Права нирка опущена

Симптоми і лікування опущення правої нирки

 • симптоми нефроптоза
 • Які ускладнення тягне і чим загрожує недуга?
 • діагностичні заходи
 • лікування захворювання
 • Приблизний комплекс вправ для зміцнення м'язів спини і живота

Нирка не є абсолютно нерухомим органом. Її положення може змінюватися в залежності від зміни положення тіла і дихання. Однак її зміщення при цьому незначно, вона зберігає своє анатомічно правильне положення. Коли права нирка опущена, вона може зміститися значно нижче свого природного стану, іноді проникаючи в порожнину таза.

Головну роль в тому, що відбувається опущення, грають: судинна ніжка нирки, ниркові фасції і ниркова жирова капсула (її зменшення в результаті різкого і значного зниження маси тіла може стати причиною нефроптозу). Генетично обумовлена ​​загальна недостатність сполучної тканини, як наслідок - слабкість фасциальних пластинок також призводять до опущення нирки. При такому положенні справ поряд з нефроптозом часто виявляється опущення і інших внутрішніх органів (матки, шлунка, передньої стінки піхви), в цьому випадку ставиться загальний діагноз - спланхноптоза.

Травми в області попереку або живота - падіння, операбельні втручання, забиті місця, надмірні фізичні навантаження - все це причини нефроптоз. Внаслідок того, що м'язи попереку або живота, які підтримують орган в природному положенні, послаблюються, падає черевний тиск, проблема виникає в похилому віці або при багаторазовій або багатоплідної вагітності, чим пояснюється той факт, що у жінок опущення нирки зустрічається частіше, ніж у чоловіків .

Найчастіше відбувається опущення правої нирки через її спочатку нижчого анатомічного розташування. Опущення обох нирок теж не рідкість - 1/3 випадків, при цьому опущення нирки часто протікає безсимптомно.

При опущенні нирки спостерігаються розлади: больові, диспепсичні і нервові. Болі бувають як тупі, так і гострі. Тупа біль не інтенсивна, але постійна. Або болів немає як таких, відчувається лише якесь стороннє тіло в підребер'ї.

Якщо вас турбують болі в попереку, які проходять в лежачому положенні, особливо тільки з одного боку - з правого, якщо опущена права нирка, то необхідно негайно відвідати фахівця, який не нарікаючи на невралгію. Як показує практика, болі можуть бути і двосторонніми, так як опущення нирки хоч і відбувається частіше, але нефроптоз обох нирок теж не рідкість.

Диспепсичні розлади найчастіше виражаються в постійних запорах. Також можуть спостерігатися тяжкість і болі в області шлунка, здуття живота, блювота, нудота.

Перебіг хвороби ділять на три стадії:

 1. При першій стадії нефроптоз дає про себе знати незначними болями в той час, коли людина перебуває у вертикальному положенні, що посилюються, якщо людина відчуває будь-які фізичні навантаження. Як правило, болі зникають, варто хворому прийняти положення лежачи, коли людина лягає, нирка повертається на своє правильне місце розташування.
 2. У другій стадії в міру все більшого опущення нирки болю стають виразніше, можуть стати постійними. Перегин ниркових судин і сечоводу, що відбувається на цій стадії опущення, веде до порушення кровопостачання і відтоку сечі. На другій стадії хвороби спостерігаються ішемія і венозна гіпертензія нирки, порушення ниркової гемодинаміки і сечовиділення. Аналіз сечі показує наявність білка і еритроцитів.
 3. При третій стадії всі перераховані вище процеси посилюються. Болі інтенсивні, в положенні лежачи більше не зникають. Виражена ішемія ниркової тканини, венозна гіпертензія і набряк нирки укупі сприяють розвитку пієлонефриту (запалення нирки) і циститу.

Аналіз сечі виявляє присутність крові, лейкоцитів і білка. На тлі хвороби розвивається підвищений артеріальний тиск за рахунок гормону реніну, надмірно виділяється ниркою, ураженої ішемією.

Які ускладнення тягне і чим загрожує недуга?

В цілому запускання та відсутність необхідного лікування в деяких випадках нефроптоза може привести до ниркової недостатності, що може спричинити за собою навіть летальний результат. Наслідки відмови роботи нирки потребують регулярного очищення крові за допомогою спеціальної процедури - гемодіалізу та донорської заміни органу.

Нефроптоз визначають за допомогою УЗД, яке важливо проводити стоячи, так як в положенні лежачи нирка може прийняти своє правильне місце розташування, її опущення не буде виявлено. Остаточний діагноз ставлять після докладного рентгенологічного дослідження, урографії в різних положеннях.

За допомогою простої пальпації визначити захворювання не завжди можливо, хороший тонус черевних м'язів утруднить промацування нирки.

Крім того, для постановки діагнозу проводять клінічний аналіз сечі.

На ранніх стадіях опущення нирки при відсутності ускладнень, пов'язаних із захворюванням, проводять так зване консервативне лікування, спрямоване на профілактику нефроптоз. Сюди входить носіння спеціального підтримуючого бандажа, гімнастика, спрямована на зміцнення м'язів спини і черевного преса, посилене харчування для відновлення жирової капсули нирки.

Носіння бандажа здатне допомогти лише на ранніх стадіях захворювання. Не варто повністю покладатися на бандаж, нехтуючи лікувальною фізкультурою, так як його тривале носіння може призвести до ослаблення м'язів попереку і черевного преса, що посилить хвороба. Бандаж обгортають навколо талії і застібають в положенні лежачи, глибоко вдихнувши.

Рекомендується дієта, багата жирами і вуглеводами, бажано, щоб їжа складалася з легких для засвоєння продуктів щоб уникнути зайвих шлаків, особливо якщо вже сталося порушення функції нирок. Фізкультура також показана лише при ранній стадії захворювання. Можливість і інтенсивність занять гімнастикою необхідно обговорити з лікарем. При виражених болях, інших супутніх нефроптоз ускладненнях, ниркової недостатності заняття фізкультурою можуть бути заборонені.

Заняття зазвичай складаються з простих вправ, спрямованих на зміцнення м'язів живота і попереку. Займатися можна 1-2 рази на добу. Загальна тривалість занять не повинна перевищувати півгодини.

Приблизний комплекс вправ для зміцнення м'язів спини і живота

 1. Початкове положення - лежачи на спині, руки вздовж тулуба. Вдих - руки розвести в сторони по напрямку до голови, видих - повернутися у вихідне положення (6 разів).
 2. Необхідно лягти на спину і підняти руки над головою. Потім по черзі піднімати прямі ноги, вправа виконувати до 5 разів.
 3. Ходьба в положенні лежачи до 2 хвилин.
 4. Лежачи, руки за головою, ноги зігнуті в колінах. Вдих - піднімати, видих - опускати таз.
 5. Підтягнути коліна до грудей і утримувати такий стан кілька секунд.
 6. Руки за головою, згинання ніг в тазостегновому, колінному і гомілковостопному суглобі. Просто підтягніть ноги до грудей, щоб зігнути всі три суглоба - до 5 повторів.
 7. З положення лежачи повільно сядьте, поверніться у вихідне положення - до 5 повторів.
 8. Початкове положення - лежачи на спині, підніміть таз, переміщаючи його з боку в бік, як маятник - до 5 повторів в кожну сторону.

Хірургічне втручання потрібне при часто повторюваних нападах ниркової коліки, якщо внаслідок нефроптозу функції нирок сильно порушені. Оперативне лікування полягає в підшивки нирки до дванадцятого ребру (нефропексия) або в ушивання фасциального ниркового ложа.

Віктор Васильович Златогорський

 • гідронефроз
 • гломерулонефрит
 • нефропатія
 • нефроптоз
 • пієлонефрит

© Copyright 2014-2018, popochkam.ru

Копіювання матеріалів сайту можливе без попереднього узгодження

в разі установки активної індексується посилання на наш сайт.

Увага! Інформація, опублікована на сайті, носить виключно ознайомчий характер і не є рекомендацією до застосування. Обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем!

Опущення нирки - симптоми, причини і наслідки синдрому блукає нирки

Часто повторюється біль у попереку багато хто пояснює втомою після фізичних навантажень, але може бути це щось більш небезпечне? Біль не постійна: у вертикальному положенні є, в горизонтальному зникає, що дуже схоже на симптоми опущення нирки.

Серйозне це захворювання? Коли вона виникає, як виявляється? Відомості про хвороби допоможуть уникнути серйозних наслідків, підкажуть, як налагодити життя, щоб недуга не заважав нормально жити.

Причини розвитку опущення нирки

Нефроптоз - так називається захворювання, при якому нирки людини можуть розташовуватися не там, де вони повинні бути за фізіологічними нормами. Опущеною може бути, як одна нирка, так і дві. Хвороби більшою мірою схильні жінки і опущення правої нирки діагностується у них набагато частіше.

Майте на увазі! Опущення нирок відбувається, якщо порушується їх природна підтримка. У людей, що мають в'ялі черевні м'язи або вага їх тіла набагато нижче норми, патологія зустрічається набагато частіше в порівнянні з людьми, що мають стандартне статура, що займаються спортом, не захоплюються дієтами.

ВАЖЛИВО! засіб Nutricomplex відновлює правильний обмін речовин за 1 місяць. Читайте статтю >>. Про нефроптоз можна говорити, якщо спостерігається зсув на два і більше сантиметра вниз. Патологією не рахується зміщення до 1-2 см, так як для здорової нирки рухливість - нормальне явище.

Нирка фіксується в нирковому ложі саме за рахунок оболонки і певного внутрішньочеревного тиску, що виникає від м'язів черевного преса і діафрагми. До неї підходить судинно-нервовий пучок і відходить сечовід.

ПОРАДА! Позбавтеся від темних кіл навколо очей за 2 тижні. Читайте статтю >>.

Симптоми опущення нирки можуть розвиватися:

 • Через слабкий зв'язкового апарату нирки.
 • Після травм, отриманих в областях тіла поруч з нирками. В результаті відбувається відтискування нирки через пошкодження зв'язок і освіти приниркової гемангіоми.
 • Через ослаблення м'язів черевного преса. Найчастіша причина, по якій знижується тонус м'язів - багатоплідна або не перша вагітність.
 • При різкому і значному зменшенні товщини жирової капсули, що може статися після інфекційного захворювання або різкого зменшення ваги тіла.

Увага! Народжували жінки - завжди в групі ризику, але це не означає, що народження дитини завжди призводить до проблем зі здоров'ям його матері. Опущення нирки при вагітності залежить від кількості пологів і розміру живота. Фактором є ослаблення фіксуючого апарату нирок, так як у вагітних жінок різко зменшується внутрішньочеревний тиск через ослаблених м'язів черевного преса.

Важливо знати, що яскраві клінічні симптоми присутні тільки у 15-20% хворих. Синдром блукає нирки (ще одна назва даної патології) не буває у дітей за рідкісним винятком, а у дорослих проявляється в основному у віці 20-40 років. Одних скарг хворого мало, щоб встановити точний діагноз. Потрібні аналіз сечі, УЗД і спеціальні методи дослідження. Рухливість нирки підтверджується урографією - рентгенологічним дослідженням сечовивідних шляхів. Зверніть увагу, що урографія буває оглядова, екскреторна, інфузійна. У першому випадку - це звичайний рентген, у другому і третьому - той же рентген, але з контрастною речовиною, яке хворому вводиться внутрішньовенно. Важливо, щоб лікар дізнався у пацієнта про наявність алергічних реакцій. Доктор перед введенням препарату повинен зробити пробу. Для контролю в одне передпліччя вводиться розчин барвника, в інше - фізрозчин.

ЛІКУЙТЕ ПРИЧИНУ, А НЕ СЛІДСТВО! Засіб з природних компонентів Nutricomplex відновлює правильний обмін речовин за 1 місяць. Читайте статтю >>.

В урології виділяють три стадії хвороби. Незалежно від причини опущення нирки може проявлятися в такий спосіб:

 • Перша стадія - біль відсутній або відчувається слабка тягне біль в попереку, яка може посилюватися при фізичних навантаженнях. Порушення відбувається тільки в разі, якщо людина перебуває у вертикальному положенні. Якщо хворий ляже - нирка повернеться на своє місце і болю вщухнуть.
 • Друга стадія - болі в області живота вже тривалі і яскраво виражені, що вказує на прогресування нефроптоз. Аналіз сечі показує білок, еритроцити. Опущення супроводжується розтягуванням, перекручуванням судинного пучка і сечоводу. Просвіти ниркових артерії та вени звужуються вдвічі. Патологія супроводжується порушенням ниркової гемодинаміки і утрудненим сечовиділенням.
 • Третя стадія - всі зазначені вище симптоми посилюються. Розвивається пієлонефрит - запалення нирки через вираженої ішемії ниркової тканини, венозної гіпертензії і набряків. Може виникнути застій сечі при деформованому сечоводі. Не виключено патологічне фіксування нирки за рахунок спаєчних процесів. Болю не йдуть при горизонтальному положенні, до них приєднується емоційна складова.

Опущення правої нирки симптоми має подібні з патологією лівої нирки, але локалізація болю, природно, знаходиться з правого боку тіла хворого.

Нефроптоз сам по собі не страшний, але він може спричинити важкі наслідки у вигляді ускладнень. Хворий повинен розуміти, що прогноз його хвороби несприятливий, якщо він не пройде курс лікування і не буде виконувати рекомендації лікаря. Найпоширеніші ускладнення при синдромі блукає нирки:

ВАЖЛИВО! Як в 50 років прибрати мішки і зморшки навколо очей? Читайте статтю >>.

 • форнікальна кровотеча;
 • ортостатична артеріальна гіпертензія;
 • перінефріт;
 • гідронефроз;
 • пієлонефрит.

Є у урологів неприваблива медична статистика. В останній стадії опущення правої або лівої нирки закінчується втратою працездатності в повній мірі. Саме час замислитися про своє здоров'я, адже своєчасно розпочате лікування зводить ускладнення до мінімальних випадків. Не забувайте, що одужання залежить не тільки від кваліфікації лікаря, але і від того, як його пацієнт якісно виконує приписи. Будьте здорові, бережіть себе!

Але можливо правильніше лікувати не наслідок, а причину?

Рекомендуємо прочитати історію Ольги Кіровцевой, як вона вилікувала шлунок. Читати статтю >>

для ознайомлення, можливі протипоказання, консультація з лікарем обов'язкове! Не займайтеся самодіагностикою і самолікуванням!

 • Як позбутися від нефроптоз за допомогою ЛФК?
 • Як зробити лікування опущення нирки ефективним?
 • Все про нефроптозе нирки: причини, симптоми, лікування
 • Нефроптоз або опущення правої нирки

Непрофесійно для лікаря описано анатомічне розташування нирок. Що означає фраза: «Їх місце на задній стінці черевної порожнини з боків хребта на рівні перших поперекових хребців, нижче грудного.»

Що означає, на рівні перших поперекових хребців? Це якась лінія? Але нирка - НЕ лінія, вона має певні розміри, тому

потрібно дати чіткі межі - на якому рівні щодо хребта знаходиться верхній і нижній полюси нирки. А інакше абсолютно незрозуміло де ж вона повинна знаходитися. Будьте здорові.

 • хвороби шлунка
  • гастрит
  • гастродуоденіт
  • гастроентерит
  • гастроентероколіт
  • кислотність шлунка
  • ерозія
  • виразка
 • Хвороби підшлункової залози
  • панкреатит
  • Підшлункова залоза
 • Хвороби жовчного міхура
  • холецистит
 • хвороби стравоходу
  • езофагіт
 • хвороби кишечника
  • апендицит
  • геморой
  • дисбактеріоз
  • запор
  • коліт
  • пронос
  • ентероколіт
 • інше
  • діагностика
  • інші хвороби
  • блювота
  • Корисні продукти
  • препарати
 • хвороби нирок
  • аналіз сечі
  • анатомія нирок
  • Інші хвороби нирок
  • кіста нирки
  • Мочекам'яна хвороба
  • нефрит
  • нефроз
  • нефроптоз
  • очищення нирок
  • Ниркова недостатність
 • Хвороби сечового міхура
  • сечовипускання
  • Сечовий міхур
  • Сечовід

Матеріали сайту несуть ознайомлювальний характер, при будь-яких питаннях, пов'язаних зі здоров'ям, консультація

з лікуючим лікарем обов'язкове! Не займайтеся самодіагностикою і самолікуванням!

Опущення нирок: симптоми, чим загрожує і як лікувати

Опущення нирок - придбана підвищена рухливість одного або обох органів. У нормі нирки можуть трохи зміщуватися при зміні положення тіла і при дихальних рухах, проте не залишати межі свого анатомічного ложа, утвореного зв'язками і жировою клітковиною. При опущенні орган може зміщуватися з поперекової області вниз, іноді доходячи до порожнини таза. Набагато частіше розвивається опущення правої нирки, що обумовлене її більш низьким анатомічним розташуванням.

Фактори, що зумовлюють виникнення патології

Причинами опущення нирки можуть стати різноманітні зовнішні і внутрішні чинники, які призводять до послаблення її зв'язкового апарату. Найчастіше ними є:

 • значна і швидка втрата маси тіла, при якій зменшується капсула нирки, утворена жировою клітковиною;
 • ушкодження тканин поперекової області, викликані прямим чи опосередкованим травмою (удари, падіння з висоти, оперативні втручання);
 • ослаблення м'язів попереку і живота, викликане похилим віком;
 • нерідко відзначається опущення нирки при вагітності (особливо при часто повторної і багатоплідної);
 • неадекватна навантаження (важка робота, силові види спорту);
 • генетично обумовлене недорозвинення сполучної тканини, що веде до слабкості всіх зв'язкових апаратів організму.

Крім того, є сприятливі фактори - тривале перебування у вертикальному положенні, постійна вібрація. Це пояснює, чому нирка опускається частіше у осіб деяких професій - продавців, стоматологів, водіїв та ін.

При опущенні нирки симптоми залежать від стадії хвороби і вираженості патологічних змін в органі.

Захворювання в початковій, I ступеня, проявляється незначними болями. При опущенні правої нирки симптоми будуть локалізовані в правій половині поперекової області, при лівосторонньому нефроптозе (опущенні нирок) - зліва. Болі виникають в вертикальному положенні, іноді поширюються на черевну стінку і зникають в положенні лежачи.

Коли нирка опущена нижче лінії підребер'я (II ступінь захворювання), болі носять більш виражений характер і можуть стати постійними. На цій стадії відзначається перегин ниркових судин і сечоводу, що веде як до порушення кровопостачання органу, так і відтоку сечі. У сечі відбуваються зміни (з'являється білок і еритроцити).

При III ступеня хвороби симптомами опущеною нирки є постійний біль, вже не зникає в горизонтальному положенні, можуть виникати напади ниркової коліки. При цьому відбувається серйозний розлад кровообігу в нирці і порушення відтоку сечі через сильний перегину або перекручування судинного пучка і сечоводу. Ішемія органа наростає, нирка починає виділяти підвищену кількість гормону реніну, який підвищує артеріальний тиск.

При будь-якому опущенні нирки наслідком в далеко зайшла стадії може стати розвиток важкої артеріальної гіпертензії з дуже високими цифрами тиску.

Виражена затримка відтоку сечі веде до приєднання інфекції - розвитку пієлонефриту і циститу, при яких сечовипускання відбувається часто і болісно, ​​можливий озноб, постійне підвищення температури.

Постійний тиск на ниркову тканину затриманої сечею може призвести до випадання солей, каменеутворення і розвитку гідронефрозу. Останній може привести до практично повної загибелі активної паренхіми нирки і припинення її функціонування.

Опущення нирки - чим це загрожує для пацієнта? При відсутності адекватного лікування така патологія чревата розвитком ниркової недостатності. Це небезпечне для життя стан вимагає постійного очищення крові шляхом гемодіалізу або пересадки донорського органу.

Вивчення скарг хворого, даних його огляду, пальпації опущеною правою або лівої нирки в вертикальному і горизонтальному положенні зазвичай досить для постановки діагноз.

Додатково може бути призначено УЗД, екскреторна урографія, КТ та МРТ нирок.

Лікування при опущенні нирки залежить від стадії, наявних ускладнень, супутніх патологій, віку і в кожному випадку підбирається індивідуально. Основними напрямками є консервативний і оперативний методи.

Даний тип терапії не може повністю вилікувати захворювання, але може попередити розвиток ускладнень і служить для підготовки до операції при виражених формах хвороби.

При незначних симптомах опущення нирок лікування може бути обмежена:

Бандаж при опущенні нирок буде ефективним тільки на I стадії розвитку захворювання, коли відсутні грубі зміни в кровообігу органу і ускладнення.

Пристосування виготовляється з щільного і жорсткого матеріалу і одягається вранці в положенні лежачи, до прийняття вертикального положення. Бандаж обертається навколо талії і застібається після глибокого видиху. Дія пристосування засноване на підвищенні внутрішньочеревного тиску, яке змушує нирку повернутися на нормальне анатомічне місце.

Бандаж протипоказаний при вираженому больовому синдромі і наявності порожнинних спайок. Слід пам'ятати, що він може як підняти підняти опущену нирку, так і зафіксувати її в потрібному положенні лише на деякий час. Але такий метод не замінює оперативні способи терапії при розвитку ускладнень. Крім того, тривале носіння пристосування веде до атрофії і ослаблення поперекової і черевної мускулатури, ще більш погіршуючи проблему фіксації нирки. Тому підбір і застосування бандажа обов'язково повинні проводитися під контролем лікаря.

Спеціальний режим харчування показаний, якщо опущення нирок стало наслідком швидкої і масивної втрати жирової клітковини. Даний стан може спостерігатися при голодуванні (вимушеному або добровільному, наприклад, при анорексії у дівчат) або важких виснажують захворюваннях.

Призначається висококалорійна дієта, багата вуглеводами і жирами, мета якої - відновлення цілісності жирової капсули нирки і тургору прилеглих тканин. Слід враховувати ступінь хвороби і наявність ускладнень. Якщо вже є ниркова недостатність і знижена здатність до виведення продукти розпаду, в раціоні повинні міститися легкі для засвоєння компоненти, що утворюють мінімум шлаків.

Гімнастичні вправи при опущенні нирок призначаються в початковій стадії захворювання. Їх метою є зміцнення природного м'язового корсета тіла - мускулатури попереку і черевного преса. Ці м'язи підтримують внутрішньочеревний тиск на нормальному рівні, ніж фіксують нирку в її нормальному положенні.

Перед початком комплексу вправ необхідно виконати оцінку видільної функції нирок. Фізичні навантаження повинні бути обмежені або скасовані при наявності ниркової недостатності, інших супутніх важких захворюваннях і наявності вираженого больового синдрому.

Гімнастика при опущенні нирки є набором простих вправ, які пацієнт здатний виконувати самостійно в домашніх умовах. Вони зазвичай проводяться один-два рази на добу при загальній тривалості комплексу до півгодини.

Орієнтовний комплекс вправ при нефроптоз (всі вправи виконуються в лежачому на спині положенні):

 • руки з положення уздовж тулуба відводяться в сторони на вдиху і повертаються назад на видиху (до 6 повторів);
 • руки підняті над головою, випрямлені ноги по черзі піднімаються (до 5 підйомів);
 • "Ходьба" в лежачому положенні (до 2 хвилин);
 • підтягнуті до грудей коліна утримуються руками на кілька секунд (до 6 повторів);
 • руки під головою, при зігнутих ногах таз піднімається на вдиху і опускається на видиху (до 5 повторів);
 • руки під головою, одночасне згинання ніг у всіх трьох суглобах (до 5 повторів);
 • кругові рухи з максимальною амплітудою піднятими випрямленими ногами (до 5 разів);
 • повільний перехід в положення сидячи і назад (до 5 разів);
 • маятнікообразние переміщення піднятого тазу (до 5 разів).

Лікування опущення нирки народними засобами, до яких можна віднести гімнастику йога, пілатес і інші вправи, зазвичай тільки доповнює основні методи лікування, не є самостійним і вимагає обов'язкового лікарського контролю.

Що робити, якщо нирка опущена і такий стан не піддається консервативному лікуванню? У таких випадках показано оперативне втручання, яке проводиться, якщо захворювання досягло II або III стадії і присутні такі явища:

 • важка симптоматична артеріальна гіпертензія;
 • опущення нирки до IV поперекового хребця і нижче;
 • стійкий больовий синдром;
 • захворювання носить двосторонній характер і ускладнений пієлонефрит;
 • загроза розвитку гідронефрозу через стійкого порушення відтоку сечі;
 • порушена функція нирки, розвивається ниркова недостатність.

Операція дозволяє повернути нирку на її анатомічне ложе і виключити її повторне зміщення шляхом підшивання до сусідніх тканин. Для цього викроюється м'язовий клапоть, який в подальшому буде грати роль «кишені» для нирки, або використовується спеціальний імплант зі спеціальної хірургічної сітки. Операція може проводитися звичайним методом через розріз у ділянці нирок або більш сучасними малотравматичними доступами (лапароскопічна операція).

Вибираючи, як лікувати опущення нирки і який обсяг операції і вид доступу віддати перевагу, хірург керується оцінкою стану пацієнта. Малоінвазивні методи зазвичай застосовуються при відсутності важких ускладнень і виражених спайок в черевній порожнині, для кращого косметичного ефекту (особливо у молодих пацієнток).

При наявності каменів в нирці або гідронефрозу операція може доповнюватися витяганням кам'яній з ниркової балії і відновленням нормального відтоку сечі.

Протипоказання до хірургічного лікування:

 • крайня тяжкість стану пацієнта,
 • наявність серйозних супутніх захворювань (онкопатологія, виражена серцева недостатність, важкі психічні порушення);
 • глибокий старечий вік пацієнта;
 • наявність тотального спланхноптоза (загального опущення всіх внутрішніх органів).

Щоб знати, що робити при опущенні нирки, необхідно орієнтуватися в симптомах нефроптоз. Виникнення болю в попереку з одного або двох сторін, зникаючих в горизонтальному положенні, є ознакою початковою стадією патології. Якщо такі симптоми є у вас або ваших близьких, звертайтеся до лікаря. Фахівець допоможе не допустити переходу хвороби в розгорнуту фазу і уникнути важких ускладнень.

Не можу мити посуд стоячи. Біль в попереку, коли стою. Коли сиджу болів немає. Коли лежу болів немає. Бувають болі коли сиджу постійно. Озноби бувають і скачки тиску від 100 до 170.

© POCHKU.RU при копіюванні обов'язково ставити пряме посилання на джерело.

Перед застосуванням інформації на практиці, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем!

Оставьте комментарий

94 − = 85