Пенталгін інструкція із застосування ціна

пенталгін

Опис актуально на 30.10.2015

 • Латинська назва: Pentalgin
 • Код АТС N02BB74
 • Діюча речовина: Дротаверин + Кофеїн + Напроксен + Парацетамол + Феніраміну малеат (Drotaverine + Caffeine + Naproxen * + Paracetamol + Pheniramine maleate)
 • Виробник: Фармстандарт-Лексредства, Росія

Додаткові речовини: целюлоза мікрокристалічна, кроскармелоза натрію, крохмаль картопляний, гипролоза, кислота лимонна, бутилгідрокситолуол, титану діоксид, магнію стеарат, тальк, індигокармін, гіпромелоза, повідон, полісорбат 80, барвники.

Випускається Пенталгін в формі таблеток, які покриті плівковою оболонкою зеленого кольору по 2, 6, 10 і 12 штук в чарунковій упаковці по 1-2 в пачці.

Кофеїн + Дротаверин + Напроксен + Парацетамол + Феніраміну малеат

ліки володіє аналгетичну, жарознижувальну і протизапальну дією.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Даний комбінований препарат проявляє анальгезирующий, протизапальний, спазмолітичний і жарознижуючий ефект. При цьому терапевтична дія Пенталгіну обумовлюється входять до його складу речовинами.

Наприклад, як вказує Вікіпедія, парацетамол є анальгетиком-антипіретиком, надають жарознижуючий і знеболюючий ефект, який забезпечується блокадою ЦОГ в нервовій системі і впливом на больові центри та терморегуляцію.

кофеїн являє собою психостимулирующее речовина, що сприяє розширенню кровоносних судин в скелетних м'язах, серці та нирках. Крім цього підвищується розумова і фізична працездатність, усувається стомлюваність і сонливість, збільшується проникність гістогематичні бар'єрів, а також біодоступність ненаркотичних анальгетиків, допомагаючи підсилити терапевтичний ефект. Відзначено тонізуючий ефект, що відбивається на судинах головного мозку.

напроксен - це НПЗЗ, яке проявляє протизапальну, жарознижувальну і анальгезирующее дія, яка пов'язана з неселективним пригніченням функцій ЦОГ, що регулюють вироблення простагландинів.

для дротаверина характерний міотропний спазмолітичний ефект, який полягає в інгібуванні фосфодіестерази 4, проявляється вплив на гладку мускулатуру шлунково-кишкового тракту, судин, органів сечостатевої системи і жовчовивідних шляхів.

Блокатор гістаміну H1-рецепторів речовина - фенірамін -надає спазмолітичний і легкий седативний ефект, знижує прояви ексудації, підсилює аналгезуючу дію парацетамолу і напроксен.

Основні показання до застосування:

 • різні види больових синдромів, наприклад, радікулітние, суглобова, м'язовий біль, при місячних, невралгія, альгодисменорея;
 • болю при спазмі гладкої мускулатури, викликані хронічний холецистит, жовчнокам'яну хворобу, ниркової колькою,постхолецистектомічній синдромом;
 • посттравматична і післяопераційний біль, в тому числі з запальними явищами;
 • простудні захворювання з гарячковим синдромом.

Також препарат застосовується як ліки від зубного болю, мігрені.

Є різні протипоказання до застосування Пенталгіну:

 • ерозивно-виразкові порушення шлунково-кишкового тракту;
 • кровотечі шлунково-кишкового тракту;
 • непереносимість його компонентів;
 • бронхіальна астма, рецидивний поліпоз носа і навколоносових пазух, непереносимість ацетилсаліцилової кислоти і інших НПЗЗ;
 • важкі форми печінкової і ниркової недостатності;
 • процеси, які пригнічують костномозговое кровотворення;
 • перенесене аортокоронарне шунтування;
 • гіперкаліємія;
 • хвороби серцево-судинної системи;
 • важка артеріальна гіпертензія;
 • вік молодше 18 років.

Протипоказаний Пенталгін при вагітності і лактації. Тому, якщо при вагітності виникають болі або інші порушення, потрібно отримати призначення відповідного лікування у лікаря.

Також відзначено ряд станів, коли препарат призначається з особливою обережністю, наприклад, при: цереброваскулярних захворюваннях, цукровому діабеті, хворобах периферичних артерій, доброякісної гіпербілірубінемії, виразкових ушкодженнях шлунково-кишкового тракту, ниркової та печінкової недостатності середньої і легкої форми, вірусному гепатиті, ураження печінки алкоголем, епілепсії і схильності до припадків, літньому віці, дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази і так далі.

При лікуванні Пенталгін можуть розвиватися небажані ефекти, наприклад, алергічні реакції, порушення діяльності нервової, серцево-судинної, травної, сечостатевої та системи кровотворення, а також органів почуттів.

Це може супроводжуватися такими симптомами, як: свербіж, висипи на шкірі, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, лейкопенія, анемія, метгемоглобінемія, збудження, тривожність, тремор, головний біль, проблеми зі сном, запаморочення, збій серцебиття, аритмія, підвищення АТ, болю, виразкові порушення шлунково-кишкового тракту, нудота, блювота, запори, відхилення в роботі нирок, зниження слуху і так далі.

Таблетки Пенталгін, інструкція із застосування (Спосіб і дозування)

Докладна інструкція із застосування Пенталгіну вказує, що таблетки призначаються всередину по одній штуці 1-3 рази на день. При цьому максимальна добова доза становить не більше 4 таблеток.

Тривалість лікування встановлюється залежно від порушення. Наприклад, як жарознижуючий засіб таблетки Пенталгін зелений приймають до 3-х днів, як знеболюючий - до 5-ти днів. При необхідності збільшення терміну терапії потрібно проконсультуватися з лікарем.

У випадках застосування таблеток тривалий час у високих дозах може виникати передозування, яка супроводжується симптомами: блідістю шкіри, анорексією, болями в животі, нудотою, блювотою, кровотечами шлунково-кишкового тракту, порушенням, занепокоєнням, сплутаністю свідомості, тахікардією, аритмією, гіпертермією, почастішанням сечовипускання, головними болями, тремором, епілептичними припадками і так далі.

Більш важкими формами передозування є: розвиток печінкової недостатності зі зростаючою енцефалопатією, аритмія, панкреатит, коматозний стан, летальний результат.

Застосування Пенталгіну з барбітуратами, трициклічними антидепресантами, Рифампіцином підвищує ризик гепатотоксичної ефекту. Також даний препарат здатний підсилити дію антикоагулянтів непрямої дії і знизити ефективність урикозуричних лікарських засобів.

Тривалий прийом барбітуратів зменшує ефективність парацетамолу. У той час як інгібітори мікросомального окислення, наприклад, циметидин, можуть знизити його гепатотоксична дія.

Одночасне застосування з Діфлунізалом здатне підвищити концентрацію парацетамолу в плазмі на 50%, збільшуючи розвиток гепатотоксичності.

Встановлено, що напроксен знижує діуретичний ефект фуросеміду, посилюючи дію непрямих антикоагулянтів, підвищуючи токсичність сульфаніламідів, метотрексату, а також скорочуючи виведення літію і збільшуючи його вміст в складі плазми крові.

Спільний прийом кофеїну з барбітуратами, примидоном, протисудомними засобами нерідко посилюється метаболізм і збільшується кліренс кофеїну. Поєднання кофеїну з циметидином, пероральними контрацептивними засобами, дисульфірамом, Ципрофлоксацином, Норфлоксацином - знижує метаболізм кофеїну.

При одночасному вживанні кофєїнсодержащих напоїв та інших засобів, здатних стимулювати нервову систему викликає її надмірну стимуляцію. Дротаверин помітно послаблює противопаркинсоническое дію леводопи. Застосування Феніраміну і транквілізаторів, снодійних засобів, інгібіторів МАО, може посилити пригнічуючий вплив на нервову та інші системи.

Протипоказано разом з Пенталгін приймати інші ліки, що містять парацетамол і НПЗЗ. З обережністю призначають засоби, призначені для полегшення простудних симптомів, закладеності носа і грипу.

Якщо пацієнт приймає цей препарат більше 7 днів, необхідний контроль показників периферичної крові і функції печінки.

Відзначено здатність парацетамолу спотворювати результати лабораторних досліджень, пов'язаних з вмістом глюкози і сечової кислоти в складі плазми крові.

Коли потрібно визначити 17-кетостероїди, препарат відміняють за 2-е суток до проведення дослідження. При цьому потрібно пам'ятати, що напроксен може збільшити час кровотечі.

Вплив кофеїну на нервову систему має залежність від її типу і здатне проявитися або збудженням, або гальмуванням нервової діяльності.

Умови зберігання

Для зберігання цих таблеток необхідно недоступне для дітей, сухе і темне місце, при температурі не вище 25 ° С.

аналоги Пенталгіну

Під час лікування заборонено вживати алкоголь. Справа в тому, що одночасний прийом парацетамолу з етанолом збільшує ризик розвитку гострого панкреатиту.

Як відомо, різні знеболюючі препарати користуються великою популярністю в суспільстві. Особлива потреба в них виникає у людей, які бояться або просто не люблять відвідувати лікаря. Тому вони обходяться зручніше засобами, а щоб усунути біль, приймають Анальгін, Но-шпу, Пенталгін і Пенталгін-Н. Згідно відгуками, ці препарати на різних людей роблять зовсім однаковий ефект.

У більшості випадків відгуки про Пенталгін пов'язані з його застосуванням жінками в період менструації, якщо їх турбують сильні больові відчуття. Також ці зелені таблетки багатьом допомагають на деякий час позбутися від зубного та головного болю. На медичних форумах зустрічаються тривалі дискусії на тему: від чого Пенталгін допомагає найкраще? Нерідко пацієнти порівнюють дію цього препарату та інших його видів, наприклад, Пенталгін ФС, який багатьом добре допомагає усунути м'язові болі.

При цьому фахівці не втомлюються уточнювати, що таке таблетки Пенталгін, від чого вони допомагають, коли і як довго їх можна приймати. Справа в тому, що будь-які больові відчуття вже вказують на те, що в організмі стався збій, а значить йому потрібна професійна допомога. Однак більшість людей в таких випадках не поспішають до лікаря, а починають шукати кошти для усунення болю. Слід знати, що такий підхід часто ускладнює перебіг захворювання, лікування якого згодом зажадає більшого втручання і часу.

Ціна таблеток Пенталгін за 4-24 шт. в пачці варіюється в межах 60-160 рублів. Купити препарат можна в будь-якій російській аптеці без рецепта.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

Аптека24

БІОСФЕРА

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Панк із Солт-Лейк-Сіті: Уле = ледве кладчіка ВОГОНЬ! Стаф Заєбісь! ЗНЯВ В ТОРКАННЯ

Дарина: Так, риб'ячий жир дійсно працює, пройшла сухість шкіри, ламкість волосся і нігтів. Навіть.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

ПЕНТАЛГІН ІНСТРУКЦІЯ

пенталгін - комбінований аналгетичний, антипіретичний і протизапальний препарат.В складу препарату входять 5 активних компонентів, фармакологічні властивості яких обумовлюють фармакологічні властивості препарату пенталгін:

Парацетамол і метамізол натрію - неселективні нестероїдні протизапальні засоби, що володіють вираженим антипиретическим і аналгетичну дію, метамізол натрію також має виражений протизапальний еффект.Механізм дії цих речовин заснований на їх здатності пригнічувати синтез простагландинів за рахунок інгібування ферменту циклооксигенази.

Фенобарбітал - має виражену спазмолітичну, міорелаксуючу та седативною активністю, сприяє посиленню терапевтичних ефектів нестероїдних протизапальних препаратів.

Кодеїн - лікарський засіб групи наркотичних анальгетиків, знижує збудливість кашльового центру, має знеболюючу еффектом.В терапевтичних дозах не викликає пригнічення дихального центру і не впливає на секреторну активність бронхов.Прі частому застосуванні кодеїну, а також прийомі великих доз можливий розвиток лікарської завісімості.Способствует посиленню дії седативних і нестероїдних протизапальних лікарських засобів.

Кофеїн - стимулює центральну нервову систему, попереджає розвиток колапсу, підсилює терапевтичні ефекти парацетамолу і метамізолу натрію.

Метамізол натрію біотрансформується в стінках кишечника, незмінне речовина в кров'яному руслі НЕ обнаружівается.Степень зв'язку активногометаболіту метамізолу з білками плазми досягає 50-60% .Метаболізіруется в печінці, виводиться переважно нирками у вигляді фармакологічно активних і неактивних метаболітів.

Парацетамол має високу ступінь зв'язку з білками плазми.Парацетамол і кофеїн метаболізуються в печінці, виводяться переважно нирками у вигляді метаболітов.Період напіввиведення парацетамолу становить від 1 до 4 годин.

Фенобарбітал метаболізується в печінці, є індуктором мікросомальних ферментів печені.Виводітся переважно нирками у вигляді метаболітів, період напіввиведення становить близько 3-4 діб.

Кодеїн добре проникає через гематоенцефалічний бар'єр, накопичується в організмі, переважно накопичення кодеїну відзначається в жировій тканині, легенів, печінки і почках.Отмечается гідроліз кодеїну під дією тканинних естераз, після чого відбувається кон'югація з глюкуроновою кислотою в печені.Метаболіти кодеїну мають аналгетичну актівностью.Виводітся переважно нирками у вигляді метаболітів, деяка частина виводиться з жовчю.

Препарат застосовують для терапії пацієнтів з гострим больовим синдромом різної локалізації, в тому числі:

Артралгії, міалгії, невралгії, головний і зубний біль різної етіології.

Мігрень і мігренеподібні головні болі.

Крім того, препарат може застосовуватися в якості симптоматичної терапії у пацієнтів з грипом і ГРВІ для зняття підвищеної температури тіла, запальних явищ і м'язового болю.

Препарат приймають перорально, таблетку рекомендується ковтати цілими, не розжовуючи і не подрібнюючи, запиваючи необхідною кількістю води.Следует дотримуватися інтервалу не менше 4 годин між прийомами препарата.Длітельность курсу лікування і дози препарату визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта.

Дорослим і підліткам у віці старше 12 років при гострому недовготривалим больовому синдромі зазвичай призначають по 1 таблетці препарату одноразово.

Дорослим і підліткам у віці старше 12 років при тривалому больовому синдромі, яким супроводжуються різні захворювання опорно-рухового апарату і нервової системи, зазвичай призначають по 1 таблетці препарату 1-3 рази на суткі.Максімальная тривалість курсу лікування становить 5 днів, якщо лікуючий лікар не призначив інакше.

Дорослим і підліткам у віці старше 12 років в якості антипіретичної кошти зазвичай призначають по 1 таблетці препарату 1-3 рази на суткі.Максімальная тривалість курсу лікування становить 3 дні, якщо лікуючий лікар не призначив інакше.

При тривалому застосуванні препарату можливий розвиток лікарської залежності.

У разі необхідності застосування препарату протягом більше 7 днів поспіль необхідно контролювати функцію печінки та морфологічний склад крові.

При застосуванні препарату у пацієнтів відзначали розвиток таких побічних ефектів:

З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, сухість слизової оболонки рота, біль в епігастральній ділянці, втрата апетиту, порушення травлення, порушення стільця (можливий розвиток, як запору, так і діареї).

З боку центральної і периферичної нервової системи: підвищена стомлюваність, порушення режиму сну і неспання, порушення координації рухів, тривожність, головний біль, дратівливість, тремор кінцівок.

З боку серцево-судинної системи і системи кровотворення: підвищення артеріального тиску, порушення серцевого ритму, екстрасистолія, анемія, в тому числі гемолітична, сульфгемоглобінемія, метгемоглобінемія.

З боку органів чуття: порушення зору, підвищення внутрішньоочного тиску, шум у вухах.

Інші: порушення функції печінки і / або нирок, гостра ниркова недостатність, ниркова колька, інтерстиціальний нефрит, підвищена пітливість, астенія, задишка, зниження рівня цукру в крові.При тривалому застосуванні препарату і різкому припиненні його прийому можливий розвиток синдрому відміни.

Слід враховувати, що застосування препарату може впливати на результати допінг-контролю у спортсменів.

Застосування препарату в деяких випадках ускладнює постановку діагнозу у пацієнтів з гострою абдомінальної болем.

При розвитку побічних ефектів необхідно припинити прийом препарату і звернутися до лікаря.

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Важкі захворювання печінки і / або нирок.

Ерозивно-виразкові ураження шлунка та дванадцятипалої кишки.

Порушення функції системи кровотворення, в тому числі тромбоцитопенія, лейкопенія, анемія.

Захворювання серцево-судинної системи, в тому числі гострий інфаркт міокарда, аритмія, артеріальна гіпертензія.

Період вагітності і лактації, а також дитячий вік до 12 років.

Препарат не слід призначати пацієнтам з глаукомою, мають дефіцит глюкози-6-фосфатдегідрогенази і схильністю до бронхоспазму.Кроме того, препарат не призначають при станах, які супроводжуються пригніченням дихання.

Препарат слід з обережністю призначати пацієнтам, які страждають на бронхіальну астму, цукровий діабет, порушенням функції печінки і / або нирок і пацієнтам похилого віку.

Слід дотримуватися обережності при призначенні препарату пацієнтам, робота яких пов'язана з управлінням потенційно небезпечними механізмами і водінням автомобіля.

Препарат протипоказаний до застосування в період вагітності.

При необхідності застосування препарату в період лактації слід вирішити питання про переривання грудного вигодовування.

При одночасному застосуванні препарату з протизапальними нестероїдними лікарськими засобами та амінофеназоном відзначається посилення токсичної дії обох препаратів.

При одночасному застосуванні препарату з кумариновими антикоагулянтами відзначається посилення їх терапевтичного ефекту.

Парацетамол знижує ефективність лікарських засобів, інтенсивно метаболізуються в печінці.

При одночасному застосуванні препарату з рифампіцином відзначається зниження терапевтичних ефектів парацетамолу.

Циметидин при одночасному застосуванні знижує токсичність парацетамолу і підсилює його фармакологічні ефекти.

При одночасному застосуванні препарату з пероральними контрацептивами, трициклічнимиантидепресантами і алопуринолом відзначається посилення токсичної дії метамізолу натрію.

При одночасному застосуванні індуктори мікросомальних ферментів печінки знижують ефективність метамізолу натрію.

Метамізол натрію при одночасному застосуванні знижує рівень циклоспорину в крові.

Відзначається взаємне посилення ефектів при застосуванні інгібіторів моноаміноксидази, трициклічнихантидепресантів і кодеїну.

Кофеїн при одночасному застосуванні знижує ефективність препаратів, що пригнічують центральну нервову систему, і підсилює фармакологічну дію нестероїдних протизапальних лікарських засобів.

Фенобарбітал прискорює біотрансформацію хінідину, доксицикліну, естрогенів і карбамазепіну.

При одночасному застосуванні препарату з препаратами, що пригнічують центральну нервову систему, відзначається посилення дії фенобарбіталу.

Вальпроєва кислота і вальпроат натрію при одночасному застосуванні сприяють зниженню метаболізму фенобарбіталу.

Протипоказано одночасне застосування препарату з етанолом.

При застосуванні завищених доз препарату у пацієнтів відзначається розвиток нудоти, блювоти, порушень серцевого ритму, алергічних реакцій, почуття слабкості, гіпотензії, блідості шкірних покривів, болі в епігастральній ділянці і гепатонекроза.Прі подальшому збільшенні дози можливе пригнічення дихального центру і центральної нервової системи.

При передозуванні показано промивання шлунка, прийом ентеросорбентів і симптоматична терапія.Прі отруєнні парацетамолом можливе введення N-ацетилцистеїну і пероральний прийом метіоніну.

Таблетки Пенталгін-IC по 10 штук в блістері, по 1 блістеру в картонній упаковці.

таблетки Пенталгін-ICN по 12 штук в блістері, по 1 блістеру в картонній упаковці.

таблетки Пенталгін-ФС по 10 штук в блістері, по 1 блістеру в картонній упаковці.

Препарат рекомендується зберігати в сухому, захищеному від прямих сонячних променів місці при температурі не вище 25 градусів Цельсія.

Термін придатності незалежно від форми випуску - 3 роки.

1 таблетка препарату Пенталгін-IC містить:

Метамізолу натрію - 300мг;

Кодеїну фосфату - 9,5мг (в перерахунку на кодеїн - 7мг);

Метамізолу натрію - 300мг;

Кодеїну фосфату - 8мг;

Метамізолу натрію - 300мг;

Кодеїну фосфату - 8мг;

аналоги ПЕНТАЛГІН

Блоги

Статті на тему «Протівовоспалітельное9raquo;

Відгуки про медицину. Каталог медикаментів, аптек, медичних установ, база лікарів.

Пенталгін - інструкція із застосування, від чого допомагає, склад і протипоказання

В даний час існує безліч нових лікарських препаратів. Деякі з них відпускаються аптеками без рецепта лікаря, інші - строго за рецептом. Людям корисно дізнатися, що собою представляють таблетки Пенталгін - інструкція із застосування, як діє ліки, в яких випадках воно допомагає, чи можна давати його дітям, які є застереження.

Форма випуску препарату - у вигляді таблеток. На фото таблетки Пенталгін (Pentalgin) являють собою капсули, вкриті оболонкою зеленого кольору з тисненням. Зріз таблеток зеленого кольору, іноді з білими вкрапленнями. Фасується Пенталгін в осередкові контурні упаковки по 2, 4, 12 таблеток. Зовнішня упаковка - картонна коробка. Купити Пенталгін в аптеці можна без рецепта лікаря. Термін придатності таблеток становить два роки з дати виготовлення, зберігати лікарський засіб необхідно в сухому, неосвітленому місці.

Лікарський засіб має комбінованим фармакологічною дією: протибольовими; антипиретическим (знижує температуру, знімає запалення); спазмолітичну дію. Пенталгін допомагає усунути больовий синдром різної природи:

 • в суглобах, м'язах;
 • зубний, головний біль;
 • при спазмі гладкої мускулатури внутрішніх органів;
 • післяопераційний, викликаний запаленням;
 • симптоматичний при гарячкових станах під час застуди.

Хороший результат досягається, коли використовують Пенталгін при зубному болю. Препарат завдяки комбінованому фармакологічній дії одночасно знімає біль і бореться з запальним процесом пульпітом. Ефект досягається через півгодини після прийому лікарського засобу, але, якщо ліки не допомогли, збільшувати дозу не слід. Необхідно звернутися до дантиста для лікування запалення.

Препарат є протибольовими засобом. Лікарі рекомендують вживати Пенталгін при головному болю. При мігрені препарат має здатність розширювати кровоносні судини, що сприяє поліпшенню кровопостачання мозку і самопочуття хворого. Ефект зняття больового синдрому збільшується за рахунок блокування лікарським засобом рецепторів больових відчуттів, тому Пенталгін отримав позитивні відгуки в боротьбі з головним болем.

Виникнення болю внизу живота при альгодисменореї (місячних) пов'язане з надмірною синтезом простагландинів: вони викликають скорочення матки, спазм судин малого таза. Через застій крові тканини недоотримують кисень, і це є причиною порушення больових рецепторів. Пенталгін від болю при місячних знімає больовий синдром шляхом регуляції синтезу простагландинів, зниження частоти скорочення м'язів матки і за допомогою блокування рецепторів болю.

Ефективним є застосування Пенталгіну при простудних захворюваннях. Він допомагає усунути всі симптоми при грипі, ангіні: нормалізувати температуру, боротися із запаленням в організмі і зняти больовий синдром при гарячкових станах. Комбінована дія препарату є причиною того, що лікарі часто призначають Пенталгін при температурі.

Інструкція по застосуванню Пенталгіну

Лікарський засіб випускається виробником з анотацією по його використанню. Інструкція по застосуванню препарату Пенталгін містить:

 • опис фармакологічних властивостей;
 • інформацію про активні і допоміжні речовини, які входять до складу препарату;
 • перелік станів хворого, коли можна застосовувати лікарський засіб;
 • застереження про побічну дію, яке може виникати при використанні лікарського засобу;
 • протипоказання до застосування.

Комбінована дія Пенталгіну обумовлено властивостями п'яти активних речовин. Склад Пенталгіну в таблетках залежить від різновиду препарату. Виробник випускає препарат з чотирма назвами: це дозволяє підібрати відповідний препарат під індивідуальну чутливість людини до анальгетиків. До складу Пенталгіну всіх чотирьох різновидів обов'язково входить парацетамол.

Він починає знеболює, впливаючи на центри терморегуляції і болю, знімає спазм. Разом з болезаспокійливу має протизапальну, жарознижувальну дію. У комбінації з парацетамолом виробник застосовує інші активні речовини. До складу Пенталгіну додатково входять чотири речовини, назви яких вказані в інструкції. Активними елементами лікарського засобу разом з парацетамолом можуть бути:

 1. Напроксен. Це нестероїдний речовина регулює синтез простагландинів, які відповідають за скорочення м'язів. Воно знімає спазм, запалення, знижує температуру.
 2. Кофеїн. Має властивість розширювати кровоносні судини, підвищує активність головного мозку, знімає ознаки втоми, сонливість, підвищує ефект інших болезаспокійливих речовин.
 3. Дротаверин гідрохлорид. Знімає спазм гладких м'язів сечостатевої системи, шлунково-кишкового тракту, жовчовивідних шляхів, кровоносних судин.
 4. Фенірамін малеат. Він блокує синтез гістаміну, виявляє седативну дію, бореться із запальними процесами. Речовина знімає спазм, підвищує дію парацетамолу і напроксен.
 5. Пропіфеназон.
 6. Кодеїн. Є особливо небезпечним наркотичним елементом. Впливає на опіоїдні рецептори і змінює сприйняття болю. Знижує ступінь збудження центру, який відповідає за кашель, підсилює дію протизапальних, седативних речовин. Тривале застосування може викликати лікарську залежність.
 7. Фенобарбітал. Відноситься до барбітуратів, збільшує болезаспокійливу дію парацетамолу і метамізолу.
 8. Метамізол натрію. Нестероїдний препарат, має болезаспокійливу дію.

Інструкція до лікарського засобу містить рекомендації, коли можна вживати таблетки. Показання до застосування Пенталгіну наступні:

 • при болях в м'язах і кістках, викликаних артралгією, міалгією, невралгією, альгодисменореей, мігренню, хворобою Бехтерева, радикуліт, ревматоїдний артрит, спинномозковою грижею;
 • при болях, які викликані спазмом, при захворюваннях: хронічному холециститі, жовчнокам'яній хворобі, нирковій коліці;
 • після операції, при виникненні болю і запалень;
 • при лихоманці, високій температурі, запальному процесі при простудних захворюваннях.

Як приймати Пенталгін? Інструкція містить граничні норми прийому лікарського засобу. Дозування Пенталгіну становить одну таблетку за півгодини до або після їди з вживанням великої кількості води, добова норма - три таблетки, в особливих випадках чотири. Необхідно дотримуватися інтервалу о четвертій годині між прийомами ліки. При вживанні препарату для нормалізації температури курс лікування становить три дні, для зняття болю таблетки не рекомендується застосовувати довше, ніж п'ять днів. Тривалість лікування, кількість прийомів встановлює лікар.

Інструкція застерігає, що існує небезпека виникнення реакції на застосування лікарського засобу з боку внутрішніх органів і систем. Побічні дії Пенталгін можуть бути такими:

 • алергічні прояви у вигляді свербежу, висипу, кропив'янки;
 • зміни в складі крові, анемія;
 • почастішання серцебиття, аритмія, підвищення артеріального тиску;
 • запаморочення, підвищена збудженість, тривожність, порушення сну, зниження уваги;
 • болю в області шлунка, діарея, нудота, запор, блювання, втрата апетиту;
 • зниження слуху, гостроти зору, шум у вухах;
 • порушення діяльності печінки і нирок.

Людям не можна самостійно пити лікарський засіб, тому що є протипоказання до застосування Пенталгіну:

 • підвищена чутливість, алергія на активні речовини;
 • вагітність;
 • період лактації при грудному вигодовуванні дитини;
 • дітям у віці до 12 років;
 • шлунково-кишкові кровотечі;
 • серйозні порушення функції нирок, ниркова недостатність;
 • пароксизмальнатахікардія;
 • гіпертонія;
 • цукровий діабет;
 • пригнічення кістковомозкового кровотворення;
 • пригнічення дихання, астма;
 • інфаркт міокарда.

Не рекомендується вживати таблетки при прийомі інших ліків, тому що в поєднанні з іншими активними речовинами може підвищитися токсичність лікарського засобу або знизитися ефект дії препарату. Заборонено вживати Пенталгін і алкоголь, не можна приймати таблетки під час керування транспортним засобом, тому що вони знижують увагу. Необхідно обережно приймати Пенталгін старшим людям, хворим на вірусний гепатит, алкогольним пошкодженням печінки, з епілепсією.

Скільки коштує Пенталгін в аптеці? Вартість таблеток в аптеках Москви залежить від діючих елементів, які входять до складу ліків і фасування (кількості таблеток в упаковці). Ціна Пенталгіну представлена ​​в таблиці:

Фасовка Пенталгіну (штук)

Лікар може призначити інші таблетки, аналог Пенталгіну, якщо є протипоказання до застосування ліків. Болезаспокійливий, жарознижувальний, протизапальну дію надають таблетки:

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Оставьте комментарий

− 1 = 3