Ознаки скарлатини у дитини

Содержание

Скарлатина у дітей: симптоми і лікування (17 фото)

Висип на шкірі тіла, ураження горла і висока температура є симптомами багатьох дитячих інфекцій. Одним з таких інфекційних захворювань виступає скарлатина. Вона досить поширена в дитячому віці і може викликати серйозні ускладнення. І тому багатьох батьків хвилюють питання - як дитина заражається скарлатиною і як виглядає висип при даної хвороби, як протікає скарлатина у дітей і чим небезпечна така інфекція, і багато інших.

Скарлатиною називають гостру інфекцію, збудниками якої виступають гемолитические стрептококи, які відносяться до групи А. Такі бактерії здатні надавати токсичну і септичний, а також алергічне дію на організм людини через вироблення особливого отруйної речовини - ерітротоксіна.

Саме цей токсин і обумовлює всі симптоми, характерні для скарлатини. Через розширення дрібних судин у дітей з'являється висип, а викликана впливом ерітротоксіна загибель епідермісу стає причиною вираженого лущення шкіри.

Стрептококи групи А від носіїв і хворих передаються здоровим дітям переважно повітряно-крапельним шляхом. Бактерії поширюються при чханні або при кашлі, тому особливо ризикують заразитися люди, що знаходяться поблизу хворої дитини. Передача збудника також можлива через одяг, забруднені іграшки або продукти харчування.

Стрептококи можуть викликати скарлатину, потрапляючи в організм дитини від:

 • Хворіє на скарлатину людини, який особливо заразний в перші дні прояви інфекції.
 • Хворіє фарингіт або ангіною людини, якщо ці хвороби викликані стрептококами групи А.
 • Нещодавно одужав людини, адже бактерії продовжують виділятися в навколишнє середовище до трьох тижнів після поліпшення стану.
 • Носія гемолітичного стрептокока, у якого відсутні симптоми хвороби. Бактерії можуть жити на слизовій носа і глотки, і при цьому не викликати скарлатину у свого носія, але бути небезпечними для інших людей.

Перші симптоми захворювання з'являються в середньому через 3-7 днів з моменту зараження. Найбільш часто інкубаційний період у дітей триває два-три дні. Іноді він скорочується до одного дня або навіть декількох годин. У рідкісних випадках інкубаційний період може продовжуватися до дванадцяти днів.

Хворий дитина починає виділяти збудник скарлатини в навколишнє середовище з моменту перших проявів інфекції. Інфекційний період може мати різну тривалість - як кілька днів, так і кілька тижнів. Якщо скарлатина протікає без ускладнень і дитині розпочато лікування антибіотиками, то через 7-10 днів він перестає бути заразним для оточуючих.

Чи може від дитини заразитися дорослий

Найбільш часто скарлатину діагностують у дітей від 2 до 10 років. Захворювання в більшості випадків викликає довічний імунітет, тому, якщо дорослий перехворів такою інфекцією в дитинстві, скарлатина після контакту з хворим дитиною у нього часто не розвивається. Повторне захворювання можливо при зниженому імунітеті дорослого.

Якщо раніше у дорослого скарлатини не було, він може заразитися від хворої дитини повітряно-крапельним шляхом. При цьому тяжкість скарлатини в дорослому віці може бути різною. Зустрічаються як стерті форми, так і токсична скарлатина з дуже важким перебігом.

Початкова стадія скарлатини у більшості дітей коротка і триває менше доби. Захворювання починається гостро з підвищення температури тіла і появи болів у горлі. Основні ознаки типової форми скарлатини у дітей представлені:

 • Симптомами загальної інтоксикації. Хвороба проявляється головними болями, лихоманкою, загальним нездужанням, збудженим станом (рідше млявістю), блювотою, ломота в м'язах і суглобах, тахікардією.
 • Мелкоточечной висипом, що з'являється на перший-третій день захворювання.
 • На ангіну, протягом якої може бути важче, ніж при звичайних ангінах.
 • Зміною мови, через який його називають «малиновим». Мова при скарлатині спочатку буває покритий білуватим нальотом, але на другий-четвертий день з початку клінічних проявів стає яскраво-червоним. На ньому виражена зернистість, оскільки розміри сосочків збільшуються.
 • Лущенням шкіри, яке з'являється приблизно через 1-2 тижні після початкових проявів хвороби (воно змінює собою висип). На стопах і долонях шкіра лущиться великими частинами, а на тулубі, вухах і шиї виникає дрібне лущення, зване висівкоподібним.

Дізнатися докладніше про симптоми, які супроводжують захворювання, можна в наступному відеоролику.

Висипання виглядають, як численні точки червоного або яскраво-рожевого кольору. Локалізація висипки представлена ​​в основному областю особи (на щоках), пахової областю, згинальні поверхнями кінцівок, а також бокові панелі тулуба.

При цьому в області ліктьових згинів, під пахвами, а також під колінами висип згущається, утворюючи темно-червоні смуги (це називають симптомом Пастіа). На ділянці, званому «носогубним трикутником», висипу при скарлатині немає, а шкіра цієї частини обличчя буде блідою (так проявляється симптом Філатова).

Якщо помірно натиснути на висип при скарлатині шпателем, забарвлення цяток стає більш чіткою, але при сильному натисканні долонею висип зникає, а шкіра виглядає жовтуватою (такий прояв називають «симптомом долоні»). На дотик шкіра малюка з висипом має схожість з наждачним папером.

Через 3-7 днів після появи висипання починає зникати, залишаючи після себе лущення. Особливо виражено лущення на руках - шкіра знімається з кінчиків пальців великими ділянками, немов рукавички. Пігментації після такої висипки не залишається.

Що потрапив на слизові оболонки носоглотки стрептокок осідає на мигдалинах і починає виділяти токсин, що і є причиною ангіни при скарлатині. Горло у дитини набуває яскраво-червоний колір (через сильний запалення таку картину називають «палаючим зівом»), а мигдалини покриваються гнійним нальотом.

Ось кілька фото горла при скарлатині у дитини:

Лихоманка є одним з найбільш частих симптомів початкового етапу скарлатини. Температура піднімається різко до 38-40 ° С. У деяких дітей через такого підйому температури відзначають появу фебрильних судом. Зниження температури у більшості діток відзначають з третього-п'ятого дня хвороби.

Залежно від віку, стану імунітету і клінічної картини скарлатина у дитини буває:

 • Легкої. Симптоми інтоксикації при такому перебігу виражені слабо, лихоманка не перевищує + 38,5 ° С, мигдалини можуть бути без нальоту, а висип менш яскрава і багата. Легка форма протікає швидше - вже до четвертого-п'ятого дня температура нормалізується і все гострі симптоми пропадають. У наш час таку форму у дітей діагностують частіше за інших.
 • Середньо. Хвороба починається гостро, температура піднімається до + 40 ° С, дитина скаржиться на головні болі, слабкість, у нього відзначають блювоту, прискорений пульс. Висип при такій формі досить рясна, її забарвлення яскраве, а зів і мигдалики покриті гнійним нальотом. Зниження температури і зникнення гострих симптомів відзначають до сьомого-восьмого дня хвороби.
 • Важкою. У нинішній час така форма розвивається рідко. Через вираженій інтоксикації така скарлатина називається септичній або токсичної. Крім того, важка форма скарлатини буває некротической, якщо у дитини починається некротичні запалення мигдалин, а також запалюються і нагнаиваются лімфовузли. При важких формах дітей обов'язково госпіталізують.

У деяких діток інфекція протікає нетипово (розвивається прихована форма). Медики виділяють такі форми скарлатини крім типової:

 • Стерту. При ній інтоксикація виражена слабо, ангіна катаральна, а висип бліда, убога і досить швидко зникає.
 • Екстрабукальна. При такій скарлатині стрептококи потрапляють в дитячий організм через уражену шкіру.
 • Скарлатину без висипу. При такій інфекції все симптоми скарлатини присутні, але висипань на шкірі немає.

У більшості випадків після перенесеної скарлатини у людини розвивається імунітет до виробляється стрептококками ерітротоксіну, тому діти часто хворіють такою інфекцією один раз в житті. Однак, хоч і дуже рідко, але випадки повторного захворювання зустрічаються.

Передача антитоксичну імунітету від перехворіла скарлатиною мами немовляті після народження обумовлює рідкість випадків скарлатини у новонароджених. Дитина протягом півроку після пологів захищений від такої інфекції материнським імунітетом.

Більшості дітей зі скарлатиною призначається лікування в домашніх умовах. Госпіталізація потрібна лише при важкій формі або виникненні ускладнень, а також в деяких інших ситуаціях (наприклад, якщо захворіла дитина зі школи-інтернату або в сім'ї хворої дитини є особи, які працюють з дітьми, а ізолювати їх не виходить).

До моменту, коли температура знижується, дитина повинна перебувати в ліжку. Крім того, в гостру фазу важливо дотримуватися дієти і посилити питний режим. Їжу дитині дають в напіврідкому або рідкому вигляді, а білкові продукти обмежують. Пити хворіє на скарлатину дитина повинна багато. Найкраще давати тепле пиття, наприклад, чай.

Медикаментозне лікування скарлатини неодмінно включає антибіотики. Найчастіше дітям призначають препарати пеніцилінового ряду в таблетованій формі або в сиропі, наприклад, амоксицилін, АУГМЕНТИН, амоксиклав, ретарпен. Тривалість застосування і дозування визначається лікарем, але зазвичай курс антибіотикотерапії триває 7-10 днів.

Додатково дитині дають вітамінні препарати і протиалергічні засоби, а якщо інтоксикація виражена, рекомендується інфузійна терапія (внутрішньовенно вводять глюкозу та інші препарати). Для полоскання горла використовують настій ромашки, розчин фурациліну, розчин соди, настій календули та інші антисептики.

Гомеопатія і народні засоби можуть бути використані в лікуванні скарлатини, як допоміжні методи, але тільки після консультації з лікарем.

Миття при скарлатині не заборонено. Навпаки, дітей варто купати, оскільки це знизить свербіж шкіри і стане профілактикою расчесов висипу. Однак важливо дотримуватися деяких правил:

 • Вода у ванні не повинна бути занадто гарячою або дуже холодною.
 • Якщо у дитини лихоманка, ванну замінюють обтиранням.
 • Шкіру не слід терти мочалкою або губкою.
 • Для змивання мильної піни замість душа краще робити обливання з ковша.
 • Після купання витирати рушником дитини не радять. Краще промокнути воду, загорнувши малюка в простирадло або пелюшку.

При скарлатині у дітей можливі такі ускладнення:

 • Гломерулонефрит.
 • Гнійний отит.
 • Запалення придаткових пазух носа.
 • Запалення лімфовузлів.
 • Артрит.
 • Міокардит.
 • Запалення легенів.

Ризик ускладнень значно скорочується при своєчасній антибіотикотерапії. У розвитку уражень серця, суглобів і нирок велике значення має сенсибілізація організму дитини (його підвищена алергічна чутливість до ерітротоксіну).

Відомий педіатр досить часто стикався зі скарлатиною в своїй практиці. Комаровський акцентує увагу батьків на таких нюансах:

 • Стрептококи мають високу чутливість до пеніциліну, тому вже після декількох доз препарату стан малюків зі скарлатиною чітко поліпшується.
 • Якщо у дитини є непереносимість пеніциліну, це теж не буде проблемою, так як стрептококи чутливі і до багатьох інших антимікробних препаратів.
 • Скарлатину можна назвати хворобою, при якій своєчасне призначення антибіотиків забезпечує благополучний результат. Якщо ж таку інфекцію не лікувати, може спричинити серйозне ускладнення (ураження нирок і серця).
 • Лікування не можна припиняти, як тільки стан дитини покращився. Важливо закінчити курс антимікробноїпрепарату, призначений лікарем.
 • Через своєчасного призначення протимікробних засобів іноді стрептококи гинуть в дитячому організмі дуже швидко, а імунітет до їх токсинів виробитися не встигає. Це причина повторних захворювань, які, за словами Комаровського, протікають легше, ніж перша інфекція.
 • Стрептокок може проникнути в організм дитини не тільки через горло. Бувають випадки зараження через рани на шкірі. При цьому у дитини виникають всі ознаки скарлатини (Не буде лише ангіни). Лікування призначається той же, що і при звичайній скарлатині.
 • Дитині, перехворіла скарлатиною, деякий час після хвороби не варто контактувати з іншими людьми, так як повторне потрапляння стрептокока загрожує алергією та іншими ускладненнями. Комаровський рекомендує почати відвідувати школу або дитячий сад після скарлатини не раніше, ніж через 3 тижні.

Легкі форми і більшість середньо форм скарлатини у дітей благополучно лікують вдома. Малюків ізолюють на 10 днів, після чого при задовільному стані дозволено гуляти.

У нинішній час прогноз для дитини, який захворів на скарлатину, в більшості випадків сприятливий. Коли дитина одужала, важливо стежити за його самопочуттям, щоб своєчасно виявити можливі ускладнення. Пильну увагу слід видаляти кольором сечі (він змінюється при ураженні нирок, стаючи схожим на «м'ясні помиї») і скаргами на болі в суглобах.

Лікарі повинні контролювати стан після скарлатини в середньою та тяжкою формою протягом одного місяця. Якщо через 3 тижні після одужання огляд дитини, аналізи крові і сечі не показують відхилень, диспансерне спостереження припиняють. Виявивши у перехворів на скарлатину дитини будь-які симптоми, що насторожують, його направляють на обстеження до нефролога або ревматолога.

Відомо, що вакцин, що захищають від скарлатини, не існує. Захистити від інфекції діток і дорослих, які не хворіли раніше, можна такими заходами:

 • Щоб не допустити зараження членів сім'ї, в приміщенні, де перебуває хворіє дитина, важливо проводити регулярні провітрювання і вологе прибирання.
 • Доглядом за дитиною зі скарлатиною повинен займатися одна людина, якій рекомендують використовувати спеціально виділену одяг і марлеву маску.
 • Хворій дитині слід виділити окремий рушник, свій посуд, носовичок, іграшки та інші предмети, з якими не повинні контактувати здорові члени сім'ї.

Якщо дитина контактував з хворим на скарлатину людиною і раніше не хворів такою інфекцією, його слід ізолювати від дитячого колективу на 7 днів. Після тижневого перебування вдома така дитина може повернутися в школу (мова йде про початкових класах) або в дитячий сад.

Всі права захищені, 14+

Копіювання матеріалів сайту можливе тільки в разі установки активного посилання на наш сайт.

Характерні ознаки скарлатини у дітей

Скарлатіна- висококонтагіозна гостре інфекційне захворювання, яким зазвичай хворіють діти, переважно у віці 2-10 років. Серед дорослого населення теж реєструються випадки зараження скарлатиною, але значно рідше. Вважається, що чим молодша дитина, тим в більш легкій формі протікає це інфекційне захворювання. Це заразне захворювання викликається не вірусом, а бактерією, стрептококом типу А.

Перші симптоми скарлатини у дітей:

Весь період захворювання умовно медицина поділяє на кілька етапів:

 • Прихований етап - інкубаційний період 2-7 днів
 • Початковий етап - одна доба
 • Активний етап - 4-5 днів
 • Етап одужання - від 7 до 21 день

Яскраво-червоний язик - одна з ознак скарлатини у дітей

Кожному періоду, крім інкубаційного, характерні свої симптоми. Зазвичай скарлатина починається гостро, частіше за все в перші години захворювання різко підвищується температура тіла до високих цифр 39-40 градусів. У період лихоманки в крові виявляється еозинофілія і лейкоцитоз. Симптоми в перші години початку захворювання:

 • Висока температура
 • Головний біль
 • Біль в горлі при ковтанні (ангіна)
 • Загальна слабкість
 • Болю в животі
 • відсутність апетиту
 • тахікардія
 • Хворі виявляють ознаки ейфорії, воно порушено чи навпаки мляві, сонливі, апатичні.
 • При тяжкому перебігу хвороби можлива блювота, нудота

Останнім часом протягом цього захворювання проявляється в більш м'якій формі, без лихоманки. У цих випадках у дітей може виникнути тільки висип при скарлатині, невелика температура, а інші характерні ознаки скарлатини або відсутні, або слабко виражені.

Червона дрібна висипка характерна при скарлатині

Через день, максимум через 2 доби після появи перших ознак нездужання, на шкірі з'являється червона дрібна висипка - це важлива діагностична ознака скарлатини у дітей. Спочатку мелкоточечние елементи з'являються на почервонілий шкірі шиї, обличчя, потім поширюються на внутрішню поверхню стегон, згинальні поверхні кінцівок, збоку живота і грудей.

При цьому чітко виражений ще одна важлива ознака скарлатини у дітей - білий дермографізм і згущення висипки у вигляді темних смуг в галузі природничих згинів, пахвових западин. Носогубний трикутник у дітей залишається білим, а щоки набувають яскраво червоний колір.

Існує тест для діагностики скарлатини - симптом долоні. При натисканні долонею в області висипу - при скарлатині висипання тимчасово зникають. Якщо цього не відбувається, слід виключити інші хвороби, такі як краснуха, кір (див. Симптоми кору у дітей), псевдотуберкульоз, лікарський дерматит. Висип тримається приблизно протягом тижня, поступово зникає, при цьому не залишаючи слідів і пігментації.

Скарлатина завжди супроводжується тонзилітом, ангіною різного ступеня тяжкості. На такий запальний процес активно реагують і лімфатичні вузли, вони ущільнюються, стають хворобливими. Дітей турбує:

 • Болі в горлі при ковтанні
 • Почервоніння мигдалин, м'якого піднебіння, язичка, задньої стінки глотки
 • Розвивається фолікулярна ангіна або лакунарна ангіна
 • Регіонарнийлімфаденіт, стають болючими і щільними передньошийні лімфовузли
 • Мова спочатку сухий, обкладений, сірувато-білого кольору, потім до 4-5 дня захворювання стає яскраво-червоним або малиновим і зберігається такий колір протягом 7-14 днів.

Через 7-14 днів після початку захворювання з'являється ще одна ознака скарлатини у дітей - лущення шкіри. Характерною особливістю є те, що лущення відбувається на долоньках і підошві, причому починається воно від нігтьових фаланг, поступово поширюючись по всій долоні і підошви і носить пластинчастий характер - сходить пластами. На тілі теж спостерігається лущення, тільки воно дрібне, носить висівковий характер.

З початком згасання висипу поступово зникають і всі інші ознаки скарлатини. У дітей на 4-5 добу температура починає падати, знижується інтоксикація, що значно полегшує загальний стан дитини.

Якщо у дитини або дорослого з'явилися подібні ознаки скарлатини, слід негайно звернутися до педіатра, терапевта і інфекціоніста.

Старий радянський документальний фільм, відмінно демонструє симптоми скарлатини у дітей

Додати коментар Скасувати відповідь

Чи всі Ви знаєте про застуді і грипі

© 2013 Азбука здоров'я // Угода // Політика персональних даних // Карта сайту Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування. Для встановлення діагнозу і отримання рекомендацій по лікуванню необхідна консультація кваліфікованого лікаря.

Скарлатина - симптоми і лікування у дітей, фото

Скарлатина - гостре інфекційне захворювання, що характеризується загальною інтоксикацією, лихоманкою, запаленням піднебінних мигдалин і точковою висипкою по всьому тілу. В основному виникає скарлатина у дітей, дорослі їй хворію набагато рідше.

Збудником є ​​гемолітичний стрептокок, найчастіше Streptococcus pyogenes. Основні симптоми скарлатини обумовлені не самим стрептококом, а токсином, який бактерії виділяють в кров.

Джерелами збудника інфекції є хворий на скарлатину або будь-який інший клінічною формою стрептококової інфекції та бактеріоносій. Найчастіше при невиражених або неясних симптомах, скарлатину приймають за банальну ангіну, а дитина є осередком потенційної інфекції для інших дітей.

Найбільш часто за медичною допомогою звертаються діти у віці від 3 до 10 років, що пов'язано з недосконалістю імунних механізмів захисту організму. Сьогодні ми розглянемо скарлатину більш детально, дізнаємося перші симптоми захворювання у дітей, подивимося фото, а також методи лікування і профілактики.

Назва хвороби походить з латині і буквально означає «яскраво-червоний», мабуть, через самого очевидного симптому скарлатини - характерною червоної висипки.

Скарлатина - захворювання бактеріальної природи, збудником якого є β-гемолітичний стрептокок групи А, також викликає інші стрептококові інфекції - ангіни, хронічні тонзиліти, ревматизм, гострий гломерулонефрит, стрептодермії, пику і ін.

Хворі на скарлатину становлять найбільшу небезпеку в перші кілька днів захворювання, ймовірність передачі інфекції повністю зникає через три тижні після розгортання клінічної симптоматики.

Основними шляхами зараження є:

 • повітряно-краплинний (наприклад, при розмові і при чханні);
 • побутовий (через білизну, іграшки, та інші предмети побуту);
 • харчової (через продукти харчування).

Фактори, що сприяють розвитку захворювання:

 • холодну пору року (осінь, зима);
 • хронічні захворювання мигдалин, глотки;
 • гострі вірусні інфекції (ГРВІ, грип);
 • низький імунітет.

Заразний людина з 1-го по 22-й день хвороби. Найбільш часто недугою хворіють в осінньо-зимовій період.

Скарлатина виникає переважно у дітей, симптоми починають проявлятися через 1-7 днів після зараження - це інкубаційний період скарлатини. В цей час потрапив в тіло мікроб розмножується і активно виділяє токсини, але проявів хвороби ще немає.

Захворювання починається гостро - різке підвищення температури і сильний біль в горлі. Також у дитини починає боліти голова, починається озноб і загальне нездужання. Значна інтоксикація може провокувати блювоту. При скарлатині діти скаржаться на болі в горлі при ковтанні, тому лікар при огляді зазвичай виявляє поразку мигдалин - ангіну.

До кінця першого дня від початку хвороби в області щік, тулуба і кінцівок з'являється рожева точкова висип на тлі гиперемированной шкіри. Вона спочатку з'являється в області шиї, потім поширюється на спину і верхню частину грудей.

Висип найбільш інтенсивна в області шкірних складок ліктьових згинів і пахвових западин. Часто вона супроводжується свербінням. Особа хворого «палає», але навколо рота і носа залишається блідий носогубний трикутник неушкодженої шкіри (симптом Філатова). При натисканні на місці висипання висип зникає на час, але потім знову з'являється.

Саме висип при скарлатині у дітей є основним, найбільш патогенним симптомом, і пояснюється дією ерітрогенний токсину на малокаліберні судини як в шкірі, так і в інших органах.

Підвівши підсумки, виділимо перші ознаки захворювання:

 • швидке підвищення температури до 3-40С;
 • гіперемії задньої стінки глотки, мигдаликів, дуг язичка, м'якого піднебіння;
 • головний біль, ломота в м'язах, слабкість;
 • підвищена рухливості або, навпаки, апатія і сонливість;
 • блювота, тахікардія;
 • болю в горлі, збільшення передньошийних лімфовузлів;
 • почервоніння язика і гіпертрофії його сосочків.

До 3-5-ї доби захворювання самопочуття хворого поліпшується, температура тіла починає поступово знижуватися. Висипання при скарлатині проходять приблизно через тиждень після початку захворювання, залишаючи після себе сильне лущення шкіри, яка з поверхні ступень і долонь злазить цілими пластами. Інтенсивність лущення безпосередньо залежить від великої кількості і тривалості існування висипу.

Скарлатина у дітей, симптоми якої приносять інфікованій дитині масу незручностей, серйозне захворювання, тому необхідно вчасно звернутися до лікаря, щоб не виникло ускладнень. У дорослих іноді відзначається стерта форма перебігу захворювання, що характеризується незначною інтоксикацією, помірним катаральним запаленням зіва і мізерної, блідою, короткочасної висипом.

Легкі форми скарлатини лікуються в домашніх умовах, важкі - в стаціонарі.

Хворим дітям призначають щадну дієту, десятиденний постільний режим і курс прийому полівітамінів. Дитині необхідно більше пити, щоб виводити токсини з організму. Після стихання гострих симптомів поступово здійснюється перехід до звичайного харчування.

Препаратом вибору для лікування і усунення причини виникнення скарлатини є пеніцилін, його призначають курсом протягом 10 днів. У разі алергії на пеніцилін, лікування проводиться іншими антибіотиками - еритроміцин і цефазолін. Крім антибіотиків, призначаються препарати - антигістамінні, препарати кальцію, вітамін С в підвищених дозах.

Скарлатина відноситься до захворювань, які при своєчасному лікуванні антибіотиками майже завжди закінчуються благополучно, а без лікування - майже завжди закінчуються важкими ускладненнями. Обов'язковим правилом для успішного лікування скарлатини в будь-якій формі є дотримання всіх запропонованих лікарем рекомендацій.

Відвідування дітьми, людьми, які перехворіли цією недугою, дошкільних установ і перших двох класів шкіл допускається після додаткової ізоляції вдома протягом 12 днів після одужання.

Якщо перші ознаки скарлатини у дітей не викликали у дорослих побоювань, і вони не звернулися вчасно до лікаря, то можуть виникнути ускладнення.

Інфекція може поширитися з мигдалин, викликаючи середній отит, синусит, лімфаденіт. Пізні ускладнення скарлатини, пов'язані з інфекційно-алергічними механізмами (кардити, артрити, нефрити аутоімунного генезу). У переважній більшості випадків при своєчасному лікуванні та адекватної антибіотикотерапії захворювання має сприятливий прогноз, без розвитку наслідків.

Профілактика скарлатини у дітей

Загальні заходи профілактики скарлатини мають на увазі своєчасне виявлення хворих і носіїв інфекції, їх належна ізоляція від колективу, здійснення карантинних заходів.

Хворої дитини необхідно ізолювати в окрему кімнату, його слід забезпечити окремими речами і посудом. Ізоляція може припинитися тільки після повного одужання. На людей, які контактували з хворим на скарлатину (наприклад, в групі дитячого садка), накладається карантин на 7 днів.

Чим мазати вітрянку у дітей - 6 варіантів

Кір у дітей - фото, симптоми і лікування, профілактика

Кір у дорослих - симптоми і лікування

Вітрянка у дорослих - симптоми і лікування, інкубаційний період

Скарлатина у дорослих - симптоми і лікування, фото

Краснуха у дітей - симптоми і лікування, профілактика, фото

Вітрянка - фото, симптоми і лікування у дітей в домашніх умовах

Додати коментар Скасувати відповідь

Популярне

 • Фракція АСД 2 застосування для людини: інструкція
 • Плями на тілі схожі на лишай: причини і лікування
 • З яких причин з'являється світлий кал у дорослих?
 • Чим лікувати простатит у чоловіків - ліки і ознаки недуги
 • Як швидко вивести вошей і гнид в домашніх умовах
 • Рожевий лишай у людини: причини і лікування, фото
 • Лишай у людини: фото, ознаки та лікування

Противірусні препарати - недорогі і ефективні.

проводити лікування захворювань може тільки кваліфікований лікар.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

4 + 4 =