Пірантел таблетки інструкція

Пірантел

Опис актуально на 16.09.2015

 • Латинська назва: Pyrantel
 • Код АТС P02CC01
 • Діюча речовина: Пірантел (Pyrantel)
 • Виробник: Oxford Laboratories (Індія)

В складі препарату в таблетках міститься активний компонент пирантел, а також додаткові речовини: метилпарагідроксибензоат, желатин, акації камедь, крохмаль, карбоксиметилкрохмаль натрію, тальк, стеарат магнію, пропілпарагідроксибензоат, кремнію діоксид колоїдний.

суспензія Пірантел містить активний компонент пирантел, а також додаткові складові: сахарозу, ксантанову камедь, сорбінову кислоту, полісорбат 80, метилпарагідроксибензоат, розчин сорбитол 70%, пропілпарагідроксибензоат, ароматизатори, вода очищена.

Виготовляється суспензія і таблетки Пірантел.

Суспензія - гомогенна маса жовтого кольору. Міститься в темних скляних флаконах по 15 мл.

Таблетки плоскоциліндричні з фаскою, з одного боку - ризику. Таблетки жовтого кольору. В полімерної банку може бути 3 або 6 таблеток.

Пірантел - це антигельмінтний препарат. В організмі він знищує глистів або паразитарних черв'яків. Діє, вражаючи м'язи кишкових паразитів, що веде до блокування нервових закінчень у м'язах. Впливає як на зрілі форми паразитів, так і на черв'яків і глистів в ранній фазі розвитку. Під впливом перистальтики вони виводяться з калом. При цьому личинки, які проходять через тканину, не пошкоджуються.

Фармакокінетика і фармакодинаміка

Після потрапляння в шлунково-кишковому тракті пірантелу памоат всмоктується дуже слабо. Концентрація в плазмі не є значною і становить 0,05-0,13 мг / мл, вона досягається на протязі від 1 до 3 годин. частковий метаболізм відбувається в печінці, основний метаболіт - К-метил-1,3-пропандіамін.

Основна частина активної речовини виводиться з організму з калом, приблизно 7% - з сечею.

Суспензія і таблетки Пірантел від глистів призначаються при таких захворюваннях:

Існують такі протипоказання для застосування засобу:

 • високий рівень чутливості до Пірантел і будь-яким іншим компонентам кошти;
 • печінкова недостатність;
 • вік дитини до 6 місяців.

В процесі лікування можливі прояви таких побічних ефектів:

Інструкція по застосуванню Пірантелу (Спосіб і дозування)

Засіб застосовується за показаннями лікаря.

Суспензія Пірантел, інструкція із застосування

Суспензія для дітей застосовується за показаннями, перед прийомом її потрібно струшувати. Хворим з аскаридозом і ентеробіоз призначають середню дозу - 10-12 мг на 1 кг ваги в один прийом. Діти після 6 місяців повинні отримувати сироп в дозі 2,5 мл на 10 кг ваги в один прийом. Дорослі пацієнти (до 75 кг) отримують по 15 мл в 1 прийом. Якщо вага людини перевищує 75 кг, в один прийом потрібно пити 20 мл засобу.

Щоб поліпшити ефективність в процесі лікування ентеробіозу, слід дуже ретельно дотримуватися всіх правил особистої гігієни. Рекомендується провести ще один курс терапії через три тижні.

Хворим з анкілостомідоз в ендемічних зонах або при важкій інвазії засіб призначають, виходячи з дозування 20 мг на 1 кг ваги на 2 або 3 прийоми, лікування триває 2-3 дні.

Дозування в добу розраховується наступним чином:

 • діти після 6 місяців отримують 5 мл сиропу на 10 кг ваги;
 • при вазі до 75 кг - 30 мл сиропу на добу;
 • при вазі від 75 кг - 40 мл сиропу на добу.

За умови м'якої інвазії Ankylostoma duodenale іноді досить один раз прийняти дозу 10 мг на 1 кг.

Таблетки Пірантел, інструкція із застосування

Дорослим людям, як правило, призначають Пірантел в таблетках. Його слід приймати до або в процесі застосування їжі. Таблетку розжовують і запивають великою кількістю рідини.

Як приймати Пірантел дітям, залежить від їх маси тіла і віку:

 • у віці 2-6 років показано 250 мг ліки;
 • у віці 6-12 років - 500 мг;
 • діти після 12 років і дорослі пацієнти з масою тіла до 75 кг - 750 мг;
 • дорослі люди, вага яких перевищує 75 кг - 1000 мг.

Якщо відзначено тільки зараження людської нематодою, слід приймати Пірантел 5 мг на 1 кг ваги в один пр.

Хворим з ентеробіоз і аскаридоз, а також зі змішаними инвазиями дозу, яка призначається на весь курс, застосовують одноразово (10 мг на 1 кг).

Хворим з анкілостомідоз показано приймати таку ж дозу протягом трьох днів.

У разі масивних інвазій Necator americanus показаний прийом дози 20 мг / кг протягом двох днів

Детальніше про те, скільки днів приймати засіб, як пити дорослим і дітям таблетки і суспензію для лікування, а також для профілактики дорослим та дітям, слід питати у лікаря.

При передозуванні препарату у пацієнта можуть відзначатися такі негативні прояви: нудота, блювота, діарея, анорексія. Але слід враховувати, що пирантел погано всмоктується в організмі, через що ознаки інтоксикації проявляються дуже рідко навіть при істотній передозуванні. Якщо є така необхідність, призначається промивання шлунка, специфічний антидот Відсутнє. Важливо контролювати функції судин, серця, дихальну систему.

Не слід призначати лікування ПІРАНТЕЛ одночасно із застосуванням левамізолу, так як в такому випадку може відзначатися потенцирование токсичного впливу Левамізолу, також в плазмі збільшується рівень теофіліну.

Не можна застосовувати таблетки і суспензію одночасно з піперазин, так як цей препарат - антагоніст протигельмінтної впливу Пірантелу.

Придбати Пірантел можна за рецептом лікаря.

При зберіганні потрібно берегти від світла і від впливу високих температур. Після того, як флакон був розкритий, його можна зберігати не більше 4 тижнів.

Пірантел зберігати можна 3 роки

Призначають обережно засіб людям, у яких відзначаються порушення в функції печінки. При терапії не слід утримуватися від прийому їжі або приймати проносні ліки. Від цього залежить, як швидко діє препарат.

Засіб призначають для одночасного прийому всім Челни сім'ї, які проживають разом. Слід враховувати, як давати дитині суспензію або таблетки, і дотримуватися інструкції. Після завершення дослідження проводять дослідження калу пацієнта.

Щоб не допустити зараження повторно, важливо ретельно дотримуватися правил гігієни.

Іноді в процесі лікування можуть відзначатися злабость, сонливість, запаморочення. Це слід врахувати при управлінні транспортом або в процесі роботи з точними механізмами.

Чи не призначають засіб людям, які проходять курс лікування міастенії.

Через скільки діє препарат, залежить від діагнозу та індивідуальних особливостей перебігу захворювання.

як виходять глисти після вживання препарату, залежить від захворювання.

Пірантел використовується також для лікування тварин. Дозування для кішок і дозування для собак повинна визначатися тільки ветеринаром індивідуально.

Що краще: Декарис або Пірантел?

декарис - протівоглістовое засіб, що має схожу дію. У препарату Декарис більше протипоказань, побічні ефекти - практично такі ж, як і при застосуванні Пірантелу. Вважається, що Пірантел більш кращий для лікування дітей.

Що краще: Вермокс або Пірантел?

вермокс - це ЛЗ широкого спектру дії. Він особливо ефективно діє при ентеробіозі і трихоцефальозі. Який з двох препаратів віддати перевагу, слід визначати з урахуванням індивідуальних особливостей.

Немозол або Пірантел: що краще?

Немозол - препарат з широким спектром дії, він ліквідує більшість відомих видів паразитів. Але підбирати ліки повинен тільки лікар.

Відгуки про ПІРАНТЕЛ для дітей, які залишають батьки, в основному позитивні. Однак потрібно враховувати, що інструкція на суспензію для дітей передбачає, що препарат не призначають дітям до 3 років. Важливо чітко дотримуватися інструкції, як приймати суспензію. Дозування для дітей повинна ретельно витримуватися.

Пірантел у вигляді суспензії і таблеток не слід поєднувати з прийомом алкогольних напоїв.

при вагітності можна застосовувати ці ліки виключно за суворими показаннями, уважно віднісши користь для майбутньої матері і шкоду для плода. Під час грудного годування препарат не застосовують.

Відгуки про суспензії Пірантел для дітей в мережі в більшості випадків позитивні. Як користувачі, так і лікарі, сходяться на думці, що суспензія і таблетки від глистів дозволяють дуже швидко позбутися від паразитів, при цьому не провокуючи прояви негативних ефектів. Читаючи відгуки паразитологів, можна зробити висновок, що цей препарат є одним з найбільш ефективних протівоглістових засобів.

Ціна суспензії Пірантел 15 мл становить, в середньому, 60 рублів. Вартість може бути трохи нижче або вище. Ціна Пірантелу в таблетках залежить від упаковки і виробника. В середньому, купити упаковку таблеток 3 шт. можна за ціною від 20 до 40 рублів. Скільки коштує в аптеках цей препарат, слід питати безпосередньо в місцях продажу.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

Аптека24

БІОСФЕРА

Освіта: Закінчила Рівненський державний базовий медичний коледж за спеціальністю «Фармація». Закінчила Вінницький державний медичний університет ім. М.І.Пирогова та інтернатуру на його базі.

Досвід роботи: З 2003 по 2013 р - працювала на посадах провізора і завідувача аптечним кіоском. Нагороджена грамотами та відзнаками за багаторічну і сумлінну працю. Статті на медичну тематику публікувалися в місцевих виданнях (газети) і на різних Інтернет-порталах.

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Панк із Солт-Лейк-Сіті: Уле = ледве кладчіка ВОГОНЬ! Стаф Заєбісь! ЗНЯВ В ТОРКАННЯ

Дарина: Так, риб'ячий жир дійсно працює, пройшла сухість шкіри, ламкість волосся і нігтів. Навіть.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Пірантел

Пірантел - протиглистовий препарат, викликає нейром'язову блокаду чутливих до нього гельмінтів. Ефективний при ентеробіозі, анкілостомідозі, некаторозі, трихоцефальозі (в меншій мірі). Діє як на статевозрілих, так і на статевонезрілих особин обох статей.

Дія цього лікарського засобу грунтується на тому, що паразити виявляються нерухомими, що дуже важливо, тому що в даному випадку процес позбавлення від них проходить для хворого в щадному режимі, все відбувається природно, без ускладнень.

Але існує особливість, яку слід враховувати, на личинок гельмінтів дію Пірантелу не поширюється, тому в інструкції по застосуванню даного лікарського засобу зазначено, що рекомендується провести повторний лікувальний курс.

Протипоказаний дітям до 6 місяців, дітям до 2 років застосовувати препарат у вигляді суспензії.

Пірантел: інструкція із застосування

Жовті капсуловідниє непокриті оболонкою таблетки з лінією поділу на одній стороні. Активна речовина - пірантелу памоат 250 мг. Вспомогатнльние речовини - крохмаль, желатин, аравійська камедь, метилпарабен, пропілпарабен, натрій крохмаль глюколат, тальк, магнію стеарат, колоїдний діоксид кремнію (аеросил).

Жовта в'язка для застосування всередину 50 мг / мл. Кожні 5 мл суспензії містять: активна речовина - пірантелу памоат 250 мг. Допоміжні речовини: натрій метилпарабен, натрій пропілпарабен, натрію сахарин, натрій хлорид, натрій цитрат, сахароза, лимонна кислота, карбоксиметилцелюлоза натрію, сорбітол 70%, полісорбат 80 (твін 80), шоколадна есенція і очищена вода.

Пірантел рекомендується до застосування при широкому колі захворювань паразитарного типу. Його можна використовувати при аскаридозі і е, ця поразка глистами і гострики, а також при некаторозі, анкілостомідозі.

Практично не абсорбується з шлунково-кишкового тракту. Екскреція через кишечник -більш 50% в незміненому вигляді.

Пірантел приймають внутрішньо 1 раз на добу. Немає необхідності використовувати проносні засоби або утримуватися від прийому їжі перед застосуванням Пірантелу.

Пірантел приймають внутрішньо 1 раз на добу. Таблетку потрібно ретельно розжувати і проковтнути.

Рекомендована доза Пірантелу для дорослих і дітей становить 10 мг активної речовини на 1 кг маси тіла. Максимальна доза - 1 г внутрішньо одноразово. Залежно від віку і маси тіла призначають дітям від 2 до 6 років - 250 мг (1 таблетку), від 6 до 12 років - 500 мг (2 таблетки), старше 12 років і дорослим з масою тіла до 75 кг - 750 мг (3 таблетки), дорослим з масою тіла понад 75 кг - 1 000 мг (4 таблетки) 1 раз на добу.

Рекомендована доза Пірантелу для дорослих і дітей становить 10 мг активної речовини на 1 кг маси тіла. Максимальна доза - 1 г внутрішньо одноразово. Залежно від віку і маси тіла призначають дітям від 6 місяців до 2 років 125 мг (2,5 мл), від 2 до 6 років -250 мг (5 мл), від 6 до 12 років - 500 мг (10 мл), старше 12 років і дорослим з масою тіла до 75 кг - 750 мг (15 мл), дорослим з масою тіла понад 75 кг - 1000 мг (20 мл) 1 раз на добу.

 • Пірантел можна приймати в будь-який час, незалежно від прийому їжі або напоїв.
 • У разі інвазії гостриками (або круглими хробаками) рекомендують повторити лікування через 3 тижні.
 • У разі зараження одними аскаридами можна лікуватися ПІРАНТЕЛ в дозі 5 мг / кг одноразово.
 • При важких заражених деякими некатор амеріканус (анкілостомами) рекомендована доза становить 20 мг / кг маси тіла, яку приймають всередину у вигляді разової дози 2 дні поспіль.
 • Пірантел слід з обережністю призначати хворим з порушеннями функції печінки.

Дозуваннях для дітей

 • 6 місяців - 2 роки - 2,5 мл (половинку мірної ложки або 125 мг);
 • 2 - 6 років - 5 мл (мірна ложечка або 250 мг);
 • 6 - 12 років - 10 мл (2 мірні ложечки або 500 мг);
 • старше 12 років, вагою менше 75 кг - 15 мл (3 мірних ложечки або 750 мг);
 • старше 12 років, вагою більше 75 кг - 20 мл (4 мірних ложечки або 1000 мг).

Нудота, блювота, діарея, зниження апетиту, головний біль, запаморочення, сонливість або безсоння, висипання на шкірі, кропив'янка, підвищення активності "печінкових" трансаміназ, порушення слуху, галюцинації, сплутаність свідомості, парестезії, гіпертермія.

Гіперчутливість, міастенія (період лікування). C обережністю. Вагітність, період лактації, печінкова недостатність, дитячий вік (до 6 міс).

Відсутні контрольовані дослідження застосування Пірантелу у вагітних жінок, тому препарат слід застосовувати тільки в тому випадку, якщо потенційна користь для матері, перевищує можливий ризик для плоду.

Відсутні дані про безпеку застосування препарату у жінок, що годують, тому слід вирішити питання про припинення грудного вигодовування на час лікування препаратом.

Не слід призначати одночасно з піперазином (ослаблення дії). Підвищує концентрацію теофіліну в плазмі крові.

 • Після прийому Пірантелу проносне не призначають.
 • При ентеробіозі слід провести одночасне лікування всіх осіб, які проживають.
 • Після завершення лікування необхідно провести контрольне дослідження калу на наявність яєць паразитів.
 • В окремих випадках при застосуванні Пірантелу може виникати запаморочення, тому слід дотримуватися обережності при необхідності керувати транспортними засобами та виконувати роботи, що вимагають швидкої психологічної реакції.
 • Пірантел слід приймати одночасно всім членам родини або групи людей.
 • Після закінчення лікування необхідно провести контрольне дослідження на наявність яєць паразитів.
 • Дітям до 2 років застосовувати препарат у вигляді суспензії.

Анкілостомоз - це паразитарна хвороба, якої характерні алергічні ураження шкіри і шлунково-кишкового тракту. На ранній стадії захворювання спостерігається ураження органів дихання, а на пізній розвивається залізодефіцитна анемія.

Анкілостомідоз - це паразитарні захворювання людини з групи нематодозів - гельмінтозів, що викликаються круглими хробаками.

Аскаридоз - це вид гельмінтозу, що відноситься до розряду нематодозов, тобто хвороб, що викликаються присутністю в організмі круглих черв'яків (нематодов). Для даної глистової інвазії характерна наявність двох фаз: ранньої та пізньої.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися керівництвом до лікування або вибору тих чи інших засобів лікування.

Не займайтеся самолікуванням. При перших ознаках захворювання зверніться до лікаря і тільки лікар має компетенцію діагностувати хворобу і право призначати лікарські засоби.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Пірантел - інструкція із застосування для дітей і дорослих, показання, склад, побічні ефекти, аналоги і ціна

Для лікування гельмінтозів розроблено чимало протиглистових препаратів, одним з яких є Пірантел. Ці ліки допомагає зупинити міграцію паразитів, впливає на нервову систему гельмінтів, тим самим знищуючи патогенну флору. При яких видах гельмінтозів кишечника його призначають, як правильно приймати ліки, щоб уникнути діареї та болю в шлунку, розповість медичне керівництво до препарату Пірантел - інструкція із застосування.

Глистові інвазії доставляють чималий дискомфорт хворій людині: провокують болі в шлунки, порушення стільця, погіршують апетит і загальне самопочуття. Пірантел - сучасний антигельмінтний препарат, який швидко і ефективно справляється з подібними проблемами. Ліки впливає безпосередньо на кишкових паразитів: Вражає нервові закінчення гельмінтів, знижуючи їх здатність до розмноження і масової міграції. Медикамент діє як на зрілі форми черв'яків, так і на глистів, що знаходяться в ранній стадії розвитку.

Ліки випускається в двох формах: таблетках і суспензії. Таблетки 250 мг мають циліндричну форму, з одного боку є ризику. Вони жовтого відтінку, випускаються в банках по 3 або 6 штук. Пірантел суспензія - це гомогенна рідина з приємним смаком, жовтого кольору. Випускається в скляних флаконах об'ємом по 15 мл. Докладний склад таблеток і суспензії описаний в таблиці:

сахароза, сорбіт 70%, ароматизатори, очищена вода, сорбінова кислота, ксантанова камедь, полісорбат 80, метилпарагідроксибензоат, пропілпарагідроксибензоат.

пропілпарагидроксибензоат, метилпарагідроксибензоат, карбоксиметилкрохмаль натрію, желатин, крохмаль, камедь акації, стеарат магнію, діоксид кремнію колоїдний, тальк.

Пірантел викликає нейром'язову блокаду у чутливих гельмінтів. Завдяки грамотно скомбінувати складу ліки ефективно щодо Enterobius vermicularis, Ancylostoma duodenale, Necator americanus, Trichocephalus trichiurus. Активна речовина впливає тільки на статевозрілі особини і не діє на яйця глистів або личинки гельмінтів, що знаходяться в стадії міграції.

Компоненти складу практично не абсорбуються з шлунково-кишкового тракту (шлунково-кишкового тракту). Після прийому разової дози максимальна концентрація активної речовини в плазмі досягається протягом 1-3 годин. Пірантел частково розкладається на компоненти під впливом ферментів печінки. На 93% виводиться в незмінному вигляді через кишечник разом з калом, решта 7% виходять у вигляді метаболітів з сечею.

Якщо дослідження калу показало наявність гельмінтів в організмі, круглих черв'яків, анкілостоми - це послужить показанням до призначення Пірантелу. Згідно з інструкцією приймати ліки необхідно при постановці таких діагнозів, як:

 • некатороз - гельмінтоз, що викликається розмноженням паразитичних круглих черв'яків;
 • аскаридоз - зараження аскаридами;
 • трихоцефалез - ураження шлунково-кишкового тракту нематодами;
 • анкілостомідоз - зараження глистами, що приводить до анемії;
 • ентеробіоз - при заражених гостриками.

Використовують Пірантел не тільки для лікування гельмінтозу, а й для профілактики паразитарних захворювань. Тоді в одноразовій дозі приймати ліки необхідно не тільки хворій людині, а й членам його сім'ї. Яким надається перевага форми: таблетки - дорослим, суспензія для дитини. Крім цього, бажано провести санітарну обробку приміщення, дати таблетки від глистів домашнім тваринам. Для перевірки через 2-3 дня необхідно здати аналізи калу.

Приймають ліки всередину. Таблетки ретельно розжовують, а суспензію вживають в чистому нерозбавленому вигляді, при необхідності запиваючи водою. Приймати ліки слід один раз, а для закріплення терапевтичного ефекту повторити лікування через три тижні. Стандартне дозування вказана в інструкції. Анотація дасть вичерпну інформацію про те, як краще пити Пірантел при тих чи інших формах глистових інвазій.

Приймати пирантел 250 в таблетках дорослим необхідно одноразово під час або після їди, ретельно розжовуючи капсулу. Якщо не призначена інша схема лікування, то таблетки п'ють по інструкції. дозування розраховують залежно від маси тіла пацієнта:

 • дорослим з вагою до 75 кг рекомендовано прийняти 750 мг препарату або 3 таблетки;
 • пацієнтам з масою тіла більше 75 кг призначають 1000 мг ліки або 4 таблетки 1 раз на день;
 • хворим анкілостомідоз, що знаходяться в зонах епідемії даного захворювання, призначають 20 мг препарату на кожен кілограм ваги, розділені на 2 прийоми і курсом в 2-3 дня.

Рекомендоване дозування суспензії теж залежить від ваги. Згідно з інструкцією, при лікуванні аскаридозу і інших видів інвазій пацієнтам з масою тіла до 75 кг потрібно прийняти 15 мл ліки. Якщо вага хворого перевищує 75 кг, призначають 20 мл суспензії 1 раз на добу. При розрахунку доз слід врахувати, що:

 • в разі зараження гостриками лікування ентеробіозу слід повторити через 3 тижні;
 • при терапії аскаридоза, без приєднання вторинних глистових інвазій, вистачить одноразового прийому Пірантелу в дозуванні 5 мг на 1 кг ваги;
 • при лікуванні анкилостомидоза рекомендовану разову дозу (20 мг / кг ваги) необхідно приймати протягом двох днів.

При консервативному лікуванні глистових інвазій у дітей краща форма ліки - суспензія. Вона має приємний запах і смак, тому проблем з прийомом препарату, як правило, не виникає. Детальна інструкція рекомендує давати Пірантел дітям в дозуваннях, орієнтованих на наступні вікові рамки:

 • малюкам від 6 місяців до 2 років - по 2,5 мл, половину мірної ложки або 125 мг препарату;
 • дітям у віці від 2 до 6 років - 5 мл, 250 мг або повна мірна ложка;
 • дитині 6-12 років - 10 мл, 500 мг або 2 повних ложки.

Під час лікування паразитарних захворювань препарат в профілактичних дозах слід прийняти всім членам сім'ї, які контактують з хворим. По закінченню лікування необхідно здати повторні аналізи калу і зішкріб на наявність яєць глистів. Для запобігання повторного зараження інструкція рекомендує провести санітарну обробку приміщення і дотримуватися правил особистої гігієни. Пірантел для дорослих не впливає на швидкість реакції. Під час лікування можна управляти автотранспортом і складними механізмами.

Згідно з інструкцією, протипоказано приймати препарат в першому триместрі вагітності, так як дослідження про його вплив на плід не проводилися. У другому і третьому триместрі лікування глистових інвазій ПІРАНТЕЛ можна проводити під наглядом лікаря. Компоненти медикаменту потрапляють в системний кровотік і можуть виділятися з грудним молоком, тому використання препарату під час лактації не рекомендується.

В інструкції до ПІРАНТЕЛ зазначено, що препарат не можна призначати одночасно з піперазин. Така взаємодія може привести привезти до ослаблення терапевтичного ефекту. Пірантел підвищує концентрацію теофіліну в плазмі крові, тому така комбінація часто призводить до посиленню побічних ефектів. Не можна приймати антигістамінний засіб разом з проносними препаратами.

Продукти розпаду алкоголю переробляються печінкою так само, як і активні компоненти Пірантелу. Подвоєна навантаження на печінку може привести до зниження її функціональності. Докладна інструкція із застосування не рекомендує поєднувати лікування з прийомом алкогольних напоїв. Поєднання етанолу з ПІРАНТЕЛ може послабити терапевтичний ефект або привести до розвитку непередбачуваних побічних реакцій.

На тлі лікування даним антигістамінних ліками у пацієнтів можуть виникнути побічні реакції з боку різних органів і систем організму, такі як:

 • у травного тракту - зниження апетиту, нудота, епігастральні болю, пронос, поява неприємного присмаку в роті;
 • в нервовій системі - головний біль, запаморочення, дратівливість, іноді можливі галюцинації, парестезія;
 • алергічні реакції - шкірний висип, свербіж, кропив'янка, іноді розвиток набряку Квінке;
 • інші прояви - відчуття слабкості, сонливість, підвищення температури тіла, надмірна втомлюваність.

Основне медичне керівництво для пацієнтів з гельмінтозних захворюваннями, яким лікар прописав Пірантел - це інструкція із застосування. Слід чітко дотримуватися вказаних в ній дозувань і тривалості лікування. При самостійному перевищенні рекомендованих за інструкцією дозувань у пацієнта можуть розвинутися ознаки передозування, які полягають в посиленні вищеописаних негативних реакцій організму.

Регулярне вживання Пірантелу в надмірних дозах призводить до важких порушень з боку нервової системи. Антидоту для препарату немає, єдине лікування передозування - промивання шлунка, прийом ентеросорбентів. Під час лікування передозування слід контролювати роботу серця, функції судин, печінки і дихальної системи організму.

Згідно з офіційною інструкції, препарат варто приймати з особливою обережністю пацієнтам з вираженою печеної недостатністю або серйозними порушеннями з боку нирок. Без узгодження з лікарем не рекомендується давати таблетки маленьким дітям. До списку категоричних протипоказань за інструкцією відносяться такі стани і захворювання:

 • індивідуальна непереносимість компонентів ліки;
 • міастенія;
 • дитячий вік до трьох років (для таблеток).

Препарат відпускається з аптек без рецепта. Таблетки слід тримати подалі від дітей, в захищеному від попадання прямих сонячних променів і вологи місці. Термін придатності ліків від дня випуску становить 3 роки.

За діючою речовиною у Пірантелу є три структурних аналога - Немоцід, Гельмінтокс, Пірантелу памоат. За чиниться противоглистную дії для заміни підходять наступні препарати:

Купити препарат можна в будь-який аптеки, замовити через каталог інтернет-магазинів. Здійснюючи покупку через інтернет, уважно прочитайте відгуки інших покупців і треба запитати у продавця вартість доставки ліків додому. Ціна суспензії і таблеток різниться незначно. Середня вартість медикаменту по аптекам Москви представлена ​​в таблиці:

Форма випуску, об'єм

Оксфорд Лабораторіз Пвт. Лтд.

суспензія 250мг / 5 мл, 15 мл

таблетки 250 мг, 3 шт.

Медана Фарма, Польща

суспензія 50 мг / мл, 15 мл

таблетки 250 мг, 3 шт.

У мене в будинку живе кішка, тому антипаразитарні препарати я приймаю для профілактики кожні півроку. Ніколи не купую будь-які певні таблетки, тому на цей раз мені попався Пірантел. Прийняла його так, як було описано за інструкцією, але через годину стало жахливо погано: піднялася температура, з'явилася нудота, запаморочення.

Маргарита, 36 років

Дитина дуже просив домашня тварина, ми купили йому собачку. Як і годиться, вони спали, грали, гуляли на вулиці разом. Через тиждень дитина поскаржився на свербіння в задньому проході. Аналізи показали наявність личинок паразитів. Для лікування лікар гельминтоза прописав сироп Пірантел. Ліки дійсно нам допомогло.

Я звернув увагу, що моя 5-річна дочка стала погано їсти і скаржитися на болі в животі. Після отримання результатів аналізів лікар порадив прийняти Пірантел за інструкцією. Плюс, що продається ліки як суспензія, тому проблем з прийняттям не було. Препарат не викликав побічних ефектів і допоміг нам позбутися від глистів.

Я завжди думав, що паразитарні захворювання - це дитяча проблема і заразитися гельмінтами дорослим не можна. Як же я помилявся, на профілактичному огляді у мене виявилися аскариди. Терапевт сказав прийняти мені 4 таблетки Пірантелу, а через два тижні прийти на повторну здачу аналізів. Ліки допомогло, дослідження показало, що я здоровий.

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Оставьте комментарий

30 − = 25