Пастенорм інструкція із застосування

Постинор: інструкція із застосування

Постинор знайшов широке застосування як найбільш ефективний засіб, що запобігає настанню небажаної вагітності. В анотації до Постинора зазначено, що препарат є засобом «аварійної» контрацепції. Використовувати лікарський засіб для захисту від вагітності слід якнайшвидше після незахищеного статевого акту.

До складу Постинора входить гормональне речовина - левоноргестрел, що володіє наступними ефектами:

 • В інструкції до Постинора зазначено, що при вживанні лікарського засобу відбувається затримка овуляції, в результаті якої жіноча статева клітина не проникає в трубу матки, де має відбутися запліднення.
 • Висока ефективність Постинора пояснюється тим, що гормональні ліки перешкоджає руху сперматозоїдів, підвищуючи в'язкість цервікального секрету.
 • Постинор і його замінники пригнічують ріст ендометрію в другій фазі місячного циклу -перешкоджає закріпленню заплідненої яйцеклітини.

РОЗГОРНУТИ ІНСТРУКЦІЮ ПОСТИНОР

таблетки білого кольору, плоскі, у формі диска зі зрізаними краями, з маркуванням "INOR" на одній стороні.

1 таблетка містить левоноргестрелу 0,75 мг;

допоміжні речовини: силікон колоїдний безводний, магнію стеарат, тальк, крохмаль кукурудзяний, крохмаль картопляний, лактоза моногідрат;

в блістері 2 шт., в коробці 1 упаковка.

Постинор - посткоїтальний гормональний контрацептив для прийому всередину. Синтетичний прогестаген з вираженими гестагенними і антиестрогенами властивостями. Викликає гальмування овуляції, зміна ендометрія, перешкоджає імплантації заплідненої яйцеклітини. Збільшує в'язкість цервікальногослизу, що перешкоджає просуванню сперматозоїдів.

Ефективність контрацепції знижується в міру збільшення часу, що пройшов між статевим актом і прийомом препарату: ефективність контрацепції складає 95%, якщо Постинор прийнятий в перші 24 год, 85% - в період між 24 і 48 год, і 58% - між 48 і 72 год .

При дотриманні рекомендованих доз левоноргестрел не робить істотного впливу на фактори згортання крові, жировий і вуглеводний обмін.

Постинор, показання до застосування

Екстрена посткоитальная контрацепція у жінок з регулярним менструальним циклом після незахищеного статевого контакту, а також у випадках, коли застосований метод контрацепції не може вважатися надійним. Постинор рекомендується до застосування в якості альтернативного гормонального протизаплідного засобу в наступних екстрених ситуаціях: при незахищеному статевому акті, якщо застосовуваний спосіб контрацепції не може вважатися надійним (розрив презерватива, зісковзування або неправильне використання чоловічого презерватива, зсув, розрив або передчасне видалення діафрагми або цервікальної пластинки, невдале застосування способу перерваного статевого акту, помилковий розрахунок днів овуляції у разі застосування календарного метод , Втрата або видалення внутрішньоматкового протизаплідного засобу, пропуск 3 або більше таблеток при прийомі гормонального перорального контрацептиву для постійного прийому), згвалтування.

Спосіб застосування та дози

Постинор призначають в дозі 750 мкг (1 таб.) Протягом 48 год (але не пізніше 72 год) після статевого акту, а через 12 годин після прийому першої дози приймають ще 750 мкг (1 таб.) Препарату.

За 1 курс можливий прийом не більше 2 таб.

Якщо протягом 2 год після прийому препарату виникла блювота, то прийом таблеток слід повторити.

Препарат можна застосовувати в будь-який день менструального циклу за умови, що остання менструація була нормальною.

Таблетки приймають внутрішньо, незалежно від прийому їжі, не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю рідини.

З боку ендокринної системи: порушення менструального циклу (в т.ч. кров'янисті міжменструальні кровотечі), відчуття напруженості молочних залоз, затримка менструації.

З боку травної системи: нудота, блювота, діарея.

Інші: втома, запаморочення.

 • важкі захворювання печінки або жовчовивідних шляхів;
 • генітальні кровотечі неясної етіології (в т.ч. метроррагии);
 • тромбоз артерій і вен;
 • тромбоемболія (в анамнезі);
 • затримка менструації;
 • вагітність (в т.ч. передбачувана);
 • підвищена чутливість до компонентів препарату.

Постинор протипоказаний до застосування при вагітності.

В період лактації (грудного вигодовування) Постинор застосовують за суворими показаннями; можливий вплив левоноргестрелу на дитину можна звести до мінімуму, якщо пацієнтка прийме обидві таблетки відразу після годування, а потім пропустить годування.

Не допускається застосування Постинора як засіб постійної і безперервної контрацепції, тому що це призводить до зниження ефективності препарату і почастішання побічних реакцій.

Слід уникати повторного застосування препарату Постинор протягом одного і того ж менструального циклу через можливі порушень регулярності менструального циклу.

Якщо затримка настання чергової менструації становить більше 5 днів, слід розглянути ймовірність вагітності.

При виникненні кровотечі слід провести гінекологічне обстеження.

При регулярному статевому житті слід застосовувати постійні методи контрацепції.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами

Препарат не має негативного впливу на здатність до занять потенційно небезпечними видами діяльності, що вимагають підвищеної уваги і швидкості психомоторних реакцій.

симптоми: нудота, порушення менструального циклу.

лікування: при необхідності проводять симптоматичну терапію, специфічного антидоту немає.

При одночасному застосуванні Постинора з індукторами печінкових ферментів метаболізм левоноргестрелу посилюється.

При спільному застосуванні рифампіцин, ампіцилін, тетрациклін, барбітурати (в т.ч. примидон), фенітоїн, карбамазепін, ритонавір, рифабутин, гризеофульвін зменшують контрацептивний ефект Постинора.

При одночасному застосуванні з Постинора зростає токсичність циклоспорину через пригнічення його метаболізму.

Препарат слід зберігати в недоступному для дітей місці при температурі 15-25 ° C.

Застосування Постинора показано виключно для невідкладної контрацепції, вкрай важливою після статевого акту без запобігання. В інструкції до таблеткам Постинора відзначено, що лікарський засіб ефективно захищає від настання небажаної вагітності.

Як правильно приймати Постинор? Ефективність Постинора безпосередньо залежить від чіткого дотримання рекомендацій, зазначених в інструкції до препарату. Спосіб застосування Постинора:

 • Приймати Постинор потрібно якомога швидше після коїтусу без дотримання запобіжних заходів. Протягом перших 72-х годин слід випити таблетку Постинора.
 • Через 12 годин слід прийняти другу таблетку лікарського засобу.

Як пити Постинор, якщо відзначалася блювота? Прийом ліки потрібно повторити (якщо блювота була протягом двох годин після прийняття препарату). В інструкції до таблеткам Постинора зазначено, що приймати ліки можливо в будь-який момент менструального циклу.

В інструкції до Постинора зазначено, що препарат не придатний для постійної контрацепції. Тому, якщо жінка веден активне сексуальне життя, їй слід вибрати інший, більш безпечний, захисний метод контрацепції.

Як часто можна приймати Постинор? Потрібно пам'ятати, що цей препарат - засіб екстреної контрацепції, тому пити Постинор часто можна. Можна приймати лікарський засіб з інтервалом менше трьох місяців. ВООЗ наводить дані, що часте вживання ліків для екстреного попередження зачаття значно підвищує ризик розвитку позаматкової вагітності в подальшому.

Чому часто приймати Постинор не можна? Наслідки безконтрольного прийому гормонального засобу вельми небезпечні для здоров'я жінки. Самим грізним станом, яким може ускладнитися застосування високих доз гормону - маткова кровотеча. Пояснюється це підвищенням в крові жінки гестагенів, які відповідальні за зростання ендометрія (внутрішнього шару матки). Імовірність розвитку профузного маткової кровотечі підвищується при недотриманні рекомендацій, зазначених в анотації до Постинора. Тому пити часто Постинор категорично заборонено.

Досить часто після прийому Постинора жінки можуть відзначати затримку менструальних кровотеч. В цьому випадку слід негайно проконсультуватися зі своїм гінекологом, так як цей симптом може бути побічним явищем вживання Постинора, але може свідчити і про розвиток вагітності.

Постинор і його гормональні замінники викликають ряд побічних ефектів:

 • Нудоту або блювоту,
 • мігрень,
 • запаморочення,
 • Болі внизу живота,
 • Зниження працездатності,
 • Безпричинну втому і апатію,
 • Набухання молочних залоз,
 • Порушення менструації.

Якщо при застосуванні Постинора менструація затримується на термін більше 5-ти днів (за умови регулярних місячних), то слід терміново звернутися до гінеколога, щоб виключити вагітність.

Постинор при грудному вигодовуванні

Активний компонент Постинора - левоноргестрел - надходить в грудне молоко в мізерних кількостях. Однак виробник рекомендує утриматися від прийому Постинора при грудному вигодовуванні. Якщо виникла непередбачена ситуація, і жінка розуміє, що ймовірність небажаної вагітності велика, то можна поступити наступним чином: при грудному вигодовуванні можна прийняти відразу 2 таблетки Постинора якомога швидше (після незахищеного акту). До прийому препарату потрібно погодувати дитину і зцідити молоко. Годувати малюка в наступну добу не рекомендується.

Постинор при затримці місячних

Часто юні дівчата стикаються з проблемою нерегулярних менструацій, і задаються питанням: «Чи можна приймати Постинор при затримці місячних?», «Як часто можна пити Постинор при цьому?» Гормональний компонент Постинора може допомогти при затримці менструації, тому препарат може бути використаний в даній ситуації - як правило, місячні починаються вже через пару качок після прийому препарату. Але слід пам'ятати, що кількість гормону досить велике - 750 мг, і основне призначення препарату - екстрене попередження настання вагітності.

Постинор - досить ефективний препарат, призначений для «аварійного» оберігання від небажаної вагітності. Однак відгуки показують, що застосування лікарського засобу може викликати гормональний збій, який негативно позначається на репродуктивному здоров'ї. Лікарі залишають відгуки, що при настанні вагітності на фоні прийому Постинора припустити її подальший розвиток досить важко. Тому застосування Постинора на тлі вагітності заборонено.

Не можна приймати препарат при важких захворюваннях нирок і матковій кровотечі. Для того щоб попередити небажані наслідки, перед прийомом Постинора або його аналогів слід виключити вагітність і проконсультуватися з лікарем.

В аптеках представлений широкий вибір аналогів Постинора:

 • Ескапел - найбільш схожий за складом аналог Постинора. Що ефективніше - Постинор або Ескапел? Аналог Постинора Ескапел приймається одноразово, і термін його прийому може бути збільшений до 5-ти днів після статевого акту. Однак дієвість цих препаратів схожа. Сказати однозначно, що краще - Ескапел або Постинор - важко.
 • Популярним аналогом Постинора є препарат Гінепрістон. Що краще допомагає запобігти вагітності - Постинор або Гінепрістон? Для екстреної контрацепції досить прийому таблетки Гінепрістон. Цей препарат ефективний протягом 120 годин з моменту статевого акту. Ліки краще переноситься і рідше викликає побічні ефекти.
 • Заміна Постинора - препарат Женале, також містить ударну дозу прогестерону. Але що вибрати - Женале або Постинор аналога Постинора? Ефективність цього сильно залежить від ваги жінки. Вартість препаратів схожа, як і їх ефективність.

Постинор - інструкція із застосування, відгуки, аналоги і форми випуску (таблетки 0,75 мг) ліки для екстреної контрацепції. Менструація, біль і можлива вагітність після прийому протизаплідних

У даній статті можна ознайомитися з інструкцією із застосування лікарського препарату Постинор. Представлені відгуки відвідувачів сайту - споживачів даного ліки, а також думки лікарів фахівців з використання Постинора в своїй практиці. Велике прохання активніше додавати свої відгуки про препарат: допомогло або не допомогло ліки позбутися захворювання, які спостерігалися ускладнення і побічні ефекти, можливо не заявлені виробником в анотації. Аналоги Постинора при наявності наявних структурних аналогів. Використання для екстреної контрацепції. Менструація, біль і можлива вагітність після прийому протизаплідних препарату. Вплив алкоголю на доступність препарату.

Постинор - синтетичний препарат з контрацептивних дією, вираженими гестагенними і антиестрогенами властивостями. При рекомендованому режимі дозування діюча речовина препарату левоноргестрел пригнічує овуляцію і запліднення, якщо статевий контакт стався в преовуляторного фазу, коли можливість запліднення найбільша. Він може також викликати зміни в ендометрії, які запобігають імплантацію. Препарат не ефективний, якщо імплантація вже сталася.

Ефективність: за допомогою таблеток Постинор можна запобігти вагітності приблизно в 85% випадків. Чим більше часу пройшло між статевим актом і прийомом препарату, тим нижче його ефективність (95% протягом перших 24 годин, 85% - від 24 до 48 год і 58% - від 48 до 72 год). Таким чином, прийом таблеток Постинор рекомендується почати якомога швидше (але не пізніше 72 год) після статевого контакту, якщо не застосовувалися ніякі захисні заходи. У дозі, що левоноргестрел не робить істотного впливу на фактори згортання крові, обмін жирів і вуглеводів.

При пероральному прийомі Постинора препарат швидко і практично повністю всмоктується. Абсолютна біодоступність становить майже 100% від прийнятої дози. Левоноргестрел виводиться приблизно в рівній мірі нирками і через кишечник виключно у формі метаболітів. Біотрансформація левоноргестрелу відповідає метаболізму стероїдів.

 • екстрена (посткоитальная) контрацепція (після незахищеного статевого контакту або ненадійності використовуваного методу контрацепції).

Таблетки 075 мг.

Інструкція по застосуванню і спосіб використання

Препарат приймають всередину. Необхідно прийняти 2 таблетки в перші 72 годин після незахищеного статевого акту. Другу таблетку слід прийняти через 12 годин (але не пізніше, ніж через 16 годин) після прийому першої таблетки.

Для досягнення більш надійного ефекту обидві таблетки слід прийняти якомога швидше після незахищеного статевого акту (не пізніше ніж через 72 год).

Якщо протягом 3 годин після 1-го або 2-го прийому таблетки Постинора сталася блювота, то слід прийняти ще одну таблетку Постинора.

Постинор можна застосовувати в будь-який час менструального циклу. У разі нерегулярного менструального циклу необхідно попередньо розглянути ймовірність вагітності.

Після прийому екстреного протизаплідний засіб до настання наступної менструації слід застосовувати місцеві бар'єрні протизаплідні методи (наприклад, презерватив, цервікальний ковпачок). Застосування препарату при повторному незахищеному статевому акті протягом одного менструального циклу не рекомендується через збільшення частоти ациклічних кров'яних виділень / кровотеч.

 • кропив'янка, висип, свербіж, набряк обличчя;
 • блювота, діарея;
 • запаморочення, головний біль;
 • хворобливість в грудях;
 • затримка менструації (не більше 5-7 днів; якщо менструація затримується на більш тривалий термін, необхідно виключити вагітність);
 • нудота;
 • втома;
 • болі внизу живота;
 • ациклічні кров'янисті виділення (кровотечі).
 • підлітковий вік до 16 років;
 • тяжка печінкова недостатність;
 • вагітність;
 • рідкісні спадкові захворювання, такі як непереносимість лактози, дефіцит лактази або глюкозо-галактозна мальабсорбция;
 • підвищена чутливість до компонентів препарату.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Постинор протипоказаний до застосування при вагітності. Якщо вагітність виникла при застосуванні екстреного методу контрацепції, то на підставі наявних даних несприятливого ефекту препарату на плід не виявлено.

Левоноргестрел виділяється з грудним молоком. Після прийому препарату годування груддю слід припинити на 24 годин.

Постинор слід застосовувати виключно для екстреної контрацепції. Повторне застосування препарату Постинор протягом одного менструального циклу не рекомендується.

Ефективність таблеток Постинор після незахищеного статевого акту, при якому не застосовувалися протизаплідні засоби, з часом знижується.

Препарат не замінює застосування постійних методів контрацепції. У більшості випадків Постинор не впливає на характер менструального циклу. Однак можлива поява ациклічних кров'яних виділень і затримка менструації на кілька днів. При затримці менструації більш ніж на 5-7 днів і зміні її характеру (мізерні або рясні виділення) необхідно виключити вагітність. Поява болів внизу живота, непритомних станів може свідчити про позаматкову (ектопічної) вагітності.

Підліткам до 16 років у виняткових випадках (в т.ч. при згвалтуванні) необхідна консультація гінеколога для підтвердження вагітності.

Після проведення екстреної контрацепції рекомендована консультація гінеколога для підбору найбільш прийнятного методу постійної контрацепції.

Екстрена контрацепція не захищає від захворювань, що передаються статевим шляхом.

При порушеннях функції шлунково-кишкового тракту (наприклад, при хворобі Крона) можливе зниження ефективності препарату.

Одночасний прийом препарату Постинор і алкоголю підвищує ризик розвитку кровотеч і збільшує навантаження на печінку (гепатотоксичність).

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами

Вплив Постинора на здатність керувати автотранспортом і механізмами не досліджене.

Наступні препарати можуть знизити ефективність левоноргестрелу: ампрекавіл, лансопразол, невірапін, окскарбазепін, такролімус, топірамат, третиноин, барбітурати, включаючи примідон, фенітоїн і карбамазепін, препарати, що містять звіробій продірявлений (Hypericum perforatum), а також рифампіцин, ритонавір, ампіцилін, тетрациклін, рифабутин, гризеофульвін. Левоноргестрел знижує ефективність гіпоглікемічних та антикоагулянтних (похідні кумарину, феніндіон) лікарських засобів. Підвищує плазмові концентрації ГКС. Жінкам, які приймають ці препарати, слід звернутися до лікаря.

Препарати, що містять левоноргестрел, можуть підвищувати ризик токсичності циклоспорину внаслідок пригнічення його метаболізму.

Аналоги лікарського препарату Постинор

Структурні аналоги за діючою речовиною:

пОСТИНОР

таблетки білого або майже білого кольору, в формі диска, з фаскою, з круговою гравіюванням "INOR." на одній стороні.

Допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний, крохмаль картопляний, магнію стеарат, тальк, крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат.

2 шт. - блістери (1) - пачки картонні.

Синтетичний препарат з контрацептивних дією, вираженими гестагенними і антиестрогенами властивостями. При рекомендованому режимі дозування левоноргестрел пригнічує овуляцію і запліднення, якщо статевий контакт стався в преовуляторного фазу, коли можливість запліднення найбільша. Він може також викликати зміни в ендометрії, які запобігають імплантацію. Препарат не ефективний, якщо імплантація вже сталася.

Ефективність: за допомогою таблеток Постинор можна запобігти вагітності приблизно в 85% випадків. Чим більше часу пройшло між статевим актом і прийомом препарату, тим нижче його ефективність (95% протягом перших 24 годин, 85% - від 24 до 48 год і 58% - від 48 до 72 год). Таким чином, прийом таблеток Постинор рекомендується почати якомога швидше (але не пізніше 72 год) після статевого контакту, якщо не застосовувалися ніякі захисні заходи. У дозі, що левоноргестрел не робить істотного впливу на фактори згортання крові, обмін жирів і вуглеводів.

При пероральному прийомі Постинора препарат швидко і практично повністю всмоктується. Абсолютна біодоступність становить майже 100% від прийнятої дози. Після прийому 0.75 мг левоноргестрелу Cmax в сироватці, що дорівнює 14.1 нг / мл, досягається через 1.6 ч. Після досягнення Cmax зміст левоноргестрела зменшується. T1/2 становить близько 26 год.

Левоноргестрел виводиться приблизно в рівній мірі нирками і через кишечник виключно у формі метаболітів. Біотрансформація левоноргестрелу відповідає метаболізму стероїдів. Левоноргестрел гідроксилюється в печінці, метаболіти виводяться у формі кон'югованих глюкуронідів. Фармакологічно активні метаболіти левоноргестрелу невідомі. Левоноргестрел зв'язується з альбуміном сироватки крові і з глобуліном, що зв'язує статеві гормони (ГЗСГ). Лише 1.5% всієї дози знаходиться у вільній формі, а 65% пов'язано з ГЗСГ.

- підлітковий вік до 16 років;

- рідкісні спадкові захворювання, такі як непереносимість лактози, дефіцит лактази або глюкозо-галактозна мальабсорбция;

- підвищена чутливість до компонентів препарату.

З обережністю: захворювання печінки і жовчовивідних шляхів, жовтяниця (в т.ч. в анамнезі), хвороба Крона, лактація.

Препарат приймають всередину. Необхідно прийняти 2 таблетки в перші 72 годин після незахищеного статевого акту. Другу таблетку слід прийняти через 12 годин (але не пізніше, ніж через 16 годин) після прийому першої таблетки.

Для досягнення більш надійного ефекту обидві таблетки слід прийняти якомога швидше після незахищеного статевого акту (не пізніше ніж через 72 год).

Якщо протягом 3 годин після 1-го або 2-го прийому таблетки Постинора сталася блювота, то слід прийняти ще одну таблетку Постинора.

Постинор можна застосовувати в будь-який час менструального циклу. У разі нерегулярного менструального циклу необхідно попередньо розглянути ймовірність вагітності.

Після прийому екстреного протизаплідний засіб до настання наступної менструації слід застосовувати місцеві бар'єрні протизаплідні методи (наприклад, презерватив, цервікальний ковпачок). Застосування препарату при повторному незахищеному статевому акті протягом одного менструального циклу не рекомендується через збільшення частоти ациклічних кров'яних виділень / кровотеч.

Алергічні реакції: можливо - кропив'янка, висип, свербіж, набряк обличчя.

Минущі побічні ефекти, що виникають з різною частотою і які не потребують медикаментозної терапії: іноді (1-10%) - блювота, діарея, запаморочення, головний біль, болючість молочних залоз, затримка менструації (не більше 5-7 днів; якщо менструація затримується на більш тривалий термін, необхідно виключити вагітність); часто (більше 10%) - нудота, втома, болі внизу живота, ациклічні кров'янисті виділення (кровотечі).

При одночасному прийомі препаратів-індукторів ферментів печінки відбувається прискорення метаболізму левоноргестрелу.

Наступні препарати можуть знизити ефективність левоноргестрелу: ампрекавіл, лансопразол, невірапін, окскарбазепін, такролімус, топірамат, третиноин, барбітурати, включаючи примідон, фенітоїн і карбамазепін, препарати, що містять звіробій продірявлений (Hypericum perforatum), а також рифампіцин, ритонавір, ампіцилін, тетрациклін, рифабутин, гризеофульвін. Левоноргестрел знижує ефективність гіпоглікемічних та антикоагулянтних (похідні кумарину, феніндіон) лікарських засобів. Підвищує плазмові концентрації ГКС. Жінкам, які приймають ці препарати, слід звернутися до лікаря.

Препарати, що містять левоноргестрел, можуть підвищувати ризик токсичності циклоспорину внаслідок пригнічення його метаболізму.

Постинор слід застосовувати виключно для екстреної контрацепції. Повторне застосування препарату Постинор протягом одного менструального циклу не рекомендується.

Ефективність таблеток Постинор після незахищеного статевого акту, при якому не застосовувалися протизаплідні засоби, з часом знижується:

Препарат не замінює застосування постійних методів контрацепції. У більшості випадків Постинор не впливає на характер менструального циклу. Однак можлива поява ациклічних кров'яних виділень і затримка менструації на кілька днів. При затримці менструації більш ніж на 5-7 днів і зміні її характеру (мізерні або рясні виділення) необхідно виключити вагітність. Поява болів внизу живота, непритомних станів може свідчити про позаматкову (ектопічної) вагітності.

Підліткам до 16 років у виняткових випадках (в т.ч. при згвалтуванні) необхідна консультація гінеколога для підтвердження вагітності.

Після проведення екстреної контрацепції рекомендована консультація гінеколога для підбору найбільш прийнятного методу постійної контрацепції.

Екстрена контрацепція не захищає від захворювань, що передаються статевим шляхом.

При порушеннях функції шлунково-кишкового тракту (наприклад, при хворобі Крона) можливе зниження ефективності препарату.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами

Вплив Постинора на здатність керувати автотранспортом і механізмами не досліджене.

Постинор протипоказаний до застосування при вагітності. Якщо вагітність виникла при застосуванні екстреного методу контрацепції, то на підставі наявних даних несприятливого ефекту препарату на плід не виявлено.

Левоноргестрел виділяється з грудним молоком. Після прийому препарату годування груддю слід припинити на 24 годин.

Список Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі від 15 ° до 25 ° С. Термін придатності - 5 років.

Щоб задати питання про роботу проекту або зв'язатися з редакцією, скористайтеся цією формою.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

+ 34 = 43