Ознаки простатиту у чоловіків фото

Як не упустити поява перших ознак простатиту у чоловіків

Поширеність простатиту серед чоловіків досить велика, що пов'язано з малорухливим способом життя, неправильним харчуванням, великою кількістю шкідливих речовин, присутніх в житті сучасної людини. На думку лікарів, лікування захворювання потрібно починати якомога раніше. Для цього кожен представник сильної статі повинен знати, які перші ознаки простатиту у чоловіків існують. Про те, які симптоми супроводжують різні форми захворювання, як виглядає загострення, гострий і хронічний процес і трохи про лікування, буде розказано в статті.

Ознаки та симптоми простатиту, як і його лікування, досить різноманітні, що пов'язано з наявністю у захворювання декількох видів. Перш за все простатит у чоловіків буває:

 • Гострий. Часто має гнійний характер. Ознаки запалення у чоловіків, як загальні, так і специфічні, виражені максимально, а збудником є ​​патогенна (хвороботворна) флора. Тому і лікування чоловіків в більшості ситуацій полягає в призначенні антибіотиків.
 • Хронічний. Може стати результатом гострого процесу, якщо лікування чоловіка було проведено неправильно або несвоєчасно. Яскрава симптоматика, що супроводжує гнійний процес, йде, симптоми виражені значно слабше. В ремісії характерні ознаки процесу можуть зникати повністю. При загостренні хронічного простатиту симптоми посилюються, але частіше з меншою інтенсивністю, ніж при гострому запаленні.

Хронічний простатит у чоловіків може спочатку формуватися без попередніх ознак гострого запалення. В цьому випадку простатит частіше має застійний характер, тобто виникає внаслідок малорухливого способу життя чоловіка, наявності хронічних захворювань, що впливають на швидкість кровообігу органів малого таза.

Знати і вміти розуміти перші ознаки і симптоми простатиту дуже важливо, адже це буде впливати на те, яке лікування захворювання в подальшому буде потрібно. Якщо в разі бактеріального простатиту, на який будуть більше вказувати общеінтоксікаціонного симптоми, лікування в обов'язковому порядку має включати антибіотикотерапію (неважливо, таблетки або ін'єкції антибактеріальних препаратів це будуть), то при застійному процесі на перше місце виходить лікування застійних явищ, тобто модифікація способу життя і терапія супутніх недуг.

Фото збільшеною при простатиті передміхурової залози

Дуже важливо виявити простатит на початкових стадіях.

Всі симптоми простатиту можна умовно розділити на 3 великі групи:

 1. Порушення функції сечовидільного апарату. По-іншому дана група ознак називається «дизуричні розлади». Сюди також слід віднести симптоми, які вказують на розвиток в простаті запального процесу.
 2. Порушення статевої сфери, специфічні для простатиту.
 3. Зміни з боку нервової системи, зумовлені основним процесом. Особливість хвороби.

Більш докладно про кожну групу ознак простатиту буде сказано далі.

Провідним і часто першою ознакою запалення простати є больовий синдром. Болі можуть мати різний характер. Характер болю може істотно відрізнятися. Зустрічаються колючі, ниючі, ріжучі болі характерної локалізації. Якщо це гострий процес, то вони можуть істотно впливати на життєдіяльність чоловіків, призводити до порушення сну і працездатності. При хронічному простатиті в період ремісії симптоми виражені слабо, а то і зовсім відсутні.

Типовою локалізацією болів при простатиті є область малого таза. Чоловік може відчувати болі в промежині, внизу живота, попереку. Нерідко вони віддають в статевий член, мошонку, яєчка. Болі можуть супроводжувати сечовипускання і дефекацію, а також посилюватися під час ерекції і еякуляції. Характерним першою ознакою калькульозного простатиту можуть стати болі, інтенсивність і час виникнення яких залежать від руху. Вони з'являються або посилюються, якщо чоловік швидко йде, стрибає, нахиляється. Подібний симптом обумовлений механічним роздратуванням камінням стінок проток.

При простатиті можливі болі в попереку.

Не менш частими ознаками простатиту є різні порушення процесу сечовипускання. Дизурия проявляється потребою в частому сечовипусканні, відчутті неповноцінного спорожнення сечового міхура, помилковими позивами на сечовипускання. Може змінюватися і сам характер сечовипускання: чоловік скаржиться на мляву або переривчасту струмінь сечі, необхідність прикладати зусилля, щоб нормально помочитися. Грозним, хоч і не першим, ознакою простатиту є гостра затримка сечі. Симптом розвивається при гострому запаленні, що супроводжується вираженим набряком передміхурової залози.

Затримка сечовипускання зустрічається при поєднанні простатиту з аденомою. У разі загострення хронічного простатиту у чоловіка також може мати місце гостре стан, але затримка сечі меншій мірі інтенсивності і стан зустрічається рідше. Найчастіше чоловік просто не може утримати велику кількість сечі, і виникає потреба в частому відвідуванні туалету.

Фото аденоми передміхурової залози

При поєднанні хвороб, чоловікові доводиться часто відвідувати туалет.

Дизурия і больовий синдром - найбільш часті перші ознаки будь-якої форми простатиту. Саме вони найчастіше є першими і превалюють в клініці при гострому або загостренні хронічного простатиту.

Неприємним для більшості чоловіків, хоча рідко першим, ознакою простатиту є статева дисфункція. Розлади інтимної сфери частіше є проявом хронічного запального процесу і носять різний характер, тому різний і підхід до лікування. Перш за все виникають проблеми з ерекцією. Вона може стати млявою, або ж чоловік не може повноцінно завершити статевий акт. Порушується еякуляція: частіше зустрічається передчасна. З часом стирається звична гострота відчуттів. Проблема з чисто фізіологічної стає психологічної. Розвиваються розлади статевого потягу (порушення лібідо), виникають проблеми з оргазмом. Ці ознаки негативно впливають на загальний стан нервової системи, провокуючи зниження настрою, депресію, порушення сну. Чоловік перестає відчувати власну повноцінність.

Постійне перебування в стані стресу і пригніченість власним станом може спровокувати у ряду чоловіків агресивна поведінка, дратівливість, схильність до конфліктів. У подібній клінічній ситуації іноді лікування тільки простатиту не призводить до нормалізації психічної сфери. Чоловікові може знадобитися досвідчений психолог і навіть таблетки з групи антидепресантів, приймати які слід навіть після того, як терапія основного захворювання буде закінчена.

Поряд з розладами сексуальної сфери зустрічається зміна сперми. Наприклад, гнійний простатит буде супроводжуватися зміною кольору, запаху насінної рідини. Залежно від збудника, що викликав процес, біологічна рідина може ставати жовтого, зеленого, жовто-зеленого кольору. Іноді з'являються виділення з отвору сечовипускального каналу і поза статевого акту. Вони також відрізняються кольором, запахом та іншими характеристиками, хоча частіше зустрічаються слизові, прозорі виділення, що з'являються в ранкові години. Патологічні домішки чоловік сам може виявити в сечі після сечовипускання. Мова про появу слизових ниток, також частіше в ранковій порції сечі. Різні патологічні домішки в ряді ситуацій залишаються першим і єдиним проявом запального процесу.

При хвороби можливі зміни кольору і запаху сперми.

Єдиною ознакою хронічного уповільненого простатиту може стати безпліддя. Нерідко вже під час обстеження чоловіка з приводу неможливості зачати дитину у представника сильної статі виявляється застарілий запальний процес, який призвів до порушення процесу нормального спермообразования. В ході обстеження у чоловіків виявляється зниження повноцінних сперматозоїдів, а також зниження рухливості чоловічих статевих клітин.

Домішки в спермі можуть мати кров'янистий характер, що є ознакою калькульозного простатиту. Стан носить назву ерітросперміі. Виникає симптом через травмування стінок камінням і носить тимчасовий характер. В якості першого ознаки простатиту зустрічається рідко, тому при появі домішки крові в спермі завжди слід виключити всі інші захворювання, що викликають подібний симптом.

Під загальними ознаками простатиту частіше маються на увазі загальзапальні реакції, що вказують на розвиток в організмі гострого запального процесу. Природно, що при хронічному простатиті ці прояви не виражені, тільки якщо мова не про вираженому загостренні. Ознаками активного запального процесу є:

 1. Підвищена температура тіла. Ступінь підвищення корелює з активністю запалення. При гострому бактеріальному простатиті, особливо що супроводжується утворенням абсцесу, температура може досягати цифр 39-40 градусів. Такий стан супроводжується і іншими вираженими симптомами захворювання. Першою ознакою вірусного простатиту також може стати саме температура.
 2. Загальна слабкість, головний біль.
 3. Озноб. Сотрясающий озноб характерний для бактеріального простатиту.
 4. Ломота в м'язах.

Одним із симптомів хвороби є слабкість.

Загальні ознаки запалення рідко є єдиною ознакою простатиту, але трапляються винятки. Хронічна уповільнена форма захворювання з малою вираженістю специфічних симптомів іноді призводить до довгого пошуку причини субфебрилітету (підвищення температури до 37,2-37,3 градусів), якої насправді є саме простатит. Діагноз захворювання в подібній ситуації встановлюють після огляду і проведення додаткових досліджень, в тому числі посіву секрету простати на наявність в ньому патогенних мікроорганізмів.

Залежність клініки від стадії та виду недуги

Вище вже було сказано про залежність клінічної картини від виду простатиту і стадії протікання хвороби. Торкнемося докладніше кожного з них.

Для першої стадії процесу характерно переважання загальних симптомів запалення над змінами в сексуальній сфері. Основними ознаками недуги будуть больовий синдром, інтоксикація, дизуричні розлади (в основному різі, болі під час сечовипускання). У частині представників сильної статі з'являються зміни сперми і сечі, а також виділення з статевого члена. Якщо на даному етапі чоловік не отримає адекватного лікування, ознаки згасають, і простатит переходить на наступну стадію.

Запальний процес без належного лікування рідко закінчується повноцінним відновленням органу. В основному результатом недуги буде утворення фіброзної або сполучної тканини, що заміщає нормальні тканини передміхурової залози. За видимим поліпшенням загального стану чоловік може не помітити посилення дизуричні розладів. У людини виникає потреба частіше ходити в туалет «по маленькому», поступово наростають зміни сексуального характеру, але симптоми виражені незначно.

Чим раніше почати лікування, тим більше шанс на успішне відновлення органу.

При відсутності належної уваги до проявів та ознаками все ще присутнього запального процесу простатит переходить на наступну стадію. По суті це хронічний процес, клініка якого характеризується чергуванням процесів ремісії і загострення. Перші ознаки хронізації можуть бути відсутніми, так як недуга не завжди протікає активно. Однак прогресування веде до формування в тканинах простати грубих фіброзних рубців, які і будуть обумовлювати основні ознаки стану.

На перше місце серед симптомів виходять дизурические симптоми, які проявляються у вигляді млявою струменя сечі, частою потреби в сечовипусканні, відчутті неповного випорожнення сечового міхура. Приєднуються розлад сексуальної сфери: проблеми з ерекцією, передчасна еякуляція, неможливість повноцінного статевого акту.

Свої особливості протікання мають і певні форми простатиту. Про гостру і хронічну стадії бактеріального процесу вже було сказано. Які ознаки має застійний простатит, буде перераховано нижче:

 • Тривалий больовий синдром (до 3-6 місяців) слабкому ступені інтенсивності. Болі носять обмежений характер.
 • Запальні зміни в секреті простати і сечі відсутні.
 • При опитуванні чоловіки може з'ясуватися, що він має фактори, що призводять до розвитку застою крові в малому тазі.
 • У клінічній картині в якості перших симптомів захворювання виявляються порушення сексуальної сфери і дизуричніявища.

Особливості має і асимптоматический простатит. Природно, процес не має клінічної картини. Недуга підозрюють після виявлення змін в загальному аналізі сечі. Вже після обстеження стає можливою постановка точного діагнозу і призначення лікування.

Яка б форма простатиту у чоловіка не була виявлена, процес на будь-якій стадії може привести до розвитку грізних ускладнень. Ними можуть стати запальні процеси будь-якого органу сечовивідної системи (нирок, сечового міхура), які в свою чергу призведуть до появи сечокам'яної хвороби або навіть до розвитку хронічної ниркової недостатності. Тому, щоб грізні ускладнення не виникли, лікувати простатит необхідно своєчасно, а для своєчасного лікування, природно, потрібно вміти розпізнавати перші ознаки недуги і вчасно звернутися до фахівця.

В паху дуже боліло в мене і озноб навіть був, тому і до лікаря відразу побіг.

Ну це в якійсь мірі схоже на цистит, але не він. Тому що частіше ночами все-таки бігаєш в туалет і болить там. Про секс і говорити нічого - не до нього. Я тоді, пам'ятаю лікопрофіт пив для зниження частки якраз і зменшення позивів, у нього компоненти такі - лікопін, сабаль і вітаміни різні. Цілком хороший засіб.

Для зниження Болі, ймовірно. А як ви його брали? немає протипоказань у засоби цього?

У мене був курс на місяць, по одній капсулі за все в день. З протипоказань тільки індивідуальна непереносимість компонентів.

Чоловік мій приймає лікопрофіт, склад у нього непогано підібраний, компоненти все натуральні. Там і всім відомий лікопін, який добре запалення знімає, хвощ, він больові відчуття знижує і ще інші вітаміни і мінерали корисні для чоловічого здоров'я. На тлі прийому у чоловіка самопочуття покращилося, болі знизилися.

Як ви живете при простатиті?

У вас простатит або аденома? Дізнайтеся пройшовши наші експрес тести.

Увага! Інформація, опублікована на сайті, носить виключно ознайомчий характер і не є рекомендацією до застосування. Обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікуючим лікарем!

Матеріали даної рубрики містять відверті зображення, призначені для осіб старше 18 років і які не схильні до вразливості. Натискаючи кнопку "Мені більше 18 років!" Ви підтверджуєте своє повноліття і здоровий стан психіки.

Простатит: хронічний і гострий - причини, прояви, як лікувати, профілактика

Простатит - найбільш поширена урологічна патологія у чоловіків репродуктивного віку. Згідно з даними опитувань, кожен третій з них хоча б раз у житті відчував симптоми, які можна трактувати, як запалення передміхурової залози. Незважаючи на таку високу зустрічальність патології, простатит залишається маловивченим захворюванням. До цього дня немає єдиної думки, що стає пусковим фактором запалення, адже виділити збудників ІПСШ з сечостатевого тракту хворих вдається лише в 10% випадків.

Роль бактерій у розвитку гострого запалення безсумнівна, хронічний ж простатит може протікати на тлі повної стерильність уретри і простатичного секрету.

Відсутність чітких критеріїв діагностики і характерних ознак хвороби ускладнюють облік хворих. Симптоми простатиту настільки неспецифічні, що кожен лікар трактує їх з великою часткою суб'єктивності і може віднести його до зовсім іншої патології. Відповідно, підхід до лікування також відрізняється і нерідко хворі роками кочують від одного кабінету лікарні до іншого без будь-якої позитивної динаміки. Простатит позбавляє чоловіка впевненості в своїй статевій силі, зациклює його думки на одній проблемі і приносить йому не стільки фізичні, скільки психоемоційні страждання.

Що таке простата і для чого вона потрібна?

Передміхурова залоза (простата) - це невеликий залозистий орган чоловіка, розташований навколо уретри нижче сечового міхура. Вона щільно охоплює сечовипускальний канал, формуючи один з його сфінктерів - м'язовий жом, призначений для утримання сечі. За своєю формою і розмірами простата нагадує горіх каштана, з яким її часто порівнюють анатоми. Та частина уретри, яка проходить всередині залози називається простатичної. Своєю задньою опуклою частиною простата стикається з прямою кишкою, тому її легко можна промацати при ректальному пальцевому дослідженні. Передня поверхня залози знаходиться близько від лобкового зчленування і пов'язана з ним рухливими сполучнотканинними зв'язками, між ними залягає венозне сплетіння.

Передміхурова залоза складається з часточок, кожна з яких виконана альвеолами - невеликими мішечками, покритими секреторне епітелієм. Альвеоли з'єднуються між собою вивідними протоками у вигляді трубочок, які зливаючись один з одним, укрупнюються і в підсумку впадають в простатичну частина сечівника. Усередині секреторних мішечків синтезується і накопичується простатичний сік, до складу якого входять живильні речовини для сперматозоїдів. Він дозволяє чоловічим статевим клітинам зберігати свою активність в жіночому організмі до 5-ти днів, що значно збільшує шанси на запліднення.

Спорожнення залози відбувається в момент еякуляції. Простатичний сік домішується до секрету яєчок і становить від 10 до 30% кінцевого об'єму сперми. Таким чином, передміхурова залоза виконує 2 основні функції в організмі чоловіка:

 • Бере участь в процесі сечовипускання - утримує сечу при скороченні м'язових волокон і вільно пропускає її при їх розслабленні;
 • Забезпечує життєздатність сперматозоїдів, виділяючи в еякулят живильний простатичний сік.

Простатит - це запальні зміни в передміхуровій залозі і слід розуміти, що виникають вони не тільки під впливом бактеріальної мікрофлори. Причинами запалення можуть послужити будь-які чинники, що призводять до пошкодження тканини залози і руйнування її клітин.

Як і в будь-яких інших тканинах, запальний процес в простаті протікає через певні стадії:

 1. Альтерація - пошкодження клітин передміхурової залози. З зруйнованих клітин в міжклітинний простір виходять білки цитоплазми, фрагменти клітинного ядра, залишки мембран - всі вони є сигналом лиха для імунної системи. Клітини імунітету починають активно прагнути до вогнища ураження, проникаючи в нього з кровоносних судин і сполучної тканини. Вони викидають в місці пошкодження біологічно активні речовини, під дією яких розширюються кровоносні судини і приходить клітинне «підкріплення».
 2. Ексудації - вихід рідкої частини крові з судин. Під впливом імунних клітин стінки розширених судин стають проникними для плазми і вона спрямовує в осередок пошкодження. Якщо він знаходиться на поверхні порожнього органа або протоки залози, то в його просвіт виділяється рідка частина крові, якщо запалення носить тканинної характер, то формується набряк. Така міра необхідна для обмеження осередку ураження та запобігання подальшому поширенню збудника.
 3. Проліферації - заміщення пошкоджених клітин подібними до них або сполучною тканиною. Механізм проліферації запускається трохи пізніше описаних вище подій і його перебіг безпосередньо залежить від глибини пошкоджень. Невеликі осередки руйнування тканини передміхурової залози заміщаються такими ж функціональними клітинами і орган відновлює свою роботу в повній мірі. Глибокі порушення вирішуються через рубцювання - заміщення загиблої тканини сполучнотканинними елементами. Хронічний простатит в результаті може привести до повної атрофії передміхурової залози і зміні її секреторною тканини на рубцеву.

За передбачуваної причини запалення простатит підрозділяють на:

 • гострий бактеріальний - патогенна мікрофлора викликає серйозне пошкодження тканин простати з вираженою запальною реакцією. Найчастіше розвивається при зараженні гонококком і іншими збудниками ІПСШ.
 • хронічний бактеріальний - асоціація патогенних або умовно-патогенних бактерій викликає уповільнене запалення, активність якого зберігається більше 2-х місяців. Як правило, збудниками служать стрептококи, стафілококи, кишкова паличка, клебсієла, мікоплазма, уреаплазма, хламідія, герпесвіруси, дріжджоподібних грибок кандида.
 • хронічний абактеріальний - при наявності запального процесу в простаті не вдається виявити причинний мікрофлору. Подібна форма захворювання розвивається при закиданні сечі в протоки передміхурової залози, застої венозної крові в малому тазі, порушення її спорожнення (рідкісна або занадто часта еякуляція). В останньому випадку хвороба називають застійним простатитом.

Найбільш простий в діагностиці гострий простатит, який протікає з ознаками інтоксикації і вираженого запалення. У чоловіка різко піднімається температура до 38-39 градусів С, з'являються виражені болі в промежині, в області прямої кишки. Вони можуть віддавати в пах, в яєчко, в статевий член і бути настільки нестерпними, що повсякденна активність чоловіка різко порушується. У деяких випадках температура тіла, виміряна в пахвовій западині, не перевищує нормальні показники, але ректальная в будь-якому випадку буде на 1-2 градуси С вище норми. Ознаками простатиту також стають порушення сечовипускання: сильні позиви помочитися, після яких неможливо стриматися або гостра затримка сечі через вираженого набряку залози. Іноді болючою стає дефекація, так як збільшена в розмірах простата випирає в просвіт прямої кишки.

хронічний простатит за своїми проявами настільки різноманітний, що його можна запросто переплутати з іншою патологією. У найбільш типові випадках симптоми простатиту представлені:

 1. Болем в промежині, малому тазі. Хворому складно визначити конкретне місце, де вона локалізується, нерідко хворобливість поширюється в пах, мошонку, головку і стовбур статевого члена, крижі. Виразність її може бути різною: від ледве можна було розрізнити до інтенсивної тупий або тягне. Нерідко біль пов'язана з сечовипусканням або еякуляцією, виникає в кінці або на початку процесу.
 2. порушенням сечовипускання - у хворого виникають часті позиви спорожнити сечовий міхур, йому доводиться неодноразово вставати вночі, щоб помочитися. Однак, напір струменя нормальний, затримка сечі розвивається нечасто.
 3. сексуальними розладами - на тлі постійного дискомфорту в промежині у чоловіка погіршується ерекція і пропадає впевненість в собі. Порушення поглиблюються, якщо біль пов'язана з моментом еякуляції: хворий не може повністю розслабитися, так як очікує виникнення неприємних відчуттів.

Як правило, при хронічному простатиті загальне самопочуття чоловіки не порушується, температура тіла зберігається нормальної на всьому протязі хвороби.

Як діагностується захворювання?

Діагноз встановлює лікар уролог або андролог після огляду хворого, збору анамнезу і вивчення симптомів. Доктору необхідно дізнатися спосіб контрацепції пацієнта, наявність ІПСШ у статевої партнерки, можливість анальних контактів без презерватива. Ці дані полегшують постановку діагнозу і направляють роздуми лікаря в потрібне русло. Давність виникнення симптомів захворювання або дискомфорту в промежині дозволяє судити про перебіг простатиту і його вираженості. Уролог обов'язково оглядає статеві органи пацієнта і проводить ректальне дослідження передміхурової залози. Для цього він вводить один палець в задній прохід хворого і намацує на передній стінці прямої кишки виступаючу простату. Хворобливість і її розмір кажуть про інтенсивність запального процесу.

Далі лікар проводить ряд інструментальних, мікроскопічних, бактеріологічних і імунологічних досліджень з метою уточнити причину хвороби. Найбільш поширеним способом діагностики є 4-х або 3-х склянки проба сечі. Перший спосіб більш трудомісткий і складно здійсненний на практиці, так як вимагає від пацієнта кілька разів свідомо переривати сечовипускання. Друга модифікація простіше: хворий безперервно мочиться в три різні ємності рівними порціями. Перша порція говорить про стан сечовипускального тракту, друга про патології сечового міхура і нирок, з третьої отримують інформацію про стан передміхурової залози. Весь зібраний матеріал вивчають під мікроскопом. При простатиті в третій порції сечі виявляються лейкоцити і іноді бактерії.

Доступ для дослідження простати і масажу при зборі секрету

Для мікроскопії забирають і секрет передміхурової залози. Для цього доктор деякий час виконує масаж простати через стінку прямої кишки, щоб вона спорожнити в сечовипускальний канал. Із зібраного матеріалу в лабораторії виготовляють мазки, забарвлюють їх і вивчають під великим збільшенням. Ознакою запалення служать лейкоцити, бактеріальної етіології захворювання - бактерії в мазку. Для визначення виду збудника простатичний секрет засівають на поживні середовища. Якщо в ньому присутні патогенні мікроорганізми, то через 3-5 днів вони утворюють мікробні колонії, які потім можна вивчити Бактеріологічний метод дозволяє отримати дані про чутливість мікрофлори до антибіотиків.

З інструментальних методів діагностики проводяться:

 • УЗД нирок;
 • ТРУЗІ простати з доплерографією - ультразвуковий датчик вводиться в пряму кишку для найкращої візуалізації передміхурової залози, додатково оцінюється її кровотік;
 • Висхідна уроретрографія - необхідна при наполегливому рецидивуючому перебігу простатиту. У уретру вводиться рентгенконтрастное речовина, після чого виконується ряд послідовних знімків.

Крім перерахованих способів велике значення мають всі види досліджень на ІПСШ. Серед них виділяють:

 1. ПЛР еякуляту, секрету передміхурової залози, зіскрібка зі слизової уретри - метод дозволяє виявити великий спектр збудників;
 2. ІФА крові - для виявлення специфічних антитіл до збудників ІПСШ.

Лікування простатиту проводиться в залежності від форми захворювання. Гостре запалення є показанням для госпіталізації хворого в урологічний стаціонар, при хронічному пацієнти проходять курс терапії в домашніх умовах. Якщо причиною хвороби послужила інфекція, що передається статевим шляхом, призначені антибіотики повинні приймати обидва партнера.

На час гострого запалення хворому показані спокій, повне утримання від сексу і легкоусвояемая дієта. Слід відмовитися від алкоголю, куріння, гострих пряних страв, консервантів, жирної їжі. Препарати, що застосовуються для лікування в стаціонарі:

 • антибіотики цефалоспоринового ряду - згубно впливають на більшість відомих патогенних бактерій. Перші 5 діб їх вводять внутрішньовенно, з 5-го по 10-й день лікування внутрішньом'язово;
 • Протипротозойний і антибактеріальний засіб фуразидин - добре накопичується в простаті, активний відносно найбільш частих збудників хвороби, призначається у вигляді таблеток;
 • протизапальні препарати (НПЗП) - нормалізують температуру тіла, усувають хворобливість, купируют запальний процес. Їх призначають у вигляді таблеток, ректальних свічок, внутрішньом'язових ін'єкцій (парацетамол, німесіл);
 • дезінтоксикаційні розчини (Реамберин) - прискорюють виведення мікробних токсинів з організму, покращують мікроциркуляцію крові в передміхуровій залозі. Вводяться внутрішньовенно-крапельно;
 • Блокатори альфа 1 -адренорецепторів (Тамсулозин) - препарат розслабляє гладкі м'язові волокна передміхурової залози, завдяки чому відновлює відтік сечі. Його приймають всередину у вигляді таблеток.

Так виглядає базова схема лікування, яку лікар доповнює по необхідності іншими ліками від простатиту. Важливо повністю пройти курс терапії, щоб звести до мінімуму ризик хронізації процесу.

Лікувати простат, який перейшов в хронічну стадію - завдання непросте. Як правило, дія бактеріального агента в цьому випадку вже відійшло на другий план, на перший же виходять порушення місцевого імунітету, погіршення кровообігу через утворення микротромбов, нервово-трофічні зміни. Основні методи лікування включають в себе:

 1. антибіотикотерапію - призначення даної групи препаратів показано при виявленні патогенної або умовно-патогенної мікрофлори в мазках або бактеріологічних посівах з урогенітального тракту. Призначають ті з них, які добре проникають в простату і накопичуються в ній: ципрофлоксацин, триметоприм.
 2. Альфа 1 адреноблокатори - їх призначають у випадках порушення сечовипускання для відновлення відтоку сечі.
 3. протизапальні препарати (Німесулід) і анальгетики (Тизанидин, амітриптилін) - зменшують набряк передміхурової залози, усувають нав'язливі больові відчуття, які значно знижують якість життя хворого.
 4. Масаж простати - механічний вплив на залозу активізує механізми місцевого захисту, покращує відтік секрету і некротичних мас з простатичних проток.
 5. рефлексотерапія - вплив уколами на біологічно активні точки покращує місцеву імунний захист передміхурової залози, відновлює її кровотік, активує регенеративні процеси.
 6. фітотерапія - рослинні ліки, що містять кверцетин (флавонол цибулиння, гречки, чорного і зеленого чаю), екстракт карликової пальми. Перераховані речовини частково блокують тестостеронового рецептори передміхурової залози, завдяки чому зменшую її розмір.
 7. фізіотерапія (Лазер, трансуретральная абляція) - її дія направлена ​​на посилення репаративних процесів в простаті, стимуляцію природної імунного захисту.
 8. психотерапія - показана пацієнтам з пригніченим настроєм, хронічної виснажливої ​​болем, імпотенцією.
 9. лікувальна гімнастика - вправи спрямовані на поліпшення відтоку крові з малого таза і усунення застою в області передміхурової залози. Найпростішими є вправи Кегеля - скорочення м'язів тазового дна, напруга і розслаблення ануса. Стійка берізка, різноманітні махи ногами в положенні лежачи покращують тонус венозних судин і прискорюють потік крові по ним. Більш докладно про гімнастику при простатиті - у відеоролику нижче.
 10. Народні засоби - використовують ті з них, які мають антибактеріальну та протизапальну активність. Місцеве застосовують свічки з прополісом, всередину - настій ромашки, суміш з меду і волоських горіхів.

Починаючи лікування хронічного простатиту слід налаштуватися на тривалу боротьбу, так як вилікувати його за кілька тижнів або навіть місяців не завжди можливо. Рекомендується комбінувати різні способи і засоби терапії, корисно посилювати медикаментозну терапію домашніми засобами. При застійному простатиті необхідний регулярний секс, неприпустимі перервані статеві акти. Важливий психоемоційний фон хворого: пригніченість, депресія, проблеми в особистому житті і статевій сфері здатні звести нанівець всі зусилля лікарів.

Відео: вправи при простатиті

Профілактика простатиту включає в себе:

 • Використання бар'єрних методів контрацепції (презервативи), особливо коли справа стосується анального сексу;
 • Своєчасне лікування ІПСШ;
 • Регулярне статеве життя, доведення зносин до повноцінної еякуляції;
 • Попередження травм промежини, при заняттях травматичними видами спорту слід користуватися всіма можливими методами захисту;
 • Дотримання особистої гігієни;
 • Забезпечення достатньої фізичної активності.

Незважаючи на те що сьогодні простатит не пов'язують з ризиком розвитку аденоми або раку передміхурової залози, захворювання приносить масу страждань своєму власникові. Чоловік, змучений хронічним болем, відчуває свою статеву слабкість, втомлений від тривалого лікування помітно змінюється зовні і досвідчені лікарі визначаю таких пацієнтів з першого погляду. Щоб уникнути подібної долі слід уважно ставитися до свого здоров'я, ретельно оберігатися з кожною новою партнеркою і вчасно лікувати венеричні захворювання. Простатит не у всіх випадках лікується повністю, однак досвідчений уролог здатний значно поліпшити стан хворого і якість його життя.

Як виглядають перші ознаки простатиту у чоловіків?

Простатит - найпоширеніше урологічне захворювання запального характеру, яким страждають чоловіки після 35 років. Воно може бути інфекційної і неінфекційної природи, протікати гостро і хронічно. Найчастіше (у 80% випадків) зустрічається хронічний неінфекційний простатит. Розвивається він не за один день, а поступово і без лікування в запущених випадках може призвести до розвитку раку простати або до безпліддя.

Щоб зберегти здоров'я, чоловікам треба знати, як проявляється простатит, щоб своєчасно звернутися до лікаря і не запускати хворобу. До того ж, симптоми простатиту дуже схожі з проявами таких серйозних урологічних хвороб, як цистит, пухлини передміхурової залози, рак сечового міхура. Тому тільки своєчасна діагностика допоможе встановити правильний діагноз і почати лікування.

Перші ознаки простатиту у чоловіків

Пропустити початок гострої форми захворювання досить важко, так як вона зазвичай розвивається раптово і відрізняється виразністю симптомів. Але варто враховувати і те, що початок простатиту цілком може пройти і не поміченим для багатьох чоловіків, так як іноді захворювання протікає безсимптомно і переходить в хронічну форму непомітно для хворого. Інший можливий варіант непомітного появи простатиту - його симптоми виражені досить слабо, індивідуальні для кожного чоловіка і змінюються з плином часу.

самий перша ознака простатиту у чоловіків - невелике уповільнення і хворобливість сечовипускання, на яке чоловіки часто не звертають уваги. Але цей симптом вказує на те, що запалена передміхурова залоза вже встигла збільшитися в розмірах і здавлює ту частину уретри, яку охоплює. Крім уповільнення і хворобливості, може турбувати деяке почастішання сечовипускання і зниження обсягу видаляється з сечового міхура сечі.

Перші ознаки запалення передміхурової залози у чоловіків

Згодом збільшена простата все сильніше здавлює уретру, тому з кожним днем ​​сечовипускання у хворих чоловіків стає болісніше і триваліший, при цьому вони відчувають сильні різі і печіння в уретрі. Струмінь сечі стає слабкою, переривчастої і розбризкується. До проблем із сечовипусканням додаються сексуальні розлади:

 • порушення механізму виникнення і підтримки ерекції;
 • прискорене і іноді хворобливе сім'явиверження;
 • ослаблення гостроти відчуттів при оргазмі;
 • тривала спонтанна ерекція в нічний час.

Відчуваючи такі труднощі в ліжку, хворі поступово втрачають інтерес до сексу, а бажання займатися ним виникає у них все рідше. На цьому тлі зростає психічна пригніченість і тривожність.

Загальні ознаки захворювання і його симптоми

ознаки простатиту відрізняються різноманітністю і варіюються в залежності від форми захворювання. Тому необхідно відрізняти перші прояви хронічного захворювання, причиною якого стало запалення передміхурової залози інфекційної природи від гострої форми, яка діагностується не так часто. ось як проявляється простатит у чоловіків в залежності від форми.

При гострому простатиті у чоловіків спочатку піднімається температура тіла і розвивається нездужання. Потім з кожним актом сечовипускання натиск струменя сечі стає слабкішим, збільшується частота сечовипускання, при цьому сам акт супроводжується сильним болем і різями. До цих симптомів додаються печіння в промежині, а також біль у паху і в прямій кишці в процесі дефекації.

Якщо гостра форма викликана інфекцією, то часто хворі вранці помічають прозорі нерясні виділення з статевого члена, а сеча стає каламутною, з вкрапленнями білих пластівців і ниток. Часті позиви в туалет, які не приносять чоловікам полегшення через те, що сечовий міхур звільняється від сечі в повному обсязі, призводять до розвитку підвищеної дратівливості і нервозності. У крайніх випадках при гострому простатиті розвивається гостра затримка сечі, що вимагає негайної лікарської допомоги.

Окремо варто сказати про ознаках гнійного простатиту у чоловіків, який є важкою формою гострого простатиту інфекційного походження. Перш за все, це, як і в випадку з гострим простатитом, підвищення температури, озноб, сильні болі в попереку, часті позиви в туалет, так як сечовий спорожняється не повністю, різі в процесі сечовипускання. Але відмітною ознакою гнійного простатиту служать виділення гною з уретри, які мають спочатку жовтуватий, а потім молочний колір.

Ознаки хронічного простатиту

На відміну від гострої форми, яка відразу ж дає про себе знати, хронічна протікає латентно, тобто таємно і не викликає ніяких симптомів. Тому ознаки хронічного простатиту у чоловіків часто залишаються непоміченими навіть для них самих. Нерідко при такій формі захворювання чоловіки при сечовипусканні відчувають лише слабко виражені і скороминучі болю в зоні лобка, паху і промежини. Більше їх ніякі проблеми з сечостатевими органами не турбують.

Але, тим не менш, у них погіршується загальне самопочуття, нерідко виникають проблеми з потенцією, зменшується або, навпаки, збільшується тривалість статевих актів, знижується здатність отримувати задоволення від сексу. Нерідко такі симптоми чоловіки списують на сильну фізичну чи психічну втому, відсутність відпочинку, а не на проблеми з простатою і не поспішають до лікаря.

Початок загострення хронічної форми

Незважаючи на те, що це захворювання в хронічній формі протікає приховано, час від часу воно може загострюватися. Найчастіше це трапляється восени або навесні.

Які ознаки загострення повинні стривожити чоловіків?

Потрібно почати з того, що симптоми загострення майже нічим не відрізняються від симптомів гострої форми захворювання, тобто це:

 • хворобливе і утруднене сечовипускання;
 • почастішання позивів в туалет і скорочення обсягу виділеної урини;
 • болю в паху, статевих органах і промежини;
 • нерясні виділення з уретрального каналу;
 • хворобливі відчуття при дефекації;
 • послаблення ерекції;
 • швидка еякуляція.

Крім цього, хворі відчувають сильну слабкість, розбитість, швидко втомлюються, втрачають апетит і погано сплять, стають дратівливими і нервовими.

Для діагностування простатиту при зверненні до уролога, перш за все, проводять пальцеве ректальне обстеження простати, щоб визначити її форму, величину і щільність. Потім пацієнтові призначають проведення наступних лабораторних досліджень:

 • загального, бактеріологічного і цитологічного аналізу сечі;
 • аналізу крові;
 • вивчення мазка з уретри і секрету простати для виявлення інфекцій;
 • аналізи еякулята;
 • урографии;
 • проб на ЗПСШ;
 • визначення рівня ПСА у хворих старше 50 років.

Але головним способом діагностики простатиту будь-яких форм є УЗД. Воно дозволяє визначити точні розміри і форму органу, виявити абсцеси в ньому, а також ступінь стиснення уретри збільшеною простатою. Особливо добре помітні ознаки хронічного простатиту на УЗД. У процесі дослідження визначають:

 • ступінь збільшення органа щодо норми;
 • чіткість контурів простати;
 • наявність ділянок тканини з підвищеною ехогенності;
 • вогнищеві або дифузні ущільнення тканин, що виникли в результаті фіброзних змін;
 • наявність кальцинатів або кіст в товщі органу.

Ехопрізнакі хронічного простатиту можуть включати в себе ще й розширення насіннєвих пухирців, яке може бути симетричним або асиметричним, а також зменшення їх ехогенності, яка вказує на запалення.

Яке лікування необхідно при перших проявах простатиту?

Як тільки прояв простатиту у чоловіків буде підтверджено діагностичними тестами, хворим призначають необхідне лікування. У разі інфекційного простатиту пацієнтам прописують антибіотики з груп фторхінолонів, тетрацикліну, пеніцилінів, цефалоспоринів та макролідів. Крім того, за свідченнями хворим призначають:

 • гормональні препарати для стабілізації гормонів;
 • анальгетики для зняття болю;
 • адреноблокатори для полегшення сечовипускання;
 • Гепарин для поліпшення циркуляції крові;
 • імуномодулятори, фітопрепарати і вітаміни для посилення імунітету.

Крім лікарських препаратів, чоловікам проводять масаж простати, призначають фізіологічні процедури, теплі ванночки з відварами цілющих трав і спеціальну дієту.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

67 + = 75