Парацетамол інструкція із застосування таблетки дорослим

парацетамол

Інструкція по застосуванню:

Ціни в інтернет-аптеках:

Парацетамол - знеболюючий і жарознижуючий засіб з групи НПЗЗ (нестероїдних протизапальних засобів), ненаркотичний анальгетик. Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я включений в список найбільш важливих лікарських засобів.

Діючою речовиною препарату є парацетамол, похідне фенацетину. Механізм дії парацетамолу заснований на пригніченні синтезу простагландинів - хімічних сполук, що утворюються при запаленні, і відповідають за його ознаки у вигляді підйому температури і появи болю. Знеболювальну дію Парацетамол надає, впливаючи на нейрони центральної нервової системи. Володіє слабким протизапальною дією, не дратує слизову оболонку шлунково-кишкового тракту.

При попаданні в організм препарат всмоктується в кров, звідти розноситься по всіх тканинах організму. Руйнування відбувається в печінці, з утворенням проміжних продуктів обміну - метаболітів, деякі з яких (параамінофенол) є токсичними. Цей факт обмежує застосування парацетамолу при захворюваннях печінки і крові. Надалі метаболіти проходять через ниркові фільтри і виводяться із сечею, і тому при порушеній функції нирок застосування парацетамолу також небажано.

При пероральному застосуванні парацетамол досягає максимальної концентрації в крові через 20-30 хвилин після прийому, через годину-півтора настає пік дії препарату.

Парацетамол випускається в наступних формах:

  • Таблетки для перорального застосування, з вмістом діючої речовини 200 і 500мг;
  • Таблетки для перорального застосування, вкриті оболонкою (капсули), 500мг парацетамолу в кожній;
  • Шипучі таблетки для приготування розчину, 500 мг діючої речовини в одній таблетці;
  • Розчин для інфузій, 15 мг в 1 мл розчину, ампули по 5 мл;
  • Сироп для дітей, 200мг парацетамолу в 5мл розчину;
  • Суспензія для дітей, 120мг в 5мл розчину;
  • Супозиторії ректальні з дозуванням діючої речовини від 50мг (для дітей) до 1000 мг.

Парацетамол - один з найбільш відомих і широко застосовуваних препаратів в світі, одне і те ж діюча речовина випускається різними фармацевтичними компаніями під різними торговими марками: Абесаніл, АкамолТева, Актазол, Алведон, Ацетофен, Алготоропіл, Амінодол, Амінофен, Амфенол, Апаган, Апамід, Апанол, Ацеліфен, Ацемол, Ацеталгін, Ацетамінофен, Ацетамінофенол, Біоцетамол, Біндард, Валадол, Валорін, Вальгезік, Вінадол, Волпан, Дапірекс, Датріл, Дафалган, Дексамол, Демінофен, Діміндол, Доламін, Доланекс, Доліпрам, Іфімол, Калпол, Мекс льон, Метамол, Міносет, Міалгін, Напамол, Напрінол, Наспрін, Нізацетол, НЕПу, Опрадол, Панадол, Панадол солюбл, Панадол юніор, Парамол, Пацімол, Піремол, Піріназін, Ролоцін, Тайленол, Темпрамол, Тіленол, Тілемін, Тралгон, Ушамол, Фебрідол, Фебрініл, Фебрінол, Фебріцет, Фендон, Хемцетафен, Целіфен, Цетадол, Цетаніл, Еффералган, Еффероглан, Ероцетамол.

Показання до застосування парацетамолу

Показанням до парацетамолу є температура тіла, підвищена до субфебрильних і фебрильних значень (37 - 39 ° С) при різних захворюваннях інфекційного і запального походження. У педіатричній практиці показаннями до парацетамолу є біль в яснах і лихоманка, викликані прорізуванням зубів.

Згідно з інструкцією, Парацетамол ефективний як засіб для зняття больового синдрому різного походження: головний біль, біль у м'язах, біль у суглобах, альгодисменорея, радикуліт, ішіас, невралгія, зубний біль і блукаючі болі неясної етіології.

Увага! При застосуванні даного препарату для зняття гострого болю він може значно зменшити симптоми, в зв'язку з чим зміниться клінічна картина захворювання і може бути утруднена діагностика.

Інструкція по застосуванню парацетамолу

Разова дозування парацетамолу за інструкцією становить від 500 до 1000 мг для дорослих і дітей старше 12 років, добова доза для цієї групи не повинна перевищувати 4 г (4000мг) лікарського речовини.

Доза препарату для дитячого віку розраховується індивідуально, в залежності від ваги дитини, з розрахунку в середньому 125-250мг діючої речовини за один прийом, незалежно від лікарської форми. Незалежно від форми лікарського препарату, добову дозу необхідно розподіляти на 3-4 прийоми, з часовим інтервалом між ними не менше 4-х годин.

Відповідно до інструкції, Парацетамол не повинен використовуватися понад 3-х днів без лікарського контролю. Якщо за цей час симптоми захворювання не отримали зворотного розвитку, необхідно звертатися до лікаря з приводу можливості подальшого застосування препарату і його дозування.

При дотриманні інструкції Парацетамол є одним з найбільш безпечних препаратів, побічні дії якого проявляються вкрай рідко. Проте, вони описані в медичній літературі, і пов'язані зазвичай з підвищеною індивідуальною чутливістю або з наявністю прихованої супутньої патології.

До побічних ефектів, пов'язаних з прийомом парацетамолу, відносяться:

  • З боку травної системи - розвиток дисфункцій печінки, поява ознак диспепсії;
  • З боку крові - анемії, метгемоглобінемія, погіршення картини крові (тромбоцитопенія, агранулоцитоз, лейкопенія і т.д.);
  • З боку серцево-судинної системи - зміни серцевої провідності (внутрішньосерцеві блокади);
  • З боку імунної системи - алергічні реакції різної інтенсивності, частіше уповільненої типу, рідше негайного (анафілактичний шок);
  • З боку органів сечовиділення - розвиток інтерстиціального нефриту, поліурія і інші порушення ниркової функції.

Ряд фахівців стверджує, що є дані про розвиток бронхіальної астми у значної кількості дітей, які брали Парацетамол (41%). Незважаючи на те, що дана точка зору викликає суперечки в наукових колах, без серйозних на те показань Парацетамол в дитячій практиці застосовувати не слід, тим більше не слід їм зловживати.

Даний засіб з обережністю призначається в комплексі з іншими препаратами, і тільки під наглядом лікаря, оскільки може спостерігатися токсичний ефект від їх взаємодії. Заборонено спільне застосування парацетамолу та алкоголю.

Вважається, що Парацетамол при вагітності може бути призначений тоді, коли ризик, пов'язаний з його використанням, виправданий його високою ефективністю і крайньою необхідністю. При цьому необхідно враховувати, що ряд досліджень підтверджує токсичну дію на плід при застосуванні парацетамолу при вагітності. Так, з цим препаратом пов'язують випадки розвитку крипторхізму у хлопчиків, чиї матері використовували його, будучи вагітними.

Таким чином, призначення за показаннями парацетамолу при вагітності має відбуватися виключно за участю лікаря.

Парацетамол протипоказаний в наступних ситуаціях:

  • Наявність в анамнезі індивідуальної чутливості до нього або іншим НПЗЗ;
  • Порушення функції печінки;
  • Патологія нирок;
  • Захворювання, пов'язані з погіршенням картини крові;
  • вагітність;
  • Грудне годування.

Зберігати в темному, сухому місці при температурі не вище 25 ° С протягом 2-х років. Берегти від дітей!

Парацетамол таблетки 200 мг 10 шт.

Парацетамол таблетки 200 мг 10 шт.

Парацетамол 200 мг N10 табл

Парацетамол таблетки 200мг №10

Парацетамол 0,5 N10

Парацетамол таблетки 500 мг 10 шт.

Парацетамол таблетки 500мг №10 / Фармстандарт /

Інформація про препарат є узагальненою, надається в ознайомлювальних цілях і не замінює офіційну інструкцію. Самолікування небезпечно для здоров'я!

Шлунок людини непогано справляється зі сторонніми предметами і без лікарського втручання. Відомо, що шлунковий сік здатний розчиняти навіть монети.

Людина, яка приймає антидепресанти, в більшості випадків знову буде страждати депресією. Якщо ж людина впорався з пригніченістю своїми силами, він має всі шанси назавжди забути про цей стан.

Саме рідкісне захворювання - хвороба Куру. Хворіють їй тільки представники племені фор в Новій Гвінеї. Хворий помирає від сміху. Вважається, що причиною виникнення хвороби є поїдання людського мозку.

Вага людського мозку становить близько 2% від всієї маси тіла, проте споживає він близько 20% кисню, що надходить у кров. Цей факт робить людський мозок надзвичайно чутливим до пошкоджень, викликаним нестачею кисню.

Препарат від кашлю "терпінкод» є одним з лідерів продажів, зовсім не через своїх лікувальних властивостей.

Під час чхання наш організм повністю припиняє працювати. Навіть серце зупиняється.

Кров людини «бігає» по судинах під величезним тиском і при порушенні їх цілісності здатна вистрілити на відстань до 10 метрів.

Згідно з дослідженнями, жінки, які випивають кілька склянок пива або вина в тиждень, мають підвищений ризик захворіти на рак грудей.

Найвища температура тіла була зафіксована у Уіллі Джонса (США), який надійшов до лікарні з температурою 46,5 ° C.

Для того щоб сказати навіть найкоротші і прості слова, ми задіємо 72 м'язи.

Протягом життя середньостатистична людина виробляє ні багато ні мало два великих басейни слини.

При регулярному відвідуванні солярію шанс захворіти на рак шкіри збільшується на 60%.

За статистикою, по понеділках ризик отримання травм спини збільшується на 25%, а ризик серцевого нападу - на 33%. Будьте обережні.

Стоматологи з'явилися відносно недавно. Ще в 19 столітті виривати хворі зуби входило в обов'язки звичайного перукаря.

У прагненні витягнути хворого, доктора часто перегинають палицю. Так, наприклад, якийсь Чарльз Йенсен в період з 1954 по 1994 рр. пережив понад 900 операцій з видалення новоутворень.

В Італії є така традиція - напередодні Нового Року жителі цієї країни викидають старі речі. Вважається, що в Новому році щасливим стане той, хто позбудеться.

Як приймати Парацетамол дітям і дорослим - форма випуску, дозування, побічні дії і аналоги

Якщо болить голова або піднялася висока температура, багато потягнуться до аптечки за звичним парацетамолом. Однак наскільки таке самолікування буде виправданим - питання спірне. Перед початком подібної терапії лікарі радять дізнатися, що являє собою Парацетамол - інструкція із застосування, форма випуску препарату, з яким інтервалом безпечніше приймати таблетки дорослим і дітям.

Ліки відноситься до групи ненаркотичних анальгетиків, які мають слабкий жарознижуючим і протизапальним ефектом. Дія парацетамолу направлено на блокування синтезу простагландину, який впливає на зони мозку в центральній нервовій системі відповідальні за біль і озноб, зменшення його впливу на процеси терморегуляції і посилення тепловіддачі.

Основне призначення ліки - це симптоматична терапія, зняття больового синдрому, зменшення запалень і зниження температури тіла. Інструкція по застосуванню вказує на ефективність препарату при лікуванні:

  • гарячкового синдрому;
  • міалгії;
  • мігрені;
  • зубного болю;
  • дисменореї;
  • невралгічних захворювань;
  • травм, особливо опіків;
  • болів в суглобах, спині і попереку.

Основною діючою речовиною ліки є парацетамол. Залежно від форми випуску препарату його концентрація і склад додаткових речовин відрізняється, наприклад:

  • 100 мл форма сиропу містить 2,4 грама парацетамолу і допоміжні компоненти: пропіленгліколь, 96% етиловий спирт, сорбітол, очищена вода, малиновий ароматизатор, пропілпарагідроксибензоат, метилпарагідроксибензоат.
  • Склад парацетамолу в таблетках - 500 або 200 мг активної речовини, картопляний крохмаль, стеарат кальцію, аеросил, полівінілпіролідон.
  • 5 мл суспензії містять 120 мг активної речовини, гліцерин, рідкий сорбітол, ксантинових камедь, ароматизатори та барвники, сахарозу, очищену воду.
  • Ректальні свічки складаються з 100 або 500 мг основного компонента плюс жирова основа.

Зовнішній вигляд ліки і обсяг випуску розрізняються наступним чином:

  • Таблетки парацетамолу білого або кремового кольору з фаскою на зовнішній стороні. Випускаються в картонній упаковці по 10 або 20 штук.
  • Сироп - в'язка напівпрозора рідина з неяскравим рожевим відтінком, солодка і має приємний смак малини. Випускається у флаконах по 50 або 100 мл з мірною ложечкою.
  • Супозиторій для ректального застосування має білувато-кремового відтінку. Випускається по 5 шт. в поліетиленових контурних осередках.
  • Суспензія для перорального застосування - в'язка рідина рожевого кольору, як правило, з полуничним смаком. Поставляється в скляних флаконах по 100 - 200 мл з мірним шприцом або ложечкою.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Ліки має жарознижуючу, знеболюючу та помірно протизапальний ефект. Абсорбція парацетамолу починається у верхніх відділах кишечника, звідки з током крові препарат проникає в усі м'які тканини. Препарат пригнічує збудливість центрів головного мозку, що відповідають за терморегуляцію, синтез інгібіторів простагландинів і медіаторів запалення. Парацетамол метаболізується в печінці з утворенням сульфату парацетамолу і виводиться нирками.

Невелика кількість препарату розпадається на параамінофенол, через що посилюється токсичний ефект таблеток. При прийомі капсул максимальна концентрація в плазмі спостерігається через 30-40 хвилин. Біодоступність парацетамолу при дозуванні понад 1 грама становить 87-90%, при меншій концентрації - 55-60%. Жарознижуючий ефект і знеболювальну дію при прийомі рідких суспензій настає раніше - через 15-20 хвилин. Напіввиведення парацетамолу з сечею становить 2-4 години, нирковий кліренс - 5%.

Парацетамол - показання до застосування

Призначається ліки тільки для симптоматичного лікування больового синдрому слабкої або помірної ступеня вираженості, різного походження і локалізації. В якості додаткового компонента, а також як окремий засіб таблетки часто використовують для зниження температури тіла або зняття запалення. Згідно з інструкцією показаннями до застосування служать:

  • лихоманка, викликана інфекцій;
  • лікування синдрому Рея;
  • зубна або головний біль;
  • неврологічні больові симптоми;
  • гіпертермія, що виникла після вакцинації;
  • хворобливі місячні.

Прямою забороною для використання є дитячий вік до 3 місяців і вагітність в третьому триместрі. Токсична дія парацетамолу посилюється при наявності:

  • ерозії слизової шлунка або виразки;
  • шлункової кровотечі;
  • запальних захворювань органів травного тракту;
  • бронхіальної астми з непереносимістю НПЗП або аспірину;
  • захворювання печінки;
  • гіперкаліємії;
  • чутливість до одного або декількох речовин зі складу;
  • патології нирок;
  • печінкова недостатність;
  • поліпозу пазух носа;
  • аортокоронарного шунтування.

Під час лікування лікарі рекомендують дотримуватися позначених в інструкції дозувань і курсу прийому таблеток. Часовий проміжок між прийомом капсул повинен становити мінімум 4 години. Якщо підвищується температура, максимальна тривалість використання препарату не повинна перевищувати 3 днів. Більш тривале лікування допускається тільки в якості аналгетичної кошти - пити таблетки можна протягом 5 днів.

Дозування парацетамолу залежить від форми випуску:

  • дорослим пацієнтам призначають не більше 4 грам ліки в таблетках на день;
  • у формі сиропу можна приймати по 40 мл в день, розділені на кілька прийомів;
  • ректальні свічки дорослим пацієнтам з масою тіла понад 60 кг ставлять до 4 разів на день.

Потрібна обережність при призначенні препарату пацієнтам з доброякісною гіпербілірубінемією, патологіями печінки або нирок, і людям похилого віку. Унаслідок токсичного впливу активних речовин на організм під час лікування Парацетамолом необхідний контроль над станом формули крові, загальними клінічними показниками хворого і повністю відмовитися від вживання алкоголю.

Негативного впливу на плід і стан здоров'я жінки під час вагітності в ході лабораторних випробувань відзначено не було. Однак через всмоктування плацентарних бар'єром і грудним молоком його використання доцільне тільки в 1 і 2 триместрі вагітності. У 3 триместрі і при лактації парацетамол вагітним призначається тільки за рекомендацією лікаря і тоді, коли очікувана користь для матері перевищує можливі ризики для дитини. Дозування ліків лікар підбирає індивідуально.

Дитяча дозування підбирається в залежності від віку дитини та форми випуску препарату:

  • У таблетках парацетамол для дітей призначають у віці від 9 до 12 років дозою не більше 2 грамів на добу;
  • Разова доза дитячої суспензії розраховується виходячи з маси тіла, і не повинна бути вище 10-15 мг на 1 кг ваги. Кратність застосування 3-4 рази на день.
  • Добова доза супозиторіїв ректальних для дітей молодше року - 0,5-1 шт. Дитині 3-5 років виписують по 1,5-2 свічки, дітям 5-10 років по 2,5-3,5 свічки на день.
  • Дитячий сироп можна використовувати з 6 місячного віку по 60 мл на день. Дітям від року до трьох років рекомендується давати по 180 мл, від 3 до 6 років - 180 мл, від 6 до 12 років по 240 мл.

При порушеннях функцій нирок і печінки

З обережністю призначати препарат необхідно при порушеннях функцій печінки, супутньої ниркової недостатності, включаючи вроджені патології цих органів і синдром Жильбера, вірусні гепатити, запалення сечового міхура або наявність каменів в нирках. У цих випадках, перед тим як пити Парацетамол, необхідна консультація лікаря.

Взаємодія з іншими препаратами

При одночасному використанні парацетамолу та інших медикаментів, можуть спостерігатися різні спотворення ефективності обох ліків. У медичній практиці відома гепатотоксичность наступних комбінацій:

  • протиепілептичними лікарськими засобами - призводить до зниження жарознижуючого ефекту, токсичного ураження печінки;
  • антикоагулянтами погіршує згортання крові;
  • активованим вугіллям знижується біодоступність парацетамолу;
  • барбитурат знижує теплорегуляційні здатності;
  • ізоніазидом - викликає гепатотоксический ефект, підвищується всмоктування;
  • рифампіцином - підвищення кліренсу парацетамолу і підвищення метаболізму препаратів в печінці;
  • пробенецидом - зменшення кліренсу;
  • антихолінергічними засобами можливе зменшення всмоктування парацетамолу;
  • етінілестрадіолом - збільшення абсорбції;
  • взаємодія іншими аналогічними препаратами - виникає ризик передозування;
  • при прийомі холестираміну менш ніж через годину можливе зменшення абсорбції.

При прийомі ліків можуть спостерігатися такі негативні реакції:

  • З боку сечовидільної системи: поява асептичної пиурии, коліки.
  • Серце: зниження скорочувальної функції міокарда.
  • Алергічні реакції: набряк Квінке, висипання, свербіж, почервоніння шкіри.
  • З боку кровотворення: порушення формули крові, зниження згортання, анемія, поява метгемоглобіну в плазмі.
  • Центральна периферична нервова система: сонливість, втома, підвищена збудливість.
  • Травний тракт: біль у шлунку, нудота або блювота, диспепсія.

При вживанні надмірних доз протягом 24 годин у потерпілого можуть спостерігатися:

  • блідість шкірних покривів і слизових оболонок;
  • сонливість;
  • запаморочення;
  • нудота, сильні позиви до блювоти;
  • порушення ритмів серця;
  • запалення підшлункової залози;
  • розвиток важких нефро- і гепатопатологій;
  • енцефалопатія;
  • спазми в шлунку;
  • токсичне ураження нирок.

Парацетамол є активним метаболітом фенацетину, який раніше вважався кращим знеболюючим засобом. Однак при дуже сильних болях раціональніше використовувати не настільки токсичні препарати, наприклад: Нурофен, Цитрамон, Ібупрофен, Темпалгін або Анальгін. При підвищенні температури тіла у дитини, засіб можна замінити Панадол, Калпол або Еффералганом. Ці медикаменти м'якше впливають на дитячий організм. Дорослим для боротьби з лихоманкою можна використовувати: Стрімол, Флютабс, Далерон.

Препарат відпускається в аптеках без рецепта лікаря. Після покупки слід переконатися, що термін зберігання медикаменту не перевищено, в упаковці є інструкція із застосування або аннотаціонний вкладиш. Зберігати засіб рекомендується в темному прохолодному місці, при температурі не вище 25 градусів. Ціна на препарат в регіонах Москви різниться в залежності від форми випуску медикаменту і виробника.

Виробник і форма випуску

Таблетки 200 мг 10 шт., Ирбитский завод

Таблетки 500 мг 10 шт., Фармстандарт

Супозиторії 250 мг, Біохімік

Суспензія д / дітей 24 мг, Фармстандарт

Свічки 100 мг, Альтфарм

Катерина, 24 роки

Під час менструацій я страждаю від сильних болів внизу живота. Чого тільки не перепробувала, але все одно повертаюся до перевіреного часом засобу - парацетамол. Ці ліки знімає біль за лічені хвилини, знижує ризик появи внутрішньої кровотечі. Однак зловживати таблетками я не раджу, можуть з'явитися побічні ефекти.

Я вважаю так, що якщо у препарату занадто багато серйозних протипоказань, то від нього краще відмовитися. Одна справа, коли ти ставиш під загрозу своє здоров'я, а інше, якщо лікувати таким засобом планується дитини. Своєму синові для зняття температури ми даємо дитячий Панадол в сиропі. Він дозволений до використання з двомісячного віку.

Маргарита, 35 років

Про проблемній шкірі я знаю не з чуток. Лечу вугровий висип за допомогою бовтанки, яку роблю на основі парацетамолу і борної кислоти. У комбінації ці препарати прекрасно знімають запалення, прибирають почервоніння і підсушують висипання. Чула, що дуже добре таблетки усувають зубний біль і спазми живота при місячних.

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Від чого допомагає Парацетамол

Парацетамол - популярний фармакологічний препарат, який володіє жарознижувальними і іншими лікарськими здібностями. Широкий спектр дії, зручна фармакологічна форма, невисока ціна роблять засіб популярним серед всіх верств населення. Багато хто запитує, від чого допомагає Парацетамол. Володіючи унікальними фармакологічними властивостями, цей препарат бореться з багатьма проблемами здоров'я. Щоб з'ясувати, коли і як давати засіб дітям, дорослим, варто знати механізми його впливу, шляхи виведення, показання та протипоказання до застосування.

Фармакологічна дія препарату

Щоб зрозуміти, як діє Парацетамол, потрібно вивчити його фармакологічні принципи роботи. Препарат відмінно вбирається слизової відділі травної системи. Максимальна концентрація кошти в крові після прийому досягається через 40 хвилин.

Препарат при попаданні в організм пригнічує вироблення простагландинів. Ці речовини виробляються при запальних процесах будь-якого характеру, провокують появу лихоманки і болю. Найчастіше такий стан викликає застуда. Ліки легко впливає на нейрони, тому ефективно прибирає біль. У поєднанні з протизапальними здібностями, препарат має широкий спектр використання.

Показання до застосування парацетамолу

Лікарі призначають таблетки як жарознижувальний, протизапальний і болезаспокійливий засіб. Дитині рекомендують дитячий парацетамол при прорізуванні зубів, запаленні в ротовій порожнині. Застосування засобу можливо в різних фармакологічних формах: пероральні таблетки і капсули в спеціальній оболонці, розчинні шипучі, сироп і суспензія, свічки (дитячий парацетамол), розчин для ін'єкцій. Скрізь однаковий склад тільки відрізняється вмістом активної речовини. Приймати засіб можна при:

  • підвищенні температури;
  • болю в зубах і яснах;
  • місячних;
  • головного болю;
  • прищах і вуграх;
  • похмілля.

Пігулка ефективно і швидко знижує температуру. Будь-який лікар скаже, що збивати жар нижче, ніж 37.5 не рекомендується. Це симптом запального процесу, реакція боротьби природних сил імунітету проти вірусів, бактерій та інших збудників. Але якщо дорослий легко переносить подібний стан, то біль і нездужання приносять багато клопоту дитині і його батькам. Тому хочеться йому допомогти. Речовина має форму свічок, сиропу, таблеток.

Якщо температура у грудничка від 3-х місяців, то педіатри рекомендують використовувати свічки дозуванням по 50 мг до або після їди. Прийом - 4 рази з рівними проміжками за добу. У віці від 3 місяців до року використовують свічки дозуванням 100 мг або дитячий сироп. У такому вигляді швидше засіб збиває жар. У віці від 1 року до 6 років доза становить 200 мг за раз, 6-12 років - разовий прийом до 500 мг. Між прийомами парацетамолу періодично знімають показники температури. При відсутності спека, слід негайно припинити давати ліки, так як воно не володіє достатніми протизапальними, противірусними здібностями.

При лихоманці дорослі приймають препарат, щоб вгамувати жар і біль не більше, ніж 5 разів за добу. Разовий максимум - 500 мг активної речовини у вигляді сиропу, ін'єкцій. Популярністю користується поєднання аспірину і парацетамолу. Але захоплюватися подібним засобом не варто. Аспірин робить негативний вплив на верхні відділи травного каналу, тому часто проблеми зі шлунком після прийому.

Парацетамол здатний вгамувати больові відчуття при запальних процесах ротової порожнини, ясен і пародонту. Приймають дорослі: 1 таблетка дозуванням 0,5 1 грам не більше 5 раз на добу. Малюкам від 3-х років при прорізуванні зубів і підвищенні температури в цей період дають парацетамол у вигляді свічки або спеціальний сироп з разовою дозою не більше як 100 мг. Ліки не вилікує зуби і підуть больові відчуття тільки на пару годин, тому для вирішення проблеми варто відвідати кабінет стоматолога.

Місячні у багатьох жінок супроводжуються сильними больовими відчуттями дискомфорту. Щоб зняти спазм при менструації медики рекомендують використовувати нестероїдні протизапальні препарати. Популярним серед них вважається парацетамол. Якщо ж відчуття дуже сильні, то збільшують дозу. Не варто вживати більше 8 таблеток за добу. В такому випадку виникає передозування з усіма наслідками.

Головний біль, мігрень відступають перед парацетамолом. Для полегшення стану дорослі приймають за раз до 500 мг активної речовини у вигляді таблеток. Якщо добова доза перевищить 4 грами препарату, то побічні ефекти, отруєння і погіршення здоров'я швидко з'являться. Для того щоб подібне не сталося, варто детально читати рецепт.

Засіб може ефективно тамувати больові відчуття голови різного характеру і сили, але не більше 4 днів поспіль. Тоді простагландини звикнуть до прийому кошти і знеболюючий ефект не наступить.

Пігулка парацетамолу при зовнішньому застосуванні швидко прибере прищі, вугровий висип. Для цього досить подрібнити препарат, додати води і приготувати кашку. Докласти це засіб до ураженої ділянки на 5 хвилин. За цей період воно зніме почервоніння і запалення з прища. В день потрібно робити 4 такі процедури. Ліки допомагають прибрати вугровий висип за кілька днів.

Прибрати біль, спазм голови, зняти загальний стан розбитості після вживання алкоголю може речовина парацетамол. Він не робить негативного впливу на шлунок (на відміну від аспірину), тому не спровокує появу нудоти або печії. Разовий прийом становить до 500 мг препарату, добова норма не повинна перевищувати 4 грами.

Через скільки часу допомагає парацетамол

Парацетамол швидко потрапляє в кров, всмоктуючись верхнім відділом травного тракту. Максимальна концентрація після прийому настає через 40 хвилин. Дітям збивають температуру свічками. Така фармакологічна форма, особливості обміну речовин дитячого організму і властивості кровопостачання слизової оболонки ануса сприяють попаданню в кров кошти вже через 10 хвилин.

Чи можна пити парацетамол при вагітності і ГВ

Застуда, лихоманка на ранніх термінах вагітності коригується парацетамолом. В такому випадку слід точно дотримуватися інструкції по застосуванню, що не перевищувати добову норму 4 г препарату і не більше 4 днів поспіль. Пити парацетамол вагітним в третьому триместрі не бажано. На пізніх стадіях вагітності лікарі призначають аналоги, які не роблять негативного впливу на плід і нирки матері.

Парацетамол при гв можливо приймати. Завдяки швидкій виводимості з організму (вже через годину після застосування) він не акумулюється в молоці. Щоб убезпечити немовля від впливу ліків на організм, варто не годувати його грудьми протягом години після вживання ліків. Норма для зняття болю або спека у молодої мами становить 1 таблетка.

Як приймати: дозування дорослим і дітям

Дорослі вживають парацетамол в таблетках, сиропі, свічках. При будь-фармакологічної формі добова доза ліків не повинна перевищувати 4 грами, разова - 1, 5 м Інструкція рекомендує приймати дорослим ліки від жару і болю:

  • Таблетки. 1-2 таблетки (200, 250, 300, 500 мг дозування) після прийому їжі Максимальна кількість прийому за добу - 4 рази;
  • Ректальні свічки. Максимальна норма 1,5 г діючої кошти. Разова доза - 1 свічка. Максимальна кількість препарату за добу - 4 рази;
  • Сироп. 50 мл 4 рази за добу з рівними проміжками часу.

Прийом препарату дітьми залежить від їх віку та маси. Для лікування використовують:

  • Таблетки. У віці від 3 до 6 років - добова норма кошти не більше 2 грам. Прийом - 1 2 таблетки за раз дозуванням 120-200 мл;
  • Сироп. Чи не більше 4 прийомів за добу. Вік і дозування: від 3 місяців до 1 року - 2,5-5 мл; 1-6 року - 5-10 мл, від 6 до 12 років - 10-20 мл;
  • Свічки. До 3 років - 15 мг на кілограм, 3-6 років - до 60 мг на 1 кг; 6-12 років - до 2 грамів за добу.

Прийом парацетамолу не завжди приносить полегшення, адже існують протипоказання до його застосування. Цей популярний препарат не може використовуватися для зняття болю або спека при:

  1. Віці пацієнта до 1 місяця;
  2. У період виношування малюка або грудного вигодовування (лактація);
  3. При будь-яких недугах печінки;
  4. Проблеми з нирками;
  5. Алергії на активну речовину.

При наявності хоча б одного протипоказання, лікар підбирає інші знеболюючі або нестероїдні протизапальні препарати.

Дія ліків при порушенні інструкції, дозування провокує побічні ефекти. Передозування може стати причиною:

  • висипання, почервоніння, «кропив'янки». Алергія на засіб найчастіше має такі зовнішні прояви;
  • болю в животі. Шлунок реагує так на неправильний прийом або перевищення дози;
  • сонливість, хочеться спати. Причиною стану є низький тиск;
  • дисфункція печінки або нирок;
  • різке падіння рівня глюкози, гемоглобіну в крові.

При порушенні дозування або неправильному прийомі варто негайно викликати швидку допомогу.

Багатьох цікавить: скільки коштує Парацетамол в аптеці. Ціна залежить від фармакологічної форми кошти, дозування, упаковки, до якої мережі належить аптека. Вартість складає:

  • Таблетки. Упаковка 10 штук дозуванням 200 мг - від 4 до 6 рублів, 10 штук дозуванням 500 мг - від 9 до 12 рублів;
  • Свічки дозуванням 500 мг 10 штук - 40-60 рублів;
  • Сироп 100 мл - 60-80 рублів;
  • Суспензія з полуничним смаком для дітей 10 мл - 70-90 рублів.

Існують аналоги, що містять парацетамол і додаткові активні компоненти або ж мають інші лікарські речовини. Підбором аналогів нестероидной протизапальної природи або болезаспокійливих таблеток займається тільки лікар. Таке рішення приймається при наявності протипоказань, алергічних реакцій та інших серйозних причинах. До цих препаратів для зняття болю, запалення і спека відносять:

  1. Панадол. Активний коктейль складається з парацетамолу і кофеїну. Застосовується для зняття жару, больових відчуттів різної сили і характеру. Випускається у вигляді пероральних таблеток. Дорослі і діти старше 12 років приймають по 1-2 таблетки дозуванням 500-1000 мг до 4 разів на добу. Норма за добу - не більш 4 грами препарату.
  2. Баралгетас. Активні компоненти анальгін, Пітофенон прибирають запалення, жар у дітей і дорослих. Фармформа - таблетки. Добова доза - не більше 6 штук, тривалість прийому - не більш як 5 днів. Дозування: дорослі - 1-3 таблетки за раз до 3 разів за добу; діти: 6-8 років - половина капсули, 9-12 років - ¾, 12-15 років - по 1 капсулі не більш як 2 раз за стуки.
  3. Німід. Лікарський засіб на основі німесуліду. Бореться з підвищеною температурою, болями і запаленнями. Як аналог парацетамолу застосовується у вигляді фармакологічних форм таблеток, гранул і суспензії. Приймати: дорослим і дітям старше 12 років - по 100 мг 2 рази за добу, діти до 12 років -1,5 мг на 1 кг ваги, норму поділяють на два прийоми.

Оставьте комментарий

2 + 4 =