Полідекса назальний

Полідекса з фенілефрину

Опис актуально на 22.05.2014

 • Латинська назва: Polydexa with Phenylephrine
 • Код АТС R01AD53
 • Діюча речовина: Дексаметазон + Неомицин + Поліміксин B + Фенілефрин (Dexamethasone + Neomycin + Polymyxin B + Phenylephrine)
 • Виробник: GP Grenzach Produktions (Німеччина)

Форма випуску

Препарат випускається у вигляді спрею. Це безбарвна прозора рідина, яка міститься у флаконі з поліетилену з розпилювачем. Флакон містить 15 мл препарату, він упакований в пачку з картону.

Комбінований лікарський засіб, яке використовується в оториноларингології для місцевого застосування. Полідекса з фенілефрину має протизапальну вплив з огляду на дії дексаметазону на слизову носа. Фенілефрин надає судинозвужувальну дію, а антибіотики неоміцин і поліміксин B обумовлюють антибактеріальну вплив. Поєднання антибіотиків дозволяє розширити спектр їх дії. Тому ці краплі в ніс з антибіотиком діють на більшість грампозитивних і грамнегативних організмів, які провокують розвиток інфекційно-запальних захворювань порожнини носа і придаткових пазух.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Немає даних щодо фармакокінетики препарату через його низьку системну абсорбцію.

Краплі назальні (спрей) Полідекса з фенілефрину слід застосовувати для лікування інфекційно-запальних захворювань порожнини носа, придаткових пазух і носоглотки:

Чи не застосовується Полідекса спрей для носа при таких захворюваннях і станах:

Можливо прояв наступних побічних ефектів при прийомі препарату. Полідекса для носа в окремих випадках може провокувати відчуття сухості в носі, а також прояв алергічних реакцій - свербіння, висипу на шкірі, кропив'янки. Ліки для носа викликає системні побічні впливу тільки при тривалому його використанні для лікування, або в тому випадку, якщо воно застосовується в дозі, яка значно вище, ніж рекомендована. В якості системних побічних ефектів можливо прояв головного болю, тремору, тахікардії, блідості шкіри, підвищення кров'яного тиску, безсоння.

Інструкція по застосуванню (Спосіб і дозування)

якщо використовуються краплі в ніс Полідекса з фенілефрину, інструкція повинна обов'язково враховуватися. Дорослі пацієнти повинні застосовувати спрей в ніс наступним способом: від 3 до 5 разів на добу проводиться одне впорскування в кожну ніздрю.

Інструкція по застосуванню спрею назального дітям від 12 років передбачає не більше 3 упорскувань кошти на добу в кожну ніздрю.

Лікування триває від 5 до 10 днів. Щоб зробити впорскування, потрібно натиснути на флакон. Його слід тримати вертикально, при цьому голову необхідно трохи нахилити вперед, щоб розчин потрапляв в ніздрю в вигляді спрею, а не як цівка рідини. Проводиться тільки одне натискання для впорскування.

Якщо протягом 10 днів поліпшення стану не спостерігається, необхідно звернутися до лікаря і припинити лікування препаратом.

Не можна використовувати препарат з метою промивання придаткових пазух порожнини носа. Полідекса при гаймориті - це препарат вибору, фахівці відзначають, що застосовувати його потрібно строго по інструкції. Відгуки при гаймориті свідчать, що ефект від застосування засобу залежить від індивідуальних особливостей організму.

При місцевому застосуванні передозування неможливе, так як всмоктуваність речовин при їх місцевому застосуванні дуже низька.

Спрей назальний для дітей і дорослих Полідекса часто застосовується при комбінованому лікуванні з огляду на хорошій сполучуваності з іншими лікарськими засобами. Проте, з деякими препаратами Полідекса не поєднується.

 • При поєднанні з бромокриптином підвищується ризик прояву артеріальної гіпертензії.
 • При поєднанні з гуанетидином посилюється гіпертензивну вплив Фенілефрину.
 • При поєднанні з інгібітори МАОу хворих на гіпертонічну хворобу підвищується ризик розвитку гіпертонічного кризу.
 • Не слід поєднувати прийом препарату і лікування селективними інгібіторами МАО в зв'язку з відсутністю точних відомостей про таку взаємодію.
 • При використанні галотана або циклопропанаспільно з Полідекса збільшується ризик розвитку шлуночкової фібриляції.
 • Можливо негативний вплив на серцеву діяльність при поєднанні препарату з бепридилом, галофантрина, спарфлоксацину, аміноглутетимід, Терфенадином, сультоприд, еритроміцином, вінкаміном, астемізолом, пентамідином.

Крім того, потрібно дотримуватися обережності при тривалому прийомі кошти з ацетилсаліциловою кислотою, іншими саліцилатами, а також з антиаритмічними препаратами.

Особлива обережність необхідна при суміщенні Полідекса з ослабленими живими вакцинами, так як існує висока ймовірність генералізації хвороби.

Препарат в мережі аптек відпускається за рецептом.

Відноситься до списку Б. Необхідно зберігати препарат при температурі не більше 25 ° C, берегти від доступу дітей.

Препарат може зберігатися 3 роки.

Препарат Полідекса не можна приймати всередину. Не слід практикувати лікування засобом довше, ніж 10 днів, так як існує ризик розвитку синдрому відміни і ятрогенного риніту. При тривалій терапії або у використанні високих доз препарату він може надавати системну дію на організм.

Зважаючи на наявність у складі Полідекса кортикостероида може змінитися протягом алергії, однак її місцеві симптоми не зникають.

У препараті міститься дексаметазон, який в процесі проведення допінг-контролю може дати позитивний результат.

Після того, як флакон з лікарським засобом розкритий, з'являється можливість його зараження мікроорганізмами.

Випадків впливу на здатність керувати автотранспортом і працювати з точними механізмами не відзначалося.

Аналоги Полідекса з фенілефрину

В аптеках реалізуються деякі аналоги назального спрею, що мають подібний вплив на організм. Схожий склад зазначається у ліки Макситрол. Однак це коштів - не аналог ля носа, так як його застосовують в офтальмології.

Що краще: Полідекса або ізофра?

Яке саме засіб - ізофра або Полідекса для дітей і дорослих є оптимальним, в кожному конкретному випадку може сказати тільки фахівець. У складі препарату ізофра - фраміцетину сульфат, антибіотик, який належить до тієї ж групи, що і антибіотик зі складу Полідекса. Щоб точно визначити ефективність обох засобів, необхідне проведення бакпосева, щоб отримати інформацію про чутливість мікроорганізмів до кожного з антибіотиків.

Що краще: Ринофлуимуцил або Полідекса?

ринофлуимуцил має в складі ацетилцистеин і туаміногептан, має судинозвужувальну, протизапальну муколитическим, антиоксидантну дію. Однак це засіб, на відміну від Полідекса, не має в складі антибіотика.

Полідекса застосовують при лікуванні дітей від нежиті, гаймориту, синуситу. Однак в інструкції йдеться про те, що застосування препарату повинно проводитись при лікуванні дітей тільки з 12-річного віку.

Лікування дітей молодшого віку можливо тільки під суворим контролем фахівця і при ретельному дотриманні всіх рекомендацій по застосуванню.

На сьогоднішній день не існує достовірних досліджень з приводу впливу Полідекса на організм вагітної жінки і плоду. Є дані, що при тривалому використанні препарату можливо ототоксическое вплив на плід, що в підсумку може спровокувати неправильне формування органів слуху.

Препарат призначається в деяких випадках при вагітності тільки після ретельного зважування очікуваної користі і шкідливого впливу. По можливості лікар призначає для лікування інші лікарські засоби.

при лактації на період лікування Полідекса грудне годування слід припинити.

Відгуки про Полідекса з фенілефрину

Відгуки про спреї назальном Полідекса свідчать про його ефективності, так як засіб вважається препаратом нового покоління. Відзначається, що спрей для носа часто покращує стан хворого вже після декількох використань.

Є відгуки на краплі в ніс, де мова йде про те, що препарат допоміг зменшити інтенсивність болю в гайморових пазухах, головних болів, набряклість. Однак, зазначається, що при застосуванні засобу потрібно точно слідувати інструкції і використовувати його тільки так, як рекомендує лікар. У відгуках зустрічаються негативні коментарі про незручність використання флакона.

Ціна Полідекса з фенілефрину, де купити

Ціна спрею назального Полідекса з фенілефрину, 15 мл становить в середньому 230-260 рублів. Спрей для носа може мати різну вартість в залежності від аптеки, в якій він реалізується. Ціна крапель в ніс Полідекса в Україні становить в середньому 80 - 100 грн.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна

ЗдравЗона

Аптека24

Освіта: Закінчила Рівненський державний базовий медичний коледж за спеціальністю «Фармація». Закінчила Вінницький державний медичний університет ім. М.І.Пирогова та інтернатуру на його базі.

Досвід роботи: З 2003 по 2013 р - працювала на посадах провізора і завідувача аптечним кіоском. Нагороджена грамотами та відзнаками за багаторічну і сумлінну працю. Статті на медичну тематику публікувалися в місцевих виданнях (газети) і на різних Інтернет-порталах.

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Панк із Солт-Лейк-Сіті: Уле = ледве кладчіка ВОГОНЬ! Стаф Заєбісь! ЗНЯВ В ТОРКАННЯ

Дарина: Так, риб'ячий жир дійсно працює, пройшла сухість шкіри, ламкість волосся і нігтів. Навіть.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Інструкція назального спрею Полідекса

Спрей Полідекса - один з небагатьох лікарських назальних спреїв, які відпускаються в аптеці тільки по рецепту лікаря. Випускається німецької фармацевтичної фірмою GP Grenzach Produktions. Створення Полідекса з фенілефрину можна вважати досягненням виробника, тому що в лікарському препараті вдалося поєднати всі необхідні види впливу на патологічний осередок запалення в носі і гайморових пазухах.

Препарат користується заслуженою повагою у лікарів отоларингологів. Перед початком лікування всі повинні ознайомитися з інструкцією із застосування.

Повний торгова назва спрею для носа «Полідекса з фенілефрину» на відміну від Полідекса в краплях для вух і носа. Зручна форма у вигляді назального спрея забезпечує легке застосування в лікуванні, глибоке розпорошення компонентів в порожнині носа. Обсяг флакона 15 мл., Прозора безбарвна рідина, в упаковку входить розпилювач.

Препарат не можна приймати всередину.

Комбінований вплив здійснюється згідно з інструкцією за рахунок водного розчину наступних компонентів:

 • Неоміцин - антибіотик з групи аміноглікозидів, активно діє на грамнегативні (за способом забарвлення) збудники, включаючи золотистий стафілокок, кишкову паличку, паличку клебсієли.
 • Поліміксин B - антибіотик вбиває грамположительную флору (але не всі види стрептококів).
 • Дексаметазон - гормональний препарат, є сильнодіючим протизапальну і протиалергічну засобом. Пригнічує всі компоненти запального процесу, зміцнює стінки судин.
 • Фенілефрин - судинозвужувальний засіб, діє як адреналін.

За допомогою загального впливу цих компонентів Полідекса у вигляді назального спрея знищує патофізіологічний механізм запалення при хронічному гаймориті:

 • антибактеріальну дію - руйнує оболонку бактерій-збудників, порушує внутрішньоклітинний обмін, що призводить до знищення мікроорганізмів;
 • зменшує виділення продуктів запалення тканин;
 • зміцнює судинні стінки носа і знижує проникність капілярів;
 • підвищує місцевий імунітет і відновлює клітини слизової оболонки носа.

Назальний спрей містить в своєму складі сильні антибіотики, тому в разі комплексного лікування немає потреби призначати антибіотики додатково. Для посилення антимікробної дії краще використовувати сульфаніламідні препарати, рослинні фітонциди.

Як назального спрею з фенілефрину Полідекса широко застосовується як для терапії дітей, так і дорослих хворих при таких захворюваннях:

 • гострий і хронічний риніт;
 • хронічний гайморит з гнійним вмістом навколоносових пазух;
 • хронічне запалення аденоїдів носа;
 • стан після оперативного лікування з приводу аденоїдів, хронічного тонзиліту, гаймориту;
 • гнійний риніт у дітей після тривалого интубационного наркозу через носові ходи, подачі кисню для дихання;
 • хронічний ринофарингіт з ураженням голосових зв'язок.

Застосування Полідекса з фенілефрину за інструкцією протипоказано при

 • гіпертонічної хвороби (спазм судин може спровокувати підвищення артеріального тиску) і ішемічному ураженні серця з нападами стенокардії;
 • при вживанні деяких гіпотензивних і антиаритмічних препаратів;
 • порушеннях ритму серцевих скорочень;
 • підвищеній функції щитовидної залози (тиреотоксикоз);
 • ниркова недостатність з виявленням білка в аналізі сечі;
 • різновиди глаукоми очей;
 • не слід поєднувати спрей для носа Полідекса з саліцилатами (препарати групи аспірину) і анальгетиками.

Дитячі лікарі насторожують батьків в плані застосування спрею Полідекса на тлі чергової вакцинації дитини. Препарат може сприяти виникненню поширеною інфекції. Графік щеплень слід змінити.

При спільному застосуванні спрею Полідекса з іншими антибіотиками можливий ототоксичний ефект впливу на слухові нерви з повною або частковою втратою слуху.

Інструкція по застосуванню та клінічні спостереження вимагають лікування засобом Полідекса здійснювати тільки під контролем лікаря.

Спрей Полідекса з фенілефрину може застосовуватися для дітей з дванадцяти років. У молодшому віці застосування можливо в стаціонарі під контролем лікаря.

Впорскування в ніс відповідно до інструкції проводиться одноразовим натисканням на флакон. Дітям на добу можна провести три впорскування в кожну ніздрю, дорослим до п'яти. Курс лікування Полідекса триває не довше десяти днів.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Під час вагітності користуватися спреєм Полідекса з фенілефрину не рекомендується. Повністю питання не вивчений, але є дані про токсичний вплив неомицина на слуховий апарат плода. Годування немовляти при лікуванні Полідекса слід припинити з тієї ж причини.

За складом і фармакологічній дії є схожий препарат в краплях - Макситрол. Але він непридатний для лікування риніту і гаймориту, використовується при очних захворюваннях.

До побічних ефектів Полідекса відносяться:

 • підвищена нервозність;
 • безсоння;
 • тремор рук;
 • серцебиття;
 • відчуття сухості в роті;
 • порушення ритму серцевих скорочень.

Для спортсменів-професіоналів інструкція із застосування нагадує, що включення до складу препарату гормону кортикостероида дексаметазону може показати позитивний тест при допингконтроле.

Препарат назальний спрей Полідекса з фенілефрину показаний для комплексної терапії хронічних процесів в носоглотці при одночасному застосуванні засобів для промивання носа, фізіотерапевтичних процедур, народного лікування.

Призначає препарат тільки лікар фахівець, який добре знає інструкцію із застосування, лікування вимагає контролю доктора, проведення лабораторних досліджень.

Краплі і спрей Полідекса для дітей - інструкція із застосування, ціна

Інструкція по застосуванню Полідекса, вказує, що цей препарат з вмістом антибактеріального компонента застосовують для лікування запущених форм захворювань носової порожнини і вух, що супроводжуються важкою симптоматикою і ускладненнями.

В даний час антибактеріальний засіб Полідекса випускається в двох формах:

 1. Спрей Полідекса. Використовується для носа і навколоносових пазух. Реалізується в поліетиленових флаконах об'ємом 15 мл з розпилювального пристрою в комплекті.
 2. Краплі Полідекса. Застосовуються для терапії захворювань органів слуху. Випускаються у флаконі з прозорим і безбарвним вмістом, обсягом 10,5 мл. В упаковку з краплями вкладається спеціальна піпетка для зручності дозування.

Виробництвом і реалізацією препарату займається фармацевтична компанія з Франції «Лаб. Бушара - Ретордаті ». Середня ціна на лікарський засіб з Росії - 300 рублів.

Краплі для вух застосовують при наявності бактеріальних ускладнень, викликаних розвитком запального процесу в органах слуху. Спрей Полідекса в ніс на відміну від крапель містить фенілефрин і використовується для лікування запалення носової порожнини і пазух.

Полідекса - комбінований антибактеріальний препарат, який широко використовується в оториноларингології. Його ефективність обумовлена ​​комплексною дією антибіотиків, які мають протизапальну властивість і знищують широкий спектр патогенних мікроорганізмів.

Комплексне лікувальну дію препарату Полідекса обумовлено наявністю в ньому трьох компонентів:

 • Неоміцину сульфату - це антибіотик, який виявляє активність відносно грамнегативних і грампозитивних бактерій. Речовина легко проникає в клітину через мембрану, пригнічує і вбиває патогенні мікроорганізми. Неоміцину сульфат не впливає на анаеробні мікроби, за винятком кишкової палички, золотистого стафілокока і синьогнійної палички.
 • Поліміксину сульфат - антибіотик з групи циклічних поліпептидів. Діє переважно на грамнегативні бактерії, не впливає на анаеробні мікроорганізми і гриби, але посилює терапевтичний ефект неомицина. Таке поєднання двох антибіотиків дозволяє домагатися розширеного антибактеріальної дії.
 • Дексаметазон - синтетичний гормональний компонент, який має виражену протизапальну, протиалергічну та імунодепресивну дію. Місцеве застосування речовини дозволяє успішно проводити терапію захворювань, що супроводжуються сильними набряками і гострим запальним процесом.

І краплі для вух, і спрей для носа мають в своєму складі всі три даних компонента. Але в назальном спреї також присутній додаткове речовина - фенілефрин. Це адреномиметик, який стимулює альфа-адренорецептори і при місцевому застосуванні виявляє судинозвужувальну дію. Використовується для зняття набряклості слизової носа і кон'юнктиви очей при ГРВІ і алергічних захворюваннях.

В 1 мл Полідекса в вуха в формі крапель міститься 10 мг неоміцину, 10 000 ОД поліміксину і 1 мг дексаметазону.

У назальном спреї для носа концентрація речовин на 1 мл наступна: неоміцин - 6500 ОД, поліміксин - 10 000 ОД, дексаметазон - 0,25 мг, фенілефрин - 2,5 мг.

Полідекса спрей призначають при таких захворюваннях:

 • хронічний або гострий риніт, що супроводжується виділенням гнійного секрету;
 • гострий ринофарингіт;
 • синусити, які локалізовані в лобових і гайморових областях;
 • хронічний або слабо протікає аденоїдит;
 • риніт дитячий з гнійними виділеннями.

Також спрей можна використовувати як профілактичний засіб для запобігання ускладнень після хірургічного лікування носа і навколоносових пазух.

Краплі Полідекса призначають для лікування захворювань органів слуху, що супроводжуються бактеріальними ускладненнями:

 • отит на тлі інфекційного ураження (за умови відсутності пошкодженої барабанної мембрани);
 • інфікована екзема зовнішнього слухового проходу;
 • інфекція зовнішнього вуха.

При ослабленні імунітету на тлі вірусного інфікування, в організмі швидко активізується умовно-патогенна мікрофлора, і виникають ускладнення, що ведуть до приєднання бактеріальної інфекції. В такому випадку противірусні препарати можуть не справлятися з симптомами захворювання.

Потрібно приймати спеціальні антимікробні засоби для знищення патогенних бактерій і швидкого зняття запального процесу. Саме Полідекса справляється з поставленим завданням краще за інших препаратів з подібним терапевтичною дією. Відгуки про цей засіб переважно позитивні, тому варто докладніше розглянути особливості його застосування.

Інструкція по застосуванню для дітей і дорослих

У педіатрії препарат Полідекса використовується для лікування запального процесу в носовій порожнині і органах слуху. Часто після вірусного захворювання в організмі ослаблених хворобою малюків «поселяється» бактеріальна інфекція, яка вражає порожнину вуха і носову порожнину. Зміна мікрофлори супроводжується гнійними виділеннями з носа і вух.

Антибактеріальні компоненти, а також дексаметазон, що містяться в складі Полідекса, борються з патогенними мікроорганізмами і знімають запалення. Однак застосовувати препарат у дітей можна тільки з 2,5 років. Спрей Полідекса для дітей впорскується в ніс тричі на день по одному разу. Краплі закапують у вушну раковину двічі на добу, по 1-2 краплі на кожне вухо. Після процедури закапування рекомендується кілька хвилин потримати голову так, щоб вухо знаходилося в горизонтальному положенні, (для запобігання витікання препарату).

Схема застосування медикаменту для дорослих майже не має відмінностей від його використання в педіатричній практиці. Для дорослих добова доза вушного розчину становить 1-2 краплі двічі на день. При тяжкому перебігу хвороби і відповідних показаннях разова доза може бути збільшена до 5 крапель.

При використанні спрею дозування для дорослих пацієнтів така ж, як і у дітей. Однак частота застосування при необхідності може бути збільшена до 5 разів на день. Тривалість курсового лікування краплями становить від 6 до 10 днів, спреєм - від 5 до 10 днів.

Полідекса при вагітності і лактації

Незалежно від етапу розвитку плода, препарат Полідекса не можна призначати вагітним. В інструкції до лікарського засобу сказано, що його тривале застосування під час вагітності може призводити до аномалій внутрішньоутробного розвитку. Особливо це стосується впливу на слуховий апарат, так як активні речовини Полідекса мають ототоксическим дією.

При грудному вигодовуванні прийом Полідекса мамою може спровокувати у немовляти ряд побічних ефектів: слабкість, посилене серцебиття, сонливість, збудження нервової системи. Особливо це стосується слабких і недоношених малюків. Якщо застосування Полідекса вкрай необхідно для запобігання більш серйозних проблем зі здоров'ям, годуючим матерям потрібно на час перевести дитину на штучне годування. Через два тижні після закінчення курсового лікування грудне вигодовування можна продовжувати.

Крім вагітності, періоду лактації і віку до 2,5 років, у даного препарату є й інші протипоказання. Полідекса не можна призначати при непереносимості хоча б одного з компонентів, що входять до складу або при підвищеній чутливості до допоміжних речовин.

Препарат не можна комбінувати з живими вакцинами від поліомієліту і туберкульозу. Дія Полідекса на тлі ослабленого імунітету може спровокувати розвиток цих важких захворювань. Крім того, цей медикамент не призначають при прийомі інших антибактеріальних засобів, до складу яких в якості основних компонентів входять гентаміцин, мономіцин і амікацин.

Так як медикамент має судинозвужувальну дію, його потрібно з обережністю застосовувати при гіпертензії (підвищеному артеріальному тиску), стенокардії, ішемічної хвороби серця і захворюваннях щитовидної залози.

Полідекса з фенілефрину може викликати відчуття дискомфорту, поколювань і печіння в носі. В окремих випадках можливі алергічні реакції - кропив'янка, свербіж шкіри, набряк Квінке. При використанні крапель або спрея довше рекомендованого терміну можливі системні побічні ефекти, які проявляються наступним чином:

 • головний біль;
 • безсоння;
 • слабкість і стомлюваність;
 • тремор кінцівок;
 • блідість шкірних покривів;
 • прискорене серцебиття;
 • скачки артеріального тиску.

Щоб уникнути тривожних симптомів, потрібно дотримуватися режиму дозування і тривалості застосування, вказаною в інструкції.

Аналогом Полідекса як засіб для закапування у вуха може бути Макситрол. Цей препарат має в своєму складі ті ж антибактеріальні речовини і дексаметазон для зняття запалення. Один флакон засобу коштує близько 400 рублів. Найбільш популярним аналогом Полідекса є препарат ізофра. Однак в її складі лише один антибіотик - аміноглікозиди. З іншого боку, ізофра має менше протипоказань і побічних ефектів. Ціна препарату становить 300 рублів.

Софрадекс - ще один антибактеріальний препарат, що володіє широким спектром терапевтичної дії. Його використовують як протизапальний, бактерицидний і протиалергічну кошти. Реалізується у формі назальних крапель і коштує від 250 до 350 рублів.

Для боротьби з отити різного генезу в якості альтернативи Полідекса відмінно підійде Анауран. Препарат виявляється антибактеріальну та знеболювальну дію. З обережністю можна застосовувати вагітним, годуючим і дітям. Ціна - до 400 рублів.

краплі галазолін можуть застосовуватися, як для лікування ринітів різної природи, так і для зняття симптомів отиту. Краплі мають судинозвужувальну дію і можуть застосовуватися для дітей від 2 років. Чи не є антибактеріальним засобом, але може використовуватися для зняття набряклості носової порожнини. Вартість препарату - від 35 рублів.

Дешеві аналоги Полідекса російського виробництва - це:

Ріностоп випускається у формі назального спрею або крапель і застосовується для лікування гострих ринітів, синуситів і отитів. Основною діючою речовиною є ксилометазолин, що володіє судинозвужувальну властивістю. Вартість препарату Ріностоп - максимум 50 рублів.

Інфлюрін використовується для лікування гаймориту, риніту, отиту і усунення симптомів полінозу. Препарат можна застосовувати для дітей від 2 років і з обережністю при вагітності і лактації. Тривалість курсу повинна становити не більше 5 днів. Вартість - менше 60 рублів.

Рінорус допомагає при гострому риніті, сунісітах, отитах та євстахіїтах. Випускається у формі спрею або крапель. Має протизапальну дію і знімає набряк слизової носа. Ціна на препарат - від 55 до 70 рублів.

У дитини недавно затягнувся нежить після застуди: всі симптоми пройшли, але він залишився. Та ще й з'явилися густі зелені виділення з носа. Лікували звичайними недорогими краплями, але не допомагало. Далі гірше: дитина почала скаржитися на головний біль при сморкании, що віддає в перенісся.

Побігли до лікаря, і та виписала нам антибіотик Полідекса. Препарат використовували протягом 5 днів. У перший же день застосування ніс почав дихати нормально, зелені соплі змінилися прозорими і водянистими. За 5 днів нежить пройшов повністю, і дочка більше не скаржилася. Ніяких побічних ефектів не було.

Спреєм Полідекса користуюся практично завжди, коли починається нежить. Справа в тому, що у мене колись був гайморит, і тепер застосовую його, щоб уникнути ускладнень. Звичайно, при несильному нежиті використовую його не по інструкції: тільки в перші дні і роблю не більше двох упорскувань в день.

Проходить практично відразу, а побічних ефектів немає. Нещодавно давала його подрузі: у неї у сина був затяжний нежить і лікар порадив саме цей препарат. Він не з дешевих, а у мене був невикористаний флакон. Синочок, каже, позбувся зелених виділень і закладеності носа за три дні.

Нещодавно сильно заклало вухо, але ні болю, ні температури не було. Тільки дискомфорт і незвичні відчуття, тому в лікарню не поспішав. Спочатку думав - пробка, тому просто купив відповідні ліки, але не допомогло. Пізніше став помічати, що з вуха після сну виділяється якась волога - прозора, без запаху.

А далі пішли різкі болі, набряклість, вухо почервоніло і виділення стали гнійними. Побіг в поліклініку, і там мені лікар відразу ж призначила краплі Полідекса. Застосовував їх протягом 7 днів, п'ять разів на добу. До закінчення курсового лікування всі неприємні симптоми зникли, та й зовні вухо стало виглядати здоровим.

Перед застосуванням медичних препаратів проконсультуйтеся з лікарем!

Оставьте комментарий

15 − = 7