Чому болить голова з лівого боку

Болить ліва частина голови і очей

Головний біль може проявлятися по-різному, хворіти може голова цілком або ж її один певну ділянку. Напади можуть відрізнятися один від іншого - сьогодні ломить віскі, а завтра турбує потилицю або лобова зона. Часто можна почути скарги на біль в лівій половині голови і оці. Складно самостійно точно встановити причину появи цієї недуги.

Захворювання, що провокують біль

Біль з лівого боку голови випадку буде досить відчутною і різкою, буде віддаватися над лівим оком або щелепи, іноді в лобної долі. Супроводжується мігрень появою відблисків перед очима, високою чутливістю до світла і нудотою. Напади захворювання тривають в середньому півтори-дві години, але в запущеній формі може тривати кілька днів.

Деякі люди чуйно реагують на зміну погодних умов, відчуваючи неприємні відчуття у вигляді головного або суглобових болів. при метеочутливості неприємні відчуття концентруються в районі лівої скроні, лівої лобної ділянки і за лівим оком.

Ця недуга характеризується відкладенням солей і мінералів в суглобах і на хребті. Великі відкладення поступово віджимають великі кровоносні судини, що забезпечують кров'ю мозок. Внаслідок цього кровопостачання порушується, недолік кисню провокує появу спазмів і пульсуючого болю в лівій скроні. Хворобливі відчуття відрізняються збільшується періодичністю, прийом знеболюючих засобів приносить лише тимчасове полегшення.

При підвищеному або зниженому тиску людина відчуває тягнуть болі в потилиці і лівій півкулі мозку.

Часто причиною появи болю в лівій частині голови стає запалення лімфовузлів, запущений пульпіт, застуда. недуга проявляється появою поколює болів в скронях і шиї, якщо застуджені м'язи шиї - повертати голову буде болісно.

Оскільки саме ліва півкуля мозку відповідає за розумову активність, стреси і перевтома на роботі також можуть стати причиною появи неприємних відчуттів. Незручна поза, неправильний поворот голови викликають оніміння нервових закінчень, розташованих в потиличній області. зазвичай при зміні пози біль проходить.

Якщо традиційні засоби не приносять позитивного результату, не варто відкладати візит до лікаря.

Якщо біль викликаний інфекційним захворюванням, лікар призначить противірусні, судинозвужувальні і жарознижуючі препарати. У разі ускладнень застосовується курс лікування антибіотиками, прогрівання, фізіопроцедури. Додатково можна використовувати методи народної медицини - теплий чай з медом і малиною, гірчичники і полоскання горла відварами лікарських трав.

При проблемах з опорно-руховим апаратом необхідно проконсультуватися з лікарем-остеопата. Зазвичай призначається курс лікувального масажу, регулярні фізичні навантаження і лікувальні препарати, що знімають напругу з м'язів. паралельно необхідно скорегувати харчування, виключити копчені, смажені і пересоленние страви.

Зверніть увагу! При регулярному появі ниючих болів в лівій частині голови і оці категорично не рекомендується займатися самолікуванням, використовувати сильнодіючі лікарські препарати без призначення лікаря.

Неправильне лікування може призвести до ускладнення захворювання.

Гомеопатичне лікування проблеми

Правильно підібрати препарат і визначити потрібну дозування може професійний лікар-гомеопат. Гомеопатичні засоби не мають протипоказань і побічних ефектів, але їх дія багато в чому визначається психотипом пацієнта.

найбільш дієвими препаратами для усунення болю в лівій частині голови і оці є такі засоби.

Болить ліва сторона голови: випити таблетку і забути? Як з'ясувати причини проблеми, якщо болить ліва сторона голови

Головні болі можуть розвиватися на тлі безлічі захворювань: інфекційних, простудних, супроводжувати інтоксикацію і патології, пов'язані з порушенням кровообігу.

болі можуть сильно відрізнятися: Бути тупими, ниючими, що стріляють, міняти свою інтенсивність.

Регулярно виникають головні болі повинні стати приводом звернутися до лікаря, так як вони можуть бути спровоковані і серйозними захворюваннями.

Основною причиною, чому болить голова з лівого боку (однобічний біль), є мігрені.

Причини, за якими болить ліва частина голови

Класичною причиною, чому болить голова з лівого боку, є мігрень. При цьому больові відчуття переходять на око і зону біля нього, ліву частину щелепи, лоб, зачіпають скроневу зону.

Початку нападу передує виникнення плям, крапок перед очима. Мігренозні болю супроводжуються нудотою, ознобом, блювотою, гіпергідрозом. Людина не може переносити гучного шуму і яскравого світла. Часто під час нападу порушується нюх, людині ввижаються неприємні запахи. Напади мігрені можуть бути різними за тривалістю, доходячи до декількох діб. Погіршене самопочуття може зберігатися ще протягом деякого періоду часу - спостерігаються: сонливість, апатія, швидка стомлюваність.

Ще однією причиною, чому болить голова з лівого боку, може стати остеохондроз. На хребцях відкладаються солі кальцію, викликаючи порушення трофіки мозку. Через це виникають спазми, а гіпоксія призводить до запаморочень. Болі тягнуть, ниючі. Також може підвищуватися внутрішньочерепний тиск, на тлі чого починає пульсувати в скронях.

метеочутливим люди часто стикаються з головними болями при зміні погоди або скачках атмосферного тиску. В цьому випадку першопричина, чому болить голова з лівого боку, полягає у взаємозв'язку артеріального і внутрішньочерепного тиску і метеоумов. Людина відчуває больові відчуття в лівій скроні, біля вуха, лобової і тім'яної зоні. Відчуваються спазми в голові, які супроводжуються слабкістю, сонливістю, починають нити зуби, кістки. Головні болю не сильні, але можуть бути дуже тривалими.

Не завжди ясно, чому болить голова з лівого боку. А це може бути першим симптомом, що свідчить про розвиток інфекційного або запального процесу в організмі. Різкі головні болі виникають, коли застуджений трійчастий нерв - це може бути після прогулянки в холодну погоду без головного убору або перебування під кондиціонером, на протязі.

Дуже часто головні болі виникають через запальних процесів в зубах. Якщо карієс, абсцес розвинулися з лівого боку, то стає очевидно, чому болить голова з лівого боку.

Нерідко головні болі турбують людей з проблемами хребта - викривленням або травмою, так як неправильний розподіл навантаження під час ходьби призводить до надмірного напруження в області шиї і плечей.

Серйозною причиною головних болів є пухлина мозку. Тягнуть болі супроводжуються блювотою і нудотою, пульсацією в голові. Ці симптоми поєднуються з порушенням координації рухів, погіршенням зорової функції і слуху, зниження пам'яті і апетиту, неспокійним сном. Пухлина - часта причина, чому болить голова з лівого боку відразу після пробудження.

Пекуча розливаються біль з наростаючою інтенсивністю характерна для інсульту. На самому початку нападу можуть спостерігатися нудота, блювання, порушення свідомості, непритомність, мовна дисфункція. Це найнебезпечніше стан, що вимагає негайної госпіталізації.

Логічно, що біль в голові може бути наслідком і черепно-мозкової травми. Особливість, яку потрібно знати, полягає в тому, що цей симптом не завжди проявляється відразу після удару. Можливе виникнення болю і через досить тривалий проміжок часу (до півроку). При цьому необхідно діагностування, так як це може бути нормою, а може говорити про що розвиваються ускладнення.

Які методи діагностики використовуються, коли болить ліва сторона голови

Існує кілька методів досліджень, які можуть застосовуватися, коли необхідно дізнатися, чому болить голова з лівого боку.

Комп'ютерна томографія - унікальний інструмент, що дозволяє детально вивчити будь-які патологічні процеси, аномалії, побачити ознаки гідроцефалії, проблеми з кровопостачанням, травматичні ураження.

Також ефективним методом дослідження є магнітно-резонансна томографія. Магнітно-резонансна ангіографія дає можливість досліджувати порушення в судинах мозку, його стан в цілому і стан окремих структур. Завдяки цьому діагностичному методи можна пошарово вивчити досліджувану область, змоделювати мережу судин, вивчити окремі судини.

Моніторування артеріального тиску (МАД) дозволяє виявити артеріальну гіпертонію.

Паралельно з цим призначаються стандартні лабораторні дослідження, що дозволяють виключити наявність запальних процесів. Рекомендується також відвідати стоматолога і окуліста.

Людині, у якого постійно виникають болі в голові, в обов'язковому порядку необхідно звернутися до дільничного терапевта чи невропатолога.

Що робити, якщо болить голова з лівого боку: способи лікування

Самостійно вживати заходів боротьби з головним болем допускається тільки в тих випадках, коли вона турбує рідко.

Таке може статися, наприклад, внаслідок перевтоми, після стресової ситуації. В цьому випадку допоможе розслабитися тепла ванна і, звичайно ж, сон. допомагають релаксаційні техніки, наприклад, йога.

Причиною виникнення головного болю на роботі може стати порушення правил організації робочого місця. Подивіться по сторонах і, можливо, ви зрозумієте, чому болить голова з лівого боку. Якщо під час роботи м'язи шиї і спини знаходяться в постійній напрузі, то необхідно організувати робочий простір інакше. Під час роботи необхідно спиратися спиною об спинку крісла, коліна повинні бути зігнуті під прямим кутом, а стопи повністю стояти на підлозі. Офісним працівникам рекомендується робити невеликі перерви кожні 40-50 хвилин.

при починаються симптомах застуди, необхідно вживати заходів, щоб усунути першопричину.

Позбутися від головного болю допоможе масаж. В організмі є певні точки, вплив на які допоможе усунути біль в голові. Однією з них є точка на потилиці, розташована на три пальці нижче вушної раковини - в невеликій западині.

Якщо біль локалізується в скронях і області чола, необхідно впливати на точки на передпліччях, розташовані з боку великих пальців, в місці, де промацують пульс. Ці точки розташовані перехресно, тому при болях в лівій частині голови, необхідно масажувати точку на правій руці. Біль в маківці допоможе зняти масування точок, які розташовані на долоню вище щиколоток на зовнішній поверхні литок. Для заспокоєння головного болю в потилиці масажують точки на кистях, поруч з мізинцями. Ці точки розташовані трохи нижче місць згинів, є руку стиснути в кулак. Масаж виконується інтенсивними рухами протягом декількох хвилин. Також рекомендується масажувати 10-15 хвилин перенісся (без натиску).

З рецептів народної медицини можна приймати відвар звіробою. Для його приготування столову ложку звіробою заливають 250 мл окропу і витримують під кришкою 15 хвилин. Випивають напій протягом доби по кілька ковтків.

Самостійне лікування не рекомендується з багатьох причин.

По-перше, самостійно людина не в змозі поставити діагноз, а намагатися лікувати передінсультний стан травами просто небезпечно.

По-друге, при регулярному споживанні таблеток може розвинутися серйозне ускладнення - абузусних головний біль.

Іншими словами вона називається лікарсько-індукована, тобто якщо людина приймає знеболюючі, і у нього весь час болить голова, змушуючи знову і знову збільшувати дозу препаратів, відповідьна питання, чому болить ліва сторона голови (або права) - один: через неправильне лікування.

Цей стан є серйозною лікарську залежність, до якої краще не доводити.

Симптоми, виникнення яких має викликати занепокоєння:

• незвичні головні болі, яких раніше не було;

• біль починається з незрозумілого "взрива9rdquo; в голові;

• біль не зникає після прийому знеболюючого, триває протягом декількох діб;

• при виникненні дисфункцій будь-яких систем, які супроводжують головний біль;

• збільшення інтенсивності болю при невеликому фізичному навантаженні;

• з часом головні болі стають частіше.

Що робити, щоб не скаржитися, що болить ліва сторона голови: профілактика

Тим, хто не хоче розбиратися, чому болить голова з лівого боку, можна дати кілька порад.

Вживання алкоголю і куріння - один з провокуючих чинників, що підсилюють імовірність розвитку головних болей.Поетому вкрай рекомендується виключити їх зі свого життя.

Свіже повітря - головний помічник, так як недолік кисню теж негативно впливає на мозок. Тому необхідно постійно провітрювати приміщення і більше часу проводити на вулиці.

Корисні помірні фізичні навантаження і прогулянки. Зрозуміло, необхідно стежити за загальним станом здоров'я, лікувати будь-які захворювання при перших симптомах, не допускаючи переходу в хронічну стадію.

© 2012-2018 "Жіноча думка". При використанні матеріалів - посилання на першоджерело обов'язкове!

Головний редактор порталу: Катерина Данилова

Електронна пошта: [email protected]

Телефон редакції: +7 (965) 405 64 18

Чому болить ліва сторона голови

Регулярно виявляється головний біль свідчить про те, що організм піддається впливу подразнюючих зовнішніх факторів або в ньому розвивається патологічний процес. Головний біль в лівій частині голови, що характеризується сильною пульсацією, болісними прострілами або тиском, є ознакою того, що запальний процес схильна саме ця сторона. При затяжних і інтенсивних больових відчуттях, що супроводжуються рядом патологічних симптомів, не варто зволікати з візитом до лікаря і займатися самолікуванням. Втрачений час в таких випадках може призвести до занедбаності захворювання і викликати ряд важких наслідків.

Головний біль в лівій частині голови і її причини

Причини, за якими болить ліва частина голови, можна визначити за відповідною симптоматикою - характером болю, тривалості нападів і подій, які передували появі неприємних відчуттів.

Пульсуючий біль в лівій частині голови

Інтенсивна і слабо виражена пульсація з лівого боку може виникати з таких причин:

 • схильність до стресів. Наслідки емоційного перевтоми і напруги, стресів, нервового хвилювання і шоку, викликаного неприємними подіями, відображаються на лівій півкулі мозку, що відповідає за аналітичну та інтелектуальну діяльність. В результаті цього у людини, що знаходиться в постійному нервовому напруженні, досить часто пульсує і болить ліва сторона голови.
 • мігрень. Мігренозна біль часто охоплює ліву частину голови, розливається на скроневу і лобову частку, область очних ямок і частину обличчя. Інтенсивність пульсації посилюється при русі головою вперед, різких поворотах і нахилах. За тривалістю напади можуть турбувати протягом 2-3 днів, при важких формах мігрені (наприклад, мігренозном статус) їх тривалість досягає 7-ми діб. Мігренозні болю практично завжди супроводжуються неврологічними симптомами - аурою. У хворого в цей період можуть виникати зорові розлади, слухові галюцинації, непереносимість різких запахів, нудота і запаморочення.
 • Остеохондроз. Деформовані в області шиї хребці можуть здавлювати головні артеріальні і спинномозкові артерії, і тим самим ускладнювати по ним потік крові і ліквору відповідно. Цей процес призводить до спазму судин, порушення живлення мозку і появи пульсуючого болю в скроневих частках. Лівобічна пульсація починає турбувати в тих випадках, коли через прогресуючого остеохондрозу піддаються здавлення артерії, розташовані з лівого боку.
 • Пухлина мозку. Розпізнати пухлина малих розмірів за характером головного болю досить складно. Як правило, монотонна левосторонняя пульсація починає регулярно виявлятися в ранкові години або після відпочинку в будь-який час доби. Досить часто вона ускладнюється нудотою, сильними запамороченнями, нападами блювоти. У міру зростання освіти в залежності від місця локалізації починають проявлятися розлади мозкової діяльності: порушення координації, зору і слуху, зниження пам'яті, мовних і розумових функцій, параліч кінцівок.
 • захворювання очей. Напади пульсуючою лівосторонньої болю в області очниці і скроневої частини можуть сигналізувати про патологічний процес, що розвивається в лівому оці. Причиною появи неприємних відчуттів може стати глаукома, при якій пульсуючий біль у скроні і лобної долі виникає через підвищення очного тиску.

Якщо тривалий час болить ліва частина голови і при цьому починають проявлятися інші симптоми, потрібно відвідати доктора для визначення причин виникнення відчуттів.

Стріляє в голові з лівого боку

Не менш неприємні відчуття доставляє стріляючий біль голови. У більшості випадків простріли носять односторонній характер, в тому числі вони зачіпають і ліву сторону. Причиною їх появи можуть стати такі фактори і захворювання:

 • Метеочутливість. Навіть саме незначне коливання атмосферного тиску і зміна погодних умов (наприклад, початок снігу або дощу) може викликати головний біль, що характеризується прострілами і тиском в області лівої скроні.
 • Гострі інфекційні захворювання. Інтенсивна прострілює і пекуча головний біль зліва може виникати у випадках розвитку інфекційних процесів в органах слуху (лівобічний отит, запалення середнього вуха), верхніх дихальних шляхів (ангіна, тонзиліт), ротової порожнини (запалення зубних нервів, занесення гнійної інфекції). Хворобливі простріли при гострих інфекційних процесах супроводжуються високою температурою і симптомами, характерними для описаних захворювань (наприклад, закладеністю вуха при отиті, неприємними відчуттями під час ковтання при ангіні, сиплости голосу і набряком горла при тонзиліті).
 • Запалення нервів, м'язових тканин і артерій. Причиною запалення і спазму нервових і м'язових тканин є знаходження на протягах, нервове або фізичне перенапруження, незручне становище або травма. Простріли в лівій частині голови в таких випадках можуть з'являтися в потиличній частині при лівосторонньої невралгії нервів потилиці, в області щелепних суглобів і верхнього відділ шиї - при запаленні трійчастого нерва, в скроневій частці - при запаленні скроневої артерії зліва. Простреливающие болю супроводжуються сковуючими рухами голови і шиї, підвищеною температурою, слабкістю.

Після внутрішньочерепної травми досить часто у постраждалих виникають наслідки у вигляді затяжних нападів одностороннього болю голови. Неприємні відчуття зліва можуть характеризуватися як сильно вираженими прострілами, так і болісної пульсацією. Інтенсивність і тривалість больових нападів в таких випадках залежить від ступеня травматичного впливу і пошкодження структур мозку.

Можливі методи діагностики і лікування

Щоб з'ясувати, через що болить ліва сторона голови, може знадобитися консультація багатьох фахівців:

 • ЛОРа - при підозрі на захворювання горла або органів слуху.
 • Невролога - якщо лівостороння біль голови супроводжується неврологічними симптомами.
 • Лікаря-вертебролога або остеопата - при наявності проблем з хребетної системою.
 • Стоматолога - якщо в зубах розвивається гостре запалення (карієс, флюс).
 • Нейрохірурга - при виявленні ознак зростання внутрішньочерепної пухлини.
 • Психолога - при явних ознаках затяжної депресії, дії сильних стресів.

Для уточнення попереднього діагнозу фахівцями може бути призначений ряд інструментальних досліджень:

 • Рентгенографія - при явних ознаках остеохондрозу, отиту або підозрі на гнійну інфекцію в порожнині зуба.
 • УЗД судин мозку і органів дихання.
 • МРТ і комп'ютерну томографію для підтвердження або виключення внутрішньочерепної пухлини.
 • Лабораторні дослідження для виявлення інфекційних і запальних процесів.

Для усунення причини появи лівосторонніх головних болів пацієнтові можуть призначити:

 • Таблетки для купірування головного болю і зняття спазмів судин (Цитрамон, Спазмалгон).
 • Протизапальні препарати, в тому числі антибіотики (Імет, Нурофен, Німесил).
 • Протимігренозними кошти (Суматриптан, Ерготамін, Амігренін).
 • Таблетки для нормалізації судин і поліпшення кровотоку (Дибазол, Валідол).
 • Заспокійливі препарати (Валеріана, Рятівник, Настій собачої кропиви) при нервовому виснаженні і схильності до стресів.
 • Міорелаксанти (Баклофен, Мідокалм, Сирдалуд) для зняття м'язової напруги.
 • Фізіотерапію при загостренні остеохондрозу, запаленні нервових і м'язових тканин.
 • Масажні процедури, сеанси лікувальної фізкультури.

Помірний головний біль можна зняти підручними засобами і народними методами, до найбільш дієвим з яких відносять:

 • Прохолодний компрес на область лоба або лівої скроні. На серветку при цьому можна додати кілька крапель лавандового або розмаринового масла.
 • Підсолоджений чай з ромашки або материнки.
 • Масаж скронь бальзамом «Зірочка».
 • Компрес зі свіжого капустяного листа.
 • Компрес з буряковим соком, який слід прикладати до скронь і області вушних раковин.
 • Інгаляцію з розчином води і яблучного оцту, розведених в рівних пропорціях.

Описані методи допоможуть лише на час знизити больові відчуття без застосування хімічних засобів. Якщо неприємні відчуття викликані серйозними патологічними процесами, то необхідно в першу чергу усунути їх вплив, після чого інтенсивність нападів знизиться або болю з лівого боку голови пройдуть зовсім.

Переконливе прохання до адміністратора сайту передати рекламодавцю по рекламі від простатиту, що їх обіцянки продавати по 1 рублю упаковку зілля є те ж саме шахрайство, що і в аптечній мафії, ці жадібні пани не вміють інакше працювати, тільки компрометують зарубіжний препарат, вже краще б відкрито в аптеці продавали ...

(Прошу не ховати цей коментар, ваш сайт тут ні до чого)

я їх теж послав подалі, просто паразити.

Я підтримую вас Володимир Який туфти нам тільки не пропонують за великі гроші вичавлюючи у людей похилого віку останнім заради своєї нажіви.Не пора нашим доблесним органам зайнятися цими горе лікарями.

Я, теж часто в інтернеті зустрічаю ліки за 1 рубль. Нове покоління молодих людей - це шахраї.

Вибір лікаря або клініки

© 2016 - 2017 Інформація на сайті носить виключно ознайомчий характер і не замінює консультації кваліфікованого лікаря.

Копіювання матеріалів можливе тільки частково (цитати) із зазначенням активного посилання на першоджерело progolovy.ru. Наші контакти:

Оставьте комментарий

20 − 14 =