Панкреатин що це за хвороба

Що таке панкреатит - що за хвороба?

Панкреатит - захворювання, з яким стикається все більше і більше людей: за статистикою тільки за останнє десятиліття в Росії частота народження панкреатиту серед дорослого населення зросла практично в 3 рази, причому хворіють їм частіше люди молодого, працездатного віку - до 40-45 років.

У перекладі з латинської «панкреатіт9raquo; означає запалення підшлункової залози. Хвороба надзвичайно серйозна, протікає важко, як з суб'єктивних (виражений больовий синдром, розлади травлення і зміни самопочуття), так і за об'єктивними ознаками (порушення обміну речовин, розвиток ускладнень і т.д.). У разі відсутності адекватного своєчасного лікування або проведення його не в повному обсязі, при ігноруванні хворими основних рекомендацій по харчуванню і зміни способу життя, панкреатит неухильно прогресує, клітини підшлункової залози гинуть, в патологічний процес втягуються інші органи і системи - в результаті можливі самі несприятливі наслідки - інвалідизація або навіть смерть пацієнта.

Панкреатит може протікати в гострій і хронічній формі.

Розвивається раптово, серед повного (або майже) повного здоров'я, і ​​характеризується наявністю різко виражених симптомів. Результатом гострого панкреатиту може стати одужання, перехід в хронічну форму або смерть хворого від панкреонекрозу та інших ускладнень.

Протікає тривало, роками, з періодами загострень і ремісій (поліпшень, при яких повністю або майже повністю відсутні симптоми захворювання). Одужання при хронічному панкреатиті неможливо, в кращому випадку вдається досягти тривалої стійкої ремісії.

Гострий рецідівірущій панкреатит

Крім того, виділяють гострий рецідівірущій панкреатит. Грань між гострим рецидивуючим і хронічним панкреатитом дуже тонка:

 • якщо повторна атака панкреатиту розвинулася менш ніж через півроку після першої, то говорять про рецидив гострого панкреатиту;
 • якщо симптоми хвороби дали про себе знати через 6 місяців і більше від першого епізоду, то говорять вже про загострення перейшов в хронічну форму панкреатиту.

Безпосередньою причиною пошкодження тканин підшлункової залози є утруднення відтоку панкреатичного соку. У соку підшлункової знаходяться травні ферменти - трпісін, ліпаза, амілаза, лактаза та інші. Це дуже активні речовини, призначені для розщеплення складних елементів їжі (білків, вуглеводів, жирів) в просвіті кишечника. Якщо панкреатичний сік не може вийти в кишечник, він накопичується і починається процес «самопереваріванія9raquo; залози - потужні панкреатичні ферменти намагаються розщепити власні тканини підшлункової. Частина клітин гине, інші пошкоджуються, починається запалення.

Але що ж може перешкодити нормальному відтоку соку в просвіт кишки? Виділення ферментів порушується зазвичай через механічних факторів: набряку тканин залози і здавлення просвіту проток (при зловживанні алкоголем, курінні, неправильному харчуванні з надлишком жирів, копченостей, гострої їжі); проток може бути закритий каменем (при хронічному алкоголізмі, жовчнокам'яної хвороби); можливі перегини і розриви проток при травмах. Крім того, певне значення в розвитку панкреатиту мають спадкова схильність і наявність аутоімунних хвороб.

Якщо після першої атаки гострого панкреатиту провокуючі фактори не були усунені (хворий продовжує палити, вживати алкоголь, не дотримується дієти і т.д.), запалення дуже часто переходить в хронічну форму і продовжує прогресувати.

Як діагностувати панкреатит?

Симптоми нападу панкреатиту (біль в животі, нудота, блювота, температура) досить типові, і труднощів при діагностиці зазвичай не виникає. Для підтвердження діагнозу панкреатиту, особливо протікає в хронічній формі з слабовираженним больовим синдромом, використовують додаткові лабораторні (дослідження рівня ферментів сироватки крові, біохімічний аналіз сечі та ін.) І інструментальні (УЗД підшлункової, КТ) методи обстеження, які призначає лікар-гастроентеролог.

Гострий панкреатит і важкі загострення хронічного лікуються в стаціонарі хірургічного профілю в зв'язку з імовірністю розвитку ускладнень, при яких може знадобитися операція (некроз, перитоніт, нагноєння). Надалі лікування дуже сильно залежить від форми хвороби і її тяжкості, обсяг терапії підбирається індивідуально. Але у всіх випадках захворювання правильне харчування становить основу лікування.

Займатися самолікуванням або пускати хвороба на самоплив ні в якому разі не можна. Якщо ви виявляєте у себе симптоми хронічного панкреатиту, обов'язково зверніться до лікаря і пройдіть обстеження для підтвердження або спростування діагнозу. А виникнення ознак нападу панкреатиту потребують негайної госпіталізації.

Лікар-педіатр і дитячий ендокринолог. Освіта - педіатричний факультет СГМУ. Працюю з 2000 року, з 2011 - дільничним педіатром в дитячій поліклініці. У 2016 році пройшла спеціалізацію і отримала сертифікат з дитячої ендокринології, і з початку 2017 року додатково веду прийом в якост ...

спс. обнадёжілі..что при гострому заболеваніі..виздоровленіе цілком можливо.

Щоб мати можливість залишати коментарі, будь ласка, зареєструйтеся або увійдіть на сайт.

Запис до лікаря: +7 (499) 519-32-84

панкреатит - запалення підшлункової залози. Ферменти Pancreas беруть участь в розщепленні багатьох речовин, і виробляються в залозі в неактивній формі, активуючи вже в дванадцятипалій кишці. Якщо відтік секрету з залози з яких-небудь причин порушується, ферменти активуються, не встигнувши вийти, і починають руйнувати саму підшлункову залозу. Запалення, яке при цьому виникає, сприяє поступовому заміщенню тканин залози жирової або рубцевої тканиною, або різкого некрозу більшого обсягу Pancreas. Найбільш небезпечні ускладнення панкреатиту - цукровий діабет і рак підшлункової залози.

Основні причини панкреатиту - захворювання жовчного міхура, зокрема жовчокам'яна хвороба, і вживання алкоголю. Панкреатит також може розвинутися в результаті будь-якого захворювання шлунка і дванадцятипалої кишки, пухлини, травми, епідемічного паротиту, глистової інвазії, прийому ліків.

 • Гострий панкреатит. Найчастіше починається після вживання великої обсягу алкоголю, отруєння, як ускладнення епідемічного паротиту. Характеризується різким погіршенням стану і ризиком незворотних змін в залозі в короткий термін.
 • Хронічний панкреатит стає наслідком регулярних переїдання, вживання великої кількості жирної їжі, алкоголю, захворювань жовчного міхура і дванадцятипалої кишки, аутоімунних захворювань. Часто хронічний перебіг панкреатит набуває після невилікуваного епізоду гострого панкреатиту.
 • Реактивний панкреатит. Розвивається на тлі гострого захворювання будь-якого іншого органу травної системи. Клінічна картина більше нагадує гострий панкреатит.
 1. Основний характерний симптом гострого панкреатиту - сильний оперізуючий біль, яка частіше починається в лівому боці. Біль може відчуватися, як серцева, ниркова, посилюється в положенні лежачи на спині. Прийом будь-яких ненаркотичних знеболюючих і спазмолітиків неефективний. Диференціює ознака - посилення болю незабаром після прийому їжі або алкоголю.
 2. Порушення травної функції: нудота, нестримне блювання, що не приносить полегшення, діарея маслянистим полужидким калом з частинками неперетравленої їжі, здуття живота, гикавка.
 3. Крововиливи на шкірі тулуба, частіше зліва, навколо пупка; жовтушність склер, шкіри.
 4. Підвищена температура тіла.

Всі ці симптоми в тій чи іншій мірі можуть бути присутніми і при хронічному, і при реактивному панкреатиті. Зазвичай біль у разі хронічного панкреатиту значно менш виражена, але характер болю і тенденція до посилення після прийому їжі і спиртного залишаються. Зустрічаються і безбольової форми панкреатиту, при цьому характерними все ж залишаються порушення травлення.

Методи діагностики та необхідні аналізи

 • Загальний клінічний аналіз крові;
 • Біохімічний аналіз крові;
 • Аналіз сечі;
 • УЗД органів черевної порожнини;
 • Гастроскопия (ЕГДС);
 • Рентгенографія органів черевної порожнини;
 • Ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія (ЕРХПГ);
 • холецістохолангіографія;
 • Комп'ютерна томографія підшлункової залози;
 • Копрограма (аналіз калу);
 • Функціональні тести.

Існують три правила лікування гострого нападу панкреатиту: голод, холод і спокій. Цей алгоритм дає уявлення про тактику лікаря.

 1. Перші три доби після розвитку гострого нападу панкреатиту необхідний повна відмова від їжі. Дозволяється питво в необмеженій кількості, переважно, чиста вода.
 2. Для зняття набряку і запалення на область підшлункової залози прикладають грілку з льодом.
 3. Постільний режим і повний спокій. Це зменшує інтенсивність кровотоку в усіх органах, в тому числі і в підшлунковій залозі.

Для купірування больового синдрому використовують наркотичні анальгетики. Сольові розчини внутрішньовенно крапельно, інфузії плазми, альбуміну.

За умов стрімкого розвитку хвороби застосовують хірургічне лікування панкреатиту: видалення частини підшлункової залози, перитонеальний лаваж (промивання черевної порожнини), і т.д.

Після голодних днів на тиждень призначається дієта № 5п по Певзнером. Дробове харчування до 8 разів на добу, порціями не більше 300г. Їжа відварна, приготована на пару, в напіврідкому вигляді, пюре. Температура їжі - 20-52˚С. Добова кількість білків - 80г, жирів - 60г, вуглеводів - 280г.

Рекомендуються: слизові каші на воді, сухарики, розмочені в чаї, пюре з картоплі, гарбуза, кабачків, моркви, киселі, пудинги.

Всі інші продукти і варіанти обробки виключені.

Після досягнення позитивної динаміки і зняття больового синдрому, призначають розширений варіант дієти на три місяці. Добова кількість поживних речовин: до 120г білка, 70г жиру, до 400г вуглеводів.

Рекомендуються: нежирні сорти м'яса і риби, птиці, до двох яєць на добу, сметана, сир, каші на воді, овочі, киселі і компоти з фруктів, чай, відвар шипшини, вершкове масло у вигляді добавок в готові страви до 20г на добу, рослинне масло - до 15г на добу.

Всі зазначені продукти повинні бути оброблені на пару, запечені або зварені.

Лікування хронічного панкреатиту передбачає дотримання дієти №5 за Певзнером, в тому числі і повна відмова від алкоголю, і лікування захворювання, яке посилює панкреатит (або стало його причиною). Крім того рекомендується постільний режим, симптоматичне лікування в разі необхідності, призначення ферментних препаратів.

Панкреатит у ранньому дитячому віці виникає в основному через вроджених ферментопатий або вад розвитку травної системи. Панкреатит у дитини може стати проявом епідемічного паротиту - інфекційного дитячого захворювання, яке вражає залози. Порушення складу харчування, прийом медикаментів, травми - більш рідкісні причини малишових панкреатиту. Більш дорослі діти страждають від панкреатиту в результаті наявності кишкових паразитів, переїдання солодощів і пиття газованих напоїв, отруєнь, нерівномірного режиму харчування, будь-яких інфекційних захворювань.

Будьте уважні до своєї дитини, особливо, якщо він ще не може сказати про своє погане самопочуття. Панкреатичні болю дитина може відчувати одночасно у всьому животі, в спині, в боці. Дитину нудить, рве, у нього нестійкі випорожнення з домішками неперетравленої їжі. Температура тіла може бути субфебрильною, або досягати високих значень. Грудні діти від болю надривно плачуть, у них роздутий живіт, вони різко втрачають вагу. Важливо вчасно поставити діагноз і почати лікування панкреатиту у дитини, щоб запобігти загибелі підшлункової залози.

Після проведеного курсу лікування дитині слід налагодити регулярний режим харчування і дотримуватися дієти мінімум рік.

Детальніше про панкреатиті у дітей читайте далі.

Чи можна впоратися з панкреатитом будинку

До моменту установки діагнозу бажано не приймати ніяких ліків, в тому числі і знеболюючих. Для того щоб знати, як лікувати панкреатит будинку, слід встановити його причину. Тому діагностику необхідно пройти в лікарні. Якщо лікар вважає за можливе проводити лікування панкреатиту в домашніх умовах, дотримуйтесь його рекомендацій по режиму лікування і дотримання дієти, і застосування домашніх засобів лікування.

 • Картопляний сік. Вимийте і очистіть два-три бульби свіжої картоплі, подрібніть їх на дрібній тертці і відіжміть сік, щоб вийшов обсяг - 150 мл. Випивайте свіжий сік за півгодини до прийому їжі, три рази в день. Готуйте кожен раз свіжу порцію соку. Ліки слід приймати після купірування гострого нападу панкреатиту, коли закінчилися голодні дні.
 • Відвари трав. Змішайте рівні частини рослин в зборі: плоди анісу, кукурудзяні рильця, чистотіл, корінь кульбаби, горець, фіалку. Столову ложку лікувального складу засипте в 500мл води і прокип'ятіть три хвилини, наполягайте до охолодження. Процідіть і приймайте по 50 мл за 30 хвилин перед їжею тричі на день. Курс лікування два тижні.

Наступний склад застосовуйте відразу по завершенні двох тижневого курсу попереднього.

Перцева м'ята, насіння кропу, ромашка, безсмертник, плоди глоду - все в рівних частинах. Спосіб приготування колишній. Приймайте 50мл після кожного прийому їжі протягом місяця.

Лікування панкреатиту народними засобами

Не ризикуйте гострий панкреатит лікувати народними рецептами, не порадившись попередньо з лікарем. Трав'яний настій може бути призначений в якості додаткової терапії, або в період відновлення. При хронічному панкреатиті тривале застосування натуральних ліків неодмінно дасть хороший результат.

 • Калина. Свіжі плоди калини потрібно залити теплою кип'яченою водою: столова ложка плодів на 300 мл води. Потовчіть їх, щоб вийшов сік, додайте чайну ложку меду і випийте всю порцію відразу. Такий напій готуйте три рази в день, і вживайте його курсами, по 30днів, з двотижневими перервами. Калину можна заморожувати в морозильній камері, від чого вона не втратить своїх властивостей. А ось заливати окропом, і тим більше варити плоди не варто.
 • Кульбаба. Корінь кульбаби подрібніть, і заварюйте по дві чайних ложки в 300мл окропу, щодня три рази в день. Слідкуйте за реакцією на ці ліки протягом перших чотирьох-п'яти днів: можливо, Вам потрібно буде зменшити дозу. При гарній переносимості, продовжуйте лікування два місяці. Проводьте в рік два таких курсу.
 • збір з трьох компонентів від панкреатиту. Ці ліки застосовуйте в період загострення панкреатиту, до 20дней. Безсмертник, собача кропива, квітки календули - висушіть, подрібніть, і складіть збір з рівних частин цих трав. Окремо готові компоненти можна легко знайти в аптеці. Приготуйте настій в термосі: три столові ложки на літр окропу, закупорте, наполягайте шість годин. Приймайте готові ліки по 150мл шість разів на день.
 • Кизил. Застосовувати кизил доцільно в період реабілітації після гострого панкреатиту, а також під час хронічного перебігу хвороби. Щодня три рази в день перед їжею приймайте по 50 мл соку свіжих плодів кизилу, розведеного таким же кількістю води. Ці ліки покликане полегшити роботу ослабленою підшлункової залози, а також повернути організму втрачені сили.
 • М'ятний чай з медом. Таке просте засіб, як настій м'яти перцевої, може значно полегшити стан хворого панкреатитом. М'ята має м'який жовчогінний властивістю, що сприяє також своєчасному виходу травних ферментів з підшлункової залози. Щодня приймайте настій м'яти, з додаванням натурального меду, два рази на день, замінюючи їм звичний чай. Рекомендоване співвідношення: чайна ложка м'яти на 300мл окропу. Також можна додавати листочки м'яти під час приготування їжі.
 • Чорний кмин з медом. Для приготування ліків Вам знадобитися масло чорного кмину, і натуральний акацієвий мед. Ці інгредієнти змішайте в рівних обсягах, після чого приймайте по дві столові ложки натщесерце, запиваючи простою водою.
 • Барбарис амурський. Листя барбарису амурського висушіть, подрібніть і зберігайте в скляній банці з кришкою. Чайну ложку сухої сировини заваріть 300мл окропу, півгодини наполягайте, процідіть і пийте перед їжею по 100 мл.
 • Масло шипшини. По чайній ложці олії шипшини натщесерце приймайте протягом десяти днів. Після цього курсу зробіть перерву на два місяці, і знову повторіть лікування. Засіб добре допомагає при хронічному панкреатиті в складі комплексної терапії.
 • Датістка. Приготуйте відвар трави датісткі: дві столові ложки подрібненої трави закладіть в літр води, десять хвилин кип'ятіть, остудіть. Відвар процідити, і приймати по 100 мл за 20 хвилин до їди. Через два тижні перейдіть на дворазовий прийом в першій половині дня.
 • Кисле молоко з морквяним соком. Два рази на день, натщесерце сутра, і замість вечері, випивайте такий коктейль: 200мл свіжого кисляку з 100мл морквяного соку. Морквяний сік повинен бути приготований вдома, і бути свіжим. Це засіб підходить для тривалого застосування, і може бути частиною дієти при панкреатиті.
 • Кабачковий відвар. На одну порцію Вам знадобитися 100г кабачка, переважно світлого сорту. Наріжте кабачок довільно, залийте 400мл води, і варіть на тихому вогні без кришки 40 хвилин. Кабачок вийміть, розімніть в кашку, і поверніть в відвар. Готовий відвар з м'якоттю випийте в два прийоми, попередньо перемішуючи. Ліки приймайте щодня, тривало.
 • Гарбуз. М'якоть гарбуза наріжте довільно, залийте водою і варіть на тихому вогні до готовності. На одну порцію знадобиться приблизно 200г гарбуза і 600мл води. Готову м'якоть розімніть, і додайте столову ложку оливкової олії. Приймайте відварну гарбуз щодня, замінюючи один прийом їжі.
 • Курячі жовтки. Купіть 1кіллограмм курячих шлунків, добре їх вимийте, і зніміть з них природну оболонку. Ці оболонки розкладіть на пергаментному папері, і висушіть, після чого подрібніть в порошок. Приймайте цей порошок в сухому вигляді перед кожним прийомом їжі. Разова доза повинна бути дорівнює половині горошини.

Окремо варто сказати про гречка з молочною сироваткою. Цей рецепт хороший для лікування хронічного панкреатиту, а також для профілактики. Добре вимийте гречану крупу, висушіть її, і розмели в кавомолці в порошок. Свіжу молочну сироватку, закип'ятіть і остудіть.

Перший день. Стакан гречаного порошку прокип'ятіть три хвилини в літрі сироватки. Приймайте отриману масу по столовій ложці щогодини, перемішуючи перед кожним прийомом. В цей день більше нічого не їсти, можна пити мінеральну воду без газу.

Другий, третій день. Повторюйте програму першого дня.

Четвертий день. Сироватку замініть молоком 2,5%. Можна приймати кашу довільними порціями, через зручні проміжки часу.

П'ятий день. Повторіть програму четвертого дня.

Шостий день. Приймайте гречку з молоком на сніданок, і в якості вечері. В середині дня їжте будь-яку їжу, яка дозволена дієтою при панкреатиті.

Програми шостого дня дотримуйтеся протягом десяти днів.

Такий лікувальний курс проводите два-три рази на рік. Також ви можете почитати додаткову статтю «Лікування панкреатиту народними засобами» - можливо, ви знайдете ще що-небудь додаткове для себе.

Підшлункова залоза - дуже тонка система, і реагує буквально на будь-яке подразнення: від механічної травми - до порушення режиму життя. Але в першу чергу для профілактики панкреатиту необхідно повністю відмовитися від алкоголю.

Другий важливий фактор - раціональне харчування з помірною кількістю жирів. Шкідливі будь-які дієти для схуднення, так як їх склад нераціональний, а режим часто зумовлює тривалі тимчасові проміжки між прийомами їжі. Слід стежити за загальним станом свого здоров'я, і ​​раз на рік проходити обстеження органів травлення. Чи не балуйте Ваших дітей солодощами і газованими напоями, не дозволяйте їм довго жувати гумку для зубів.

Що таке панкреатит, як виявляється і чим небезпечний?

Підшлункова залоза виробляє речовини (ферменти). Вони виділяються в просвіт кишечника, де беруть участь у перетравленні їжі. Так відбувається при нормальному функціонуванні залози. При появі інфекційної чи іншої причини, що впливає на орган, розвивається запальний процес, що приводить до набряку тканин. Накопичена рідина передавлює протоки залози. В цьому випадку ферменти повністю або частково затримуються усередині органу. Починається руйнація залози речовинами, які вона виробляє. Це підсилює набряк, і ситуація погіршується. До розвитку панкреатиту наводять такі чинники:

 • Порушення харчування: переїдання, вживання жирних, смажених, пряних страв, прихильність до фаст-фуду, скорочення кількості прийомів їжі протягом доби і багато іншого. Саме збільшенням ситуації з їжею (раціоном і режимом) провокуються до 95% випадків виникнення панкреатитів. До цієї ж групи факторів відноситься вживання спиртних напоїв.
 • Травми підшлункової залози.
 • Прийом лікарських засобів. Деякі препарати провокують розвиток панкреатиту (фуросемід, естрогени і т. Д.).
 • Інфекційні захворювання. Причинами розвитку запалення залози можуть стати віруси, бактерії, гельмінти, грибки.
 • Оперативні втручання. В цьому випадку панкреатит розвивається на тлі хірургічного лікування органів шлунково-кишкового тракту.
 • Інтоксикації (частіше гострі, рідше - хронічні). До цієї групи факторів належать отруєння сурогатами алкоголю і т.д.
 • Порушення роботи сфінктера великого сосочка дванадцятипалої кишки.
 • Захворювання жовчного міхура або його проток.

Панкреатит є небезпечним захворюванням. Знаючи, як він проявляється, можна обґрунтовано запідозрити хворобу і своєчасно звернутися за медичною допомогою. Основні прояви запалення підшлункової залози:

 • Біль. Ця ознака може виникнути після погрішності в їжі або без зв'язку з прийомом їжі. Цей синдром проявляється вище пупка, під правої реберної дугою, може віддавати в спину або носити оперізуючий характер. Інтенсивність больового синдрому дуже висока. Різка, пекуча, постійна - основні характеристики болю при гострому панкреатиті. Вона не зменшується при прийомі знеболюючих засобів. При хронічному перебігу захворювання біль не досягає такої інтенсивності, має тягне характер.
 • Відрижка, печія, блювання, нудота. Ці ознаки проявляються ізольовано або разом.

Діагностика запалення підшлункової залози

Знаючи про небезпеку панкреатиту, необхідно звернутися до лікаря при перших симптомах хвороби. При панкреатиті можна спостерігати:

 • блідість шкірних покривів, зниження їх пружності, зниження маси тіла, обкладений язик білуватим нальотом;
 • лабораторними методами виявляється збільшення ферментів (амілази, ліпази і т.д.), поява їх в сечі, підвищення в калі жирових включень і ознаки недостатнього перетравлення їжі;
 • УЗД картина змін в підшлунковій залозі;
 • застосування рентгена дозволяє виявити камені в протоках підшлункової залози;
 • ендоскопічне дослідження застосовується досить рідко;
 • може використовуватися МРТ.

Встановивши діагноз, необхідно почати лікування. Якщо відбулося загострення хронічного або маніфестував гострий панкреатит, пацієнту необхідно пройти лікування в умовах стаціонару. Як його лікувати? Необхідно провести такі заходи:

 • Знеболення. У зв'язку з тим, що сильний біль посилює перебіг запального процесу в органі, її необхідно припинити. Призначається комплекс препаратів, спрямованих на вирішення цього завдання, аж до новокаїнової блокади.
 • Припинення харчування на 2 - 3 дні, потім по зонду вводять розчини, попередньо провівши евакуацію вмісту. У більш пізній період харчування самостійне в рамках дієтичного столу.
 • На область розташування залози накладається грілка з льодом. Зниження температури органу призводить до зменшення швидкості і обсягу синтезу ферментів, що зменшує інтенсивність їх руйнівного впливу на тканини.
 • Застосовуються препарати, які перешкоджають активності ферментів і переварюванню власних тканин.
 • Введення препаратів, які відновлюють показники циркулюючої крові. Нормалізація і підтримання кислотно-лужної рівноваги, водно-електролітного і білкового балансу досягаються проведенням інфузійної терапії. Це не тільки покращує поточний стан, а й є профілактикою виникнення ускладнень.
 • Дезінтоксикаційну терапію. Вона є обов'язковою тому, що утворюються при руйнуванні тканин токсини значно погіршують стан пацієнтів.
 • Антибіотикотерапію. Вона пригнічує розвиток мікрофлори в тканинах залози на тлі їх руйнування.

При виникненні ділянок некрозу, появі абсцесів і інших ускладнень може бути призначено хірургічне лікування запалення. Терапія хронічного панкреатиту спрямована на виключення факторів, що провокують загострення. До них відносяться:

 • Дотримання дієти і виключення вживання алкоголю;
 • Лікування захворювань, в результаті яких перекриваються вивідні протоки підшлункової залози;
 • Знеболююча терапія. Наявність больового синдрому призводить до спазму і погіршення відтоку з органу, що ускладнює перебіг хвороби.
 • Терапія ферментними препаратами. Поява в просвіті кишечника достатньої кількості ферментів, внесених у вигляді лікарських форм, сигналізує про те, що виробляти їх підшлунковій залозі не потрібно. Такий режим роботи «в півсили» дає можливість органу відновитися.
 • Лікування супутніх захворювань.

Чи можна вилікувати панкреатит повністю? Наявність змін в тканинах підшлункової залози, а також чутливої ​​реакції на харчові фактори і стреси не дають змоги говорити про реальну можливість повністю вилікуватися від захворювання. Кращим результатом вважається подовження періоду без загострень (ремісії). Весь комплекс заходів при хронічному перебігу хвороби буде спрямований саме на це.

Розібравшись, що це за хвороба, стає зрозуміло, чому він небезпечний:

 • При наявності зв'язку з харчовим фактором більшість пацієнтів необґрунтовано чекають самостійного зникнення симптомів. Цей помилковий принцип призводить до несвоєчасного зверненню за медичної допомогою.
 • Хронічний панкреатит складно розпізнати по больового синдрому або іншим скаргам, які з'являтимуться через 1,5 години після прийому їжі. Це також позбавляє пацієнта адекватного лікування і збільшує кількість ускладнень.
 • Напад гострого панкреатиту супроводжується інтенсивним болем і системними порушеннями, що може привести до важкої стану - шоку. Це переводить хвороба з розряду гастроентерологічних порушень в групу реанімаційних заходів, спрямованих на лікування недостатності багатьох органів і систем.
 • Небезпекою захворювання є можливість розвитку великої кількості ускладнень з боку самої підшлункової залози (інфікування, поява абсцесів, некроз її тканин і т. Д.). Приєднання інфекції може закінчитися летальним результатом для пацієнта.

Оставьте комментарий

− 1 = 2