежують лікування фізіотерапією і курсами масажу.

З цієї причини позитивних відгуків про застосування Мидокалма у дітей не так вже й багато. До слова, деякі відзначають як недолік препарату відсутність у виробника лікарської форми у вигляді сиропу, що полегшувало б його прийом у немовлят.

Відгуки лікарів про МІДОКАЛМУ - позитивні. При цьому більшість з фахівців наголошують на тому, що найбільшої ефективності від лікування препаратом можна домогтися лише вірно вибравши тактику його дозування, а також - в окремих випадках - грамотно поєднуючи його з іншими лікарськими засобами.

Вартість Мидокалма в таблетках в Україні

Ціна Мидокалм 50 мг №30 становить 52-99 грн. Ціна препарату залежить від регіону: так, наприклад, в Києві купити препарат в такій формі випуску можна в середньому за 86-99 грн, в Харкові - по 87 грн, в Дніпропетровську - по 52 грн, ціна в Одесі варіюється в межах від 62 до 76 грн.

Мидокалм 150 мг №30 на українському ринку можна придбати в середньому по 105,5 грн.

Скільки коштує Мидокалм в таблетках в Росії

Мидокалм 50 мг №30 на російському ринку продають в середньому по 235 рублів, середня ціна таблеток Мидокалм 150 мг - 266,5 рублів.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

Аптека24

БІОСФЕРА

Добрий вечір! У мене остеохондроз, лікар виписала таблетки мидокалм, більше двох днів пити їх не змогла, з'явилося відчуття втрати свідомість і стріли перед очима. Перестала приймати. у мене не коли не було алергії не на якісь препарати. Взагалі лікарі у нас жахливі, аби тільки позбутися пацієнта. У поліклініці по три місяці не можливо записатися до невропатолога. У кого грошей на платних немає, можна взагалі забути про лікування. таке неподобство твориться в Нижньому Новгороді, поліклініка 7 від 28 лікарні. А коли то була дуже хороша поліклініка і лікарня. До речі в цій поліклініки не зрозумієш що твориться зараз, всіх лікарів звільнили, залишилися видать найстійкіші.

Хочу залишити відгук нема про препараті, а про зміст статті. Справа в тому, що препарати, що містять різні діючі хімічні речовини не можуть бути названі аналогами. P.s. А препарат до речі непоганий.

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Панк із Солт-Лейк-Сіті: Уле = ледве кладчіка ВОГОНЬ! Стаф Заєбісь! ЗНЯВ В ТОРКАННЯ

Дарина: Так, риб'ячий жир дійсно працює, пройшла сухість шкіри, ламкість волосся і нігтів. Навіть.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Оставьте комментарий

34 − 28 =