Полікістоз як лікувати

Як лікувати полікістоз яєчників?

На жаль, останнім часом все більше жінок не можуть похвалитися відмінним здоров'ям в жіночій сфері. Серед поширених хвороб - полікістоз яєчників, при якому в організмі відсутня овуляція в покладену фазу циклу. Часті стресові ситуації, спадкова схильність, гормональні порушення можуть стати причинами возніконовенія полікістозу яєчників. Симптоми захворювання можуть вперше проявитися при різкій зміні клімату і після неодноразово перенесеної ангіни.

Багато жінок неуважно ставляться до свого здоров'я. Але вони не знають, чим небезпечний полікістоз яєчників. Без лікування він загрожує:

 • розвитком маткових кровотеч;
 • безпліддям;
 • виникненням раку матки і молочної залози.

Для профілактики і діагностики полікістозу яєчників потрібно регулярно проходити плановий огляд у лікаря-гінеколога. Виявлення хвороби на початковій стадії істотно збільшує шанси швидкого одужання і знижує ризик безпліддя.

Симптоми полікістозу яєчників:

 1. Порушення менструального циклу. Часті і тривалі затримки повинні насторожити не тільки жінок, а й дівчат. Вони можуть не звертати на це увагу, вважаючи, що затримка - звичайне явище під час становлення місячних.
 2. Швидкий набір ваги без видимих ​​причин.
 3. Надмірний ріст волосся на тілі.
 4. Тягне біль внизу живота, неприємні відчуття.
 5. Жирна шкіра, вугрі, сальність волосся.

Аналізи при поликистозе яєчників:

 1. УЗД органів малого тазу. При цьому огляді видно, що розміри яєчників при поликистозе збільшені.
 2. Аналіз крові на вміст гормонів.
 3. Біохімічний аналіз крові.
 4. Біопсія, зішкріб ендометрію.

Як вилікувати полікістоз яєчників

Полікістоз зазвичай лікується медикаментозно. Рівень чоловічих статевих гормонів при цьому захворюванні збільшується в кілька разів, тому лікарі призначають гормональні таблетки від полікістозу яєчників. На початковій стадії полікістозу застосовуються гормональні оральні конртацептіви: «Діані 35», «Логест», «Мерсилон» та інші. В результаті безперервного застосування протягом 3 місяців відбувається овуляція і цикл приходить в норму, а також зменшуються розміри яєчників.

Сучасні препарати, такі як «Золадекс» і «Декапептил», при регулярному системному вживанні дозволяють уникнути оперативного втручання, так як лікувати полікістоз яєчників хірургічним шляхом слід тільки в крайньому випадку.

При відсутності поліпшення при лікуванні медикаментами проводиться лапароскопія. Мінус оперативного втручання - результат тимчасовий, триває приблизно півроку.

Народні засоби від полікостоза яєчників:

 1. Тампони з муміє: протягом 10 днів вставляйте в піхву тампони, зроблені з просоченого в муміє бинта.
 2. Збори лікарських трав:
 • столову ложку кореня лопуха залити склянкою кип'яченої води, настояти протягом 12 годин і пити 3 рази на день по одній столовій ложці за півгодини до їжі;
 • столову ложку карказона настояти в склянці кип'яченої води протягом ночі, потім приймати по одній столовій ложці до їди. Курс - 2 тижні.

Лікування полікістозу яєчників гомеопатією можна застосовувати тільки в тому випадку, якщо захворювання не в запущеній формі. Потрібно враховувати, що гомеопатичні препарати не сумісні з гормональними ліками і зробити зважений вибір.

Протипоказання при поликистозе яєчників:

Ці продукти знижують вироблення жіночих статевих гормонів, а куріння абсолютно не сумісне з гормональними препаратами.

Кожній жінці слід відповідально ставитися до свого здоров'я і своєчасно звертатися до лікаря. Саме в цьому випадку можна вчасно виявити і вилікувати полікістоз яєчників, уникнувши ускладнень. Якщо у вас вже було це захворювання, врахуйте, що поширені випадки, коли вилікуваний полікістоз яєчників після пологів повертався. Тому необхідно проходити контрольний огляд у гінеколога мінімум раз на півроку.

Копіювання інформації дозволене тільки з прямою і індексується посиланням на першоджерело

кращих матеріалів WomanAdvice

Підписуйся, щоб отримувати кращі статті в Facebook

Лікування народними засобами і дотримання дієти при поликистозе яєчників

Розповідаючи, як лікувати полікістоз яєчників, зупинимося на найпоширеніших рекомендаціях щодо лікування захворювання у жінок, що бажають завагітніти. Для літніх пацієнток розроблені стандартизовані схеми.

Основні проблеми при терапії виникають при порушенні овуляції тривалий час. При дефекті гормональної регуляції менструального циклу яйцеклітина не утворюється. Дисбаланс фолликулостимулирующего і лютеїнізуючого гормонів призводить до стійкого безпліддя. На початкових стадіях патологію можна вилікувати, якщо призначити оптимальні дозування ФСГ і ЛГ у вигляді оральних контрацептивів. Тривале існування нозології потрібно лікувати антиандрогенами - препаратами, які пригнічують вироблення чоловічих статевих гормонів (тестостерон) яєчниками.

Як лікувати полікістоз яєчників, щоб зачати дитину

Для зачаття дитини слід лікувати полікістоз яєчників нестероїдними засобами. Основні представники групи:

Метформін застосовується при порушенні резистентності клітин до глюкози. Препарат характеризується масою позитивних ефектів на вуглеводний обмін, але для зачаття дитини існують цікавіші антиандрогенні ліки.

Клінічні дослідження показали залежність освіти кіст яєчників від підвищеного вмісту чоловічих статевих гормонів. При цьому у жінок з'являються такі клінічні ознаки:

 1. оволосіння;
 2. Ожиріння за чоловічим типом;
 3. Відсутність овуляції.

Останнє патогенетичне ланка не дозволяє зачати дитину. Якщо його вилікувати, повертається можливість вагітності при заплідненні яйцеклітини.

Поширені антиандрогенні препарати від полікістозу яєчників:

При тривалому збереженні синдрому полікістозних яєчників при консервативної терапії нестероїдними засобами, антиандрогенами проводиться ретельне дослідження організму. Маса експериментальних досліджень підтверджує залежність поликистоза від рівня інсуліну або стан клітинних рецепторів до вуглеводів. При виявленні інсулінорезистентності, цукрового діабету другого типу вилікувати полікістоз без метформіну стає неможливо. Не завжди допомагає медикаментозне лікування, тому проводиться операція.

Щоб повернути здатність до зачаття, необхідно вирішити 3 завдання:

 1. Відновити физиологичность гормональної системи;
 2. Запобігти гиперинсулинемию;
 3. Нормалізувати менструальний цикл.

Для усунення симптомів інсулінорезистентності призначаються сінтомайзери інсуліну. Комбіновані схеми на основі індукторів овуляції дозволяють відновити овуляцію, фізіологічний менструальний цикл.

Метформін характеризується відмінним резистивним дією до рецепторів глюкози. Його використання при цукровому діабеті 2 типу сприяє підвищенню засвоєння вуглеводів клітинами, нормалізації вуглеводного обміну. Даний лікарський засіб має естрогенні і антиестрогенні здатності при різних дозуваннях. Метформін - перший лекараство, щоб завагітніти.

При слабкій ефективності препарату, потрібно переходити на використання хоріонічного гонадотропіну. Ліки призначається тільки після повного дозрівання фолікула. Раніше застосування сприяє лютеинизации з порушенням овуляції.

Консервативне лікування дозволяє лікувати полікістоз яєчників. Сучасна фармацевтика щорічно випускає нові лікарські засоби. Новинка - дюфастон - прекрасний препарат для відновлення балансу гормонів менструального циклу і зачаття (фолікулостимулюючого, лютеїнізуючого).

При відсутності ефекту від вищеописаних засобів застосовується людський гонадотропін. Лікарський засіб призначається в фолікулярну стадію. Раціональніше контролювати стан кіст на узі. Перед настанням овуляції кісти наповнюються рідиною, тому стають більш щільними. Стан чітко візуалізується на УЗД. Ультразвукове дослідження застосовується протягом усього циклу лікування жінки.

Консервативно вилікувати синдром полікістозних яєчників швидше, при використанні народних засобів одночасно з фармацевтичними препаратами. Коли медикаментозні процедури не допомагають, призначається оперативне лікування.

Дієта при синдромі полікістозу яєчника

Дієта при синдромі полікістозних яєчників вимагає обмеження субстратів, з яких утворюються андрогени. Підвищена концентрація чоловічих статевих гормонів сприяє відсутності овуляції, вагітності.

Медичне меню при поликистозе:

 • Обмеження солодких страв (при цукровому діабеті 2 типу);
 • Споживання фітоестрогенів;
 • Рясне споживання рідини;
 • Жирів не більше 20 грам за день;
 • Не можна перевищувати добове вміст білка (до 80 грам);
 • Харчуватися дрібними порціями;
 • Вживати багато рідини (понад літра).

При генетичної детермінованості інсуліночутливості тканин слід виключити з меню продукти, що сприяють загостренню порушень менструації. Кожна жінка знає, яка їжа провокує затримку тривалості місячних, хворобливість внизу живота.

Лікування полікістозу яєчників народними засобами: відгуки пацієнтів

Лікарі не рекомендують лікування кіст яєчників народними засобами, але позитивні відгуки пацієнтів про муміє можна виключати з практики.

Універсальний лікарський засіб, яке стародавні лікарі використовували, щоб завагітніти. Муміє допомагає лікувати багато хвороб репродуктивної сфери, при які офіційна медицина виявляється безсилою. Допомагає засіб і при запальних захворюваннях сечостатевої системи (пієлонефрит, гломерулонефрит).

Як вилікувати полікістоз муміє (відгуки пацієнтів):

 • Курс внутрішньопіхвового тампонування триває близько 1 місяця;
 • Перерва на протязі 2-х тижнів;
 • Для приготування тампонів муміє розчиняється в воді;
 • Після додавання меду виходить кашкоподібна суміш;
 • Склад наноситься на марлю і вставляється на ніч у піхву;
 • Повторення процедури здійснюється щодня.

Деякі відгуки про муміє при поликистозе стверджують, що захворювання зникає через пару місяців після тампонування.

Не можна розраховувати на народні кошти при оваріальних кістах. Занедбаність хвороби призведе до необоротного безпліддя. Перед використанням муміє для лікування порадьтеся з лікарем.

Як вилікувати полікістоз у жінок не планують вагітність

Небажана вагітність або неможливість зачаття у жінок полегшують тактику лікування поликистозного синдрому. Існує 2-е тактичні схеми терапії у представниць прекрасної половини, які не планують вагітність:

 1. Лікування підвищеного оволосіння (гірсутизм) і відновлення менструації;
 2. Зменшення ризику асоційованих хвороб (атеросклероз коронарної артерії, цукровий діабет 2 типу).

Препарати вибору у жінок, щоб завагітніти при поликистозе:

Лікарські засоби відносяться до групи нестероїдних антиандрогенних препаратів. Мають мінімум побічних ефектів на менструальний цикл. Можливість застосовувати засоби, щоб завагітніти, дозволяє нестероїдних антиандрогенним засобам бути широко поширеними.

Флуцином (флатплекс, флутамид) блокує рецептори андрогенів, порушуючи зв'язування гормону з клітинами. Щоденна доза 250 мг двічі за добу дозволяє значно зменшити оволосіння за чоловічим типом. За допомогою ліків можна вилікувати вугри на спині, обличчі, кінцівках. Відновлення менструального циклу у частині жінок на тлі прийому Флуцином досягається за рахунок нормалізації співвідношення між фоллікулостімулірующим і лютеїнізуючого гормону на різних стадіях менструального циклу. Флутамід не впливає на роботу гіпоталамуса і гіпофіза. При його вживанні концентрація адренокортикотропного гормону залишається без змін. Рівень кортизолу також не змінюється.

Прийом флутаміду знижує такі гормони:

Використання флутаміду створює необхідність контролювати функціональність печінки, так як препарат має токсичну дію.

Верошпирон (спіронолактон, верошпирон) блокується вироблення андрогенів яєчниками. Призначається курсами в 25 днів по 100-150 мг щодоби. Ліки є антагоністом альдостерону, тому провокує діуретичний ефект. На тлі прийому спіронолактону у частині жінок формується сонливість, апатія, млявість. На тлі використання препарату знижується вираженість гірсутизму.

Фінанст (простерід, проскар) є блокатором редуктази - ферменту, який відповідає за перетворення в дигідротестостерон тестостерону (чоловічий статевий гормон). Речовина сприяє росту волосся при поликистозе. Вилікувати проскар гірсутизм можна навіть у жінок постклімактеричного періоду.

Більшості жінок підходить комбіноване лікування. Накопичення ряду захворювань призводить до постійного прогресування кістозних утворень. Вони збільшуються в розмірах, стають щільними, здавлюють навколишні органи.

Комбінована терапія передбачає використання гестагенів останнього покоління:

Інші препарати призначаються для зменшення проліферативного дії токсинів на ендометрій, нормалізації менструації. Максимальний виражений ефект у Діані-35. Лікарський засіб містить етинілестрадіол і ЦПА.

В першу фазу менструації призначається андрокур-10 протягом 3 місяців для посилення ефективності андрогенизации.

Комбінованим способом вилікувати полікістоз можна швидше, але слід уникати побічних ефектів. Якщо метою терапії є тільки ліквідація кістозних утворень, слід скористатися безпечним способом. Використання великої кількості ліків призводить до ефекту решето, коли організм звикає до препаратів, а їх поєднання викликає несподіване дію.

Застосування препарату під назвою «Жанін» з вмістом дієногеста раціонально тільки на тривалий час. Клінічні експерименти показали зниження рівня тестостерону при використанні ліків у пацієнток з полікістозом яєчників на 43%. Застосування Діані-35 при захворюванні збільшує концентрацію сексвязивающего білка - протеїну, брак якого призводить до синдрому полікістозних яєчників.

При лікуванні гестагенами не слід забувати про зниження росту волосся, ліквідації вугрів. Гірсутизм спостерігається у жінок з тривалою андрогенізації. У частини пацієнток єдиний спосіб позбутися підвищеної концентрації тестостерону - лапароскопія з видаленням периферичної частини яєчника.

Як вилікувати полікістоз яєчників і чи можна завагітніти?

Полікістоз яєчників - ендокринне захворювання, яке проявляється функціональними і структурними ураженнями яєчників, що призводять до безпліддя жінок. Механізм розвитку цього синдрому до кінця не вивчений. Вважається, що відбувається збій в складній ланцюжку нейрогуморальних процесів від гіпоталамо-гіпофізарної системи до периферичних ендокринних залоз.

Механізм розвитку полікістозу яєчників

Будь-яка причина, що порушує гіпофізарно-яєчникові відносини веде до розладу біосинтезу стероїдів в яєчнику. Сповільнюється утворення естрогенів, підвищується рівень андрогенів. Гормональний дисбаланс перешкоджає дозріванню яйцеклітини, фолікул не тріскається, яйцеклітина з нього не виходить, овуляції не відбувається. Яйцеклітина гине, фолікул, що залишився на поверхні яєчника заповнюється рідиною. Згодом на його місці формується кіста.

При тривалому перебігу цього процесу яєчники піддаються значним структурним змінам. Під впливом андрогенів у яєчників потовщується білкову оболонку, в гіпертрофованої строме виявляються множинні кісти, вогнища склерозу в мозковому і корковому шарі. Яєчники збільшені в розмірах в 2-5 разів у порівнянні з нормою.

За класифікацією 1997 року розрізняють

Виявляється у дівчаток в пубертатному періоді після настання менархе (перших місячних). Менструальний цикл тривалий час не встановлюється. Менструація характеризується ациклічності, настає через 3-5 місяців. Тривалість різна менш 3 днів, або більше тижня. Часто турбують тягнуть болі в нижній частині живота. Самі менструальні виділення бувають мізерними - олігоменорея, або протікають у вигляді кровотеч - геморрагий, внаслідок гіперплазії ендотелію матки.

Перші ознаки проходять непоміченими, так як помилково вважається нормальним, що менструальний цикл у дівчинки налагоджується не відразу. Але в міру дорослішання дівчата симптоми не проходять, а посилюються. Характерні ознаки: порушення менструального циклу, первинне безпліддя (за рахунок відсутності овуляції), гірсутизм.

Спровокувати хворобу можуть перенесені інфекційні захворювання (ГРВІ, ангіни), стреси. Грає роль і спадковий фактор.

Синонім синдрому полікістозу яєчників - синдром Штейна - Левенталя, названий по імені лікарів, вперше описали його.

Діагностується у жінок старше 35 років із зайвою вагою, зазвичай на тлі інсулінорезистентності. За рахунок зниженою чутливості клітин до інсуліну, який сприяє утилізації глюкози, підвищується рівень глюкози в крові. Підшлункова залоза починає виробляти ще більшу кількість інсуліну, це призводить до гіперінсулінемії. Підвищений вміст інсуліну в крові активує вироблення гіпофізом лютеінезірующій гормону і андрогенів в яєчниках. Ріст і розвиток фолікула переривається, овуляція не відбувається.

В результаті гіперсекреції андрогенів у жінок відзначається гіпертрихоз (надмірне зростання волосся) на стегнах, гомілках, пахової області і гірсутизм (ріст волосся в місцях, нехарактерних для жінок): «вусики», бакенбарди, на молочних залозах, на білій лінії живота. Сальні залози виробляють підвищену кількість шкірного жіра.В результаті з'являються вугри на обличчі, спині, руках. На волосистої частини голови - жирна себорея. Відзначається гіперпігментація на шиї, під грудьми, на ліктях, в паховій області.

Змінюється емоційний стан жінки від підвищеної нервозності і дратівливості до апатії, депресії.

Підступність цієї хвороби криється в тому, що симптоми наростають поступово. Зайві кілограми, жирну шкіру і «вусики» над верхньою губою розцінюються жінкою, як прикрий дефект зовнішності. І діагностувати полікістоз яєчників вдається лише при безуспішною спробі жінки зачати дитинуа.

Причини розвитку полікістозу яєчників

 • гиперсекреция андрогенів
 • спадкова схильність
 • ожиріння
 • стреси
 • хронічні інфекції
 • Патологія вагітності і пологів
 • Порушення в нейрогуморальної регуляції гіпоталамо-гіпофізарної системи
 • Резистентність до інсуліну

Патогенез при поликистозе яєчника дуже складний. Процес овуляції яйцеклітини регулюється десятком гормонів і ферментів, що виробляються в головному мозку (в гіпоталамусі і гіпофізі), і в периферичних ендокринних залозах (у яєчниках, надниркових залозах, підшлунковій залозі). Відповіддю на питання, як вилікувати полікістоз яєчників, спантеличені вчені-медики усього світу. Полікістоз яєчників настільки складне захворювання, що його лікування здійснюють лікарі багатьох спеціальностей: гінекологи, ендокринологи, дієтологи, косметологи, хірурги.

Як лікувати полікістоз яєчників лікар вирішує індивідуально для кожної жінки в залежності від віку, форми захворювання, вираженості симптомів, результатів обстеження.

Порушення менструального циклу, безпліддя, симптоми, пов'язані з гормональним дисбалансом, проявляються і при інших захворюваннях.

Диференціальну діагностику проводять з пухлинами гіпофіза, яєчників, надниркових залоз, гіпотиреоз, адреногенітальний синдром.

1 Історія захворювання. Важливим є уточнення початку менархе, особливості менструального циклу, початок статевого життя, наявність вагітностей (чим вони закінчувалися), абортів, викиднів. Значення мають відомості про перенесені захворювання і спадковості (факти хвороби статевої сфери у рідних по жіночій лінії), захворювання інших ендокринних органів.

2 Огляд. Оцінюється зовнішній вигляд пацієнтки: наявність або відсутність ожиріння, гипертрихоза, жирної шкіри з акне, пігментних плям під грудьми, на шиї, в паху. Вимірюється вага, зріст, об'єм живота. Розраховується росто-ваговий індекс.

3 При гінекологічному обстеженні лікар оцінює правильно розвинені зовнішні статеві органи, стан шийки матки, характер вагінальних виділень, визначає болючість при пальпації збільшених яєчників.

4 Ультразвукове дослідження органів малого таза. Зараз використовується спеціальний трансвагінальний датчик. Цей високоінформативний метод дозволяє виявити структурні зміни яєчників, характерні для полікістозу - збільшення обсягу, потовщення зовнішньої капсули, змінені фолікули (кісти).

5 При необхідності в разі поєднаної патології (трубне безпліддя, ендометріоз), при припущенні на пухлини матки, яєчників застосовують лапароскопію - введення в черевну порожнину телескопічною трубки, приєднаної за допомогою кабелю до комп'ютера. На моніторі лікар бачить стан органів малого таза.

6 При підозрі на мастопатію проводять УЗД молочних залоз, мастографію, термографію.

7 Аналізи крові.

Кров на гормони: естроген, тестостерон, пролактин, фолікулостимулюючий гормон, лютеїнізуючий гормон, гормони щитовидної залози.

Біохімічний аналіз крові: рівень глюкози, ліпідів (тригліцериди, холестерин).

8 В сечі визначають рівень 17 кетостероїдів (продуктів метаболізму андрогенів).

Тактика лікування визначається віком, домінуючою симптоматикою і планами пацієнтки. У дівчини-підлітка на перший план виходить корекція менструального циклу, боротьба з висипом вугрів і зайвим ростом волосся. Жінці з безпліддям повернути здатність до зачаття.

 • нормалізація ваги
 • Відновлення менструального циклу
 • стимуляція овуляції

Нормалізацію ваги лікарі розглядають, як необхідний компонент лікування. Часто тільки зниженням ваги тіла на 10-15% вдається відновити у жінки нормальний менструальний цикл.

Дієта - не тимчасове захід, від якого при досягненні бажаної мети - народження дитини - можна відмовитися, а спосіб життя.

Харчування має бути низькокалорійним (до 2000 калорій на добу), збалансованим за основними поживними речовинами: білками, жирами, вуглеводами, вітамінами, макро-мікроелементів.

На рослинні білки припадає дві третини, на тварини - одна третина.

Жири також краще рослинні (соняшникова, кукурудзяна, оливкова олія). Тваринні жири в обмеженій кількості.

Прийом їжі дробовий 5-6 разів на день.

Їжу відварювати, запікати, тушкувати, готувати на пару.

Раціон, хворих полікістозом яєчників, включає: нежирні сорти м'яса, риби, сиру, яйця, кисломолочні продукти, крупи (вівсяна, гречана, перлова), овочі (томати, огірки, капуста, перець, кабачки, баклажани, редис, квасоля, горох, цибуля, часник, зеленні культури), фрукти (яблука, груші, слива, вишня, гранати, алича та інші). Хліб житній, цільнозерновий, хліб з висівками. З напоїв неміцні чай, кава, компоти з сухофруктів, ягідні муси без додавання цукру.

Під забороною копчені, ковбасні вироби, всі види консервів, здобна випічка, цукор, торти, морозиво, шоколад, солодкі газовані напої, алкоголь. Обмежити споживання гострих, солоних продуктів.

Дієту поєднувати з фізичними вправами - швидка ходьба, плавання, велотренажери, заняття фітнесом.

Як лікувати полікістоз яєчників у жінок, які не планують вагітність? У завдання лікування входять нормалізація менструального циклу і зниження ризику розвитку ускладнень.

При підвищеному рівні інсуліну в крові призначають метформін гідрохлорид. Механізм цукрознижувальної дії полягає в переробці цукру в м'язовій тканині, зниження всмоктування глюкози в тонкому кишечнику, зниження апетиту. Численні дослідження достовірно показали ефективність метформіну не тільки для корекції вуглеводного обміну, а й для відновлення репродуктивної функції у жінок.

Для нормалізації гормонального фону застосовують естроген-гестагенні препарати, що входять до групи комбінованих оральних контрацептивів. Вони містять синтетичні гормони - естроген і прогестерон. Механізм дії зводиться до придушення освіти в гіпоталамусі нейрогормонов, які в свою чергу гальмують гонадотропну функцію гіпофіза. Одночасно в яєчниках зменшується синтез естрогенів. Результатом стає відсутність овуляції. Часто застосовуються препарати: Жанін, ярина, Діані-35. У Діані-35 міститься антиандрогенний компонент, який зменшує симптоми гірсутизму, вугрової висипки, себореї.

Курс від 6 місяців до року. Для придушення андрогенного дії вдаються до призначення верошпирона, флутаміду.

При нормалізації менструального циклу і бажання жінки зачати дитину приступають до головного етапу - стимуляції овуляції. Призначають препарат з групи стимуляторів гонадотропінів - клостилбегіт. Схеми різні підбираються індивідуально. Зазвичай з 5 по 9 день циклу 50 мг в день. Прийом не менше 3 місяців. При відсутності ефекту дозу збільшують до 200 мг на добу. Через 5-7 днів контроль УЗД. Якщо домінантний фолікул досягає необхідного розміру, призначають хоріонічний гонадотропін, який сприяє розриву фолікула і виходу з нього дозрілої яйцеклітини. У цей період для зачаття необхідна активне статеве життя.

На ранніх етапах неможливо зрозуміти чи відбулося зачаття, тому для підтримки життєдіяльності і правильного функціонування жовтого тіла застосовують прогестерон, дюфастон, утрожестан. Якщо через 2-3 тижні на УЗД не буде ознак вагітності, підвищують дози препарату, який застосовувався для стимулювання або переходять на інші: гонал, менпур, меногон.

При невдачі консервативного лікування показана хірургічна операція.

Клиновидна, резекція яєчників, декортикация яєчників і інші хірургічні операції зараз практично не застосовують через розвиток післяопераційних ускладнень у вигляді спайок в малому тазі, що призводить до безпліддя.

Полікістоз яєчників лікується хірургічно малоінвазивним прийомом за допомогою лапароскопії. Розроблено і з успіхом застосовуються методи впливу на яєчники електрострумом або лазером: електрокоагуляція, термовапорізація, декапсуляция полікістозних яєчників.

Метою хірургічного лікування є налагодити гонадотропную секрецію за рахунок зменшення тканин поликистозного яєчника і надрізу потовщеною капсули яєчника, яка заважає виходу дозрілої яйцеклітини.

Проведена операція збільшує жінці шанс завагітніти протягом 4-6 місяців. Але цей ефект короткочасний, часто хірургічна операція призводить до стрімкого згасання функції яєчників.

На питання, як лікувати полікістоз яєчників, фахівці займаються вивченням цієї проблеми, однозначно відповідають - якомога раніше. На жаль, повністю позбутися від цього захворювання не можна, але відновити дітородну функцію жінки, нормалізувати гормональний фон, звести до мінімуму недоліки зовнішності (ожиріння, зайвий ріст волосся, жирну шкіру) можливо.

Головне, не допустити ускладнень, які можуть виникнути при хронічному і прогресуючому перебігу захворювання. Ожиріння інсулінорезистентність здатні викликати цукровий діабет 2 типу. Порушення ліпідного обміну у вигляді підвищеного вмісту в крові тригліцеридів і холестерину ведуть до атеросклерозу, який в кілька разів збільшує ризик розвитку інфарктів і інсультів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

63 − = 61