Панкреофлат

Панкреофлат

склад

1 таблетка в оболонці Панкреофлат містить:

Додаткові компоненти: сухого молока порошок, діоксид кремнію колоїдний, пропілпарагідроксибензоат, метилпарагідроксибензоат, камедь акації, кислота сорбінова, коповідон К28, гіпромелоза.

Оболонка таблетки: коповідон К28, камедь акації, оксид магнію, діоксид кремнію колоїдний, сахароза, повідон, тальк, сахароза, капол 1295, діоксид титану, шелак, макрогол 6000, кармеллоза 2000.

Ферментативна активність таблетки Панкреофлат:

 • амилолитическая - 5500 Од. Євр. Ф.
 • аротеолітіческая - 400 Од. Євр. Ф.
 • липолитическая - 6500 Од. Євр. Ф.

Панкреофлат - препарат групи ферментів, який містить декілька активних компонентів і компенсує внешнесекреторную недостатність підшлункової залози.

Препарат містить диметикон (поверхнево-активна сполука) і панкреатин (речовина, що отримується з підшлункової залози свиней, яке містить різні ферменти: трипсин, хімотрипсин, ліпаза, альфа-амілаза та ін.).

Діючі компоненти Панкреофлат надають комплексний ефект:

Ліпаза - фермент, який бере участь в процесі відщеплення жирних кислот по 1 і 3 позиції тригліцеридів. Після відщеплення вільні жирні кислоти активно абсорбуються у верхніх частинах тонкої кишки (в процесі беруть участь жовчні кислоти).

Трипсин - речовина, що утворюється в тонкій кишці з тріпсіногена під впливом Ентерокиназа. Трипсин сприяє розщепленню пептидних зв'язків, в ході досліджень також виявлено, що трипсин пригнічує секреторну функцію підшлункової залози (за рахунок механізму зворотного зв'язку). Вважається, що аналгетичний ефект панкреатину реалізується саме за рахунок дії трипсину на підшлункову залозу.

Альфа-амілаза - бере участь у розщепленні полісахаридів, в складі яких є глюкоза.

Диметикон - поверхнево-активна сполука, що зменшує надмірне накопичення газів в різних відділах тонкої кишки. Диметикон є інертним хімічно, його дія реалізується за рахунок зміни поверхневого натягу на поверхні бульбашок газу, внаслідок чого такі бульбашки лопаються і вивільняється газ всмоктується кишкової стінкою або виводиться природним шляхом. Диметикон покращує стан при підвищеному газоутворення, усуває відчуття розтягування кишечника і больові відчуття, пов'язані з розтягуванням стінки кишечника.

Активні компоненти препарату Панкреофлат діють тільки в просвіті кишечника і не абсорбуються в загальну систему кровообігу.

Панкреофлат застосовують в курсах лікування пацієнтів з порушеннями функцій підшлункової залози (при недостатній секреції ферментів), в тому числі при ахілії шлунка і хронічній формі панкреатиту.

Панкреофлат може застосовуватися в лікуванні пацієнтів з порушеннями травлення, зокрема при захворюваннях гепатобіліарної системи або після оперативних втручань на органах верхній частині травного тракту (у тому числі, якщо у пацієнта відзначається підвищене газоутворення і скупчення газів в просвіті кишок).

Панкреофлат приймають всередину після або при прийомі їжі. Таблетку слід приймати цілими, не пошкоджуючи оболонку.

Дозування визначає лікар з урахуванням показань і особистих даних пацієнта.

Дорослим хворим зазвичай рекомендує приймати 1-2 таблетки Панкреофлат з кожним основним прийомом їжі.

Дітям призначають індивідуально, з огляду на вагу дитини.

Тривалість курсу лікування залежить від стану пацієнта і супутнього лікування.

При прийомі препарату Панкреофлат можливий розвиток побічних явищ з боку шлунково-кишкового тракту, включаючи біль в епігастрії, дискомфорт у верхній частині живота, порушення стільця (включаючи запор і діарею), блювоту, нудоту. Деякі з перерахованих вище ефектів можуть бути ознаками основного захворювання, не будучи небажаними ефектами препарату Панкреофлат.

У рідкісних ситуаціях при прийомі препарату Панкреофлат у пацієнтів відзначали розвиток гіперурикозурії і гіперурикемії.

У пацієнтів з непереносимістю окремих компонентів препарату Панкреофлат при прийомі можливий розвиток дерматологічних реакцій алергічного характеру, включаючи висип і кропив'янку.

Панкреофлат не призначають пацієнтам, у яких раніше відзначалася непереносимість компонентів, що входять до складу таблеток в оболонці.

У педіатричній практиці Панкреофлат застосовують в лікуванні хворих старше 12 років.

Необхідно з обережністю рекомендувати таблетки Панкреофлат пацієнтам з такими станами:

 • непереносимість галактози, порушення засвоєння глюкози-галактози, недостатність лактази;
 • ранні стадії гострої форми панкреатиту і загострення хронічних форм панкреатиту.

Таблетки Панкреофлат не роблять токсичного впливу на плід і негативного впливу на перебіг вагітності. За свідченнями Панкреофлат може призначатися вагітним пацієнткам лікуючим лікарем.

Антацидні препарати, що містять у складі карбонат магнію і / або гідроксид алюмінію, при одночасному застосуванні з препаратом Панкреофлат знижують ефективність диметикону.

Інших клінічно значущих взаємодій препарату Панкреофлат не виявлено.

На сьогоднішній день не надходило повідомлень про розвиток передозування таблеток Панкреофлат.

Таблетки в оболонці Панкреофлат по 25, 50, 100 або 200 таблеток у пачках. Таблетки розфасовані в блистерні упаковки по 25 штук.

Панкреофлат зберігають при кімнатній температурі. Рекомендується зберігати препарат в місцях, до яких немає доступу дітей.

Термін придатності Панкреофлат - 2 роки після виробництва.

Нозологічна класифікація (МКБ-10)

 • Панкреатит (довідкова стаття)
 • Муковісцидоз (довідкова стаття)
 • Постхолецистектомічний синдром (довідкова стаття)

Додаткова інформація про виробника

Інструкція складена колективом авторів і редакторів сайту Piluli. Список авторів довідника ліків представлений на сторінці редакції сайту: Редакція сайту.

 • Офіційна інструкція для препарату Панкреофлат.
 • Міжнародній класифікації хвороб десятого перегляду (МКБ-10).
 • Центр ВООЗ по співпраці в методології статистичних досліджень лікарських засобів (The WHO Collaborating Centre for Drug Statistics Methodology).

Перед застосуванням препарату "Панкреофлат"На даній сторінці є спрощеною і доповненої версією офіційної інструкції по застосуванню. Перед придбанням або використанням препарату ви повинні проконсультуватися з лікарем і ознайомитися з затвердженою виробником анотацією.

Інформація про препарат надана виключно з ознайомчою метою і не повинна бути використана як керівництво до самолікування. Тільки лікар може прийняти рішення про призначення препарату, а також визначити дози і способи його застосування.

Наявність на складі

Наявність на складі

Наявність на складі

Наявність на складі

© Copyright 2005-2017. Piluli.ua Медицина від А до Я.

Всі матеріали на даному сайті призначені виключно для медичних працівників і фармацевтів.

Сайт не повинен бути використаний як джерело інформації з самолікування.

Панкреофлат

Пігулки покриті оболонкою білого або майже білого кольору, довгастої форми.

Допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний, сорбінова кислота, метилпарагідроксибензоат, пропілпарагідроксибензоат, сухого молока порошок, гіпромелоза, акації камедь, коповідон K 28.

Склад оболонки: акації камедь, коповідон K 28, магнію оксид (легкий), кремнію діоксид колоїдний, повідон, сахароза, шелак, тальк, титану діоксид (E171), макрогол 6000, натрію кармеллоза 2000, капол 1295 (бджолиний віск, карнаубський віск).

25 шт. - блістери (1) - пачки картонні.

25 шт. - блістери (2) - пачки картонні.

25 шт. - блістери (4) - пачки картонні.

25 шт. - блістери (8) - пачки картонні.

Ферментний препарат. Компенсує недостатність зовнішньосекреторної функції підшлункової залози.

Панкреатин - порошок підшлункової залози свині, що містить ферменти: ліпазу, альфа-амілазу, трипсин, хімотрипсин та ін.

Ліпаза отщепляет жирні кислоти по позиціях 1 і 3 тригліцеридів. Вільні жирні кислоти, які утворюються при цьому розщепленні, всмоктуються, головним чином, з верхнього відділу тонкої кишки за участю жовчних кислот.

Трипсин утворюється з тріпсіногена під дією Ентерокиназа в тонкій кишці. Він розщеплює зв'язку між пептидами, в яких брали участь в основному лізин або аргінін. За результатами клінічних досліджень трипсин пригнічує секрецію підшлункової залози за механізмом зворотного зв'язку. Вважають, що болезаспокійливий ефект панкреатину, описаний в деяких дослідженнях пов'язаний саме з цим.

Альфа-амілаза, як і ендоамілаза, розщеплює полісахариди, що містять глюкозу.

Диметикон, що входить до складу Панкреофлат, усуває підвищене накопичення газу в тонкому кишечнику. Він є хімічно інертною речовиною, механізм дії якого заснований на зміні поверхневого натягу пухирців газу в кишечнику. Ці бульбашки лопаються, і газ, що знаходиться в них, вивільняється, після чого всмоктується або виводиться природним шляхом.

Панкреатин і диметикон не всмоктуються з шлунково-кишкового тракту.

- порушення функції підшлункової залози (недостатність зовнішньосекреторної функції), наприклад, хронічний панкреатит і ахілія шлунка;

- порушення травлення в разі захворювань печінки і жовчовивідних шляхів;

- порушення травлення після операцій на шлунку і тонкій кишці, особливо, якщо ці захворювання пов'язані з підвищеним газоутворенням і скупченням газів в кишечнику (метеоризм).

- дитячий вік до 12 років;

- підвищена чутливість до компонентів препарату.

З обережністю препарат слід призначати на ранніх стадіях гострого панкреатиту і при загостренні хронічного, а також при непереносимості галактози, лактазной недостатності і порушеннях всмоктування глюкози-галактози.

Препарат приймають внутрішньо, не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю рідини, під час або після їди.

дорослим призначають по 1-2 таб. з кожним прийомом їжі.

Дітям у віці 12 років і старше режим дозування встановлюють індивідуально.

Тривалість курсу лікування визначається лікарем.

Дерматологічні реакції: можливі алергічні реакції (в разі непереносимості будь-якого компонента препарату).

З боку травної системи: болю в животі, дискомфорт в області шлунка, запор, діарея, нудота, блювота, гіперурикозурія, підвищення рівня сечової кислоти в плазмі крові.

Одночасне застосування антацидних препаратів, що містять магнію карбонат і / або алюмінію гідроксид, може призвести до зниження ефективності диметикону.

Не було відмічено клінічно значущої взаємодії панкреатину з іншими лікарськими засобами.

Даних про токсичну дію на репродуктивну функцію і розвиток плода немає.

Однак оскільки безпека застосування препарату Панкреофлат при вагітності і в період лактації вивчена недостатньо, слід дотримуватися обережності при його призначенні.

Можливе використання за показаннями

Препарат дозволений до застосування в якості засобу безрецептурного відпуску.

Препарат слід зберігати в недоступному для дітей, сухому місці при температурі не вище 20 ° С. Термін придатності - 2 роки.

Щоб задати питання про роботу проекту або зв'язатися з редакцією, скористайтеся цією формою.

Панкреофлат

Інструкція по застосуванню:

Діюча речовина

Форма випуску та склад

Показання до застосування

Протипоказання

Інструкція по застосуванню (спосіб і дозування)

Побічні ефекти

Передозування

аналоги

Фармакологічна дія

особливі вказівки

При вагітності і грудному вигодовуванні

У дитячому віці

У літньому віці

При порушеннях функції печінки

лікарська взаємодія

Умови та термін зберігання

Умови та термін зберігання

Ціна в аптеках

Латинська назва: Pankreofla

Код ATX: A09AA02

Діюча речовина: Панкреатин, диметикон

Виробник: SOLVAY PHARMACEUTICALS, GmbH (Німеччина)

Опис актуально на: 20.11.17

Панкреофлат - лікарський препарат, який сприяє зменшенню метеоризму. Забезпечує усунення накопичених газів в тонкому кишечнику.

Форма випуску та склад

Панкреофлат випускається у вигляді таблеток, вкритих плівковою оболонкою білого або майже білого кольору, довгастої форми. Упаковуються в блістери по 25 штук.

Засіб застосовується при захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів, які викликають певні порушення травлення; порушеннях роботи підшлункової залози (хронічний панкреатит і Ахілія шлунка).

Препарат ефективно справляється з порушеннями травлення, які часто зустрічаються в післяопераційному періоді після оперативних втручань на шлунку або тонкій кишці, а також із захворюваннями, пов'язаними з надмірним скупченням газів в кишечнику і підвищеним газоутворенням.

Засіб не слід приймати дітям віком до 12-ти років і при наявності індивідуальної гіперчутливості до одного або декількох компонентів препарату.

Панкреофлат з обережністю слід призначати при непереносимості лактози, лактазной недостатності, а також порушеннях всмоктування глюкози-галактози. Особливу обережність слід дотримуватися в процесі застосування препарату на ранніх стадіях панкреатиту і при загостренні хронічного панкреатиту.

Інструкція по застосуванню Панкреофлат (спосіб і дозування)

Таблетки Панкреофлат приймають внутрішньо, не розжовуючи і запиваючи достатньою кількістю рідини, під час або після їди.

Дорослі: по 1 - 2 таб. з кожним прийомом їжі.

Діти від 12 років і старше: режим дозування встановлюють індивідуально.

Курсу лікування визначається лікарем.

Під час лікування препаратом можливі наступні побічні дії: з боку травної системи - біль у животі, дискомфорт в області шлунка, запор, діарея, нудота, блювота, гіперурикозурія, підвищення рівня сечової кислоти в плазмі крові; алергічні реакції (в разі непереносимості будь-якого компонента препарату).

Випадки передозування препаратом не зареєстровані.

Аналоги за кодом АТС Гастенорм форте, Креон, Мехім, Панкреатин, Фестал.

Не приймайте рішення про заміну препарату самостійно, проконсультуйтеся з лікарем.

Панкреофлат є ферментна засіб, що забезпечує компенсацію недостатності функції підшлункової залози.

Диметикон - активний компонент Панкреофлат, сприяє ефективному усуненню накопичених газів в тонкому кишечнику.

Панкреатин - другий активний компонент препарату, являє собою порошок підшлункової залози свині і містить такі ферменти, як трипсин, хімотрипсин, альфа-мілаза, а також ліпаза.

Ліпаза забезпечує розщеплення жирних кислот, в результаті чого утворюються вільні жирні кислоти, які в процесі взаємодії з жовчними кислотами всмоктуються у верхніх відділах тонкої кишки.

Альфа-мілаза розщеплює полісахариди, до складу яких входить глюкоза.

Трипсин і хімотрипсин сприяють розщепленню зв'язків, існуючих між пептидами, в утворенні яких брали безпосередню участь лізин і аргінін.

Перераховані речовини пригнічують секрецію підшлункової залози по каналах зворотного зв'язку. Панкреатин надає також болезаспокійливу дію.

Засіб застосовується при наявності у пацієнта захворювань печінки і жовчовивідних шляхів, які викликають певні порушення травлення.

До складу препарату входять активні ферменти, які в разі вивільнення їх в порожнині рота, можуть призводити до виразки слизової оболонки. Тому Панкреофлат необхідно ковтати цілими, не розжовуючи, з достатньою кількістю рідини.

При вагітності і грудному вигодовуванні

Препарат слід призначати з обережністю під час вагітності та при грудному вигодовуванні (в зв'язку з тим, що безпека застосування препарату вивчена недостатньо).

Препарат протипоказаний у віці до 12-ти років.

При порушеннях функції печінки

Можливе використання за показаннями.

Одночасний прийом з антацидними препаратами, що містять магнію карбонат і / або алюмінію гідроксид, може знизити ефективність диметикону.

Клінічно значущої взаємодії панкреатину з іншими лікарськими засобами відзначено не було.

Відпускається без рецепта.

Зберігати в сухому, недоступному для дітей місці при температурі не вище + 20 ° С.

Термін придатності - 2 роки.

Ціна Панкреофлат за 1 упаковку починається від 1 770 рублів.

Перед застосуванням препарату, розміщене на цій сторінці, є спрощеним варіантом офіційною версією анотації до препарату. Інформація надана виключно в ознайомлювальних цілях і не є керівництвом для самолікування. Перед застосуванням препарату необхідно проконсультуватися з фахівцем і ознайомитися з інструкцією затвердженою виробником.

При використанні матеріалів сайту, активне посилання обов'язкове.

Інформація, представлена ​​на нашому сайті, не повинна використовуватися для самостійної діагностики і лікування та не може служити заміною консультації у лікаря. Попереджаємо про наявність протипоказань. Необхідна консультація спеціаліста.

Оставьте комментарий

8 + 1 =