Пропанорм інструкція із застосування відгуки

Пропанорму ІНСТРУКЦІЯ

В основі його електрофізіологічного ефекту лежить блокада натрієвих каналів мембран кардіоміоцітов.Нарушеніе трансмембранного переходу іонів натрію призводить до зниження швидкості деполяризації, подовженню рефрактерного періода.Результатом цього є уповільнене проведення імпульсу по волокнах Пуркіньє, AV вузлу і додатковим ветвям.Так проявляється нормалізує вплив Пропанорму на порушений серцевий ритм.

Структурна подібність Пропанорму з бета-адренорецепторами забезпечує його незначне адреноблокирующєє дію.

Препарат має здатність блокувати повільні кальцієві канали кардіоміоцитів.

Електрофізіологічні ефекти Пропанорму більше виражені в ішемізованих ділянках серцевого м'яза.

Негативну інотропну дію Пропанорму проявляється в зменшенні ФВ лівого шлуночка менше ніж на 40%.

Пропанорм застосовується з метою попередження і купірування виникли нападів вентрикулярних і атріального аритмій - зокрема, при мерехтінні і тріпотіння шлуночків (передсердь), пароксизмах надшлуночкових аритмій.

Пропанорм ефективний відносно шлуночкових екстрасистолій, аритміях при додаткових шляхах проведення (синдром Клерка, WPW-синдром) і re-entry шлуночкової тахікардії.

Дозу і кратність прийому Пропанорму встановлює лікуючий лікар згідно динамічному моніторингу ЕКГ картини і рівня артеріального тиску.

таблетки Пропанорм перед ковтання не розжовують, запивають помірною кількістю жідкості.Желателен прийом препарату після їди.

З метою купірування нападу пароксизму передсердної фібриляції застосовують 600 мг Пропанорму одноразово.

Середня добова доза для дорослих становить 450-600 мг протягом доби при двох-триразовому пріеме.Запрещено перевищувати максимальну добову дозу Пропанорму - 900 мг.

Виявлені на ЕКГ в ході терапії Пропанормом розширення комплексу QRS і подовження інтервалу QT на 1/5 від вихідних, а також збільшення інтервалу PQ на 1/2 від початкових значень вимагає зниження дозування або повного припинення прийому.

Пацієнтам похилого віку, особам зі зниженою масою тіла призначають меншу дозу Пропанорма.Первую дозу в таких випадках призначають в стаціонарних умовах, з мониторированием ЕКГ і АТ.

Щоб уникнути накопичувального ефекту препарату при декомпенсації функцій печінки призначають 20-30% середньої дозування Пропанорму.

Зниження КК менше 10% при порушеною функції нирок вимагає зменшення середньої дози Пропанорму в два рази.

Серед побічних реакцій на прийом Пропанорму виділяють диспепсичні порушення у вигляді анорексії, тяжкості в епігастральній ділянці, тошноти.Среді загальних проявів пацієнти відзначають запаморочення, порушення сну, погіршення гостроти зору.

Рідко виникають алергічні прояви на прийом Пропанорму: висип, свербіж, набряк гортаноглотки.

Вкрай рідко під дією Пропанорму змінюється реологія крові в бік кровоточивості, знижується потенція, порушується функція жовчовиділення, а в картині крові переважає панцитопенія.

У осіб похилого віку можуть виникати ортостатичний колапс, брадикардія, втрата свідомості, посилюватися симптоми серцевої недостатності, стенокардії.

Пропанорм протипоказаний при встановленій надлишкової сенситивности до одного або декількох компонентів препарату, при декомпенсованій формі або неконтрольованої серцевої недостатності, в разі інтоксикації серцевими глікозидами.

Препарат не використовується в стані кардіогенного шоку, крім артеріальної гіпотензії на тлі тахікардії.

З крайньою обережністю Пропанорм призначають хворим зі схильністю до артеріальної гіпотонії з вираженою брадикардією.

Не використовується при синдромі слабкості синусового вузла, «синдромі брадикардії-тахікардії», при ІМ.

Об'єктивних даних щодо безпечного застосування Пропанорму у осіб до 18 років недостатньо.

Не рекомендується використовувати Пропанорм в гестаційному періоді, особливо в першому його тріместре.Препарат може проникати в грудне молоко, тому заборонений при лактації.

При необхідності препарат призначають вагітним, коли очікуваний клінічний ефект перевищує можливий ризик для дитини.

Поєднання місцевих анестетиків і Пропанорму значно потенціює його кардіодепресивний ефект.

Застосування варфарину одночасно з Пропанормом загрожує геморагічним синдромом, так як під дією пропафенона пригнічується зв'язування і виведення антикоагулянту.

Блокуючи метаболізм неселективних бета адреноблокаторів, серцевих глікозидів і циклоспорину, Пропанорм збільшує їх сироваткову концентрацію, що веде до токсичних ефектів вищевказаних коштів.

Одночасний прийом трициклічних антидепресантів і Пропанорму може викликати посилення його антиаритмічної дії та ураження ЦНС.

Циметидин і хінідин блокують метаболізм Пропанорму, підвищуючи тим самим його вміст у крові.

Рифампіцин - навпаки, підсилює розпад і виведення Пропанорму з організму.

Комбінація препарату з аміодароном різко підвищує ймовірність виникнення «піруетной9raquo; шлуночкової тахікардії.

Здатність Пропанорму пригнічувати гемопоез потенцируется мієлосупресивними препаратами.

Всі серцеві засоби, що володіють негативним ефектом, підсилюють таку поведінку Пропанорму.

Дворазове перевищення середньої терапевтичної дози Пропанорму може спровокувати симптоми передозування.

Внаслідок порушення серцевої провідності виникає брадикардія і зниження САД.Гіпоперфузія тканин головного мозку обумовлює сонливість, екстрапірамідні прояви і порушення свідомості до коми.

Затримка значного обсягу крові в малому колі веде до набряку легенів.

При відсутності адекватної терапії можливі зупинка дихання і асистолія.

Лікування передозування Пропанормом в перші години після його прийому зводиться до дезінтоксикаційним меропріятіям.Сімптоматіческая терапія передбачає стабілізацію гемодинаміки, протезування вітальних функцій у вигляді ШВЛ, введення вазопресорів.

Гемодіаліз не ефективний в терапії передозування Пропанормом.

Пропанорм слід зберігати при температурному оптимумі 15-25 градусів Цельсія, в сухому, недоступному для дітей місці.

Пропанорм - таблетки білого кольору в оболонці.

10 таблеток Пропанорму в блістері.

1 таблетка Пропанорм містить: 150 мг або 300 мг пропафенону.

Додаткові компоненти: діоксид титану, діоксид кремнію, гіпромелоза, магнію стеарат, гранульована мікрокристалічна целюлоза, лаурилсульфат натрію, емульсія симетикону, кроскармелоза натрію, кукурудзяний крохмаль.

аналоги Пропанорму

Питання та відповіді

довідник хвороб

Відгуки про медицину. Каталог медикаментів, аптек, медичних установ, база лікарів.

"Пропанорм": відгуки кардіологів, пацієнтів, інструкція із застосування, аналоги

Будь-які проблеми серцево-судинної системи вимагають уваги кардіолога. При появі будь-яких неприємних симптомів слід негайно звертатися за допомогою до фахівця. Популярністю серед лікарів користується препарат «Пропанорм9raquo ;. Аналоги цих ліків також використовуються досить часто. Фахівці радять перед початком курсу лікування ретельно вивчити інструкцію.

Лікарський засіб представлено у вигляді двоопуклих круглих таблеток білого кольору. Основним діючим компонентом є пропафенона гідрохлорид. В якості допоміжних речовин використовуються целюлоза мікрокристалічна гранульована, натрію лаурилсульфат, титану діоксид, магнію стеарат, а також коповідон. У продаж препарат надходить в картонній упаковці.

Відноситься до групи аритмических препаратів ліки «Пропанорм9raquo ;. Відгуки кардіологів показують, що основний діючий компонент блокує швидкі натрієві канали. Місцевоанестезуючу дію, яке забезпечується медикаментом, практично відповідає активності прокаїну. Дія пропафенона починається вже через годину після прийому таблеток всередину. Максимальний ефект досягається через 3 години. Дія препарату триває протягом 12 годин.

Медикамент в більшості випадків призначають при прояві шлуночкових і надшлуночкових екстрасистолій. Щоб уникнути розвитку недуги таблетки можуть призначати і з метою профілактики. Препарат також показаний з метою лікування таких відхилень, як пароксизмальні відхилення серцевого ритму, шлуночково-передсердна тахікардія, мономорфная шлуночковатахікардія.

Пацієнтам, які мають порушення функції печінки, з обережністю призначаються таблетки «Пропаном9raquo ;. Аналоги також слід приймати після попередньої консультації з лікарем. У більшості випадків ліки можуть побут призначено у зниженою дозуванні (20-30% від звичайної норми). Хворі з надмірною масою тіла, а також пацієнти старше 70 років лікування проходять строго під наглядом лікаря. Перший прийом таблеток проходить під контролем на ЕКГ.

Вагітним жінкам ліки «Пропанорм9raquo; може бути призначено в тому випадку, якщо очікувана користь для матері перевищує потенційну шкоду для немовляти. Рішення про дозування приймає кардіолог відповідно до індивідуальних особливостей організму пацієнтки.

Не слід без рекомендації лікаря приймати таблетки «Пропанорм9raquo ;. Відгуки кардіологів показують, що ліки має чимало протипоказань. Медикамент ні в якому разі не можна приймати при таких відхиленнях, як артеріальна гіпотензія, виражена серцева недостатність, брадикардія, інфаркт міокарда, кардіогенний шок. Перш ніж почати лікування, пацієнт повинен пройти повне обстеження організму. Це допоможе уникнути неприємних наслідків в період терапії.

Існують вікові обмеження. Не можуть бути призначені неповнолітнім пацієнтам таблетки «Пропанорм9raquo ;. Відгуки кардіологів показують, що для дітей існує окрема група лікарських засобів, що мають м'яким впливом на серцево-судинну систему.

Таблетки «Пропанорм9raquo; в більшості випадків призначаються пацієнтам в умовах стаціонару. Пов'язано це з тим, що в процесі лікування періодично необхідно проводити контроль роботи серця на ЕКГ. Особливо це важливо на початку терапії. Величезна увага приділяється літнім пацієнтам, вага яких перевищує 80 кг. Не варто забувати, що пропафенон має аритмогенним дією. У зв'язку з цим самопочуття пацієнта на початковій стадії лікування може погіршитися.

Пацієнти з недостатністю функції печінки повинні починати прийом препарату після попередньої консультації з лікарем. У таких хворих біодоступність пропафенона може зростати на 70%. У зв'язку з цим нерідко розвиваються побічні явища. Дозування хворим з відхиленнями роботи печінки зменшують. Крім того, регулярно проводять контроль лабораторних параметрів.

У період терапії препаратом «Пропанорм9raquo; бажано утриматися від керування автомобілем або будь-якими іншими транспортними засобами. У пацієнтів може спостерігатися розлад уваги чи запаморочення.

Курс лікування встановлюється кардіологом індивідуально для кожного пацієнта відповідно до клінічними проявами того чи іншої недуги. Біодоступність лікарського засобу підвищується, якщо приймати його після їжі. Таблетки ковтають цілими, запиваючи невеликою кількістю рідини. Первісна дозування може становити 150 мг через кожні 8 годин (три рази на добу). Денна норма не повинна перевищувати 450 мг. Поступово доза збільшується. Самостійно не варто приймати таблетки «Пропанорм9raquo ;. Відгуки пацієнтів відзначають, що потрібну дозування може визначити лише кваліфікований фахівець. Максимальна добова норма в середині курсу лікування може досягати 900 мг (розділяється на три прийоми).

Літнім пацієнтам, вага яких перевищує 70 кг, дозування зменшується. За один раз вони можуть приймати не більше 100 мг. При цьому добова норма становить 300 мг. В процесі лікування пацієнти періодично проходять контроль серцевого ритму на апараті ЕКГ.

Пацієнтам з серйозними порушеннями функціонування печінки може побут призначена дозування, яка становить лише 30% від стандартної. Якщо спостерігається позитивна динаміка, денна норма може бути трохи зменшена. Лікування проходить в умовах стаціонару.

Варто пацієнтові всього в два рази перевищити норму, рекомендовану лікарем, як він відчує симптоми інтоксикації. Тому строго за рекомендацією фахівця варто використовувати таблетки «Пропанорм9raquo ;. Відгуки лікарів показують, що в першу чергу з'являються запаморочення і нудота. Крім того, хворий може відчути сухість у роті, у нього знижується артеріальний тиск.

Лікування передозування може проходити тільки в умовах стаціонару. В першу чергу проводиться промивання шлунка. Надалі хороші результати дає симптоматична терапія. Пацієнту вводять «Добутамін9raquo; і «Діазепам9raquo ;. У найбільш складних випадках проводять вентиляцію легенів, а також непрямий масаж серця.

Неприємні симптоми можуть спостерігатися також в тому випадку, якщо пацієнт приймає препарат в дозуванні, рекомендованої лікарем. Варто вивчити повну інформацію про медикаменті, перш ніж починати прийом таблеток «Пропанорм9raquo ;. Інструкція по застосуванню, відгуки - все це можна дізнатися у лікаря. Найчастіше побічні ефекти проявляються з боку травної системи на початку курсу. Пацієнт може відчути нудоту або втрату апетиту. В окремих випадках спостерігається діарея. Всі ці симптоми мають оборотний характер і ніякого лікування не вимагають.

З боку центральної нервової системи можуть спостерігатися такі побічні явища, як запаморочення, біль у скронях, розгубленість, порушення сну. На початку лікування пацієнт може відчувати надмірну втому. Все це - не привід відміняти препарат «Пропанорм9raquo ;. Відгуки кардіологів показують, що будь-які побічні явища проходять вже через тиждень після початку терапії.

Звернути увагу слід на алергічні реакції. Хворий може помітити висипання на спині і руках. Насторожити повинна набряклість кінцівок і обличчя. Найбільш небезпечним є набряк Квінке. Як тільки пацієнт помічає, що набрякає область шиї, він повинен негайно викликати швидку допомогу.

Перед застосуванням необхідно ретельно вивчити інструкцію до препарату «Пропанорм9raquo ;. Аналоги також використовуються після уточнення всієї необхідної інформації. Справа в тому, що антиаритмічні препарати сумісні не з усіма медикаментами. Ні в якому разі не використовуються таблетки спільно з лідокаїном. Таке співвідношення сприяє посиленню кардіодепресивну ефекту.

Таблетки «Пропанорм9raquo; не приймають спільно з препаратом «Варварін9raquo ;. За рахунок блокування метаболізму дію останнього медикаменту істотно посилюється. Також не рекомендують використовувати антиаритмічні препарати паралельно з місцевими анестетиками. Зростає ризик ураження центральної нервової системи.

Не приймають спільно з ліками, що пригнічують мозкове кровотворення, медикамент «Пропанорм9raquo ;. Інструкція по застосуванню (таблетки) говорить, що таке суміщення може призводити до розвитку мієлосупресії.

Як бути, якщо не вдалося в аптеці знайти таблетки «Пропанорм9raquo ;? Аналоги, відгуки про які хороші, зможе підказати кардіолог. Популярністю користується препарат «Пропафенон9raquo ;. Це антиаритмічний засіб, який може бути призначено при таких захворюваннях, як наджелудочковая тахікардія, синдром WPW, і т. Д. Медикамент не призначають неповнолітнім пацієнтам, а також жінкам у період вагітності.

«Рітмонорм9raquo; - ще один антиаритмический препарат, про який добре відгукуються кардіологи. Застосовують його найчастіше в умовах стаціонару. Придбати медикамент без рецепта не вдасться.

Кардіологи відзначають, що обов'язково повинна бути вивчена до препарату «Пропанорм9raquo; Інструкція по застосуванню. Фото медикаменту і всю інформацію про нього ми представили в статті. У пацієнтів, які знають можливі побічні явища і протипоказання, негативні емоції з приводу таблеток не виникають. Хворі, які проходять лікування в умовах стаціонару, відзначають, що позитивний ефект від застосування ліків «Пропанорм9raquo; помітний вже через тиждень.

Пропанорм - інструкція, відгуки, ціна і аналоги

Пропанорм відноситься до антиаритмічних лікарських засобів IC класу, блокуючим натрієві канали і призначеним для терапії надшлуночкових і шлуночкових порушень серцевого ритму.

Починає діяти приблизно через годину після прийому всередину, максимальний ефект досягається через пару годин і триває аж до приблизно дванадцяти годин, в безпосередній залежності від конкретних особливостей організму.

У цій статті ми розглянемо для чого лікарі призначають Пропанорм, в тому числі інструкцію із застосування, аналоги і ціни на цей лікарський засіб в аптеках. Реальні ВІДГУКИ людей які вже скористалися Пропанорм можна прочитати в коментарях.

Препарат зазвичай випускається у вигляді білих (або майже білих) таблеток в оболонці. Вони є двоопуклими і круглими.

 • 1 таблетка може включати 150 мг або 300 мг пропафенону гідрохлориду.

Клініко-фармакологічна група: антиаритмический препарат. Клас I C.

Пропанорм - антиаритмічний препарат класу I C, застосовується для лікування фібриляції і екстасістоли.

Таблетки (дорослим і дітям від 15 років):

 1. Атріовентрикулярна вузлова реципрокні тахікардії.
 2. Суправентрикулярна тахиаритмия, включаючи пароксизмальну тахікардію при синдромі Вольфа-Паркінсона-Уайта (WPW) і фібриляції передсердь.
 3. Вентрикулярная аритмія (тільки після ретельного аналізу співвідношення користі терапії з можливим ризиком).
 1. Важка симптоматична вентрикулярная тахиаритмия (якщо лікар вважатиме стан пацієнта небезпечним для життя).
 2. Симптоматичні стану тахікардіальний суправентрикулярной аритмії, що вимагає лікування: суправентрикулярна тахікардія при WPW синдромі, пароксизмальна фібриляція передсердь, атріовентрикулярна вузлова тахікардія.

Дозування встановлюється індивідуально і коригується лікарем.

Ліки Пропанорм відноситься до групи антиаритмічних препаратів класу IС, що є блокаторами швидких натрієвих каналів. Характеризується м-холіноблокуючу активність і слабкою β-адреноблокуючою ефективністю, приблизно відповідної 1/40 від ефектів пропранололу.

Протиаритмічна ефективність препарату заснована на прямому мембраностабилизирующих і місцевоанестезуючу дію відносно миокардиоцитов, а також на блокування кальцієвих каналів і адренергічних β-блокатори. Місцевоанестезуючий ефект приблизно дорівнює дії прокаїну.

Згідно з інструкцією із застосування Пропанорм приймають після їжі. Таблетки слід ковтати цілими, не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю води.

Режим дозування встановлюється індивідуально і коригується лікарем.

 • Зазвичай препарат призначають по 150 мг 3 рази / добу (кожні 8 год). Добова доза становить 450 мг.
 • Дозу збільшують поступово (кожні 3-4 дні) до 600 мг / добу (розділена на 2 прийоми) або максимально до 900 мг / добу (розподілена на 3 прийоми).

Якщо на тлі лікування відмічено розширення комплексу QRS або інтервалу QT більш ніж на 20% в порівнянні з вихідними значеннями, або подовження інтервалу PQ більш ніж на 50%, подовження інтервалу QT більш ніж на 500 мсек, збільшення частоти і тяжкості аритмії, слід зменшити дозу або тимчасово перервати застосування препарату Пропанорм.

Хворим з вагою тіла менше 70 кг або віком старше 70 років призначають знижену дозу, починати лікування слід продовжувати в умовах стаціонару під контролем артеріального тиску (АТ) і електрокардіографії (ЕКГ).

Режим дозування для хворих з порушеною функцією печінки повинен становити 1 / 5-1 / 3 від звичайної дози, з порушенням функції нирок (при кліренсі креатиніну менше 10%) початкову дозу скорочують в 2 рази.

Використання Пропанорму протипоказано на тлі:

 1. Інфаркту міокарда;
 2. Інтоксикації Дигоксином;
 3. Дисфункції синусового вузла;
 4. Блокади ніжок пучка Гіса;
 5. Періоду лактації;
 6. Вік до 18 років;
 7. Вираженої брадикардії і гіпотензії;
 8. Кардіогенного шоку (за винятком антиаритмического шоку та артеріальної гіпотензії);
 9. Важких форм ХСН (у стадії декомпенсації);
 10. Синоатріальної блокади, порушень внутрішньопередсердну проведення;
 11. Внутрижелудочковой біфасцикулярної блокади і AV-блокади II і III ступеня;
 12. Гіперчутливості до інгредієнтів кошти.

З особливою обережністю препарат рекомендується пацієнтам похилого віку, а також при наявності у хворих таких захворювань:

 1. кардіоміопатія;
 2. Печінкова і / або ниркова недостатність;
 3. Печінковий холестаз;
 4. Вік старше 70 років;
 5. Хронічна обструктивна хвороба легень;
 6. Міастенія, в тому числі міастенія гравіс;
 7. Серцева недостатність з фракцією викиду менше 30%;
 8. Артеріальна гіпотензія;
 9. Вагітність (особливо I триместр);
 10. Наявність тимчасового або постійного електрокардіостимулятора;
 11. Електролітні порушення (вони обов'язково повинні бути скориговані до призначення препарату).

Одночасне застосування інших антиаритмічних препаратів аналогічної дії на електрофізіологію серця.

Під час застосування препарату виключається водіння автомобіля і виконання іншої роботи, що потребує підвищеної уваги та швидкості психомоторних реакцій.

Згідно відгуками про Пропанорму, прийом препарату може призвести до появи ряду побічних ефектів:

 • Серцево-судинна система - зменшення частоти скорочень серця, шлуночкова тахіаритмія, зміни провідності всередині передсердь, через предсердно-шлуночковий вузол, а також в волокнах всередині шлуночків, ортостатичнагіпотензія (виражене зниження артеріального тиску при переході людини у вертикальне положення тіла).
 • З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення; рідко - нечіткість зору, диплопія, судоми.
 • З боку системи кровотворення: лейкопенія, агранулоцитоз, збільшення часу кровотечі, тромбоцитопенія, поява антинуклеарних антитіл.
 • Травна система - сухість, гіркота в роті, зміна смакових відчуттів, зниження апетиту, періодична нудота, запор або діарея, відчуття тяжкості в області шлунка, рідше - порушення функціональної активності печінки з розвитком холестатичної жовтяниці.
 • З боку статевої системи: олігоспермія, зниження потенції.
 • Алергічні реакції - висип на шкірі, її свербіж, кропив'янка, яка нагадує опік кропивою, вовчакоподібний синдром.

Інші: слабкість, бронхоспазм, геморагічні висипання на шкірі.

Прийом Пропанорму в дозі, що перевищує в два рази середню добову, може привести до виникнення: зниження артеріального тиску, сонливості, блювоти, сплутаність свідомості, нудоти, брадикардії, екстрапірамідних розладів, подовження інтервалу QT, шлуночкових тахіаритмій, синоатріальної блокади, пароксизмів поліморфної шлуночкової тахікардії, AV блокада, набряку легенів, делірію, асистолії, судом, коми. При подібних станах потрібне проведення: дефібриляції, промивання шлунка, ін'єкцій диазепамом і добутамін, непрямого масажу серця і ШВЛ (в разі необхідності).

Через підвищений ризик аритмогенного активності пропафенона починати лікування слід в умовах стаціонару.

Весь період терапії слід супроводжувати регулярним проведенням ЕКГ, контролем активності печінкових трансаміназ, електролітного балансу (особливо рівня концентрації калію в крові).

У хворих зі штучним водієм ритму серця слід з особливою обережністю підходити до визначення показань і дози препарату.

Структурні аналоги за діючою речовиною:

Увага: застосування аналогів має бути погоджено з лікарем.

Середня ціна Пропанорму, таблетки в аптеках (Москва) 320 рублів.

Препарат відпускається за рецептом.

Пропанорм, на мій погляд, один з кращих антиаритмічнихпрепаратів для людей, які страждають пароксизмальною формою фібриляції передсердь. У бабусі були постійні пароксизми, які важко лікувалися. Їй призначали різні препарати. Місяць був ефект, а потім ритм знову зривався. Після початку прийому цих ліків вже рік немає пароксизмів.

Призначив лікар мені Пропанорм по 150 2 рази на день. Прочитала інструкцію і охопив жах від усіх побочек які присутні. А я алергіків. Був анафілактичний шок на ійед. Як приймати його будинку самої без спостереження лікаря, розуму не прикладу. Панічні атаки не проходять. Страх не залишає мене від думки що треба його приймати, іншого виходу немає. Перебої в серці, аритмії доводять мене до того, що я просто перебуваю в стані напівнепритомності. Не знаю як впорається зі страхом так як майже на багато ліків у мене аллергія.На статини я втратила свідомість і пульс був 80 на 40. але це сталося в стаціонарі і мені допомогли. дуже сподіваюся на Ваші відгуки і переступлю свій страх.

У мене аналогічна ситуація. Шлуночкова екстросістолія вже 9 років, діагностують як наслідки порушення роботи щитовидної залози (гіпотиреоз). Приймаю еутірокс і Конкор 5 мг. Трохи поіогает від аритмії, вона мене сильно не турбує, зрідка бувають погіршення, коли я її відчуваю. Кардіолог вже давно, всі ці 8-9 років наполягає на прийомі Етацизину або соталолу. Я категорично відмовилася, вивчивши не тільки анотації, а й відгуки та статті кардіологів. Зараз після гіпертонічного кризу з аритмією виписав Пропанорм 150 мг. Але я теж боюся його пити через побочек, тим більше, що є пряме протипоказання-часткова блокада лівої ніжки Гіса. Приймати ліки вдома без контролю ЕКГ не наважуюсь. Ваш, Лариса, коментар давній, квітневий. Цікаво було б дізнатися, який Ви знайшли вихід, а також хотілося б прочитати думки лікарів по такій ситуації.

Пропанорм аналоги

Аналоги ліки Пропанорм

аналоги

групова приналежність

Фармакологічна дія

Антиаритмічний препарат Ic класу, блокує Na + -канали. Має пряму мембраностабілізуючу дію на міокардіоцити. Зменшує максимальну швидкість деполяризації фази 0 потенціалу дії і його амплітуду у волокнах Пуркіньє і скорочувальних волокнах шлуночків, пригнічує автоматизм. Уповільнює проведення по волокнах Пуркіньє.

Подовжує час проведення по SA вузлу і предсердиям. Чи не впливає або незначно збільшує корректированное час відновлення функції синусового вузла при програмованої електричної стимуляції.

Збільшує ефективний рефрактерний період AV вузла, пригнічує проведення по додаткових шляхах в ретроградним і антеградном напрямках, підвищує поріг стимуляції шлуночків.

Електрофізіологічні ефекти більш виражені в ишемизированном, ніж в нормальному, міокарді.

Володіє слабким бета-адреноблокирующим (відповідним приблизно 1/40 частини активності пропранололу) і м-холіноблокуючу ефектом.

Надає негативну інотропну дію, яке зазвичай проявляється при зниженні фракції викиду ЛШ менше 40%.

Володіє місцевоанестезуючу активністю, відповідної приблизно активності прокаїну.

Дія починається через 1 год після прийому всередину, досягає піку через 2-3 год і триває 8-12 год.

Протипоказання

З боку серцево-судинної системи: брадикардія, шлуночкові тахіаритмії, стенокардія, розвиток або посилення СН (у хворих з початково зниженою функцією ЛШ), SA блокада, AV блокада, порушення внутрішньошлуночкової провідності, надшлуночкові тахіаритмії, при прийомі у високих дозах - ортостатичнагіпотензія.

З боку травної системи: зміна смаку, сухість у роті, нудота, зниження апетиту, відчуття тяжкості в епігастрії, запори або діарея, рідко - порушення функції печінки, холестатична жовтяниця.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, судоми, рідко - нечіткість зору, диплопія.

Лабораторні показники: пригнічення кістковомозкового кровотворення (лейкопенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія), подовження часу кровотечі, поява антинуклеарних антитіл, електролітні порушення.

З боку сечостатевої системи: олігоспермія, зниження потенції.

Алергічні реакції: шкірний висип, свербіж, висип, гіперемія шкіри, кропив'янка.

Інші: слабкість, бронхоспазм, артралгія, геморагічні висипання на шкірі.

Рекомендується починати терапію в стаціонарі, попередньо скасувавши всі антиаритмічні ЛЗ.

Всередину, в початковій дозі 150 мг кожні 8 год, з наступним збільшенням (кожні 3-4 дні) до 300 мг 3 рази на добу. У виняткових випадках можливе збільшення добової дози за умови суворого кардіологічного контролю. Таблетки приймають після їди, не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю рідини.

Дітям - в середньодобової дозі 10-20 мг / кг в 3-4 прийоми.

В / в - 1 ампулу розводять в 5% розчині глюкози і вводять крапельно, в початковій дозі 0,5 мг / кг. При недостатній ефективності дозу збільшують до 1-2 мг / кг. Вводять зі швидкістю 0.5-1 мг / хв протягом 1-3 ч. При необхідності інфузію повторюють через 1-2 ч. В / в введення здійснюють під контролем ЧСС, АТ і ЕКГ.

Якщо на тлі в / в введення або в процесі його курсового призначення відзначено розширення комплексу QRS або інтервалу Q-T більш ніж на 20% в порівнянні з вихідними значеннями, слід зменшити дозу або тимчасово зупинити лікування. У літніх пацієнтів і у хворих з масою тіла менше 70 кг терапію починають з більш низьких доз.

При порушенні функції печінки (можлива кумуляція) використовується в дозах, що становлять 20-30% від звичайної, при порушенні функції нирок (КК менше 10%) початкова доза - 50% від початкової. Для профілактики порушення серцевого ритму призначають підтримуючу дозу - 300 мг 2-3 рази на добу.

Лікування слід починати в умовах стаціонару, оскільки підвищений ризик аритмогенного дії, пов'язаного із застосуванням пропафенону. Рекомендується, щоб попередня антиаритмічної терапії була припинена до початку лікування пропафеноном в терміни, рівні 2-5 T1 / 2 цих ЛЗ.

Лікування повинно проводитися під контролем електролітного балансу (особливо концентрації K +) і ЕКГ; періодично визначати активність трансаміназ, антинуклеарні антитіла.

При лікуванні шлуночкових порушень ритму пропафенон ефективніше антиаритмічних ЛЗ Ia і Ib класів.

При індукованих порушеннях ритму проводять внутрисердечное електрофізіологічне дослідження не раніше ніж через 5-7 днів після початку прийому.

При шлуночкової екстрасистолії загальним правилом є зниження числа екстрасистол на 70% від вихідного, за даними добового моніторування по Холтеру.

В період лікування необхідно дотримуватися обережності при водінні автотранспорту і занятті ін. Потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкої реакції.

Підвищує концентрацію в плазмі пропранололу, метопрололу, дигоксину (наростає ризик глікозидної інтоксикації), антикоагулянтів непрямої дії, циклоспорину. Підсилює ефект варфарину (блокує метаболізм).

При одночасному застосуванні з бета-адреноблокаторами та трициклічними антидепресантами можливе посилення антиаритмічної дії, з місцевими анестетиками - збільшення ризику ураження ЦНС.

Циметидин і хінідин, сповільнюючи метаболізм, підвищують концентрацію пропафенону в плазмі на 20%, рифампіцин - знижує.

Аміодарон підвищує ризик розвитку тахікардії типу "пірует".

ЛЗ, які пригнічують SA і AV вузли і володіють негативною інотропною дією, підвищують ризик розвитку побічних ефектів.

ЛЗ, які пригнічують костномозговое кровотворення, збільшують ризик мієлосупресії.

Відгуків про ліки Пропанорм: 2

Страждаю миготливої ​​арітміей.в рік 2-3 рази лежав у лікарнях. Зараз знімаю напади мерцалкі прийомом 2 по 150 мг таблетками Пропанорму. Успішно.

мій чоловік приймає пропанол 2 місяці, по 1таб 2 рази в день.Началісь проблеми з ЖКТ.Пробовалі скасувати, почастішали напади арітміі.Уменьшілі дозу.Проблеми з ЖКТне пішли.

Аналоги таблеток Пропанорм

Пропанорм (таблетки) Рейтинг: 8

Виробник: ПРО.МЕД.ЦС (Чехія)

Доступні замінники Пропанорму

Пропафенон (таблетки) Рейтинг: 4

Аналог дешевше від 74 руб.

Виробник: Алкалоїд АТ (Македонія)

Ритмонорм (таблетки) Рейтинг: 4

Аналог дорожче від 162 руб.

Виробник: Ебботт ГмбХ і Ко.КГ (Німеччина)

Пропанорму аналоги

Переконливо просимо не виносити рішення про заміну Пропанорму самостійно, тільки за вказівкою і з дозволу лікаря.

(228 пропозицій від 143 до 718 грн)

Дата поновлення ціни: 3 години 37 хв тому

магнеротом

соталекс

Соталекс може бути призначений при виражених симптоматичних вентрикулярних зміни ритму серця (типу тахиаритмий), а також для їх профілактики за умови доведеної ефективності.

Соталекс застосовують у пацієнтів з аритміями, які асоційовані з підвищеною чутливістю тканин до катехоламінів, а також надмірної циркуляцією катехоламінів.

соталол

Для профілактики недостатності коензиму Q10.

При підвищених фізичних навантаженнях.

також Амідарон застосовується для лікування суправентрикулярної тахікардії: уповільнення або зменшення фібриляції або тріпотіння передсердь; ішемічної хвороби серця і / або порушення функції лівого шлуночка.

  Препарат в таблетованій формі використовують тільки при тяжких порушеннях ритму, які становлять небезпеку для життя пацієнта, якщо даний стан не піддається терапії іншими лікарськими засобами та в разі, коли інші препарати протипоказані до застосування.

  Здійснювати контроль за лікуванням необхідно в стаціонарних умовах.

  Розчин для ін'єкцій Аритміл: Захворювання, що супроводжуються тяжкими порушеннями серцевого ритму, коли застосування пероральних лікарських форм недоцільно: тахікардія, обумовлена ​​WPW с-мом; передсердна аритмія з великою частотою скорочення шлуночків; підтверджені симптоматичні порушення ритму шлуночків, що призводять до порушення працездатності; серцево-легенева реанімація в разі зупинки серця, яка сталася через фібриляції шлуночків і в тому випадку, коли електроімпульсна терапія виявилася неефективною.

  СОРІТМІК

  Пароксизмальні суправентрикулярні тахіаритмії, в тому числі пароксизмальна форма фібриляції / тріпотіння передсердь, пароксизмальні кругові тахікардії з включенням атріовентрикулярного вузла або допоміжних провідних шляхів (у разі якщо стандартна терапія неефективна або не може бути використана в зв'язку з наявністю протипоказань).

  - Шлуночкові аритмії (шлуночкові тахікардії, політопние і парні шлуночковіекстрасистоли), які розглядаються як небезпечні для життя.

  - Пароксизмальні надшлуночкові тахіаритмії (надшлуночкова тахікардія, зокрема, при синдромі WPW, мерехтіння передсердь, тріпотіння передсердь)

  - Пароксизмальні надшлуночкові тахікардії з залученням AV вузла або додаткових шляхів проведення, коли інша терапія неефективна або протипоказана.

  - ішемічної хвороби серця, нестабільної стенокардії, стенокардії спокою та напруження;

  - постинфарктного і міокардитичного кардіосклерозу (дифузного та вогнищевого кардіосклерозу);

  - порушень серцевого ритму;

  - міокардіодистрофії та міокардитів;

  - синдрому хронічної втоми.

  НЕБІЛЕТ

  - ішемічна хвороба серця, стенокардія напруги;

  - препарат також застосовують в комплексній терапії хронічної серцевої недостатності.

   Препарат не призначений для початкової терапії АГ. Препарат призначають у разі неефективності застосування монотерапії.

    ДІКОРІНАН

    - Шлуночкові аритмії (шлуночкові тахікардії, політопние і парні шлуночковіекстрасистоли), які розглядаються як небезпечні для життя.

    - Пароксизмальні надшлуночкові тахіаритмії (надшлуночкова тахікардія, зокрема, при синдромі WPW, мерехтіння передсердь, тріпотіння передсердь)

    - Пароксизмальні надшлуночкові тахікардії типу re-entry з залученням AV вузла або додаткових шляхів проведення, коли інша терапія неефективна або протипоказана.

    - Підтримка синусового ритму після медикаментозної або електричної кардіоверсії; профілактика аритмій при проведенні катетеризації коронарних артерій.

    - Загрожують життю шлуночкових аритмій, включаючи шлуночкову тахікардію та фібриляцію шлуночків (лікування повинно бути розпочато в стаціонарі при ретельному кардиомониторном контролі).

    - Надшлуночкових пароксизмальних тахікардій: документованих нападів рецидивуючої стійкої наджелудочковой пароксизмальної тахікардії у пацієнтів з органічними захворюваннями серця; документованих нападів рецидивуючої стійкої наджелудочковой пароксизмальної тахікардії у пацієнтів без органічних захворювань серця, коли антиаритмічні препарати інших класів неефективні або є протипоказання до їх застосування; документованих нападів рецидивуючої стійкої наджелудочковой пароксизмальної тахікардії у пацієнтів з синдромом Вольфа-Паркінсона-Уайта.

    - Миготливої ​​аритмії (фібриляції передсердь) і тріпотіння передсердь. Профілактика раптової смерті аритмічного у пацієнтів групи високого ризику

    - Пацієнти після недавно перенесеного інфаркту міокарда, які мають більше 10 шлуночкових екстрасистол в 1 годину, клінічні прояви хронічної серцевої недостатності і знижену фракцію викиду лівого шлуночка (менше 40%).

    Кордарон може застосовуватися при лікуванні порушень ритму у пацієнтів з ішемічною хворобою серця і / або порушеннями функції лівого шлуночка.

    изоптин

    - Лікування і профілактики порушень серцевого ритму: пароксизмальної надшлуночкової тахікардії; тріпотіння і мерехтіння передсердь (тахиаритмическую варіант); наджелудочковой екстрасистолії;

    - Лікування та профілактики хронічної стабільної стенокардії (стенокардія напруги); нестабільної стенокардії; вазоспастической стенокардії (стенокардія Принцметала, варіантна стенокардія);

    - Лікування артеріальної гіпертензії.

    Питання та відповіді

    довідник хвороб

    Відгуки про медицину. Каталог медикаментів, аптек, медичних установ, база лікарів.

    Пропанорм інструкція

    Пропанорм - інструкція із застосування, відгуки, аналоги і форми випуску (таблетки 150 мг і 300 мг, уколи в ампулах для ін'єкцій і крапельниць) лікарського препарату для лікування аритмії, тахікардії, екстрасистолії у дорослих, дітей і при вагітності

    У даній статті можна ознайомитися з інструкцією із застосування лікарського препарату Пропанорм. Представлені відгуки відвідувачів сайту - споживачів даного ліки, а також думки лікарів фахівців з використання Пропанорму в своїй практиці. Велике прохання активніше додавати свої відгуки про препарат: допомогло або не допомогло ліки позбутися захворювання, які спостерігалися ускладнення і побічні ефекти, можливо не заявлені виробником в анотації. Аналоги Пропанорму при наявності наявних структурних аналогів. Використання для лікування аритмії, тахікардії, екстрасистолії та інших порушень серцевого ритму у дорослих, дітей, а також при вагітності та годуванні груддю.

    Пропанорм - антиаритмический препарат класу 1С, блокує швидкі натрієві канали. Має слабку бета-адреноблокуючою активністю (відповідає приблизно 1/40 частини активності пропранололу) і м-холіноблокуючу ефектом. Антиаритмічний ефект грунтується на місцевоанестезуючого і прямому мембраностабілізрующем дії на міокардіоцити, а також на блокаді адренергічних бета-блокаторів та кальцієвих каналів.

    Місцевоанестезуючу дію приблизно відповідає активності прокаїну.

    Пропафенон (діюча речовина препарату Пропанорм), блокуючи швидкі натрієві канали, викликає дозозалежне зниження швидкості деполяризації і пригнічує фазу 0 потенціалу дії і його амплітуду у волокнах Пуркіньє і скорочувальних волокнах шлуночків, пригнічує автоматизм. Уповільнює проведення по волокнах Пуркіньє. Подовжує час проведення по Синоатріальна вузлу і предсердиям. При застосуванні пропафенону відбувається подовження інтервалу PQ і розширення комплексу QRS (від 15 до 25) на ЕКГ, а також інтервалів АН і HV на гісограмме. Сповільнюючи проведення, препарат подовжує ефективний рефрактерний період в передсерді, AV-вузлі, додаткових пучках, і, в меншій мірі, шлуночках. Чи не спостерігається яких-небудь значних змін інтервалу QT. Електрофізіологічні ефекти більш виражені в ишемизированном, ніж в нормальному міокарді. Надає негативну інотропну дію, яке зазвичай проявляється при зниженні фракції викиду лівого шлуночка нижче 40%.

    Дія препарату починається через 1 год після прийому всередину, досягає максимуму через 2-3 год і триває 8-12 год.

    Пропафенона гідрохлорид + допоміжні речовини.

    Після прийому препарату всередину абсорбується понад 95% пропафенона. Біодоступність препарату підвищується нелінійно зі збільшенням дози (з 5% до 12% при підвищенні разової дози з 150 мг до 300 мг, а при прийомі в дозі 450 мг - до 40-50%). Зв'язування з білками плазми крові і внутрішніх органів становить 85-97%. Проникність через гематоенцефалічний бар'єр (ГЕБ) і плацентарний бар'єр низька. Пропафенон майже повністю метаболізується. Описано 11 метаболітів препарату, фармакологічно активними є 5-гідроксипропафенон і N-депропілпропафенон, що володіють порівнянної з пропафеноном антиаритмічної активністю. Окислювальний метаболізм залежить від специфічного цитохрому, активність якого генетично детермінована. Виводиться з сечею - 38% у вигляді метаболітів (менше 1% в незміненому вигляді), з жовчю - 53% (у вигляді глюкуронідів та сульфатів). При печінковій недостатності виведення знижується.

    • профілактика і лікування надшлуночкових і шлуночкових екстрасистолій;
    • профілактика і лікування пароксизмальних порушень ритму (надшлуночкові - фібриляція і тріпотіння передсердь, синдром Вольфа-Паркінсона-Уайта);
    • профілактика і лікування предсердно-шлуночкової re-entry тахікардії;
    • профілактика стійкою мономорфной шлуночкової тахікардії.

    Таблетки, вкриті оболонкою 150 мг і 300 мг.

    Розчин для внутрішньовенного введення (уколи в ампулах для ін'єкцій і крапельниць).

    Інструкція по застосуванню та дозування

    Всередину, після їди. Таблетки слід ковтати цілими, запиваючи невеликою кількістю води.

    Режим дозування встановлюється індивідуально і коригується лікарем.

    Для купірування пароксизму фібриляції передсердь використовується навантажувальна доза 600 мг - одноразово перорально.

    Зазвичай добова доза становить 450 мг (3 рази на добу по 150 мг кожні 8 год). При необхідності збільшення дози проводиться поступово (кожні 3-4 дні) до 600 мг на добу за 2 прийоми або максимально до 900 мг на добу за 3 прийоми.

    Якщо на тлі лікування відмічено розширення комплексу QRS або інтервалу QT більш ніж на 20% в порівнянні з вихідними значеннями, або подовження інтервалу PQ більш ніж на 50%, подовження інтервалу QT більш ніж на 500 мс, збільшення частоти і тяжкості аритмії, слід зменшити дозу або тимчасово перервати застосування Пропанорму.

    У пацієнтів старше 70 років, а також у хворих з масою тіла менше 70 кг застосовуються менші дози (перша доза дається в стаціонарі під контролем ЕКГ і артеріального тиску).

    При порушенні функції печінки (можлива кумуляція) Пропанорм використовується в дозах, що становлять 20-30% від звичайної, при порушенні функції нирок (Cl креатиніну менше 10%) початкова доза - 50% від початкової.

    При внутрішньовенному краплинному введенні (у вигляді крапельниці) початкова доза - 500 мкг / кг, при необхідності дозу збільшують до 1-2 мг / кг.

    • брадикардія;
    • уповільнення синоатріальної;
    • AV і внутрішньошлуночкової провідності;
    • зниження скорочувальної здатності міокарда (у схильних пацієнтів);
    • аритмогенное дію;
    • ортостатичнагіпотензія;
    • нудота;
    • анорексія;
    • відчуття тяжкості в епігастрії;
    • запор;
    • порушення функції печінки;
    • головний біль;
    • запаморочення;
    • порушення зору;
    • лейкопенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія;
    • олигоспермия;
    • шкірний висип.
    • важкі форми хронічної серцевої недостатності;
    • виражена артеріальна гіпотензія;
    • кардіогенний шок;
    • виражена брадикардія;
    • синдром слабкості синусового вузла (Протипоказання);
    • AV-блокада 2 і 3 ступеня;
    • порушення електролітного балансу;
    • міастенія;
    • тяжкі обструктивні захворювання легень;
    • печінковий холестаз;
    • дитячий вік;
    • підвищена чутливість до пропафенону.

    Застосування при вагітності та годуванні груддю

    Застосування Пропанорму при вагітності можливо тільки в тому випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плоду.

    При необхідності застосування в період лактації слід вирішити питання про припинення грудного вигодовування.

    Протипоказаний в дитячому віці.

    Застосування у літніх пацієнтів

    У літніх пацієнтів застосовують Пропанорм в більш низьких дозах.

    З обережністю застосовують при порушеннях функції печінки, виражених порушеннях функції нирок, а також в комбінації з іншими антиаритмічними засобами з подібними електрофізіологічними параметрами.

    Лікування слід починати в умовах стаціонару, оскільки підвищений ризик аритмогенного дії, пов'язаного із застосуванням пропафенону. Рекомендується, щоб попередня антиаритмічної терапії була припинена до початку лікування пропафеноном в терміни, рівні 2-5 періодам напіввиведення.

    Пропанорм характеризується вираженими індивідуальними відмінностями значень концентрації активної речовини в плазмі крові, тому рекомендується ретельний підбір доз для кожного пацієнта.

    Внутрішньовенне введення слід проводити під постійним контролем АТ, ЧСС і ЕКГ. Якщо під час курсового лікування або на фоні в / в введення відзначається розширення комплексу QRS або інтервалу QT більш ніж на 20%, в порівнянні з вихідними значеннями, слід зменшити дозу або тимчасово відмінити пропафенон. У літніх пацієнтів, хворих з масою тіла менше 70 кг застосовують пропафенон в більш низьких дозах.

    Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами

    З обережністю застосовують у пацієнтів, що займаються потенційно небезпечними видами діяльності, що вимагають підвищеної уваги і швидкої реакції.

    При одночасному застосуванні з антихолінергічними засобами можливе посилення антихолінергічної дії.

    При одночасному застосуванні з антіхолінестеразнимі засобами (в т.ч. з піридостигмін) зменшується ефективність пиридостигмина при міастенії.

    При одночасному застосуванні з бета-адреноблокаторами, трициклічними антидепресантами, місцевими анестетиками можливе посилення антиаритмічної дії пропафенону при шлуночкових аритміях.

    При одночасному застосуванні Пропанорм може підсилювати дію непрямих антикоагулянтів.

    При одночасному застосуванні з фенобарбіталом підвищується виведення пропафенону з організму і зменшується його концентрація в плазмі крові. Вважають, що інші барбітурати взаємодіють з пропафеноном таким же чином.

    При одночасному застосуванні з кетоконазолом описаний випадок розвитку судом.

    При одночасному застосуванні можливе підвищення концентрацій в плазмі крові пропранололу, метопрололу, циклоспорину, дигоксину.

    При одночасному застосуванні з рифампіцином зменшується концентрація пропафенона в плазмі крові і значно зменшується його терапевтична ефективність. Це обумовлено тим, що рифампіцин індукує ізоферменти CYP3A4 / 1A2 і фазу 2 глюкуронізації пропафенона. Рифампіцин не впливає на метаболізм пропафенона, обумовлений активністю ізоферменту CYP2D6.

    При одночасному застосуванні описані випадки підвищення концентрації теофіліну в плазмі крові та розвитку токсичних реакцій.

    Хінідин пригнічує метаболізм пропафенона в печінці у осіб з високим рівнем метаболізму, що призводить до значного підвищення його концентрації в плазмі крові. При цьому ефективність пропафенону не змінюється, тому що продукція його активного метаболіту (5-гідроксипропафенон) одночасно зменшується в 2 рази.

    Хінідин підвищує бета-блокуючі ефекти пропафенона у осіб з високим рівнем метаболізму в печінці, тому що тільки вихідне активна речовина, а не метаболіти, володіє бета-блокуючими властивостями.

    Не рекомендується спільне використання препарату Пропанорм і алкоголю, з огляду на розвитку можливих побічних реакцій загальмованості з боку нервової системи.

    При одночасному застосуванні з циметидином можливе невелике підвищення концентрації пропафенона в плазмі крові і розширення комплексу QRS на ЕКГ.

    При одночасному застосуванні еритроміцин може пригнічувати метаболізм пропафенона.

    Аналоги лікарського препарату Пропанорм

    Структурні аналоги за діючою речовиною:

    Аналоги по фармакологічній групі (антиаритмічні засоби):

    Інші ліки:

    Новина відредагував: admin - 5-07-2016, 1:00

    Пропанорм - ефективний антиаритмічний препарат

    Пропанорм - це антиаритмічний препарат. Він відноситься до класу IC.

    Його антиаритмічний ефект грунтується на блокаді кальцієвих каналів і бета-блокатори, а також на мембраностабілізуючої дії, який чиниться на міокардіоцити.

    Починає діяти приблизно через годину після прийому всередину, максимальний ефект досягається через пару годин і триває аж до приблизно дванадцяти годин, в безпосередній залежності від конкретних особливостей організму.

    Після вживання всього всмоктується більше ніж 95% препарату. Виводиться нирками, а також частково з жовчю. При печінковій недостатності виведення препарату погіршується.

    Застосування препарату нормується лікарем. Приймають його традиційно після їжі, ковтають цілими, запиваючи водою. Спочатку призначається 150 мг тричі на день. Потім доза планомірно збільшується, поки не дійде до максимальної, 900 мг на добу за три порції.

    Якщо є діючі порушення функції печінки, то доза становить близько 20% від звичайної, а якщо порушена функція нирок, то доза стає в два рази менше. При змінах в стані пацієнта доза оперативно коригується лікарем, або на якийсь час переривається застосування препарату.

    Препарат зазвичай випускається у вигляді білих (або майже білих) таблеток в оболонці. Вони є двоопуклими і круглими.

    Основним речовиною в них (присутнім в різній дозуванні) є гідрохлорид пропафенона, а також ряд допоміжних речовин, включаючи:

    • кросскармеллозу натрію;
    • коповідон;
    • кукурудзяний крохмаль;
    • діоксид титану;
    • гіпромелози 5;
    • макрогол 6000;
    • микрокристаллическую гранульовану целюлозу;
    • емульсію диметикону з вмістом діоксиду кремнію.

    Таблетки пакуються в блістери, в кожному з яких знаходиться по 10 одиниць таблеток. У кожній пачці знаходиться по п'ять блістерів.

    Препарат може застосовуватися при досить широкому ряді проблем, але є найбільш ефективним в даних випадках:

    • Необхідність профілактики, а також лікування екстрасистолій шлуночкового або наджелудочкового типу.
    • Профілактика мономорфной стійкої шлуночкової тахікардії.
    • Профілактика, а також лікування порушень ритму пароксизмального типу. Наприклад, сюди можна віднести синдром Вольфа-Паркінсона-Уайта і ряд інших відхилень.
    • Профілактика, а також лікування тахікардії предсердно-желудочкового типу.

    У деяких ситуаціях препарат може надавати побічні дії. Далеко не факт, що вони будуть надаватися, ймовірність цього, як правило, один відсоток або менше, але все ж необхідно враховувати, що і це можливо.

    У разі першого ж прояви подібних симптомів необхідно оперативно звернутися до лікаря, щоб він скорегував лікування або підібрав альтернативний препарат, який не має аналогічних побічних дій.

    Побічні дії можуть ставитися до різних систем організму:

    • Серце і судини. Може проявитися погіршення перебігу серцевої недостатності, тахіаритмія шлуночкового типу, AV-дисоціація, брадикардія, стенокардія, блокада синоатриального типу, AV-блокада, проблеми з внутрижелудочковой прохідністю, тахіаритмії наджелудочкового типу. Якщо препарат приймається в особливо високих дозах, то можлива гіпотензія ортостатического типу.
    • Нервова система. Можуть проявитися запаморочення і головні болі, в трохи більш рідкісних випадках відбуваються судоми, диплопія і нечіткість зору.
    • Травна система. Гіркота і виражена сухість у роті, нудота, помітна зміна смаку.
    • кровотворення. Може проявитися лейкопенія і тромбоцитопенія, а також агранулоцитоз, можуть з'явитися антинуклеарні антитіла, а також збільшитися середній час кровотечі.
    • статева система. Іноді можуть проявитися зниження потенції і олігоспермія.
    • алергія. Іноді виявляються і алергічні реакції, В числі яких можуть бути присутніми вовчакоподібний синдром, почервоніння шкіри, свербіж, кропив'янка, висип і висипання на шкірі.
    • інше. Бронхоспазм, слабкість, висипання на шкірі геморагічного типу.

    У деяких випадках препарат не повинен вживатися, тому що має ряд специфічних протипоказань.

    До них, крім іншого, відносяться:

    • Більшість випадків кардіогенного шоку.
    • Виражена брадикардія.
    • Важкі форми серцевої недостатності хронічного типу, включаючи неконтрольовану форму даної недостатності.
    • Виражена гіпотензія артеріального типу.
    • Блокада синоатриального типу, а також проблеми з внутрішньопередсердну проведенням.
    • Протипоказання.
    • Інфаркт міокарда.
    • Блокада ніжок так званого пучка Гіса.
    • Внутрижелудочковая блокада біфасцікулярная типу.
    • Період лактації.
    • AV-блокада II або III ступеня.
    • Інтоксикація за допомогою дигоксину.
    • Підвищена чутливість до відокремленим компонентів даного препарату.
    • Дитячий або ж підлітковий вік пацієнта.

    Це ситуації, коли вживання препарату в принципі не повинно здійснюватися.

    Але також є ситуації, коли вживання теоретично може бути допустимо, але має здійснюватися з особливою обережністю і обов'язково курируватися лікарем:

    • міастенія;
    • артеріальна гіпотензія;
    • електролітні порушення;
    • ниркова або печінкова недостатність;
    • наявність кардіостимулятора або аналогічного пристрою;
    • печінковий холестаз;
    • ХОБП;
    • серцева недостатність;
    • вік понад 70 років і так далі.

    У будь-яких нестандартних ситуаціях найкраще зайвий раз порадитися з лікарем.

    В новини (тут) ішемічні ураження серця.

    6. Взаємодія з іншими препаратами

    Препарат може виразно взаємодіяти з іншими препаратами, змінюючи свою поведінку, або змінюючи їх вплив на людський організм. Це потрібно обов'язково враховувати, тому що інакше можна сильно нашкодити своєму організму.

    Далі перераховано кілька прикладів лікарського взаємодії, але справа може не обмежуватися лише ними. Якщо ви приймаєте будь-які лікарські препарати, слід обов'язково уточнити у лікаря, чи припустимо їх спільне вживання.

    • При взаємодії з лідокаїном може помітно посилитися кардіодепресивний ефект.
    • При застосуванні з варфарином буде блокуватися метаболізм, тому дія останнього посилюватиметься.
    • Якщо одночасно з препаратом приймати пропранолол, дигоксин, метопролол, а також антикоагулянти непрямої дії або циклоспорин, то тоді концентрація останніх в плазмі крові помітно зросте.
    • При застосуванні з антидепресантами трициклічного типу, а також з бета-адреноблокаторами може збільшитися антиаритмічну дію.
    • Якщо одночасно приймаються місцеві анестетики, то більше шанс, що відбудеться ураження ЦНС.
    • Концентрація препарату в плазмі при вживанні з хінідином або циметидином підвищується приблизно на двадцять відсотків, при подібному вживанні зрифампіцином, навпаки, знижується.
    • Якщо препарат приймається разом з аміодароном, то тоді може розвинутися один з характерних підвидів тахікардії.
    • Якщо приймаються препарати, які пригнічують костномозговое кровотворення, може підвищитися ризик виникнення мієлосупресії.
    • При вживанні з препаратами, які пригнічують AV-вузол і / або синоатріальний вузол, може підвищитися ймовірність розвитку різнотипних побічних ефектів.

    Препарат необхідно зберігати не більше 3 Років при температурі 15-25 ° C в невлажном місці, куди не потрапляє світло і яке недоступно дітям.

    Середня ціна препарату в Росії становить 310 рублів за стандартну упаковку.

    Середня вартість препарату в Україні становить 220 гривень за стандартну упаковку.

    Препарат має ряд аналогів, які можуть мати як однакові активні речовини, так і просто володіти схожим дією.

    Але навіть у близьких ліків може сильно відрізнятися вплив на різний організм людини, зокрема може варіюватися індивідуальна переносимість, тому не можна замінювати одні ліки на інші без попереднього схвалення і / або направлення лікаря, інакше можна нашкодити здоров'ю.

    Основними альтернативними препаратами є:

    Препарат зарекомендував себе як ефективний і вигідне засіб, але, щоб прийняти остаточне рішення про його прийомі, має сенс ознайомитися з реальними відгуками людей, що його вже випробували. Приклади таких відгуків знаходяться нижче.

    Пропанорм - інструкція, відгуки, ціна і аналоги

    Пропанорм відноситься до антиаритмічних лікарських засобів IC класу, блокуючим натрієві канали і призначеним для терапії надшлуночкових і шлуночкових порушень серцевого ритму.

    Починає діяти приблизно через годину після прийому всередину, максимальний ефект досягається через пару годин і триває аж до приблизно дванадцяти годин, в безпосередній залежності від конкретних особливостей організму.

    У цій статті ми розглянемо для чого лікарі призначають Пропанорм, в тому числі інструкцію із застосування, аналоги і ціни на цей лікарський засіб в аптеках. Реальні ВІДГУКИ людей які вже скористалися Пропанорм можна прочитати в коментарях.

    Препарат зазвичай випускається у вигляді білих (або майже білих) таблеток в оболонці. Вони є двоопуклими і круглими.

    • 1 таблетка може включати 150 мг або 300 мг пропафенону гідрохлориду.

    Клініко-фармакологічна група: антиаритмический препарат. Клас I C.

    Пропанорм - антиаритмічний препарат класу I C, застосовується для лікування фібриляції і екстасістоли.

    Таблетки (дорослим і дітям від 15 років):

    1. Атріовентрикулярна вузлова реципрокні тахікардії.
    2. Суправентрикулярна тахиаритмия, включаючи пароксизмальну тахікардію при синдромі Вольфа-Паркінсона-Уайта (WPW) і фібриляції передсердь.
    3. Вентрикулярная аритмія (тільки після ретельного аналізу співвідношення користі терапії з можливим ризиком).
    1. Важка симптоматична вентрикулярная тахиаритмия (якщо лікар вважатиме стан пацієнта небезпечним для життя).
    2. Симптоматичні стану тахікардіальний суправентрикулярной аритмії, що вимагає лікування: суправентрикулярна тахікардія при WPW синдромі, пароксизмальна фібриляція передсердь, атріовентрикулярна вузлова тахікардія.

    Дозування встановлюється індивідуально і коригується лікарем.

    Ліки Пропанорм відноситься до групи антиаритмічних препаратів класу IС, що є блокаторами швидких натрієвих каналів. Характеризується м-холіноблокуючу активність і слабкою β-адреноблокуючою ефективністю, приблизно відповідної 1/40 від ефектів пропранололу.

    Протиаритмічна ефективність препарату заснована на прямому мембраностабилизирующих і місцевоанестезуючу дію відносно миокардиоцитов, а також на блокування кальцієвих каналів і адренергічних β-блокатори. Місцевоанестезуючий ефект приблизно дорівнює дії прокаїну.

    Згідно з інструкцією із застосування Пропанорм приймають після їжі. Таблетки слід ковтати цілими, не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю води.

    Режим дозування встановлюється індивідуально і коригується лікарем.

    • Зазвичай препарат призначають по 150 мг 3 рази / добу (кожні 8 год). Добова доза становить 450 мг.
    • Дозу збільшують поступово (кожні 3-4 дні) до 600 мг / добу (розділена на 2 прийоми) або максимально до 900 мг / добу (розподілена на 3 прийоми).

    Якщо на тлі лікування відмічено розширення комплексу QRS або інтервалу QT більш ніж на 20% в порівнянні з вихідними значеннями, або подовження інтервалу PQ більш ніж на 50%, подовження інтервалу QT більш ніж на 500 мсек, збільшення частоти і тяжкості аритмії, слід зменшити дозу або тимчасово перервати застосування препарату Пропанорм.

    Хворим з вагою тіла менше 70 кг або віком старше 70 років призначають знижену дозу, починати лікування слід продовжувати в умовах стаціонару під контролем артеріального тиску (АТ) і електрокардіографії (ЕКГ).

    Режим дозування для хворих з порушеною функцією печінки повинен становити 1 / 5-1 / 3 від звичайної дози, з порушенням функції нирок (при кліренсі креатиніну менше 10%) початкову дозу скорочують в 2 рази.

    Використання Пропанорму протипоказано на тлі:

    1. Інфаркту міокарда;
    2. Інтоксикації Дигоксином;
    3. Дисфункції синусового вузла;
    4. Блокади ніжок пучка Гіса;
    5. Періоду лактації;
    6. Вік до 18 років;
    7. Вираженої брадикардії і гіпотензії;
    8. Кардіогенного шоку (за винятком антиаритмического шоку та артеріальної гіпотензії);
    9. Важких форм ХСН (у стадії декомпенсації);
    10. Синоатріальної блокади, порушень внутрішньопередсердну проведення;
    11. Внутрижелудочковой біфасцикулярної блокади і AV-блокади II і III ступеня;
    12. Гіперчутливості до інгредієнтів кошти.

    З особливою обережністю препарат рекомендується пацієнтам похилого віку, а також при наявності у хворих таких захворювань:

    1. кардіоміопатія;
    2. Печінкова і / або ниркова недостатність;
    3. Печінковий холестаз;
    4. Вік старше 70 років;
    5. Хронічна обструктивна хвороба легень;
    6. Міастенія, в тому числі міастенія гравіс;
    7. Серцева недостатність з фракцією викиду менше 30%;
    8. Артеріальна гіпотензія;
    9. Вагітність (особливо I триместр);
    10. Наявність тимчасового або постійного електрокардіостимулятора;
    11. Електролітні порушення (вони обов'язково повинні бути скориговані до призначення препарату).

    Одночасне застосування інших антиаритмічних препаратів аналогічної дії на електрофізіологію серця.

    Під час застосування препарату виключається водіння автомобіля і виконання іншої роботи, що потребує підвищеної уваги та швидкості психомоторних реакцій.

    Згідно відгуками про Пропанорму, прийом препарату може призвести до появи ряду побічних ефектів:

    • Серцево-судинна система - зменшення частоти скорочень серця, шлуночкова тахіаритмія, зміни провідності всередині передсердь, через предсердно-шлуночковий вузол, а також в волокнах всередині шлуночків, ортостатичнагіпотензія (виражене зниження артеріального тиску при переході людини у вертикальне положення тіла).
    • З боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення; рідко - нечіткість зору, диплопія, судоми.
    • З боку системи кровотворення: лейкопенія, агранулоцитоз, збільшення часу кровотечі, тромбоцитопенія, поява антинуклеарних антитіл.
    • Травна система - сухість, гіркота в роті, зміна смакових відчуттів, зниження апетиту, періодична нудота, запор або діарея, відчуття тяжкості в області шлунка, рідше - порушення функціональної активності печінки з розвитком холестатичної жовтяниці.
    • З боку статевої системи: олігоспермія, зниження потенції.
    • Алергічні реакції - висип на шкірі, її свербіж, кропив'янка, яка нагадує опік кропивою, вовчакоподібний синдром.

    Інші: слабкість, бронхоспазм, геморагічні висипання на шкірі.

    Прийом Пропанорму в дозі, що перевищує в два рази середню добову, може привести до виникнення: зниження артеріального тиску, сонливості, блювоти, сплутаність свідомості, нудоти, брадикардії, екстрапірамідних розладів, подовження інтервалу QT, шлуночкових тахіаритмій, синоатріальної блокади, пароксизмів поліморфної шлуночкової тахікардії, AV блокада, набряку легенів, делірію, асистолії, судом, коми. При подібних станах потрібне проведення: дефібриляції, промивання шлунка, ін'єкцій диазепамом і добутамін, непрямого масажу серця і ШВЛ (в разі необхідності).

    Через підвищений ризик аритмогенного активності пропафенона починати лікування слід в умовах стаціонару.

    Весь період терапії слід супроводжувати регулярним проведенням ЕКГ, контролем активності печінкових трансаміназ, електролітного балансу (особливо рівня концентрації калію в крові).

    У хворих зі штучним водієм ритму серця слід з особливою обережністю підходити до визначення показань і дози препарату.

    Структурні аналоги за діючою речовиною:

    Увага: застосування аналогів має бути погоджено з лікарем.

    Середня ціна Пропанорму, таблетки в аптеках (Москва) 320 рублів.

    Препарат відпускається за рецептом.

    Пропанорм, на мій погляд, один з кращих антиаритмічнихпрепаратів для людей, які страждають пароксизмальною формою фібриляції передсердь. У бабусі були постійні пароксизми, які важко лікувалися. Їй призначали різні препарати. Місяць був ефект, а потім ритм знову зривався. Після початку прийому цих ліків вже рік немає пароксизмів.

    Призначив лікар мені Пропанорм по 150 2 рази на день. Прочитала інструкцію і охопив жах від усіх побочек які присутні. А я алергіків. Був анафілактичний шок на ійед. Як приймати його будинку самої без спостереження лікаря, розуму не прикладу. Панічні атаки не проходять. Страх не залишає мене від думки що треба його приймати, іншого виходу немає. Перебої в серці, аритмії доводять мене до того, що я просто перебуваю в стані напівнепритомності. Не знаю як впорається зі страхом так як майже на багато ліків у мене аллергія.На статини я втратила свідомість і пульс був 80 на 40. але це сталося в стаціонарі і мені допомогли. дуже сподіваюся на Ваші відгуки і переступлю свій страх.

    У мене аналогічна ситуація. Шлуночкова екстросістолія вже 9 років, діагностують як наслідки порушення роботи щитовидної залози (гіпотиреоз). Приймаю еутірокс і Конкор 5 мг. Трохи поіогает від аритмії, вона мене сильно не турбує, зрідка бувають погіршення, коли я її відчуваю. Кардіолог вже давно, всі ці 8-9 років наполягає на прийомі Етацизину або соталолу. Я категорично відмовилася, вивчивши не тільки анотації, а й відгуки та статті кардіологів. Зараз після гіпертонічного кризу з аритмією виписав Пропанорм 150 мг. Але я теж боюся його пити через побочек, тим більше, що є пряме протипоказання-часткова блокада лівої ніжки Гіса. Приймати ліки вдома без контролю ЕКГ не наважуюсь. Ваш, Лариса, коментар давній, квітневий. Цікаво було б дізнатися, який Ви знайшли вихід, а також хотілося б прочитати думки лікарів по такій ситуації.

    Пропав слух в одному вусі

    Пропав слух в одному вусі

    Популярні статті

    Останні опубліковані статті

    Раптова втрата слуху - гостра нейросенсорна туговухість

    Туговухість може бути кондуктивной або нейросенсорної (син: сенсоневральної). Якщо спростити пояснення цих понять, то можна сказати так: кондуктивна приглухуватість виникає внаслідок порушення доставки звукової хвилі до лабіринту внутрішнього вуха, а нейросенсорна обумовлена ​​поразкою самого лабіринту і слухового нерва. (Див. Статті «Анатомія вуха» і «Пристрій внутрішнього вуха»). Причини кондуктивної приглухуватості - захворювання середнього і зовнішнього вуха. Гостра нейросенсорна туговухість - це швидке (менше ніж за три дні) зниження гостроти слуху, пов'язане з пошкодженням внутрішнього вуха або слухового нерва. Існують безліч причин, що викликають таке пошкодження: вірусна або бактеріальна інфекція, вплив токсинів, побічна дія лікарських засобів, порушення кровообігу, травма і т.д. Однак, на жаль, в більшості випадків раптової втрати слуху причина події незрозуміла і залишається незрозумілою після дообстеження. Така гостра нейросенсорна туговухість називається гострої ідіопатичної нейросенсорної приглухуватістю. Ідіопатична не означає безпричинна. Причина у неї, звичайно, є, але вона невиявляема на сучасному рівні розвитку медицини. Це може бути вірусна інфекція, що пройшла непомітно для хворого людини, може бути розрив найтонших мембран всередині лабіринту внутрішнього вуха або якісь інші невстановлені причини.

    Як найчастіше проявляється гостра ідіопатична нейросенсорна туговухість? Людина лягає спати, а, прокинувшись вранці, відчуває шум в одному вусі. Потім він підносить до цього вуха телефонну трубку і розуміє, що він нічого одним вухом не чує. У такій ситуації необхідно негайно звернутися до лікаря.

    Як часто такі випадки відбуваються? Приблизно 5-20 випадків на 100 000 чоловік в рік незалежно від статі.

    Чи буває двостороння раптова втрата слуху? Буває, але дуже рідко. Особисто я за 10 років не стикався з такою ситуацією жодного разу.

    Яке лікування зазвичай призначається? Якщо відома причина втрати слуху, то зрозумілі і шляхи впливу на неї: противірусні або антибактеріальні препарати при вірусної або бактеріальної інфекції, дезінтоксикаційна терапія при впливі токсинів і т.д. Якщо причина невідома (при ідіопатичною приглухуватості), призначається неспецифічне лікування, спрямоване на поліпшення харчування нервової тканини і зняття набряку у внутрішньому вусі. Ключову роль в цій терапії грають кортикостероїди - протизапальні лікарські речовини гормональної природи. Їх призначають як в таблетках для прийому всередину і внутрішньом'язових ін'єкціях, так і вводять шприцом через барабанну перетинку в порожнину середнього вуха.

    Які шанси на відновлення слуху при гострій нейросенсорної приглухуватості? Літературні дані з цього питання суперечливі. Це пояснюється тим, що при раптовій втраті слуху можливе самовільне відновлення слуху. Частина людей в такій ситуації не звертаються до лікаря, що не дозволяє визначити реальний відсоток самовиздоровленію. Також нерідко складно визначити видужав людина під дією ліків або одужання настало самостійно. З огляду на відсутність згоди в науковому середовищі, висловлю свою, засноване на особистому досвіді, думка, з яким я знайомлю пацієнтів перед початком терапії: на жаль, шанси на відновлення слуху при зверненні в перші дні хвороби 50 на 50. Прогноз гірше при повній втраті слуху, при пізньому зверненні за медичною допомогою (>3 днів), і якщо гостра приглухуватість супроводжується запамороченням.

    Можливо, вам також буде цікаво прочитати наступні статті:

    З ним можна поспілкуватися, я з ним зв'язувався в твіттері.

    В даний час ліве вухо стало ще менше чути.

    Я той самий випадок на два вуха.

    Ніколи не було проблем з вухами.

    Лягла спати як завжди. Вранці прокинулася і зрозуміла, що не чую на обидва вуха на 50%.

    Шум у вухах, і відповідно до вечора головний біль.

    Лікар нічого пояснити не зміг. І лікування не призначив.

    Сьогодні другий день.жіву в Алмати.

    Чи є фахівець тут.? Чи не підкажете

    Шановні відвідувачі сайту Lorsovet! Консультації отоларинголога на сайті припинені на невизначений термін у зв'язку з великою робочою навантаженням автора блогу офлайн.

    Глухота: причини втрати слуху і способи лікування

    Така проблема, як глухота має певні причини. Деякі з них цілком можливо усунути заздалегідь, але іноді втрата слуху є неминучою і незворотною. Якщо людина не чує на одне вухо, з цим можна змиритися, але при двосторонньому відмову органів настає інвалідність.

    Для початку необхідно з'ясувати, які порушення слуху зустрічаються у людей і в чому полягають їх основні відмінності. Класифікація виділяє такі проблеми, як глухота і приглухуватість. Туговухість - часткове зниження гостроти слуху, тобто відсутність сприйняття частот певної висоти і звуків, що не досягають по гучності прикордонного значення. Глухота - це повна втрата слуху, нездатність сприймати і обробляти звукові сигнали.

    Придбана втрата слуху проявляється поступово і має наступні ознаки і симптоми:

    • поява сторонніх шумів, дзвону у вухах;
    • погіршення розпізнавання мови;
    • нездатність чути шепіт з далеких відстаней;
    • відсутність сприйняття високих частот;
    • болю у вухах;
    • відчуття закладеності і тиску зсередини;
    • нудота і розлади вестибулярного апарату.

    При появі симптомів вестибулярного розлади слід перевірити внутрішнє вухо.

    Окремо розглядається класифікація приглухуватості і глухоти. Основна класифікація видів глухоти на увазі наступне поділ:

    • Кондуктивна (функціональна). Виникає при порушенні провідності звуку в зовнішньому і середньому вусі через дисфункції окремих елементів або виникнення перешкод для проходження акустичних сигналів.
    • Сенсорна. Це вихід з ладу елементів внутрішнього вуха, а точніше, рецепторів в Кортиєва органі.
    • Невральна. Раптова глухота, що розповсюджується на одне або обидва вуха. Може бути наслідком пошкодження слухового нерва. Разом з сенсорною приглухуватістю виділяється в сенсоневральна.
    • Центральна. Порушення роботи певних центрів у головному мозку, які беруть нервові імпульси.
    • Змішана. Поєднує два і більше виду розладів вищеописаних типів.

    Далі, класифікація ділить туговухість на два типи. Розрізняють придбану і вроджену. Придбана виникає під впливом захворювань, травм та інших факторів. Вроджена туговухість - це спадкова патологія або проблема, що виникла в процесі формування плоду і народження дитини.

    Якщо слух пропав тільки в одному вусі, класифікація говорить про лівосторонньої або правобічної патології. При ураженні вуха і справа, і зліва розвивається двостороння глухота.

    Окремо втрата слуху ділиться за ступенями. Класифікація виглядає наступним чином:

    • 1 - легка, до 25-40 Дб;
    • 2 - помірна, до 55 Дб;
    • 3 - важка, до 70 Дб;
    • 4-дуже важка, до 90 Дб;
    • 5 - тотальна глухота, повна непомітність звуків.

    Причини глухоти залежать від її типу. Вроджена глухота виникає внаслідок таких проблем, як:

    • хвороба Вільсона;
    • спадковий фактор;
    • асфіксія;
    • перенесення важких інфекційних захворювань вагітною жінкою;
    • недоношеність і малу вагу дитини;
    • жовтяниця у важкій формі;
    • прийом ототоксичних ліків під час вагітності;
    • ігнорування матір'ю правил ЗСЖ (здорового способу життя), шкідливі звички.

    Ускладнює ситуацію те, що хвороба Вільсона, як і глухота, передається у спадок. Глухота і хвороба Вільсона - це рецесивні ознаки, тобто існує ймовірність народження здорової дитини при наявних патологіях у батьків. Найчастіше така частка становить близько 25%.

    Хвороба Вільсона - це порушення метаболізму міді на хромосомному рівні, тому вона може передаватися у спадок, лікувати дане захворювання складно.

    Вроджена патологія проявляє себе як раптова, в перші дні життя дитини. Лікувати її можливо тільки радикальними способами.

    Якщо розглядається класифікація причин придбаної приглухуватості, до них відносять такі:

    • відсутність ЗСЖ;
    • інфекції;
    • часті отити;
    • хронічне захворювання;
    • травми;
    • вікові зміни;
    • інтоксикація;
    • вплив шуму і вібрації;
    • акустичні і баротравми вуха;
    • попадання сторонніх предметів;
    • недотримання правил гігієни;
    • професійна діяльність.

    Раптова і стрімка туговухість може вразити одне вухо або обидва, і всього за кілька тижнів привести до стійкої втрати слуху тій чи іншій мірі, але якщо почати лікувати негайно, то шанси на відновлення слуху набагато вище, ніж при уповільненому захворюванні. Хвороба Вільсона ускладнює лікування.

    Визначається втрата слуху і її ступінь за допомогою ретельної діагностики. Якщо порушено лише одне вухо, все одно необхідно перевірити обидва органи, особливо якщо є схильність до глухоти, яка передається у спадок. Для цього використовують:

    На підставі отриманих даних починають лікувати виявлену патологію. Паралельно з терапією необхідно вести ЗСЖ і зміцнювати імунітет.

    Туговухість та глухота лікуються за допомогою медикаментів. Для терапії можуть використовуватися такі групи препаратів, як:

    • протизапальні;
    • антибіотики;
    • антибактеріальні;
    • антигістамінні;
    • детоксикаційні;
    • нейростимулюючий;
    • загальнозміцнюючі;
    • сечогінні.

    Лікувати виключно консервативними методами можна тільки початкові стадії патології. Допоміжне лікування глухоти здійснюється за допомогою введення фізіотерапії. Лікувати слух можна електричної, пневматичної, лазерної та магнітної стимуляцією, УВЧ і УФО. І, знову ж таки, необхідно суворо дотримуватися правил ЗСЖ.

    Прогресуючі проблеми лікуються оперативно. Це операції на середньому і внутрішньому вусі для усунення запалення і пошкоджень, новоутворень, інфекції, пластика, а також видалення нерва, якщо його неможливо відновити. Втрата слуху ефективно компенсується за допомогою слухопротезування. Якщо припускають лікувати нейросенсорніпорушення, в вухах встановлюють кохлеарні імплантати.

    Народні рецепти можуть бути допоміжними методами. Від глухоти використовують червона конюшина, пеларгонію, прополіс, березовий дьоготь, заячий жир. Популярно використовувати ЗСЖ рецепти в харчуванні. Той же конюшина можна додавати в салати. Доступні і інші цікаві рецепти. З нестандартних підходів використовують дихальні вправи, вплив на точки, лікування біоенергетикою і т. Д.

    Для профілактики основою є ЗСЖ і рецепти правильного харчування. Щоб не пропав слух необхідно обмежити вплив шуму, вібрації, інфекцій і токсинів. Якщо в роду є хвороба Вільсона або інша патологія, яка передається у спадок, стежте за станом свого здоров'я. ЗСЖ збільшить шанси на збереження слуху у вас, а також сприяє народженню здорової дитини.

    • Причини і лікування нейросенсорної приглухуватості: способи відновлення слуху
    • Симптоми приглухуватості у дітей: причини і методи лікування
    • Особливості розвитку дітей з порушенням слуху: характеристика і діагностика захворювання
    1. Виберіть місто
    2. Виберіть лікаря
    3. натисніть записатися онлайн

    Ми будемо вдячні, якщо ви поділитеся своїм досвідом в коментарях, це допоможе іншим людям швидше вирішити свою проблему.

    © 2015-2018. BezOtita - все про отит і інші вушні захворювання.

    Вся інформація на сайті носить виключно довідковий характер. Перед будь-яким лікуванням необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем.

    Сайт може містити контент, не призначений для осіб молодше 16 років.

    Чому глухне одне вухо і як це вилікувати?

    Вухо не тільки вловлює звукові сигнали, але і визначає їх джерело, його величину і прихильність по відношенню до людини. У медицині така властивість вух називають бінауральним ефектом. Суть його полягає в тому, що звуки, джерело яких розташований до людини ближче за все, потрапляють у вухо швидше, ніж ті, джерело яких знаходиться на віддалі. Незважаючи на те, що робота вух взаємопов'язана, звук, який потрапив в праве вухо, може за силою коливань і часу отримання, відрізнятися від того, що потрапив в ліве.

    Завдяки бінауральному ефекту виділяються лише окремо взяті найбільш гучні звуки і визначається їх кутове переміщення в горизонтальній площині. Звук при цьому сприймається об'ємно, тому різниці між тим, що було почуто лівим, або правим вухом, у здорових людей не спостерігається. У разі патології одного з вух описаний ефект зникає, і людина починає відчувати гострий брак інформації. Усунути проблему можна тільки, з'ясувавши причини втрати слуху в одному вусі.

    Частота і тон звуку кожною людиною сприймається в індивідуальному порядку. Інтенсивність звукових хвиль вимірюється в децибелах. Інтенсивність звукового сприйняття залежить від віку, вроджених, або придбаних патологій, спадковості. Виходячи з названого, можна визначити поріг чутності для кожної людини.

    Немовлята в силу заповнення вуха желеподібної міксоідная тканиною, можуть не сприймати тихі і середні звукові тони. Фізично здорові діти і дорослі у віці до 50 років з легкістю сприймають будь-які звуки, навіть ті, що були виголошені досить тихо і в момент знаходження в людному місці.

    Глухота - це термін, який використовується в медицині для позначення повної втрати слухового сприйняття одним, або обома вухами.

    Глухота є трудноизлечимой патологією і досить рідкісним явищем.

    Більшість людей, що зіткнулися з даним захворюванням, не сприймають тихі і середні по тональності звуки.

    Гучні оплески і слова вони все ж чують, але розпізнати як зв'язну мова не можуть.

    Виділяють 4 стадії глухоти:

    Залежно від джерела проблеми, виділяють різновиди приглухуватості:

    Кондуктивна різновид приглухуватості є набутою патологією. Причиною її розвитку може стати будь-який механічний перешкоду, що блокує проникнення звуку в вухо. Всі інші різновиди є вродженими і спадковими. Пов'язані вони з пошкодженням кори головного мозку, або слухового нерва.

    Довідка. Основна причина погіршення слуху у людей похилого - загальне старіння організму. У людей похилого віку нерідко спостерігається туговухість.

    У разі, коли глухота не є вродженою явищем, причини втрати слуху можуть бути наступними:

    • інфекційні хвороби - кір, менінгіт. свинка;
    • хронічні хвороби - ангіна, гнійний тубоотит, гайморит;
    • сильний шумовий ефект, що виник раптово;
    • антибіотики;
    • крововилив;
    • різкий перепад атмосферного тиску;
    • сірчані пробки.

    Найчастіше придбана глухота - тимчасове явище, що не зачіпає обидва вуха одночасно. Так, вилікувавшись від інфекційних і хронічних захворювань, очистивши вуха від сірки і відмовившись від прийому антибіотиків, можна поліпшити звукове сприйняття.

    Особливу увагу слід приділити втрати слуху, причиною якої стали антибіотики. Ряд аміноглікозидів, використовуваних в якості ефективного і недорого засоби лікування туберкульозу, пневмонії та інших складних захворювань, робить негативний вплив на слух.

    Багаторічні дослідження показали, що регулярне вживання стрептоміцину та інших антибіотиків може істотно погіршити сприйняття звуків.

    Антибіотики в багатьох випадках протипоказані дітям, прийом їх небажаний в літньому віці, а також у разі, коли організм ослаблений хворобою.

    Якщо прийому антибіотиків не уникнути, рекомендується пити речовини, що нейтралізують негативний їх вплив. Відносно цього питання найкраще проконсультуватися з лікарем. Від самолікування з використанням антибіотиків краще утриматися, не забуваючи про те, що втрата слуху може мати місце, але бути непомітною для людини.

    Сильний хлопок, вибух, зойк, що пролунав поблизу одного з вух також може стати причиною глухоти. Таке явище не раз спостерігається у солдатів, які втратили слух на поле бою.

    Найпростіший і безпечний випадок - втрата слуху на одне вухо, причина якої криється в великому скупченні сірки в слуховому проході.

    Після того, як вухо буде очищено від сірчаної пробки, здатність сприймати звуки поступово відновлюється.

    У свою чергу вроджена втрата слуху може бути пов'язана з:

    • патологією вуха, що виникла в утробі матері;
    • вживанням матір'ю при вагітності спиртних напоїв, курінням;
    • токсикозом на пізніх термінах вагітності;
    • затяжними пологами;
    • родовими травмами;
    • вживанням матір'ю лікарських засобів, що зробили вплив на плід.

    Глухота може бути раптової, або розвинутися з плином тривалого періоду часу. Раптова втрата слуху на одне вухо зазвичай є нетривалою і не має серйозних наслідків для здоров'я.

    Діагностика глухоти полягає у визначенні ступеня сприйняття кожним із вух тихих, середньої тональності і гучних звуків. У дорослих глухота виявляється досить легко.

    Для цього використовується метод аудіометрії. Суть його полягає у виявленні різниці між звуками, уловлювання яких заважали різні перешкоди, і тими, що були виголошені зі звичайною тональністю. Для визначення порогу чутності використовується спеціальний прилад.

    Діагностика захворювання у немовлят дещо ускладнена, оскільки діти або не можуть розповісти про свої проблеми, або не сприймають їх занадто серйозно. Перший огляд повинен бути проведений отоларингологом відразу ж після народження дитини. Аж до досягнення дитиною 12-14 років, такі огляди повинні бути регулярними.

    Діагностувати глухоту у немовлят можна, перевіривши його реакцію на гучні звуки. Реакцією на гучний звук з боку немовляти повинен стати плач, розширення зіниць або часте моргання. Якщо дитина не реагує на музику, мова та інші звуки, необхідно терміново звернутися до фахівця.

    Якщо у пацієнта спостерігається глухота на одне вухо, лікування буде залежати від причини виникнення недуги і різновиди захворювання, його викликав. Так, якщо втрата слуху була викликана інфекційними і хронічними захворюваннями, лікування повинні бути схильні саме вони.

    Компенсація зниження слуху може бути досягнута за рахунок:

    У більшості випадків, втрата слуху на одне вухо розглядається як можна поправити явище.

    Щоб не допустити втрати слуху необхідно своєчасно і правильно лікувати все інфекційні та простудні захворювання, обмежити використання антибіотиків. Обов'язковою умовою вважається імунізація дітей, а також дівчаток і жінок дітородного віку.

    Що входять до групи ризику новонароджені повинні бути спрямовані на негайний первинний огляд. Слід пам'ятати, що гучні звуки можуть стати причиною болю і запаморочення, спровокувати тимчасову втрату слуху. Необхідно уникати їх джерел.

    Слід уникати гучних звуків поблизу маленьких дітей, стежити за тим, щоб очіпок, що одягається на дитину, не стискав його голову занадто сильно. Необхідно уникати будь-яких травм вушної порожнини, правильно видаляти сірку і всі сторонні тіла.

    Автор статей, відповідальний за написання актуальних матеріалів для проекту

    Доктор медичних наук. ЛОР з 30 річним стажем

    Доктор медичних наук. ЛОР з 30 річним стажем

    Я не знайшла відповіді на втрату слуху одним вухом після мікроінсульту. Відновиться згодом і що робити. ЛОР лікар сказала, що не відновиться. Дякуємо.

    Отоларинголог. Експерт з медикаментозного лікування.

    Довідник основних ЛОР захворювань і їх лікування

    Вся інформація на сайті є популярно-ознайомчої і не претендує на абсолютну точність з медичної точки зору. Лікування обов'язково повинно проводитися кваліфікованим лікарем. Займаючись самолікуванням ви можете нашкодити собі!

    пропазін відгуки

    пропазін

    Опис актуально на 02.07.2016

    • Латинська назва: Propazinum
    • Код АТС N05AA03
    • Діюча речовина: Промазин (Promazine)
    • Виробник: ВАТ «Татхимфармпрепарати» (Татарстан)

    промазин, молочний цукор, тальк, картопляний крохмаль, стеаринова кислота, стеарат кальцію; індігокармін.

    Таблетки Пропазін 25 мг і 50 мг, вкриті оболонкою в контурній упаковці по 10 штук в картонній пачці №50 або в пластиковій банці № 50 в картонній пачці.

    Нейролептическое, антипсихотичний, протиблювотну, седативну.

    Фармакодинаміка і фармакокінетика

    Пропазін є похідним продуктом фенотиазина. Хімічна будова і механізм дії препарату схожий з хлорпромазином (аминазином), Проте Пропазін менш токсичний і має більш низьку активність. Механізм антипсихотичної ефекту обумовлений блокуванням постсинаптических рецепторів головного мозку.

    За седативного і антипсихотичної дії поступається аминазину. Препарат знижує рухову активність, володіє протиблювотну, гіпогерміческім і гіпотензивну дію. За антигістамінні дії Пропазін перевершує аміназин, але при цьому, надає менш виражену побічну дію ніж аміназин (загальмованість, млявість, апатія, пригніченість, соматовегетативні і екстрапірамідні розлади). Підсилює інтенсивність і збільшує тривалість дії наркотичних, снодійних, гіпотензивних, антигістамінних препаратів, анальгетиків і алкоголю.

    Препарат після прийому добре і швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація досягається через 2-4 години. Висока зв'язок з білками крові (близько 90%). Метаболізм відбувається в печінці з утворенням фармакологічно неактивних метаболітів. З організму виводиться нирками.

    • психози в гострій і хронічній формі, що супроводжуються галюцинаторними розладами, психомоторнимзбудженням, маренням;
    • Психотичні розлади різної етіології, маніакальні стани, депресії;
    • Психічні захворювання (психопатії, реактивні стану, неврози), Що супроводжуються страхом, напругою, порушенням, безсонням;
    • У наркологічній практиці для купірування симптомів абстиненції;
    • При блювоті різної етіології.

    Побічна дія

    При тривалому прийомі або прийомі доз препарату, вище терапевтичних можливі наступні прояви: екстрапірамідні порушення (дискінезії, акатизия, тремор, гіперкінези, вегетативні порушення), в окремих випадках - судоми. У початковій стадії терапії може спостерігатися сухість у роті, сонливість, закладеність носа, запаморочення, анорексія, порушення акомодації (помірно виражена гіпотензія, розлади сну, тахікардія, нудота, блювота, утруднення сечовипускання, запор, місцеві алергічні реакції, фотосенсибілізація, зниження потенції, агранулоцитоз, лейкопенія, порушення серцевого ритму.

    Пропазін, інструкція із застосування (Спосіб і дозування)

    Таблетки Пропазін приймати після їжі. Дозування по 25 - 100 мг 2-4 рази на добу, за призначенням лікаря дозу поступово можна довести до 500-1000 мг / добу. Підтримуюча терапія проводиться пропазин в дозі 50 - 150 мг один раз на день. Дітям старше 12 років приймати по 25 мг через кожні 4-6 годин, з урахуванням переносимості дозу можна коригувати.

    взаємодія

    Одночасний прийом пропазин:

    • з іншими ЛЗ, пригнічують ЦНС (Наркотичні анальгетики, засоби для наркозу, алкоголь, транквілізатори, барбітурати) підсилює дію на ЦНС, дихання;
    • з протисудомними препаратами - знижує судомний поріг;
    • з препаратами, що викликають екстрапірамідні реакції - зростає тяжкість і частота екстрапірамідних порушень, збільшується ризик розвитку агранулоцитоза;
    • з гіпотензивними препаратами - завершальна стадія ортостатичноїгіпотензії;
    • з ефедрином - послаблює ефективність дії ефедрину;
    • з бромкриптином -підвищує концентрацію пролактину в плазмі крові і знижує ефективність його дії.

    Слід уникати одночасного прийому з протидіарейними і адсорбирующими ЛЗ.

    Умови зберігання

    При температурі не вище 25 ° C.

    особливі вказівки

    Під час прийому препарату пропазин необхідний регулярний контроль за АТ і пульсом, картиною периферичної крові, функцією печінки, нирок. Препарат не можна приймати водіям транспорту та особам, професія яких вимагає високоточних або швидкісних рухів. В період лікування вживання алкоголю не допустимо.

    Відгуки про пропазин

    Відгуки пацієнтів про пропазин розрізняються. Деякі з них вважають, що препарат досить ефективний і після 3-4 тижнів прийому добре усуває психози, постійне роздратування, сильні перепади настрою. Інша категорія пацієнтів вважає, що препарат недостатньо ефективний. Погано знімає симптоми депресії, часто виникають побічні ефекти у вигляді загальмованості, сонливості. Однак, на практиці, коли використовується комплекс препаратів, точно встановити, що подібна реакція дійсно викликана прийомом саме пропазин дуже важко.

    Ціна таблеток Пропазін 25мг №50 становить в середньому 314 рублів за упаковку. Де купити Пропазін? Згідно з даними довідкової з лікарських засобів відзначено наявність пропазин в більшості аптек Москви. Крім Москви купити Пропазін можна в аптечній мережі практично кожного великого міста Росії.

    ЗдравЗона

    Освіта: Закінчив Свердловське медичне училище (1968 - 1971 рр.) За фахом «Фельдшер». Закінчив Донецький медичний інститут (1975 - 1981 рр.) За фахом «Лікар епідеміолог, гігієніст». Проходив аспірантуру в Центральному НДІ епідеміології р Москва (1986 - 1989 рр.). Вчений ступінь - кандидат медичних наук (ступінь присуджена в 1989 році, захист - Центральний НДІ епідеміології м.Москва). Пройдені численні курси підвищення кваліфікації з епідеміології та інфекційних захворювань.

    Досвід роботи: Робота завідуючим відділенням дезінфекції та стерилізації 1981 - 1992 рр. Робота завідуючим відділенням особливо небезпечних інфекцій 1992 - 2010 рр. Викладацька діяльність в Медінституті 2010 - 2013 рр.

    Володимир: Сон втратив після важкого інфекційного захворювання в 2013 році. Прокидаюся регулярно в.

    Ірина: Скажіть термін 7-8 тижнів можна перервати вагітність цим препаратом

    Доктор: Побоююся я таких капсул психотропних, від яких потім на позитив пробиває. Бідні.

    Лариса: Будь ласка дайте відповідь. Мені зробили ендопротезування коліна, але у мене проблеми з.

    Всі матеріали, представлені на сайті, носять виключно довідковий і ознайомлювальний характер і не можуть вважатися призначеним лікарем методом лікування або достатньою консультацією.

    Адміністрація сайту та автори статей не несуть відповідальності за будь-які збитки і наслідки, які можуть виникнути при використанні матеріалів сайту.

    пропазін відгуки

    наш форум присвячений темі позбавлення від депресії і тривожних розладів (в т.ч. від ВСД, неврозу, панічних атак, ОКР, і т.п.)

    Часовий пояс: UTC +3 години

    Запитаної теми не існує.

    Часовий пояс: UTC +3 години

    Створено на основі phpBB® Forum Software © phpBB Group

    Наша здорове життя

    Пропазін: відгуки, лікування, використання, властивості

    Для друку анотации до ліків Пропазін, ви можете натиснути на кнопку друк або поєднання клавіш (Ctrl + P). Також можете залишити відгук про його застосування.

    В якій формі ліки випускається

    Мосхімфармпрепарати ім. Н.А. Семашко (Росія)

    Нейролептики - похідні фенотіазину

    Діюча речовина - промазин.

    Міжнародне (інтернаціональне) найменування

    Нейролептическое, антипсихотичний, седативну, протиблювотну. Зменшує прояви психозів: марення і галюцинацій. Володіє також гіпотензивну, протиалергічну і гіпотермічному дією. Антипсихотичний ефект пов'язаний з блокадою дофамінових D2-рецепторів в полінейрональнимі синапсах хеморецепторной критичної зони мозку. Пригнічення дофамінових рецепторів у нігростріарной і тубулоінфундібулярной зонах обумовлює екстрапірамідні розлади і гіперпролактинемію, центральних адренергічних і серотонінергічних рецепторів - зменшення страху, тривоги, напруги. Периферичні альфа-адреноблокирующий і H1-гистаміноблокирующєє ефекти проявляються зниженням артеріального тиску і протиалергічну дію. Добре всмоктується після прийому всередину. Максимальна концентрація досягається через 2-4 години. Піддається біотрансформації в печінці з утворенням неактивних метаболітів. Екскретується, в основному, нирками.

    Психози, шизофренія, блювота при хіміо- і променевої терапії, злоякісна гіпертермія, порфірія.

    Підвищена чутливість, алкоголізм, шокові та коматозні стану, органічні ураження ЦНС, епілепсія, хвороба Паркінсона, ішемічна хвороба серця, порушення дихання, рак грудей, печінково-ниркова недостатність, аденома передміхурової залози, хвороби крові, глаукома, вагітність, лактація. З обережністю використовують препарат у дітей до 12 років.

    Екстрапірамідні розлади, каталепсії, зниження мотивації, головний біль, запаморочення, диспепсичні явища (нудота, блювота, діарея, болі в животі, анорексія), холестатичний гепатит, артеріальна гіпотензія, атонія кишечника і сечового міхура, фотосенсибілізація та пігментація шкіри, напад глаукоми, аменорея , галакторея, пріапізм, агранулоцитоз, анемія, алергічні реакції.

    Підсилює ефект алкоголю, транквілізаторів, анальгетиків, снодійних та засобів для наркозу, а також гепато- і нефротоксичність лікарських засобів. Знижує активність бромокриптина і протипаркінсонічних препаратів.

    Дорослим, внутрішньом'язово 10-100 мг кожні 6-12 годин. Вища добова доза - 2 г. Дітям старше 12 років - по 10-25 мг кожні 6-12 годин. Вища добова доза - 1 г.

    Особливі рекомендації з використання

    Список Б. У сухому, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25 ° C.

    Відпускається за рецептом

    Категорично заборонено використовувати даний препарат самостійно. Зверніться до лікаря!

    Маргарита:

    У брата шизофренія, часто супроводжується психозами, і йому виписали недавно тільки препарат Пропазін. Дія ліків нам сподобалося, допомагає добре, ефективно, помітно вже через пару днів застосування, рекомендую!