Чому одне око менше іншого

Одне око більше іншого (дорослі)

Асиметрія характерна для людського тіла. Уважно придивившись, можна помітити більш-менш значну різницю в розмірах всіх парних частин тіла, в тому числі, очей.

Фото 1: Якщо їх величина стає занадто різною, це повинно насторожити, оскільки мова може йти про прояв очного захворювання. Джерело: flickr (Манікюр ру).

Чому у дорослого одне око більше іншого

Патології, які можуть призвести до збільшення або зменшення одного з очей:

Інфекційне захворювання: кон'юнктивіт, ячмінь

Слизова оболонка ока, волосяна (ресничная) цибулина можуть піддатися атаці бактерій. При ослабленні імунітету організм не в змозі адекватно відреагувати, тому виникає запалення, яке може бути як зовнішнім, добре помітним, так і внутрішнім. Визначити інфекційну природу недуги досить просто: очі гниють, з'являється сльозотеча, повіки червоніють.

Небезпечне і важко піддається лікуванню захворювання, причини якого вельми банальні: переохолодження, загноєння кореня зуба. патологія характеризується асиметрією не тільки око, але і всього обличчя: повіки широко розкриті, очей з хворого боку закрити неможливо, куточок рота опускається. Особа перекошується, рот "з'їжджає" на здорову сторону.

Порушене мозковий кровообіг

Судинні розлади - головний фактор виникнення бульбарного синдрому. Інші причини - атеросклероз, запалення, пухлина мозку. захворювання проявляється зміною розрізу очі, неповним закриттям століття, порушенням ковтальної функції.

Будь-яке травматичне вплив здатне викликати збільшення або зменшення очі через припухлості, гематоми. Око може бути травмований в результаті удару, інтенсивного розтирання, попадання гілки. Невдалий пірсинг або порушення правил користування контактними лінзами також можуть служити травмуючими факторами.

Попадання в око стороннього тіла

Смітинка, вія або дрібна піщинка, опинившись на слизовій очі, дратують її і здатні привести до запалення. Повіки опухають, через що очей здається більше.

Одна з найчастіших причин, по якій може виникнути набряк повік, почервоніння білків. Одне око при цьому візуально виглядає менше іншого. Алергічна реакція найчастіше виникає на шерсть тварин і пилок рослин.

Хвороби нирок, шлунка, нервової системи та інших органів здатні вплинути на розмір очей: набряки, темні кола, "мішки" під очима створюють ефект збільшення або зменшення очей. Варто звернути особливу увагу, якщо у дорослої людини без очевидних зовнішніх причин одне око раптово зменшився або збільшився: Це може бути свідченням серцево-судинного або онкологічного захворювання.

Які заходи необхідно вжити

Залежно від причини зміни розміру очі, необхідно вжити заходів до її усунення:

  • при інфекціях приймають антибіотики і користуються засобами народної медицини: компресами з сирої картоплі, соку каланхое, чайної заварки;
  • при травмах прикладають лід для зменшення набряку;
  • при алергії потрібно прийняти антигістамінний препарат.

Фото 2: Незначну різницю у величині очей жінкам легко замаскувати за допомогою вмілого макіяжу. Джерело: flickr (Євгенія Росла).

У випадках, коли око збільшився або зменшився через запалення лицевого нерва, внутрішніх захворювань або проблем з мозковим кровообігом, не обійтися без консультації фахівця і кваліфікованого лікування.

Рекомендації практикуючого гомеопата допоможуть провести лікування очних захворювань з урахуванням конструкційних особливостей людини. У домашніх умовах за допомогою гомеопатичних препаратів можна швидко позбутися від неприємних проявів недуг.

Очі стали різного розміру - один менше іншого. Причини, лікування

Незважаючи на зовнішню однорідність, людське тіло несиметрично. Це дуже просто визначити: потрібно просто взяти фотографію людини крупним планом, розділити на дві половини і потім прикласти до кожної дзеркальне відображення - в результаті вийдуть як ніби фотографії різних людей! Особа стає симетричним лише за деякий час до смерті. І не варто переживати, якщо є легкі відхилення в рисах обличчя. Однак бувають випадки, коли очі стають різного розміру - один менше іншого. Що робити в такій ситуації? Обов'язково слід звернутися до лікаря, оскільки зміна розміру очей може бути ознакою важких захворювань.

Чому одне око може стати менше іншого: можливі причини

Одна з імовірних причин зміни розміру очі - інфекційне ураження. У такій ситуації виникає припухлість повік, внаслідок чого одне око може візуально здаватися менше іншого. Найбільш часті інфекційні захворювання очей - це ячмінь і кон'юнктивіт. При кон'юнктивіті на слизову оболонку ока потрапляють патогенні мікроорганізми, і відбувається її запалення. Бактеріальне ураження очей проявляється не тільки припухлістю, але і підвищеним сльозотечею, почервонінням, можуть бути гнійні виділення. Це дозволяє з великою ймовірністю припустити захворювання. Лікування при інфекційному процесі проводиться із застосуванням антибактеріальних препаратів, призначити які грамотно може тільки офтальмолог. Самолікування може посилити ситуацію, тому обов'язково при ознаках такої патології зверніться до лікаря.

Навіть невелика гематома під оком завжди супроводжується припухлістю, при сильних же травмах тканини навколо очі можуть значно збільшитися, тому одне око буде здаватися набагато більше. Перша допомога при легкій травмі, при якій не порушені очні структури, а має місце тільки синяк, полягає в прикладанні холоду. Це допоможе зменшити набряк тканин і зупинить запалення. При прикладанні холоду слід пам'ятати, що між холодним матеріалом і шкірою обов'язково слід прокласти тканину - це попередить термічне пошкодження шкіри. При травмах ока потрібно негайна допомога фахівця, оцінка ступеня пошкодження і проведення відповідного лікування.

Бувають випадки, коли очі стали різного розміру, а видимої причини цього немає. Такі ситуації найбільш небезпечні, оскільки даний симптом може бути проявом неврологічних та інших захворювань. Одна з можливих причин - бульбарний синдром. Це симптомокомплекс, пов'язаний з пошкодженням структур головного мозку. На ранніх стадіях зміна розміру очей може бути єдиним проявом. У таких випадках несвоєчасне звернення до лікаря загрожує прогресуванням захворювання. Зміна розміру очі відбувається тому, що порушується активність окорухових м'язів, можливо опущення століття, неповне закриття очей, зміна розрізу очей. Дані ознаки можуть виникати і при пухлини головного мозку. Саме тому зменшення розміру одного ока щодо іншого вимагає обов'язкового звернення до фахівця.

Різний розмір очей може спостерігатися і при запаленні трійчастого нерва. Цей стан також супроводжується дискомфортом і болючими відчуттями, прострілюють болями в області вуха, очі, головним болем. Дуже важливо при невриті почати своєчасне лікування.

У дітей у віці до 3-4 років можлива легка асиметрія очей в нормі. М'язи ще продовжать формуватися. Але консультація офтальмолога все одно необхідна, для того щоб відрізнити, фізіологічна це асиметрія або прояв патології. У деяких випадках ніяке лікування не потрібно, і з віком все нормалізується.

Отже, якщо одне око став менше іншого, слід звернути увагу на додаткові симптоми, які дозволять припустити причину. Якщо має місце гіперемія слизової і гнійні виділення - це інфекційне ураження; якщо є сильні приступообразні болю - ймовірно, це невралгія. Однак причин зміни розміру очі безліч, і правильно визначити етіологію і призначити адекватне лікування може тільки лікар.

Клініки Москви, куди можна звернутися, якщо очі стали різного розміру

Поділіться посиланням на матеріал в соціальних мережах і блогах:

Заповніть всі поля, відмічені *. HTML теги не підтримуються.

Значення кольору очей у людей

Корисно знати

"Московська Офтальмологія" - сайт про хвороби очей і їх лікуванні в Москві © 2018 • УПС

Асиметрія очей: причини появи, особливості

Часто можна побачити несиметричність особи, його правої і лівої половини, це виражається в розходженні форми і розміру. Дана проблема вважається дерматологічних, стоматологічних, косметичним і неврологічним дефектом. У статті ми розберемося, що таке асиметрія очей, з'ясуємо симптоми і причини того, чому одне око став менше іншого.

Чому виникає асиметрія особи

Причини, що призводять до асиметрії особи можуть бути вродженими і набутими

Виділяють дві основні причини розвитку такого візуального відхилення: вроджені або ж придбані.

До народженим можна віднести:

• дефект формування скронево-нижньощелепного суглоба;

• аномальне будова черепа;

• патологію формування шийних м'язів (з одного боку);

• загальне недорозвинення нижньої частини щелепи;

• різні дефекти в сполучної тканини або в м'язах.

Придбана асиметрія може виникнути в результаті:

• запального процесу, травмування або ж защемлення закінчень в особовому нерві;

• дефектів зору при косоокості;

• патологій прикусу, проблем із зубами або щелепою;

• при відсутності на одній з половин щелепи зубів;

• різних лицьових і щелепних травми, перелому лицьової кістки;

• наявності системного захворювання в сполучної тканини або ж зменшення її розміру;

• шкідливих звичок: постійне жування жуйки з одного боку щелепи, прищулювати очей або спати на одному боці.

У дітей цей дефект розвивається при м'язової або нейрогенної кривошиєві, природженому вкороченні з одного боку грудинно-Ключина-соскоподібного м'яза.

Асиметрія особи також виникає при старінні всього організму людини або при наявності вікових хвороб.

Найчастіше саме права половина більша, широка, а ліва - ніжна

При наявності природної асиметрії, різниця в розмірі між правою і лівою частиною особи не яскраво виражена (приблизно 2-3 мм), тільки злегка порушена загальна пропорційність.

Найчастіше саме права половина більша, широка, а ліва - ніжна, має більш згладжений вигляд, але дані відхилення неяскраво виражені, тому турбуватися немає приводу.

Якщо є невропатія лицьового нерва, то зазначені відмінності в симетрії особи видно більш сильно, а клініка їх більш виражена:

• в ураженій половині особи відзначається слабкість в мімічних м'язах і вона стає схожою на маску;

• менш помітні носогубні і лобові складки;

• збільшується очнащілину;

• опускаються вниз куточки рота;

• уражена частина набуває страдницьке або плаче вираз;

• складно рухати м'язами обличчя, закрити очі, наморщити лоб;

• мова та артикуляція порушені, складно прийматися їжу, тому що вона просто випадає з рота;

• відзначаються хворобливі відчуття в ураженому нерві.

Лицьова асиметрія у дітей виникає при м'язової кривошиї або при лежанні в ліжечку на одній стороні тривалий час. Найчастіше частина особи згладжена, щелепної кут має менший розмір, голова схиляється в уражену сторону, частина особи (в районі щоки і голови) мають більш плоску форму.

На фото: яскраво виражена асиметрія очей

В основу діагностики належить виявлення асиметрії особи за допомогою візуального огляду (наявність патології м'язів, зубів, нервів), опитування пацієнта про спадковість, можливі травми.

Додатково проводиться вимір спеціальними приладами пропорцій особи, які виражаються в міліметрах і градусах. Патологією вважається відхилення більш ніж на 3 мм або на 5 градусів.

Для того, щоб довести наявність в особі асиметрії, виконують зображення обличчя людини, складене з його двох правих або ж лівих половинок. У підсумку виходить два абсолютно симетричних портрета, які часто відрізняються від реальної особи людини.

На фото: особливості діагностики асиметрії особи

Опишемо методи, які використовуються для корекції основних частин обличчя.

1. Асиметрія брів. Дефект розвивається при ураженні лицьового нерва, його лобової гілки. Також її прояву сприяє гіперфункція піднімає брову м'язи. Для того, щоб симетрія була відновлена, в м'язи (лобову, зморщується брову) вводяться препарати: Лантокс, Ботокс, Диспорт.

2. Навколо рота розташовані численні м'язи, що працюють в різних напрямках. Асиметрія навколо рота коригується введенням в область м'язи, опускає нижню губу і область рота, препаратів Ботокс, Лантокс

3. При асиметрії щілин очей при наявності симптому «велике око проти маленького» використовують медпрепарати Лантокс, Ботокс, Диспорт. Також може застосовуватися невелика доза ботулотоксину, препарат вводять в нижню частину кругового м'яза ока, відступивши 1 мм від краю вій.

При асиметрії очей використовують медпрепарати Лантокс, Ботокс, Диспорт, ботулотоксин, препарати вводять в нижню частину кругового м'яза ока

Асиметрія очей: чому одне око став менше, ніж інший

Ми всі розуміємо, що тіло будь-якої людини не може бути абсолютно симетричним, тому переживати з цього приводу не варто. А ось коли виникає асиметрія очей, це вже свідчить про наявність патології і слід обов'язково звернутися до фахівця за консультацією.

На фото: 1 - оригінал фото, 2 права частина обличчя; 3 - ліва частина обличчя

Коли виникає асиметрія очей, причини можуть бути наступні:

1. Наявність інфекційних захворювань очей, в даному випадку при невеликій припухлості очей стає більшого розміру (наприклад, ячмінь або аденовірусні кон'юнктивіт). Пухлина виникає через атаки хвороботворних бактерій, що призводить до запалення слизової оболонки ока. Терапія і діагностика проводиться тільки офтальмологом, тому що самолікування може призвести до погіршення стану.

2. Травми. Слід враховувати, що навіть невеликий забій або синяк в області очі можуть викликати набряк. Лікування травм проводиться в залежності від їх освіти, але тільки фахівцем.

3. Якщо припухлість у очі і зміна його розміру виникає без наявності причини, ця ситуація вважається найнебезпечнішою. Даний дефект може привести до неврологічного захворювання або ще до більш серйозної хвороби.

4. Бульбарний синдром - небезпечна патологія, яка пов'язана зі станом головного мозку. При початковій стадії розвитку захворювання відзначається асиметрія очей. Саме в цей момент слід звернутися до лікаря, щоб не допустити розвитку захворювання, коли один з очей буде неправильно функціонувати (наприклад, параліч). Найчастіше паралельно зі зміною розміру очі відбувається деформація століття, неповне змикання очей, зміна розрізу очі.

зробимо висновки: Якщо у вас візуально видно різницю в розмірі очей, слід звернути увагу на супутні симптоми (набряк століття, виділення з гнійним вмістом, почервоніння слизової оболонки ока). Якщо деформація супроводжується нападами болісних відчуттів, найчастіше може бути поставлений діагноз «невралгія».

Все патології повинні бути продіагностовано фахівцем, тому не варто зволікати з візитом до офтальмолога.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

− 6 = 4