Постійно болить горло

Чому болить постійно горло? Причини, способи лікування

Часто буває так, що людину досить-таки тривалий час мучить одна і та ж проблема. І впоратися з нею просто не виходить. Наприклад, болить постійно горло. Причини, а також способи позбавлення від проблеми описані в даній статті.

Спочатку треба розібратися, чому ж так може бути. Якщо болить постійно горло, причини можуть бути наступні:

 • Дія таких хвороботворних організмів, як віруси і бактерії.
 • Дія подразника, що мешкає у зовнішньому середовищі. Це може бути сигаретний дим, вживання холодних напоїв і т. Д.
 • Травми горла.
 • Психологічні чинники. Нерідко хвороби і проблеми з організмом бувають надуманими. Наприклад, у дитини може боліти постійно горло, якщо малюк сильно не хоче йти в садок або школу.

Але все ж причиною болю в основному стають самі різні захворювання, які і викликають такий неприємний симптом.

Дуже часто вони постійно боліли в горлі викликаються на ангіну. Це інфекційна хвороба, при якій біль в горлі дуже сильна, віддає нерідко в вухо і шию, запалюються піднебінні мигдалини (хвороба ще називають гострим тонзилітом). Може бути наліт на гландах. Однак спостерігається він тільки лише в разі гнійної ангіни. При вірусної хвороби наліт на гландах відсутня. Однак мигдалини в будь-якому випадку запалені і мають форму невеликих округлих куль. Позбутися від проблеми в такому випадку можна за допомогою медикаментозних засобів. Для полоскань найкраще використовувати антибактеріальні засоби «Ріванол9raquo ;,« Фурацілін9raquo ;. Таблетки для розсмоктування, які покликані полегшувати біль в горлі, - «Фалімінт9raquo ;,« Стрепсілс9raquo ;. Також підійдуть спреї для горла «Йокс9raquo ;,« Орасепт9raquo ;.

В даному випадку хворе горло набуває червоного кольору, запалюється його слизова оболонка. Больові відчуття в такому випадку не дуже сильні, проте нерідко супроводжуються першением. Під час прийняття теплої їжі або гарячої рідини симптоми можуть і зовсім зникати або ж максимально стиратися. Однак через час знову ж повертаються. Також при гострому фарингіті на задній стінці гортані може збиратися обезбарвлений слиз, яка провокує кашель. Лікування місцеве, тобто актуально застосування таблеток від болю в горлі, наприклад «Стрепсілс9raquo ;, спреїв« Інгаліпт9raquo; або «Каметон9raquo ;. Обов'язково полоскання антисептичними препаратами, такими як «Йодінол9raquo; або «Фурацілін9raquo ;.

Дуже часто постійний біль провокують саме хронічні захворювання горла, тобто тонзиліт або фарингіт в запущеній формі. Симптоматика не так яскраво проявляється, але є порівняно довгий час.

Якщо у людини болить постійно горло, причини можуть ховатися в алергічної реакції організму на певний подразник. При такій проблемі крім болю в горлі може також відбуватися набряк гортані, спостерігається сльозоточивість, іноді буває нежить. Алергеном може виступати пил, пилок рослин, шерсть тварин або ж продукти харчування. В даному випадку біль в горлі пройде, якщо ізолюватися від дії алергену. Також можна приймати такі протиалергічні засоби, як «L-Цет9raquo ;,« Цетрін9raquo ;.

Якщо у людини вранці болить горло, причиною може бути сухість повітря в кімнаті. Недолік вологи легко подразнює слизові оболонки, що і провокує больові відчуття. Також треба відзначити, що сухе повітря - це відмінне місце для розмноження вірусів і бактерій, яким найлегше проникати саме в ротову порожнину людини. Так що якщо вранці болить горло, потрібно подумати про зволоження приміщення. Зробити це можна або за допомогою спеціальних апаратів - зволожувачів повітря, або ж за допомогою регулярного вологого прибирання і більш частого провітрювання приміщення.

Якщо болить постійно горло, причини можуть ховатися в пухлинах. Найчастіше локалізуються вони в області гортані. Викликають постійний біль, яка з часом може наростати. Стає боляче не тільки їсти, але навіть і говорити. Може змінюватися голос. В такому випадку краще за все як можна раніше виявити проблему. Адже в такому разі з нею набагато легше і швидше можна буде впоратися.

Якщо у дитини постійно болить горло, причин цьому може бути кілька:

 • Хвороба, яка тільки виникла і розвивається.
 • Наслідки перенесеного захворювання.
 • Психологічний фактор, коли біль надумана і є відмовкою, щоб не виконувати певні дії. В такому випадку неприємні відчуття дійсно можуть виникати, однак проходять вони самі по собі, через певний час. Застосування лікарських препаратів в такому випадку найчастіше не потрібно.

Якщо говорити про дітей, то тут хочеться відзначити, що навіть при самих найменших проблемах необхідно звертатися за докторської допомогою. Адже найкраще виявити проблему на ранній стадії, коли з нею можна в короткі терміни швиденько впоратися. Дітям призначають «Граммідін9raquo ;,« Лізобакт9raquo ;, «Тандум Верде».

Причини неінфекційної природи

Часом не тільки хворе горло може викликати дискомфортні відчуття. Так, болі виникають без наявності якої б то не було інфекції. В такому випадку причинами можуть виступати:

 • Навантаження на голосові зв'язки. Це часто спостерігається у співаків, вчителів, а також дітей, які багато плачуть.
 • Тривалі навантаження на ротоглотку. Це спостерігається в разі частих оральних ласк, а також тривалого знаходження в роті великого предмета.
 • Травми гортані. Найчастіше горло травмують рибні кісточки, хлібні крихти, гострі металеві предмети (наприклад, вилки).
 • Зовнішня травматизація горла, яка викликає постійний біль. Це може бути внаслідок тривалого здавлення або удару.
 • Опік слизової оболонки, що може бути при споживанні занадто гарячої рідини або під час вдихання пари.
 • Больові відчуття в горлі протягом тривалого часу здатні зберігатися в післяопераційний період (наприклад, після видалення мигдалин або розтину абсцесу).
 • Подразнення слизової оболонки горла внаслідок прийому певних медикаментів.
 • Викликати біль в горлі також може дефіцит вітамінів груп А, С і В.

Важливо відзначити, що, якщо біль неінфекційної природи, вона не буде посилюватися при ковтанні або під час розмови. В даному випадку для позбавлення від проблеми підійдуть льодяники для розсмоктування, наприклад "Септолете", або навіть прості м'ятні цукерки.

Хвороби, які не пов'язані із захворюваннями горла

Також треба відзначити, що викликати больові відчуття в горлі можуть самі різні захворювання, які і зовсім не пов'язані з даним органом. Так, наприклад, дратуватися горло може при шлунково-харчовому рефлюксе. В такому випадку вміст шлунка може викидатися в стравохід, внаслідок чого відбувається його роздратування шлунковим соком.

Також треба розповісти і про синдром Голка, коли причиною стає анатомічна особливість глотки людини. В даному випадку у пацієнта спостерігається дуже довгий шилоподібний відросток. Внаслідок цього відбувається подразнення нервових закінчень, що і викликає постійний біль.

Також дискомфорт в даному органі може виникати в результаті вегетосудинної дистонії, остеохондрозу шийного відділу хребта, при невралгіях.

Якщо постійно болить горло: якими можуть бути причини

 • Причини болю в горлі
 • Засоби при болях в горлі
 • Постійні болі в горлі: причини
 • Діагностика і лікування фарингіту

Часто трапляється, що постійно болить горло, причини знайти складно, а симптомами застуди це не супроводжується. В інших випадках біль в горлі супроводжується характерними для певних захворювань симптомами.

Людей оточують мільйони мікробів і вірусів, які починають посилено розмножуватися, потрапивши в сприятливе середовище. Ротова порожнина є своєрідними воротами, через які віруси і бактерії потрапляють в організм. Першими на їхньому шляху трапляються ротова порожнина і глотка, де мікроби починають своє «хвороботворні» справу. Згодом у людини починає боліти, саднити, дерти горло.

Проблеми з горлом здатні серйозно вибити людини зі звичного способу життя, викликаючи хворобливість при русі головою, неможливість нормально розмовляти, болі при ковтанні і прийомі їжі, сльозоточивість.

Причини болю в горлі різноманітні: інфекція, запалення або механічні пошкодження. Болі в горлі можуть стати наслідком хімічного або термічного опіку.

Інфекційні захворювання супроводжуються низкою симптомів:

 • підвищення температури;
 • мігрені;
 • болю в горлі різного характеру;
 • пітливість;
 • нежить;
 • кашель;
 • озноб;
 • апатія і зниження апетиту;
 • укрупнення лімфовузлів.

Ця симптоматика супроводжує гостру респіраторну вірусну інфекцію, вітрянку, мононуклеоз, грип і кір.

У частих випадках болі в горлі стають наслідком закладеності носа, який при диханні виконує теплообмінну функцію - зігріває повітряний потік перед тим, як той потрапить в легені. При закладеності носа повітря не зігрівається, потрапляючи в горло з тією температурою, з якою його вдихнули. Горло починає хворіти. При диханні через ніс повітря не тільки зігрівається, але і фільтрується за допомогою волосків. При диханні відкритим ротом фільтрація відсутній, атмосферні забруднення (пісок, пил, хімікати) потрапляють в горло, викликаючи роздратування.

Бактеріальне ураження викликає раптову і сильну біль в горлі.

Запалення глотки супроводжує такі захворювання, як фарингіт, ангіна, ларингіт і паратонзіллярний абсцес. В даних випадках болі в горлі супроводжуються кашлем, болем при ковтанні, сухістю, першіння і охриплостью.

До більш серйозних причин болю в горлі можна віднести захворювання щитовидної залози, язикоглоткового невралгію, пухлини горла різного походження, опік шлунковим соком, інфаркт міокарда, остеохондроз шийного відділу хребта і стенокардію. Біль при ковтанні супроводжує анафілактичний шок, що вимагає негайної госпіталізації.

Що робити, якщо постійно болить горло, а відвідати лікаря на даний момент немає можливості?

 1. Менше курити - сигаретний дим містить багато подразників, сам дим має дуже високою температурою. Куріння збільшить больові відчуття і посилить причину появи.
 2. Пити теплі рідини - якщо больовий синдром викликаний простудними захворюваннями і запаленням мигдалин, тепле пиття допоможе знизити наслідки. Холодні напої підсилять кашель, а гарячі - збільшать болю.
 3. Купити засоби для зниження болю в горлі - на прилавках в аптеці можна зустріти велику кількість засобів, що знижують больовий синдром. Проблему вони не вирішать, але наслідки полегшать.
 4. Чи не напружувати голосові зв'язки - говорити тихо, не намагаючись кричати.
 5. Прополоскати горло сольовим розчином - сіль вимиє подразники і помітно знизить набряк. Ковтати розчин не варто.

Як тільки з'явиться можливість відвідати доктора, необхідно сходити на прийом. Болі в горлі можуть бути наслідком серйозних захворювань, які потребують негайного лікування, щоб уникнути ускладнень.

Постійні болі в горлі: причини

Багато людей висловлюють скаргу: «Дуже часто болить горло». Одноразове лікування у терапевта приносить тимчасове полегшення. Після курсу лікування все повторюється знову. Яка може бути причина?

Якщо у людини часто болить горло без прояву іншої симптоматики, причиною цього може бути хронічний фарингіт - постійне запалення слизових оболонок глотки і лімфоїдного апарату.

Хронічний фарингіт зустрічається декількох різновидів:

 1. Катаральний фарингіт - протікає без гострих болів, викликає періодичний дискомфорт: сухість, першіння, незначний кашель. Характеризується стійким почервонінням і невеликим набряком, каламутним слизом. Він викликаний застоєм крові малих вен.
 2. Гіпертрофічний фарингіт - легко сплутати з ангіною. Порушення функціонування епітелію, що супроводжується лущенням шкіри і утворенням нерівностей і набряком мови і неба.
 3. Атрофічний фарингіт - повний збій роботи епітелію, що характеризується шаром гною або засохлими корками. Слизова при цьому рожева і суха. Супроводжується сухістю і першіння.

До лікаря необхідно звертатися у випадках: постійного болю без інших симптомів (протягом 48 годин), зміненого голосу (протягом 14 днів), болю під час руху щелепою, нагноєння на слизовій глотки, збільшення мигдаликів, запалення лімфовузлів в пахвовій області і під щелепою, температури протягом тривалого часу.

Причини появи хронічного фарингіту:

 • погана екологія;
 • куріння;
 • алкоголізм;
 • закладеність носа (хронічна);
 • інфекційне запалення носоглотки;
 • захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • неправильний обмін речовин;
 • цукровий діабет;
 • ниркова, дихальна і серцева недостатність;
 • гіповітаміноз.

До симптомів даного захворювання відносяться освіта в'язкого слизу, особливо виявляється вранці, сльозливість, сухість, першіння в горлі, відчуття грудки, як ніби застряг в горлі. До причин появи фарингіту також можна віднести грибкові, вірусні та бактеріальні ураження слизової оболонки, різні травми (механічні або хімічні), алергія, хімічне ураження (температурне, лужне, кислотне, радіаційне).

Діагностика і лікування фарингіту

Для виявлення та походження фарингіту ЛОР проводить огляд і фарингоскопію - мазок слизової оболонки горла. Мазок проходить бактеріологічне та вірусологічне дослідження. Також беруть кров на наявність антитіл стрептокока. Фарингіт часто плутають з ангіною. Для визначення точного діагнозу проводять додаткове дослідження хворого на наявність нежиті, кашлю і кон'юнктивіту, відсутніх при ангіні.

Лікування фарингіту проходить вдома без госпіталізації. Лікар дає наступні рекомендації:

 • виключення куріння і алкоголю;
 • рясне вітамінізоване питво (1,5-2 літра на добу компотів, морсів, настоїв лікарських рослин);
 • уникнення гострої, солоної і смаженої їжі;
 • полоскання антибактеріальними розчинами (настій ромашки, фурацилін);
 • зрошення або змазування глотки тим, що пропише лікар;
 • полоскання розчином соди для полегшення перебігу хвороби;
 • антибіотики в разі бактеріального походження захворювання.

Як правило, фарингіт є наслідком інших захворювань, тому крім лікування самого фарингіту може проводитися тривале лікування шлунково-кишкового тракту, гіповітамінозу, ендокринних збоїв. Лікування фарингіту може викликати серйозний місцевий дисбактеріоз, зниження імунітету внаслідок прийому антибіотиків, грибок (оральний кандидоз) і багато іншого. Займатися самолікуванням при фарингіті неприпустимо. Всі препарати строго призначаються лікарем і застосовуються в рекомендованих дозах.

Після проходження лікування слід змінити зубну щітку кожному з членів сім'ї. На щетинках щітки можуть залишитися мікроби-збудники захворювання. Зубні щітки слід зберігати окремо від чужих щіток. Такий підхід знизить ризик появи хвороби у всіх членів сім'ї. Після лікування слід постаратися тримати ноги і голову в теплі і сухості, не контактувати з простими людьми і не вживати подразники - алкоголь, гостру і тверду їжу, для того щоб дати слизовій оболонці горла відновитися.

Після прийому антибіотиків варто пройти курс вітамінно-мінеральних добавок для відновлення імунної системи.

Антибіотики вбивають не тільки хвороботворні бактерії, але і корисні, без яких природний бар'єр організму може бути зламаний.

 • ангіна
 • гайморит
 • кашель
 • ларингіт
 • нежить
 • отит
 • синусит
 • фарингіт
 • Народна медицина
 • інше

Лікування вологого кашлю у дітей ефективними народними засобами

Кашель у дітей ввечері: причини

Як можна лікувати гранулезний фарингіт у дорослих і дітей

Що робити, якщо з'явився свистячий кашель?

Допоможіть будь ласка розібратися .У чоловіка з'явився шум у вухах.

Антибіотики не треба приймати занадто часто, сопілки пластир.

Всі ліки не допомагали. Кашляв і все. (Тільки коли покладав.

Sie denken otdrjukat drei lapotschki, wenden sich zu schljus.

Причини частою болю в горлі у дорослого

Біль в горлі - не найстрашніше, що може трапитися з людиною, але вона приносить безліч неприємних відчуттів - від хворобливого ковтання до труднощів з диханням. Іноді вона проходить швидко, але трапляється, що біль в горлі стає рецидивуючої, тобто виникає на постійній основі. Які причини частої болю в горлі у дорослого і чи можна ефективно впоратися з нею?

Причини виникнення частої болю в горлі

Постійна, тобто хронічний біль в горлі, не пов'язана з гострою інфекцією, виникає не на порожньому місці. Причини, що викликають таку біль, різноманітні і для їх виявлення необхідно провести певні дослідження: огляд, посів, загальні аналізи. Постійні болі в горлі можуть мати такі причини:

 1. Вірусні або бактеріальні ураження, що мають хронічний перебіг. Агентів, здатних привести до такого ураження, досить багато, саме з цієї причини потрібно обстеження. Це можуть бути стрептококи, пневмококи, стафілококи, грибки, аденовірус, герпес, гемофільна паличка та інші мікроскопічні організми, для яких гортань є привабливим місцем проживання. Через діяльність подібних мікробів розвивається хронічний фарингіт або тонзиліт. Грибок може викликати мікози гортані, при яких у роті хворого виявляється білий наліт.
 2. Туберкульоз горла - захворювання, при якому проявляються вторинні вогнища туберкульозу легенів. При цьому людина пред'являє скарги на неминаючий, хоча і несильно біль і «сів» голос.
 3. Гонорея, хламідіоз, сифіліс та ВІЛ - венеричні захворювання, що вражають всі системи колись здорового організму, в тому числі і гортань.
 4. Пухлиноподібні утворення в горлі у міру зростання завдають все більше хворобливих відчуттів. Якість пухлини з'ясовують за допомогою біопсії.
 5. Ерозії гортані призводять до пошкодження тканин, в горлі утворюються виразки і роздратування, які постійно запалюються і болять. Причинами такої ерозії може бути нестача вітамінів А, В, С та інших, часта печія або кисла відрижка, а також сторонні чинники, такі, як сухий або забруднене повітря, наявність в ньому алергенів або частий кашель з порушенням відхаркування.
 6. Невралгія - стан, при якому запалюється і спазмується один з нервів, розташованих в гортані. Це може бути язикоглотковий або верхній гортанний нерв. Біль при цьому носить різкий характер, з'являється раптово у вигляді нападів, віддає в інші частини голови так, що навіть незрозуміло, де знаходиться першоджерело болю.
 7. Лімфаденопатія виникає при будь-якому з вищенаведених факторів і виражається в збільшенні лімфовузлів. При цьому вони сильно болять і заважають нормально жувати і ковтати.

Визначити, яка саме причина привела до того, що часто болить горло, необхідно, щоб призначити правильне лікування. В іншому випадку захворювання може розвинутися в більш важку форму.

Медикаменти для лікування хворого горла

Якщо постійно болить горло, вкрай важливо отримати консультацію фахівця. Залежно від виявленого діагнозу буде призначено лікування, яке може бути як тривалим, так і досить коротким. Можливі такі варіанти:

 • при бактеріальної інфекції будуть призначені антибіотики, підібрані після визначення збудника, а при вірусному ураженні - противірусні засоби;
 • полоскання такими лікарськими препаратами, як Тантум Верде, Фурацилин або Октенісепт, дозволять полегшити біль і першіння;
 • розсмоктування спеціальних льодяників (Стрепсилс, Лісобакт, Фарингосепт і ін.) знеболити горло і призупинить розмноження бактерій;
 • для додаткового пом'якшення і зрошення горла можна застосовувати спреї та аерозолі - Биопарокс, Ингалипт, Люголь, Хлорофіліпт, Каметон, Гівалекс, Пропосол та інші.

Якщо справа в запалених мигдалинах, лікар може запропонувати очистити їх від ураженої тканини за допомогою кріотерапії, де використовується рідкий азот. Це сучасна альтернатива видалення гланд. Після даної процедури захисна функція мигдаликів поновлюється і вони знову можуть служити перешкодою для проникнення бактерій і вірусів в нижні дихальні шляхи.

Народні засоби, що полегшують біль в горлі

Навіть коли у дорослого часто болить горло, він не завжди поспішає в лікарню. Багато хто хоче спочатку спробувати полікуватися самостійно, в домашніх умовах. Якщо справа терпить, то можна застосувати деякі з випробуваних народних засобів.

Це перше, до чого потрібно вдатися, відчувши печіння, першіння або біль в гортані. В умовах будинку можна проводити полоскання з содою, сіллю, йодом, настоями трав (ромашки, календули, шавлії). Полоскати необхідно регулярно, не менше 3 разів на день, до зникнення симптомів і довше для закріплення ефекту.

В продовження теми полоскань для лікування болю в горлі читайте статті:

Дихати над парою свіжозвареної картоплі або нагрітої мінеральною водою дуже корисно. Це допомагає зменшити запалення, пом'якшити та зволожити висохлу роздратовану гортань.

Детально читайте в статтях:

Приємне і ефективний засіб при хворобливому ковтанні - підігріте молоко з медом. Якщо додатково спостерігається осиплість голосу, рекомендується додати в молоко половину чайної ложки натурального вершкового масла.

Мед заспокоює запальний процес, а масло пом'якшує і полегшує ковтання. В якості альтернативи тим, у кого немає індивідуальної нестерпності, можна додати в молоко 1-2 столові ложки соку алое.

При будь-якої хвороби простудного характеру рекомендується вживати побільше теплого пиття. краще, якщо це будуть квітково-ягідні чаї з ромашки, сушених яблук, шипшини, чаю з лимоном, смородини, м'яти і тому подібних природних лікарів. Ці рослини здатні швидко відновити імунітет завдяки вмісту в них великої кількості вітамінів, а також промити горло і зігріти його.

Аплікації на горло можна робити із застосуванням зігріваючих засобів - гірчиці, горілки, оцту. Важливо звернути увагу на те, чим супроводжується біль в горлі. При лихоманці і високій температурі зігріваючі компреси протипоказані щоб уникнути ускладнень.

Так само, як аптечні таблетки і льодяники, можна розсмоктувати шматочки прополісу, лимона разом з шкіркою, імбиру, часнику, парасольки гвоздики, просто ложечку меду або малинового варення. Ефект не гірше, ніж у медикаментів, прописаних лікарем.

Для цієї мети підійде знову-таки сік алое, персикове або шіповніковое масло, прополіс, міцний сольовий або содовий розчин, трав'яні відвари і настої.

В продовження теми народних засобів лікування хворого горла читайте статтю Болить горло, чим і як лікувати вдома.

Способів допомогти хворому горлу маса, але вони можуть і не спрацювати. Якщо, незважаючи на всі спроби домашнього лікування, горло продовжує сигналізувати про неполадки болем, потрібно перебороти своє небажання і піти в лікарню. Така обережність допоможе попередити розвиток серйозних патологій або, вчасно виявивши їх, почати адекватне лікування. Можливо, виявиться, що проблема з горлом вирішиться швидше, ніж передбачалося.

Не знаю чому, але мене горло часто турбує неприємними відчуттями. Коли була ангіна, печіння роздирали горло. Лікар призначив мені полоскання розчином фурациліну і пастилки Ісла-Мінт. Не думала, що при ангіні допоможе. Але лікування виявилося ефективним. Шийка відновилося менше, ніж за тиждень.

Ентеровірусна інфекція у дітей - симптоми, діагностика та лікування

Як лікувати ентеровірусну інфекцію у дорослих

Чи можна противірусні препарати приймати разом з антибіотиками

Противірусні ліки від грипу та ГРВІ

Чому ніс закладений, а нежиті немає

Складні краплі в ніс для дітей

Займаючись самолікуванням ви можете втратити час і завдати шкоди здоров'ю!

Передрук матеріалів сайту лише з зазначенням активного посилання на сайт. Все в оригінальних текстах.

Оставьте комментарий

+ 22 = 27