Після припікання ерозії шийки матки

Содержание

Після припікання ерозії шийки матки що не можна робити?

Щоб не нашкодити своєму здоров'ю варто знати, що не можна робити після процедури припікання ерозії шийки матки. Багато жінок щорічно страждають, від цієї проблеми, але не кожна знає, що від цього захворювання можна швидко позбутися. Найкращим способом боротьби з цією недугою є припікання. Тільки так можна позбутися від нього за досить короткий період часу.

Які чинники впливають на появу ерозії шийки матки

Причини появи цієї хвороби донині вивчаються лікарями всього світу. На даний момент існує кілька основних теорій.

 1. Запалення статевих органів супроводжуються посиленим виділенням секреції залоз. Такі виділення сильно впливають на епітелій піхви через що, і виникає це захворювання.
 2. Механічна травматизація під час аборту, пологів, операцій. Всі ці фактори можуть спровокувати виникнення ерозії шийки матки.
 3. Збився гормональний фон, на нього може вплинути пізніше статеве дозрівання, пологи в дуже молодому віці, порушення менструального циклу, хронічне запалення яєчників, безладні сексуальні контакти.

Ектопія, еритроплакія - всі ці діагнози вимагають кардинального втручання у вигляді припікання.

Якась особлива підготовка до такої операції не потрібно, проте, якщо лікар виявить у аналізах патогенну бактеріальну, грибкову або вірусну інфекцію він спочатку призначить препарати для її усунення.

Фахівці в області гінекології рекомендують виконувати цю процедуру на сьомий день менструального циклу. Це потрібно для того, щоб рани швидше зажили, і слизова відновилася.

Природно перед терапією потрібно пройти ряд аналізів, які включають в себе:

 • мазок;
 • Аналіз крові;
 • Гістологічне дослідження;
 • Аналіз крові на ВІЛ, гепатит та РВ.

Дана операція з видалення ерозії шийки матки полягає в використанні електричного струму, саме радіохвилями відбувається припікання, що в свою чергу призводить до повного відторгнення уражених тканин і розвитку нового епітелію.

До плюсів такого способу лікування можна віднести:

 • Низьку вартість;
 • Легкість у виконанні;
 • Високу результативність;
 • Малотравмотічний;
 • Чи не утворює рубці.

До мінусів можна віднести:

 • Можна робити тільки не народжували жінки;
 • Хворобливість процедури;
 • Може розвинутися ендометріоз згодом.

Ось самі основні методи боротьби від ерозії шийки матки. припікання:

Як було встановлено, самим травмуючим способом позбавлення від ерозії шийки матки вважається припікання струмом. Якщо говорити звичайною людською мовою, цей метод, по суті, є опіком слизової піхви. При цьому струм може під час лікування викликати спазм м'язів піхви, і крім цього ерозія шийки матки може через деякий час повернутися знову.

При операції радіохвилями використовують сучасний апарат, цей метод є мало травматичним, так як радіохвилі перетворені і низькочастотні. Припікання хімічним засобом - солковогіном теж не дуже хороший метод. При цьому способі лікування в місці ерозії шийки матки через деякий час з'являється струп, під яким потім почне формуватися здоровий епітелій.

Весь процес відновлення епітелію буде відслідковуватися лікарем, шляхом гінекологічних оглядів. До лікаря потрібно буде почати ходити приблизно через десять днів. Необхідно знати, що якщо ви будите використовувати лікування радіохвилями, процедура може викликати у вас печіння і навіть свербіж. Як довго жінка буде відновлюватися, в першу чергу залежить від обраного способу терапії і від розміру пошкоджених ділянок шкіри. Зазвичай після операції радіохвилями можна відновитися протягом одного місяця. Однозначно таке лікування є одним з кращих і ефективних способів.

післяопераційні рекомендації

Який би спосіб не був обраний з видалення ектопії, обов'язково потрібно дотримуватися деякі рекомендації.

 1. Не можна вести статеве життя шість тижнів.
 2. Секс можна відновити, як дозволить лікар.
 3. Не можна носити тяжкості.
 4. На певний термін потрібно забути про бані та сауни.
 5. Слід робити місцеву терапію у вигляді використання тампонів зі спеціальними лікарськими мазями.
 6. Не можна обліпихову олію використовувати у вигляді тампонів.

Після закінчення терапії пацієнтка може планувати вагітність. Але перед цим все-таки слід відвідати лікаря і перевіритися ще раз, щоб упевнитися в повне одужання.

Тому при перших ознаках ектопії, рекомендується звернутися за медичною допомогою. Якщо виконувати всі перераховані вище рекомендації, можна уникнути багатьох проблем.

Чи можна робити припікання в домашніх умовах

Деякі фахівці - при малих розмірах вогнищ - радять робити цю процедуру вдома, спеціальним антибактеріальним засобом під назвою Полікрезулен, який є не лише потужним бактериостатика, але і відмінним прижигающим засобом.

Спосіб застосування даного препарату такий: потрібно вставити тампон в піхву хвилини на три, надлишки розчину треба видалити чистим тампоном. Чисельність подібних процедур за один тиждень становить три рази. Через один тиждень пошкоджені тканини мимовільно почнуть відділятися і виходити назовні, при цьому не залишиться ніяких шрамів і жінка може навіть планувати вагітність.

Проте, потрібно дотримуватися деякі обмеження і не можна їх порушувати, завжди пам'ятайте про це.

Питання, які хвилюють жінок

 1. Що не можна робити після випалювання ектопії струмом? Протягом місяця можна займатися статевим життям, приймати ванну, використовувати тампони.
 2. Після виконаної операції з видалення ектопії, вона не пройшла, так як розмір осередків дуже великий, що робити? Лікар повинен прописати протизапальні препарати, наприклад свічки Реліф.
 3. Через п'ять днів після процедури з'явилися рожеві виділення, чи нормально це? Так, це абсолютно нормально!
 4. Чи можна займатися спортом і ходити в сауну по закінченню місяця після терапії? Все можна робити після місяця, тільки не можна тяжкості піднімати.
 5. Після процедури пройшло два тижні, а тепер пішла кров, що робити і чи не небезпечно це? Якщо кров йде не сильно, то нічого страшного, так як йде процес загоєння.

Якщо у вас якісь побоювання краще зробити цитологічний мазок. При будь-яких незвичайних симптомах зверніться до гінеколога.


Якими можуть бути наслідки припікання ерозії шийки матки?

Серед всіх гінекологічних проблем ерозія шийки матки - найбільш часто зустрічається патологія. Її виявляють у більш ніж половини жінок при профілактичних оглядах. Одним з найпоширеніших способів лікування ерозії є припікання.

Методи лікування ЕШМ і їх результати

Припікання ерозії проводиться кількома методами:

 • діатермокоагуляцією. Метод діатермокоагуляції грунтується на нагрівальному впливі електроструму. Згодом утворюється «корочка», під якою відбувається процес загоєння уражених тканин. Після формується рубець, що представляє собою значний мінус ДТК.
 • кріодеструкція. КД являє собою руйнування ерозований ділянки під впливом зрідженого азоту. Вигідна відмінність КД (і інших методів) від ДТК - відсутність рубцевої тканини після впливу.
 • хімічне коагулирование. Засноване на множинної обробці ерозії спеціальними хімрастворамі. Цей метод має істотний недолік: високу ймовірність рецидиву.
 • вплив лазером. Це так звана вапоризация - метод «випаровування» пошкоджених тканин під впливом лазерного випромінювання.
 • радіохвильове вплив. Такий метод є найменш болючим і самим щадним, однак і найбільш дорогим. Крім руйнування ерозії, радіохвильової метод надає дезинфікуючу дію на тканини.
 • Найближчі наслідки впливу на шийку матки при припікання будь-яким методом включають в себе:

  • повне відновлення;
  • неповне відновлення;
  • рецидивирование.

  Віддаленими наслідками після припікання ерозії шийки матки можуть бути:

  • деформування шийки матки;
  • порушення цервікальної прохідності.
  • ймовірність самовільного переривання вагітності внаслідок зниження тонусу шийки матки;
  • можливість розривів в ході родової діяльності.

  У зв'язку з вищевказаними наслідками застосування ДТК у родили пацієнток не рекомендується.

  Ускладнення процедури припікання підрозділяються на нормальні і патологічні.

  Нормальні є виділення з домішкою крові і болючість в відновлювальний період.

  Як правило, ці явища спостерігаються весь період відновлення пошкодженої поверхні цервікальної слизової.

  Період загоєння після припікання охоплює приблизно місяць. Виділення спостерігаються протягом всього цього часу, проте їх характер змінюється з плином часу.

  так, в період до десяти днів виділення серозного характеру, прозорі, водянисті. Їх кількість невелика.

  Потім наступні десять днів їх обсяг зростає, до прозорої рідини додається трохи крові, а консистенція стає більш в'язкою. Після цього ще кілька днів спостерігається відділення густий білої рідини.

  Все це відображає нормальний процес відновлення пошкодженої слизової оболонки шийки матки.

  Не варто хвилюватися, якщо протягом відновного періоду з'явилися невеликі вкраплення крові. Це варіант норми. Якщо ж кровотеча перевищує за обсягом менструальна, потрібно звернутися до лікаря.

  Біль також може бути присутнім під час загоєння. Якщо болить живіт після припікання ерозії шийки матки, це теж нормально для періоду відновлення цілісності пошкодженої поверхні.

  Однак якщо біль надмірно виражена і не проходить після закінчення місяця, до того ж супроводжується кровотечею, необхідно в обов'язковому порядку проконсультуватися з фахівцем.

  А от коло патологічних ускладнень значно ширше:

  • рецидив ерозії шийки матки після припікання (найчастіше це відбувається після ДТК і хімічної коагуляції);
  • рубцювання (це характерно для ДТК);
  • запалення (при приєднанні інфекції, після чого може статися рецидив ерозії);
  • ендометріоз (рідкісне ускладнення, полягає в проростанні ендометрію з матки в цервікальному каналі).

  Багатьох жінок турбують неприємні відчуття і виділення після процедури лікування ерозії шляхом припікання. Які з цих ситуацій нормальні, а за яких слід звернутися до лікаря?

  Зміни менструального циклу

  Зміна циклу в відновлювальний період - нормальна ситуація. При цьому менструація може наступити як раніше, так і пізніше за звичайний термін.

  Це пояснюється тим, що організм при припікання піддається стресу, а стрес часто впливає на періодичність менструацій.

  Якщо цього не відбулося, слід проконсультуватися з лікарем.

  Взагалі виділення, особливо в перші два тижні після впливу, абсолютно нормальні, навіть якщо вони мають кров'янистий характер.

  тільки в разі надмірно сильної кровотечі (Що перевищує за обсягами менструальна) слід звернутися до лікаря, оскільки кров після припікання ерозії шийки матки може свідчити про пошкодження великої кровоносної судини в процесі припікання.

  Також має сенс відправитися до лікаря, якщо виділення мають жовтуватий або зеленуватий колір і різкий неприємний запах, так як це ознака запального процесу, а значить, приєдналася інфекція, і висока ймовірність рецидиву ерозії.

  Сама ерозія вже є воротами для інфекцій. А поверхня після її видалення - і поготів.

  На проникнення інфекції вказують наступні ознаки:

  • рясні виділення жовтуватого або зеленуватого кольору;
  • неприємний запах виділень;
  • біль в животі (хоча це явище може спостерігатися і без будь-якої інфекції);
  • явища загальної інтоксикації (температура, слабкість, головний біль, озноб).

  При виникненні таких симптомів слід своєчасно звернутися до лікаря, оскільки інфекції в гінекологічній сфері чреваті наслідками типу рецидиву ерозії.

  Кровотеча після припікання ерозії шийки матки також є нормальним наслідком процедури, адже по суті і сама ерозія, і її видалення - це пошкодження слизової оболонки шийки матки.

  Тривалість кровотечі після руйнування ерозії, як правило, становить два тижні.

  Слід, однак, затурбуватися, якщо кровотеча перевищує за обсягом звичайне для менструації у конкретної пацієнтки, оскільки це буде вказувати на ймовірне пошкодження великої кровоносної судини.

  Чи може ерозія шийки матки з'явитися повторно після припікання? Так. Якщо після процедури деструкції ерозійні зміни знову виявлені на шийці матки, то можливі наступні причини рецидиву:

  • недообследованіе перед припіканням;
  • вірусна інфекція;
  • передрак;
  • рак.

  З цією метою проводиться профілактичний огляд пацієнтки через місяць, потім через 3 місяці, а після - через рік після деструкції.

  Після будь-якого втручання, що порушує цілісність слизової оболонки, є ризик приєднання інфекції, в тому числі і грибкової.

  Нерідко після припікання ерозії пацієнтка зауважує появу таких симптомів, як:

  • болі внизу живота тягне характеру;
  • білі творожистого характеру виділення;
  • хворобливість після статевих зносин.

  Ці ознаки свідчать про захворювання кандидозом або «молочницею».

  При виявленні молочниці після припікання ерозії шийки матки і таких симптомів слід звернутися до гінеколога і своєчасно почати лікування.

  Болі в животі, зазвичай схожі з такими при менструації, невеликої інтенсивності, присутні під час відновлення після процедури деструкції. У нормі через місяць після припікання вони повинні пройти.

  Занадто сильні болі або що не проходять тривалий час - привід для візиту до фахівця.

  Вагітність і пологи після процедури

  Терапія ерозії шляхом деструкції - не привід відмовлятися від перспективи стати матір'ю.

  Однак деякі способи лікування протипоказані жінкам, які тільки планують вагітність.

  Це, зокрема, диатермокоагуляция, яка залишає після себе значні рубцеві зміни на шийці матки, що в подальшому веде до її деформації.

  Це, в свою чергу, в період вагітності може призводити до невиношування, а під час пологів - до розривів, кровотеч, а також до травмування плода.

  Для них існують інші методи позбавлення від ерозованих ділянок шийки матки, наприклад, лазер-вапоризация або радіохвильове лікування.

  Рекомендації щодо мінімізації небажаних підсумків

  Щоб знизити ризики розвитку неприємних ускладнень припікання, необхідно ретельно дотримуватися порад лікаря протягом як мінімум 1 - 2 місяців:

 • виключити статеві контакти;
 • стежити за гігієною;
 • не наражатися надмірного температурного впливу;
 • не піднімати важкого;
 • не користуватися тампонами;
 • повноцінно і різноманітно харчуватися;
 • не відвідувати пляж і басейн, не купатися у відкритих водоймах.
 • Дотримання цих рекомендацій дозволить мінімізувати ризик інфікування, а також розвитку кровотеч і можливого рецидиву.

  Підбір методу лікування буде залежати від анамнезу і стану здоров'я пацієнтки.

  Слід враховувати, що не всі способи припікання можна застосовувати, якщо жінка ще не народжувала, а тільки планує вагітність.

  Подобається стаття? Оціни і поділися з друзями в соціальних мережах!

  Підписуйтесь на оновлення по E-Mail:

  Розкажіть друзям! Розкажіть про цю статтю своїм друзям в улюбленої соціальної мережі за допомогою кнопок під статтею. Дякуємо!

  Натисніть, щоб скасувати відповідь.

  Найпопулярніше

  Всі права захищені. Всі матеріали сайту є інтелектуальною власністю авторів. Копіювання матеріалів сайту без посилання на джерело з активною, що індексується посиланням ЗАБОРОНЕНО! 16+

  Адреса: Росія, Москва, Гагарінський провулок, 22/8

  8 методів припікання ерозії шийки матки, наслідки, що робити після?

  Припікання ерозії шийки матки - це загальна назва для групи терапевтичних методик, метою яких є вплив на псевдоерозію і повне її усунення. У зв'язку з тим, що хвороба має широке поширення і з нею стикаються до третини всіх жінок планети, методи припікання постійно удосконалюються і розширюються. Саме деструктивні способи впливу на ерозію мають найбільшу ефективність в плані її лікування.

  Більшість жінок використовують термін «припікання», маючи на увазі безпосереднє нагрівання і формування опіку на епітелії. Однак подібне вживання цього слова не зовсім вірно. Наприклад, якщо на пошкоджену ділянку впливають азотом, то це є нічим іншим, як заморожуванням, а якщо ерозію усувають за допомогою лазера, то її клітини просто випарюють. Проте, всі ці методики в побуті називають як припікання.

  Крім того, припікають тільки псевдоерозію - але не справжню і не вроджену. Псевдоерозія формується в результаті порушення процесів заживання істинної ерозії, коли певна частина багатошарового плоского епітелію заміщається циліндричним, «вийшли» з цервікального каналу. В результаті утворюється ділянка, який відрізняється і за будовою, і за зовнішнім виглядом. Саме цю зону ектопії необхідно піддати деструкції.

  Методи припікання ерозії шийки матки

  Сучасна клінічна гінекологія має в своєму розпорядженні набором методик фізичного усунення патологічного процесу.

  Серед них можна виділити:

  Диатермокоагуляция - спосіб лікування струмом. Один із застарілих і найбільш травмуючих способів позбавлення від ерозії.

  Кріодеструкція - метод позбавлення від ерозії за допомогою азоту. Це більш щадний спосіб видалення ерозії за допомогою заморозки патологічних клітин і їх подальшого руйнування.

  Лазерна вапоризация - метод позбавлення від патології за допомогою лазера. Досить безболісний і ефективний спосіб видалення ерозії, має при цьому високу ефективність.

  Радиоволновая коагуляція - метод припікання ерозії за допомогою радіохвиль. Один з найбільш перспективних і прогресивних методів загоєння пошкоджених ділянок.

  Метод аргоноплазменной абялціі - усунення ерозії з використанням аргону. Виконується за допомогою спеціальних апаратів, в яких аргон проходить іонізацію струмами високої частоти і плазмовим пучком точно возднействует на ерозірованний ділянку.

  Електроконізація, застосовується для лікування тяжкого ступеня дисплазії, дозволяє позбавити від атипових клітин навіть глибокі епітеліальні шари.

  Ультразвук. Позбавлення пацієнтки від ерозії за допомогою ультразвуку.

  Хімічне або медикаментозне припікання. Найчастіше для цієї мети використовується препарат Солковагін, який викликає некроз тканин, формування струпа з подальшим його заміщенням на шар нового епітелію.

  Вибір того чи іншого методу лікування буде залежати від стану жінки, її віку, наявності супутніх захворювань і т. Д.

  Припікання ерозії шийки матки лазером

  Щоб лікування пошкодженої ділянки за допомогою лазера дало позитивний ефект, необхідно ретельне попереднє обстеження. Адже в одному випадку ефективно буде низкоинтенсивное вплив, в іншому, навпаки, високоінтенсивне, а в третьому - вуглекисле. В цьому плані значущою виявляється площа зони поразки і тривалість існування ерозії. Чим патологія «старше» і більше, тим інтенсивніше буде вплив. Крім того, жінка не повинна страждати від інфекційного захворювання статевої сфери. Якщо таке є, потрібна попередня терапія.

  У медицині поняття припікання шийки матки лазером не існує, лікарі називають цю процедуру «лазерна вапоризації». Проводиться вона в умовах амбулаторії, не вимагає знеболювання, навіть місцевого. Суть процедури полягає в наступному: лікар окреслює межі, які підлягають обробці (для цього використовується лазер, діє він як олівець), потім починається планомірне випарювання. Починається випарювання атипових клітин з цервікального каналу, а завершується у заздалегідь проведеної кордону (з метою підстраховки відбувається захоплення здорової зони в межах 2 мм). Вся процедура займає не більше 7 хвилин.

  Переваги. Перевагою такої обробки є те, що відсутній ризик розвитку кровотечі: судини відразу ж коагулируются.

  Нюанси. Жінці варто знати, що великі за розміром ерозії неможливо вилікувати за один раз, може знадобитися до 2 - 3 процедур, інтервал між якими повинен становити не менше місяця.

  Після припікання. Після того, як буде проведена лазерна обробка, у жінки деякий час можуть спостерігатися незначні виділення. Їх можна спостерігати на протязі не більше, ніж 3-х тижнів. Повне відновлення слизової оболонки шийки матки відбувається через 1,5 місяці. Цей метод підходить навіть не родили жінкам. Серед основних протипоказань: період після пологів, вагітність, запальні процеси піхви, матки або придатків, а також злоякісні новоутворення.

  Радіохвильове лікування ерозії шийки матки

  Лікарі, що займаються проблемою усунення ерозивного процесу, стверджують, що саме така терапія є найбільш ефективною і безпечною в порівнянні з іншими методами. Ця процедура безконтактна, малотравматичная і безболісна, не викликає кровотечі, а можливі ускладнення зводяться до мінімуму. Однак через те, що метод досить новий, він не набув широкого поширення.

  Перед виконанням процедури обов'язково необхідно провести гістологічне дослідження, здати мазок на мікрофлору, на предмет виявлення венеричних хвороб.

  Проводять терапію радіохвилями в першій половині менструального циклу (оптимальний термін - з 5 по 10 день, після початку менструації). Це обумовлено тим, що мінімалізує ризики виникнення ускладнень, а самі тканини швидше відновлюються.

  Суть процедури полягає в тому, що радіохвилі підвищують температуру оброблюваних тканин шляхом теплового впливу на рідину, що знаходиться всередині клітин. Вона нагрівається і випаровується, а розташовані навколо судини коагулюють. Безпосередній вплив здійснюється за допомогою електрода, який і випромінює хвилі. Сам прилад з поверхнею шийки матки не контактує. Найчастіше, для виконання процедури використовується апарат «Сургитрон». Завдяки настільки дбайливому впливу, після обробки не утворюється струп, а формується тоненька плівка.

  Наркоз, як правило, не використовується, так як відчуття, які відчуває жінка, можна порівняти з несильними болями, що тягнуть під час менструації. Але якщо поріг її чутливості до болю занадто високий, то доцільно застосувати місцеве знеболення. Паралельно можна усунути наявні спайки чи інші дефекти на шийці матки і цервікальному каналі.

  Процес відновлення найчастіше не перевищує одного місяця. Жінку можуть турбувати незначні виділення, які повністю проходять через 10 днів.

  Для повного лікування досить одного сеансу. Радиоволновая коагуляція підходить всім жінкам, в тому числі і тим, які найближчим часом планують вагітність. Робити це можна вже через місяць, після планового відвідування гінеколога.

  З рекомендацій після проведення процедури: відмова від інтимного життя на 4 тижні, обмеження фізичних навантажень, заборона на купання у відкритих водоймах, басейнах і лазнях. Єдиним недоліком цього прогресивного і безпечного методу видалення ерозії можна назвати високу вартість процедури, а також, відсутність апарату і фахівців в муніципальних клініках.

  Припікання ерозії шийки матки струмом

  Самий застарілий метод усунення ерозії - це припікання її за допомогою струму. У медицині цей спосіб терапевтичного впливу називається «диатермокоагуляция». З незаперечних переваг можна виділити його повсюдну доступність і високу ефективність. Саме тому від нього до цих пір повністю не відмовилися.

  Перш ніж проводити лікування струмом, необхідно санувати піхву і усунути будь-інфекційно-запальний процес.

  Суть методу зводиться до того, що електрод, що виділяє розряди струму, точково торкається до ураженої поверхні до тих пір, поки вся ерозія не покриється струпом. В результаті на цьому місці утворюється рана, яка кровоточить, але при цьому зверху прикрита скоринкою. Через два місяці вона епітелізіруется. Сам струп відходить приблизно через 10-12 днів. Так як не відбувається миттєвої коагуляції судин під час проведення процедури, то у жінки протягом відновного періоду спостерігаються мажуть кров'яні виділення.

  Крім того, серйозний недолік цього методу полягає в формуванні грубого рубця зі сполучної тканини. Це може в подальшому негативно позначитися на перебігу пологів. Саме тому такий спосіб припікання не рекомендоване робити родили дівчатам.

  Припікання ерозії шийки матки азотом

  Цей метод грунтується на лікуванні холодом. На пошкоджені тканини за допомогою криозонда впливають перетвореним рідким азотом. Процедура одноразова, частіше за все не займає більше 5 хвилин. Патологічні клітини кристалізуються, а потім відмирають. Через в середньому 2-3 місяці, вони замінюються на здорові. Оптимальний час проведення процедури - це з 7 по 10 день менструального циклу.

  До протипоказань відносять велику поверхню ерозії - більше 3 см, травми шийки матки, міома, будь-які інфекційно-запальні процеси в статевих органах, а також вагітність і пухлини.

  Процедура безболісна, але за бажанням пацієнтки, їй можуть зробити місцеву анестезію, так як відчувається легке печіння або незначне поколювання. Цей метод можна застосовувати у родили жінок. Серед інших переваг - швидкість проведення в амбулаторних умовах, відсутність кровотечі.

  Однак метод має деякі недоліки: тривалий процес відновлення, поява рідких виділень, неможливість обробки глибоко уражених тканин. До того ж може знадобитися повторна терапія.

  Процедура зводиться до обробки ерозованою поверхні медичними препаратами. Якщо раніше лікарі користувалися переважно ваготилом, то зараз йому на зміну прийшов більш сучасний та ефективний засіб - Солковагін.

  Під час процедури, лікар, за допомогою ватного тампона висушує пошкоджену зону. Інший тампон ретельно просочується обраним засобом і їм обробляється ділянку з ерозією. Час обробки становить 3 хвилини. Надлишки лікарського засобу прибираються іншим сухим ватним тампоном. Для більш точного нанесення весь сеанс проходить під контролем кольпоскопії.

  Процедура абсолютно безболісна, не вимагає навіть місцевої анестезії. Такий спосіб лікування підходить ні разу не народжували жінки. Однак цей метод не використовується, якщо ерозія більше 1 см в діаметрі. Але в зв'язку з тим, що препарати діють набагато м'якше, ніж фізичні способи обробки, то для повного лікування може знадобитися кілька процедур.

  Будь-який процес припікання спрямований на те, щоб зруйнувати патологічні клітини, які згодом повинні замінитися на здоровий багатошаровий плоский епітелій. Як вже було сказано, термін «припікання» не завжди є коректним. Однак саме він відображає суть будь-якої методики.

  Якщо розглядати будь-яку процедуру поетапно, то вона складається з ряду послідовних дій:

  Жінка проходить повну діагностику на предмет виявлення будь-яких протипоказань до проведення сеансу припікання.

  Якщо таких не виявляється, пацієнтка приходить до лікаря, найчастіше, в першій половині менструального циклу.

  Проводиться підготовка оброблюваної зони (визначаються її межі, іноді поверхня висушується).

  На ерозію впливають тим чи іншим способом, руйнуючи її клітини.

  На місці обробленої поверхні формується або струп, або тоненька плівка.

  Протягом декількох тижнів струп відходить, а пошкоджена тканина замінюється на здорову.

  На обробленої поверхні формується рубець. Однак сучасна медицина дозволяє цього неприємного етапу уникнути.

  Протипоказання до проведення припікання

  Для того щоб пройти процедуру припікання будь-яким з перерахованих вище методів, необхідно переконатися у відсутності протипоказань.

  Серед них можна виділити наступні:

  Будь-які запальні процеси статевої сфери.

  Наявність будь-якого захворювання, що передається статевим шляхом.

  Будь-які кровотечі в активній фазі.

  Порушення згортання крові.

  Злоякісне новоутворення ерозований ділянки.

  Вагітність, і, іноді - період лактації.

  Непрекратівшіеся лохії і ранній післяпологовий період.

  Встановлена ​​внутрішньоматкова спіраль.

  Проведене кесарів розтин.

  Носійство вірусу папіломи людини.

  Деякі психічні розлади, наприклад, шизофренія і схильність до припадочний станів.

  Носіння кардіостимулятора (для деяких методів).

  Загострення хронічних хвороб.

  Крім того, деякі методи незастосовні при значних розмірах ерозії.

  Які аналізи потрібно здати перед припіканням ерозії?

  Перш ніж приступати до лікування за допомогою того чи іншого методу, жінці буде необхідно пройти комплексну діагностику. Вона включає в себе здачу аналізів, серед яких обов'язковими є:

  Аналіз крові на ВІЛ.

  Клінічний аналіз крові.

  Біохімічний аналіз крові.

  Клінічний аналіз сечі.

  Аналіз крові на гепатити.

  Аналіз крові на виявлення урогенітальних інфекцій, в тому числі і ВПЛ. Найбільш достовірним в цьому плані є ПЛР-аналіз.

  Забір мазка на онкоцитологию (тест Папаніколау) і флору.

  Проходження розширеної кольпоскопії, і при наявності показань - біопсії.

  Якщо відхилень від норми за результатами цих аналізів виявлено не буде, то жінку направлять на проходження процедури припікання. При виявленні будь-яких статевих або інших інфекцій, необхідно попереднє лікування.

  Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

  Наслідки припікання ерозії шийки матки

  Хоча медицина зробила крок далеко вперед в плані лікування ерозії, однак ідеальна процедура, яка не мала б жодного наслідки для організму жінки, не знайдено. У кожного методу є свої переваги і недоліки. Тому так важливо зробити не тільки правильний вибір щодо способу припікання, але і знайти кваліфікованого фахівця.

  Серед можливих наслідків припікання ерозії виділяють як найближчі, так і віддалені симптоми.

  До найближчих, тобто тим, які можуть виникнути в перші 8 тижнів після проходження процедури, відносять:

  Загострення запалення маткової труби або одночасно маткової труби і яєчників. Найчастіше процес носить односторонній характер, хоча може розвиватися і по обидва боки.

  Кровотеча зі значною втратою крові (до цього ускладнення не належать незначні сукровичні виділення, які є нормою).

  Порушення менструального циклу, зокрема, розвиток аменореї.

  Серед інших наслідків, які виникають через два місяць після припікання, частіше за інших спостерігаються:

  Повне рубцювання, або стеноз цервікального каналу.

  Рубцювання підлягає шару, це ускладнення отримало в медицині назва «синдром коагульованої шийки».

  Повторне виникнення ерозії на цьому ж місці.

  Ендометріоз, який виникає на тлі повільного відновлення епітеліального шару шийки. Якщо цього не відбулося до початку найближчої менструації, то відійшли з кров'ю клітини ендометрія можуть потрапити в незарубцевавшейся рану і сформувати осередок запалення.

  Якщо розглядати такі наслідки, як незначні тягнуть болі внизу живота і виділення, то їх, як правило, не відносять до ускладнень. Це обумовлено тим, що збільшення виділень і їх дещо незвичний характер є природним фізіологічним процесом відновлення епітелію. Вони в тій чи іншій мірі спостерігаються після проходження будь-якого методу припікання. Адже навіть при коагуляції судин, на дні штучним чином утворилася ями, посилюється вироблення пошкоджених залоз, які починають у великих обсягах продукувати секрет.

  Сукровичні ж виділення з'являються в результаті того, що місцево пошкоджуються кровоносні судини. Також, кров може утворюватися там, де не зовсім правильно або неправильно відходить струп. Однак, подібні явища повинні пройти швидко і самостійно. В іншому випадку необхідно звернутися до лікаря за допомогою. Варто також знати, що чим агресивніше метод припікання, тим рясніше будуть виділення. Це, в першу чергу, стосується діатермокоагуляції. Лікар зобов'язаний попередити пацієнтку про це заздалегідь.

  Чи боляче робити припікання ерозії шийки матки? Саме питання хворобливості процедури найчастіше турбує жінку. Побоюючись сильних болів, багато пацієнток відкладають початок лікування, завдаючи шкоди своєму організму. Робити цього не варто, так як припікання - процес практично безболісний. Справа в тому, що шийка матки має мізерно мала кількість нервових закінчень. Саме цим фактом пояснюється те, що хвороба має слабко виражені клінічну картину. Тому побоюватися болю не варто, особливо в тому випадку, якщо жінка вибрала для припікання один із сучасних методів. До того ж, якщо лікар бачить у пацієнтки підвищене занепокоєння або відчуття страху, він може запропонувати їй місцеве знеболення. Найчастіше це робиться для заспокоєння пацієнтки, а також при діатермокоагуляції, при якій відбувається безпосередній контакт з пошкодженою поверхнею. Як анестетика більшість лікарів пріоритет віддають лідокаїну (вводиться ліки або ін'єкційно, або використовується у вигляді спрею).

  Чи можна завагітніти після припікання ерозії шийки матки? Процедура припікання ерозії не є перешкодою для подальшого зачаття. Завагітніти можна, однак, варто почекати 1-2 місяці, перш, ніж починати виношувати дитину, так як саме за цей час тканини повністю відновляться і лікар буде в змозі оцінити успішність проведеного лікування. Принципово важливий момент для ще не народжували - це грамотне визначення з вибором методу для припікання. Категорично таким пацієнткам не підходить диатермокоагуляция, так як вона стає причиною формування рубця, який часто ускладнює процес пологів. Тому краще скористатися більш щадними способами позбавлення від патології.

  В який день менструального циклу краще припікати ерозію? Лікарі одноголосно сходяться на думці, що оптимальним терміном для проведення процедури є або 5, або 6 день циклу. Таким чином вдасться досягти максимального загоєння епітеліальної тканини до моменту настання наступної менструації. Якщо не вдалося позбутися від патології на другий день після закінчення місячних, то максимально можливим терміном стає 9-10 день. Хоча в даному випадку доцільно проконсультуватися з лікарем і, по можливості, перенести сеанс на наступний місяць.

  Пологи після припікання ерозії шийки матки. Більшість як народжували, так і не родили жінок переживають з приводу того, як може припікання позначитися на процесі пологів в подальшому. Ці побоювання йдуть з минулого, коли єдиним способом усунення патології була диатермокоагуляция судин. Саме в результаті такого сеансу на шийці залишається рубець, який загрожує розривами при проходженні дитини по природним родових шляхах. Однак сучасні способи лікування дозволяють подібних проблем уникнути, так як вони: безконтактні, лікар контролює глибину впливу на епітеліальні тканини, ретельно стежить за межами оброблюваної поверхні. В результаті на відновленній після процедури шийці матки не залишається ніяких видимих ​​слідів того, що було проведено припікання. Це означає, що на процес пологів сучасні методи лікування ніякого не роблять, так як небезпечніше зачинати дитини з «діючої» ектопією, особливо, запального походження.

  Чи може ерозія з'явитися повторно, після припікання? Дефект може виникнути у жінки знову, після проведеного лікування.

  Але без будь-яких причин вона не виникає:

  По-перше, спровокувати появу ерозії може занесення агресивної статевої інфекції, спринцювання невідповідними для цієї мети розчинами, травми, отримані під час пологової діяльності або під час аборту і т. Д.

  По-друге, якщо фактор, який спровокував появу попередньої ерозії був діагностований невірно або не був повністю ліквідований. Виходить, що дефект припекли, а її «корінь» не усунули. В результаті, через якийсь час вона виникне знову.

  По-третє, пацієнтці варто знати, що такі процедури, як видалення ерозії за допомогою азоту або хімічна коагуляція, є досить щадними. Це означає, що потрібно проходження декількох сеансів. Після першого лікувального впливу ерозія не сумнівайся, але це не означає, що вона виникла знову.

  Секс після припікання ерозії шийки матки. Після того, як проблема буде усунена, варто витримати певний часовий проміжок, перш ніж знову вступати в статеві стосунки.

  В першу чергу це залежить від того, який спосіб усунення дефекту був обраний, так як епітелій буде відновлюватися з різною швидкістю:

  Якщо жінка пройшла повну криодеструкцию, то оптимальний термін початку статевих відносин - це 6 тижнів по тому.

  Коли пацієнтці була проведена лазерна вапоризації, то займатися сексом можна буде не раніше, ніж через місяць, а краще почекати 2 місяці.

  Якщо був зроблений вибір на користь радіохвильової хірургії, то відновлення тканин відбувається в середньому через 1,5 місяці, саме на цей термін варто відкласти інтимне життя.

  Найтриваліший період статевої стриманості буде у жінки, що пройшла через діатермокоагуляцію - він становить 2,5 місяця.

  Коли шийка матки була оброблена препаратом Солковагін, то почекати доведеться не менше тижня, а максимально безпечний термін становить 3 тижні.

  Лікарі рекомендують: перш ніж починати статеві стосунки обов'язково прийти на огляд і переконатися в тому, що шийка матки повністю відновилася. Якщо цього не відбулося, то статевий спокій може бути продовжений на довший термін.

  Кров'янисті виділення після припікання ерозії. Після того, як буде проведена процедура, у жінки можуть спостерігатися різного роду виділення. Переважно вони бувають з домішками крові.

  Однак їх характер залежить від того, на якому етапі перебуває загоєння:

  Кров'янисті виділення в нормі можуть турбувати жінку до 10 днів. Вони можуть бути злегка рожевими, а можуть мати більш насичений відтінок. Через зазначений час виділення повинні стати слизовими, густішими, з'являтися в меншому обсязі. Поява крові пояснюється тим, що деякі судини лопаються відразу після проведення процедури або в міру відходження струпа.

  Рожеві виділення можуть змінити свій колір на більш насичений - коричневий, але в нормі через тиждень після цього, вони повинні повністю припинитися.

  Нормальний цикл відновлення епітелію шийки матки виглядає наступним чином: спершу з'являються водянисті виділення, які мають незначні домішки крові, їм на зміну приходять більш густі рожеві виділення, які згодом заміщаються на коричневі і мізерні. Крім того, в кожному з цих видів жінка може спостерігати невеликі згустки - темні шматочки. Вони, як правило, є частинками відходить струпа.

  Несильне кровотеча у перенесла припікання жінки може відкритися в період між 8 і 21 днем. Пов'язане воно з повним відходженням струпа і має завершитися протягом пари годин. Переживати з цього приводу не варто, так як це є природним фізіологічним процесом загоєння. Звернутися до лікаря необхідно тоді, коли з'являється рясне виділення крові, спостерігається підвищення температури тіла, сильні болі в області живота і інші симптоми, що насторожують. Орієнтиром служить наступна норма: виділення не повинні перевищувати ті обсяги, яка жінка звикла втрачати під час менструації.

  Неприємний запах після припікання ерозії шийки матки. Неприємний запах після проведеної процедури не є нормою. Він може вказувати на недостатню або неправильну інтимну гігієну. Якщо всі правила і рекомендації лікаря по догляду за собою жінки виконує, а неприємний запах продовжує переслідувати, то це може вказувати на приєднання інфекції. Слід обов'язково відвідати лікаря і здати мазок з піхви на визначення патогенної мікрофлори. Приводом для термінового походу до лікаря є гнійні, або, що мають зеленуватий відтінок виділення. Ці ознака однозначно вказує на приєднався запальний процес.

  Скільки часу заживає ерозія шийки матки після припікання? В першу чергу терміни відновлення після припікання залежать від того, яким способом воно було виконано. Самий короткі період відновлення у жінки спостерігається після хімічної коагуляції. Як правило, достатньо трьох тижнів, щоб епітеліальні тканини шийки повністю регенерували. Найтриваліший період відновлення доведеться пройти жінці, яка перенесла діатермокоагуляцію. Оброблену ділянку повністю відновиться через 2,5, а іноді і три місяці. Середній термін відновлення становить від 4 до 8 тижнів, за умови виконання лікарських рекомендацій і без приєднання ускладнень.

  Чи можна займатися спортом після припікання ерозії? Якщо до того моменту, як жінці довелося пройти через припікання, вона займалася спортом, то їй через тиждень можна відновлювати тренування. Однак вони повинні складатися з розминок вправ і проходити в режимі зниженої інтенсивності. При виникненні больових відчуттів або при посиленні виділень, відмовитися від фізичних навантажень потрібно буде на місяць. Саме на такий термін рекомендують лікарі утриматися від спорту. За цей час відходить струп і шийка матки частково відновлюється. Винятки лікарі роблять лише для професійних спортсменок, які можуть втратити форму. Подібне обмеження пояснюється тим, що підвищені фізичні навантаження можуть спровокувати серйозне кровотеча з травмованих після процедури судин.

  Що робити після припікання ерозії шийки матки? рекомендації

  Процедура припікання ектопії є серйозним втручанням в організм жінки, тому їй необхідно дотримуватися всіх лікарські рекомендації. Це дозволить зробити процес відновлення максимально швидким і мінімізує ризик розвитку можливих ускладнень.

  Серед багатьох рекомендацій важливо дотримуватися наступних:

  По можливості статевої спокій повинен бути дотриманий протягом перших півтора місяців після сеансу припікання. Повернення до інтимного життя можливо після огляду шийки гінекологом.

  Під забороною будь-які виснажливі фізичні навантаження. Жінці не можна піднімати тяжкості, так як це збільшує ризик розвитку ускладнень.

  Не варто купатися у відкритих водоймах. Також слід відмовитися від відвідування лазні, сауни, лазень і прийому ванн. Всі гігієнічні процедури необхідно проводити під струменем проточної води або під душем.

  В якості допоміжної терапії жінці можна використовувати місцеве лікування. Застосування тампонів з лікарськими складами (масло обліпихи або мазь Левомеколь) сприяє тому, що струп швидше розм'якшується і легше відходить. Крім того, це є відмінною профілактикою його некоректного відділення, а значить, попереджає розвиток кровотечі.

  Не слід планувати вагітність відразу після проведення процедури. Жінці необхідно почекати як мінімум місяць, поки не закінчиться черговий менструальний цикл. Крім того, важливо упевнитися в тому, що не виникли віддалені в часі ускладнення після проведеного втручання.

  Крім того, в перший місяць після сеансу припікання без крайньої необхідності не слід проходити УЗД, для проведення якого використовується вагінальний датчик.

  Важливо дотримуватися правил інтимної гігієни. Прокладки повинні змінюватися в міру забруднення. Носіння однієї і тієї ж гігієнічної прокладки протягом більш ніж 3 годин, сприяє розвитку бактеріальної мікрофлори, а значить, підвищує ризик інфікування. Білизна повинна бути з натуральних тканин, від тампонів слід відмовитися.

  Протягом перших двох місяців варто відмовитися від шкідливих звичок, так як, наприклад, куріння і алкоголь сприяють виникненню спазму судин і їх розширення. Це, в свою чергу, призводить до підвищення ризику кровотечі.

  Не варто користуватися будь-якими народними засобами для прискорення загоєння обробленої поверхні. Особливо це стосується спринцювань різними розчинами. Таким чином можна занести інфекцію, нанести опік або травму, сприяти розвитку кровотечі та ін. Будь-які маніпуляції можливі лише після консультації з лікарем.

  Дотримання цих нескладних рекомендацій дозволить уникнути ускладнень і відновитися в мінімально короткі терміни. Ерозія є вельми поширеною проблемою серед жінок. Більшість з них успішно пройшли процедуру припікання і забули про дефект шийки матки назавжди. Тому, якщо лікар рекомендує відправитися на таке лікування, не варто від нього відмовлятися. Головне при цьому зробити правильний вибір методу припікання.

  Автор статті: Лапикова Валентина Володимирівна, лікар-гінеколог, спеціально для сайту ayzdorov.ru

  Якщо у жінки виявляється псевдоерозія, то - це безпечне для організму стан. Коли виявляється справжня ерозія, то необхідно з'ясувати причини, що призвели до її розвитку. Крім того, існує ризик поширення інфекції на матку і придатки, що може привести до серйозних захворювань, в тому числі і до безпліддя.

  В ході дослідження, для лікування ерозії шийки матки масло обліпихи призначалося всім пацієнткам з підтвердженим діагнозом. Результат лікування був вражаючим, все пацієнтки вилікувалися від гінекологічної патології, більш того, не було виявлено жодного випадку прояву побічних ефектів.

  Клінічна картина ерозії прихована. Тому якщо немає вагітності, патологію виявляють лише на профілактичному огляді у гінеколога, або при виникненні проблем в роботі сечостатевої системи. Однак, як показує статистика, симптоми ерозії починають з більшою силою проявлятися після зачаття дитини.

  Чому лікування молочниці за допомогою таблеток, які вбивають грибок, а також вагінальних супозиторіїв аналогічної дії, часто приносить лише тимчасове полегшення? Цим питанням в розпачі задаються тисячі жінок. Так, антибіотики глушать хвилеподібних процес розмноження дріжджоподібних мікроорганізмів.

  При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

  Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  − 1 = 6