Чому виходить повітря з матки

Содержание

Звідки береться повітря в нашому піхву?

Повітря з піхви - це делікатна інтимна проблема, яка ставить жінок в незручне становище, вселяючи невпевненість і змушуючи ніяковіти. І не дивно, так як вихід повітря зазвичай відбувається в не найзручніший момент і аж ніяк не безшумно.

Так як питання існує, і багатьом представницям прекрасної статі хочеться отримати на нього відповідь, зрозуміти, що ж це за стан, а головне, як від нього позбутися, варто розглянути це явище докладніше.

У прямої кишки і піхви є одна значна подібність - вони обидва є порожніми органами, і їх стінки мають властивості до скорочення і розслаблення. Але у прямої кишки є сфінктер - клапанний пристрій у вигляді м'язового освіти в задньому проході, головна функція якого полягає в перекривання ануса, і що найголовніше, людина контролює його діяльність. А у піхви нічого подібного немає, тому скорочуючи стінки, воно випускає вміст назовні без попередження, мимовільно.

Томографічні дослідження показали, що у кожної п'ятої жінки в піхву знаходиться повітря, не викликає жодних симптомів. І при будь-якому русі він безперешкодно вивільняється.

Даний процес має медичну назву вагінальний метеоризм і полягає у викиді повітря з жіночого внутрішнього статевого органу - вагіни. Найчастіше це відбувається в наступних випадках:

 • під час статевого контакту, або після нього;
 • при фізичних вправах;
 • після пологів;
 • перед менструацією;
 • при спуску або підйомі по сходах.

Але іноді будь-, навіть незначний рух може викликати вихід повітря. За звучанням цей процес нагадує на анусний метеоризм, за одним винятком: гази з піхви не є відходять, значить, вони не мають специфічного неприємного запаху.

Як же повітря потрапляє у вагіну? Існує два шляхи - з шлунково-кишкового тракту (шлунково-кишкового тракту) і з зовнішнього середовища.

Вагінальний метеоризм під час сексу

Це один з найбільш делікатних питань в даній темі. Адже нерідко неприємні звуки зводять нанівець весь романтичний настрій, партнер може неадекватно поставитися до такої особливості жіночого організму, а у жінки може з'явитися невпевненість в собі і ставить за її надалі почуття сорому.

Причини такої ситуації криються в анатомії статевих органів. Під час сексуального збудження піхву в районі шийки матки піддається розширенню для подальшого прийому сперми. При русі члена під час статевого акту в утворився кишеню потрапляє повітря. Існують і деякі фактори, що провокують це явище, точніше його інтенсивне озвучування:

 • спазми м'язових тканин піхви;
 • частота фрікцій (рухів статевого члена під час акту);
 • деякі сексуальні позиції, наприклад, на ліктях і колінах.

В цьому випадку можна знизити ризики прояви вагінального метеоризму: перед початком близькості потрібно натиснути долонею на низ живота, щоб все гази вийшли. Крім того, краще уникати колінно-ліктьовий пози і не міняти часто становище.

Вихід повітря в післяпологовий період

Вагітність і пологи не можуть не впливати на анатомічну будову жінки і, перш за все, на стан репродуктивних органів. При родовому процесі піхву і шийка матки, значно розширюючись, утворюють родовий канал для проходу немовляти. У більшості випадків після пологів м'язові тканини промежини і стінок піхви розтягуються, втрачаючи еластичність.

Найчастіше це відбувається після пізніх пологів, якщо малюк великий, якщо родова діяльність призводить до численних розривів.

Багато жінок, які перенесли двоє і більше пологів, скаржаться на те, що часто виходить повітря з піхви без особливих на те причин. Це може статися не тільки під час статевого акту, а й будь-якої фізичної активності - бігу, прибирання по будинку, фізичні вправи. А часом повітря йде і при спокійному положенні тіла, наприклад, при прийнятті ванни.

Скупчення в вагіні повітря і його вихід буває не тільки після пологів або сексу, але існує ще цілий ряд причин. Наприклад, слабкість інтимних м'язів часто пов'язана з іншими чинниками, крім пологів, це можуть бути:

 • хронічна утруднена дефекація;
 • малорухливість малого таза;
 • різке зниження ваги;
 • патологія, пов'язана з розташуванням матки;
 • запалення жіночих статевих органів;
 • сидячий образ життя;
 • аборти або самовільне переривання вагітності;
 • підняття важких предметів.

Зрозуміти, що м'язи втратили свої властивості, можна і за деякими іншими ознаками, крім виходу повітря:

 • сечове нетримання (енурез), найчастіше при кашлі, чханні, і навіть сміху;
 • хворобливість при статевому акті;
 • поява геморою;
 • часте відвідування туалету по маленькій нужді;
 • просочування води в вагіну під час купання або прийому ванни.

Вікові зміни теж впливають на інтимні органи і їх функцію. Слабкість мускулатури тазового дна і сухість у піхві часто супроводжують період менопаузи. У цьому віці більше третини жінок страждають від цього неприємного явища, переважно після статевої близькості. На це є логічне пояснення - рівень гормону естрогену значно знижується, що і призводить до втрати еластичності вагінальних м'язів. Але ситуація ускладнюється тим, що повітря може йти надто шумно, цей процес має окрему назву - фарт.

Цілком зрозумілою є ситуація, коли вихід з піхви повітря буває перед місячними. У цей період шийка матки трохи відкривається, але для потрапляння повітря і цього досить.

Методи боротьби з вагінальним метеоризмом

Якщо вихід повітря заважає нормальному статевому життю, то для його зниження під час сексу можна приймати рослинні засоби, що містять естроген. Крім того, на цей випадок можна мати спеціальні інтимні мастила або вагінальні аплікації, які допомагають впоратися з цим станом.

Існують унікальні методики і фізичні вправи, позитивно впливають не тільки на статеві жіночі органи, а й на весь організм: метод Кегеля, вумбілдінг.

Деяким жінкам допоміг метод Арнольда Кегеля, спрямований на комплексне тренування інтимної мускулатури. Варто відзначити, методика зарекомендувала себе по всьому світу не тільки як спосіб для усунення вагінального метеоризму, а й в якості підготовки дітородних органів до своїх прямих обов'язків і як відновлювальна терапія після пологів.

Методика включає в себе наступні дії:

 • необхідно вдихнути повітря повільно і глибоко;
 • стиснути максимально сильно м'язи піхви (промежини);
 • утримувати таке положення протягом 10 секунд;
 • за такий же проміжок часу повільно розслабити мускулатуру.

Двох-трьох заходів на добу по 15 раз досить, щоб уже через кілька місяців були помітні поліпшення. Вправи не вимагають додаткових засобів і виконувати їх можна в будь-якому місці, не привертаючи увагу оточуючих.

Ще одним способом тренування інтимних м'язів, підвищення їх тонусу і пружності, є вумбілдінг. Курсу, тривалістю в кілька тижнів (по 3-4 заходу на добу), цілком вистачить, щоб не тільки забути про влагалищном метеоризмі, а й значно поліпшити сексуальне життя.

Метод пропонує різні вправи (від найпростіших до складних), із застосуванням додаткових коштів. Але для усунення метеоризму буде досить представлених способів:

 1. Потрібно лягти на спину, ноги повинні бути зігнуті в колінах. Інтимні м'язи міцно стискаються на 2-3 секунди, а потім йде розслаблення з видихання животом. Триває м'язова зарядка близько 5 хвилин, і кожен раз необхідно збільшувати швидкість і силу стиснення.
 2. Друга вправа нагадує принцип виштовхування. Тут необхідно не тільки стискати мускулатуру, але і тужитися, як би намагаючись виштовхнути з себе. І ці дії повинні чергуватися - стиснув-виштовхнув, стиснув-виштовхнув.
 3. Ще одну дію, іменоване миготінням. В цьому випадку стискання і розслаблення відбувається по черзі - спочатку піхву, потім анус.
 4. Корисними в цьому випадку є присідання. Ноги розставляються по ширині плечей, коліна дивляться в протилежні сторони. Присідання робиться повільно і глибоко, а потім це положення затримується на 3-4 секунди.

Деякі вправи, пов'язані зі стисканням вагінальних м'язів, можна практикувати і під час сексуальних відносин. Можна спробувати затримати статевий член, а потім виштовхнути його з піхви. Якщо задіяти м'язи промежини, то ефект від такого тренінгу відчують обидва учасники статевого акту.

Вагінальний метеоризм часто застає жінку зненацька, повітря йде не в тому місці, не в той час. І звернутися з такою делікатною проблемою до лікаря незручно. Але насправді все не так страшно, це явище піддається терапії, а чоловіки в більшості випадків навіть не звертають уваги на цю помилку.

Можна зайнятися сучасними методиками щодо зміцнення інтимних м'язів, і проблема зникне раз і назавжди.

Чому виходить повітря з матки?

Матка - головний орган жіночої репродуктивної системи - з'єднується із зовнішнім середовищем через піхву, і по ньому в нього надходить повітря. Активні рухи збільшують обсяг повітряної маси, припадає в цю інтимну зону, і в певний момент відбувається зворотний процес - порожнину спустошується.

Виходить повітря не завжди безшумно, що змушує жінок комплексувати. Особливо неприємно, якщо це відбувається під час інтимної близькості. Невже ніяк не можна зупинити вихід повітря з матки і зробити процес керованим?

Чому з матки виходить повітря

Правильніше говорити, що повітря виходить з піхви - в матці він може зібратися після пологів, під час її інтенсивного скорочення. У цей період вихід повітря відбувається двічі - під час вигнання плода і при видаленні плаценти.

Під час сутичок інтимні м'язи посилено скорочуються, нагнітаючи тиск, закачуючи повітря. Після прориву плодового міхура і виходу плода, матка скорочується, деяка кількість накачаного в родові шляхи повітря втягується всередину.

Потім йому обов'язково потрібно вийти на поверхню, і цей процес збігається з підготовкою до витискування плаценти і залишків оболонки плода.

Цей період також супроводжується сутичками, нехай менш тривалими і слабкими, але повітряне середовище в піхві закачується. Потім плацента відходить, жінка розслабляється, матка опадає, і з неї виходить накопичився повітря.

Причинами інтенсивного виходу повітря з матки є наступні фактори:

 • активний коїтус;
 • зниження тонусу м'язів, викликане вагітністю або пологами;
 • опущення тазового дна;
 • перед місячними і на самому початку;
 • після тренування, на тлі підвищеної фізичної активності.

Можливість фарту - зворотного відтоку - може спровокувати сухість піхви, викликана гормональними порушеннями. Організм, який «дбає» про зволоження цього органу, накопичивши достатню кількість секрету, викликає скорочення м'язів матки - при цьому виділення исторгаются з цервікального каналу.

Дуже частина жінки починають помічати, що виходить повітря з матки, при вагітності. Чому подібне відбувається?

Жінки в цьому особливому стані починають прислухатися до себе, аналізувати все, що відбувається в організмі, замислюватися: «Чи не зашкодить те, що відбувається майбутній дитині?». Раніше вони не помічали повітрообмін, він відбувався природно і беззвучно, а тепер чутливість піхви збільшилася, в ньому підвищився кровопостачання, воно набрякло. Кожне - навіть саме непомітне - скорочення матки змушує напружитися, раптом вона увійшла в тонус? Тому фарт при вагітності непомітним залишитися не може.

Які б не були причини, вилікуватися від фарту неможливо. Якщо вихід повітря з матки після пологів доставляє хворобливий дискомфорт, деякі лікарі радять пацієнткам використовувати знеболюючі свічки - але вони тільки розслаблюють тонус м'язів і роблять спазми менш помітними, але скорочення з виходом повітряних мас не знімають.

З настанням вікових змін відбувається природне ослаблення зв'язкового апарату, і фарт перестає відчуватися.

Нюанси вагінального метеоризму

Вагінальний метеоризм залежить і від індивідуальної будови піхви. Чим коротше і ширше шийка матки, тим більше повітря потрапляє всередину, і - відповідно - викидається.

Кількість потрапляє повітря багато в чому залежить від співвідношення розмірів інтимних органів партнерів. Якщо піхву широке або його тонус ослаблений - що часто зустрічається у жінок, які нещодавно перенесли пологи, або у тих, хто народжував кілька разів - а пеніс закоротка або недостатньо об'ємний, повітря закачується більше.

На фарт зі звуком часто скаржаться діви. Пліва в повному обсязі закриває вхід в цервікальний канал - вона обов'язково має наскрізні отвори, через які виходить менструальна кров. Атмосферного середовища безперешкодно проникає всередину організму. Вихід утруднений, тому перед плівою накопичується певна кількість повітря і при різкому русі м'язи його виштовхують. Зрозуміло, беззвучно цей процес відбуватися не може. Найбільш часто так виходить повітря з матки перед місячними.

Проаналізувавши поява фарту під час коїтусу, жінки розуміють, в якій позі він виникає частіше, і намагаються її уникати. Найбільш проблемними вважаються позиції, в яких проникнення утруднене - «поршень» входить з силою, заганяючи повітря - або навпаки, піхву розслаблено повністю. Якщо скоригувати процес, змінити пози, то можна уникнути незручного моменту.

Щоб повітря з матки не виходив під час статевого акту, змушуючи жінку бентежитися і червоніти, можна скористатися наступними способами.

 1. Якщо після аналізу ситуації стає зрозуміло, що фарт викликаний недостатньою зволоженістю, то можна скористатися спеціальними мастилами, що містять естроген. Їх вводять за кілька годин до інтимної близькості, і організм встигає підготуватися.
 2. В даний час можна придбати внутрішньовагінальні аплікації, які допоможуть лікувати вагінальний метеоризм.
 3. Зміцнення інтимних м'язів за допомогою спеціальних вправ сприяють підвищення еластичності піхви і повернення тонусу, втраченого під час пологів. Ці вправи допоможуть жінці, яка набрала в період менопаузи, відсунути несприятливі зміни - опущення піхви і матки, зміцнюють зв'язковий апарат.

«Гімнастичний» комплекс для інтимних м'язів розробив акушер -гінеколога Кегель, але є і окремі вправи, які повертають тонус м'язів.

Багато жінок соромляться виконувати вправи Кегеля, вони їм здаються ганебними.

Не варто ламати себе - є прості рухи, що допомагають зміцнити інтимні м'язи:

 • звичайні присідання, виконувані з розсунутими стегнами - бажано під час рухів розгорнути коліна в сторони;
 • переривання на кілька секунд акту сечовипускання;
 • напруга м'язів піхви, коли сидиш на стільці, абсолютно розслабленою.

Спеціальні вправи Кегеля також складаються з комплексу, під час якого м'язи піхви напружують і розслаблюють в різних позиціях - стоячи, сидячи або лежачи.

У положенні лежачи дія повинна нагадувати потуги - тобто потрібно намагатися керувати інтимними м'язами в комплексі - піхви і матки. При цьому черевний прес також напружується і розслабляється, що дуже корисно. Під час перших занять можна допомагати руками - при невеликому тиску на матку повітря буде виходити з організму повністю.

Якщо цю вправу регулярно виконувати перед статевим актом, конфузу можливо в подальшому уникнути.

Тренування інтимних м'язів промежини за допомогою вантажів - це не гімнастика Кегеля, а вумбілдінг. Ця техніка допомагає контролювати інтимні м'язи практично в повному обсязі.

Уміння управляти інтимними м'язами допомагає зробити вихід повітря з матки і піхви менш помітним для навколишніх. Жінка заздалегідь відчуває наближення скорочення інтимних м'язів, і намагається зробити його менш помітним для навколишніх.

Повністю нейтралізувати фарт неможливо, так як сфінктер в піхву відсутній. Це дуже мудре рішення матінки-природи. Якщо навести приклад з м'язами сфінктера ануса, то іноді вони скорочуються мимоволі. Можна уявити, якби сфінктер розташовувався б в піхву, а подібне трапилося під час пологів або статевого акту?

Так що не варто нарікати на деякі фізіологічні незручності. Зміцнення інтимних м'язів і зв'язкового апарату допомагає зробити вихід повітря з матки менш помітним.

Чому з піхви виходить повітря?

Про це зазвичай не пишуть в жіночих журналах, не питають на прийомі у лікаря, чи не ...

Про це зазвичай не пишуть в жіночих журналах, не питають на прийомі у лікаря, не говорять на дівочі посиденьки. Жінка, яка зіткнулася з проблемою виходу повітря з матки, найчастіше залишається з нею один на один, соромлячись власної фізіології. Буває, що повітря виходить з піхви в самий невідповідний момент, наприклад, під час інтимної близькості з партнером, що, безсумнівно, псує всякий романтичний настрій. Поговоримо про основні причини виходу повітря з матки, а також способи вирішення цього делікатного питання.

Чому виходить повітря з матки? Відразу варто обмовитися, що повітря на самому ділі виходить не з самої матки, а з піхви. Основною причиною виходу повітря з матки є, як не дивно, його потрапляння в піхву. Це може статися під час бігу, катання на велосипеді, ходьби - будь-які, так би мовити, активні «рухи» можуть привести до виходу повітря з матки з характерними для цього звуками.

Всім представницям прекрасної статі все ж слід знати, що найбільш частою причиною, чому повітря виходить з матки, є статевий акт. Саме під час традиційного сексу ймовірність нагнітання повітря в піхві зростає, так як при порушенні його стінки розтягуються, а статевий член партнера виступає в ролі «поршня». І, яким би дивним і безглуздим це не здавалося, але повітря, що виходить з піхви під час статевого акту - природне явище, якого не варто соромитися.

Повітря з піхви часто виходить, в чому причина?

Якщо повітря виходить з матки під час інтимної близькості, то більшість жінок відчувають дискомфорт, проте більшість з них по-справжньому турбує інше. Уявіть собі ситуацію, коли характерні для виходу повітря з матки звуки лунають під час вставання з дивана, при кашлі, чханні, нахилі і т.д. У такому випадку жінці не позаздриш, адже перебуваючи в оточенні знайомих або колег пояснити причину «пуканье» не представляється можливим, що тягне за собою почуття сорому, збентеження і сором. Природною таку ситуацію навряд чи назвеш, адже повітря виходить з матки, коли цього ніхто не чекає, в тому числі і сама жінка. А причина, як правило, криється в перерозтягнутому стінок м'язового органу - піхви і м'язів промежини.

Втрати тонусу м'язів тазового дна найчастіше сприяють недавні пологи або більше трьох природних пологів в анамнезі. У цьому випадку проблема криється в слабкості зв'язкового апарату матки і, як наслідок, ослаблення тонусу м'язів промежини.

Що робити, якщо повітря виходить з матки?

Вихід повітря з піхви - зовсім не проблема, а всього лише сигнал про те, що пора поліпшити стан інтимних м'язів. При регулярному і повноцінному виконанні деяких вправ велика кількість дивних звуків з піхви зникне назавжди.

Отже, для зміцнення м'язів тазового дна зазвичай практикують такі методики:

1. «Кегель» і його гімнастика.Професор Арнольд Кегель отримав загальне визнання завдяки простій методиці відновлення м'язового тонусу тазового дна. Вправи Кегеля дозволяють тренувати м'язи промежини в будь-якому місці і в будь-який час, непомітно для оточуючих.

Суть вправ: змусити м'язи промежини «працювати».

Стиснення. На початковому етапі виконуйте наступне: м'язи промежини стиснути і затримати на 3 секунди, після чого повністю розслабитися. Повторити вправу 5-10 разів.

 • Щоб зрозуміти, які саме м'язи необхідно напружити, спробуйте перервати струмінь сечі під час сечовипускання;
 • Найбільш зручною позою для даної вправи є лежачи на спині;
 • Чим довше утримувати м'язи в напрузі, тим продуктивніше буде тренування.

Швидкі скорочення. Швидкі скорочення і розслаблення м'язів тазового дна.

Виштовхування. При даній вправі необхідно, як можна більше напружити м'язи промежини таким чином, щоб це дійство нагадувало потуги. При цьому м'язи черевного преса повинні бути розслабленими.

Допоможуть впоратися з такою проблемою, як повітря виходить з матки спеціальні тренажери: вагінальний куля, вагінальне яйце. При відсутності тренажерів автор методики рекомендує використовувати власний палець: ввести його в піхву, спробувати максимально стиснути.

2. Прості присідання. Неймовірно, але за допомогою присідань можна накачати не тільки сідничні м'язи, а й зміцнити тазове дно. Для цього ноги ставлять на ширині плечей таким чином, щоб шкарпетки стоп були розгорнуті назовні. Присідання виконують в повільному темпі, опускаючись до освіти горизонтального рівня стегон з підлогою. Невелика пауза в кілька секунд в максимальному приседе дозволяє закріпити результат.

3. Вумбілдинг, або зарядка для інтимних м'язів.

Тренування м'язів промежини настільки популярна, що існує спеціальне для цього назва - вумбілдінг. Така практика охоплює величезний перелік методів, починаючи з затримки струменя сечі і закінчуючи спеціальними вправами з особистого арсеналу гейш. Використання спеціальних вакуумних, вантажних та інших вагінальних тренажерів при вумбілдингу дозволено тільки після консультації лікаря.

Кажуть, що при систематичному виконанні корисних для м'язів тазового дна вправ не тільки йде проблема виходу повітря з матки, але і перетворюється сексуальне життя, причому для обох партнерів. У тому випадку, якщо повітря виходить з піхви, не дивлячись на виконання вправ для м'язів промежини протягом декількох місяців, варто звернутися за допомогою до фахівців.

Алергія на холод: як проявляється і чим лікувати?

Народні засоби як метод лікування радикуліту

Ваш коментар Скасувати відповідь

 • алергія 178
 • Андрология 73
 • венерологія 192
 • гастроентерологія 301
 • гінекологія 781
 • Дермокосметологія 478
 • Інфекційні захворювання 140
 • Кардіологія 124
 • Краса і косметологія 297
 • Неврологія 141
 • Онкологія 65
 • Оториноларингологія 249
 • Офтальмологія 142
 • Педіатрія 15
 • Подіатрія 30
 • Корисні рекомендації 1 462
 • проктологія 129
 • Психічне здоров'я 55
 • пульмонологія 130
 • Ревматологія 171
 • Стоматологія 132
 • травматології 46
 • урологія 150
 • Флебология 47
 • Хірургія ортопедія 12
 • ендокринологія 90

Чи містять перепелині яйця холестерин?

 • Що означає поява зеленого калу у дорослих?

 • Періанальний дерматит (запалення шкіри навколо анального отвору)

 • Що робити при переляку у дитини?

 • Що можна їсти при ротавірусної інфекції?

 • Чому свербить піхву - що робити при свербінні?

 • Чому сверблять долоні і ступні?

 • Водні бульбашки на пальцях ніг і рук-що це?

 • Дієта і правильне харчування при прийомі Варфарина

 • Які причини підвищеного слиновиділення?

  © 2018 Швидка-03 | Довідник хвороб | Хвороби людини · Копіювання матеріалів сайту без дозволу заборонено

 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  20 − 11 =