Поліпи кишечника симптоми і прояв

Поліпи в кишечнику: симптоми і лікування

Поліпи - це доброякісні утворення, що представляють собою «м'ясисте» розростання тканин, що виступає над слизовою оболонкою органів. На думку багатьох хірургів, поліпи в кишечнику можуть бути діагностовані у кожного 10 жителя нашої країни старше 40 років за умови тотального обстеження цієї вікової категорії.

Причини появи поліпів у кишечнику

Єдиної теорії, що пояснює появу поліпів у кишечнику, немає. Одні вчені схиляються до того, що ці новоутворення з'являються в результаті порушення процесів регенерації в місцях травмування стінки кишечника. Інші вважають причиною формування поліпів порушення в ході ембріонального розвитку. Є чимало інших думок щодо природи цього захворювання.

Однак встановлено чинники, які можуть підвищувати ймовірність утворення поліпів у кишечнику:

 • чоловіча стать (у чоловіків захворювання виявляється частіше, ніж у жінок);
 • спадкова схильність;
 • малоактивний спосіб життя і ожиріння;
 • переважання в раціоні вуглеводної і жирної їжі;
 • постійні запори і дисбактеріоз;
 • дивертикулез і ракові пухлини кишечника.

У більшості випадків поліпи в кишечнику ніяк себе не проявляють, особливо дрібні, тому патологія своєчасно не діагностується і не виліковується.

При наявності поліпів в товстій кишці пацієнт може пред'являти такі скарги:

 • больові відчуття в животі;
 • чергування запорів і діареї;
 • помилкові позиви до дефекації (тенезми);
 • дискомфорт в процесі спорожнення кишечника;
 • появи крові і слизу на калових масах і між періодами дефекації.

У тонкій і дванадцятипалій кишці поліпи утворюються рідко, симптоматика з'являється при досягненні ними великих розмірів. І пов'язано це з тим, що новоутворення звужують просвіт кишечника, в результаті чого виникає:

 • почуття переповнення шлунка;
 • болю в епігастральній ділянці;
 • печія;
 • відрижка;
 • нудота, іноді навіть блювота.

Якщо захворювання не діагностувати і не лікувати, то результатом його може стати висока кишкова непрохідність.

Діагностика поліпів у кишечнику

Встановити діагноз без проведення спеціальних діагностичних процедур неможливо, на підставі скарг і результатів лабораторних досліджень лікар може тільки припустити наявність новоутворень в кишечнику. Діагностикою даного захворювання займаються проктологи і лікарі-ендоскопісти.

Пальцеве дослідження прямої кишки

Це перша обов'язкова дослідження, яке виконується пацієнтові при підозрі на утворення в кишечнику. Лікар обмацує найближчі ділянки прямої кишки, в ході дослідження можуть бути виявлені різні патології, які можуть бути «винуватцями» появи симптомів.

Іригоскопія - це дослідження товстого кишечника з використанням контрастної речовини, яке вводиться ретроградно, тобто за допомогою клізми через пряму кишку. Цей метод дозволяє візуалізувати особливості будови товстого кишечника і виявити різні освіти в ньому (дефекти наповнення). Виявити дрібні поліпи за допомогою цього дослідження часто неможливо.

При підозрі на наявність поліпів або інших дефектів в більш високих відділах досліджується пасаж барію по кишечнику. Пацієнту перед обстеженням необхідно випити розчин з контрастною речовиною. Через кілька годин робляться рентгенівські знімки, на яких у міру проходження контрастного препарату візуалізуються різні відділи кишечника.

Ректороманоскопія - діагностичний метод, що дозволяє оглянути пряму кишку і дистальні відділи сигмовидної кишки, це близько 20-25 см вгору від анального отвору. За допомогою приладу лікар може:

 • візуально оцінити стан слизової оболонки кишки;
 • оглянути новоутворення, якщо вони є;
 • взяти матеріал для подальшої біопсії.

Колоноскопія - «золотий стандарт» у діагностиці захворювань товстої кишки. Цей метод дозволяє обстежити кишку практично на всій її довжині (до 1,5 м). За допомогою колоноскопа лікар може:

 • оглянути слизову оболонку, виявляючи найдрібніші поліпи розміром всього кілька мм;
 • взяти матеріал для біопсії;
 • видалити освіти.

Радикальне лікування даного захворювання можливо тільки хірургічним шляхом. Позбутися від поліпів за допомогою медикаментозних засобів неможливо.

Ендоскопічне видалення поліпів на стінках товстого кишечника виконується за допомогою ректороманоскопа або колоноскопа. Найчастіше операція проводиться під загальною анестезією.

 1. При виявленні поліпів у прямій кишці проводиться їх Трансанальна видалення, більшість подібних операцій виконується за допомогою місцевого знеболювання. Освіти в цій частині кишки рекомендується видаляти, навіть якщо вони невеликих розмірів і доброякісної природи, оскільки вони часто травмуються, викликаючи неприємні для пацієнта симптоми.
 2. Якщо ендоскопічно освіти прибрати неможливо, то видалення проводиться через розріз в стінці кишки, така операція називається колотоміі.
 3. При поліпозі, коли поліпів більше сотні, і вони зосереджені на одній ділянці кишки, проводиться видалення ураженої ділянки, а між кінцями кишки накладається анастомоз.

Поліпи кишечника - це рак чи ні?

Це питання виникає у багатьох пацієнтів, у яких в кишечнику виявлені поліпи.

Поліпи - це доброякісні утворення, це не рак, проте деякі їх види з плином часу можуть малигнизироваться (ставати злоякісними).

При виявленні поліпів під час колоноскопії береться матеріал для біопсії. Лабораторне дослідження дозволяє встановити вид новоутворень, що дає можливість зробити висновок про можливість малігнізації.

Аденоматозні (залізисті) поліпи

Імовірність виникнення злоякісної пухлини цього типу поліпів дуже висока, в 85% випадків через 5-15 років після їх виявлення у пацієнтів виявляється колоректальний рак. Чим більше розміри таких поліпів і чим більше їх кількість, тим вище ймовірність несприятливого перебігу захворювання, тому аденоматозні поліпи часто називають передраком.

Пацієнтам, у яких за результатами біопсії встановлено аденоматозний тип поліпів, рекомендується їх видалення з наступним щорічним виконанням контрольної колоноскопії. Є дані про те, що у людей, чиї батьки були «володарями» поліпів цього типу (навіть якщо до раку кишечника справа не дійшла), на 50% підвищується ризик виникнення цієї патології.

Також гістологічно виділяють гиперпластические, запальні і гамартомние поліпи, які вкрай рідко перероджуються в рак. Поодинокі поліпи невеликого розміру з низькою ймовірністю малігнізації, що не викликають ніякої симптоматики, зазвичай не видаляються, а пацієнтам рекомендується регулярне обстеження.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує виконувати діагностичну колоноскопію всім особам, які досягли віку 55 років, а потім кожні 10 років (при відсутності скарг і симптомів, характерних для поліпів у кишечнику). Ця рекомендація пов'язана з тим, що більш ніж в 85% випадків рак товстої кишки виявляється у пацієнтів старше 60 років.

Віковий поріг для проведення першого дослідження знижується до 45 років, якщо в сім'ї у родичів першої лінії (мати, батько, рідні брати і сестри) був виявлено поліпоз або рак кишечника, особливо у віці до 45 років.

У різних країнах існують свої стандарти включення цієї процедури в план медичних оглядів населення. У багатьох європейських державах колоноскопію рекомендують виконувати щорічно всім особам старше 45 років, також у план обстеження включається аналіз калу на приховану кров (реакція Грегерсена).

При виникненні будь-яких скарг, які можуть вказувати на наявність цього захворювання, колоноскопія виконується за призначенням лікаря незалежно від віку пацієнта. Нерідкі випадки виявлення доброякісних поліпів у дітей.

Такі рекомендації продиктовані невтішними цифрами статистики. За останні 30 років колоректальний рак, передвісником якого часто є поліпи в кишечнику, вийшов на друге місце серед причин смертності від онкологічних захворювань в розвинених країнах. Причому в переважній більшості випадків діагностується захворювання вже на III або IV стадії, коли радикальне лікування неможливе або неефективно. Таким чином, включення колоноскопії в план обстеження людей старше 45 років - одна з найбільш ефективних заходів профілактики раку кишечника.

Фахівець каже про поліпи товстої кишки:

Про поліпах кишечника в програмі «Про найголовніше»:

Відповісти Не відповідати

Корисна інформація

Телефон служби записи до лікарів-спеціалістів Москви: +7 (499) 322-49-03

Інформація надається з метою ознайомлення. Не займайтеся самолікуванням. При перших ознаках захворювання зверніться до лікаря.

Адреса редакції: 119048, г. Москва, 3-тя Фрунзенська вул., 26

Поліпи в кишечнику - що це таке? Як розпізнати поліп кишечника, причини, способи лікування і профілактики

Існує безліч небезпечних для здоров'я і життя станів, тихо таяться до пори до часу. Найчастіше без спеціальних методів діагностики їх неможливо відрізнити від природних фізіологічних проявів.

Одним з таких станів вважається поліпоз кишечника.

При цій патології на стінках товстої кишки утворюються особливі нарости - поліпи. Самі по собі вони не становлять небезпеки. Головна проблема полягає в потенціалі поліпів до малігнізації.

Поліпоз вважається передракових станом, з плином часу ці нарости озлокачествліваются, трансформуючись в рак. Тому - то так важливо своєчасно виявити їх, і почати вживати необхідних дій. Дізнаємося ж про проблему докладніше.

Причини утворення поліпів у кишечнику різноманітні. Розглянемо їх докладніше.

1) Перша і основна причина - це інфікування вірусом папіломи людини. Найчастіше вірус папіломи людини вражає шкірні покриви, утворюючи кондиломи та інші види утворень. Однак під загрозою і інші епітеліальні структури, в тому числі слизова товстого кишечника. Медична наука недостатньо поінформована про хід інфікування, проте поліпи - часто прямий результат зараження ВПЛ.

2) Недолік місцевого імунітету. Жодне освіта не з'явиться, якщо імунітет функціонує в достатній мірі. Досить захисній системі організму дати слабину, як тут же формуються всілякі пухлиноподібні структури, в тому числі поліпи.

3) Неправильне харчування. Не останню роль у формуванні поліпозу грають аліментарні причини. Неправильне харчування призводить до застою в роботі кишечника, запорів. Особливо небезпечний брак клітковини в раціоні.

4) Прийом препаратів проносного дії. За не до кінця відомих і зрозумілих причин, що входять до складу проносних препаратів діючі речовини, призводять до прискореного утворення поліпів в товстій кишці.

5) Генетичні причини. По чоловічій лінії передається схильність до формування поліпозу. На щастя, самі по собі поліпи у спадок не передаються.

6) Недолік руху. Гіподинамія - ворог організму в цілому.

7) Вік. Чим старша людина, тим вище ризик утворення поліпів у кишечнику. В особливій групі ризику особи старше 50 років.

8) Куріння. Ще один провокуючий фактор.

9) Захворювання кишечника. У тому числі хвороба Крона, коліти тощо

Часто мова йде не про одну, а про цілий комплекс причин.

Поліпи в кишечнику: перші симптоми

Важливо розуміти, що у різних пацієнтів і ознаки поліпів у кишечнику будуть різними. Можна говорити про наступний комплексі перших симптомів поліпів у кишечнику:

• Почуття болю в області заднього проходу, в животі. Залежно від розмірів утворень і їх локалізації біль може бути як дуже інтенсивною, так і повністю відсутньою. Також чималу роль відіграють особливості організму хворого. Болі можуть віддавати в праве підребер'я, ліве підребер'я, епігастральній ділянці, імітуючи гастрит, гастродуоденіт та інші патології шлунково-кишкового тракту. Щоб розібратися в джерелі болю навіть досвідченому лікарю доведеться неабияк попітніти.

• Кров в калі. Може бути як явною, так і прихованої. Про явну крові кажуть, коли кров з'являється безпосередньо в калі і її можна побачити неозброєним оком. Але навіть в цьому випадку поліпи можна лише запідозрити: точно так же проявляється геморой. Важлива відмінність: при поліпозі кров виявляється частіше у вигляді прожилок, в структурі стільця, в той час як при геморої вона обволікає кал. Приховану кров можна виявити, тільки провівши спеціальне дослідження. Позитивний результат може говорити про вже почався злоякісному процесі.

• Відчуття стороннього тіла в прямій кишці. Також є результатом появи в структурі епітелію товстого кишечника сторонніх тіл. Добре цей симптом проявляється тільки при низькому розташуванні поліпів. Якщо вони локалізовані в сигмовидної кишці і вище, відчуття, як правило, відсутні.

• Явища обструкції кишечника. Поліпи зі зрозумілих причин можуть довго не переходити в рак. Але від цього їх не можна назвати більш доброякісними. Часом така «доброкачественность9raquo; проявляється вкрай небезпечно. Так, можуть спостерігатися явища непрохідності кишечника, коли великий поліп перекриває просвіт кишки повністю або частково. Це небезпечно і вимагає негайного хірургічного втручання. Якщо ж розміри освіти не настільки критичні, мова може йти про зміну розмірів калу: каловая ковбаска приймає карандашевідниє форму, стоншується. Це грізна ознака, оскільки характерний він більше не для поліпів у кишечнику, а для розгорнутого раку товстого кишечника.

Всі ці симптоми можуть спостерігатися у одного пацієнта. Однак, як вже було сказано, все залежить від особливостей організму конкретної людини і характеру перебігу процесу. Дрібні поліпи рідше дають яскраву клінічну картину.

Діагностика поліпозу кишечника

Діагностика поліпів у кишечнику може представляти певні складнощі. Вся проблема в локалізації патологічного процесу. Крім того, не завжди з першого погляду лікар може зрозуміти, що перед ним: поліпи або рак.

Тому вдаються до спеціальних досліджень.

Що потрібно знати пацієнту? Перш за все, при будь-якому дискомфорті в проекції товстого кишечника рекомендується звертатися до лікарів гастроентеролога і проктолога (профільний фахівець). У проблемі немає нічого поганого, тому при перших же підозрах потрібно негайно йти до лікаря.

Діагностика починається зі збору анамнезу (історії хвороб пацієнта) і усного опитування на предмет поточних скарг. Це стандартна процедура, важливо максимально чесно відповідати на питання фахівця, так буде простіше поставити правильний діагноз, крім того, це займе менше часу.

Сама діагностика, переважно, інструментальна. Головне і найбільш інформативне дослідження - це колоноскопія (ендоскопічне дослідження, що дозволяє візуально оцінити стан слизової товстого кишечника). Це дуже неприємна процедура, яка, однак, з лишком компенсує всі дискомфортні відчуття своєю інформативністю. При підозрах на низьке розташування поліпів проводиться ректороманоскопія: огляд початкових відділів товстого кишечника.

По ходу діагностичних маніпуляцій ендоскопіст видаляє виявлені поліпи і бере тканини для подальшого гістологічного дослідження. Це необхідний етап діагностики.

Не варто лякатися словосполучення «гістологічне дослідження». На гістологію забирають абсолютно всі видалені освіти, це не означає, що почався рак. Подібна практика поширена і до неї вдаються для верифікації діагнозу: потрібно бути впевненим на всі сто.

Дещо рідше вдаються до контрастної рентгеноскопії товстого кишечника. Це дослідження дозволяє виявити всі освіти епітелію і, крім того, виявити поширеність процесу, тобто те, наскільки конкретне освіту встигло прорости вглиб кишки. Найбільше подібне дослідження застосовується для стадіювання раку, але і при поліпах воно має право на життя.

З лабораторних досліджень призначають аналіз калу на приховану кров. Воно не завжди необхідно і виправдано, особливо після проведення колоноскопії.

Лікування поліпів у кишечнику завжди хірургічне. Інша справа, що мова може йти про ендоскопічної операції при невеликих поліпах (проводиться відразу разом з колоноскопією), а може про повноцінну порожнинної операції, при великих утвореннях. Конкретну методику терапії обирає лікар.

Профілактиці поліпів у кишечнику

Профілактика поліпів у кишечнику проста і включає в себе лише кілька рекомендацій:

• Правильно харчування. Перший і головний рада - потрібно правильно харчуватися. У раціоні має бути достатньо грубої клітковини. Важливо уникати запорів, це прямий шлях до поліпозу.

• Не варто перевантажувати організм проносними препаратами. Вони викликають розвиток поліпів. Якщо є необхідність - перевагу слід віддавати натуральним проносних засобів: чорносливу і т.д., або препаратів на основі рослинних компонентів.

• Потрібно більше рухатися.

• Регулярно слід проходити профілактичні огляди.

У комплексі цих заходів достатньо, щоб забути про описаної проблеми або, кажучи точніше, ніколи з нею не стикатися.

Важливо вчасно звертатися увага на всі сигнали організму. А ще краще - не допускати прояви проблеми, дотримуючись заходів профілактики.

© 2012-2018 "Жіноча думка". При використанні матеріалів - посилання на першоджерело обов'язкове!

Головний редактор порталу: Катерина Данилова

Електронна пошта: [email protected]

Телефон редакції: +7 (965) 405 64 18

Поліп в кишечнику: симптоми і лікування, операція з видалення

Бувають такі випадки, що слизова оболонка органів травлення починає розростатися, і тривати це може роками. Таку патологію називають поліпами, ростуть вони в просвіті полого органу, тримаючись на широкій основі. Утворюються в будь-якому місці травного тракту, але частіше за все ураження піддається товста кишка.

В основному поліпи виявляють випадково при обстеженні пацієнта з інших причин. Через те що через деякий час такі новоутворення можуть перетворитися в злоякісну пухлину, розглядають їх як передракові захворювання, яке потребує постійного спостереження, а в разі необхідності - і видалення. Поліп в кишечнику, симптоми і лікування цієї патології будуть розглянуті в статті.

Цей вид захворювання буває множинним або дискретним. Множинне освіту характеризується наявністю близько 100 або більше поліпів. В цьому випадку діагностують дифузний поліпоз, при якому велика ймовірність розвитку ракової пухлини. Дискретний вигляд проявляється наявністю одного або декількох поліпів, що розташовуються один від одного на невеликій відстані.

Найпоширеніший вид освіти поліпів - аденоматозний, який найчастіше переростає в рак. Такий вид поліпів буває залозистим, Ворсинчасті і залізисто-ворсинчасті.

Ювенільні поліпи найчастіше утворюються в підлітковому віці, але можуть бути і у людей більш старшого віку. Утворюються вони з ембріональних залишків тканин і часто мають ніжку. Якщо такий поліп починає кровить, це свідчить про його розрив або відторгненні, а також про перекручуванні ніжки. В основному ювенільні поліпи рекомендується видаляти.

Гіперпластичний вид патології досить рідко переростає в рак. Найчастіше його виявляють в прямій кишці. Гамартомний вид виникає з нормальних або непропорційно розвинених тканин.

Досить часто лікарі діагностують така недуга, як поліп в кишечнику. Причини захворювання можуть бути самими різними, але найчастіше до цього призводить неправильне харчування і наявність шкідливих звичок. Якщо людина вживає занадто багато тваринних жирів, смажену і жирну їжу, і при цьому в його раціоні практично відсутні морепродукти, свіжі овочі і фрукти, а також клітковина, то через деякий час можуть виникнути поліпи товстого кишечника.

За твердженням вчених, дуже шкідливими продуктами вважаються шашлики і барбекю. Якщо м'ясо готується таким чином, то в ньому починають утворюватися канцерогени та інші шкідливі речовини, які сприяють виникненню ракових клітин. При приготуванні м'яса іншим способом утворенню канцерогенів відбувається при перетравленні їжі в незначній кількості.

Куріння безпосередньо пов'язано з виникненням цього захворювання. Ризик розвитку поліпів у пасивних курців також високий.

Малорухливий спосіб життя, запори, зайва вага, зловживання алкоголем - все це також є причинами утворення виростів.

Досить важко виявити на ранній стадії поліп в кишечнику. Симптоми і лікування цього захворювання приковують до себе особливу увагу лікарів, так як проявляється воно тільки при сильному пошкодженні слизового шару. Варто бити тривогу в наступних випадках:

 • Якщо в калі з'явилася домішка слизу в великій кількості або кров яскраво-червоного кольору. Це ознаки поліпів у кишечнику. Виділення слизу можуть бути занадто сильні, в результаті чого можуть розвинутися електролітні порушення, що призводять до аритмії і зневоднення.
 • Якщо просвіт кишки звужений досить значно, то часто виникають коліки, переймоподібні болі і часткова непрохідність. Стілець може стати кулькоподібних.
 • Також, якщо є поліпи кишечника, симптоми і прояв їх можуть нагадувати симптоми геморою. Виникає анальний свербіж, а біля заднього проходу виникає мокнутие.
 • Крім того, на ознаки поліпів у кишечнику може вказувати повна кишкова непрохідність, яка характеризується відсутністю стільця, інтоксикацією і сильними болючими відчуттями. В цьому випадку потрібно негайний огляд хірургом і оперативне втручання.

Таким чином, якщо людина не підозрює про те, що у нього є поліпи кишечника, симптоми і прояв цього захворювання безпосередньо вказують на це. Тому відкладати свій візит до лікаря вкрай небажано.

Як діагностується захворювання?

Так як поліпи в кишечнику можливо виявити тільки в результаті обстеження, то пацієнти, які відносяться до групи ризику, повинні щороку проходити диспансерний нагляд.

За допомогою ректороманоскопії лікарі вивчають слизову прямої кишки і дистальну частину ободової. Перед проведенням процедури шлунково-кишковий тракт очищають за допомогою клізми.

Колоноскопія дозволяє оцінити стан слизової ободової кишки. У разі необхідності лікар одночасно з оглядом може взяти зразки тканин, щоб вивчити під мікроскопом. Цьому повинна передувати серйозна підготовка. Пацієнту заборонено їсти за 12 годин до проведення маніпуляції, а за добу до цього він повинен випити препарат «Фортранс9raquo ;. Він чудово прочищає кишечник, що сприяє поліпшенню візуалізації під час колоноскопії.

Рентгенологічне дослідження з використанням барієвої контрасту дозволяє визначити, наскільки звужений просвіт кишки разрастаниями слизової на всій її довжині. Контраст вводять за допомогою клізми, після чого лікар здійснює серію знімків. Але такий спосіб не дозволяє визначити доброякісність або злоякісність поліпа.

Комп'ютерна томографія сприяє отриманню більш докладної інформації. Під час дослідження лікар також здатний визначити взаємовідношення новоутворення з навколишніми тканинами.

Додатково досліджують кал, щоб виявити в ньому приховану кров. Так як це досить складне захворювання - поліп в кишечнику, симптоми і лікування залежать від характеру протікання цієї патології.

Традиційна медицина зазвичай передбачає хірургічне видалення поліпів у кишечнику, але лікарі можуть вибрати і вичікувальну тактику. У цьому випадку лікар просто спостерігає за зростанням новоутворення. Це можливо, якщо відсутні явні симптоми, вирости мають невеликий розмір або носять доброякісний характер. У всіх інших випадках поліпи рекомендується видаляти.

Залежно від того, якого розміру і будови поліп в кишечнику, операція, передбачена в цьому випадку, може бути проведена різними способами.

Метод петлевий електрокоагуляції використовується, якщо необхідно видалити виріст на тонкій ніжці. В цьому випадку за допомогою спеціальної петлі захоплюють поліп, після чого пропускають через неї струм. Це призводить до руйнування тканин і коагуляції судин, а поліп відділяється від основи. Називається така процедура електроексцизії і здійснюється через ендоскоп. При великих розмірах новоутворення його видаляють по частинах. Можливі ускладнення - кровотеча і перфорація стінки.

Видалення поліпів у кишечнику також здійснюють через лапаротоміческім або лапароскопічні розрізи. Показана така процедура при підозрі на наявність злоякісних клітин, коли потрібно видалити уражену ділянку кишки в межах здорових тканин.

Якщо поліпів дуже багато на великій відстані кишечника, то хірурги також виконують резекцію кишки, після чого накладають анастомоз між ділянками шлунково-кишкового тракту, які залишилися.

Сприятливий чи в подальшому прогноз?

Схильність до утворення поліпів у кишечнику може зберігатися до кінця життя. Навіть якщо операція пройшла успішно, високий ризик розвитку рецидиву цього захворювання. Також протягом життя тканину, з якої утворений поліп, може зазнавати трансформацію, в результаті чого доброякісні клітини перетворюються в злоякісні. Щоб розвинувся колоректальний рак, необхідно не менше 10 років, і процес цей незворотній. Виняток - вроджені порушення ембріогенезу, при яких новоутворення після видалення зазвичай не ростуть.

Як позбутися від поліпів у кишечнику засобами народної медицини?

Лікуватися від цієї неприємності необхідно відразу ж при її виявленні. В іншому випадку можуть настати дуже сумні наслідки. Уникнути оперативного втручання допомагає народне лікування. Поліп кишечника не тільки призупиняє своє зростання, але і може повністю зникнути.

Для настою використовуються такі лікарські трави, як омела біла, чистотіл, підмаренник, крушина, простріл, золотарник, конюшина. Ложку збору необхідно настояти в півлітра кип'яченої води близько 30 хвилин, після чого злити рідину. Випивати за добу, перед їдою, три рази в день.

Беруть звіробій, березове листя, деревій і ромашку. Отриманий настій виливають в таз, після чого необхідно присісти в нього і паритися 2 години. Якщо він буде остигати, то слід підливати окріп. Після проведеної процедури палець змазують маслом обліпихи і вводять в анус. Повторюють три рази.

Такий сік містить речовини, що володіють протипухлинними властивостями. Кожен день слід приймати по 100 мл свіжого напою три рази в день. Можна змішати його з будь-яким фруктовим або овочевим соком.

Допомагає знищити інфекцію, тому що містить велику кількість компонентів, здатних боротися з бактеріями. При поліпах обов'язково слід включати в свій раціон часник.

Молоко з морквяним соком і медом є чудовим ліками, усуває запалення і запобігає зростання поліпів. Крім того, напій має послаблюючу дію, що добре при запорах, які часто турбують при такому захворюванні. Сік моркви обов'язково повинен бути свіжим. Щоб приготувати напій, беруть ложку меду, півсклянки молока і чверть склянки морквяного соку.

Ця трава чудово справляється з пухлинами. Однак володіє отруйними властивостями, тому під час лікування слід дотримуватися обережності і ні в якому разі не перевищувати рекомендовану дозу. З свіжої трави готують настій і вводять в пряму кишку. Утримувати його в собі необхідно близько години. Для більшої ефективності перед процедурою проводять очисну клізму. Всього необхідно провести 10 процедур через день.

Такий напій допомагає розсмоктуванню поліпів. Вживають його кілька разів в день замість чаю. Використовують сушені або свіжі ягоди, а для смаку можна додати натуральний мед.

Тепер ви дізналися, що представляє собою поліп в кишечнику, симптоми і лікування цього захворювання. Стало зрозуміло, що це захворювання діагностується дуже важко і зазвичай в уже запущеному стані, коли допомогти зможе тільки хірургічна операція. Щоб не допустити виникнення такої патології, необхідно вести здоровий спосіб життя і правильно харчуватися.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

− 1 = 1