панангин фото

Содержание

панангин

Опис актуально на 06.06.2014

 • Латинська назва: Panangin
 • Код АТС A12CC30
 • Діюча речовина: Калію і магнію аспарагинат
 • Виробник: Gedeon Richter (Угорщина)

склад таблеток

Активні речовини: магнію аспарагинат (140 мг) і калію аспарагинат (158 мг).

Додаткові речовини: діоксид кремнію, кукурудзяний і картопляний крохмаль, тальк, повідон, магнію стеарат. Оболонка складається з тальку, макрогола 6000, діоксиду титану, метакрилової кислоти сополимера.

Концентрат для розчину (Панангин в / в)

Містить магнію аспарагинат (40 мг) і калію аспарагинат (45,2 мг), а також воду для ін'єкцій.

Випускається в таблетованій формі, і у вигляді концентрату розчину.

Від чого ліки? Це джерело калію, магнію. Лікарський засіб сприяє відновленню електролітного балансу, регулює метаболічні, обмінні реакції і процеси, має виражену антиаритмічну дію. Калій бере активну участь в синаптичній передачі, в проведенні нервового імпульсу по волокнах, в здійсненні м'язових скорочень, підтримує нормальне функціонування серця. При порушенні обміну калію змінюється збудливість м'язової тканини і нервів. Завдяки активному іонного транспорту підтримується високий градієнт калію крізь плазмову мембрану. Малі дози калію сприяють розширенню коронарних артерій, а у великих дозах мікроелемент звужує їх просвіт. Калій має помірну діуретичну дію, негативне батмотропное і хронотровное вплив. Магній є кофактор трьохсот серментних реакцій. Магній є незамінним елементів протягом процесів і реакцій, які забезпечують надходження, а також витрачання енергії. Магній входить до пентозофосфатний структуру ДНК, бере участь в процесі ділення і зростання клітин, структурі спадковості, синтезі РНК; є природним БМКК, попереджає вивільнення вільних жирних кислот, катехоламінів при стресі, сприяє проникненню іонів калію всередину клітини. Лікарський препарат має стимулюючу дію на міжклітинний синтез фосфатів.

МНН: калію і магнію аспарагинат.

Фармакологічна група: калію і магнію препарат.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Діючі речовини відіграють важливу роль у формуванні зв'язків між макромолекулами, а також внутрішньоклітинними структурами і механізмі скорочення м'язів, метаболізмі міокарда.

Згідно з анотацією препарат добре всмоктується. Виводиться через нирки.

Показання до застосування панангина

Таблетки Панангин - від чого вони?

Показання до застосування панангина наступні. Препарат призначають при гипомагниемии, гіпокаліємії, при прийомі проносних і діуретичних засобів, глюкокортикостероїдів, при діареї, наполегливої ​​блювоті, прийомі салуретиків, при інфаркті міокарда, серцевої недостатності, дигиталисной інтоксикації, шлуночкової екстрасистолії, передсердної екстрасистолії, надшлуночкової тахікардії, пароксизмальної тахікардії.

Приклад рецепта латинською: Rp .: Dragee «Panangin» N. 20

Препарат не застосовується при непереносимості фруктози, сорбітолу, порушенні обміну амінокислот, при хронічній патології ниркової системи, гемолизе, ексикозі, зневодненні, артеріальної гіпотонії, міастенії, атріовентрикулярній блокаді, гіпермагніємії, гіперкаліємії, метаболічний ацидоз, хвороби Аддісона. Панангин при вагітності застосовується з обережністю.

Побічними діями є такі прояви: виразка слизової стінки травного тракту, болі в епігастрії, діарея, кровотечах з органів травної системи, падіння кров'яного тиску, брадикардія, парадоксальна реакція у вигляді зростання числа екстрасистол, сухість у роті, нудота, метеоризм, гіпорефлексія, кожний зуд, диспное, тромбоз, флебіт, парестезії, запаморочення, підвищене потовиділення, астенія, міастенія. При швидкому внутрішньовенному вливанні відзначається гіпермагніємія, гіперкаліємія.

Інструкція по застосуванню панангина (Спосіб і дозування)

Таблетки Панангин, інструкція із застосування

Як пити медикамент? Препарат приймають всередину тричі на день по 2 таблетці. Підтримуюча і профілактична терапія: тричі в день по 1 драже, курс на 3-4 тижні. У деяких ситуаціях потрібне повторення курсу терапії.

Інструкція по застосуванню внутрішньовенно

Розчин панангина вводиться внутрішньовенно крапельно, повільно. Лікарський засіб вводять зі швидкістю 20-30 крапель в хвилину 1-2 рази на день по 300 мл. Дозування препарату Панангин при вагітності проводиться за стандартною схемою застосування медикаменту.

Дітям можна вживати ліки з народження.

Як приймати Панангин для профілактики?

Якщо задатися питанням користі і шкоди панангина, варто усвідомити, що цей лікарський засіб, яке має свої побічні дії, тому не варто застосовувати його для профілактики. По-перше ви таким чином привчаєте організм до високого вмісту магнію і калію, а по-друге - можете спровокувати надлишок даних речовин, що в свою чергу може викликати масу негативних реакцій.

виявляється м'язовим гипотонусом, гиперкалиемией, уповільненням атріовентрикулярноїпровідності, зупинкою серця, аритмією, парестезиями кінцівок, змінами на електрокардіограмі. Потрібно екстрене внутрішньовенне вливання розчину глюкози, хлориду натрію. У разі необхідності виправдано проведення перитонеального діалізу, гемодіалізу.

Панагін здатний підсилювати негативне батмотропное, дромотропное вплив антиаритмічнихпрепаратів. Медикамент усуває гіпокаліємію, яка розвивається на тлі тривалого застосування діуретичних засобів, глюкокортикостероїдів, МКС. НПЗЗ, інгібітори АПФ, гепарин, калійзберігаючі діуретики, циклоспорин, бета-адреноблокатори підсилюють ризик розвитку гіперкаліємії. При застосуванні загальних анестетиків підсилюється пригнічуючий вплив панангина на нервову систему. Сукцінілхлорід, декаметоній, атракуроній, суксаметоній підсилюють нервово-м'язову блокаду. Застосування обволікаючі і терпкі медикаментів знижує всмоктування калію та магнію в травному тракті. У поєднанні з інсуліном, декстрозой в складі поляризующей суміші нормалізується серцевий ритм при передозуванні серцевими глікозидами, при ектопічних аритміях, інфаркті міокарда. Панангин покращує переносимість серцевихглікозидів, фармацевтичні сумісний з їх розчинами.

Не вимагає рецепта.

В недоступному для дітей місці при температурі 15-30 градусів Цельсія.

аналоги панангина

Замінниками можна вважати такі аналоги панангина, як аспаркам, Біолектра Магнезіум Фортіссімум, Калію і магнію Аспарагинат.

Препарат погано сумісний з алкоголем, хоча б тому, що ліки зазвичай використовується при проблемах із серцем і судинною системою, а алкоголь в цих випадках повинен бути виключений. Однак, це ще не все. При одночасному вживанні даних речовин може виникнути спазм судин.

Відгуки про панангина на форумах носять в основному позитивний характер. Покупці відзначають препарат як дійсно ефективний, медикамент полегшує роботу серця, прибирає судоми, реально допомагає. Відзначається як хороші таблетки для серця.

Відгуки про панангина при вагітності такі: медикамент часто призначається лікарями і досить ефективний, незважаючи на те, що в описі препарату рекомендується використовувати засіб з обережністю в цей період.

Ціна панангина в таблетках становить 130 рублів, ціна в ампулах - 160 рублів.

Скільки коштують таблетки в СПб? Купити їх можна за вартістю в 125 рублів.

Ціна панангина - в Україні 120 і 130 грн за таблетки і розчин відповідно.

 • Інтернет-аптеки Росії Росія
 • Інтернет-аптеки України Україна
 • Інтернет-аптеки Казахстану Казахстан

ЗдравЗона

Аптека24

БІОСФЕРА

Освіта: Закінчила Башкирська державний медичний університет за спеціальністю «Лікувальна справа». У 2011 році отримала диплом і сертифікат по Терапії. У 2012 році отримала 2 сертифікати і дипломи за «Функціональної діагностики» і «кардіології». У 2013 році пройшла курси по «Актуальним питанням оториноларингології в терапії». У 2014 році пройшла курси підвищення кваліфікації за фахом «Клінічна ехокардіографія» і курси за спеціальністю «Медична реабілітація».

Досвід роботи: З 2011 по 2014 рік працювала терапевтом і кардіологом в МБУЗ ​​Поліклініка №33 м Уфа. З 2014 року працює кардіологом і лікарем функціональної діагностики в МБУЗ ​​Поліклініка №33 м Уфа.

дуже хороший препарат: нормалізувався діасталіческое тиск і ритм серця, не стали турбувати ночами ноги (хоча мені поставив невролог діагноз СБН). Ось тільки не знаю, чи продовжувати пити або зробити перерву, пропила вже місяць

Олена: Де можна придбати? Підкажіть будь ласка контакти.Спасібо

Вадим: Після новорічного застілля вже на наступний день відчув ознаки загострення. Лікар.

Панк із Солт-Лейк-Сіті: Уле = ледве кладчіка ВОГОНЬ! Стаф Заєбісь! ЗНЯВ В ТОРКАННЯ

Дарина: Так, риб'ячий жир дійсно працює, пройшла сухість шкіри, ламкість волосся і нігтів. Навіть.

Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

Інструкція і показання до застосування панангина

Ряд необхідних для організму мікроелементів в своєму складі має Панангин - інструкція із застосування вказує, що його використовують при судомах, підвищеному тиску, зниженні скорочувальної здатності міокарда і спазмах судин, викликаних впливом калію і магнію в недостатній кількості. Їх запас і заповнює даний препарат. Калій та магній містяться в ліках в легко засвоюваній формі, тому воно має високу ефективність. Їх поєднання зумовлено тим, що нестача одного з елементів частіше супроводжується нестачею і іншого.

Основою препарат виступають 2 мікроелемента - іони магнію і калію. За рахунок них ліки нормалізує серцевий ритм, додатково покращуючи проведення нервового імпульсу по провідній системі серця. Відновлення рівня іонів за рахунок усунення дефіциту магнію і калію допомагає при порушеннях ритму серця. Такі ефекти допомагають при лікуванні або профілактиці атеросклерозу, інфаркту міокарда. Панангин - інструкція по його застосуванню вказує, що він є частиною комбінованої терапії проти появи аритмії або хронічних захворювань серця.

Незалежно від форми випуску основними речовинами медикаменту виступають калій і магній. У складі присутні допоміжні компоненти. Вони різні для таблеток і розчину, у формі яких випускається препарат. Детальніше склад описує таблиця:

Форма випуску препарату

калію аспарагината гемігідрату - 166,3 мг;

магнію аспарагината гемігідрату - 175 мг.

колоїдний кремнію діоксид - 2 мг;

магнію стеарат - 4 мг;

крохмаль картопляний - 3,3 мг;

крохмаль кукурудзяний - 86,1 мг.

Оболонка таблетки: сополімер метакрилової кислоти;

Ампули для внутрішньовенних ін'єкцій

калію аспарагината гемігідрату - 452 мг;

магнію аспарагината гемігідрату - 400 мг.

вода для ін'єкцій для отримання обсягу 10 мл розчину.

Панангин випускається в різних видах - у формі розчину для ін'єкцій і таблеток для перорального прийому. Активні речовини в них однакові, але містяться в різній концентрації. В аптеці кожну форму препарату можна розпізнати по особливій упаковці і виду самих таблеток або розчину:

Форма випуску препарату

В якому вигляді продаються

Двоопуклі круглі таблетки із молочно-білою або білої оболонкою. Практично не мають запаху, поверхня блискуча і нерівна.

У поліпропіленових флаконах, розфасованих по картонним коробкам. У кожній упаковці по 50 таблеток.

Вміст ампули - зеленуватий або безбарвний розчин.

В ампулах із прозорого скла об'ємом 10 мл по 5 штук в пластиковому піддоні.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Магній і калій дуже важливі для формування зв'язків між макромолекулами і внутрішньоклітинними структурами, збереження функцій міокарда, скорочення м'язів. Речовини допомагають:

 • відновити електролітний баланс;
 • регулювати метаболічні процеси і реакції;
 • перешкоджати розвитку аритмії через низький рівень калію і магнію.

Калій є невід'ємною частиною синаптичної передачі, здійснення м'язових скорочень. Його аспарагинат покращує проведення нервового імпульсу. Додатково мікроелемент володіє діуретичною дією. Магній є частиною реакцій і процесів, що відповідають за витрачання енергії. Він сприяє проникненню іонів калію всередину клітин. Ліки на їх основі покращує метаболізм міокарда. Згідно з інструкцією із застосування, препарат добре всмоктується і виводиться нирками.

Основним показанням до застосування є заповнення дефіциту калію і магнію в організмі. Це необхідно при серцево-судинних патологіях або розвитку їх ускладнень. Конкретними свідченнями, згідно з інструкцією, є:

 • серцева недостатність;
 • гіпомагніємія та гіпокаліємія при низькому вмісті магнію або нестачі калію в раціоні харчування;
 • прийом проносних і діуретичних засобів, глюкокортикостероїдів;
 • сильна блювота, діарея;
 • прийом салуретиків, що підсилюють виведення натрію;
 • гострий інфаркт міокарда;
 • дигіталісна інтоксикація;
 • передсердна екстрасистолія;
 • пароксизмальнатахікардія;
 • наджелудочковая тахікардія;
 • шлуночкова екстрасистолія.

Дозування препарату призначає лікар з урахуванням захворювання і характеру його перебігу. Таблетки приймають внутрішньо, а розчин призначають внутрішньовенно у вигляді крапельниць. Останній спосіб використовується для більш швидкого впливу препарату за рахунок того, що він потрапляє в організм, минаючи травну систему. Через деякий час припиняють застосовувати розчин панангін, а терапію продовжують пероральним прийомом пігулки форми випуску.

Препарат призначають всередину по 2 таблетки до 3 разів на день. Підтримуюча терапія має іншу дозування. В якості профілактики рекомендується приймати по 1 таблетці 3 рази на день курсом до 3-4 тижнів. Іноді потрібне повторення циклу терапії, але це може вирішити тільки фахівець. Приймати ліки потрібно після їжі, адже відсутність їжі в шлунку знижує терапевтичну ефективність препарату.

Ця форма препарату призначена для повільного інфузійного введення розчину приблизно по 20 крапель за хвилину. Дозування становить 1-2 ампули, розбавлені 50-100 мл глюкози або глюкози 5%. Панангин - інструкція із застосування в такій формі дозволяє поєднувати його з іншими препаратами для внутрішньовенного введення. Повторну крапельницю ставлять через 4-6 годин після першої інфузії.

Препарат погано сумісний з алкоголем, адже використовується при лікуванні серцево-судинної системи. З цієї причини на час лікування важливо відмовитися від будь-яких видів спиртного. Судячи з відгуків, при одночасному вживанні алкоголю та панангина можливе виникнення спазму судин. Перед початком терапії лікаря потрібно попередити про прийом будь-яких інших ліків. На функціональний стан кори головного мозку медикамент не впливає, тому не змінює швидкість реакції і концентрацію уваги.

Дозування препарату для дітей трохи відрізняється. Внутрішньовенно вона становить 10 мл панангина, розведених 100 мл 5-процентного розчину глюкози. Дозування таблеток визначається віком дитини. Вона становить 0,5 або 1 таблетку, іноді розділені на 2-3 прийоми. Згідно з інструкцією, препарат дозволений навіть для новонароджених, але дозування в цьому випадку визначає тільки лікар.

При прийомі з іншими антиаритмічними препаратами Панангин підсилює їх дромотропное і батмотропное дію. Анестетики підсилюють пригнічуючий вплив на ЦНС. Прийом панангина з атракуроніем, декаметоній і сукцінілхлорідом призводить до посилення нервово-м'язової блокади. Знизити всмоктування калію та магнію можуть в'яжучі або обволікають медикаменти. Панангин покращує переносимість серцевих глікозидів, так як фармацевтичні сумісний з їх розчинами. Інші випадки взаємодії:

 • препарати кальцію знижують терапевтичний ефект панангина;
 • при одночасному прийомі калійзберігаючихдіуретиків, гепарину, циклоспорину, бета-блокаторів та інгібіторів АПФ збільшується рис розвитку гіперкаліємії;
 • при прийомі панангина зменшується ефективність стрептоміцину, поліміксину В, неоміцину, тетрацикліну.

Судячи з відгуків кардіологів і пацієнтів, результатом застосування панангина в деяких випадках можуть бути побічні реакції. Вони виникають з боку різних систем організму. В цілому це такі побічні ефекти:

 1. Відносно серцево-судинної системи - парадоксальні реакції, AV-блокада.
 2. З боку травлення - дискомфорт в області епігастрії при антацидний гастрит та холециститі, діарея, нудота, блювота.
 3. Водно-електролітні реакції - почервоніння шкіри обличчя, гіперкаліємія, гіпермагніємія, сплутаність свідомості, жага, падіння тиску, пригнічення дихання.

У разі перевищення рекомендованої дози препарату можуть не тільки посилитися побічні ефекти, але і виникнути інші негативні реакції, що шкодять організму. В цьому випадку виправдано проведення гемодіалізу або перитонеального діалізу і екстрене введення розчину глюкози і хлориду натрію. Реакціями після передозування є:

 • уповільнення атріовентрикулярної провідності;
 • м'язовий гипотонус;
 • зміни на електрокардіограмі;
 • парестезія кінцівок;
 • зупинка сердечного м'яза.

Ліки має великий список обмежень, тому перед його застосуванням обов'язково потрібно ознайомитися з інструкцією. Є кілька загальних випадків для обох форм випуску препарату, але кожна з них має і низку індивідуальних протипоказань. Детальніше їх описує таблиця:

гостра або хронічна недостатність нирок;

міастенія тяжкого ступеня;

підвищена чутливість до компонентів препарату;

кардіогенний шок з артеріальним тиском менше 90 мм рт. ст .;

AV-блокада 1-3 ступеня

AV-блокада 2-3 ступеня

Порушення амінокислотного обміну

Недостатність кори надниркових залоз

Гострий метаболічний ацидоз

Вагітність (особливо перший триместр)

AV-блокада 1 ступеня

Порушення ниркової функції

Неможливість контролю в плазмі крові рівня магнію

Виражені порушення роботи печінки

Сечокам'яної діатез на тлі порушеного обміну кальцію, магнію і фосфату амонію

Купити Панангин будь-якої форми випуску можна без рецепта від лікаря. Зберігати медикамент необхідно в темному місці, де він буде недоступний для дітей. Рекомендована температура становить 15-30 градусів Цельсія. Термін придатності препарату - 5 років.

Існують препарати, які схожі за складом або механізмом дії. Такими характеристиками володіє будь-який аналог панангін, серед яких вирізняються такі.

 • Аспарагинат Магнію;
 • аспаркам;
 • Калію Аспарагинат;
 • Біолектра Магнезіум Фортіссімум.

У конкретних аптеках Панангин варто по-різному. Ціна визначається не тільки місцем покупки, але і виробником, дозуванням і формою випуску. Орієнтовна вартість медикаменту відображена в таблиці:

Місце покупки Ламізилу

Панангин Форте Таблетки

Вероніка, 36 років

Не можу сказати нічого поганого про даний засобі. Мені він був призначений в складі комплексної терапії при аритмії серця. Загальний стан після прийому цих ліків стало поліпшуватися вже через тиждень. Головне - приймати таблетки суворо після їжі, як вказує інструкція. Побічних ефектів у себе теж не спостерігала, тому раджу всім.

Моєму батькові прописали гормональні препарати, а разом з ними - Панангин. Це знизило прояву побічних ефектів. Сама теж погоджуюсь з цими ліки, коли починають зводити судоми. Засіб не дешеве, але зате дуже ефективне. Один раз заміняла його Аспаркамом, але від нього у мене стала крутитися голова, тому користуюся тільки панангина.

У мами аритмія, яка розвинулася саме через нестачу в організмі калію. Лікар сказав, що до цього призвело недостатнє вживання рідини влітку. Спочатку їй прописали Панангин на тлі прийому ще ряду таблеток. В аптеці фармацевт порадив ліки дешевше - Аспаркам. Через пару днів мама перейшла на нього. Ефект той же, що від панангина.

Олексій, 42 роки

Після підтвердження діагнозів аритмія і тахікардія лікар призначив мені Панангин. Препарат ефективний, навіть при описі в інструкції великого кількості побічних реакцій, у мене їх не виявлялося. Мені, як аллергику, що приймає сорбенти, медикамент допоміг заповнити недолік мікроелементів. Став відчувати себе краще вже через 2 тижні.

Інформація представлена ​​в статті носить ознайомлювальний характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Панангин - інструкція із застосування, показання та протипоказання, відгуки, ціна

 • крохмаль кукурудзяний;
 • тальк;
 • крохмаль картопляний;
 • магнію стеарат;
 • повідон;
 • кремнію діоксид колоїдний.

До складу плівкової оболонки входять тальк, макрогол 6000, метакрилової кислоти сополімер (Е 100%) і титану діоксид (кол. Інд. 77891, Е171). Лікарський препарат в формі таблеток випускається в поліпропіленових флаконах, упакованих в картонних пачках. В одному флаконі - 50 таблеток.

Показання до застосування

Таблетки і розчин Панангин - інструкція із застосування

Протипоказання

При індивідуальній непереносимості хворим компонентів препарату його використання також протипоказано.

Лікарська взаємодія і передозування

 • різні прояви гіперкаліємії і гіпермагніємії;
 • AV-блокада;
 • збільшення числа екстрасистол;
 • зниження артеріального тиску;
 • загальне відчуття дискомфорту в області підшлункової залози;
 • можливо також відчуття печіння.

Нерідко можуть спостерігатися блювота, нудота, діарея. Гіпермагніємія може проявлятися наступними ознаками - судоми, почервоніння шкіри обличчя, пригнічення дихання, жар. При гіперкаліємії можуть виникнути такі ознаки - діарея, парестезії.

Застосування при різних патологіях (при конкретних захворюваннях)

 • аспаркам;
 • Аспаркам-L;
 • Калію і магнію аспарагинат;
 • Калію і магнію аспарагинат Берлін-Хемі.

Ці лікарські препарати мають схожі складами, діями і побічними ефектами. Знайти ці препарати можна практично в будь-якій аптеці. Менш популярними замінниками препарату можна назвати Аспангін, Аспаркад, Паматон і деякі інші.

Відгуки про застосування

Склад ліки - досить нешкідливий. Тому я періодично приймаю панангин для профілактики. До того ж, він містить багато калію і магнію. Це дуже корисно для організму в цілому.

У мене складна робота, коли зайвий раз перенервував, починається аритмія. Моя подруга - кардіолог, вона-то і порадила мені спробувати Панангин. Найбільше мені сподобалося те, що пити ліки потрібно тільки тоді, коли це дійсно необхідно. А коли сердечко не турбує, то і пити нічого не треба.

А мене постійно турбував стукіт серця ночами, навіть спати не міг спокійно. Пропив курс Панагіна по інструкції, все повернулося в норму.

Лікар призначив курс лікування панангін на місяць, він ще не пройшов, але відчуваю себе набагато краще. Нападів аритмії майже немає.

Термін придатності та умови зберігання

Залишити відгук

Ви можете додати свої коментарі та відгуки до цієї статті за умови дотримання Правил обговорення.

Оставьте комментарий

38 + = 48