Підвищений імуноглобулін у дитини

Содержание

Чому імуноглобулін Е підвищений у дитини

Коли в організм маленької дитини проникає патогенна мікрофлора (бактерії, віруси), він починає активно з нею боротися. Природа для цього придумала особливий механізм - імунну систему. Вона розпізнає «посторонній9raquo; мікроорганізм і починає стрімко виробляти до нього антитіла. Їх всього існує п'ять типів. У даній статті ми більш детально розповімо про один з них, а саме про імуноглобуліну Е.

Імуноглобулін - це основний імунний інструмент людини, що володіє унікальною специфічністю. Для нейтралізації наявного вогнища інфекції в організмі постійно продукуються особливі молекули.

Імуноглобулін Е (IgE) являє собою різновид білків крові. У нормі він повинен бути присутнім в незначних кількостях. Підвищений рівень імуноглобуліну Е повинен насторожити.

При проникненні в організм будь-якого алергену IgE атакує збудника, утворюючи специфічний антиген. Потім джерело алергії починає виділяти в міжклітинний простір гістамін. Як наслідок, виникає незначна запальна реакція, наприклад, риніт або бронхіт. IgE був відкритий в 1966 році.

Щоб знати, імуноглобулін Е (загальний) підвищено у дитини чи ні, слід зіставити результати аналізу з віком чада. Вся справа в тому, що в міру дорослішання кількість цього компонента в крові пропорційно збільшується.

Наприклад, у малюків до шести місяців норма IgE становить не більше 10 кЕ / л. У дітей від року і приблизно до п'яти років - не більше 50 кЕ / л. У дорослих цей показник може варіюватися від 20 і приблизно до 100 кЕ / л. Докладні таблиці співвідношення норми IgE і віку людини представлені в спеціалізованих медичних довідниках.

Характерні особливості імуноглобуліну Е

За словами фахівців, IgE знаходиться в організмі від 5 і приблизно до 14 днів. Більш того, його кількість в здоровому організмі вкрай мало. Однак якщо відбувається безпосередній контакт з алергеном, рівень імуноглобуліну в рази збільшується.

Важливо враховувати, що протягом усього року його показники також можуть варіюватися. Як правило, імуноглобулін Е підвищений у дитини в травні, а його зниження спостерігається в грудні. Дана тенденція пояснюється надмірною концентрацією повітряних алергенів в теплу пору, коли відбувається активне цвітіння рослин.

Що значить підвищений імуноглобулін Е у дітей?

Визначити конкретну причину збільшення даного показника може тільки фахівець. У разі постановки правильного діагнозу можна розраховувати на коректну терапію. Для загальної інформації нижче перерахуємо, які чинники впливають на підвищення IgE у дітей:

 • Атопічний дерматит.
 • Глисти.
 • Сінна лихоманка.
 • Непереносимість деяких продуктів харчування.
 • Бронхіальна астма.
 • Алергія на лікарські засоби.
 • Мієлома.

Про що свідчить підвищений імуноглобулін Е у дорослих?

За словами фахівців, після 12-14 років вміст IgE в крові не володіє великим діагностичним значенням. У дорослих завищені показники найчастіше пояснюються постійними контактами з алергенами із зовнішнього середовища. У нормі параметри імуноглобуліну варіюються від 20 і приблизно до 100 кЕ / л. У такого роду ситуації навіть сильна гіперчутливість до будь-якого подразника не тягне за собою істотне збільшення концентрації білкових з'єднань. IgE може бути підвищений лише в тому випадку, коли є алергія до безлічі гістаміну. Як правило, вона поєднується з бронхіальною астмою.

У деяких випадках підвищений імуноглобулін Е у дорослих пояснюється ураженнями неаллергической природи, наприклад, гельмінтозами. Паразити, що живуть у внутрішніх органах, поступово руйнують їх слизові оболонки. Це тягне за собою безпосередню реакцію з боку імунної системи, яка складається в посиленому продукуванні білкових клітин.

Крім того, описувану вище патологію можуть спровокувати такі захворювання:

 • Імунодефіцити, в тому числі вроджені.
 • Мієлома.
 • Бронхопульмональний аспергільоз.

Про що свідчать надмірно високі показники IgE у дітей?

Іноді результати лабораторних досліджень показують аномально високі значення концентрації імунних білків, тобто імуноглобулін Е підвищений. Причини в цьому випадку пояснюються наявністю досить серйозну патологію під назвою гіпер-IgE-синдром. Це захворювання розвивається виключно на генетичному рівні і супроводжується наступними симптомами:

 • Запалення легенів.
 • Повторювані риніти.
 • Абсцеси на слизових і шкірних покривах.
 • Остеопороз, часті переломи кісток.
 • Синусити.
 • Сколіоз.
 • Аутоімунні захворювання.

Іноді некоректне лікування лікарськими препаратами може спотворити результати аналізів, а батьки будуть стурбовані тим, що імуноглобулін Е підвищений у дитини без видимої причини. Щоб не допустити такого роду ситуації, важливо знати, як правильно проходити цей тест.

Аналіз рекомендується здавати в ранкові години, краще на голодний шлунок. Перед процедурою слід уникати важких фізичних навантажень і переїдання. Дозволяється пити звичайну негазовану воду, причому в необмежених кількостях. За добу до тесту необхідно виключити з раціону смажену і жирну їжу. Крім того, напередодні краще відмовитися від фізіопроцедур, проведення рентгенограми або флюорографії. При дотриманні всіх перерахованих вище рекомендацій результати аналізу виявляться максимально достовірними. В іншому ж випадку, якщо тест покаже, що імуноглобулін Е підвищений у дитини, потрібно консультація фахівця. Після додаткових досліджень лікар, як правило, рекомендує відповідне лікування.

Визначення концентрації IgE - це відмінний засіб діагностики багатьох патологій. Воно допомагає визначити наявність алергічного запалення і диференціювати його з інфекційними недугами зі схожою клінічною картиною. Даний метод також дозволяє підібрати ефективну терапію проти наявної алергії. Визначення IgE допомагає спрогнозувати ймовірність спадкових патологій.

Після того як аналізи підтвердили, що імуноглобулін Е підвищений у дитини, необхідно виявити алерген або пройти додаткове дослідження на зараження гельмінтами. У першому випадку лікарі призначають спеціальні алергопроби на визначення агентів (харчові, грибкові, респіраторні, побутові). Може знадобитися багато часу, щоб знайти конкретний першоджерело алергії. У будь-якому випадку формальне зниження антитіл не є вирішенням цієї проблеми.

З іншого боку, якщо імуноглобулін класу Е підвищений, можна дещо змінити звичний раціон дитини, додавши в нього спіруліну. Вдаватися до такого роду лікування рекомендується тільки після консультації з фахівцем. Вся справа в тому, що організм дитини-алергіка може непередбачено відреагувати на добавку.

Як ще можна допомогти дитині, якщо імуноглобулін Е підвищений? Лікування народними засобами на увазі під собою зміну звичного життя чада. В першу чергу рекомендується більше часу проводити на свіжому повітрі, займатися посильними видами спорту, повноцінно харчуватися. Всі ці фактори сприяють нормалізації концентрації IgE.

Підвищений імуноглобулін у дитини причини

Підвищену концентрацію імуноглобуліну Е частіше виявляють у дітей з алергією і сенсибілізацією до великої кількості алергенів. Частота виявлення підвищеного рівня імуноглобуліну Е вище у хворих дітей з гіперчутливістю до харчових і пилкових алергенів, ніж у дітей з гіперчутливістю до домашнього пилу і цвілі.

Основні хвороби та стани, що супроводжуються підвищенням концентрації загального імуноглобуліну Е в сироватці крові

Хвороби і стану

Алергічні хвороби, обумовлені IgE антитілами

атопічна бронхіальна астма;

кропив'янка і ангіоневротичний набряк

Алергічний бронхопульмональний аспергільоз

Гіпер-IgE-синдром (синдром Джоба)

Селективний дефіцит IgA

Тимусна аплазія (синдром Ді-Джорджі)

Реакція "трансплантат проти господаря»

У дорослих визначення концентрації імуноглобуліну Е в сироватці крові має менше діагностичне значення, ніж у дітей. Підвищений рівень імуноглобуліну Е виявляють тільки у 50% хворих на атопічну бронхіальну астму. Найбільш високі значення концентрації імуноглобуліну Е в крові відзначають при гіперчутливості до великої кількості алергенів в комбінації з бронхіальною астмою, атопічний дерматит і алергічний риніт. При гіперчутливості до одного алергену концентрація імуноглобуліну Е може бути в межах норми.

Алергічний бронхопульмональний аспергільоз супроводжується значним підвищенням вмісту імуноглобуліну Е в крові. Його концентрація підвищена майже у кожного хворого з алергічним аспергільоз в період гострої легеневої інфільтрації. Нормальний рівень імуноглобуліну Е у хворих з активним захворюванням легенів дозволяє виключити діагноз аспергільоз.

Визначення імуноглобуліну Е має важливе значення для діагностики рідкісного захворювання - гіпер-IgE-синдрому. Він характеризується підвищенням концентрації імуноглобуліну Е в крові до 2000-50 000 кЕ / л, еозинофілією, різко вираженою кропив'янкою і гіперемією на вдихувані алергени, пилок, їжу, бактеріальні та грибкові алергени. Бронхіальна астма для даного синдрому нехарактерна.

При оцінці результатів визначення загального імуноглобуліну Е слід мати на увазі, що приблизно у 30% хворих з атопічний захворюваннями концентрація імуноглобуліну Е може бути в нормальній.

Коли імуноглобулін Е знижений?

Зниження вмісту імуноглобуліну Е в крові виявляють при атаксії-телеангіектазії внаслідок дефекту Т-клітин.

Концентрація загального імуноглобуліну Е в сироватці крові при деяких патологічних станах

Підвищений рівень імуноглобуліну Е у дітей

Імуноглобулін Е (Ig E) - це різновид білків крові (антитіл), які в нашому організмі виконують роль захисників імунної системи. Імуноглобулін класу Е здатний викликати підвищення чутливості тканин організму до дії подразників, і в підсумку забезпечує розвиток алергічної реакції негайного типу.

Також цей вид імуноглобуліну сприяє виробленню протівопаразітное імунітету. Останнім часом, батьки все частіше стикаються з алергією і дітей і підвищеним показником імуноглобуліну Е в сироватці крові. З чим же це пов'язано, що таке імуноглобулін е норма у дітей та про що говорить високий його показник виявленому в крові дитини?

Вікові показники і норма вмісту

Норма вмісту імуноглобуліну Е безпосередньо залежить від віку дитини. Імуноглобулін е норма у дітей коливається в залежності від віку, тому для вірної діагностики необхідно виявити кількість IgE в крові дитини і зіставити його з віковою нормою.

В середньому IgE присутній в організмі 5 - 14 днів. Його кількість в крові здорового організму вкрай мало, але якщо у організму трапляється контакт з алергеном або гельмінтами, то рівень імуноглобуліну Е помітно підвищується.

Слід враховувати, що протягом року рівень імуноглобуліну Е може коливатися, зазвичай рівень його підвищується в травні, і знижується в грудні місяці. Обумовлено це підвищеною концентрацією повітряних алергенів навесні, під час активного цвітіння. Також рівень імуноглобуліну Е підвищений частіше у тих дітей, які проявляють чутливість саме до пилкових алергенів.

Про що говорить високий рівень Імуноглобуліну Е у дітей

Високий показник Імуноглобуліну Е у дитини може спостерігатися при:

 • Алергії різного походження
 • харчової непереносимості
 • бронхопульмональний аспергільоз
 • Зараженні гельмінтами (глистами)
 • гіпер-IgE-синдромі (синдромі Джоба)
 • селективному дефіциті імуноглобуліну А
 • синдромі Віскотта-Олдріча
 • тимусні аплазії (синдромі Ді-Джорджі)
 • IgE миеломе

Приводом для занепокоєння батьків повинен стати і низький рівень імуноглобуліну Е у дитини. Він може говорить про таких захворюваннях, як:

 • пухлина
 • спадкова гипогаммаглобулинемии
 • синдром Луї-Барра

Аналізи на рівень імуноглобуліну Е здають вранці на голодний шлунок. Здавати аналіз можна на будь-якому етапі перебігу хвороби. Вчасно виявлений підвищений показник імуноглобуліну для дітей вкрай важливий. Це дозволить провести правильну діагностику і підібрати відповідне лікування. У дітей концентрація імуноглобуліну Е має велику діагностичну цінність, ніж якщо його рівень підвищений у дорослої людини.

У хворих на бронхіальну астму дітей рівень імуноглобуліну Е підвищений приблизно в 50% випадків.

У сукупному поєднанні гіперчутливості до великої кількості алергенів при бронхіальній атопічної астми, алергічного риніту і атопічний дерматит спостерігається найбільш високий рівень IgE. У той же час, при чутливості до якогось одного алергену його рівень може бути лише незначно підвищений.

Після того, як було встановлено, що рівень імуноглобуліну Е перевищує вікову норму, необхідно виявити алерген і здати аналізи на зараження гельмінтами. Якщо з'ясувалося, що це алергічний синдром, необхідно провести алергопроби.

Для проведення проб використовують різні види алергенів:

 • харчові
 • побутові (пил, домашні кліщі)
 • респіраторні (пилок)
 • епідермальні (шерсть і епітелій домашніх тварин)
 • грибкові (цвіль)

В крайньому ступені необхідно виявити алерген, який провокує запальний процес в організмі і усунути його.

Залучіть до лікування дитини дитячих лікарів-фахівців (алерголог-імунолог, педіатр, ЛОР, окуліст). Залежно від симптомів хвороби намагайтеся якісно змінити життя дитини. Якщо це шкірні прояви хвороби, то використовуйте мазі і креми (які пом'якшують або навпаки підсушують). Якщо алергія проявляється респіраторним синдромом, необхідно зняти вогнище запалення (кашель, нежить, кон'юнктивіт). Комплексний і професійний підхід до своєчасного лікування дитини вкрай важливий.

Підвищено імуноглобулін Е - у дитини, у дорослих, причини, лікування

Підвищений імуноглобулін Е часто виявляється у дітей, які страждають на алергію або сенсибілізацію великого числа алергенів.

Це означає, що рівень імуноглобуліну Е підвищений у гіперчутливих дітей до пилкових або харчових алергенів.

Причому, рівень дитячого імуноглобуліну Е буде вищою, ніж у дитини, чутливого до цвілевих грибків або до домашнього пилу.

Підвищений вміст імуноглобуліну Е в пробі (сироватці) крові у маленьких пацієнтів говорить про наступних розладах організму:

 • пилок (алергічний риніт);
 • пил (бронхіальна астма);
 • харчові захворювання (атопічний дерматит);
 • лікарські отруєння (алергічна гастроентеропатія);
 • отруєння хімічними препаратами (анафілактичні хвороби);
 • отруєння металами (система анафілаксія);
 • отруєння чужорідним білком (ангіоневротичний набряк, кропив'янка);
 • бронхопульмональний алергічний аспергільоз (невідомий);
 • IgE-AT (гельмінтоз);
 • дефекти T-супресорів (синдром Джоба, гіпер-синдром IgE);
 • дефекти T-супресорів (дефіцит селекції IgE);
 • В-клітинна неоплазія (IgE мієлома);
 • дефекти Т-супресорів (реакція «трансплантат vs господар»).
 • синдром Віскотта-Олдріджа;
 • синдром Ді-Джорджі (Тимусна аплазія).

У дорослих пацієнтів, концентрація імуноглобуліну Е досягає меншого діагностичного значення, ніж у дитини.

Високі значення рівня імуноглобуліну Е виявляють у кожного другого пацієнта, хворого на бронхіальну астму (атопічний).

Максимальна концентрація імуноглобуліну Е відзначена при надчутливості до високого числа алергенів плюс:

 • алергічний риніт;
 • атопічний дерматит;
 • бронхіальна астма.

Гіперчутливість до одного-едінственнний алергену, говорить про те, що концентрація імуноглобуліну Е знаходиться в межах нормальних значень.

Постановка правильного діагнозу «алергія», вимагає пошуків так званого «причинного алергену» і виявлення специфічних антитіл, що відносяться до класу імуноглобуліну Е.

Сьогодні, в лабораторних умовах можна виявити специфічний імуноглобулін Е до більшості з шестисот алергенів, що викликають алергічну реакцію людини.

Проте, виявлення специфічного алергену IgE ніяк не показує, що тільки цей, конкретний алерген, несе відповідальність за якусь клінічну картину захворювання.

Використання лікарських засобів не викликає у пацієнтів ні захоплень, ні наснаги.

Тому, цілком логічно, звернутися до джерела даної проблеми.

Більшість народних засобів, як відомо, робляться з натуральних (природних, природних) матеріалів, що не викликають ніяких побічних ефектів.

Методи народної медицини вимагають дотримання деяких певних правил:

 • здоровий спосіб життя;
 • правильне, повноцінне харчування.

Якщо зі здоровим способом життя все, більш-менш, в порядку, то з правильним харчуванням виникають деякі труднощі (коли, скільки і чого потрібно з'їсти).

Дієтичне харчування сприяє алергії на деякі, конкретні харчові продукти.

Однак, людям давно відомо, що найважливіший момент в боротьбі з харчовою алергією є підвищення і зміцнення імунної системи.

Як зразковою дієти, наводиться, наприклад, п'ятиденний пост, що виключає прийом будь-яких харчових продуктів, крім звичайної води і деяких соків.

На іншому, наступному, етапі, можна харчуватися тільки одним овочем йди фруктом.

Потім, ще через один тиждень, додається ще один овоч (фрукт), і, через тиждень - другий.

Як і після місячного посту, за такою ж схемою, додаються білкові продукти.

Якщо алергічна реакція на продукти харчування жевріє, слід просто замінити той чи інший попередній продукт харчування.

Можна сказати, що така дієта не просто зміцнює імунну систему, а й виявляє конкретні алергени.

Джерела: http://ilive.com.ua/health/immunoglobulin-ev-krovi_74807i15972.html, http://vseprivivki.com/analizy/povyshennyj-uroven-immunoglobulina-eu-detej, http: // hvatit-bolet. ru / populyarnie-stati / povyshen-immunoglobulin-eu-rebenka-u-vzroslyh-prichiny-lechenie.html

Коментарів поки немає!

Калькулятор ваги зростання дитини 1

Калькулятор ваги і зростання далі.

Нав'язливий невроз дітей лікування

Невроз нав'язливих станів, чим він небезпечний? Захворювань психіки далі.

Температура у дитини шість років без симптомів

Висока температура у дитини без симптомів Якщо дитина не має далі.

Допомога дітям генетичними захворюваннями

Генетичні спадкові захворювання. далі.

Чому у дитини часто йде кров з носа Дуже часто далі.

Печінка індички рецепт для дітей

Скільки варити печінку індички 1. Печінка індички помити далі.

Підвищений імуноглобулін у дитини: що це значить і як лікувати?

Імуноглобулін підвищений у дитини - що означає цей діагноз? Багато батьків, до того як лікар встановив підвищення імуноглобуліну в їхньої дитини, ніколи раніше не стикалися з цим поняттям. І після цього у дорослих відразу виникає безліч питань: чи варто боятись поставленого діагнозу, що потрібно робити, щоб привести імуноглобулін у дитини в норму. Щоб відповісти на них, слід розібратися, що таке імуноглобулін і за що він відповідає.

Що таке імуноглобулін і його норма у дитини

У кожної людини з народження формується імунна система. Молекули, що містяться в ній, активно перешкоджають проникненню в організм бактерій різного характеру. Саме дана система починає самостійно боротися з хворобами, початківцями розвиватися. Молекули - це антитіла, які руйнують чужорідні організми.

У крові кожної людини міститися лейкоцити, мають імуноглобулін E. Базофіли допомагають організму боротися не тільки з інфекційними захворюваннями, а й перешкоджають розвитку алергічної реакції.

У міру дорослішання кількість лейкоцитів такого типу зростає, що є нормою. Їх рівень у крові може незначно змінюватися в залежності від пори року, але при цьому залишатися в допустимому мінімальному рівні.

Кількість базофілів в межах 240 мг / л вважається нормою:

 1. Підвищуватися воно може зазвичай під час цвітіння рослин, наприклад, в травні або червні. До зими зазвичай рівень знижується. Діти особливо чутливі до сезонів цвітіння, і про це не варто забувати.
 2. Але трапляється так, що рівень лейкоцитів-базофілів, а - відповідно - і імуноглобуліну різко зростає і стає вище допустимої норми. Особливо часто така реакція проявляється у дітей. Пов'язано це з розвиваються імунітетом.

У нормі у дітей імуноглобулін E повинен бути в такій кількості:

 • з народження до 3 місяців - до 2кЕ / л;
 • у дітей від 3 місяців до півроку нормою вважається рівень до 10 кЕ / л;
 • в проміжку від півроку до 1 року норма імуноглобуліну складає до 20кЕ / л;
 • Наступного показник до 5 років містить до 50 кЕ / л;
 • з 5 до 15 років норма не повинна перевищувати 50 кЕ / л, але при цьому не бути нижче 16 кЕ / л.

Якщо аналіз крові показує рівень вище норми, то це може бути симптомом розвитку деяких захворювань.

Що означають високий рівень імуноглобуліну у дітей

Підвищений в будь-який час року імуноглобулін у дитини може служити сигналом розвитку деяких патологій. Даний показник в крові може збільшуватися, якщо дитина заразилася паразитарної інфекцією. До такого інфікування можна віднести інвазію глистами, захворювання ехінокок, токсоплазмозом, зараження амебами. А також глобулярний білок може збільшуватися в організмі при кропивниці або сінну лихоманку. Провокувати зростання білка може атопічна бронхіальна астма.

У деяких випадках збільшення лейкоцитів даного виду може бути генетичною особливістю дитини.

Щоб встановити причину підвищеного рівня глобулярного білка, необхідно здати додаткові лабораторні аналізи для вивчення кров'яних тілець.

Щоб діагностика була проведена вірно, а результат був максимально точним, необхідно дотримуватися деяких правил перед здачею аналізів.

 1. Здача крові для визначення, підвищений чи імуноглобулін у дитини, повинна проводитися в ранковий час.
 2. Здавати кров для аналізу необхідно на голодний шлунок.
 3. Рекомендується не допускати надмірного фізичного напруження протягом декількох днів до здачі аналізів.
 4. Не допускається переїдання протягом декількох діб до лабораторних досліджень.
 5. Напередодні не можна вживати в їжу смажені і копчені страви, а також не варто вживати гостре і жирне.
 6. Не можна проводити ніякі фізіопроцедури перед здачею крові на аналіз рівня імуноглобуліну, робити флюорографію або рентгенограму.
 7. Дозволено пити воду без газу в необмеженій кількості.

Якщо всі ці правила були дотримані, то аналіз крові у дитини буде більш достовірними, а можлива похибка буде мінімізована. Якщо результат дослідження показує високий рівень імуноглобуліну E, то батькам необхідно записати дитину на консультацію фахівця.

Коли лабораторні аналізи проведені, лікар на їх основі і додаткового огляду призначає необхідне лікування. У кожному конкретному випадку метод лікування може бути різним. Пов'язано це з першопричиною, яка викликала підвищення білка.

Якщо провокуючим фактором стали глисти, то для дітей призначаються протівогельмінтниє препарати, що сприяє їх знищенню. Лікування від глистів необхідно проводити тільки за призначенням лікаря, так як деякі препарати можуть викликати серйозні ускладнення.

Якщо ж причиною став алергічний синдром, то лікарю необхідно виявити алерген.

Адекватне діагнозу лікування призначається і при інших факторах, які спровокували дисбаланс рівня білка.

Важливо залучити до лікування дитини кваліфікованих фахівців, які точно допоможуть встановити причину підвищення імуноглобуліну.

Оставьте комментарий

25 + = 31